23598
1418743729.jpg
  • 0Fritz
    #22567
    Pedig pont így tökéletes, ingyenes játékhoz ingyenes operációs rendszer való.
  • s_andras
    #22566
    Az az "Activate windows" felirat a jobb alsó sarokban kicsit illúzióromboló

    A boltban mindenre 30% kedvezmény! Még a matricákra is, ilyet még nem láttam. Bár ott nem lehet sokat spórolni, 50 helyett 35 és 100 helyett 70. De most megveszem az összes xeno huntert. Meg az alap kereskedelmieket, koponyásakat. A xeno allyk és a narkósok ingyen sem kellenek XD
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.11.19. 17:49:09
  • 0Fritz
    #22565
    Már megszerezhető ingyenesen és véglegesen az ELITE: Dangerous.
    Az akció mától egy hétig él.


  • s_andras
    #22564
    Alapesetben ez tényleg elég is. Mondjuk van egy hajód, és apránként fejlesztgeted. Nálam most az volt a projekt, hogy a flottám összes sűrűn használt tagjára tegyek egy Imp.Hammert, és ha már újra mérnökölök, akkor cseréljem le az összes örökölt módosítást az újakra (ilyenkor egy szinttel lebutítja, pl az 5-ösök 4-esekké válnak, és innen kell újra pörgetni 6-8x, mire az 5-ös felmegy a csúcsra), plusz mindenhol ahol van értelme, menjen egy kísérleti hatás is. Ez csak a korvettnél:
    7 core modul - pajzs, DSS (+??) - 6 lézer, 1 rail - és 8 db shield booster
    Használom még a kondát, két Asp-t, pitont, kuttert, néha Krait (persze nincs mindegyik tökig felfegyverezve, de azért majdnem).
    Szóval ezek eléggé le fogják üríteni a készleteimet (eddig 2 van meg). Ilyenkor nem lehet megint kényelmesen játszogatni hónapokig, hanem le kell tudni a farmolást pár óra alatt.

    Nocsak, közben jött egy kliensfrissítés, letöltenivaló van. Üzengettek hogy nézzük meg a fórumon, mi ez. Csak nem találom, itt pl hova kéne továbbmenni vajon??... Azt várnám, hogy a news&bulletins alatt legyen a legeslegtetején, de persze ott nincs...
  • Gabo
    #22563
    Elég borzasztó, lélekölő darálás az a ki/be lépkedés. Kipróbáltam. Egyszerűbb, ha az ember nem görcsöl rá a témára, és szimplán csak játszik, menet közben pedig gyűjtöget. Én néha fejvadászkodás vagy csaták után szoktam "roncsmentést" végezni. Aztán ha valamelyik tároló megtelik, akkor pedig elcserélgetem valamelyik material tradernél arra, ami éppen hiányzik.
  • s_andras
    #22562
    Nyilván nem tech bróker, hanem material trader, bocsánat.
  • s_andras
    #22561
    Azt a részét én is megmosolygom, hogy erre nem gondoltak (hogy a SC is alkalmas a csillagközi közlekedésre), bár "lehúzást" és kiábrándulást valóban nem érdemel. Elegánsabban is meg lehetett volna oldani, például amikor félúton a semmi közepén járunk, ugyanúgy nyugodtan elvégezhetné az előző rendszer "ki-", és az új rendszer betöltését, mert nem fenyeget az a veszély, hogy 10 másodperc alatt egy égitest közelébe kerülünk. Más téma, hogy ezzel tényleg meg lehetne kerülni a lezárt rendszerek tiltását. Persze erre is lehetne megoldást keresni, mondjuk bizonyos távolság elérésekor a FSD leáll, hasonlóan mint amikor túl közel megyünk egy csillaghoz, gázóriáshoz stb. (És akkor megyünk tovább normál meghajtással évekig XD)
    szerk.: látom mire ezt beírtam, többeteknek is eszébe jutott :)

    Más: volt itt szó a minap a mérnöki alapanyagok gyűjtéséről, nos van egy nagyon-nagyon gyors módszer a gyártott összetevőkre. Térképen keresünk két rendszert amik egy ugrásra vannak egymástól, és mindkettő Boom állapotú (szűrővel). Be az elsőbe, FSS, megkeressük a High Grade jelforrást (Boom-nál általában van egy darab). Odamegyünk, beszipkázzuk az 5-ös fokozatú anyagokat (ha van 4-es is, azt sem hagyjuk ott). Ezután kilépés, de nem a főmenübe, hanem egyből a desktopra! Ez nagyon fontos. Vissza a játékba, és ugyanabba a játékmódba, mint amit az előbb használtunk (Open->Open vagy PG->PG vagy Solo->Solo). Be SC-ba, és azt fogjuk tapasztalni, hogy közvetlenül mögöttünk van egy USS, ezt becélozni, ráfordulni, és csodák csodájára ugyanaz a High Grade lesz! Ezt addig lehet ismételgetni, amíg lejár a szavatossági ideje. Ha az elején 20 percnél is több volt megadva, akkor ennyi idő alatt abból a cuccból amit ad, 0-ról 100-ra fel lehet vele tölteni a tárolót. Minden ráfordulásnál látszik az USS hátralévő élettartama, kb 2-3 percnél van az a határ hajótól és pilótától függően, amikor a következőbe már nem érdemes belevágni, ekkor irány a másik rendszer, ott ugyanez a móka kezdődik. Szintén a másik rendszerbe kell átmenni ha nem sikerült elérni egy USS farmolásával a 100-at az adott anyagból. Ha már túl sokszor azokat dobja, amikből ki vagyunk maxolva, akkor irány a legközelebbi tech bróker, ahol át kell váltani a készleteinket olyanokra, amiket nem találtunk/alacsonyabb osztályúakra.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.11.19. 15:16:48
  • MerlinW
    #22560
    Bizonyos távolságról áttűnéssel simán oda lehetne renderelni a csillagháttérre az új rendszert, nem kell minden csillagot számolni. Egyébként a CPU dolga ez, nem a GPU-é. Mint írtam, ha nagyon akarnák megoldhatnák könnyen, hamar.
  • PiszkosFred
    #22559
    > hiszen elég ritka hogy valaki 15+ percen át akarna repülni a semmiben csak emiatt :)

    Hát... a Hutton Orbital "csak" 0.22 ly és azért is mész padlógázzal egy-másfél óráig, az a 15 perc kevésnek tűnik :) Mondjuk mindig vannak, akik bevállalják ezeket, az Allen Hub és a Smeaton közötti 45 perces padlógázas "buszozást" anno sokan csinálták (párat én is lenyomtam az így kapott 100+ milliókért).
  • Arpad82
    #22558
    Vagyis szimplán sikerül elérni, hogy szaftosnak érezzük a húst a mátrixban :) pedig a háttér ugrások közötti változása tényleg reálisnak hat. De ezek szerint akkor ez tényleg csak háttér. Gondolom persze ezt máshogy fizikailag nem is lehet elérni.
    Ha minden látható csillag adatát real-time kellene számolni és megjeleníteni, arra nincs az a GPU, ami elég lenne. Erre még csak kísérletek folynak manapság.
  • MerlinW
    #22557
    Mondjuk technikailag nem kerülne semmibe hogy cruise közben betöltse a játék a következő rendszert, de gondolom nincs prioritásban, hiszen elég ritka hogy valaki 15+ percen át akarna repülni a semmiben csak emiatt :) A zárt rendszer téma meg megint más, az csak amolyan karbantartási megoldás a fejlesztők részéről, gondolom egyszerűbb nekik a jelenlegi architektúra miatt.
  • KiruHoshino
    #22556
    Emiatt lehúzni a játékot nagy baromság. A fejlesztők által lezárt rendszerek pedig azért vannak, mert vagy ott tesztelnek dolgokat vagy később lesz fontos a helyszín story szempontjából.
  • buke
    #22555
    s_andras: köszi a választ !
  • s_andras
    #22554
    Soha nem lehet SC módban átmenni egy másik csillaghoz a galaxistérképen, mert ahogy olvastad, akkor tölti be a másik rendszer adatait amikor hiperugrunk. Én meg is csináltam a próbát, de nem a Tau Cetinél, mert valahol van közelebbi páros is a bubiban, de nem ugrik be a nevük... Ezért van az hogy az ugrás ideje nem a csillagok közti távolságtól függ, hanem a hálózatod sebességétől :D
  • buke
    #22553
    MerlinW: Szia, ezt úgy kell érteni, hogy azért nem engedi a játék ,mert zárolva van a rendszer a játékos előtt, vagy semmilyen rendszerbe nem tudok sc-vel átérni. Volt régen egy ilyen próbám,de nem fejeztem be ; a Tau Ceti és az Y ceti között. :) Valamikor olvastam egy kiábrándult játékostól egy negatív kritikát, amiben ezt is említi... tehát hogy ez egy 400 milliárd külön játék külön betöltéssel, ami végül is itt a jump. Ez igaz vagy baromság ?
    Utoljára szerkesztette: buke, 2020.11.19. 09:17:40
  • MerlinW
    #22552
    Nem lehet rendszert váltani cruise-ban, nem engedi a játék, a végtelenségig haladsz a semmibe.
  • Arpad82
    #22551
    Kérdés : ha nincs permitem egy rendszerhez, de odaugrok mellé 2 fényévre és nekivágok supercruise-ban, akkor mi van? Számításom szerint ez még kivárható... :)
  • s_andras
    #22550
    ...úgy értettem, az inara nem listázza a PP dolgokat a Jameson Memorial állomáson.

    Különben nem estem hasra a Hammertől. Egy kicsit CZ-ztem és HazRESeztem vele, felemás érzés. Néha nagyon aprít, máskor meg hiába találok mindhárom lövéssel telibe közelről, a célpont hullja alig megy le pár %-ot, és mindez egy ellenfélen belül megtörténik, tehát nem arról van szó hogy más a páncél - amit meg mellesleg állítólag a railgun figyelmen kívül hagy mert átüt mindent. Igaz hogy a Plasma Sluggal nincs klasszikus lőszerprobléma, de az üzemanyagot eléggé zabálja. Lehet kiegészítő tartályokat is kell vinni egy hosszabb műszakhoz. Igazán csak a legnagyobb hajók ellen érzem a létjogosultságát, mert már a közepeseket is nehéz becélozni. Annyi idő alatt a célkövető lézerek többet rombolnak apránként viszont folyamatosan. Eredetileg azt hittem hogy párban fogom használni és a két tűzgombra teszek egyet-egyet, de jobb csak 1 db, így a másodlagos tűzön maradhat az összes célratartó lézer, mert olyan hogy a jobb és bal oldali railgunnal egyszerre lehet lőni, szinte sosem fordul elő.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.11.18. 10:37:45
  • s_andras
    #22549
    Minden kipipálva: még pár órának el kellett múlnia, mert még most is 4 hetet ír ki mint tegnap, de már kapható a Hammer, J.M. is árulja. Kicsi változat meg talán sosem volt belőle, az csak a pajzsnál van így, az van minden méretben. Az inara keresője meg egyszerűen nem listázza a PP dolgokat. Pedig lenne értelme, mert tényleg van pár olyan cucc, amit ott nem lehet kapni: az 1F és 1E korrózióálló raktér, és a 2-3A fejlesztett hajtómű.
  • s_andras
    #22548
    Hmmm... több furcsaság adódott: már azt írja ki hogy 4 hete vagyok Arissa szolgálatában, mégsem találok Imperial Hammert. A kicsi változatot mellesleg az inarán még keresni se lehet, mintha senki nem látta volna sehol. A Jameson Memorial meg semmilyen Powerplay cuccost nem árul újabban, pedig szinte biztos vagyok abban hogy a Barbipajzsaimat anno mind ott vettem.
  • Caliph
    #22547
    csak ott a security gúnár nem fogja az egész bandát darabokra robbantani 10 másodperc múlva :D
  • 0Fritz
    #22546
    Amikor az ALDI-ban akciós a csavarbehajtó:

  • Arpad82
    #22545
    Illetve láttam olyan videót is, hogy hiába a dethrottle, a csillag mellett megbújó fekete lyuk simán berántotta a papírcsónakot a csillagba :D de gondolom ennek a reális esélye kb. tényleg annyi, mint szabad szemmel megpillantani a belvárosból az NGC1999-et ...
  • Arpad82
    #22544
    Ezt nagyon jó tudni, köszi!
    Egyébként csak akkor működik a dethrottle, ha nincs gázkarod, vagy nem felejted el lecsapni a gázt 0-ra, miután megtörtént az ugrás. Különben a jump után tovább fogsz száguldani, mert a fizikai kontroll mindig felülírja ezt.
    Ugyanez működik felszállásnál is, tehát ha a gyerek elpiszkálta a gázkart és full feltolta, akkor start után úgy fogsz elindulni, mint Will Smith a Függetlenség Napjában az Ufóval, az állomáson meg lesnek, hogy mi van. Nem tapasztalatból mondom, csak úgy :D
  • s_andras
    #22543
    Van akinek az is új infó lesz, hogy végső megoldásként a Fdev még "jogtalan" esetekben is nagyvonalúan visszaadja az elvesztett értékeket. Tehát ha szoftverhiba miatt kipukkansz, elég csinálni egy hibajegyet az eset leírásával, és meg fogod kapni az adatokat.
  • Arpad82
    #22542
    Tudom, van is. Csak én így szállok le, és kész. :D
  • Caliph
    #22541
    van rá modul,ugrás után automatikusan behúzza a féket :D
    illetve heat sink :D amit szintézissel újratölthető :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.11.17. 09:34:30
  • Arpad82
    #22540
    Aha, vagy ha olyan történik mint tegnap este, amikor az ugrás előtt (persze mikor már levonta az üzemanyagot és nem tudom visszavonni), kezdi azt gondolni a gépem, hogy ő most ablakot vált, elkezd ugrálni a játék ablaka ki-be, és az ugrás végére tudom visszahozni úgy, hogy ne süljek bele garantáltan a csillag centrumába. Ettől én speciel jobban félek, mint a Thargoidoktól :)
  • Yag
    #22539
    Ezek szerint meg is oldották. Minden régióban egy hajó nem gáz. Igazából egy maratoni körbeutazás vagy csak röpködésben is az a "nehéz" hogy nem tudod a nálad lévő adatokat leadni. Csak gyűlik és egyre értékesebb e puttony, és ha az utsó szakaszon történik valami akkor az egész vállalkozás megy a levesbe. Calip-nak is igaza van, ha nem vállal felesleges kockázatot az ember akkor normál körülmények közt nem sok minden történhet. Persze egy rosszul megválasztott landolás egy magasabb gravitációs szintű bolygón tud meglepetéseket okozni, kezdő koromban csapódtam már bele így felszínbe. Ez megeshet bármikor bárkivel, mondjuk éjszaka 50+ ugrás után mikor már lankad a figyelem .... meglátjuk. Megyek, megnézek pár hajót. Kíváncsi vagyok mennyiben mások ezek a Carrier-ek egymáshoz képest :)
  • Caliph
    #22538
    hát azért tankolható csillagok,felszerelhető javítószett,azokhoz a szintézissel bármikor újratölthető készlet és hasonló finomságok mellett azért nehéz lerohadni,igazából csak pilóta hiba illetve kockáztatás miatt lehet megpusztulni :D

    vagy ha olyan elvetemült az ember hogy nekiáll egy sidewinderrel sag A nak :D bár ez is megoldható :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.11.16. 20:45:24
  • LiveMan
    #22537
    A Carrier-ek érkezése előtt asszem a Cannon-nak volt egy olyan felhívása, hogy vállalkozó szellemű játékosokat keresnek, hogy a galaxis minden régiójába minimum egy carrier-t telepítsenek fixen, hosszútávra. Minimum 1 éves megbizatás volt asszem. Nem követtem a dolgot, nem tudom mi lett belőle, de ha megoldották, akkor elvileg nem nagyon szabad lerohadni sehol sem a galaxisban. :)
  • s_andras
    #22536
    Pontosítás: megnéztem, eléggé elszaporodott ott az Alliance. Tehát már mégsem annyira függetlenek mint korábban, vagy ahogy én emlékeztem/képzeltem. A lényegen ez persze mit sem változtat. Ezek szerint csak összekeverted az Alliance és az Allegiance szavakat.
  • s_andras
    #22535
    Itt érzek egy kis félreértést: az "Allegiance" az egy kategória, méghozzá azt jelenti hogy milyen szövetségi rendszerbe tartozik az a csillagrendszer. Ez lehet a Federation, az Empire, vagy az Alliance, de szvsz a WHN-ban az ottani kutatóállomások teljesen függetlenek mindentől, azaz a negyedik, Independent státuszban vannak.
    De ha ezt félretesszük: ilyen szempontból teljesen mindegy hogy kinél adod el az adatokat, a többieknél ezzel nem szerzel feketepontokat. Ahol eladod, ott megy fel a reputáció a szuperhatalomnál is, nem csak az állomást irányító csoportnál. Egy független rendszerben értelemszerűen nincs szuperhatalmi növekmény.
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.11.16. 13:58:02
  • 0Fritz
    #22534
    Térképadatok eladása miatt senki sem fog neheztelni rád.
    Viszont érdemesebb a Föderciónak, vagy a Birodalomnak eladni, mert a Szövetséggel ellentétben ennél a kettőnél a rangod növekedésével elérhetővé válnak addig zárolt rendszerek és űrhajók. (lásd a linkek táblázatait)
    A Szövetség a harmadik nagy hatalmi erő, jelenleg rangot nem lehet növelni náluk.
    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2020.11.16. 13:50:30
  • Arpad82
    #22533
    Sziasztok,

    Rövid kérdés: ha az Allegiance-nek (Witch Head Nebula) adom el a térképadatokat, akkor haragudni fog rám a Federation, vagy mindegy ilyen szempontból, hogy kinek megy az adat? Kik pontosan az Allegiance? Köszi :)
  • MerlinW
    #22532
    +1: nem fizeted a gyerektartást és az exednek vannak barátai a bázis irányítótornyában.
  • s_andras
    #22531
    Persze, nem "szemrehányás" volt vagy hogy mondjam, bocsi. Igazából nem is ezt akartam írni csak félbeszakítottak fogalmazás közben és utána elfelejtettem így folytatni hogy ha túl messziről kérjük a leszállási engedélyt akkor meg is üzeni az állomás - és biztos a hordozó is(?) - hogy ismételjük meg közelebbről, tehát ez nem egy olyan rejtély aminek találgatni vagy kérdezgetni kell a megoldását. Na most ez csak azért érdekes, mert amit most írtál, abban ez nem szerepelt, neked nem üzente meg a közelségi problémát?? Lehet hogy a hordozó forgalomirányítása ezt az üzenetet mégiscsak lespórolja?
  • Yag
    #22530
    Alapnak alap, de tegnap még se értettem elsőre miért nem engedi leszállni. Közelebb kúsztam aztán engedte. Néha triviális dolgokon fennakadunk. :P Ok. Plata biztos nem ezért nem tudott leszállni. Szerintem neki is eszébe jutott ez.
  • s_andras
    #22529
    Jó, azt kihagytam hogy elég közel kell lenni az engedélykéréshez, de ez annyira alap... Egyébként pontosan 7500 méter.
  • Yag
    #22528
    Itt is érvényes a 8km-es sáv. Gondolom belül voltál így normál esetben nem indokolt, hogy ne engedjen leszállni. Tegnap leszálltam egyen. Eladtam a térképeimet lejavítottam a hajót és tovább álltam. Most azon gondolkodom, hogy a peremen felsorakozó anyahajókat támaszpontoknak használva végig járom a széleket, hátha maradt még felfedezni való :)