23601
1418743729.jpg
  • buke
    #21952
    RJoco: sikerült köszi, 1 éve néztem róla videót, de az már rég volt :)
  • RJoco
    #21951
    Kell bele pilóta.
    Pilótát az állomásokon tudsz bérelni, majd a hajódra vezényelni őket.
    Ezután, ha te mész ki a vadásszal, akkor ő vezeti a nagy hajót, ha meg ő megy ki a vadásszal, akkor támogat téged.
    A pilótának jutaléka van, mely a képességek fejlesztésével növekszik. Viszont egy kezdőnek nem fizetsz annyit akkor sem, ha elérte az elite szinten, mint, ha egy haladót vennél fel kapásból magasabb jutalékért.
    A jutalékot a befolyt pénz után kapják. Szóval, ha csak hónapokat repkedsz, akkor sem kerül pénzbe. Ha leadod a felfedezéseket, akkor viszont abból ő is részesül. De, ha csak a fejpénzekből, akkor majd valaki javítson ki.
  • buke
    #21950
    Gabo: köszönöm, ez jól jött. Pont azon gondolkodtam, hogy a bi-weave pajzs és a boosterekből lehet kombinálni és találtam is ilyen utalást hozzá.

    A fighter -eket elvileg tudnom kéne kivezényelni stb. ,de az alapból Num számokra nem reagál semmit. Persze én kitudok vele menni és vissza is több módon.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.02.21. 19:43:42
  • Gabo
    #21949
    Egy kis pajzs 1x1. Harmadik felvonás.

    A mérnökölés azért még csavar egy jót a fent leírtakon.
    Mérnököléssel a pajzsokon két dolgot érdemes tuningolni, az egyik a pajzs ellenállása (resistance), a másik a pajzs ereje. A két véglet ennek köszönhetően:
    - Resistance build - Az alapja egy gyorsan regenerálódó bi-weave pajzs (thermal resistant + fast charge), aminek az ellenállását resistance augmented boosterekkel az elérhető legmagasabb értékére tolják. Az elmélet lényege, hogy így a pajzs ugyan gyengébb lesz, de a magas ellenállásnak és a gyors regenerálódásnak köszönhetően mégis komoly mennyiségű sebzést tud elnyelni.
    - High strength build - Az alapja egy normál vagy prismatic shield (reinforced + hi-cap), amit heavy duty boosterekkel és ha lehet guadian SRP-vel tolnak a maxig. (Ez jelenleg a pvp "meta" alapja.)

    Persze az igazság valahol a kettő között van. Ugyanis a resistance értéke csak 50%-ig növekszik normál ütemben, az 50% feletti részt pedig felezve veszik figyelembe. (Pl. ha 60% resisted lenne, akkor az gyakorlatban csak 50% + 5% lesz.) A high strength build-nek sincs sok értelme, ha a thermál sebzéssel szemben gyengébb a védelem, vagy ha papír vékonyságú páncélzat van alatta.
    Érdemes tehát a kettőt megoldásait ötvözni és egy egészséges egyensúlyt találni, ami passzol a hajó képességeihez is.
    Először is érdemes a thermál resistet rendbe rakni vagy úgy, hogy thermal resistant tuning kerül a pajzsra, vagy úgy, hogy valamelyik boosterre kerül ugyan ez a tuning. (Bár az utóbbi kevésbé hatékony.)
    Ezután érdemes resistance augmented boosterekkel 50% környékére feltolni az ellenállást, majd ha ezt elérte az ember, heavy duty boosterekkel a pajzs erejét fokozni.

    Példaként itt van a csatára épített Anacondám, a Limiting Factor:
    https://s.orbis.zone/642r

    Lehet, hogy nem tökéletes, de remekül teszi a dolgát. RES-ekben, CZ-kben kevés olyan helyzet adódott, ahol eddig meg tudták volna szorítani. Volt rá példa, hogy CZ-ben a 3 fős spec. ops. különítmény egy-két hajóval kiegészülve leszedte a pajzsot, de a páncélzatnak hála ezt is át lehet vészelni, és a végén az ő roncsaikat kellett eltakarítani.

    Ha valamit kihagytam, vagy nagy hülyeséget írtam, a többiek majd kijavítanak.
  • Gabo
    #21948
    Egy kis pajzs 1x1. Második felvonás.

    Tervezéskor érdemes rendszerben gondolkodni, mert ahogy a fentiekből látszik, minden mindennel összefügg. Ha már tudod, hogy mire szeretnéd használni a hajódat, lehet kezdeni a legózást.
    Egy kereskedőhajó esetén a célod valószínűleg egy olyan pajzs, ami elég erős és elég sokáig kitart, hogy egy kalóztámadást túl lehessen élni, és el lehessen menekülni. Ehhez egy A osztályú normál pajzs, esetleg néhány shield booster-rel megtámogatva elég lehet. SCB-re valószínűleg nem lesz szükség, és hely sem jut neki. Az is járható megoldás, hogy a legnagyobb modul helyre rakteret rak a kereskedő, és egy prismatic pajzsot rak a következő kisebb modul helyre.
    Harcra épített hajónál azt kell mérlegelni, hogy vajon mennyire tudod elkerülni az ellenséges tüzet. Egy jól manőverezhető, gyors hajóval ez könnyen megy, egy lomhább géppel már nem biztos. Ha el tudod kerülni tüzet, ki lehet használni a bi-weave pajzs gyors regenerálódását. Lehet, hogy a pajzs össz. ereje kisebb, mint a normálé, de a gyors regenerálódásnak köszönhetően mégis több sérülést tud elnyelni, ha adódnak kisebb szünetek a csapás váltások között.
    Azt is érdemes figyelembe venni, hogy vannak hajótípusok amik inkább hull tanknak (Chieftain, FAS), míg mások inkább shield tanknak (FdL, Cutter) jobbak, és persze vannak olyanok, amik a kettő közé esnek (Krait Mk II, Anaconda). Ugyanis hajó típusonként eltér, hogy ugyanaz a pajzs modul mennyire erős pajzsot fog eredményezni. Egy shield tank esetén a célod az, hogy minél erősebb pajzsaid legyenek, és erre alapozod a teljes védelmet. Ha lehet prismatic pajzs, agyon pakolva boosterekkel és guardian SRP-vel, kiegészítve SCB-vel.
  • Gabo
    #21947
    Egy kis pajzs 1x1. Első felvonás.

    Először is, hajó tervezéshez és építéshez a https://coriolis.io/ a barátod.

    A pajzsok legfőbb tulajdonságai:
    - A pajzs ereje MJ-ban. Azaz mennyi sebzést tud elnyelni.
    - A pajzs ellenállása a különböző sebzés típusokkal szemben. Az alap pajzsok robbanással, kinetikus támadással szemben ellenállóbbak, míg a thermál sebzéssel szemben sérülékenyebbek.
    - Töltési idő. Azaz mennyi idő alatt épül újra 50%-ra, ha megtörték, illetve mennyi idő alatt regenerálódik 50%-ról 100%-ra.
    - Meg persze ott van még a hull mass kérdése, az pajzsgenerátor energia igénye, tömege...

    A pajzsoknak három alaptípusa létezik:
    - Normál - Ez a kiindulási alap, a többi tulajdonságait ehhez lehet viszonyítani. Értelemszerűen a A osztályú a legerősebb, a D osztályú a legkönnyebb, stb..
    - Bi-weave - Az ereje megegyezik a D osztályú normál pajzzsal, de kétszer olyan gyorsan regenerálódik. Ez látszólag nem nagy szám, de ha egy A osztályú pajzshoz viszonyítasz, akkor már háromszor gyorsabb regenerációt kapsz, lényegesen kisebb energia felhasználás mellett. Hogy ez miért előny majd később kifejtem.
    - Prismatic - Ez a pajzs típus Powerplay-es jutalomként érhető el, csak el kell adnod érte a lelked Barbi hercegnőnek. A tömege és az energia igénye kétszerese a normál A osztályú pajzsnak, az ereje 15-20%-kal nagyobb, és a regenerációs ideje is kb. 30%-kal magasabb.

    Boosterek
    - A shield booster-ek a pajzs erejét növelik az osztályuktól függő %-kos értékkel, cserébe zabálják a hajó energiáját. Értelemszerűen ez kihatással van a pajzs regenerációs értékére is. (A bi-weave előnye itt már kezd szépen látszani.)
    - Meg kell még említeni a guardian shield reinforcement package-t is. Ezek egy fix értékkel növelik a pajzs erejét, egy jó adag energiáért cserébe.

    Shield Cell Bank
    Az SCB lényegében a pajzs gyorstöltését teszi lehetővé. A fontosabb értékei, hogy hány töltetet tartalmaz, az egyes töltetek mennyi energiát pumpálnak a pajzsba, mennyi a késleltetése és mennyi ideig tart a töltés befejezése.
    Ahogy lentebb írták, ha a pajzs lement, akkor már nem ér semmit. A hatékony használatához tehát kell némi odafigyelés és megfelelő időzítés. Amikor elsütöd a töltetet, elkezd felpörögni az SCB, utána tölti a pajzsot, cserébe pedig felfűti a hajódat. Ezért tanácsos heat sink-kel együtt használni. (De ha a hajód elég hidegen jár, akkor ez esetenként megúszható.)
    Annak ismeretében, hogy milyen erős a pajzsod, tudni fogod, hogy a pajzs állapotát jelző gyűrűk kb. hány MJ pajzs energiának felelnek meg. Ehhez figyelembe veszed, hogy egy SCB töltet mennyi energiát ad. Amikor ez alá érsz (pl. lement az első gyűrű), elsütöd az SCB-t. Amikor elkezd felfelé kúszni a hőmérséklet, elsütöd a heat sink-et is.
    SCB-ből többet is felpakolhatsz a hajódra. Ebben az esetben pedig a double banking stratégiára is lehetőség van, azaz egymás után akár két SCB-t is el lehet sütni. Ebben az esetben a fenti töltési stratégia annyiban módosul, hogy a második SCB elsütését arra érdemes időzíteni, amikor a heat sink a minimumra vitte a hajód hőmérsékletét.
  • buke
    #21946
    RJoco: magán a hajóján, azt a jelenséget amit az én hajómon is, mivel kipróbáltam természetesen mi ez és persze először megrémültem a hőfejlődés miatti warningolástól, de rögtön mintha egy Heat sinket lökött volna ki utánna.

  • RJoco
    #21945
    Hol látod, hogy dúzzasztja a pajzsát?
    Mondjuk te is tudok kapcsolgatni a boostereket, csak épp nem biztos, hogy kellemes dolog.
    Nem tudom, hogy a wiki mennyire hiteles. Illetve az sem mindegy, hogy milyen, mekkora pajzsod van.
    A FAOFF-fal pedig gyorsabban kellene tudnod fordulni. A boost igazán az előrehaladást gyorsítja, bár, ha fordulás közben tolod el, akkor szintén gyorsabban kell fordulnia.
    Bár én ritkán FAOFF-ozok, FAON-nal biztos, hogy gyorsabban fordul boost-olásnál.
  • buke
    #21944
    RJoco: köszi a részletes infókat; igen a RES-ekben látom az ellenfeleimnél amint kezdem a tüzelést egyből duzzasztják a shieldjüket. Megnéztem az elite Wiki-n ezt a töltési időt, 25 sec. hát ez nagyon sok,de ez lehet az utántöltés ideje. Ezalatt már lehámozzák rólam a pajzsot. Igen azt most érzékeltem először,hogy a shield booster miatt még később jön vissza a pajzs.
    Még a FAOFF kezelése okoz gondot. a lényeg , hogy nem érzékelem gyorsabbnak a fordulást a normálnál, főleg ha még egy pillanatra megnyomom a boost-ot, akkor végképp nem gyorsabb.
    Ha valaki leírná pontosan mi a sorrend ennél a manővernél megköszöm. :) Ja és néztem a PD ammo szintjét, működik mert csökkent rendesen.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.02.20. 20:39:19
  • RJoco
    #21943
    A turret fegyvereket neked kell aktiválnod. Kijelölöd a célt, amit támadni akarsz, egyszer rányomsz a tűzre - vagyis be kell állítani egy fire group-ot neki. És addig lövi az ellent amíg van rálátása és meg nem semmisül. Azt nem tudom, hogy ilyenkor le lehet e állítani, talán, ha megint "tüzelsz" vele.
    Ha jól emlékszem, akkor van rá némi beállítási lehetőség is. Nézz szét a jobb oldali panelon. Én csak így használtam.

    A shield booster megnöveli a pajzsod méretét. Elég sok energiát igényel, illetve lassabb lesz a visszatöltési idő is. De ugye eleve többet kell.
    A shield cell bank ad egy löketet a pajzsnak. Vagyis csak addig tudod használni, amíg van pajzsod. Ha elfogyott, akkor nem állítja gyorsabban helyre.
    Épp ezért figyelni kell rá, mert van neki egy pár másodperces töltési ideje is. Vagyis épp a pajzs leesése előtt lehet, hogy már késő lesz aktiválni.
    Ha nincs pajzs, akkor minden pöttyöt a Sys oszlopra rakva tudod a leggyorsabban ismét üzembe helyezni.
    Mérnökökkel lehet javítani a a pajzs specifikációkon.
    A modul mérete meghatározza, hogy mennyit tudsz tárolni és, hogy mennyit tud visszatölteni. Ha több modult is teszel a hajóra, akkor a gyorsbillentyűvel sorban fogja adagolni és nem két modulból egyszerre. Nagy csatára számítva érdemes lehet többet vinni.
    Illetve lehet gyártani is a hajón, ha van hozzá alapanyagod.

    A PD-t én általában hátra teszem, de, ha van annyi helyem, akkor szokott menni előre is.
    Mindig olyan helyre, ahol a lehető legtöbbet lásson, minél nagyobb területet levédjen.
    Általában háttal vagy szemben van az ember az ellennel, így sok esetben egy bőven megvéd. Persze, ha többen támadnak rád, akkor kevés lehet. Korábban az Adder-ek hőn szeretett fegyvere volt. Párszor megleptek vele. Jelenleg nem tudom.
  • buke
    #21942
    Dzsini: köszi, akkor ezért nem találtam.
  • Dzsini
    #21941
    A PD teljesen automata amíg kap energiát és nem fogy ki a lőszerből (van neki bőségesen) - arra érdemes figyelni, hogy körbefordulni tud, de a hajótesten keresztül természetesen nem véd - tehát ha a hajó alján/tetején van, akkor azt a félgömböt védi.
  • buke
    #21940
    Sziasztok ! Nem tudok rájönni, hogy a point defense nevű rakéta elleni védekező eszközt hogyan lehet beindítani. Turret ikon van jelölve, fire groupban nincs, control menüben csak a chaff lanchert és a shield cell bank- ot tudtam gombhoz kötni. Lehet, hogy ez automata ?
    A turret fegyverek sem indulnak el sajnos. Előre is köszi a segítséget !
    Egy plusz kérdés még: a pajzs gyors visszaállításához elvileg mi kell ? Shield cell bank és/vagy shield booster ?
  • Yag
    #21939
    hali.

    napok óta nem tudom beállítani a MarketConnector HabZone pluginját.
    valamit biztos kihagytam de nem tudok rájönni mi az. ide kellene bemásolni. AppData\Local\EDMarketConnector\plugins ... majd beolvasni ... de semmi. jó lenne ha képernyőre tudnám tenni az érdemleges bolygókat.
    3.5.00 verzsön. tudna valaki súgni ? köszi.
  • s_andras
    #21938
    Áááá, ebben nem sok érdemem volt!! A kemény magé a dicsőség. Én még a nagy galaktikus cenzus előtt harcoltam sokat, azóta a kolónián meg a távoli állomásokon csavarogtam.
  • Gabo
    #21937
    Gratu!
  • s_andras
    #21936
    SSL Interstellar 2. helyen végzett politikai vonalon a legutóbbi szezonban, minden tag kapott egy kis díszt (sárgával bekarikázva). Ezért is jó tagnak lenni egy repülőszázadban
  • buke
    #21935
    s_andras: köszi, ez megy, a különbség annyi,hogy én a bekezdéseket is másoltam a minta szerint,nehogy eltérés legyen.
  • s_andras
    #21934
    Ezt találtam:
    Csináld másik HUD managerrel.
    Útvonal ez: C:\Users\felhasználóneved\AppData\Local\Frontier Developments\Elite Dangerous\Options\Graphics\GraphicsConfigurationOveride.xml
    Csak ez legyen benne:

    <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
    <GraphicsConfig>
    <GUIColour>
    <Default>
    <LocalisationName>Standard</LocalisationName>
    <MatrixRed> 0.44, 0.48, 0.24 </MatrixRed>
    <MatrixGreen> 0.1, 0.12, 1 </MatrixGreen>
    <MatrixBlue> 1, -0.04, -1 </MatrixBlue>
    </Default>
    </GUIColour>
    </GraphicsConfig>

    Számok persze az amit akarsz. Remélem sikerül. Én ilyet sose csináltam, mert bármit módosítunk, elrontja a barát:zöld, ellenség:piros, semleges:narancs színkódokat. És a kis túlmelegedés-jelző lángocska is megszűnik piros lenni.
  • buke
    #21933
    Sziasztok ! Win10 op.-en az ED HUD színét szeretném változtatni; beillesztettem a leírt módon a kikevert színek textjét pontosan a megadott helyre, ügyelve a helyességre, de az indítás után nem változik semmi. Mit ronthattam el ?
  • Dzsini
    #21932
    Nem érdemes állva tölteni :)
  • RJoco
    #21931
    Akkor lehet, hogy nem voltam elég pontos. Az említett csillagok és melegségüknél én az FSD töltési mennyiségét vettem alapul.
    Egy A vagy B lehet melegebb, mint egy M, de mégis ezeknél tudok úgy odaállni, hogy a legtöbb üzemanyagot vegye fel az FSD másodpercenként és mégsem akar megsülni a hajó.
  • Gabo
    #21930
    Igen, ez a másik emlékeztető.
  • Dzsini
    #21929
    Oh, Be A Fine Girl/Guy, Kiss Me :)
  • Gabo
    #21928
    Talán könnyebb megjegyezni a "KGB-FOAM" betűszót. Ezek ugyanis a tankolható csillagok típusai. Ha útvonal tervezéskor csak ezeket használja az ember, akkor sokkal kisebb az esélye annak, hogy egyszer csak azon kapja magát, hogy üres a tank.
    A tankolás közbeni melegedés erősen hajófüggő. A Chieftain és a Mamba nekem szinte mindig meg akar sülni, a Krait MKII és Phantom esetében meg kb. a végtelenségig lehet napozni. Az első kettőnél éppen ezért inkább berakok egy tartalék üzemanyag tankot, ha hosszabb útra kell mennem a bubin belül, és az állomásokat ejtem útba üzemanyagért. Így legalább nem kell kb. minden harmadik ugrás után tankolni.
  • s_andras
    #21927
    A 'K' csillag mindig forróbb, mint az 'M', a fősorozat sorrendje szerint emelkedik a hőmérséklet is: M<K<G<F<A<B<O
    A méretről írtak _általában_ igazak, de elvétve azért léteznek M osztályú óriások, amiket szintén sokáig tart megkerülni. Persze iszonyú ritkán fut beléjük az ember haladás közben. Én ezt a megkerülés-problémát és a tankolás közbeni melegedést egyébként nem érzem olyan vészesnek, ha nem akarok tankolhatatlan csillagot a tervezőben, akkor csak a törpéket és a fekete lyukas kategóriát kapcsolom ki. Nincs az a forró és hatalmas csillag, amit ne repülhetnénk körbe, mialatt a FSD összeszedi magát az előző ugrás után, és töltődik fel a következő ugráshoz.
  • Yag
    #21926
    Nem értem ezt a nagy tömörülést. Mintha mindenki lusta lenne Pristine naprendszert keresni magának.
    Persze arra mész amerre gondolod, de jobban jársz ha a járatlan utakat választod. Naja ... egy low sec rendszerben nem életbiztosítás bóklászni , de akad olyan High Sec rendszer is amiben nincs ekkora össznépi tömörülés. Pár ugrással távolabb lehet éppen olyan területek kerülnek elő mik nem annyira járatosak.
    Ha véletlen átszerelnél felderítésre, ugranál pár rendszert a környéken, bejelölnéd magadnak a Pristine rendszereket lehet találnál olyan gyűrűt amit érdemes lenne babrálni ha majd vissza szerelsz bányász gépre. Vagy ha van két hajód én ugranék párat vele és kifundálnám merre nem járnak sokan. A Bubiban csak a végpontok közti általános területek vannak nagyon bejárva. Ha pl. mélységben kezdesz kalandozni, vagy éppen ellenkezőleg, magasságban akkor meglepődnél.
    Példa. Én most éppen felderítősdit játszom. De. Próbálom elkerülni az elöttem járókat. Ezt úgy teszem általában, hogy az "ismertebb" végpontoktól nem oldal irányba közelítem meg, hanem elöbb 10-15 ugrást mélységében haladok majd utána célzom be azt a csillaogot amerre nagyjából haladni akarok. Az esetek többségében 70-80%-ban felderítetlen naprendszereken haladok át. Ha tudnád menyi gyűrűs bolygóról készült szkenn és szondázás ? :)) Persze a galaxis pereme felé nem érdemes elmenni bányászni mivel egy örökké valóság lenne vissza felé menni eladásra, de van ebben a játék térben pár milla bolygó amin még kevesen jártak. Szerintem . De aztán lehet hogy én tévedek. Már majd egy éve nem bányásztam így lehet hogy Te éppen jobban rálátsz erre a témára :)
  • RJoco
    #21925
    A galaxis térkép utolsó vagy utolsó előtti füle a szűrés. Itt szűrhetsz különböző szempontok alapján a rendszerekre. Neked jelen esetben a csillagok kellenek. Amely csillag típusokat nem szeretnéd látni a térképen, azok elöl el kell venni a jelölést. Majd van egy olyan opció, hogy ezeket a szűrőket vegye figyelembe útvonaltervezésnél. Ez legyen bejelölve.
    Ha gyorsan akarsz haladni, akkor csak M osztályú csillaghoz ugrasz. Nem tudom, milyen messze mentél, ha nagyobb töltések is kellenek, akkor K és G osztályú csillag is jöhet. Esetleg A és B, bár ahhoz tényleg nagyon messze kell menni.
    A lényeg, hogy az M osztályút lehet a leggyorsabban megkerülni és még tudsz valamennyi üzemanyagot is magadhoz venni. A K és G csillagok nagyobbak, azokat tovább tart megkerülni, de több üzemanyagot is tudsz felvenni. Illetve a K talán nem olyan meleg, mint az M. Az A és B csillagok nagyon nagyok, sokáig tart megkerülni őket, de max töltés mellett sem hevítik annyira a hajót, mint a többi.

    Te is kereshetsz nyugodtan saját helyet. Ha jól tudom, akkor egy Detailed Surface Scanner kell csak a hajóra pluszban. Kiválasztasz egy útirányt és hajrá.
  • buke
    #21924
    Yag: Szia, köszönöm az információkat, azóta végülis megoldódtak a problémák, kerestem rendesen a bányászattal. Most, hogy először a darálós, lézeres hagyományos eljárást gyakoroltam és fejlődtem benne, -> ( 120 t/h !!) Type-9 -el, amit kb. 2 órán keresztül birok végezni. A Borann esetén a lézeresnél tk. kimarad a keresés, mivel szinte mindegyik tömbben van LTD, csak megyek sorban. Többet is lehetne, de a kockázat is nagyobb, mint ahogy az útvonalon található fehér törpék,aktívabb,agressziv kalózok, nagyobb tömeg stb. és végül a legbosszantóbb jelenség: a pár perces frissességű adat ellenére a harmad árat kapom a két órai munkámért :) (volt ilyen is ! )
    Egyetértek veled az összehasonlításban a közepes gépek esetén a robbantásos hatékonyabb és nyugodt munkával nagyobb a játékélmény.Nálam most jön ez az időszak és a küldetések folytatása.
    Az lenne az érdekesebb, ha én kereshetnék főleg tripla, dupla hotspotokat, ami csak rövid ideig él, aztán kereshetnénk újat. Én azt látom itt a twich streamekben mindenki egy helyen a Borann A 2-nél bányászik, nagyrészt a lézeressel.Talán az amerikai aranylázhoz hasonlatosan. Elvétve találni repesztéses streamet, azt is igen érdekes megoldásokkal és hajókkal :))
    Egy kérdésem lenne még: a barna és fehér törpéket hogy tudom automatikusan az útvonal tervezővel eliminálni ?

    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.02.01. 22:53:29
  • Gabo
    #21923
    Az ember mindig tanul valami újat...
    Ha nálatok is gond, hogy a játék lassan jeleníti meg a galaxis térképet és a rendszer térképeket, akkor érdemes megpróbálni, hogy a játék beállításai között kikapcsoljátok a vsync-et és a frame rate limit-et. Ugyanis úgy tűnik, hogy a fejlesztők néhány olyan dolognak a kiszámítását is a renderelésre használt szálon oldották meg, amit nem biztos, hogy ott kellett volna, vagy legalábbis nem így. Ha mégis vsync-re van szükség, akkor azt a videókártya vezérlőpultján érdemes inkább beállítani, ugyanis, a közvélekedés szerint, az nem befolyásolja a játékban végzett számításokat.
    Nálam főleg a januári pacth óta lett keservesen lassú a térképek megjelenítése, de feltételezhetően más megjelenítésekre is kihatással van a dolog. Ezért aztán utánanéztem egy kicsit, hogy mit lehet kezdeni ezzel.
    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2020.02.01. 15:08:28
  • Yag
    #21922
    Hali buke.
    Látom bányászkodásról is szó vala. Mivel újonc koromban én is nagyon sok segítséget kaptam a veteránoktól így közel az 1000 óra játékidőhöz, ha nem gond, én is megosztanék veled pár gondolatot, hátha be tudod építeni és tudsz vele markolni pár millát.

    Kicsivel több mint egy éve volt anno, hogy azon agyaltam hogyan lehet több haszonnal bányászni, majd találtunk-tam rá megoldást, (szerintem a közös fórumos agyalások sokat segítettek) korábban írtam róla, belinkelem átolvashatod ha még nem akadtál volna össze vele. Mostanában ugyan csak felfedezek és utazgatok, de szép emlékeim vannak a bányász időkből is amivel közel 150 millát tudtam pár nap alatt összerakni. Ennyi elég is volt ahhoz hogy világgá menjek és csak kószáljak a naprendszerekben. Jelenleg is valahol a galaxis pereme felé közeledek ... majd valamikor oda is érek :)))

    Ami most frissen eszembe jutott az a bányász matek.

    Szerintem a lézeres kavics karcolgatás energia felhasználás + limpetek kihasználatlansága miatt veszteségesebb. Több idő + véges limpet forrás. Példa: Tolod neki a lézert. Abból is kell a nagyobb erejű és legalább kettő. A leváló fragmentek "random" százalékos alapú begyűjtése limpetekkel (legalább két limpet folyamatosan kell dolgozzon) a több már felesleges egy meg ha véletlen elpukkad is lassan dolgozik. A fragmentek a finomítóba eljuttatása és a felesleg szelektálása tényleg "qva idő igényes tud lenni. Ehhez képest a Mag-bányászat amiről már a kollegák is írtak és videókban is láthattál, más hatékonysággal bír.

    Tény, hogy kell hozzá lelőhely, de időértékben és felhasznált erőforrásban sokkal hatékonyabb.
    Elöször is : A limpeteket célzottan tudod felhasználni így csak akkor dolgoznak amikor a kívánt nyersanyag már rendelkezésre áll.
    Másodszor: Egységnyi limpetre pont a technikából adódóan több egységnyi bányászott anyag jön ki.
    Korábbi számításaim szerint egy jó repesztés 15-20 raktéri egyéget ad. Ezt kb. 5 limpettel be lehet gyűjteni. Egy 128as rakteret 7-10 jó fajta szikla repesztésével meg lehet pakolni amihez kb. 10x5 limpet kell vagyis nagyjából 50db limpet megy el csak a begyűjtésre. Ha azt feltételezem, hogy max raktérrel fullra töltött limpettel indulunk bányászni akkor is marad 60db limpet szondázásra. Ennyi sem kell ha a szondák elött a vizuális azonosítást is használjuk. Tehát azok a videók amikre hivatkozol valóban relevánsak lehetnek csak a saját módszered kell egy kicsit feltúrbózni és begyakorolni a limpetek jó elhelyezését és azok jó felrobbantását. Emléxem, hogy nem csak a raktéret sikerült fullra pakolni, hanem kénytelen voltam még a finomító csöveket is fullon hagyni, hogy ne pazaroljam az értékes ásványt.

    Átlag: Amit írsz hogy : 1 milla / 6 óra az elég karcsú. Nem a te hibád, még a technikád nem az igazi.
    Amit a fent leírtakkal és a belinkelt részletekkel el lehet érni amatőr szinten az megközelíti a 20-25 milla / órát. Nem a világ csúcsa de kicsit több mint a 160ezer per óra. Pyton 192es raktérrel maxra pakolva kb. 150milla jól eladva. Ezt kb. 6 óra alatt össze lehet guberálni.

    Ami a hazavitelt illeti. Több ötletet kaptál arra, hogy ha kirántanak SCből akkor mit kell tenni. Az én nézetem az, hogy az SC-ben való maradást kell gyakorolni. Csak bill+egérrel játszom, de az esetek 95%-ában sikerül kicselezni a kalózokat abbéli erőlködésükben, hogy kirántsanak SCből és leraboljanak. Igaz, ezt főként ASP-vel gyakoroltam és egy Type 9es ennél böszmébb de szerintem meg lehet tanulni. Időnként macerás a célkereszteket szinkronba hozni, de megéri vele a gyökölés.
    Ja és a link amin korábban leírtam pár apró hasznos dolgot. : #20338



    Utoljára szerkesztette: Yag, 2020.02.01. 12:53:13
  • buke
    #21921
    RJoco: Köszi, a deadzone segített.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.01.29. 16:25:01
  • RJoco
    #21920
    Nem hiszem, hogy csak ennyi lenne a gondod.
    Ez egy űrhajó. Ha csak épp lebegsz az űrben mozdulatlanul és elhúzna a kar, akkor elfordulnál álló helyzetben is.
    Amúgy a Fligth Rotation-nál az adott tengelynél le kell nyitni a kis plusz jellel és máris ott a lehetőség, Deadzone. Kalibrálást a win-ben lehet elvégezni.
    Nekem is ilyen vezérlőm van és teljesen meg vagyok vele elégedve. Pár szár óra már van benne, a játék megjelenése óta megvan.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.01.29. 14:32:34
  • buke
    #21919
    A játék menüben hol található a joystick kalibrálása vagy resettelése, mivel azt látom, hogy gázadásnál ugrás előtt, vagy normál sebesség módban is a gázkar előre tolásánál egy picit elkezd balra húzni a hajó a Z tengely mentén (ez a tengely a rep. szimeknél az első futóművet fordítja).
    Belépő szintű T.Flight Hotas X 13 hónapos,most járt le a garancia,túl sokat nem használtam mostanában.
  • RJoco
    #21918
    VR darabkám prototípusa:
  • s_andras
    #21917
    Na várj, amit itt írsz, az mintha a tipikus RES forgatókönyv lenne, oda tényleg mindig folyamatosan generál kalózokat (sokkal sűrűbben is mint 15 perc), de épp ezért némileg megdöbbentő módon a RES nem bányászatra való, hanem kifejezetten harcra!! Bányászni mindig csak a gyűrűben valahol jelöletlen helyen, illetve újabban a hotspotokban szabad, itt legfeljebb egy adag jön az elején, aztán senki. Vagy ez is most változott meg, és már mindenhol jöhet utánpótlás...
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.01.27. 18:52:00
  • LiveMan
    #21916
    Vagy egy másik opció is az elhangzottakon kívül. Engedsz a terrornak, és megadod amit a kalóz kér.
    Ha kis hajóval van, nem fog sokat kérni. Emlékszem, mikor az 512 cargo-s Type 9-el jártam painite-et bányászni, jöttek hármas wingben is néha. Kértek 7 tonnát, kiszórtam 10-et, nesze zabáljatok! Össze is szedték mind. Volt még 400 tonna a raktérben, nem érdekelt, amit meg kidobtam nekik, azt egy kavicsból kikapartam. Utána már nem zargattak többet.
    De persze ha te is kisebb hajóval vagy, úgy már rossz érzéssel szórja ki az ember a kitermelt cuccot.
  • buke
    #21915
    Köszönöm a részletes tanácsokat. Igen, ha nem rögtön tüzelnek akkor még maradhat esélyem sok mindenre. Amikor először kilőttek és visszamentem ugyanoda a Borann gyűrűhöz a közeli állomásról kb. 5 perc múlva--mikor már volt 1-2 tonna LTD a cargoban-- többen lőttek sajna. Talán ekkor a cargo ürítés eltéríthette volna őket. Oké mondjuk eltűnnek, de 15 perc múlva megint jönnek mások és így tovább lényeg, hogy ott ne tudjál bányászni tovább.
    Realisztikusabb lenne,ha szerteszét mindenütt nagyobb merítéssel ugyanakkor esetlegesen hosszabb keresés után,de végül mindig változna a lelőhely.
    Amennyi kiürül ugyanannyi képződik máshol.
  • Gabo
    #21914
    Nekem talán 10-20 egységnyi rakomány volt a hajómon, amikor kidobott a játék. Persze ahogy újra csatlakoztam, jött egy delikvens a rakomány után érdeklődni. Akkor használtam ezt a trükköt.
    De ahogy írtam, nem biztos, hogy még használható ez a fogás. Azóta változtathattak az npc-k viselkedésén.
  • s_andras
    #21913
    Na ezt a kiszórást viszont tényleg trükknek nevezném, jó ötlet. És a limpetek még sok tíz konténert is vissza tudnak szedni, mielőtt azok leamortizálódnak. Bár nem tudom, ha egyszerre kidobunk mondjuk 60-at, azok nem egy kupacban jelennek meg, és nem ütköznek össze egymással?.. Mert akkor gyorsabban is sebződnek, és félő hogy elpukkan jó néhány a vége felé.