23598
1418743729.jpg
  • Gabo
    #21830
    Tegnap visszaértem a bubiba. És ha már van belőle bőven, akkor be is fektettem a kutatási eredményeket.
    Szereztem néhány új szövetségest az Sas-köd és az Omega-köd lakott rendszereiben egy-egy adatcsomagért. Illetve a Sirius Corporation is úgy gondolta elismeri munkámat egy Sirius permit-tel.
    És még maradt annyi, hogy az SSL Interstellar Plc. éppen folyó terjeszkedésének is adjon egy löketet.

    Viszont most egy időre elég volt az FSS zajaiból, így szárazd dokkba küldöm az Unreliable Witness-t. Helyette a többi hajómon kerítek sort némi ráncfelvarrásra, optimalizálásra. És talán beruházok egy Anacondára vagy T10-re.
  • Gabo
    #21829
    Én is az energia ellátásra szavazok.
    Tegnap én is ugyan így jártam. A felfedező hajóm erőműve némileg alul van méretezve. Kikapcsoltam az srv garázst, hogy egy másik modul használható legyen. Ezek után leszálltam az egyik bolygón és nem értettem, miért nem tudom kirakni az srv-t. Aztán beugrott.
  • s_andras
    #21828
    Nem tudom mennyire vagy rutinos, de ha még nem nagyon, és még nem láttad át teljesen a prioritási rendszert, akkor lehet hogy ott van a gond. Esetleg alacsonyra van állítva, és ha az erőműved nem bírja bizonyos együttállásoknál, akkor kikapcsolhatja. Ha viszont mindent biztosan kézben tartasz, akkor simán lehet egy bug, láttunk ennél cifrábbat is.
  • Agisster
    #21827
    Megoldódott. Kikapcsolt az SRV bay, bár nem értem miért.
  • Agisster
    #21826
    Bocs, azt elfejtettem írni hogy 2 van, egyet kilőttek, szóval 1 még van a tárolóban, de azt nem tudom kirakni.
  • Dzsini
    #21825
    Az SRV-t pótolni kell az állomáson ha kipukkadt.
  • Agisster
    #21824
    Sziasztok!

    Találkoztatok már az alábbi hibával, én legalábbis hibának gondolom.
    Nem tudom az SRV-t kirakni. Előzmény, kilőtte az egyik SRV-met a Sentinel, visszakerültem a hajóba, újra leszálltam és akárhova teszem le a hajót sehol sem tudom kirakni. XBOX-on játszom.
  • MasterMason
    #21823
    Megoldottam.
  • MasterMason
    #21822
    Vajon mi törpénhetett a topik banerral?
  • RJoco
    #21821
    Lehet, hogy a játékod teljes képernyős módban fut.
    Állítsd át ablakosra.
  • Yag
    #21820
    Hali.
    Elkéne egy kis segítség :)
    Valami miatt az ED Market Connector nem akar a játék felületén top maradni. Megjelenés> "mindig felül" be van pipálva. Mit nem csinálok jól ? Köszi.
  • cylonflatus
    #21819
    Köszi!
  • Dzsini
    #21818
    Akár egyszerre az összes hajóra is felteheted - ha egyszer megvan, megvan.
  • cylonflatus
    #21817
    A különböző dekorációk, a dashboardra helyezhető cuccok, pl bobbleheadek, izzósor, stb hogy működnek? Miután megvettem szabadon átrakhatom másik hajóra, vagy ha egyszer elhelyeztem akkor az ott is marad?
  • Gabo
    #21816
    Kellemes ünnepeket mindenkinek!
  • cylonflatus
    #21815
    Úgy volt, hogy most decemberben kapjuk meg a fleet carriereket, de áttolták a jövő évre. Szóval ne számíts semmi nagyobb változásra, a bányászat és a felfedezés lett egy kicsit más. A bányászattal jobban lehet keresni, lehet aszteroidát repeszteni, hogy a magban lévő az értékes ásványokhoz hozzáférj. Felfedezésnél az advenced scenner alapfelszerelés lett, a surface scannerrel meg szondákkal lehet lőni az égitestet, hogy feltérképezd. Ilyen, és ennél apróbb dolgok, de nem tudom, hogy mikor léptél be utoljára pontosan, hogy egyáltalán újnak találod-e ezeket is. Esetleg találsz 1-2 új hajót. De én kevesebb mint egy éve vettem meg (bár azóta bele is toltam 1200 órát:), szóval nem én vagyok a legalkalmasabb arra, hogy a verziók közti különbségekről beszéljen.

    Mindenkinek kellemes karácsonyt!
  • Mozes
    #21814
    Sziasztok!
    Bocs a hülye kérdésért, de 1 éve nem játszottam a játékkal és akkor is csak a koca játékos voltam, bányászgattam, kalózokat keresgéltem és lőttem le. Történt valami olyan a játékban az elmúlt 1 évben amit szerintetek nézzek meg és próbáljak ki?
    Nekem valamiért mindig ilyenkor karácsony környékén jön elő, hogy játszak vele, ekkor nyomom 1-2 hétig minden este és utána mindig lerakom 1 évre :) de nagyon szeretem, csak nekem hangulat kell hozzá és nyugi.
    Nagyon boldog karácsonyt Mindenkinek!
  • s_andras
    #21813
    Csatlakozom, boldogat!
    (Jól esett ma a befejező 500 ARX, összesen 3300 esett le. Egyszer kihagytam egy heti 400-at, így van ilyen rövid idő alatt 8513. - ...13? Ez nem tudom hogy jött ki, azt hiszem még nem költöttem... - Nem jó biznisz ez nekik, pillanatok alatt elérek mindent ami "kell" )
  • Fenimor
    #21812
    Szép karácsonyt mindenkinek!
  • Gabo
    #21811
    Viszlát Colonia, és kösz a vendéglátást!
    Elindultam vissza a bubi felé. Úgy döntöttem, hogy a Sagittarius A*-ra majd a következő felfedező úton kerítek sort.
  • RJoco
    #21810
    Mivel a limpeteket úgy lőjük ki a fegyverzet részeként, ezért jelenlegi voltában problémába ütközni.
    Viszont, ha megcsinálnák, hogy mindegyik fajtát külön gombra lehessen állítani, akkor máris nem lenne ezzel gond és ráadásul nem kellene váltogatnom a fegyvercsoportokat sem.
    Az jó, hogy kétféle fegyverre 1-1 tűzgomb, de az összes többi dologra mehetne másfajta gomb. Mint ahogy a HeatSink-re is be lehet állítani és, ha jól emlékszem, akkor a chaff launcher-re is. Nem kell csoportba rakni őket.
  • cylonflatus
    #21809
    Az a kib*szott limpet.... én még attól kapok hülyét, hogy ahányféle felhasználási mód, annyiféle limpet controller van. Én pl sokkal többször állnék meg segíteni, distress callra reagálni, vagy lerobbant megashipeknél, de egyszerűen nincs kedvem, mert ha fuel transfer van nálam, akkor biztos, hogy repairre lenne szükség, a megashipeknél meg akár 2-3 féle kellene a hajón, ha minden lehetőséget ki akarnék használni. Ha meg fölszerelek több limpet kontrollert, akkor valami másról kell lemondani. Pont fordítva kellene lennie: egyetlen univerzális limpet kontroller létezne (persze különböző minőségűek F-A, amit ugyanúgy lehetne tuningolni a teknikusnál esetleg bővíteni a tulajdonságaikat), és magából a limpetből létezne többféle, akár azokat is lehetne fejleszteni, hogy visszajöjjenek, cserébe lehetne sokkal drágább, stb.
  • KiruHoshino
    #21808
    Ki kell fejleszteni a vonósugarat. :D Problem solved. :D Thargoidok már használják. Mi miért nem?
    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2019.12.18. 18:38:05
  • Gabo
    #21807
    Ezért is értendő némi irónia abba, hogy a begyűjtő limpetekkel gyűjtjük össze a halott limpeteket.

    Egyébként ahogy néztem másoknak is piszkálja a csőrét, hogy miért egyszer használatosak a limpetek, miért nem tudnak visszatérni, mint egy vadászgép a fedélzetre. Simán működhetne, hogy a limpet vezérlő rendelkezik adott számú töltettel, és a használat után a hajó üzemanyag készletéből lehetne őket újratölteni.
  • RJoco
    #21806
    És nem ártana egy limpet fejlesztés sem. Ha már érzi, hogy kifogyóban, akkor visszatér a hajóra és eleve nem marad ott.
    Amúgy a begyűjtő limpet is kinn maradna.
    Ha jól tudom, akkor egy limpet sem tér vissza. Kifogynak a naftából és annyi.
  • Gabo
    #21805
    Természetesen kellene hozzá egy spéci scanner, és egy halom begyűjtő limpet, amikkel összeszedjük őket.
  • RJoco
    #21804
    Csak a galaxis 0.042%-ban szemeteltünk. Az nem olyan vészes.
    Persze, ha már most elkezdjük óvni a környezetet, akkor később kevesebb gond lesz belőle.
    Viszont, hogy találjuk meg őket?
  • Gabo
    #21803
    Én inkább az SSL Interstellar PLC-t emelném ki!
    Aki esetleg nem tudná, ez a magyar játékos frakció. És a lenti adatok alapján az ő területükön laknak a legtöbben.

    Viszont az látszik, hogy valamit tenni kellene a szerteszét hagyott limpetekkel. Tűrhetetlen, hogy így teleszemetelünk mindent velük.
  • Caliph
    #21802
    0.042% of the galaxy explored :D
  • Dzsini
    #21801
  • RJoco
    #21800
    Pont ezt írtam.
    Szívesen!
  • cylonflatus
    #21799
    Megoldódott! Írtam a supportnak és gondoltam közben újrahúzom a játékot, de a launcherben az options menüben van egy ilyen, hogy "validate game files" (vagy valami hasonló), ami ellenőrzi és szinkronizálja a telepített fájlokat és javítja a hibát. Pöccre indult utána. Szerintem biztos az történt amire gyanakodtam, hogy egy szerencsétlen pillanatban veszthette el pont a kapcsolatot a szerverrel, ami miatt sérülhetett valamelyik fájl. Btw köszönöm mindenkinek a tippeket!
  • Balcsix #21798
    Néhány játéknál szokott segíteni a cache törlése, itt nem tudom, hogy van-e lehetőség erre. Én megpróbálnám újrarakni a game-t, aztán ha úgy sem akar működni, akkor levél a supportnak...

    Szerk.: úgy látom elkéstem a válasszal :)
    Utoljára szerkesztette: Balcsix, 2019.12.15. 17:25:26
  • RJoco
    #21797
    Lehet, hogy egy fájl ellenőrzés nem ártana.
    Mindig onnan folytatod, ahol abbahagyod? Hátha a mentés sérült.
    Végső esetben írj a supportnak. Hátha tudnak valamit rá.
    Van aki ilyenkor még megpróbálja újrahúzni a játékot.
  • cylonflatus
    #21796
    ja, és még annyi, hogy azóta nem tudok szabályosan kilépni a programból, csak a feladatkezelővel. Ha a kilépésre kattintok csak sötét képernyőt mutat, de semmi több.
  • cylonflatus
    #21795
    Igen, nekem is csinált hasonlót, hogy egy pillanatra megszakadt és visszadobott a főmenübe, vagy pl azt csinálja még, amikor a nettel van gond, hogy a két rendszer közötti ugrásnál tovább tart "megérkeznie", vagy hogy mondjam. De amikor ki is dobott a főmenübe, azt hibakód nélkül tette, csak annyit írt, hogy elvesztette a kapcsolatot a szerverrel. Ez most valami teljesen más, és még mindig ugyanaz egyébként, semmi változás. És közben online vagyok, látja a szervert (a launcherben server status ok, a főmenüben is alul látszik a szerver címe, és a galnet is online, amikor nincs kapcsolatom, akkor ott egy nagy piros felkiáltójel van) Az aggaszt nagyon, hogy amikor megvettem a korvettet, pont a hajó váltáskor fagyott le, és attól félek, hogy ez generált valamit, ami most loopba került. Nem tudom, írjak a Dev.-nek? Nem úgy néz ki, mint ami magától meg fog oldódni.
  • RJoco
    #21794
    Meg is van a 150 ARX. Érdekes mód a tegnapi játék után csak ma számolta el azt a pár pluszt. De lehet, hogy a gyenge netkapcsolat volt az oka.

    Mobil netem van. Ha a közelben nagy a forgalom, a pályán meg dugó van, akkor harmatgyenge a net.
    De max csak a főmenübe dob ki, hogy nincs kapcsolat. Nincsenek hajós hibakódok.
    Pár pillanat múlva érzékeli megint a kapcsolatot, visszalépek és játszok a következő ilyenig. Ha túl gyakran van, akkor inkább másra váltok.
  • PiszkosFred
    #21793
    Valoszinuleg kozte volt a napi reset. A mai (harmadik) napon majd 150-et fogsz mar te is kapni.
  • s_andras
    #21792
    Ezek a hibák nekem akkor is jönnek, ha valami iszonyú lassú kapcsolattal próbálok játszani. Pl mostanában az egyik kábeles lehetőségem le szokott esni néhány tized Mbps-re is akár (olyankor váltok egy 4G-s mobilnetre). Na ennél a "sebességnél" rendszeres a ledobálás. A hülye színes hajó hibakódjaikat meg nem értem.
  • cylonflatus
    #21791
    Érdekes bugba futottam. Belépek, a játék elindul, a főmenüben az látszik, hogy online vagyok, van kapcsolat a szerverrel. De amikor elindítom magát a játékot, kidob egy "orange sidewinder" hibakóddal. És az az érdekes, hogy pont a Shinrarta Dezhrán voltam és éppen egy Corvette-et vettem amikor elbaszódott. Bedokkoltam, megvettem a hajót, majd mint rendesen a hajóváltásokkor tölteni kezdett. Az új hajót már nem adta be, csak a töltés jel forgott folyamatosan. Egy szűk 10 perc után meguntam, gondoltam biztos offline lett a szerver, és amúgy is rá akartam már hagyni, úgyhogy kiléptem. Aztán több óra múlva amikor leültem elé, már el sem indul. Ill. elindul maga a program, és kapcsolódik a szerverrel is, ez biztos. De amikor elindítom a solo játékot, egy darabig forog az új Corvette-em stilizált képe a képernyőn, majd "orange code", és visszalép a főmenübe. Ez mi a fasz lehet? Van egy olyan gyanúm, hogy pont amikor a hajót vettem, a vásárlás közben dobhatta el a szervert, és ez generált valamit, ami miatt most ez van. Fogalmam sincs mit csináljak.