23598
1418743729.jpg
  • s_andras
    #21911
    Azért van az a távolság a bubitól, ahol már nem generál NPC-ket, de ha nem akarsz sokat utazni, akkor marad az hogy az üres hajót egy menetben kell telepakolni (az első vizsgálódás után csalódottan távoznak a bűnözők, és többé nem jönnek, de ezt nyilván tudtad). Ez igazából nem valami véletlen "jelenség" ami így alakult, hanem a bányászathoz szándékosan kitalált mechanizmus: ahol van zsákmány, ott vannak ragadozók is.
    Ha mégis muszáj kimenni SC-ba, vagy kidob a főmenübe stb, akkor lehet próbálkozni pár dologgal, ha nagyon nem szeretnél ilyenkor elmenni eladni ami addig összejött:
    - miután bepirosodtak, 2-4-0 energiaelosztással elkezdesz boostolni egy irányba, és várod a rendőröket, akik talán leszedik rólad őket. Minél magasabb a rendszer biztonsági szintje, annál táposabb zsaruk jönnek.
    - addig lépsz ki-be (vagy SC), amíg egy nagyon gyenge társaságot sorsol ki. A pitonnal már szépen fel lehet öklelni egy kisebb hajót, nem kell hozzá anakonda
    - feltehetsz turret fegyvereket, amiket nem kell kezelni, csak bekapcsolni, de azok is csak a nagyon kicsi és gyenge kalózok ellen jók

    Ezek mind a játék tervezett módszerei, trükköket nem tudok. Ha nagyobb hajóra váltasz, ott még a kísérővadász is szóba jöhet, de az sem fog egymaga mindent megoldani közepes és annál erősebb ellenfeleknél.
  • Caliph
    #21910
    amikor üres hajóval belépsz egy övbe max limpet van a raktérben. Két eset lehetséges,vagy biztonsági erő van bent vagy kalózok. mindkettő jön scannelni téged de mivel üres a raktér vagy max limpet van benne,békén hagynak,és kis idővel el is húznak az övből,lehet bányászni,más már nem fog beugrani.

    Azonban ha van már érték a raktérben,az biza vonza a kalózokat ,így amikor másik helyre ugrottál az övben,akkor szintén előjött a fent említett lehetőség,de a raktérben lévő érték miatt igy már rádizgul a kalóz.

    szal nem érdemes ugrálni ha már bányásztál valamennyit.hajótól független,a full felfegyverzett korvettre is ráizgulnak ha van valami érték a raktéren.

    Teli raktérrel ha csapatsz eladni állomásra.akkor is előfordul hogy kivesznek SCból,ha meg akarják szakítani vedd le a gázt,igy "megadod" magad a megszakításnak és kivesznek. ezzel a módszerrel gyorsabban tölt vissza az FSD,szal padlógáz , boost,aztán vissza SCbe amint feltöltött a drive...

    velem volt hogy 4x vettek ki állomásra felé tartva,ilyenkor segíthet ha átugrassz egy szomszéd rendszerbe majd vissza.
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.01.27. 09:25:29
  • buke
    #21909
    Sziasztok! NPC kalózok megjelenését, hogy tudom elkerülni, mert zavarnak bányászat közben. Kétszer egymás után kilőttek. Nem léptem ki ott, elvittem rögtön eladni a rakományt, viszont a harmadik körben egyszer újra pozicionáltam magam és beléptem sc-ba, majd újra lementem bányászni; pár percre rá ott voltak, 4 kalóz, kilőttek. A közeli állomásról indultam újra ugyanoda és újból megtaláltak, próbáltam elbújni a tömbök között,de ott is megtaláltak.
    Valami ötlet létezik erre a problémára ? Valami trükkre gondoltam. Solo play-ben játszom egy Python-nal. Annyi infóm van erről az idegesítő jelenségről ,hogy sokan paanaszkodnak és nemcsak a lakott területen jönnek hanem elvileg mindenütt.
    Mennyiben segítene,ha egy nagyobb és védettebb hajóval mennék bányászni. A fegyverekhez nem értek és nem is nagyon érdekel az ilyesmi.
  • Gabo
    #21908
    Ezt a simlis bandát! Még hogy kereslet-kínálat alapú árszabás...
    Valójában az árat az határozza meg, hogy az állomáson mekkora mennyiségre van kereslet és a hajód rakterében mennyi az árú. Ha a kereslet és a raktérben lévő cucc között nagyobb a különbség, magasabb árat adnak. ÉS ha eladtál valamit, a keresett mennyiség 10 perc után resetelődik...
    De ez a videó szerintem mindent elmond, amit eddig tudni lehet:
  • Gabo
    #21907
    Jó hír. Ismét megfelelően látszik a frakciók állapotának összefoglalója az állomásokon. Ha tippelnem kell, az új állapotok bevezetésével resetelték az állomásokon látható infokat, és amíg a frakció állapota nem változik, addig ez nem is frissült be. Miután az egyik szektorban a frakció állapotot váltott, már a többi állomáson is a helyes infok látszottak.
  • Dzsini
    #21906
    A galaxis egy közös, mindegy, hogy te milyen módon játszol benne, mindenki ugyanazt a világot alakítja. A szóló-open beállítás csak azt befolyásolja, hogy másokkal konkrétan találkozol-e.
  • buke
    #21905
    Gabo: Köszönöm a hasznos infókat! Én csak solo play -ben játszom, ott ez az npc-re is igaz, mármint a kiürülése a lelőhelyeknek?
  • Gabo
    #21904
    A sziklák perzisztensek. A kifosztott, széthasított sziklák, ha jól emlékszem, 24 óra elteltével resetelődnek. Ez azt jelenti, hogy nagyon nem mindegy, hogy mikor járt előtted valaki azon a helyen. Ha peched van, minden mást találsz, de egy dekányi void opal sem lesz a hot spot-ban. (Én is jártam már így.) Márpedig szinte mindenki ugyan azon oldalak alapján keresi a lelőhelyeket, mint amiket te is használsz, így elég nagy az esélye, hogy előtted is járt arra valaki.
    Szerintem jövedelmező bányászathoz érdemes elhagyni a bubi sűrűbben lakot belső területeit, és inkább a peremvidéken keresni valamilyen lelőhelyet. Oda jóval kevesebben járnak ki, így nagyobb az esélye annak, hogy érintetlen vagy kevésbé lefosztott lelőhelyre találj. Persze így az utazási idő valamivel hosszabb lesz, és a kalóztámadás esélye is nagyobb. De ugye valamit valamiért...

    A másik lehetőség az, hogy a kiemelt értékű ércek, ásványok helyett a gyakrabban felelhetőkre pályázol. Ahelyett, hogy a bizonytalan kereslet-kínálat okozta hullámzó árakra hagyatkozol, menj biztosra, és vállalj el néhány bányász küldetést. A legtöbb ilyen küldetésnél nincs szükség igazán extrém mennyiségre, a piaci árnál pedig jóval többet kapsz a kitermelt nyersanyagokért, egy-egy küldetéssel akár több millát is lehet kaszálni.

    Miután a prospector limpet-tel felderítetted a repeszthető sziklát, a repedéseket ki lehet jelölni célpontként. (A hasítható sziklák az adott gyűrűben mindig ugyan olyanok, és a repedéseket, kis gyakorlattal, szabad szemmel is látni lehet, így ezeket egyértelműen érdemes szondázni.) A cél befogását megteheted a contacts panelről, vagy éppen gombot is rendelhetsz ahhoz, hogy az előtted lévő célt (pontosabban a célt amire nézel...) be tud fogni. Ha ez megtörtént, akkor ahogy a többi fix fegyver esetében is, úgy a seismic charge launcher esetében is van némi automatikus célzás korrekció (microgimbaling). Némi gyakorlás után már lazán menni fog.
    Ja igen, a contacts panel akkor is hasznos, ha véletlenül túl nagy töltetet helyeztél el. A kihelyezett tölteteket ugyanis erről a felületről hatástalanítani is lehet. Mint ahogy a robbantást is be tudod indítani a visszaszámlálás lejárta előtt.
  • buke
    #21903
    LiveMan: Szia, elképzelhető :) Néztem a twich-et még a kudarcos bányászatom után; ott volt egy kis hajós (Type-6), aki a 45. percben talált LTD-s aszteroidát egy nem frekventált helyen (minerstool-ban nem volt benne) és 16 tonna elkészültével már adta is el,18 mill. kaszált. Nem lézerezett csak a szokásos módon dolgozott és 1 óra alatt az 1.9 mill. vagyona 18 mill. val gyarapodott. A dolog poénja, hogy void opalra hajtott, de végül ez hozta meg a milliókat neki.
    Még volt egy Type-10-el egy milliárdos játékos, aki szintén nem ismert helyen és hagyományos módon 5 óra alatt--gondolom ez a live időtartama-- keresett 300 mill. Szóval megnyugodtam, hogy én vagyok türelmetlen és béna :)
    A seismic charger célzásnál van amivel befogják, fixálják a kijelölt repedést vagy csak simán manuálisan céloznak, mert a három magyar videóból az egyiken ez tünt fel, de lehet rosszul láttam ?
  • LiveMan
    #21902
    Szerintem rossz helyen voltál. Én is Borann-ban vagyok most, LTD-t kaparok. Biztos, hogy a tripla hotspot jó metszéspontjában voltál? Tény, hogy kevesebbet lehet kibányászni ugyanannyi idő alatt mint painite-et, de nekem simán kijött 160 tonna kb. 2-3 óra alatt lézerrel. A 25-30%-os LTD tartalom már jónak mondható, nekem 33% volt eddig a legtöbb. Painite-nél előfordul 60% fölötti is, de annak most ugye nem túl jó ára van.
    Én ez alapján mentem. A bal oldali két zöld pötty a legjobb, ott mindhárom hotspot fedi egymást:



  • buke
    #21901
    Kipróbáltam a bányászatot, a kettő talán legfrissebb adattal rendelkező LTD lelőhelyeket néztem órákig, sokféle módon, kevés sikerrel.1. helyszín Borann: a robbantásos módszer nagyon macerás a repedések becélzása miatt.(1 ilyet találtam) Gondoltam áttérek,majd lézerre. A lényeg, hogy kb. 6 óra alatt egy normális 30%-os LTD -t tartalmazó kőre nem akadtam, csak nagyon kevés olyanra amin volt 2x2 db sub és felszíni deposit. Összesen 1 tonnát tudtam kínkeservesen eladni. (1 tonna / 6 óra) A második helyszínen (Bokomu) csak 1 órát kutattam ott még az 1 tonna sem jött össze. Ennek az ásványnak alig változott az eladási ára az update hatására,azért kezdtem ezzel. Láttam lézeres videókat, gondolom azért csinálják így,mert egyszerűbb, mint bajlódni a lukak betömködésével. Még megnézem a két nerfelt ásványt is, a void opalt és a painitet. Az adatokat a Miners tools -ból néztem.
    Egy kérdés: elképzelhető, hogy nem csak az eladási árakat változtatták meg, hanem az elérhetőségüket is ?
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.01.25. 02:52:22
  • MiG man #21900
    Hálásan köszönöm a segítséget! Igen, így már emlékszem!
  • Dzsini
    #21899
    nem kínai :) Li Yong-Rui által uralt rendszerekben lehet olcsóbban vásárolni - mondjuk LHS 20, Diaguandri... eddb.io-n beállítod, hogy mit keresel, és hogy az ő rendszereiben, és megmondja melyik van hozzád a legközelebb
  • MiG man #21898
    Sziasztok!
    Tudja valaki, hogy mi a neve a kínai állomásnak ahol 15%-al olcsóbbak a hajók és kb minden típust árulják?
  • Dzsini
    #21897
    Egy régi screenshot, de a lényeg látszik rajta:
  • buke
    #21896
    Dzsini: köszi, a jobbra és balra UI panel gomb nekem kényelmi okokból a joyon van és ez gondot okoz ilyenkor. Jobbra gombbal nem megy, egérrel sem.
  • Dzsini
    #21895
    így van, és majdnem megvolt - a 0/192 számnál a jobbra gombbal el tudod kezdeni feltölteni a limpeteket a raktérbe
  • buke
    #21894
    Sziasztok! Próbálgatom a bányászatot,de a limpetek (col. és prosp.) 0/0 jeleleznek amikor kiválasztom őket a fire groupnál. A bányászati hotspot legközelebbi állomásán (külső dock) a menüben a restock -nál is jelez egy 0/192 értéket viszont a CONFIRM klikk hely az vörös marad és nem is engedi klikkelve a megerősítést gondolom a feltöltésre ( 101 cr. lenne), csak a cancel opció választható.
    Valamit még a kezdeti vásárlásnál kihagyhattam ? Nyilván alap hiba, de nem jövök rá mi az :) Külön kell feltölteni a limpeteket mint fegyverhez a lőszert, mert akkor jókora utat tehetek ismét meg.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.01.23. 23:17:06
  • Gabo
    #21893
    Egyébként nálatok rendesen működik az a rész, ahol az állomások GalNet-jén az egyes frakciók státuszának összefoglalója látszik?
    Nálam mostanában csak a frakció lokális befolyását és hangulatát mutatja. Az nem jelenik meg, hogy más szektorokban mi az aktuális státuszuk. Magyarul nem látszik, hogy valahol máshol visszavonulóban vannak vagy éppen választásban vesznek részt.
  • Gabo
    #21892
    Tegnap nekem is volt szerencsém egy ilyen visszatérő npc-hez. A harmadik interdiction után tudtam végezni vele. Előtte kétszer elmenekült, miután 50% alá lett roncsolva a hajója. Mind a három alkalommal más nevű, sértetlen hajóval jött vissza. Komoly flottája lehetett...
    Mivel kezdtem unni, hogy az összes kallóz egyszerre akart a nyakamba szakadni, ezért bekapcsoltam azt, hogy jelentse a rendszer bűntényként, ha megtámadnak. A legviccesebb erősítés ami érkezett, egy beluga volt két sidewinder-rel kísérve. Azért megnéztem volna, mit kezd az engem támadó anacondákkal.
  • s_andras
    #21891
    Na ami viszont nem fejlődött, az az NPC-k "furcsa" dolgai. Most próbáltam, a küldetésre/utasra érkező bérgyilkos anakonda 0%-ra lőtt erőmű mellett teljes erővel tovább harcol, pajzsot tölt, majd elmenekül - ez utóbbit ráadásul figyelmeztetés nélkül! Nem volt olyan régebben hogy a COVAS szólt ha FSD-töltést érzékelt?? A hab a tortán meg az, hogy 2 másodperc múlva megint ki akar szedni SC-ból, és újra mindene hibátlan!! Ezt nevezem hatékony gyorsszerviznek...
    Az is kiderült, hogy az ARX eléggé soványan csordogál a küldetéseknél. Valószínűleg a creditszerzéssel mérik, mert épp repuzok, és azt a jutalmat kérem, nem a pénzt. Tehát nem igaz, hogy a játékkal töltött idő alapján osztják. Nettó 1 óra érdemi küldizéssel 18 ARX jött, vessük össze azzal hogy egy értékesebb modul eladása+vétele 11-et hoz a konyhára...
  • RJoco
    #21890
    Szerintem a kezdetekhez képest sokat fejlődött a dokkolás. Bár tény és való, hogy nagy állomásoknál hajlamos sokat várni, gondolom kivárja a sorát.
    Míg, ha én viszem, akkor vár a fene.
    Csempész cuccnál nagyon hasznos nagy hajónál. Szemből ráboostolsz a bejáratra párszor, de azért ésszel, majd amikor a levélbedobóban vagy, vissza a kar és 100 alatt pikk-pakk leteszi. Ha túlcsúszól a leszállódon, mert olyan sebességgel mentél, az sem gond neki, szépen visszatolat :D
    Amúgy jobb szeretek kézzel landolni és így nem foglal hejet sem a modul.
  • s_andras
    #21889
    Szerintem az a régi emlék itt már nem számított, újra kellett tanulni. Nekem ez akkor vésődött be, amikor a kereskedő rangra mentem mindjárt a kezdéskor (2014-): heteken át A->B aranyszállítás egy T9-cel. Épp az volt az unaloműzés, hogy a végsőkig finomítsam a landolási technikát azzal a bálnával.
  • Gabo
    #21888
    Azért az Anacondát gyorsabban beviszi, mint ahogy én csinálnám. Szóval a nagyobb hajóknál hasznosnak érzem, de a kisebbeknél egyszer sem hiányzott.
    Ha valaki az eredeti Elite-ben, a 8-bites korszak közepén megtanult dokkolni, ez a mostani dokkolás gyerekjáték. Ott ha nem álltam be a hajóval hajszálra az állomás forgás tengelyére, akkor nagyon gyorsan game over lett.
  • s_andras
    #21887
    40 perc múlva lesz valami frissítés.

    Az előbb véletlenül fel- és leszálltam életemben először az automata dokkolóval - hát ez valami kritikán alulian lassan csinálja!
  • LiveMan
    #21886
    Igen. Egyrészt ritkábbak a kiugróan magas árak, és az igény is kisebb lett a drágább cuccokra. Erre mondjuk rá lehet húzni a reális jelzőt, mondhatjuk, hogy telítődött a piac. Mindenki nyakig van painiteben, meg void opalban, meg ltd-ban. Másrészt meg az eladáson is változtattak. Ha vittél 200 tonnát valamiből, de csak 100-ra volt igény, ugyanazon a magas áron tudtad ugyanott eladni mind a 200-at. Most már csak a 100-ra kapod meg a magas árat, a többire jóval kevesebbet.
  • Micsu
    #21885
    nerfelték a miningot?
  • Gabo
    #21884
    Nem lehet, hogy az útvonal amit ki szeretnél választani permit lock-os rendszerbe, vagy azon keresztül vezetne?

    Ha minden kötél szakad, vedd fel a kapcsolatot a supporttal, elvégre ezért vannak.
    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2020.01.19. 13:17:01
  • RJoco
    #21883
    Esetleg a célrendszer és az utolsó tölteni képes csillag között akkora a táv, amire nincs elég üzemanyagod.
  • Mozes
    #21882
    Nézek mindent faszom, de 15-20Ls-nél nem tervez messzebbre. Pontosabban nem tervez olyan útvonalat ahova nincs elég üzemanyagom, de eddig tervezett csak megjelölte szaggatott vonalal.... Miért nem csinálja ezt most?
  • Agisster
    #21881
    Nem nagyobb a távolság az első rendszerhez mint amit ugrani tudsz? Egyszer jártam hasonlóan, eltartott egy darabig mire találtam olyan útvonalat egyesével ugrálva amitől már tudott tervezni.
  • Gabo
    #21880
    Szűrőknél az "Apply filter to rouet", útvonal tervezésnél az "Economical routes", "Fastes routes", "Use jet-cone boost", "FSD boost" és a "Cargo mass" környékét lenne érdemes megnézni.
  • RJoco
    #21879
    Biztos, hogy minden szűrőt kikapcsoltál?
    Lehet, hogy a csillagászati résznél benn maradt valami és nem tervez ahhoz a csillaghoz, ahol a rendszer van.
  • RJoco
    #21878
    Nem biztos, hogy bibi van vele. A játék online fut. Vagyis bárki aki ott kereskedik open-ben, solo-ban, privátban, az beleszól a te áraidba is.
    Azt érdemes figyelni, hogy a készlet fogy-e?
    Ha nem, akkor tényleg bibi van. Hozzá teszem, hogy a készletfogyás már a kezdetektől is benne volt a játékban. És a készlet alapján az ár is változott valamennyit.

    Nálam a frissítés előtt pár nappal működött a dolog és többért adtam el, mint ahova először bedokkoltam. Bár én nagy állomásról outpost-ra vittem a cuccot és csak ezért vettem egy Krait-et, mert a konda ott nem dokkol.

    Meg, ha jól értem, akkor mindent átvesz az állomás, de csak a hiány pótlásáig ad nagy összeget érte?
    Mert ez esetben, ha valaki sokat visz és nem akar vacakolni, megelégszik a kapott árral, akkor lehet, hogy túl nagy a készlet, hogy egyhamar hiány legyen megint.
  • PiszkosFred
    #21877
    Valamelyik szurot ki/bekapcsoltad a tervezoben. Vagy a suly szimulacioja ragadt benn? Mindenkeppen ott nezz szet, a tervezo kapcsoloi kozott! (szerintem)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.01.18. 13:23:11
  • Mozes
    #21876
    Valamiért csak azt tervezi meg amire van üzemanyagom, de korábban a messzebbi utakat is megtervezte csak ott szaggatott vonal vont az út
  • Mozes
    #21875
    Basszus, valamit elállíthattam a térképen vagy nem tudom hol. Lelőttök, újra éledtem a régi hajómban, de valamiért nem tudok normális útvonalat megtervezni mint korábban. 10LY tudok ugrani, 36ra van a cél, de nem tervezi meg az útat, kiírja Route Ploting Failed..... Mitől lehet? Ezzel a hajóval simán megterveztem előtte 130LY utakat is, csak szok STOP került a rendszerbe (15-20db), de most semmit nem csinál. Néztem a térképen, szerintem semmilyen szűrő nincs bekapcsolva...
    Köszi előre is!
  • Jamminvitya
    #21874
    Ez igaz, csak ott a bibi hogy az árak nem stimmelnek. Vártam az állomáson, az árak nem változtak... Átmentem egy másikra, ott látom hogy rendszeren belül egy másik állomás többet ad érte. Átmegyek oda, persze az ár nem annyi, és ott azt látom az az állomás ad többet ahonnan eljöttem. Engem nem az zavar hogy megváltoztak az árak, ez így rendben van, mert az túlzás hogy bányásztál pár órát, és vettél egy fullos cuttert. Az bosszant hogy az információ nem stimmel, sem ingame sem a külső oldalakon.
  • RJoco
    #21873
    Örülök, hogy segíthettem!
  • Mozes
    #21872
    Sikerült is, fasza, nagyon köszi :)