23598
1418743729.jpg
  • Gabo
    #22828
    Nekem valahogy "természetesebbnek" tűnt így, elvégre a polgári repülésben a gép/járat azonosítóját szokták használni, hajózásban meg a hajó nevét. Szóval valahogy jobban csenget, ha nem engem szólongat, hanem a hajómat azonosítja.
  • Arpad82
    #22827
    Aztaleborultmindenit! Sosem jöttem volna rá, hogy az Alfa - Alfa - Romeo az konkrétan én vagyok, csak azt tudtam, hogy marha jól hangzik :D [Cmdr AarPoe]
    Köszi!
  • Gabo
    #22825
    Beállítástól függ. Az audio beállítások alatt a callsign-nál lehet kiválasztani: parancsnok neve/hajó neve/hajó azonosító.
  • PiszkosFred
    #22824
    Egyebkent szerintem azzal lehet osszefuggesben, hogy a Horizons most mar az "alapjatek" resze, igy neha nem tudja ertelmezni az EDH inditasi parametereit. Pl ma megint EDH-vla inditottam es jott a session duma, aztan kilepes, sima ED inditas es oke.
  • PiszkosFred
    #22821
    At, azt egyszer unlockolod es kesz, adott karrierben hasznalhato barmelyik hajon, ha az kompatibilis azzal (lasd pl festesek, azok hajokra egyediek).
  • Gabo
    #22820
    A hajódat bármikor elnevezheted, ahhoz nem kell venned semmit. A Livery részen jobb oldalon alul átírhatod a hajód nevét és azonosítóját. Ezt követően bárki aki letapogatja a hajót az látni fogja a nevét, illetve az állomások forgalomirányítói is használhatják. (A hajó gyártóját és az első három betűt használják azonosításkor.)
    Amit Arxért vehetsz, az a névtábla, amit a hajód oldalára ki lehet tenni. Hogy ez átvihető-e másik gépre, passz. Nem vettem még ilyet.
  • Caliph
    #22819
    ahoY Commanders!

    Kérdésem lenne: hajó elnevezése: látom hogy a liveryben van,és vennem kell ARXért livery csomagot. na most a kérdés hogy ez egyszeri vétel e? elnevezem a hajót,aztán ennyi,ha meg akarom változtatni akkor ismét ARXba kerül? hajónként kell megvenni,vagy ha megvan egy csomag azt felrakhatom bármire?

    gondlom Fleet carriernél is hasonlóan működik...köszi a válaszokat!

    Ja és még egy: ki szerint melyik néz ki a legjobban ? :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.01.11. 16:30:24
  • Gabo
    #22818
    Tegnap 22:00-tól volt egy kb. 15-20 perces kiesés. Engem is kidobott abban a időszakban, de később már nem volt gond.
  • Caliph
    #22817
    nálam is megy
  • phylemon
    #22815
    tudni már mi van a frontiernél? Mert nem enged be engem sem. Server offline...
  • Arpad82
    #22814
    Nem megy sajnos, éjszakás vagyok. Ezt úgy tűnik, buktam :))
  • PiszkosFred
    #22813
    Na, akkor mostantol nagy levego, egy jo alvas es holnaptol nyugodtan folytatod a karriert :)
  • Arpad82
    #22812
    Betojok: ha sima ED-t választok, akkor megy. Akkor mégis Frontier-éknél nem stimmel valami... :)
  • Arpad82
    #22811
    Igen köszi, az issue reporteren is jelentettem. Ez más, mint a szokásos support jegy, ide bárki felrakhat problémákat, amiket mindenki lát és a rendszer csoportosítja is őket. Tegnap összesen 6-an voltunk ott ugyanezzel.
  • PiszkosFred
    #22810
    Véletlenül a steames indításnál a sima ED-t választottam nem a Horizonst (pedig elvileg már nem kellene ennek számítania), és nekem is kiírta login után a Unable to restore your session-t a képernyő alján, mind a solo-open-stb. poció szürke volt, csak a training volt aktív és elérhető.

    Aztán kiléptem és ezúttal már a megszokott ED: Horizonsra kattintottam a steames "pop up" ablakban, és már ment is.

    Kb egy éve volt hasonló gondom, de akkor valami dns/gateway/nem értek hozzá szerver állt le és a fél kelet eu térség (főleg digisek) nem tudtak csatlakozni 1-2 hétig, már a Frontier launcher meghalt, nem volt kliens indítás sem, de aztán az ED változtatott valamit a launcheren.
  • Arpad82
    #22808
    Egy frontier accounttal csak 1 játékod lehet minden platformra, azaz összesen 3 (vagy 4, ha felveszed a MAC-es pólót is hozzá). Mázlid van, szerencsére ez nem haladta meg az angolomat. ;) nincs para, nem mindenkinek erőssége.
    Ott tartok, hogy nem elite-en belüli a probléma, a nagygépen logoff / logoff machine sem segítet, ill. a komplett (konfig file-okkal egyetembeni) törlés sem. Valószínűleg hálózat felé kell mennem a notin. A tapasztalataimat fenntartom, de olyan sokat segítettetek nekem, hogy gondoltam ezt még megosztom. Tehncikailag érdekel a megoldás mindössze.


    Utoljára szerkesztette: Arpad82, 2021.01.08. 21:57:40
  • RJoco
    #22807
    Köszi!
    Ezek alapján inkább nem viszem át. Csak a vagyon nem érdekel.

    Azt jól értelmezem
    "If you already have a Frontier Account then you can use it instead as long as it doesn't already have a PlayStation®4 version of Elite Dangerous attached to it. You can register one version of each platform for Elite Dangerous to any Frontier Account at a time. Current platforms are PlayStation®4, Xbox One, and PC/Mac.",
    hogy a meglévő acc-ra egy PS verziót is beregisztrálhatok? (Minden platformról egyet.)

    Nekem ez már túl angol és itt a google fordítója sem hozott ki teljesen egyértelmű választ.
  • PiszkosFred
    #22806
    Ide vonatkozó válasz
  • RJoco
    #22805
    A legszebb, mikor az ember önhibájából lealáz valamit, mert nem érti, ideges és senki nem tud segíteni a baján, akihez épp fordult.
    Természetesen a support minden bizonnyal hamarabb megadta volna neked a kellő információt, de gondolom az angol nem az erősséged.

    Ahogy Gabo is írta, egy acc-cal egy játék futtatható.
    Az egy dolog, hogy beengedett a menübe két gépen is, de csak egy "te" lehetsz a galaxisban, emiatt "nem sikerül visszaállítani a munkamenetet" hibaüzenetet kapsz. Hiszen már "munkamenetben"-session-ben vagy.

    De lehet, hogy én tévedek, egy support üzenetet mindenképp megérhet a dolog, de után légyszi velünk is tudasd, mi volt.
    Ha minket is átvernek, akkor arról tudni szeretnék.


    Más:
    Vajon át lehet portolni a PC-s játékomat PS5-re?
    Vagy esetleg megduplázni, hogy mindegy legyen, épp hol játszom, de a játékállásom folytathassam itt is, ott is?
    Vagy ez is olyan, mint a GTA online?
  • Gabo
    #22803
    Egy accounttal egyszerre csak egy gépen tudsz belépni. Akik egy időben több gépen lépnek be, gépenként külön megvásárolt accountokat használnak! (Igen, képesek voltak megvenni a játékot többször...)
    A játékot fel lehet telepíteni több gépre is egy accounttal, az accounthoz kapott azonosító megadásával. Viszont egyszerre csak egy gépen tudsz ebben az esetben belépni.
    Egyébként ha megvásároltad a játékot, jár hozzá hivatalos support. Nyiss egy hibajegyet nekik, és majd segítenek!

    És gratulálok az összeesküvés leleplezéséhez! Milyen szerencse, hogy több ezer játékos több ezernyi órával a háta mögött mindezzel nem törődik és örömét leli a játékban. (Ennek a fórumnak a látogatói közül is többen...)
  • gregoryan
    #22802
    Nem teljesen világos miről beszélsz.

    Nekem így közel 600 óra után picit többnek tűnik ennél mint csalás./ loading screen.
    És azért egy átverés, mert a laptopon nem tudsz belépni? Hogy is kell ezt elképzelni? kéremszépen....
  • Arpad82
    #22801
    Amiket próbáltam:

    * Internet/wifi enable disable, + másik inteface-en is
    * logout, logout machine
    * Steam frissítés, Elite / Windows frissítés
    * Game reinstall, Steam reinstall
    * Config file-ok törlése
    * Másik gépen beléptem, egy missiont megcsináltam. Még a credit változást is érzékeli a laptopon, de az üzenet ugyanaz.

    Én azt hiszem, végleg végeztem ezzel a megtévesztő csalással, amely nem játék, hanem nem más, csak egy ugyanolyan rendszerek, ugyanolyan bolygók és ugyanolyan állomások közötti loading screen, eltérő szövegezéssel.
  • Arpad82
    #22800
    Srácok, ugyanazt kapom ma este is a laptopon. A nagy gépen be tudok lépni a játékba is, de ezen nem. Mi lehet a gond?
  • gregoryan
    #22799
    én a fórumot nézem :))) helyetted is.. plusz a game köszi pörög, most hogy kaptam Piracy vel kapcsolatban segítséget

    Valakinek van tapasztalata aki Oculus Rift S ről váltott Valve Index-re, hogy megéri e váltani vagy nem akkora tűz a különbség? mert az ára viszont Sós/Borsos
  • Arpad82
    #22797
    Jut eszembe, mire nem jó az általános gorombaság: tud esetleg valaki jelenleg folyó karbantartásról? A kliensem elindul, de "Unable to restore your session"-t kapok, áll a játék. Net csekkolva, minden ok vele.
  • RJoco
    #22796
    Nem a fórumnak kell pörögnie, hanem a játéknak.
    A te játékod pörög? Vagy egész nap azt nézed, hogy ki, mit írt a fórumra?
  • gregoryan
    #22795
    Hát nem mondom, SAJNOS, hogy annyira pörög ez a fórum :((((
  • gregoryan
    #22793
    Srácok,

    Akkor semmi magyar Discord szerver vagy TS csatorna nincs ahol hasonszőrű playerekkel lehetne találkozni, és esetleg 2-en coop-ban játszani / fejlődni ezzel-azzal?

  • buke
    #22791
    Gregoryan: 2 féle megoldás van erre,sőt van egy 3. is, de az valami bomba.
    1.menj elé boostolva kb. 1,5 km-re, de úgy,hogy előtte nézed az irányvektort, merre sodrodik. Fa Off-val megfordulsz és vissza lassítasz,majd a lineáris hajtóműveiddel megpróbálsz pontosan elé kerülni és finoman ütközöl vele. Ezt addig kell csinálni, amíg kb. 20-30 m/s csökken a sebesség. Közben repair,ha lemenne a hull nagyon. Ez 15-25 perces folyamat.
    2. Twichen láttam a másik megoldást Maksa_35 streamertől, aki egyszerűen farral elé megy és leállítja, ez gyorsabb,de nagy rutint igényel. Én ha idegesebb vagyok ezt nem tudom megcsinálni.

    Szerk: Na Látom, akkor oké.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2021.01.03. 14:49:55
  • gregoryan
    #22790
    meg is van :) köszi
  • gregoryan
    #22789
    ok következő kérdés :D

    hogy állítőd megh hogy ne ezerrel lebegjen el tőlem drive likövé után mert igy semmit sem tdok gyüjteni hisz lehagyjuk a cargot és a limpeteket :)
  • gregoryan
    #22788
    d kár h nem discordozol :)
  • buke
    #22787
    Gregoryan: akkor nincs gond az anaconda és corvettel sem ha mérnökölt.Több fegyver is van ami esetleg jobb mint a seeker missile, de ehhez még nem értek. PL. láttam ilyet hogy pack hound ??
    Nekem itt jött a legtöbb,de lehet más is: Cupisii, Spokare,
    Utoljára szerkesztette: buke, 2021.01.03. 13:02:59
  • gregoryan
    #22786
    szia

    köszönöm
    én most egy anacondaval próbálkoztam elkapni őket.
    Cutter és Corvettem is van, cutterrel bányásztam, corvette-el meg ugye ...****** :D
    megnézem cutterel ugyanezt.
    amúgy az összes engineer ki vanm oldva, és fel fejlesztve legalábbis a többsége amik nekem kellettek
    mi a te tuti systemed ahol a legtöbbet voltál pirate-kedni?
  • buke
    #22785
    Gregoryan: a hajók, amiket keresünk nem kell,hogy rögtön jöjjenek, sőt van mikor a 35-45. percben jön az első, de pl. az éppen egy dangerous és pillanatok alatt megszívat valamilyen módon. Csak a te kitartásodon múlik, hogy mikor csípsz el egy zsákmány hajót. Lehet,hogy 2 másodpercen múlik,hogy lescanneld,mert épp kilépett az egyik állomásnál. A te esetednél pedig inkább vigyázni kell a célpont hajóra, mert könnyen elpukkadnak.
    Egy dolgot kifelejtettem: a hajtómű kilövést megelőzi a pajzs lelövése lézerrel, de amint lent van abba is kell hagyni,mert az már a hull-ot csökkenti.
    Pozitiv példákat említve, nekem volt olyan szituáció,hogy 1 órán belül 3 Type-7 is jött, persze ebből csak kettőt tudtam elkapni. Én már csak a nagyobb teherekre vadászom még nagyobb türelemmel,mert utánna nagyobb is a sikerélmény,ha megvan egy 150-300 tonnás szállítmány. Ha bele kalkulálod a kisebb hajókat, nyilván pörgősebb a játék, de kisebb is a fogás azaz kb. 15-40 tonna körüli.
    Itt az egyéb hajók listája a type 6,7,9 kívül, amikben én már láttam LTD-t: Krait MK, Python, ASPX, ASP Scout, Keelback, DBX,DB Scout.
    Én először csak gyakoroltam azaz nem csak a gyanús hajókat ID-ztem ,hanem mindet. Szép lassan belejön az ember. De türelem nélkül nem fog menni.
    Megjegyzés: amatőr szinten, ha a zsákmány mennyiség is fontos és a gyors hajók elkapása is, akkor érdemes unlockolni a Cuttert, mert ez az egyedüli hajó tunning mentesen,ami megfelel a két előző feltételnek egyszerre,azaz Boost: 340 körüli és 300 feletti raktér.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2021.01.03. 12:41:03
  • gregoryan
    #22784
    Hali
    hát nem egyszerű, egyenlpre nem nagyon találom a megfelelő vélpontokat azokban a rendszeerkben amik a táblázatban vannnak, illetve általában ha van 1-2 bénább azt meg mire kilövöm a driveot. szétmegy a hajója :( ok nem rakéta hanem lézerrel.
    ötlet, hogy mit csinálok rosszul?
  • buke
    #22783
    Gregoryan: parancsolj !
    pve_kalózkodásra_alkalmas_rendszerek
    A statusznál kiemelten jó a Boom, ezt viszont érdemes a galaxy mapon ellenőrizni, mert ez változni szokott. Akkor odébb kell állni, ha pl. Civil Liberty. Állítólag (olvastam),hogy az Expansion se jó ?? Csak elsődleges gazdaság típusa legyen és persze ipari.
    Még valami: szokás a kifosztás után szétlőni a hajót a materiálokért, állítólag itt ez nem okos dolog,mert hatással van a további bányász forgalomra ??
    Utoljára szerkesztette: buke, 2021.01.02. 18:34:45
  • gregoryan
    #22782
    Nagyon köszi..

    lehet én vagyok vak, de pont ezt a táblázatot az ajánlott helyekkel nem találom :(
    van direkt linked maybe?
    THX
  • buke
    #22781
    Gregoryan:
    Szerintem ez mehet ide, nem kell PÜ.
    Szia, Megvan a definiciója a jó "lelőhelynek" : Industrial, nem gyűrűs, boom statusz
    és könnyebb, ha anarchi rendszerben keresgélsz. Legyen több állomás, outpost ez logikus. Ilyenek pl. Cupisii, Spokari, Frog, stb van táblázata lásd. link az előző hozzászólásban. 1-1,5 óra alatt jó helyeken és jó időpontban van esélyed több hajó elfogására is.
    A hekkeléshez először tudnod kell, hogy egyáltalán van-e esély arra, hogy LTD-t találhatsz. Scanneld le a hajót és ha van benne bányászlézer akkor már kis esélyed van. Ha van benne finomító is, akkor talán nagyobb a sanszod. Én a mininglaser meglátása esetén egyből ID-zek és ha sikerük kivenni az SC-ből,rögtön kilövöm a hajtóművet seeker missile-vel és utánna máris megy a mannifest scanner , amivel "belátsz" a cargo részbe.Itt a sorrend fontos,mert ha nem bénítod meg akkor elugorhat ha jobb rankja van. Következő lépés a megállítása a sodródó hajónak, több módszer is van...nézz videókat. Ezután kellhet a repair, mert te is és a zsákmány hajó is sérülhetett.Végül kellenek collector limpetek és a fő dolog a hatchbraker indítása. Röviden ennyi lenne. Az eladás ott ahol van blackmarket és látod hogy jók az eladási esélyeid ha van FC-d akkor ráér kivárni egy jó időpontot és helyszínt.
    Nem szoktam multizni ,de nyilván lehet többen is de maga a művelet inkább egyedüli., discordot egyszer használtam egy streamer adás kapcsán. Remélem tudtam segíteni,de majd a többiek kiegészítik ha hiányos a leírásom.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2021.01.02. 17:13:32
  • gregoryan
    #22780
    köszönöm, ment PÜ :)