23598
1418743729.jpg
  • Arpad82
    #22647
    Kutyafáját, tényleg működik a scoop "megállásban" is! Ahogy nézem, nem is változik a hő közben, ha stabilan sikerül beállni (legalábbis B csillagnál tesztelve, ami elég forró pite). Köszönöm!
  • 0Fritz
    #22646
    Úgy szoktam csinálni, hogy belépek a rendszerbe, majd ráteszem a hajót a töltőre úgy, hogy meg is állok supercruiseban.
    Ezután elkezdem beszkennelni a látható égitesteket. Majd körpályán kicsit arrébb megyek, megint megállok és azokat is szkennelem, amelyeket esetleg eddig kitakart a csillag. Ez idő alatt folyamatosan jön az üzemanyag és lehet felfedezni is.
  • Arpad82
    #22645
    Igazából nem, hanem mindig haladok szabályos körpályán a csillag körül (álalában 0.1C körüli sebességgel), hogy gyorsan el tudjam húzni a csíkot, ha szükséges. Vagy ez felesleges?
  • 0Fritz
    #22644
    Csak a biztonság kedvéért: Amikor fuel scoopnál elérted 60%-65%-70%-átsült hőmérsékletet, akkor ugye megállítod a hajót supercruiseban?
    A töltéshez nem kell sebességben lennie a hajónak (bár így is halad, de lassan), csak az, hogy a supercruise legyen aktív.
  • Arpad82
    #22643
    Köszönöm mindenkinek. A H-persei sectorban járok, az ikerhalmazok (NGC 884 - NGC 869) volt a célpont. Elindultam, óvatos leszek, utána esküszöm hogy lerakom az explorationt. 100 milliónál még biztos nem tartok :) csak a High metal content és afelett térképeztem (abból sem mindet), hazafelé már csak Ammonia és Earth like. A kavicsokat még FSS-el sem javarészt. De persze majd kiderül.

    A fix sebességbeállítás nagyon jó ötlet, köszönöm! Ezt még nem ismertem eddig. Általában 70% fölött már mindig húzom is ki a koronából a gépet, nagyon ritka, amikor nem. Az alacsonyabb hőjű, pl. M csillagok a veszélyesebbek, mert ösztönösen közelebb megyek hozzájuk, lévén hidegebbek is ... emiatt sokkal könnyebben leold a supercruise, akkor is ha nem hevülök fel. A csillagfelszínen lévő flare-ek és protuberanciák viszont nem dísznek vannak. Ezen nagyon meglepődtem, de tényleg lemodellezték: ha belerepülök egy anyag-kidobódásba, azonnal felviszi a hőt, nagyon vigyázni kell ezekkel is.




  • MerlinW
    #22642
    A hull állapota nem befolyásolja a repülést, a modulok állapota és az integrity igen.
  • 0Fritz
    #22641
    Az elején mindenki rendesen megpörköli a kávét, ezért ajánlott a javító cucc. Idővel ez sem lesz gond.

    Három fix sebességbeállítást használj mindenképpen az adott perifériádon: 0%, 10%, 75%
    A 75% akkor kell, amikor nem használsz supercruise assistot. Amikor 7 másodpercre vagy a céltól, akkor tedd 75-re és sosem fogsz túlfutni és ez
    gyorsabb, mintha asszisztenssel mennél.
    A 10%-ot fuel scoopnál használd. A csillagot körülvevő sárga kör külső szélét (+pár centi kifelé, majd kitapasztalod mert felbontás függő) célozd meg.
    Így szépen kontroláltan kezd emelkedni a hőmérséklet. Amennyiben biztosra akarsz menni, akkor úgy 65%-on állj meg. Ez nem a leghatékonyabb töltés, viszont bármeddig el tudsz menni sérülés nélkül. Vedd figyelembe, hogy vannak forróbb csilllagok, ezért ne a töltés mennyiségét figyeld, mert a vége elég égő lehet.

    A jó hír viszont az, hogy ilyen távolságnál inkább már 100 millió felett jársz az adatokkal.

    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2020.12.04. 21:01:06
  • s_andras
    #22640
    Konkrétan soha többé ne hagyd hogy tankolásnál a hőmérséklet 80egynéhány% fölé menjen. Nem véletlenül kezd szirénázni ilyenkor a fedélzeti számítógép. És tényleg vedd az irányt nyílegyenesen a legközelebbi javítóba.
  • Yag
    #22639
    Óvatosabban kell kerülgesd a Napokat az biztos. Szerintem egyben marad a géped, 30% már aggályos lehet.
    Javitó limpetjeid gondolom nincsenek ... pedig pont ilyen szitukra lettek kitalálva. Merre jársz ? Akadnak bizonyos területeken aszteroida-bázisok is, azok is kisegithetnek a bajból. Nem kell mindig a buborékig "menekülni".

    POI Markers + DSSA Carriers

  • Arpad82
    #22638
    Srácok, SOS kérdés. Hány %-os hull damage-nél kezdhetek komolyan aggódni? Mennyi az a %, amin még stabilan elmegy a gép? Sajnos az Intel chipset grafikai glitch-e miatt sikeresen odavertem egy bolygófelszállásnál a gépet a talajhoz, és most 42%-on állok, 7500Ly-re az otthontól. :( A nálam lévő adatok legalább 50 milliót érnek. Keresek egy carriert (eddig nem vettem igénybe semmilyen külső oldalt segítségül, de azt hiszem most kivételt kell tennem). Többet ilyen messze nem is landolgatok hobbiból, az biztos. A komolyabb aggályom az, hogy pár 10 fuel scoop után is veszít a hull alapban 2-3%-ot.
    Köszi előre is!
  • s_andras
    #22637
    Most pont egy békés rendszerben parkolok, nincs mészárolós/tömeges kalózvadászós, csak egy-egy nevesített bűnözőt likvidálós változat, azoknak a díjazása nem úgy tűnik hogy növekedett volna. Szokásos 1.2-től 4-5 millióig adja, de most láttam először egy közeli börtönkolónia jelenléte miatt szökevények kilövésére szóló típust, azok 6M fölött fizetnek. Lehet hogy csak az alap vérdíj emelkedett.

    Ez más, erre tud valaki értelmes magyarázatot?? 6. hete vagyok Arissa zsoldjában, mert nem léptem ki a 4. végén, hagy jöjjenek a heti bónuszok amíg el nem fogy a merit. Azt hittem, hetente lefeleződik, erre most ezt a teljesen nullás egyenleget látom. Ez nem is lenne baj, mert mostanra már csak 100-200 körül kéne lennem, de miért vagyok mégis 2. fokozatban? És ami még furcsább, miért kaptam 5.000.000 osztalékot, ami meg a 4. szint heti jutalma?? (ez nincs a képen, azt a Power Contactnál gyűjtöttem be ma)
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.12.03. 14:55:20
  • Caliph
    #22636
    állítólag megtolták 4 meg 10x a harci küldetések pénzjutalmát,valaki próbálta már?
  • s_andras
    #22635
    Az egy Capital Ship volt, méghozzá egy Farragut csatacirkáló, mivel a Föderációval vagy. Ha a birodalmi oldal is részt vesz, náluk meg ún. "Majestic Class Interdictor" jelenhet meg. Amikor az ellenfélnek van ilyenje, akkor ki kell lőni rajta az összes Heat Relay-t, ezzel elzavarjuk, mert felrobbantani nem lehet.
  • phylemon
    #22634
    A lényeg hogy mondtad, különben az idők végezetéig se jöttem volna rá. Régen mikor játszottam még valóban nem így volt. Azóta sikerült is feltornászni a bondot. Az egyik CZ-ben volt egy hatalmas mozdulatlan hajó, hozzánk tartozott. Az rendesen pörkölte az ellenséget, sokat segített a tűzereje.
  • s_andras
    #22633
    Naja, ez különben nekem is hamarabb eszembe juthatott volna, de annyira alapvető, hogy máig nem is gondoltam rá... Pláne mióta kirakták a Commsra, és azonnal a képünkbe tolja. Korábban semmi ilyen nem volt, hanem valahol a jobb panelen kellett az egyik fülön választani.
  • Gabo
    #22632
    Arra azért nem árt vigyázni az oldal választás után, hogy a saját társaidban ne tegyél kárt. Kínos, mikor a csatatér kellős közepén azt veszed észre, hogy mindenki pirosra váltott és téged lő.
  • phylemon
    #22631
    Hát most mondtad meg a tutit. Eddig csak simán kiválasztottam a célpontok közül a megfelelőt és rálőttem. Így meg lett az oldalválasztás. Eszembe se jutott hogy előtte kéne választani mikor megjelenik az a panel odafent... what a noob... :(
  • s_andras
    #22630
    Röviden: ugyanazt mint a Nap környezetében, csak sokkal-sokkal kevesebb rendszerben, mínusz Powerplay. Ja meg azt hiszem, ott a közelben nincs se Thargoid, se Guardian akciózási lehetőség. Ilyen fogadalmat hogy "végleg elhagyom", ne tegyél, mert úgysem fogod betartani :) Legalábbis ha folyamatosan tolod, biztos hogy előbb-utóbb vissza fogsz jönni. Bázisnak meg különben is a Jameson Memorial az alap (majdnem minden kapható, 10% kedvezménnyel), ha már van egy Elite rangod (nyilván a felfedezés lesz az első).
  • Arpad82
    #22629
    Sziasztok,

    Nagyjából kialakultak a játékkal kapcsolatos végső terveim. Ha hazatérek a nagyobb exploration körömről, addigra valószínűeg sajnos meg is unom a monoton felfedezést. Szeretnék federal rangban magasabb szintet elérni, majd a Sol-ról egy Anacondával nekivágni a Colonia-nak, hogy ott "telepedjek le". A kérdésem: mivel jár pontosan, ha odaköltözök és végleg elhagyom a bubit? Miket lehet ott csinálni? Köszönöm :)
  • s_andras
    #22628
    Egy fontos dologról még nem beszéltünk: amikor leugrasz a CZ-ba, mielőtt elkezdesz lövöldözni, választasz oldalt a Comms panelen? Ha ez megtörténik, akkor anélkül hogy egy lövést is leadnál, bezöldülnek az egyik fél hajói, és bepirosodnak a másikéi a radaron.
  • phylemon
    #22627
    Hát most már tényleg feladom... Kiválasztottam olyan rendszert ahol a polgárháborúban az egyik fél szövetségi, a másik pedig független. A rendszerben a vezető frakció természetesen a szövetségiek. Beálltam az oldalukra a conflict zone-ba, lenyomtuk az ellenfelet, három hajót lőttem ki, és sem a bal panelen a transaction alatt nem jelent meg semmi, sem a frakció által uralt állomáson nem tudtam beváltani semmit...
  • s_andras
    #22626
    Mivel hordozókról beszélünk, amiket játékosok irányítanak, az égvilágon semmire sincs garancia. Nincs olyan hogy "hogyan működik", mert bármi megtörténhet velük.
    Azt hogy a tulajdonosnak mik a hosszútávú tervei ("merre tart"), csak tőle lehet megkérdezni. A bárka menüjében legfeljebb a következő kijelölt célpontot lehet talán látni, legkésőbb akkor, amikor elkezd készülődni az ugráshoz, bár akkor már késő, mert ilyenkor elhagyni már nem lehet.
  • Arpad82
    #22625
    Sziasztok,

    Ha az Edsm-ről kinéztem magamnak egy közeli carriert, ahol eladhatom a térképadatokat, az a hajó holnap is ott lesz, vagyis fix? Azt tudom, hogy 15 percenként tudnak 600ly-t ugrani, de ezek az edsm-esek vajon fixek? Illetve ha nem: ha leszállok egyre, honnan tudom meg, hogy merre tart? Tényleg lehet, hogy 5000ly-vel arrébb ébredek fel, ha pár napig kikötök egyen? Hogyan működik ez pontosan?
  • s_andras
    #22624
    Itt most kifejezetten a katonai űrhajókról van szó, ilyenek csak CZ-ban vannak. Yurinak pedig ráadásul csak Föderációs csoportok ellenségei jók.
  • RJoco
    #22623
    A vérdíjak elvesznek meghaláskor.
    És a számláló sem számlálja, ha meghalsz.
    Ezek szerint akkor 50 hajót kell kilőni és utánuk felvenni a jutalmat. Akkor számolva van.
    Viszont a kérdésem az, hogy csak bizonyos hajók vagy a vérdíjas hajók is jók?
    Mert ez esetben esetleg egy RES vagy Nav is jó lehet vadászmezőnek, üres raktérrel. Akkor te válogathatsz a célpontok között.

    A Chaff és ECM sem megy magától. Beállítható rájuk gomb.
    Bár én is inkább pajzs erősítőt használnék.
    A Chaff csak akkor hatásos, ha gimbalos fegyvert használ az ellen.
  • s_andras
    #22622
    Ebből a 8/50-ből arra következtetek, hogy mégis darabra megy, kb mintha lenne egy aktív mészárolós küldetésünk. Én ezt régen megcsináltam, lehet hogy akkor még nem így volt, vagy mire a mérnök megjelent, nekem már eleve teljesítve volt a feltétel.

    Chaff, ECM-t szerintem aktiválni/elsütni kell, nem automaták.
  • phylemon
    #22621
    Én sem értem, ezt írja az inara is:
    "MEETING REQUIREMENTS
    Earn more than 50 federal combat bonds." Emellet nekem 8/50-et ír, de ez még régről van.

    A chaff és az ECM nem magától működik?
    Utoljára szerkesztette: phylemon, 2020.11.29. 21:10:44
  • s_andras
    #22620
    Nem annyira rossz ez, kezdetnek megteszi. Nem tudom, mennyire használod ki a chaff és ECM-t, én inkább azok helyett is pajzserősítőket tennék, de 2-t már most azonnal.
    Azt nem is értem, mi az hogy "50" bond kell neki, 50 mi? Ez olyan mintha darabra vagy tonnára mérnénk, mert nem hiszem hogy 50 kreditnyit kell szerezni, de az előbbiek sem értelmesebbek... Csak a massacre típusú küldetések számlálják a kilőtt hajókat darabra, a combat bond ugyanúgy mint a vérdíj, pénzben mérendő, nem?? Valami változott amiről lemaradtam..? Az se semmi, hogy inara.cz alapján ismeretlen tényezőtől függően 100ezer vagy 1 milla bond kell neki a megnyíláshoz.

    Az mondjuk könnyen lehet, hogy a meghalás viszi magával az addig gyűjtött beváltatlan összegeket, mint az explo adatokat. A bal panelen a transactions fülön ott van a beváltatlan összeg mindenből, ha ott látszik valami, azt az állomás menüjében is le kéne tudni adni.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.11.29. 21:05:10
  • phylemon
    #22619
    Jól sejtettem akkor hogy gyenge leszek én oda. A Federal assault shipen van két 3C multi cannon, ebből az egyik van megmókolva 5ös szintre, overcharged fajtára. Illetve van két alapszintű 2D beam laser. Alap ECM és Chaff szóró. 1A military grade composite, 6A power distributor megmókolva 3as szintre, enhanced charge-ra. 5A shield generator 3as szintre mókolva, reinforced shield tipusra. 5A shield cell bank, és egy-egy 4D-s hull reinforcement és module reinforcement package. A többi nem releváns a harchoz. A kisebb hajókat is elég nehéz volt egyébként lebontani, a nagyobbakba nyilván nem mertem belekötni, de ők sajnos néha igen...
    Egyébként a Yuri Ishmakot szeretném unlockolni, neki 50 federal bond kellene. Az állomáson pont az a frakció a főnök, akik mellett harcoltam, és hiába ott a combat bond contact, semmit nem tudok beváltani. Vagy meg kéne várni hogy elpusztuljon az összes ellenség? Egyszer kiírta hogy a csatát megnyertük, de azóta már egyszer kinyírtak és szerintem a bond is veszik olyankor. Egyébként pedig ki szoktam válni a harcból mert már eléggé le vagyok rongyolódva és visszamegyek a bázisra javítani.
  • RJoco
    #22618
    Ez nem az a mérnök, ahol 500k értékű fejpénzt kell begyűjteni, majd a mérnöknél leadni?
    Vagy melyikkel keverem?
  • s_andras
    #22617
    Mérnökölve mennyire vannak az alkatrészek? Az a mondás, hogy legalább 3-4-es szintű fejlesztések nélkül esélytelenek vagyunk erős NPC-k ellen, márpedig CZ-ban, még ha low is, már eléggé azok.
    Taktika hasonló mint a RES esetén: meg kell próbálni a szövetséges hajók közelében maradni, a falkával áramlani, illetve ha azt látod a radaron hogy 2-nél többen lőnek rád, akkor pucolás. Nem éri meg a pajzs elvesztése, még akkor sem, ha esetleg közben egyet még épp hogy kilősz.
    Mivel itt darabra megy a játék, a kicsikre kell rámenni. Nyilván ha előttünk van egy utolsókat rúgó anakonda, annak is érdemes megadni a kegyelemdöfést.

    Abban a rendszerben, ahol harcoltál (vagy olyanban ahol a támogatottad jelen van) az állomások menüjében be KELL tudnod váltani. Ott lesz az Authority mellett. Korábban Combat bonds contactnak hívták, most nem tudom mi a neve. A massacre küldetésnek ehhez nincs köze.
  • phylemon
    #22616
    A combat bondot hogyan lehet beváltani a contact-nál? Hiába van killem, nem jelenik meg ott semmi. Akkor sem ha massacre küldetést vállalok.
  • phylemon
    #22615
    Combat bondot szeretnék gyűjteni az engineer unlockhoz. Kerestem civil war rendszereket, és med illetve low intensity conflict zónában próbálkoztam eddig. Hát mit mondjak, eléggé kemények. Lehet a hajó gyenge? Egy federal assault ship, a rárakható legpotensebb beam laserrel meg multi cannonnal. Van rajta ecm meg chaff, illetve military hull, valamit module és hull erősítések. Az külön vicces hogy szaros 600ezerért megy olyan küldetés, ahol 18 hajót kéne kinyírni... Hatnál tartok úgy, hogy már kétszer nyiffantottak ki... Van valami jó taktika ehhez?
  • buke
    #22614
    s_andras : Biztosan én szúrok el valamit a PG -nél, az Open simán ment, wing is, beacon is, sc-ben és normál térben is.
  • s_andras
    #22613
    Ez egyébként döbbenet, hogy nem képes az Open és a PG legalább egyformán viselkedni. Azt is érteném, ha egyik sem menne, mert akkor valami hálózati beállítással kell variálni, de hogy az egyik így a másik úgy, az felfoghatatlan.
    A javaslatom az, hogy olyan naprendszert keress az Openben zajló kísérletre, ami nemcsak a galaxistérképen számít félreeső helynek (tehát lakatlan), hanem azon belül is olyan legyen, ahol van egy jó távoli (legalább 50.000 ls) égitest, és előbb oda menjél ki Soloban mindkét pilótáddal. Ilyen messzire már halálbiztosan nem követ senki.

    Más: ismét megjöttek a Midnight Black festések. Dec3-ig lesznek.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.11.27. 14:52:19
  • buke
    #22612
    igen egy fizikai helyen vagyok, de azt hogy jó a PG nem tudom a szokásos séma szerint állítottam be, ennek bizonyítéka a chat és a név megjelenítése a másik hajó chatjében.

    s_andras : próbáltam, nem lehet wing be tenni ilyenkor , mindkét gép normáltérben van dolkkolva, de kidokkolva sem látom a másik hajót. azt írja : unreachable
    Open play-ben nem szeretném ha zavarnának főleg ha kilőnének erre szakosodott egyének. Valami adminisztratív hibám lehet,amit nem látok. Emiatt egy lakatlan területre kell majd mennem mivel open play megy és tud is winget létre hozni.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.11.26. 19:02:11
  • s_andras
    #22611
    Nem teljesen értem hogy mi nem működik, arra gondolsz hogy ugyanabban a PG-ban vagy mindkettővel, fizikailag is egy helyen van a két hajó, de nem látják egymást? Ha ez így van, az elég szomorú, de nem rajtad múlik, mert ez lenne a PG lényege. Azért próbáld meg wingbe is összehozni a kettőt, hátha az segít. Végülis nem biztos, hogy egy normál térben parkoló hajó a másik számára aki SC-ol, egy USS. Wing nélkül mindkettő SC-ban viszont ott kéne lenniük egymás számára a kontaktlistában, és ha az elsővel lemész normál térbe, akkor ott fog hagyni a másiknak egy Low Wake-t, amit becélozva le lehet mellé menni.
  • buke
    #22610
    Sziasztok, annak mi lehet az oka, hogy saját két accountomat szeretném open group módban összekötni, de csak odáig megy a folyamat, hogy érzékeli a játékost, de csak kiírja, hogy barát az accountra, miután az invitálást elfogattam, direkt chat is megy a kettő között, viszont vizuálisan nem látom a második énemet.
    Külön win fiókon van mindkettő. Megjegyzés: Open playben tökéletesen megy minden, bizonyos dolgokat szeretnék kipróbálni így a kalózkodáshoz stb. amit npc-kel nem lehet. Egyébként szerintem a crew sem jönne össze.
    Hol, melyik ponton hibázom el a dolgot ?
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.11.26. 18:14:55
  • MerlinW
    #22609
    Vagy mikor kirángatnak sc-ból és menekülni kell, mert a gyorsulás is jobb assist nélkül.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.26. 13:01:43
  • s_andras
    #22608
    Ez félreérthető lett. Kiegészítve: harci helyzetben is csak a fordulás idejére kapcsolom ki, amikor előttem van a cél, akkor újra FAOn.