23601
1418743729.jpg
  • PiszkosFred
    #22078
    Nagyjából hja, de én szeretném, hogy ezúttal legyen benne pár dokk is, hogy tudjak vinni magammal pár kisebb, speckó funkcióra használt hajót is.
  • Dzsini
    #22077
    vagyis Panther Clippert a népnek :)
  • PiszkosFred
    #22076
    Igen, tudom. En ugy csinalnam, hogy

    A nagy boszme carrierek allando jelleggel maradhatnanak, kvazi mobil/ideiglenes allomaskent - bar en tennek rajuk olyan extra funkciokat is, amelyek egyedivel tennek teljesen az adott carriert, olyanokat amelyek pl nem nagyon vannak a sima npc allomasokon, vagy csak ott kaphato, stb. hogy legyen ertelme megnezni azokat a jatekosoknak, felderiteni az extra kinalatot, esetleg messzebbrol is elutazni egy-egy "hiresebb" carrierhez stb.

    Emellett a personal carriert en egy kizarolag QoL ficsorkent raknam be, nem allando jelenlettel, hanem ugyanolyan "hajokent", mint a mostani jatekosok altal birtokolt hajok, csak nagyobb es a fighter/srv helyett a jatekos par hajojat tudna magaval vinni, dokkban. Ez is kaphatna par aprosagot, feltoltheto raktarakat, esetleg felfogadhato npckkel (kereskedo, repair, stb.), stb. de megis csak egy "mobil small camp" lenne, amely inkabb csak a jatekosok eletet konnyitene meg, de nem valtana ki a hagyomanyos gameplayben talalhato bazisra latogatast, vagyis tovabbra sem lehetne buszozni vele, vagy felfedezesi anyagot leadni, kuldetest felvenni, stbstb.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.04.16. 09:09:05
  • Dzsini
    #22075
    Itt a fő "probléma" az, hogy a carrierek akkor is ott vannak, amikor te kiléptél, függetlenek a solo/open módtól. Innen nézve logikus, hogy ha mondjuk nem heti szinten játszol, akkor is fizetni kell a fenntartást, viszont szembe megy az eddigi "bármikor lerakhatom a játékot egy hónapra" elvvel.

    Ha "túl" olcsó lesz - akár a fenntartása is - akkor azt fogja hozni, hogy a jó helyeken tömegével fognak állni a játékos carrierek (pl. jobb bányászhelyek környékén), ami nem biztos, hogy egy olyan működés, amit szeretnének (és amit esetleg a szerver jól visel).

    Ez egy endgame moneysink, arra lett kitalálva, csak ezt nem így fogják kommunikálni.

    A fenntartási költségek drasztikus megvágása és az első béta utáni újragondolás pedig csak a szokásos, máskor is így csinálták, hogy valamit kihoztak X értékekkel, aztán "közösségi nyomásra" alakítottak egy sokkal emberközelibb számra (amit lehet, hogy már előre tudtak, de ezt így jobban lehet kommunikálni).
  • PiszkosFred
    #22074
    Vagy, lehetne több fajta verzió, solo játékosoknak egy kisebb personal carrier, mondjuk 1-1-1 méretű dokkal és kevesebb extra bővítési hellyel, modullal/lehetőséggel, szintén komoly, de megoldható fenntartási költséggel, nyilvánvalóan kisebb ugrási távolsággal, stb. ami arra jó lenne, hogy ne kelljen egyfolytában hívogatni a hajót utánad állomásról állomásra.
  • Caliph
    #22073
    hát mivel a játékban nicns belső beépített lehetőség frakciók alakítására,illetve a kezdetektől az van kommunikálva hogy az egyes pilótákra épít a játék,akkor bizony legyen lehetősége egy pilótának is eltartani a carriert ha már berakták. sztem az egész úgy ahogy van kimaradhatott volna és fordították volna az erőforrást pl a légköri bolygókra való leszállásra vagy bármi másra

    én még igy csökkentett fenntartással sem látom sok értelmét a bubian carriert tartani
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.16. 07:09:10
  • s_andras
    #22072
    Ez már szánalmas... Van közte olyan, ami indokolt (pl térképészet), de még ha az olcsósításokat is lenyeljük, minek kellett az ugrási időt és a benzinköltséget így visszavágni?! Az a cél, hogy a nép FC hátán vágjon neki felfedezgetni?.. FC arra kell, hogy egy frakció minimum egy hetes ciklusra leparkoljon valahol, ahol éppen dolgoznak. Hogy ennyire becsicskulnak, azt nem gondoltam volna, súlytalan, komolytalan az egész.
    Különben is az egész a kezdetektől azt jelenti, hogy van egy komplett állomás, ami nagyobb mint egy outpost, ráadásul még helyet is tud változtatni.
  • Caliph
    #22071
    No,holnapi változások a carrierrel kapcsolatban:

    -a további modulok fenntartási költségei nerfelve vagy 80-90 százalékkal,az alap 10 milla/hét marad(pl shipyard heti 42 milla helyett valahol 4-8 milla körül ad hozzá a heti fenntartáshoz,holnap kiderülnek a pontos számok)

    -teljesen felszerelt carrier heti fenntartása 21.3 millára csökken(1 miliárd körül évente)

    -a carrier bezúzás miután adósságba verted magad 2 hétről 10 hétre nő

    -modul felszerelés/aktiválás a legdrágább moduloknál kb 40 százalékkal csökken

    -az üzemanyag hatékonyság kb 2x nő,azaz egy tankkal többet ugorhatsz

    -az ugrásra felkészülés 15 perc,a hűtés ugrás után 5 percre csökken

    -kartográfiát is kisírta a közösség,így az ugrás buffal már lehet értelme felfedezgetni menni egy carrierel

    -a redemption officehez hasonlóan 25 százalékot kének minden carrieren beváltott felfedezési bevételből

    -ha saját carrieren váltod be,akkor 12,5 százalékot nyúlnak le csak

    forrás: obszidiánhangya



    -
  • s_andras
    #22070
    Mutatok egy OFF videót, de mégis van idevágó vonatkozása, kíváncsi vagyok, ki veszi észre :)
    Kidobós sztorik 33. Csajok meg a pia. Tánc, szerelem és hányás
    (Az ember különben egy hatalmas forma, és nagyon jó történetei vannak (egyedül a koronapániknak ült fel a kelleténél jobban, de ez már végképp más lapra tartozik).)
  • KiruHoshino
    #22069
    Ja hogy úgy. XD Na azt tuti nem. :D Azt hittem egy fiókon belül. Köszi a választ.
  • Dzsini
    #22068
    Megveszed mégegyszer egy másik accounton.
  • KiruHoshino
    #22067
    Lehet csinálni több profilt? :O Mesélj már róla. Érdekelne
  • s_andras
    #22066
    HÁ! Prohardveren egy kezdő kolléga kilépett a védett zónából. Innen üzenem neki, hátha eljut valahogy (és az itteni kadétoknak is hasznos talán) : nem fog tudni visszamenni... Sajnos nem olvasta el azt a 100.000 kredites küldetést (Explore the galaxy) rendesen, le van írva, ha bedokkol egy külső állomáson - akár a küldetés felvétele nélkül -, a District Permit-et azonnal elveszti, és soha többé nem lehet visszaszerezni (kivétel talán a supportnál könyörgés). Én is elhatároztam, hogy a második profilommal sosem fogom elhagyni azt a zónát (hacsak valami előre nem látott ok felbukkan). Különben erre a területre korlátozva simán ingyenessé tehetnék a játékot, talán többen kipróbálnák, itt ugyanis alig lehet valamit csinálni, de annyit igen, hogy megérezze az ember az ízét. Pl csak D-s és E-s cuccok vannak, alig van pár alapmodul, pl interdictor sincs. Tök vicces látni openben a hemzsegő SW-eket
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.04.14. 23:41:40
  • s_andras
    #22065
    Na mi van a 4. kedvezmény nappal?? Most kellene bezsákolnom a névtáblát hogy minden meglegyen, ami "fontos", erre semmi! Felháborító XD XD XD
  • Dzsini
    #22064
    Mindhárom "fő" irányítási mód (joy / kontroller / egérbillentyű) nagyon megfelelő és a végtelenségig konfigurálható - használd azt, ami legjobban a kezedre áll, akár egyszerre többet is (billentyűegér a repüléshez, kontroller az SRV-hez, stb.)
  • PiszkosFred
    #22062
    En "bindeltem" a 100% és a 75%-os speedet az optionsban, 100%-kal megyek mindenhova, de amikor közel járok, akkor 75%, az pedig szépen automatiksan lassítva megközelíti a rendszert és nekem már csak ki kell lépnem az SC-ból normál "térbe" és dokkolni.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.04.13. 17:31:08
  • RJoco
    #22061
    Kilépésnél figyelni kell a számlálót a távolság mellett.
    Mikor eléri a 7 másodpercet, akkor vedd vissza a sebesség a kék aljára, hogy 7 másodpercen maradjon. Ha lemegy 6 másodpercre, akkor még nem akkora gáz, ha elég közel vagy, akkor még az 5s is belefér.
    4 másodpercnél valószínű már nem tudsz időben kilépni. Ahhoz nagyon szerencsésnek és jó reflexnek kell lennie. És ilyenkor többnyire már hiába lassítasz, túlfutsz.
  • s_andras
    #22060
    "ha nem kapcsol be" :
    -túl közel van egy nagy tömeg (állomás, bolygó), el kell tőle távolodni, jobb alul ha kialudt a mass lock jelzőfény, vagy
    -kint vannak a fegyverek/szenzorok, el kell tenni őket.

    Célon túlfutás ellen a sebességet abban a kékes mezőben kell tartani. Amikor még jó messze van, lehet fullgázt nyomni, és kb akkor kell visszavenni, amikor a sebesség 10x-ese a táv, tehát pl ha 12 c-vel haladunk, akkor a 120 ls-re lévő valamihez kell ilyenkor odatenni a kék sáv közepére. Ezután a rendszer automatán követi, már csak a kilépésre kell a végén odafigyelni.
  • s_andras
    #22058
    Köszi, kipróbálom.

    Amúgy bárki be tud lépni most a store-ba? Kb egy órája még épp láttam az új profilommal hogy frissült a kedvezmény - végre a hajtóműszínek és lézerek vannak soron! - de mire átléptem a régibe, már connection error meg "ARX balance failed to update"... A játékkal semmi probléma.
  • RJoco
    #22057
    Master.zip Launcherless
    Én ez alapján csináltam.
    Bár a korábban készített indító nem működött ma már, de ismét megcsinálva a műveletet megint működik.
    Csak egy Elite ikon van a tálcán, nincs launcher, valamint a steam sem jelzi, hogy futna a játék.
    Ettől függetlenül a G-s eszközök konfigurációja megmarad, mert azok a futó fájlt figyelik.
    Ha eddig a Launcher-re voltak beállítva, akkor át kell állítani a játék indítófájljára. Illetve egyszerűen hozzáadni.
  • s_andras
    #22056
    És tudod a módszert, meg lehet ismételni? Mondjuk az hogy a launcher-t is sikerült kikerülni, az eléggé megdöbbentő, ugyanis ott jelentkezel be. De a steamhez nagyon nem ragaszkodnék, ha nem lenne muszáj.

    Amúgy a kezdő rendszerekben máris belefutottam egy bugba (kicsit elszórakozok itt, ha már benne vagyok) : felvettem egy küldetést hogy hozzak ide 3T halat, és épp van nálam. A transactionsnél ott van, a piacon jelzi hogy a hal szükséges egy küldetéshez, de a mission boardon nem tudom leadni, meg sem jelenik a listában.

    Arra is rájöttem, hogy a ragadozók még így is vadászhatnak a kis kezdő SW-es újoncokra, mert ha valaki teletömi áruval a hajót, akkor nem mindig fog tudni egy ugrással átmenni két védett rendszer között a nyomi E meg D osztályú FSD-jével, hanem érintenie kell egy külső csillagot is, és itt lesben lehet állni
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.04.12. 13:19:57
  • RJoco
    #22055
    Nekem a múltkor sikerült steam és launcher nélkül indítanom. És, ha jól emlékszem, akkor a steam nem is jelezte, hogy fut a játék.
    De ez nem lehet megoldás senki problémájára, mert amúgy rendesen is fut a játék, ahogy annak lennie kell.
    Ez egy amolyan egyszerűsítés, ha valaki gombnyomásra akarná indítani a játékot, nem kell neki még ezer+1 helyre klikkelnie a képernyőn.
  • s_andras
    #22054
    A plusz egy energiapötty miatt én is most küzdöttem ezzel, és úgy látom, steam nélkül egy ideje már nem lehet indítani. A Partner keys menüben eddig jutottam: "Your account is linked to Steam." Már nincs az mint régen, hogy akárhol vettük meg, lehetett kulcsokat kérni a másik rendszerhez is.
  • KiruHoshino
    #22053
    Menj ide és itt kell lennie a Steam-el való bejelentkezésnek.

    https://www.frontierstore.net/frontier_partnerkeys/
  • KiruHoshino
    #22051
    Itt egy link hozzá.

    https://www.frontierstore.net/frontier_partnerkeys/thirdparty/
    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2020.04.12. 12:10:15
  • RJoco
    #22049
    A nem aktív pilóta is kapja a fizut.
    Ezért szoktak Harmless pilótákat felfogadni, mert a százalékok szintenként emelkednek, csak nem mindegy, honnan.
    András megelőzött pár másodperccel :)
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.04.11. 21:52:13
  • s_andras
    #22048
    Ja hogy 3 van, és azok sem piskóták, akkor egyértelmű! Sajnos a felvett pilóta osztalékát SEHOGY sem lehet megúszni, akkor is tartja a markát, ha semmit sem dolgozik!!
    LiveMan: köszi a pontosítást!
  • LiveMan
    #22047
    Majdnem. Az állomáson lévő igényt kell figyelni. Ezt tették kicsit "reálissá". Ha 100-ra van igény, de te 200-at akarsz elsózni, megteheted, de csak a 100-ért fogod megkapni a fullos összeget. A többiért már kevesebbet.
  • buke
    #22046
    s_andras : közben azt számolgattam , hogy a nem aktív másik kettő pilótám profit megosztási százaléka az aktívval együtt éppen 40%-ot ad ki ! 12%+12%+16%. Kérdés, hogy fizetnem kell az éppen nem "dolgozó" kettő pilótának is részesedést ? Max. 250-300 tonna adagokat vittem régebben és nem emlékszem ekkora levonásra pedig a kezdeteknél nagyon néztem a balance növekedését.
  • Caliph
    #22045
    aki még akar borannon bányászni most menjen, a carrierek élesedésével és tritium bekerülésével újraosztják a hot spotokat. valszeg lesz még tripla máshol csak meg kell keresni
  • s_andras
    #22044
    Szerintem a bányászat legutóbbi nerfje miatt van ez. Amikor azt látod, hogy mondjuk a LTD tonnáját X kreditért veszik, és el akarsz adni nekik 100 tonnát, akkor nem mind a 100 fog X-et fizetni, hanem egyre csökken a vételi ár, akkor is ha egyszerre adod át. Aztán simán lehet hogy nem így van
  • buke
    #22043
    Sziasztok!
    Milyen tényezők csökkenthetik rendszeresen a bevételemet (bányászati) a fighter pilótán kívül --az egyik elite rankban van--,mert másodszor látom ,hogy nem a teljes összeg jelenik meg a balance -nél. Most például a bevétel 40 % -a levonódott, kiszámoltam. Ez is a fighter profit megosztása,de ott csak 16%-ot ír, vagy van egyéb levonás is itt ?
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.04.11. 16:05:50
  • s_andras
    #22042
    Most pár perce volt a váltás: az összes bobblehead, kaktusz stb és a 3 fényfüzér lett 50% (kivéve a vadiúj holo-ABC).
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.04.11. 13:28:23
  • s_andras
    #22041
    Hírlevélből (viszonylagosan) fontos infó: mától 4 napon át leárazások a kozmetikákra, minden nap változik hogy mi ócó!
  • s_andras
    #22039
    Szia, szvsz mintha erre találták volna ki azt a kifejezést hogy anélkül "félkarú óriás", azaz rengeteg tartalmat hordoz. Csak a 4 legfontosabb:
    -felszínre leszállás lehetősége, amiből a többi is következik
    -mérnökölés
    -SRV-zés
    -Guardian tartalmak

    Azon kellene erőlködni, hogy csak egyetlen okot találjunk, miért NE vegye meg valaki, pláne ennyiért.
  • s_andras
    #22037
    Történt egy fura dolog: küldetés miatt megtámad egy bérgyilkos egy rendszerben, ahol jönnek segíteni a rendőrök. Ahogy robbant a bűnöző, a hekusok engem is ellenőriztek, majd "Crime detected!" felkiáltás után nekem estek. Nem lőttem vissza, haladtam tovább az állomásra. Nem lettem wanted, nincs illegális utas/áru, nincs semmi bünti-tartozás, az IF szerint se, tökéletesen tiszta vagyok. Miért jöttek nekem?
  • LV 426
    #22036
    Sziasztok,
    75%-al le van ócsózva a steamen, ha valaki még csak fontolgatja a vásárlást itt az alkalom
    Utoljára szerkesztette: LV 426, 2020.04.09. 19:36:25
  • RJoco
    #22035
    Azért a SY nagy előnye, ha olyan helyre mész, ahol nincs a közelben állomás és ott leparkolod.
    Az arra járók odaszállíttathatnak hajókat.

    Nem tudom, hogy majd a külső oldalak mennyire fogják tudni követni a carrier-ek piacait, én bízom benne, hogy le tudják követni. És, hogy a tulajok használni fogják ezen oldalakat.
    Egyrészt reklám nekik, másrészt a többiek mindig értesülhetnek róla, hogy épp merre vannak.

    Gyanítom, hogy lesz aki kapásból kirak majd egyet BG-re, illetve a fontosabb látványossági helyekre is kerülni fog legalább 1-1.
    Mert megtehetik :)

    Én inkább tudnék egy EVE szerű gazdaságot elképzelni, mint, hogy állomásokon futkorásszak.

    Vagy, ha tényleg a Solo pilótákra mennek rá, akkor kiadhatnának majd valamikor egy az online eseményeken alapuló, több sztorival ellátott sandbox játékot is.
  • Caliph
    #22034
    Továbbá ingame még mindig nincs lehetőség játékos frakciót alapítani,és mint korábban mondtátok a fdev nem is akart birodalomépítésre koncentrálni,hanem a solo pilótákra illetve kisszámú wingekre épít,de hát minden változik :D
  • Caliph
    #22033
    Én meg úgy látom,hogy amíg benne van a solo mod,és ugyanannyit fizetett mindenki a játékért és a kiegért,akkor nem gondolnám hogy azért kimaradhat bárki is a mókából mert annyira elszállnak az árakkal ,aki egyedül játszana(mert kevesebb az ideje,openbe szarrá lőtték mindig ok nélkül,és csak a szívás részét látta,öreg korára már nem akar másoktól függeni,amikor van ideje játszani azt csinálná amit akar és nincs függve senki mástól).

    És a készítők is inkább errefelé hajlanak úgy látom.Ha több lenne ,100 milliók akkor is csak a grind részét erőltetnék ami nem tesz jót senkinek,csak azért hogy lehessen egy ilyened és fenn tudd tartani,ne kényszerítsenek több óra vagy nap grindelésre akár egyedül akár többen tolnátok.
    ez a 40 milla körüli heti fenntartás sztem még elfogadható ahogy az ára is,ezt egy óra bányával kitermeled még egy kisebb hajóval is,de ha már volt 5 miliárdod legalább van egy miningra fittelt nagyhajód,t9,anakonda,cutter. pár nap alatt összekaparod az éves fenntartást aztán játszol amikor kedved van.
    persze amíg nem nerfelik a mining cuccok árát.
    nemtom mennyire alakul kereslet kínálat szerint a piac,de ha annyi carrier lesz élesben mint a béta első pár órájában,lehet a tritium ára fog elszállni mert minden csóró miner azt fogja bányászni :D

    szóval úgy gondolom igy egész jó lehet a dolog.persze nekem sincs meg közel a pénzem egy ilyenre,1 miliárd körül járok,egy Aspexp egy anakonda meg pár kishajó gazdája vagyok(pl sebességre fittelt eagle bolygókanyon repüléshez for fun,vagy most egy dia scout repuzáshoz,vagy egy kalóz python)
    Kéne még egy anakonda felderítésre fittelve,egy korvett lövöldözni,meg talán egy cutter bányára,akkor talán a bányász kondát áttolhatnám felderítésre. aztán jöhetnek a mérnökök,most alig van egy kettő kimaxolva.(meg talán a kalózom is lehetne valaminagyobb :D )

    az idő nagy úr :D


    De még igy is kéne valami csali hogy megérje megvenni a fleet carriert,mert jelenleg az hogy be lehet dokkolni nem nagy vonzerő,a modulok közül pl shipyard fölösleges,javítás tankolás lőszer/limpet utántöltés meg fekete piac , aztán kb más nem is kell,leglalábbis igy ahogy most van nincs értelme.

    npck landolhatnak rajta úgy láttam,az hozhatna egy kis pénzt ha javítanak tankolnak vagy kereskednek a carrieren keresztül,ez még nem derült ki így van e,csak hogy landoltak.