23601
1418743729.jpg
  • s_andras
    #22120
    A jobb panelen a fegyvercsoportok menüben hozzá kell rendelni az egyik kiosztásban az elsődleges (narancs kör 1) vagy a másodlagos (kék kör 2) gombot. Megkeresed a települést/lerakatot/stb-t, lesz a területen belül egy piros, henger formájú adótorony, ami a közeledtedre (SRV) kitolódik felfelé, és megjelenik rajta egy becélozható pont. Legtöbbször toronymódba kell váltani, de bizonyos domborzati viszonyok esetén anélkül is megy. Azt kijelölöd, és nyomod a megfelelő gombot. Rövid videó róla.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.04.23. 18:55:57
  • Yag
    #22118
    Igen. Percen belül van a poszt :)
    Lényegében nem pont egyformát írtunk de mindkettőben benne vannak a fontosabb erre vonatkozó támpontok. Lehetne még cizellálni de indulásnak elegendő szerintem :)

    Még talán annyi jutott eszembe, amit tapasztaltam is, hogy bár lehet nem vagy első egy naprendszerben való "felfedezésben" de koránt sem biztos, hogy minden bolygója fel van fedve egy rendszerbek. Ez abból adódhat, hogy régebben fapadosabb volt a bolygók felfedezése és valóban körbe kellett járni a naprendszert hogy megtudjuk milyen bolygók vannak ott. Így bőven maradtak ki bolygók amik elkerülhették az első felfedezők figyelmét. Bár apró pénz de csurranhat belőle még első felfedező cím bolygó szinten is. Ezért is látni hogy egy naprendszeren belül akár három első felfedező is van három különböző bolygóhoz írva.
  • Gabo
    #22117
    Ezt elég egyszerre sikerül befejeznünk.
  • Gabo
    #22116
    Mivel a parancsnoki karriered csak most indult, így valószínűleg még a galaxis sűrűbben lakott, és így gyakrabban látogatott rendszereiben mozogsz. Ezeknek a rendszereknek a csillagászati adatai folyamatosan naprakészen vannak tartva, illetve a navigációs bóják is elérhetőek, így ezekben a rendszerekben az FSS használatának lehetősége háttérbe szorul. Leginkább csak az Unindentified Signal Source (USS) vagyis az azonosítatlan jelforrások bemérésére és azonosítására lehet használni. (Mivel a jelforrások többsége ideiglenes, illetve újabbak is megjelennek, így nem biztos, hogy az ember mindig vissza akar repülni a nav bójához az azonosításuk érdekében.)
    Viszont amint elhagyod az ember lakta buborék környékét, és esetleg felfedezetlen rendszerekben kezdesz utazni, az egyik leghasznosabb felderítő eszközzé válik.

    A hajó alap szenzorai csak a legközelebbi objektumokat tudják beazonosítani. Amikor belépsz egy új rendszerbe, ez általában a központi csillag, és esetleg a legközelebbi bolygók. Ugyan így ha a rendszeren belül közelebb repülsz valamelyik objektumhoz, azokat is azonosítja.
    Ahhoz, hogy a rendszerről bővebb infot kapj, el kell sütni a Discovery Scanner-t (DS). Ennek eredményeként megkapod a rendszerben lévő jelforrásokat, és azok viszonylagos helyzetét.
    Ez után következik a Full Spectrum Scanner (FSS) használata. Itt az adott jelforrások elmosódott foltokként jelennek meg, középen alul pedig az egyes jelforrásokra jellemző frekvencia tartományok között tudsz válogatni. A frekvencia tartomány kiválasztása után, az egyes jelforrásokra rá zoomolva, be tudod azokat azonosítani. (Érdemes megnézni néhány videót a használatáról.) Felfedezősdi közben általában csak a bolygók jeleinek azonosításával foglalkozunk, az egyébb jelforrásokkal ritkábban. (Egy sérülékeny felfedező hajóval nem megyünk idegen eredetű jelforrásokat nézegetni...) Az objektumok azonosításakor arról is kapsz infot, hogy találhatóak-e rajtuk pl. geológiai, biológiai, emberi, guardian vagy thargoid felszíni jelforrások. (Megsúgom, hogy a geo és bio jelforrások a legjobb lelőhelyek a mérnököléshez szükséges nyersanyagokhoz, vagy a szintézishez.)
    Miután az FSS használatával azonosítottad a jelforrásokat, a rendszer térképen is elérhetővé válnak a csillagászati objektumok, a bolygók, és a rájuk jellemző legfontosabb adatok. Ez alapján el lehet dönteni, hogy akad-e köztük olyan, amit érdemes közelebbről is szemügyre venni.
    Ha igen, megközelíted az adott égitestet, amíg a Detailed Surface Scanner (DSS) hatósugarába nem ér, majd néhány szondával feltérképezed a felszínét. Ha ez történetesen egy olyan hely, ahol vannak, felszíni jelforrások, akkor ezek helyzetét is így fogod megkapni. Illetve a gyűrű rendszerekben lévő nyersanyag lelőhelyekre is ezzel a módszerrel lehet rátalálni.

    A felfedezősdinek is ez a lényege. Minél részletesebb adatokat tudsz begyűjteni egy rendszerről, annál több pénzt lehet érte kapni. Ha pedig te vagy az első felfedező, feltérképező, akkor még némi extra mellett, a neved is bejegyzésre kerül az adott objektum mellé.

    Szóval a lényeget összefoglalva, az FSS az egyik hasznos felfedező eszköz, ami lehetővé teszi, hogy viszonylag gyorsan fel tudj mérni egy rendszert, és elég adatot kapj az ott található objektumokról ahhoz, hogy el lehessen dönteni, érdemes-e közelebbről is megnézni őket.
  • Yag
    #22115
    Ha felfedezősdit játszol, és már olyan területen jársz ahol még talán senki volt elötted, akkor az D-Scenner megmutatja, hány bolygó van a naprendszerben. (Orbital Planet Established. Bodies: mondjuk 12. Ebből csak az derül ki, hogy hány bolygója van a napnak. Az hogy milyenek, az nem. Ehhez kell az FSS, hogy ne kelljen körberepülni a naprendszert és oda vissza rohangálni a bolygók közt, megtudva mit is akarsz felfedezni. Az FSS-el a szignálok alapján azonosítod a különböző bolygókat típus szerint. Ez amolyan pötty vadászat a monitoron max 1-2 perc de jó támpont, hogy mit csináljon az ember. Go tovább vagy kellenek további adatok is. Egy fel nem fedezett naprendszerből ha kinyitod a térképet max a napot/napokat látod, nem derül ki hány bolygója van. Ha már járt ott valaki, jobb esetben látsz minden bolygót de neked nincsenek róla részletes adataid. Ha nem járt még ott senki akkor eldöntheted, hogy behúzhatod-e magadnak mint első felfedező vagy lépsz és majd valahol "megállsz" adatokat is halászni. Erre jó ha van FSS. Kvázi egy ültő helyedben a nap mellől alapjáraton "pöfögve" körbe kémleled a naprendszert "hallgatózva" milyen bolygó zörejek vannak és ha lokalizáltad őket, utána kiválaszthatod hogy melyik az a bolygó amihez el is akarsz repülni részletesebb adatért és még egy kis plusz zsetonért.
    Ha találsz olyan bolygót ami érdekel mert sok pénzt ér a plusz adata pl: Earh Like World, Ammonia World, stb. vagy Kolonizálható bolygók (the body is a candidate for terraforming) vagy értékesebb gáz bolygó stb. akkor el tudod dönteni hogy oda repülsz-e élsz az első felfedező lehetőségeddel vagy sem. Persze ez is csak akkor jegyződik be a neved mellé, ha visszaérték lakott területere és le is adod az adatokat róla.

    Összefoglalva három dolgot is csinálhatsz.
    1. Berepültél a naprendszerbe, de már tovább is jump-olsz mert lexarod milyen bolygók vannak ahol vagy. Van egy végpontod és minél gyorsabban el akarod érni.
    2. Ha már itt vagy, megpingeted a naprendszert D-Scennerrel és megnézed hány bolygó kering az adott rendszerben, majd az FSS szkennerrel meg megvizsgálod van e érdemleges bolygó amit esetleg Surface szkennerrel közelről is bizgerálni akarod.
    3. Ha van akkor melyikhez érdemes elrepülni a plusz zsetonért cserébe. Adabszurd ha leszkenneled - és ha már ott vagy - esetleg le is szállsz rá, mert olyan materiálok is vannak rajta amik jól jönnek a hajón szintéziseihez főként ha vannak vulkánjai ahol halmozottabban vannak a ritka anyagok és nem kell annyit SRV-ni hogy begyűjtse az ember.

    [OFF. Apropó . Itt jegyezném meg, hogy kénytelen voltam megállapítani, hogy miszerint az az elméletem, hogy egy valamire való felfedező hajóra kell alapfokú bányász lézer mert hasznos, mert vész esetén be lehet vele gyűjteni vele is a szintézishez szükséges anyagokat hát valóban csak vész esetére való. Elég babra és qva lassú matatással esetleg ... pár valamit lehet találni. Berepültem egy jeges gyűrűbe, gondoltam miért ne, ha már van és éppn lusta voltam landolni, de ird és mondd fél óra alatt kettő szintetizálható anyagot találtam ... abból is az egyik fullon volt a rekeszekben. Lehet a következő állomáson leszerelem mert annyi hasznot nem hozott - még - amibe került az egész. Na mindegy, persze lehet hogy csak nem volt szerencsém, de akkor meg felmerül bennem a kérdés, hogy felelős kapitányként miért a szerencsére alapoznám a hajó javítását ? ON. ]

    Szóval, hónapok óta battyogok a perem vidék felé felfedezgetés ürügyén ... de bevallom csak battyogok. Számtalan felfedezettlen naprendszert szekenneltem már az értékesebb bolygóival, de mivel még nem értem vissza leadni az adataikat, ezért élek a gyanúval, hogy mire vissza is érek valamikor sajna már csak a töredékét fogják érni ezek az adatok, mint korábban. Dehát ez van. Így jár aki bámészkodik és nem sietve jumpolgat járatlan utakat keresgélve :)
  • Dzsini
    #22114
    Az alap adatokat bárhonnan be tudod gyűjteni. Azért jár X pénz a térképészeti hivataltól.
    Ha több pénzt szeretnél, ahhoz közelebb kell menni, és a felszín szkennelést onnan végrehajtani a részletes adatokért - a távolság az égitest tömegétől függ.
  • RJoco
    #22112
    A játék a horizons-szal most csak 15 euró humble-n. Ha van choice előfizetés, akkor csak 13.
  • s_andras
    #22111
    ..hülyeséget írtam, nem a nav paneles kijelölő gomb működik FSS-ben, hanem az amit a "select target ahead"-re konfiguráltunk.

    Különben jelentkeztek problémák a multi crew miatt... Szerencsére azért nem túl sűrűn történik meg: bizonyos küldetéseknél, pl fekete doboz gyűjtésnél, amikor leugrok SC-ból értük, a képernyőm durván besötétedik (látom nagyon halványan a hajó műszerfalát alul), és semmire sem reagál, néha az ESC se visz a főmenübe, ki kell lőni task managerből. Jobbik esetben kivág valami hibakóddal. Ilyenkor hiába próbálom újra, ugyanez történik, és csak egyedül, a másik profil beültetése nélkül tudom az adott cuccokat begyűjteni.
  • s_andras
    #22110
    Ezeket kis színesekkel kiegészíteném:
    "Kicsit lassabb megoldás, ha FSS-sel ellenőrzöd az összes USS-t..." - lehet talán egy picivel gyorsabb is, mert nem kell az összes USS-t végignézni, ugyanis a küldetéshez kapcsolódó forrást nem kis fehér hanem eleve kis narancs színű karika jelzi. Itt azonnal ki is lehet jelölni utazási célnak ugyanazzal a gombbal mint amit a nav panelen használunk (ha már belezoomoltunk), ehhez nem kell kikeresni a listából.

    Amit nemrég írtam, hogy a célszemélyből létezik két példány (USS és SC), olyannyira igaz, hogy tegnap megtörtént a leghihetetlenebb dolog is: haladok a cél felé, közben elkezdett követni a SC-klón, de nem nagyon ért utol, mert nem jött az ID. Viszont miközben már ütöttem az USS változatát, LEUGROTT utánam!! Ahogy végeztem az elsővel, megkaptam a küldetés nyugtázását és a helyi vérdíjat, ekkor jött a második elleni harc (poénból), akit ugyanúgy hívtak, de már csak wanted volt, mission target nem (pont őt egyébként úgy hívták hogy "Brigi" )

    "Ne ijedj meg!" mondja a mezei sidi egy fejvadászatra épített, utolsó porcikájáig harcra tuningolt mambának..." - hát igen, ez olyan, mint amikor RES harc előtt megy a szájkarate, én fullra tuningolt FC-ben ülök, oldalamon egy vadásszal, a kalóz meg mondjuk egy Eagle. Az is hasonló derültséget szokott okozni, amikor nem találnak zsákmányt, és olyan szövegekkel fordulnak el tőlünk kb hogy "egye fene, most megúsztad"

    "ne vállalj el egyszerre több nevesített npc elleni küldetést ugyanarra a rendszerre" - kétesélyes! Velem ilyenkor sokszor előfordul, hogy a másodiknak érkező kalóz először a riválisának a likvidálásába segít be!
  • Gabo
    #22109
    Nevesített npc-k levadászása olykor összetettebb meló. Eddig nekem három variáció volt belőle:
    1. A megadott rendszerben meg lehet találni és le lehet kapcsolni az illetőt.
    2. A megadott rendszerbe belépve értesítést kapsz, hogy találkoznod kell egy informátorral egy másik rendszerben, aki megadja, hogy hol találod a célpontot.
    3. Bolygó felszínen scannelni kell egy információs pontot a delikvens tartózkodási helyének kiderítéséhez.

    Az első esetben ahogy megérkezel a rendszerbe, érdemes megkeresni a nav bolyát, és scannelni a rendszer adatok frissítéséhez. Kicsit lassabb megoldás, ha FSS-sel ellenőrzöd az összes USS-t (tehát nem a bolygókat, csak az ember keltette zajokat), amíg meg nem találod a mission critical jelzésűt közöttük. Ez után irány a mission critical signal source felé. (A navigációs panelen tudsz külön a jelforrásokra is szűrni, így könnyebb megtalálni.) Közben érdemes figyelni, hátha feltűnik a célpont és megúszod az utazást azzal, hogy vagy ő szed ki vagy te őt SC-ből. Ha ez nem jön össze, akkor még mindig megtalálhatod a jelforrásnál, rendszerint egy-két haverjával vagy valami szerencsétlen kereskedővel, akit éppen ki akar rabolni.

    A másik két esetnek is rendszerint ugyan ez a vége, csak az eleje tér el kicsit.

    A második esetben kapsz egy értesítést, hogy az informátor melyik rendszerben fog várni. Miután odaugrasz, egy kis röpködést követően rád fog csipogni egy másik hajó valami olyasmi szöveggel, hogy ne ijedj meg és kövess. ("Ne ijedj meg!" mondja a mezei sidi egy fejvadászatra épített, utolsó porcikájáig harcra tuningolt mambának... ) Némi röpködés után kilép SC-ből neked pedig követned kell a low wake jelet, amit hátrahagy. Miután kilépsz mellette, átküldi azt, hogy a célpont melyik rendszerben található. Innen a dolog menete megegyezik az első variációval.

    A harmadik esetben egy bolygófelszíni adatforrás scannelésével kapod meg a rendszert, amelyikben a célpontot találod. Ha nem akarod az adatforrást SRV-ből scannelni, valamilyen rövid orrú hajóval (pl. chieftain) érdemes odamenni, mert így kényelmesen a hajóból is el tudod végezni a dolgot. Ha megvan a célrendszer, a többi már menni fog a fentiek alapján.
    Egyébként ezt a harmadik variációt eleve jelzi a küldetéseknél egy bolygó felszín ikonnal, mint az összes felszíni küldetés esetében.

    És végül egy jó tanács, kezdő fejvadászként ne vállalj el egyszerre több nevesített npc elleni küldetést ugyan arra a rendszerre. Kellemetlen tud lenni, ha esetleg egyszerre szakadnak a nyakadba.
    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2020.04.20. 17:01:15
  • s_andras
    #22108
    Na az volt a célpontod (m.t. threat level x). Küldetés felvétele előtt érdemes ellenőrizni, hogy a megadott rendszerben vannak-e nagyon távoli égitestek, mert az érkezéskor sorsolja ki hogy hol bukkan fel a célpont, és ilyeneknél kerülhet messze is.
    Különben ezeknél előfordulhat egy érdekes helyzet: haladunk a jelforrás felé, amibe ha leugranánk, akkor ott tartózkodna a célszemély, de közben egy másik példány belőle interdiction alá von minket
  • buke
    #22107
    s_andras : szia, amit írsz azok külön információkként vannak megadva--van ilyen is egy pár--, de a küldetéseimben nem voltak ilyen tételek (" i ") már töröltem őket és most néztem volna újra a részleteket, de többet nem ad be egyenlőre. Kalózos viszont van, meg is csináltam. Arra emlékszem, hogy nem kalóz , hanem smugglers és desertes kifejezéseket használt és ua. főbb instrukciók voltak mint a a normál kalózosnál. Egy dolgot vettem észre azóta, hogy egy nagyon távoli pontra kiírta: mission target treat pirossal ! 71,000ls. Na oda már tegnap éjjel nem mentem --nem szoktam távoli pontokra elmenni--az LTD eladás kivételével :) :) Legalább beüzemeltem a Kill warrant scanner-t , de nem talált a megadott lehetséges helyszíneken senkit Res,Nav.beacon.
  • s_andras
    #22106
    Kalózosból nem véletlenül a tömeges küldetéseket csináltad? Amikor darabra meg van határozva, hogy mennyit kell kilőni? Mert ha igen, akkor ezekhez képest valóban lehet különbség az, amikor egy darab saját névvel ellátott alakot kell likvidálni, akinek a becses foglalkozása nem útonálló, hanem egyéb kategóriákba esik. Ilyenkor a leírásban kellene lennie segítségnek, mit kell tenni ahhoz hogy rátalálj. Ezek lehetnek a nav beacon szkennelése, vagy a FSS használatával lehet felkutatni a "mission related" jelforrást. De talán ezeknél is működik az a legegyszerűbb módszer, hogy minimális sebességgel (szuper)krúzolgatunk, és megvárjuk, amíg a célpont kiszed minket. Egyszemélyes kalózoknál legalábbis működik.
    Ha valami nem így van ahogy feltételeztem, pontosítsuk a kérdést.
  • buke
    #22105
    Sziasztok, próbálgatom a fejvadász küldetéseket, ami eddig simán ment is jöttek a kalóz hajók és egyúttal a scannelés info, hogy a küldetés célpontja a hajó. A küldetések kifejezetten a kalóz elnevezést használták. Most viszont az elnevezések csempész és katonaszökevény, a wanted -ek között nincs egyse ilyen sajnos akárhol nézem a fellelhető helyeken ( csillag melletti beacon, res-ek. stb.) Viszont nem írja, hogy mi kell hozzá. Gondolom a K warrant
    scanner hiányzik nekem, ami jó pár "Clean" hajót leleplezne ? Érdekes még , hogy lehetőségként az interdictort sem írja most ,bár ez itt mellékes.
    Elképzelhető hogy bug, mert mintha múltkor ugyanitt ( Borann) a szokásos kalózos küldetéseknél sem jelezte a keresett kalózokat, ami a küldetés része lenne. Persze sima wanted az volt mindenütt normal res, hazes, beaconnál.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.04.18. 21:25:13
  • Caliph
    #22104
    szerintem ez a része a legkevesebb,amin könnyen lehet változtatni. leraknak egy FC ikont meg mellé egy számot aztán máris csak egy ikonnal több.kérdés hogy megteszik e :D
  • s_andras
    #22103
    Vagy nézzük abból a szempontból, mennyire szét fogja cseszni azt a rendszertérképet, ahol több csillag, gázóriások holdakkal stb. Eddig szép kompakt maradt egy ilyen ábra, most meg úgy szét fogják húzni a libasorba állított FC-füzérek, hogy nem lehet tudni, mi mi körül kering...
  • RJoco
    #22102
    Egy tíz bolygós rendszerbe biztos jó lehet beugrani, ha ott parkol 160 carrier.
    Ez most csak egy példa volt, de szerintem már 16 carrier-rel is érdekes lehet, főleg, ha hozzájuk még van legalább 16 játékos is.
  • wollnerd #22101
    De a FDev azt mondta eleve hogy 1 instance-ben csak egy FC lehet majd, ehhez képest ilyen sok is lehet.
    A Borann rendszerben olyan sok FC van már, hogy sztem be is buggoltak. Állandó mozgásban vannak, hiába ugrok hozzájuk gyorsan el is távolodnak, így nem lehet elérni,ez volt a sajátommal is! Még szerencse hogy lehet távolról is egy másik rendszerbe ugrattatni. (Utólag jöttem rá, már majdnem agyvérzés kaptam ez bug miatt....)
  • Dzsini
    #22100
    Mivel a carrierek gyakorlatilag állomások, így állomásként fognak működni a játék irányából.
    16 lehet belőlük bármelyik bigyó körül, ha már tele van oda nem lehet ugrani, az új vásárlásakor pedig a legközelebbi szabad helyre pottyan ki (akár néhány fényévvel arrébb is)
  • RJoco
    #22099
    A CZ-s jelek sem jelennek meg a térképen és, ha jól emlékszem, akkor 1000Ls-en belül sem.
    Így kellene működnie a carrier-ekkel is.
    És akkor elkerülhető lenne a lenti kép.
    Szerintem.
  • s_andras
    #22098
    Nem semmi... Na ez az, aminek az elkerülése érdekében mindent meg kellene tenni. Mondjuk egy égitest mellé csak egy FC mehet. Tudom, nagy az űr, de akkor is, ez röhejesen néz ki. Vagy inkább nem kéne feltüntetni őket a rendszertérképen, csak azok tudjanak róla, akik odaugranak. Elvégre ezek csak nagyobbacska űrhajók.
    -----------------------------------------------
    Érdekesség: amikor bent ül a hajónkban egy másik CMDR az anyósülésen, nem lehet pl felszerelést váltani, beülni az SRV-be, mérnökölni... Az is kicsit érdekes, hogy közvetlenül behívni a másikat csak akkor tudtam, ha mindkét profil openben volt. Amikor közös csoportba léptünk (sajátom, Mobius, mindegy), akkor csak az működött, ha nálam indítottam egy általános legénység-keresést, nála meg egy általános fogadóhajó-keresést, és így 1 mp múlva egymásra találtak. Ráadásul össze-vissza írja ki azt, hogy a másik milyen módban van, hiába PG, hol opennek, hol solonak hiszi... De a lényeg végülis működik, ha már bevarázsoltam magam mellé, akkor stabilan lehet repülni.
  • Dzsini
    #22097

  • PiszkosFred
    #22096
    Igy van, erre gondoltam.

    Az FC-t nem nekem, szolo jatekosoknak talaltak ki, nem is foglalkozom vele, valoszinuleg majd csak hasznalom a maset, sajatra nem hajtok ra (bar a penz meglenne - koszonhetoen a felfedezeseknek, majd kesobb a rovid eletu smeaton-allen hub buszozasnak -, de nem latom ertelmet).

    Viszont egy kis anyahajot, ahogy te nevezed, egy direkt korlatozott szamu hajot szallito es minimalis funkciokkal ellatott (dokk, repair, rakter) mobil minibazist siman el tudnek kepzelni a magamfajta pilotaknak is. Elvagyok enelkul is persze, hiszen ahol van allomas, oda el is jutnak a spec. celra felszerelt hajoim, de minden jatekban van mar "housing", egy ilyen sajat tulajdonu, pimpelheto, dekoralhato, menedzselheto minibazist siman el tudnek kepzelni, mint ED "housing" funkcio. :)
  • Dzsini
    #22095
    Jelenleg ez most egy mozgatható, játékos által menedzselt állomás (ami ráadásul az outpostoknál is hatékonyabb lehet, hiszen helyből fogadhat nagy méretű hajókat is) - igazából ha kicsit hunyorítasz, a mechanika mögötte ugyanaz, csak kaptak szép új modelleket. És ez tök jó lehet egy csomó mindenre (az eheti Lave Radioban sokat beszélgettek róla, hogy pl. a Buckyballosok, az állomásjavítók és még rengetegen nagy örömmel fogják ezt használni, és már valóban lesznek Hutton Orbital mellett Anacondák) - ezek közösségi eszközök, és igen, innen nézve sokkal inkább a Squadronok tulajdonában kellene lenniük, és oda bárki bedobálhatná a fenntartási költséget.

    Amit te írsz, az pedig egy "anyahajó" lenne, amibe bepakolod néhány hajódat, és amúgy majdhogynem ugyanúgy tudsz vele közlekedni, mint most egy nagy hajóddal és benne a fighterekkel, csak még egy matrjoska babával nagyobb méretben.
  • s_andras
    #22094
    Elrontja az ún. "immersion" faktort. Hiába játék, az ember ilyenkor próbál úgy tenni, mintha átkerülne abba a másik világba, aminek koherensnek, logikusnak stb kell lennie, legalább nagyjából, de a saját szabályait mindenképp be kell tartania. Ez nem egy super mario. És ha ilyen összevisszaság van, meg minden bokorban van egy FC, kicsordul a kis könnye néhányaknak, erre a FD ugrik a pézsével, akkor az kizökkent. Felköptek és aláálltak. Hát így lesz rosszabb a játékélmény. Nem sajnálom én senkitől, de ez egyértelműen arra lenne való, hogy egy _CSAPAT_ ÜZEMELTESSE, nem tudom többféleképpen leírni, eredetileg erre találták ki. Hiába nem lehet a játékon belül két kattintással saját frakciót alapítani. Vannak már ilyenek, lehet azokhoz csatlakozni. Nem kell hogy minden tartalmat minden játékos képes legyen elérni. Illetve el tudna így is, be kellene állni valahová tagnak.
  • Caliph
    #22093
    Nem értem a sírást amúgy,hogy nerfelve lesz a fenntartás. Senki másnak nem lesz rosszabb a játékélménye ha a másik playernek is van FCje. Vagy ezek az emberek ahelyett hogy játszanának,elég kockák ahhoz hogy az épp aktuális money grinddel üssék el az időt hogy fenn tudják tartani?

    Dzsinivel értek egyet,szabad játszani,és igazából erre is lenne kitalálva ,hogy játsz,ne pedig gyötörd magad hogy hú,elmegyek nyaralni 2 hétre augusztusban addig még ki kell farmolni a fenntartási pénzt,hogy ne legyek idegbe hogy vajon elfogy e amig a balcsiban hüssölöm a golyszlikat...


    Szóval aki szerint gond hogy nerfelve lett a fenntartás,gondoljon bele: te is farmolni akarsz órákat,vagy inkább játszanál , élveznéd a galaxist,leszállnál különös szép helyeken anélkül hogy azon kéne izgulni lesz e pénz a jövő héten tritiumra.
    arra ott a való élet :D
  • Caliph
    #22092
    Fleet carriernél remélhetőleg nem csak szinezhetünk,hanem többféle skin is lehet,amivel maga a hajó alakja változik meg. eddig talán vagy 5 féle kinézetű carriert találtak,igaz csak bedokkolva a carrier építő bázisokon,de ha már meg van csinálva nyilván meg fog jelenni a shopban is :)
  • s_andras
    #22091
    Nem kell ahhoz kinyitni a buxát, én biztos hogy az alap fekete hacukát fogom használni, az a legjobb. Plusz mire a mászkálás kész lesz, addigra a heti 400-ból már mindent megveszek ami "kell", és összegyűjtök további soktízezer ARX-t
  • PiszkosFred
    #22090
    Azonnal és örömmel nyitom ki a pénztárcámat, csak lehessen már körbesétálni a hajómon vagy az állomásokon :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.04.16. 14:51:55
  • KiruHoshino
    #22089
    Majd mikor bejön a Space leg akkor mennyi lesz. Ruhák, emote, fegyverskin, hajó belső dekoráció stb,,, Rengeteg lehetőségük lesz rólunk lehúzni a bőrt. :D
  • s_andras
    #22088
    Nem nagy megfejtés, de "rájöttem": mivel a FC is kozmetikázható lesz, értelemszerűen minél több van, annál több a bevétel is, ennyi.
  • KiruHoshino
    #22087
    Ezt a képet arra szántam, hogy a Fleet Carrier mekkora pénznyelő és aki akar egyet annak annak nem árt ha mélyen a zsebébe nyúl. És persze most lehet mondogatni, hogy pár óra alatt kifarmolható xy millió kredit, de nem mindenki grinder. Én kifejezetten utálom. Jobban szeretem az interaktívabb játékmenetet. Ezt egyenlőre a Space Leg-el váróm. Szerettem a Guardian történetszálat, meg a Thargoid story-t amikor még kerestük az ismeretlent és mikor megtaláltuk annak kiismerése. Imádtam.
  • Dzsini
    #22086
    A játék eleje óta mindig megvolt a "legjobb" - nem lehet kiegyensúlyozni úgy, hogy ne legyen.
    Volt, amikor Robigo runok voltak, volt, amikor bázisrobbantgatás, volt amikor gyors felfedezési körök futása, volt mikor más... most épp bányászat.

    Majd lesz megint más, ha épp azt újítják meg. És működik anélkül is, hogy végtelen pénz termelésével kelljen elfoglalnod magad. Szabad játszani is.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2020.04.16. 12:45:29
  • KiruHoshino
    #22085
    Ezt csak úgy itt hagyom. :)
  • PiszkosFred
    #22084
    Én főleg abban látnám a kisebb "personal" carriernek a hasznát, hogy velem együtt jönne a "motyó" is. Vagyis, ha elugrom egy picit messzebbre, akkor helyben tudjam használni az birtokolt hajóimból kb. két-három darabot, amelyekbe átszállva tudnék a környéken bohóckodni, majd folytatnám az utamat. Jelenleg több órát kell várnom, hogy ha át akarom kérni a hajókat abba a rendszerbe, ahol épp vagyok. Aztán megint, ha haladok tovább. Harcolni, bányászni, felfedezni, stb. szabadabban lehetne. Plusz lehetne menedzselni ezt is, lenne fenntartási költsége az egésznek, plusz felbérelhető dokkmunkásokkal, karbantartókkal, azok fizetésével (akár %-osan, mint a pilótáknak) stb., vagyis kellene költeni azokra, akik intézik a hajó körüli ügyes-bajos dolgokat.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.04.16. 12:12:53
  • Caliph
    #22083
    hát a panther clipper hátára elférne egy large hajó még ha nem is "süllyedne" le a hasába :) csak egy sima leszálló platforn,aztán hali
  • Caliph
    #22082
    igen ezt én is említettem korábban hogy akár egy kisebb verzió is elég lenne a népnek,amit pl lehetne raktározásra javításra meg feltöltésre használni,más funkció nem is nagyon hiányozna rá.
    Igen említették hogy folyamatosan bent vannak a dögök,ami okozhat technikai problémát,de elvileg korlátozzák az egy bolygó körül állomásozható carrierek számát.
    pl az olyan rendszerek mint borann konstansan teli lehetnek carrierekkel,de egy kisebb változattal elugrálna az ember a bubitól nem is távol,bányász rendszereket keresve aztán ott megrakja a carrier raktárát aztán irány vissza eladni a szajrét. de ugye a piac is nerfelve lett,szal ha a keresletet kielégítetted akkor az azon felüli cuccot olcsóbban veszi már át a kis genyó :D
  • Dzsini
    #22081
    Ez is egy korai koncepciórajz, nem lehet sokat tudni arról, hogy bármi terv van-e vele - itt átlapozhatod az artbookot, hogy mi minden ismerős belőle
  • PiszkosFred
    #22080
    Oh, nem is tudtam, hogy már készült ED-s koncepciós rajz is hozzá. Ez esetben hozzák a carrierekkel együtt, csak férjen el rajta/benne egy konda is, ami a méretét illeti! :)

    Van esély rá egyébként, hogy a korábbi részekhez hasonlóan bekerül az ED-be is, vagy ez is csak egy álom, egy "majd egyszer vmikor"?
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.04.16. 10:48:07
  • Dzsini
    #22079
    Hát, az artbookos koncepció alapján FDL dokkol be rá, úgyhogy :)