23601
1418743729.jpg
  • s_andras
    #22032
    Ebből is meg minden más számból látszik, hogy játékos frakciókra van paraméterezve, és nem ártana ha ez így is maradna. Sok tíz parancsnok már könnyedén össze tudja hordani a hozzávalókat, csak egyszer kell ez elején valaki, aki egyben kicsengeti a vételi árat. Kíváncsi vagyok, BGS szempontból milyen befolyással lesznek a FC-ek.
  • Caliph
    #22031
    40k kredit 1 tonna tritium,szal 20milla az 500 tonna ha jól számolom
  • Caliph
    #22030
    felfedezőként sem nagyon éri meg használni,2 óránként 500 ly ugrás,aztán kapirgálhatod bányászattal a kövi ugráshoz az 500 tonna üzemanyagot,na most az kb olyan mintha 500 tonna gyémántot szednél össze,még ha találsz is olyan rendszereket mint a borann féle 3x hotspot azért 500 tonnát kiszedni egyedül legalább 2-3 óra grind. aztán egy ugrás után lehet megint kapirgálni.
    na most 5 óra alatt egy fuel scoopos hajóval azért jóval tovább jutsz mint 500 ly,egy explora kihegyezett anaconda ugrik 50-60 körül egy ugrással
  • Caliph
    #22029
    állítolag a 147 millás fenntartás bug,45 milka körül lesz hetente
  • Dzsini
    #22028
    Mondjuk a "stock all modules" dolog nem kicsit overkill, de persze a kimaxolás az kimaxolás :)
  • KiruHoshino
    #22027
    Valaki már ki is maxolta az anyahajóját és fel is jegyezte mennyit költött.
  • Caliph
    #22026
    üzemanyag bányászat teljesen egyszerű,ice aszteroidában megtalálható a naftának való ahogy bármi más is.

    persze ugyanúgy 500 t kell belőle egy ugráshoz szal ha valaki egyedül akarja kikapirgálni akkor el lehet lenni vele ugrásonként pár órát


    szóval összefoglalva grindnek néz ki az új feature,minimális pozitív oldallal annak aki egyedül repülget.


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.07. 18:23:46
  • Dzsini
    #22025
    Tehát maximum 2,5 milliárd az éves költség - ezt kicsit erőltetve pár hét alatt ki lehet termelni, aztán megy az ember amerre nem szégyelli...
  • Caliph
    #22024
    üzemanyag bányászatról még nem sokminden derült ki,mindenki a carriert piszkálja,senki nem megy bányászni :D

    Na történ egy ugrás úgy hogy a player be volt dokkolva. hanghatások,fények semmi extra aztán megtörténik az ugrás. mindezúgy hogy belülről nézed végig a hangárt a carrier hasában,de nem láttam töltőképernyőt. ugrás után már lehet is kidokkolni
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.07. 15:32:26
  • Caliph
    #22023
    persze az nem elég van outfitting műhely a hajón,azt fel is kell tölteni árúval szal az plusz lóvé
    meg persze miért is akarna outfittelni nálad bárki is,drágán :D vagy hajót venni. kb csak a üzemanyag/javítás/limpet feltöltésnek lesz értelme felrakni,esetleg black market ha kalózkodós beállítottságú vagy

    ha meg explorer leszel,akkor úgyis ráraksz egy már kész mining hajót,egy explorer hajót aztán nagyon más nem is kell csak hogy tudj tankolni meg feltölteni dolgokat,bár limpetet meg szinte bármit lehet gyártani szintézissel,az alapanyagok meg ott vannak körülötted mindenhol csak le kell szállni érte a megfelelő helyre

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.07. 15:27:58
  • Caliph
    #22022
    figy már egy miningra fittelt pitonnal összeszedhető 1-2 óra alatt a havi fenntartás,sztem az annyira nem gáz.Persze ha nem nerfelik a bányászatot,a 3x diamond hot spotot vagy a felvásárlási árakat :D hogy wing vagy frakció esetén milyen hozzáférést lehet adni annak aki nem a tulaj nemtom,most egy óra kimaradt nekem is nem néztem
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.07. 15:18:56
  • MarkBlade
    #22021
    Az sokkal jobb? Bakker.. azért azt kitermelni nem semmi. Ezt lehet wingben?
  • Caliph
    #22020
    outfitting aktiválása után 36 milla per hét,ha felfüggeszted akkor 24 milla per hét
    csak ez az egy szolgáltatás és persze + 10 milla az alap carrier
    további szolgáltatások is hasonló árazással aktiválhatók


    csetben irják hogy bug,a teljes fenntartása a teljesen felszerelt carriernek 46 milla hetente.

    meglátjuk melyik igaz

    add 2 : egy fejlesztő csatlakozott a streamhez,megerősítette hogy bug,46 milla hetente a teljesen felszerelt carrier fenntartási ára
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.07. 14:05:23
  • Caliph
    #22019
    valami nagyon durvát láttam...ha felszerelsz mindent a heti fenntartás felugrik 137 millára...még nem biztos hogy jól láttam,egyelőre remélem nem....

    úgy tűnik igaz....akkor biztos nem lesz carrierem és kb fölösleges is volt berakni,csináltak vna inkább mást :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.07. 13:55:18
  • Caliph
    #22018
    egyelőre mindenki bénázik de két különböző kinézetű carrier már biztos van,egyik szokásos kúp alakú a másik meg ilyen kalapácsfejűs :D
    lehet csak másik skin de ez jobban néz ki

    szerk: csak a dokkban nézett ki máshogy,úgy néz ki olyat venni nem lehet vagy tényleg skin

    alap carrier fenntartása 10 milla hetente,ára 5miliárd kredit,ez eddig változatlan

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.07. 13:47:52
  • Caliph
    #22017
    nos,délután jönnek a béta tesztek,több streamer is élőben tolja az adást

    például itt,egykor kezd


  • PiszkosFred
    #22016
    Kösz, akkor ezzel meg is kaptam a választ a tegnap esti kérdésemre.
  • Dzsini
    #22015
    úgy néz ki első körben az eredeti áron lesznek a bétás carrierek
  • Orbancapitan
    #22014
    2 dolog amit észre vettem még nagyobb mikrotranzakció lehetőséget tesznek majd bele hogy fenntartható legyenek a carrierek. a másik hogy tényleg flotta szerűségeknek szánták csak vmi hülye ki találta hogy vegyék előrébb a todo listáról
  • Caliph
    #22013
    infok
  • Caliph
    #22012
    a 10 milla a core szolgáltatásokkal van,szal az lesz az alap. a videóban ahogy aktiválgatta a modulokat úgy nőtt a fenntartás,végén talán 13 milláig is felcsúszott,szal kb modulonként 1 milla fenntartás hetente pluszban (shipyard,maintanence,black market)
  • LiveMan
    #22011
    A legnagyobb probléma, hogy nem gondolta át ezt teljesen az FD. Ha emlékeztek még rá, mikor először felmerült a Carrier dolog, csak és kizárólag játékos frakcióknak szánták. Erre valaki kitalálta, hogy dobják oda a solo playerek alá. Zsír, oké. Csak éppen a többi részét nem faragták le egyjátékos szintre. Ez egy embernek egyszerűen túl sok. És nem feltétlenül a pénz része. Az 5 milliárdos ár szerintem korrekt, én 8-10-re számítottam. Tényleg, ne legyen ott mindenki segge alatt a galaxisban. A heti (minimum?) 10 millás fenntartás már csücskös, nagyon is. Szinte folyamatosan kaparnod kell a játékban, ha meg akarod tartani a gépet. Jó persze, nem olyan sok ez, jelenleg bányászással szinte semmi. De ki akar mindig kapirgálni? Lejjebb említette valaki a gyémánt bizniszt, az is abszolút működőképesnek tűnik, de biztos nem akarnak sokan ilyenekkel pöcsölni. Elhiszem, hogy az FD-nek nagyon megy a menedzselős móka megírása, de az Elite pont az a játék amibe ez úgy hiányzik, mint ausztrál kengurunak a bozóttűz. A béták alatt biztos vagyok benne, hogy jelentősen módosulni fog ez a koncepció.

    Én például felfedezni vinném ki. Bányászhajó, hogy kikaparjam a szükséges tritium-ot, egy explo hajó, hogy a környéket beszkenneljem. Jó, most van kb. 9 milliárdom a játékban, szóval egy darabig fent tudom tartani, ha ez így is marad, de például tök király lenne, ha az explo adatokat el tudnám adni az FC-n. 3-4 earth like szkenn, és megvan a heti belevaló.
    Erre itt van ez a hajó meg modul piactér, commodity market, meg minden szarság. LOL, lehessen kiherélni üresre a hajót, csökkenjen a 10 milla, 2-3-ra, és máris király lesz.
  • PiszkosFred
    #22010
    A mostani FC-s betaban a live profillal lehet reszt venni es azt importalod oda, vagy egy sablon commandert kapunk csillio penzzel, hogy legyen lehetoseg tesztelni mindent, mint mas mmo betajaban?
  • Yag
    #22009
    Egyelőre ez az 5milliárd ami gátló tényező eddig nem halmoztam a lóvét mert mire költenék ... 200millából még nem fussa egy ilyen anyahajóra. Még elgondolkodom rajta, de egy újabb célnak jó lehet. Bár most felfedezősdit játszom, még várok az ihletre hogy vissza forduljak e, át ülve bányász ladikba kb, egy hónap folyamatos bányászás után össze is lehet grundolni a 5csilliárdot. Nem lehetetlen. Csak ahogy te mondtad, akarom-e , kell-e ? Meglássuk. Gyűjtöm az adatokat és az összegyűlt infók - na meg persze amit itt fórumon megdumálunk - alapján, eldöntöm mi legyen ...
  • Caliph
    #22008
    egy óra kell az ugrás inditásához,aztán egy óra a hajtómű hűtés,majd újabb egy óra a következő tényleges ugrásig.
    amit irsz arra jó lehet igen,de semmi értelme jelenleg kimenni bubin kívül bányászni,bubin belül is megvannak a jó helyek,csak odaugrassz a bolygó mellé a carrierrel és már lehet is behordani. ezért irtam hogy nagyobb bányász wingek társulások ki tudják használni,3-4 hajó folyamatosan bányászik egy t9 amin csak raktér meg collector limpet van behordja a cuccot a mezőről. amig fordul a bányászok raktere telik,majd ha vissza ért a t9 kidobják amit a t9 összeszed. és igy lehet folyamatosan haladni.

    egy kisebb,olcsóbb fenntartható carrier vagy csak szimplán teherhajó kéne a single playereknek.

    Ha lemaradsz az ugrásról lehet utánna menni magadnak,szal meg tudod magad szivatni ha nincs elég üzemanyag vagy fuel scoop a gépen,akkor ugrathatod vissza a carriert megmenteni magad :D

    ahhoz képest hogy nem akart a frontier birodalomépítést meg saját bázist ,ahhoz képest a carrier mondhatni egy mobil bázis annak aki meg tudja fizetni + fenntartani.


    Sokat gondolkodtam rajta aztán végül arra jutottam hogy nem kell ez nekem,max akkor ha egy teljesen felszerelt carrierre az npck is fel tudnak dokkolni,kereskedni stb,és egy teljesen felszerelt carrier el tudja látni magát esetleg még egy kis pluszt is hozna a kereskedelmi bevételekből(nem kell sokat,fenntartásra legyen elég a többi már ajándék,még ha párezer kredit is hetente)

    Még egy dologra lehet használni,pl borann mellé ugratod és kihirdeted hogy ott helyben átveszed a low temp diamondot mondjuk 1milla kreditért,aztán elugrassz valahova ahol eladod 1.6ért. mondjuk ehhez jó sok tőke kell megint,de vannak is többszörös miliárdosok :D mert az beállítható hogy veszel ezt azt ennyiért és akkor lehet leszállítani.

    kezdő bányászoknak jó lehet,kevesebbet kockáztat egy kalóztámadással,az 1 milla is jó pénz / ltd és még messzire se kell ugrani,mert ott áll a carrier a bolygónál. és a carrieres is keres csak azzal hogy ott parkol a hajó aztán ha felvásárolta a pénzéért a gyémántot elugrik eladni majd vissza,és kb semmit nem csinált csak beállította hogy veszek ennyi gyémántot ennyiért :D
  • Yag
    #22007
    Azért elgondolkodtam. Azt azért el tudom képzelni, amit Caliph írt, hogy felpakoljak rá egy bányász hajót és egy felfedezőt, majd "anyahajóként" működtetve, oda megyek ahova "akarok". Pristine naprendszerekben felfedezem a ritka érceket, lebányászom, a környék naprendszereit leszkennelem, majd a megpúpozott anyahajóval visszaugratok egy perem bázisra ahol majd eladom a felfedezéseket és a bányászott anyagokat is ... bárhogy számolom egy ilyen kanyar kell hogy annyit hozzon ami a fenntartásra elég és még marad is. Szerintem bányászni senki nem megy a buborékon kívül. Anyahajóval már meggondolnám pár ugrást is megérne, hogy elég messze kerüljek egy jó lelőhely érdekében. Ha óránként lehet ugrani vele 500 Ly az még jó is lehet arra, hogy míg felkészül az ugrásra addig vagy bányászni egy kis ritka fémet, vagy a környék naprendszereit bebarangolni. Még izgi is lehet, hogy elugrásig visszaérek-e :)
    Tényleg, mi van ha elindítok egy ugrás protokolt, majd kimegyek barangolni és lemaradok a startról ? A hajó elugrik nekem meg utána kell caplatnom az anyahajónak és addig menni míg meg nem találom ? Szóval akárhogy agyalok rajta, egy ilyen anyahajós megoldással elég nagy az esélye annak, hogy ott bányásszak ahol eddig csak jó lett volna. Vagy valamit esetleg kihagytam ?
  • KiruHoshino
    #22006
  • KiruHoshino
    #22005
    Szerintem ez az egész egy nagy pénznyelő. Nem elég a drága ára még ott van a het fenntartási költség + old fel a modulokat ami megint csak pénzbe fog fájni tuti.
    Ezután a shipyardot neked kell feltölteni. Magyarul ha akarsz árulni Type-9-et azt neked meg kell venned. Itt is van egy bizonyos darabszám amennyit vehetsz. Majd az odatévedt játékos talán megveszi... Ugyan ez igaz az modulokra is.
    Pénzt max úgy szerezhetsz ahogy már valamelyik kolléga említette, hogy valami olyan helyre teszed ahol van forgalom. Akár egy jó bányász mező mellé.
    Engem ez az egész nem fogott meg. Tényleg hasznosabb lett volna ha másra fordítják az időt. Például ezekre.
    Improved planetary environments for ice planets - TBD
    Improvements to the variety of sizes and scales used in the scatter rocks system - TBD
    Improved ambient effects for fog and vapour, planetary phenomena, and volumetric effects - TBD
  • Caliph
    #22004
  • PiszkosFred
    #22003
    > Egyébként PONR szempontból mindegy, hogy lehet-e tankolni rajtuk, mert ott a széleken olyan ritkák a csillagok, hogy tovább ugrani úgysem lehet, csak rendszeren belül SC-olni.

    Ugy ertettem, hogy leall a FC egy rendszerben en meg korbeugralom a sima hajommal az elerheto es onnan visszajutasra alkalmas rendszereket, majd vegleg visszaterek, dokkolok, es megint ugrok meg messzebbre a FC-rel, aztan megint kishajo, stb. Ha esetleg az FC-be szuksges uzemanyag feldolgozhato lenne (vagyis a 25k rakterben viszek magammal azt, amibol tudod "szintetizalni" hajtoanyagot es utantolteni magam a keszlet erejeig), akkor egy ideig boven tudok csillagok nelkuli helyekre is ugrani - nyilvan itt is lesz egy PONR elobb-utobb. Na de ha a tankolas nem igy mukodik, akkor mindez csak fikcio - nem neztem a streamet egyelore, ezert kerdeztem ra :)
  • s_andras
    #22002
    PiszkosFred: igen, ki lehet vele játszani a PONR határt, de csak rajta maradva. Biztos lesznek olyan fanatikusok, akik ki fognak vinni hordozókat a galaxis szélére nevezetes helyekre. Elképzelhető az is, hogy valaki fenntart kint egy kompként használt bárkát, és meghatározott rendszeres időpontokban, vagy ha odaér(nek) valaki(k), kiugrik a normál hajóval elérhetetlen zónába, lehet ott kicsit bóklászni, majd visszatérés a kiindulópontra. Pl az Anaconda Graveyard biztos halál nélkül látogatható lesz, fogadok rá. Egyébként PONR szempontból mindegy, hogy lehet-e tankolni rajtuk, mert ott a széleken olyan ritkák a csillagok, hogy tovább ugrani úgysem lehet, csak rendszeren belül SC-olni.

    Caliph: ha jól értettem (talán valahol az első harmadban) szóba hozták és meg is válaszolták azt hogy a Tritium raktározható-e, és igen. A 25k raktár ezek szerint elvileg dugig rakható T-mal, és áttölthető az ugrótankba. Ez értelemszerűen 26000 fényéves hatótávot jelent egy töltéssel.

    Mindenesetre nagyon sajnálom, hogy ezt a rengeteg munkát és időt (de lehet hogy elég lett volna a töredéke) nem a légkörös bolygókra leszállás megvalósítására fordították... 6. évnél tarunk, és még csak ígéretek sincsenek
  • Caliph
    #22001
    jelen koncepció szerint amikor megveszed a hajót 5miliárdért akkor van benne egy commodity market és semmi más. bővíthető shipyarddal,outfittel,maintanence modullal de ezetk mind növelik a heti fenntartást. tehát ha tankolni szeretnél kell hozzá a maintenence modul.
    Magának a carriernek vagy 25k raktere,és egy 1000 tárhelyes üzmanyag raktára. egy ugrás 500 üzemanyag,szal a raktér 2 ugrásra elég. 1 óra az ugrásra felkészülés aztán ugrik. ha fel van fedezve a rendszer meghatározhatod melyik bolygó vagy hold mellé ugorjon,ha nincs akkor a fő nap mellé ugrik(az nem derült ki hogy a 25k raktérben tárolható e üzemanyag és azt át lehet e vezetni az üzemanyag raktárba ha szükség van rá)
    Az Tritiumoról annyit mondtak eddig hogy ice övben bányászható(talán mindkét módszerrel azaz lézerrel és core mininggal is) illetve egyes állomásokon vásárolható

    én ahogy néztem az alap fenntartás 10milla per hét,és a bekapcsolt modulok 1 millával tolják meg ezt modulonként.
    saját accountja van a carriernek amit fel lehet tölteni és abból szipkázza a fenntartást illetve ha van haszon arra rakja a lóvét

    neked mint felfedezőnek a hátulütő,hogy egyelőre cartographer nincs rajta,szal nem tudod eladni a felfedezési adatokat,viszont ha a max fenntartás 10 milla per hét akkor fél miliárd a fenntartás egy évre,ami pár kör bányászattal meg is szerezhető,szal ez annyira nem teher(+200 milla ha minden modul megy) ha feltöltöd az accountját egy évig barangolhatsz bármerre gond nélkül

    elpusztulni nem tud,támadásra reagál és védekezik,de npc és thargoidok még nem piszkálják

    minden szolgáltatásra kivethetsz egy százalékos szorzót ami a te hasznod,de ha csak player hajók használják a carriert sok haszonra nem kell belőle számítani,npckel kapcsolatban nem nagyon nyilatkoztak

    felfedezőként ráraksz egy bányászhajót,egy felfedező hajót,megveszed a tankolás javítás modult és lehet is menni a világba ha van pénz fenntartani a dögöt

    többféle változatot is elengedték egyelőre egy féle carrier lesz megvehető,később lehet lesznek még más kinézetűek
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.03. 11:38:54
  • PiszkosFred
    #22000
    Lemaradtam a streamről - hétvégén mindenképpen pótolom -, de annyit megkérdeznék, hogy lehet e tankolni hajóval a Carrieren, illetve a Carrier hogy tankol, magával vitt nyersanyagokat alakít át, vagy "végleges", utántölthető tankja van? Azért kérdezem, mert ha önfentartó a FC és lehet tankolni rajta "kisebb" hajóval, akkor lehet, hogy a felfedezés határát is ki lehet tolni vele azokon PONR rendszereken túlra, vagyis azon túl, ahonnan jelenleg nincs visszatérés megfelelő csillag hiányában?
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.04.03. 09:49:47
  • Caliph
    #21999
    bányászként egy dolgot azért el tudok képzelni,de ez is kb egy klán életében(bár tudtommal ilyen lehetőség sincs hogy klánt alapíts,csak barátrendszer van illetve más felületeken eljátszák hogy ők összetartoznak pl fuel rats,vagy egy játékbeli frakciót segítenek,de elite felületén erre semmi tér nincs,és nem is akar a fejlesztő)

    amire jó lehet a carrier: odaugratod az épp bányászott öv mellé,gyorsabbá téve az oda visszautat,biztonságosabb mert kevesebb idejük van a npc kalózoknak elkapni.lepakolsz a carrier rakterében aztán csapatás vissza bányászni,majd ha elég cucc gyűlt össze elugratod az eladási rendszerbe profittá tenni a kavicsot
  • s_andras
    #21998
    Lehet, nem akarják hogy ellepjék a galaxist. Különben is az Elite nem kéne hogy kicsit is menedzser-játékká váljon. Néhányan kikönyörögték, ennyit kapnak, legyenek vele boldogok.
    Bár a heti pártíz millió nem egy kiköhöghetetlen összeg, megvan secperc alatt. Elegendő tartalékkal meg hónapokat is ki lehet hagyni simán. Ettől függetlenül én sem vágyom erre, kb mi a francnak. Csak akkor vennék, ha a SSL számára hasznos lenne, segítene a terjeszkedésben vagy bármilyen mérhető haszna lenne a frakció életében.
  • Caliph
    #21997
    nem lettem meggyőzve miért is legyen nekem fleet carrierem :D
    drága,fenntartás 10 milláról indul hetente és növekszik a szolgáltatásokkal,az nem nagyon derült ki hogyan lesz vele akár egy kicsi haszon is.
    jó ha tankol javít valaki akkor lehet százalékot húzni,vagy ha valaki épp tőled venne bármit,pl hajót(miért tenné,ruinál akciós :D )
    de nem derült ki npck használják e carriert(sztem azért mert nem) szal csak a baj lesz vele...
    ha nem fizeted a fenntartást akkor adósságba kerülsz,leállnak a szolgáltatások,egy idő után meg beolvasztják a carriert visszakapva valamennyit az árából(ez se nagyon derült ki mennyi)
  • Caliph
    #21996
    kezdődik

  • Caliph
    #21995
    no akkor este nyolckor kiderül mit mókoltak a carrierekkel :)
  • wollnerd #21994
    Azt ne felejtsétek el hogy ma április 1.-je van !! :) Na jól van, most sikerült nekem elolvasnom a HSZ-od végét.... :D

    Sztem ezért sem véletlen hogy Frotier április 2.-ára tervezte a "livestream"-et. :)
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2020.04.01. 14:18:52
  • s_andras
    #21993
    Na kb ez (az eleje) még tréfának is rossz :D A többi (hajóelkobzáson és MÉRNÖKÖKön -hogy jön ez ide?- kívül) még valós is lehet.