23601
1418743729.jpg
  • s_andras
    #21792
    Ezek a hibák nekem akkor is jönnek, ha valami iszonyú lassú kapcsolattal próbálok játszani. Pl mostanában az egyik kábeles lehetőségem le szokott esni néhány tized Mbps-re is akár (olyankor váltok egy 4G-s mobilnetre). Na ennél a "sebességnél" rendszeres a ledobálás. A hülye színes hajó hibakódjaikat meg nem értem.
  • cylonflatus
    #21791
    Érdekes bugba futottam. Belépek, a játék elindul, a főmenüben az látszik, hogy online vagyok, van kapcsolat a szerverrel. De amikor elindítom magát a játékot, kidob egy "orange sidewinder" hibakóddal. És az az érdekes, hogy pont a Shinrarta Dezhrán voltam és éppen egy Corvette-et vettem amikor elbaszódott. Bedokkoltam, megvettem a hajót, majd mint rendesen a hajóváltásokkor tölteni kezdett. Az új hajót már nem adta be, csak a töltés jel forgott folyamatosan. Egy szűk 10 perc után meguntam, gondoltam biztos offline lett a szerver, és amúgy is rá akartam már hagyni, úgyhogy kiléptem. Aztán több óra múlva amikor leültem elé, már el sem indul. Ill. elindul maga a program, és kapcsolódik a szerverrel is, ez biztos. De amikor elindítom a solo játékot, egy darabig forog az új Corvette-em stilizált képe a képernyőn, majd "orange code", és visszalép a főmenübe. Ez mi a fasz lehet? Van egy olyan gyanúm, hogy pont amikor a hajót vettem, a vásárlás közben dobhatta el a szervert, és ez generált valamit, ami miatt most ez van. Fogalmam sincs mit csináljak.
  • s_andras
    #21790
    Csak tippelgetek. Én tegnap a délelőtti első belépéskor kaptam tegnapelőtt estéhez képest +100-at, majd délután még +100-at, és a kettő között néhányszor bezártam teljesen.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.12.15. 02:51:35
  • RJoco
    #21789
    Én ma is csak 100-at kaptam. Mit jelent, hogy többször be kell jelentkezni?
  • s_andras
    #21788
    ...vaaaaaagy így kell érteni hogy minden nappal egyre többet kapunk: naponta többször is be kell érte jelentkezni. (21785 az "állítólag" után nem kell vessző)
  • s_andras
    #21787
    Na hát én most nemrég megint kaptam 100-at... Örülök neki, de nem értem mire fel. Lehet, ennek is valamikor nappal van fordulópontja.
  • Dzsini
    #21786
    pont így, igen
  • s_andras
    #21785
    Én is kaptam tegnapról mára 100-at, pedig a heti 400 limitet már csütörtökön elértem, és állítólag, minden egyes nap egyre többet fognak adni.
  • Gabo
    #21784
    FDev karácsonyi meglepi. Mindenki, aki 12.13. - 12.25. között bejelentkezik jutalmat kap. A mai jutalom 100 Arx volt.
  • RJoco
    #21783
    A fejlesztett docking computer nem viccel.
    Egyrészt már kivisz az állomásról is, másrészt olyan simán használja a boost-ot, hogy csak néztem. És nem ment neki az állomásnak, nem is bénázott, szépen elment mellette. Jó közel, hogy meg tudjam nézni.
  • s_andras
    #21782
    Elnéztem, volt némi profit még mindig. Viszont másik vicces helyzet állt fent kb 5 perccel ezelőttig: az állomás teljes szokásos kínálata érvényben volt, azaz lehetett helyben pl húst venni, és azonnal el is adni busás haszonnal. De legalább a CG szempontjából ez nem számított. Most már a csonkolt piac él.
  • s_andras
    #21781
    Lesz ez a CG. Érdekes, hogy eddb 15 órás adat szerint ide nyereséggel lehet hozni ~7 fényévről állathúst, most pedig már nem. Az is fura, hogy egy földszerű bolygóhoz mezőgazdasági árut kell szállítani. Mindenesetre most beparkoltam majd' 600 tonna hússal, meglátjuk hogy du 4-kor hirtelen hiánycikké válik-e.
  • dalmar
    #21780
    Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
  • RJoco
    #21779
    Én 2 kontrollert is befogtam a HotasX mellé. Az egyikkel az FSS-st csinálom, a másikkal már nem tudom, mert rég játszottam vele.
    Talán a külső nézet kameráját forgatom. Vagy épp az SRV-t irányítom.
    De emellett még ott van az egér is, mert azzal jobban lehet navigálni a galaxis térképen. Plusz, ha átváltok windows-ra valamiért, akkor ott is egyszerűbb már.
    A billentyűzet abból a szempontból ideálisabb, hogy rengeteg mindenre be lehet állítani gombot. És ott egy helyen van minden.
    Viszont nekem fontos a feeling, így én a Hotas-t részesítem előnyben és lassan, de biztosan épül hozzá a kapcsolótábla, amire még sok-sok dolgot be lehet majd állítani. Mindent feliratozni, mert a gombok világítanak és feliratozhatóak. Illetve egy pedált is akarok építeni, amihez a jelenlegi kapcsolótáblás elektronika tökéletesen meg fog felelni. 4 analóg bemenettel rendelkezik.
    De jelenleg leköt az RDR2.

    @dalmar: Mindenképp ajánlom a tutorial feladatok elvégzését és a harci részen való gyakorlást. Ha új vezérlőt állítok be, akkor általában ezen a részen teszem, nem az anakondámon kísérletezgetek kapásból. Egy nem sikerült felszállás milliókba kerülhet.
  • Dzsini
    #21778
    Én nagyon hamar átálltam gamepadra (meglepően jól elfér rajta minden, elvétve kell a billentyűzethez nyúlni), így nekem az a "kényelmes" :)
    SRV-hez egészen ideális, az FSS-nél a helyén vannak a dolgok - látszik, hogy azt már akkor fejlesztették, amikor a konzolos változatok kint voltak, így arra faragták az egészet. És persze minden irányítást lehet vegyesen is használni, több Hotas-os pl. kontrollerre kapcsol, ha SRV-be ül, stb.

    Plusz ott van a Voice Attack, amivel még hangparancsokat is lehet hozzáfűzni - a végtelenségig testre szabható az egész irányítás, és meglepően jól kitaláltak az alap beállítások is.
  • Gabo
    #21777
    A billentyű+egér irányítás teljesen jól használható. A pvp keménymag nagy része is azt használja. Megkockáztatom, hogy a fix irányzékú fegyverekkel sokkal pontosabban, finomabban lehet így célozni, mint bármilyen másik irányítással. Később bőven ráérsz eldönteni, hogy szeretnél-e másik vezérlést, vagy sem.
    A hotas rendszerek előnye leginkább az, hogy minden fontos funkciót a közvetlenül a kezeid alá tudsz pakolni, és így a hajók irányítása közvetlenebbnek érződik. Ha valaki vr-t használ, akkor sem elhanyagolható, hogy nem kell "vakon" keresgélnie a gombokat. De repülő szimulátorokkal ellentétben itt a joystick vagy hotas nem létszükséglet.
    Bár nem próbáltam, de szerintem a gamepad-del való irányítás lehet talán a legkevésbé intuitív, ennek ellenére mégis sokan játszanak így is.

    A lényeg, hogy bármilyen irányítás mellett is dönt valaki, érdemes rászánni egy bő félórát arra, hogy a vezérlés beállításán végig rágja magát. Rengeteg funkció van a játékban. Ezek egy részéhez van alapbeállítás, van amelyikhez nincs, és van olyan, amelyiknél nem biztos, hogy kézre áll vagy ésszerű. A vezérlés környezet érzékeny (context sensitive), azaz ugyan azokkal a gombokat használhatod hasonló vagy éppen teljesen eltérő műveletekre. Pl. a hajó irányításához használt gombokat, ha átváltasz valamelyik oldal panelre, akkor az azokon való lapozásra navigálásra is fel lehet használni, vagy leszálláshoz megváltoztathatod a működésüket, vagy éppen a terepjáró (srv) irányításához is át lehet őket állítani.
  • Dzsini
    #21776
    Teljesen jól irányítható, sokan játszanak úgy.
  • dalmar
    #21775
    Ez a játék mennyire játszható egérrel+ billentyűvel?
  • Gabo
    #21774
    Igen, én is pont ezen gondolkodtam.
    A másik, hogy némi void opal bányászattal feltornázom a tartalékaimat. Ha visszatérek a bubiba szeretnék venni egy nagy hajót is magamnak, ehhez pedig nem árt némi tőke. Ráadásul olyan pletykák terjednek, hogy a januári frissítésben véget vethetnek a void opal láznak azzal, hogy bevezetik a kereslet alapú árakat. Magyarul nem fogják megadni a legmagasabb árat a teljes rakományért, csak annyiért, amire kereslet van.
  • s_andras
    #21773
    Szép munka! :) Javallom hogy repuzd fel az összes ottani mérnököt, és rögzíts náluk egy-egy olyan tervet, amit a bubis mérnököknél nem, hogy ugyanarra a dologra legyen minél több lehetőség táv-fejleszteni.
  • Gabo
    #21772
    Pénteken sikeresen befutottam Coloniára, és ezzel a felfedező utam első komolyabb szakasza véget is ért.
    Le is passzoltam egy halom felfedezési adatot. Meg is kaptam a második Elite rangomat érte, és az anyagi hátteremnek is jót tett.
    Most egy darabig a környéken fogok nézelődni, aztán meglátom merre tovább.
  • Gabo
    #21771
    A hajókból szórt szikraeső az chaff. A tűzijáték pedig a remote flak nevezetű fegyver, amit a thargoid rajok ellen fejlesztettek ki. De mint ismeretes a játékosok igen leleményesek, ha valaminek alternatív használati módot lehet találni.
  • cylonflatus
    #21770
    Belefutottam egy videóba a tubeon. A játékos (egy gamer csaj, aki az Elite-tel játszik, nagyon csinos btw) összefut más commanderekkel egy bolygón, akik elkezdik kicsit produkálni magukat. Tucatjával szórják ki a rare itemeket, Centauri Gin, Lavian Brandy, Eranin Pearl Whiskey, ilyesmiket, aztán egymás után önmegsemmisítik a hajókat, de rögtön vissza is térnek egy másikkal, szóval nem kis összeget marhulhatnak el. Ugráltatja a Corvette-et mint a rapperek a lowridert, szóval nagyon lazák a fiúk, viszont amin megakadt a szemem: egy darabig azt csinálják, hogy forgatják körbe egész lassan a hajót a hossztengelyen, és közben ilyen tűzijáték töltet szerű cuccot lövöldöznek, baromi látványos egyébként. Különböző színű-, rendes tűzijáték robbanásokkal pukkannak, de van ami olyasmi, mint amikor a chaff launchert elsütöd, de szerintem nem az, kicsit a görögtűzhöz hasonló. Ilyeneket hol lehet szerezni? Itt van a hivatkozott videó, elvileg onnan indul ahol ezeket lehet látni, ha nem: 12:46-hoz érdemes ugrani.
    Esetleg ez nem valami speckó cucc, csak chaff launcher, meg valami robbanólövedékes fegyver?
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2019.12.01. 19:56:09
  • sakkay
    #21769
  • Dzsini
    #21768
    Igen
  • sakkay
    #21767
    Akkor a pénz mellette csak annyi, hogy ezt kereste összesítve nálam?
  • Dzsini
    #21766
    A pilótád automatán kapja a (százalékban megjelölt) pénzt minden bevételedből ameddig csak aktív.

    Vehetsz fel többet is, de egyszerre csak egy aktív közülük, igen.
  • sakkay
    #21765
    Nagyon köszi! lenne még egy másik kérdés(kör) is. A pilótám már több milliós fizetésnél jár. Hogyan tudom kifizetni? Ja, és ahogyan néztem 6? vadászgép van a hangárban-az lehet? És mindegyikbe vehetnék pilótát? Ha jól emlékszem viszont egyszerre csak egy repülhet igaz?
  • s_andras
    #21764
    Ha már ott jársz hogy dolgozott a hajódon, akkor többé nem kell neki semmiféle "ajándék" vagy akármilyen feltétel teljesítése, csak foglalkoztatni kell. A szintlépés magától megy, amint eleget szereltetted vele a moduljaidat. Azt hogy hol tartasz a következő szintlépés felé, egy csík jelzi azon a lapon, ami közvetlenül jön ahogy rányomtál az "ENGINEER'S WORKSHOP" menüre. Innentől már csak arra kell figyelni, hogy legyen elég (jó sok) materialod, amik a megcélzott módosításokhoz kellenek. Lehet hogy előbb "kamu" szereléseket is kell végeztetni a szintlépés érdekében csak azért hogy a lényeges modulon tovább tudjál haladni.
  • sakkay
    #21763
    Most ezt nem értem. A wyrdi mérnöknél vagyok 2-es kategóriáig megcsinálta a cuccaimat, de most szintet kell lépnem. Hoztam pár cuccot, de be sem tudok (oldalra lépni) a piacra', fekete piac meg nincsen. Pontosan mit is akar ez a jószág? Mit kell neki hozni és hol tudom átadni?
  • RJoco
    #21762
    Megjöttek a Midnight Black-es festések.
  • cylonflatus
    #21761
    Jaja, időközben visszamentem és letudtam a dolgot. Viszont a másikhoz korrózióálló raktér is kell, az lesz a következő.
  • s_andras
    #21760
    Akkor 111 db volt az első feladat, és az meg is van, jár majd érte a +100 millió bónusz is. A másik azt hiszem 28 db, de ahhoz háromféle T-Interceptor szövetminta is kell, amik nem hiszem hogy megvannak nálad, tehát a második küldetést még nem is tudod bónusszal (+30M) befejezni.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.11.28. 09:46:15
  • RJoco
    #21759
    Igazad van, a milliókat írta ki és abból lehetett visszaszámolni.
    Nem tudom, miért emlékeztem, hogy kiírja a darabokat is.
    Ha jól emlékszem, akkor mindegy volt, hogy mennyit szedtem össze, mert a milliókat így is úgy is megkaptam, csak, ha nem volt meg az összes, akkor nem kaptam meg a bónusz pénzt.
  • cylonflatus
    #21758
    Nekem ilyeneket nem ír ki. A küldetés szöveges ismertetője, alatta a díjazás (az egyiknél 111000000, a másiknál 13000000 szerepel), majd végül az érvényesség időpontja, ill a timebonus összege. Ennyi, semmi több nem látszik a bal panel Transaction fülén.
  • s_andras
    #21757
    Ott újabban megjelenik darabra? Nekem az rémlik, hogy a küldetés infópanelén csak a megszerzett adatcsomagokért járó összesített jutalmat írta ki (a 100%-os bónusz nélkül), azt kellett elosztani egymillióval, hogy lássuk, mennyi van meg a 99 (vagy 101?)-ből.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2019.11.27. 15:47:35
  • RJoco
    #21756
    A bal panel Transaction fülén látnod kell, hogy áll a küldetésed.
    Ott kiírja, hogy mennyi adat van meg és, hogy mennyi kell.
    Ha megvan mind, akkor csak vissza kell menni Ram Tah-hoz és az állomáson beszélni vele.
  • cylonflatus
    #21755
    Köszönöm a válaszokat! Már bőven ezer óra fölött járok és még nem voltam a multiban, tiszta szégyen. :D A Ram Tah-nak csinált küldetés meg úgy néz ki kifog rajtam. A gyűjteni való adatok közül (tech. lang. bio. hist. cult.) majdnem mind megvan, de akár mind meglehet, csak nem tudom eldönteni, hogy hiányzik az adat vagy valami bug miatt nem tudom megszerezni. Csináltam egy táblázatot amiben jelöltem a megszerzett adatokat, hogy tudjam mi van meg, mi hiányzik, és csak egy pillantásba kerül, nem kell bogarászni. A táblázatot az üzenetek alapján csináltam, amit Ram Tah küld a tartalom visszafejtése után, és amiből kiderül, hogy az adott töredék pl a guardian történelemmel kapcsolatos volt, és a 21 megszerezhetőből a 6. A probléma az, hogy az üzenetek tárolókapacitása véges, egy bizonyos számú üzenet után a listából az utolsó, a legrégebbi törlődik amikor egy új érkezik. Így néhány esetben nem tudom eldönteni, hogy megvan az adat, vagy bug miatt nem jön le. Elvileg az összeset megszereztem, a kérdéses darabokért visszamentem a megfelelő codexhez, viszont mégsem kapok Ram Tahtól semmilyen üzenetet, hogy kész lennék. Vissza kellene hozzá mennem személyesen? Vagy esetleg valahogy meg lehet nézni, hogy pontosan melyek azok az adatok, amik biztosan megvannak? Kezdem nagyon unni ezt a küldetést, már nagyon csinálnék valami mást.
  • Gabo
    #21754
    Egyébként a bubin kívül lévő, kevésbé látogatott, bolygó felszíni lelőhelyeken (geológiai/biológiai jelforrások) is jobb a nyersanyag előfordulás. Mielőtt elindultam Colonia felé, próbáltam feltölteni a raktáramat nyersanyagokkal, de a lakott területen lévő lelőhelyeken valahogy ritkább volt az anyagok előfordulása. Mióta kint vagyok a vadonban, szinte minden helyen ahol leszálltam egymástól alig lépésnyire lehetett begyűjteni az ásványokat, és a ritka ércek előfordulása is magasabb volt.
    Az egyetlen kivétel az egyik nemrég elhagyott guardian rendszer egyik lelőhelye volt. Alig találtam egy-két kristályt. Gyanítom nemrég arra járhatott valaki.
  • Gabo
    #21753
    A játékmódok között szabadon válthatsz bármikor. Lényegében változatlanul ugyan onnan, ugyan úgy folytathatsz mindent, mint a másik módban. Az egyetlen különbség, hogy találkozhatsz-e másik játékosokkal vagy sem. Solo-ban értelem szerűen senkivel nem fogsz találkozni. Private group-ban csak az adott csoport tagjaival futhatsz össze. Open-ben pedig lényegében bárkivel. Magyarul a játékmódok csak egy szűrőt jelentenek, hogy más játékosokkal találkozhatsz-e vagy sem.
    Egyébként a játékosok többsége a bubiban, illetve Colonia környékén koncentrálódik. A bubin belül is leginkább a közösségi küldetések (cg-k) környékén, a Powerplay hatalmi központokban, és a mérnökök rendszereiben számíthatsz más játékosokra. A központi részektől távolabb akár hetek is eltehetnek, mire másik emberi parancsnokkal találkozol.

    Ami a bányászatot illeti, jól látod a dolgot. Érdemes a központi területeket elhagyni, és inkább a peremvidéken bányászni, esetleg a bubi határán túl keresni lelőhelyeket.
    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2019.11.27. 09:08:52