23598
1418743729.jpg
  • Gabo
    #22913
    Egyébként a jelforrások FSS-sel való azonosítása akkor is hasznos, ha nem kimondottan küldetéshez kapcsolódóan keresed őket. Pl. ha mérnököléshez magas besorolású anyagokat keresel, akkor sokkal egyszerűbb a high grade emission típusú uss-k azonosítása így, mintha véletlenszerűen röpködnél és próbálnád megtalálni őket. (Néha érdemes így is gyűjtögetni, és ez alatt most nem a high grade emission-re épülő exploit kihasználását értem!)
  • Gabo
    #22912
    Az ilyen és hasonló jellegű küldetéseknél, a küldetéshez tartozó jelforrás, csak akkor fog megjelenni, amikor már elég közel vagy hozzá, hogy a hajó érzékelői befogják. (A pontos távolságot nem tudom, talán 1000 ls, de lehet, hogy tévedek.)
    Azoknál az eseteknél, amikor a discovery scanner elsütése után megjelenik a jelforrás, elég közel vagy hozzá, hogy felhozza. Viszont nagyobb szektorok esetében ez nem mindig van így.
    Miután beléptél a rendszerbe, és scannelted nav bóját, ahogy írtad is, megadja, hogy kb. merre található a jelforrás. Miután elindulsz az adott irányba, ahogy közelítesz a célhoz, úgy fogja egyre pontosabban mutatni a helyzetét. Ezért érdemes szemmel tartani a bal oldali nav panelt. Itt mindig kiemeli kékkel a küldetés szempontjából fontos nav célokat. Először az adott égitestet, majd ahogy közelítesz, az USS-t, vagy ha felszíni célpont, akkor annak a helyzetét.

    FSS használatával nav bója nélkül is megkeresheted a célpontot. Elsütöd a discovery scannert, majd megnyitod az FSS-t. A középen lévő frekvencia sávon tudod szűkíteni, hogy milyen jellegű jelforrások érdekelnek. Az USS-k, és köztük a küldetéshez tartozó is, a bal szélén lesz a sávnak. (Persze ha olyan rendszer, amit még nem derítettél fel, akkor a bolygókat is érdemes azonosítani.) Miután kiválasztottad a jelforrások típusát (USS), nincs más dolgod, mint körbepásztázni a hajó körüli űrt, és egyesével rázoomolva a jelforrásokra, beazonosítani őket. Előbb vagy utóbb a küldetés jelforrása is meglesz.
    Ez a módszer picit lassabbnak tűnhet, de a nagy távolságokat tartalmazó szektoroknál hasznos tud lenni. Pláne olyan esetekben, ha több küldetést is elvállaltál a szaktorra, és nem mindegy melyik irányba indulsz el.

    Az feketedoboz és roncsmentő küldetéseknél érdemes collector limpet vezérlőt és egy halom limpet drónt magaddal vinni. Nagyban meggyorsítja a cuccok begyűjtését, és ezzel csökkenti az esélyét annak, hogy a rosszfiúk belekavarjanak a küldetés teljesítésébe. Érdemes a bal oldali panelen a kapcsolatoknál letiltani minden olyan csomagot, ami nem kapcsolódik a küldetésedhez. Így a limpetek nem lopják az időt azzal, hogy azt a néhány tonna, legtöbbször teljesen értéktelen (és legtöbbször lopottnak besorolt) rakományt összevadásszák, hanem csak a küldetés szempontjából fontos árukra fognak koncentrálni.
    Ha valamiért mégis kénytelen vagy elmenekülni a csomagok nélkül, ne ess kétségbe! SC-be visszalépve, a küldetéshez tartozó uss ugyan ott lesz, vagy újat fog generálni a játék. Szóval lehet többször is próbálkozni.
  • Logapeti
    #22911
    Ahh, közben elrepültem a shipping lane két végpontja között, és egy csomó ismeretlen jelforrást érzékelt a hajóm _automatikusan_. Az egyik meg a mission related volt, úgyhogy valahogy így "automatikusan" meg is lett a cucc. Akkor ezt a FSS scannert mikor kell használni ilyen küldetésnél?...
  • Logapeti
    #22910
    Sziasztok! Black Box Salvage küldetéshez szeretnék segítséget kérni! Navy Bacontől annyi adatot sikerült szereznem, hogy aszondja: "Shipping Lane: X bolygó to Y bolygó". Ez egészen pontosan mit jelent, és hogy kell elkezdenem a fekete doboz felkutatását? Az X és Y bolygók megvannak, akkor gyakorlatilag a kettejük pályálya közötti térben bárhol lehet?

    Láttam a neten olyat, hogy valaki FSS scannerrel oldotta meg, és olyat is, hogy egy Discovery scan kidobta neki a signal sources-eket, amiket aztán egyenként ellenőrzött. Én jelenleg egy signal source-t se látok... Szóval hogyan tovább innen? Köszönöm!

  • KiruHoshino
    #22909
    Település variációk:
    - 27 fajta egyedi település
    - 6 különböző téma: Mezőgazdasági, ipari, finomító, turisztikai, kutató és katonai
    - Egyedi épülettípusok vannak amikhez egyedi küldetések is társulnak
    - A legtöbb általános küldetés mindegyik típussal működik
    - A legtöbb ilyet kisebb frakciók irányítják.

    NPC reakciók:
    - 2 fő fajtája van. Katona és civil
    - Ha bűnt követsz el és rajtakapnak, rádión segítséget fognak hívni.
    - Ha fegyvert szegezel rájuk először csak figyelmeztetni fognak.
    - Megkérhetnek, hogy állj meg, hogy le tudjanak szkennelni, ha gyanúsat találnak nálad vagy elfutsz akkor riadoztatnak.
    - Ha tiltott helyre mész be a civilek rád fognak szólni, hogy távozz.

    Épületek ajtajai:
    - Néhány épülethez lesznek kapui
    - Az ívvágó egyirányú.
    - A szám az ajtón jelzi a hozzáférési szintet.
    - Klónozhatsz engedélyt egy NPC-től, aki rendelkezik vele.
    - Az AI nem szereti ha ilyesmit csinálunk szóval óvatosnak kell lenni. Ha megtalálják nálad a klónozott engedélyt szkennelés közbe akkor ráfázol.
    - Lesz vásárolható engedély is, de mivel ez illegális dolog így ezt sem fogják szeretni az NPC-k.

    Védelem kiiktatása:
    - Ha eltávolítód az energiamagot akkor minden védelmi rendszer leáll.
    - Egyes konzolokon kikapcsolhatod a riasztót, védelmet
    - Ha kiismered a járőrök útvonalát vagy van lopakodó ruhád és hangtompítóval ellátott módosított fegyvered eljuthatsz ezekhez a konzolokig.

    Néhány más típusú küldetés:
    - Szabotálás egy küldetés típus.
    - Lesz olyan küldetés ahol nem szabad, hogy meglássanak, vagy nem ölhetsz.
    - Ha NPC-től fogadsz el közvetlenül küldetést azok sokkal "ízletesebbek"

    Játékos halála:
    - Ha nincs hajód és meghalsz akkor a legközelebbi állomáson éledsz újra.
    - Ha van hajód akkor választhatsz, hogy rajta vagy az űrállomáson akarsz-e újraéledni. Ha az űrhajód a bolygó felszínén van akkor veled együtt a bolygó mellet az űrben fog respawnolni.
    - Bármi ami a hátizsákodban volt az halálkor elveszik.

    Ruha használat és túlélés:
    - A ruha energiáját különböző dolgok használhatják
    - Életfenntartó egység a levegő miatt
    - Pajzs (Elég energiaéhes a használata, de ez változik a ruha típusától)
    - Néhány eszköz szintén a ruha energiáját használja.
    - A túlélés olyan dolog amit jobb ha figyelembe veszel. Településen könnyebb, mert ott az épületekben újratöltődhetsz.
    - Az extrém hőmérsékletek szintén nagyban befolyásolják a ruha energiáját.
    - Az extrém környezet fizikai sebzést okozhat. Néhány bolygón emiatt nem lesz séta. De lesz olyan ahol leszállás után válik extrémé a környezet a bolygók forgása miatt.
  • Hexex86 #22908
    Pre-alpha állapothoz képest egész jó szerintem. Legalább nem egy full csilli-villi megrendezett gameplayt kaptunk.
  • Caliph
    #22907
    hááát ... van még min dolgozni...
    kövezzetek meg de vállalom,én nem tettem le a hajam ettől
  • KiruHoshino
    #22906
  • Logapeti
    #22905
    Köszi nektek a választ! Sajnos nem láttam olyan üzenetet, hogy misson updated, vagy ilyesmi, és a küldetés leírásban a bal panelen se láttam új infót. Neten olvastam, hogy bugos tud lenni az ilyen fajta küldetés, néha egyszerűen nem update-ődik a scan után. Mindegy, ezt most dobtam, majd próbálok egy másikat.
  • Gabo
    #22904
    Ahogy Arpad82 is írta, a bal oldali panelen frissülni fog a küldetés leírása, és az tartalmazni fogja a célpont helyét. De a galaxis térképen is jelölni fogja kis kék földgömbbel azokat a rendszereket, ahova küldetés szól. Illetve az adott rendszerben a navigációs panelen is jelölni fogja a küldetésekhez kapcsolódó helyszíneket. (Néha ehhez a nav bóját is scannelni kell, vagy FSS fel kell deríteni a rendszert és a benne található jelforrásokat.)
    Néha csak az SC-be való visszalépés után frissülnek a küldetéshez tartozó információk!

    Egyébként a felszíni adatterminál scanneléseket a hajóból is el lehet végezni. Azok a hajók előnyösebbek erre, amiknek rövid az orr része, vagy elől van a pilótafülkéje, és jó a manöverezhetősége. Én a chieftain-t vagy mostanában a vulture-t használom erre. A védelemnek annyi ideje sincs, hogy azt mondja fapapucs, és már el is húztál a scannelt adatcsomaggal.
    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2021.03.02. 10:02:57
  • Arpad82
    #22903
    A transactions-nél a küldetést válaszd ki, és tekerj le az aljára. Kell lennie egy olyannak, hogy updates, ahol legalább a rendszert megadják, ahol keresni kell az illetőt.
  • Logapeti
    #22902
    Sziasztok!

    Egy fejvadász küldetést csinálok, ahol egy "hub access terminal"-lal kellett Data-Link Scannereznem, mert állítólag onnan fogom megtudni, hogy hol van a levadászandó hajó. Nem volt egy leányálom, de sikerült, és azt írta, hogy Scan complete, viszont fogalmam sincs, hogy ennek az eredményét, azaz hogy hol van akkor most a célpont, hol kell megnéznem! Tudnátok segíteni?

    Köszi!
  • Arpad82
    #22901
    Odyssey még mindig: Obsidianant legújabb videója szerint az új bolygó shader modellek nem az Odyssey részeként, hanem egy teljesen alap frissítésként fognak érkezni, a megjelenéskor. Vagyis minden Oyssey ÉS Horizons tulajdonosnak is ugyanolyan szépen fog kinézni mind az x milliárd bolygó. Az atmoszférikus landolásbeli effektekre itt nem tért ki, nyilván gondolom az Odyssey-sek itt valamivel jobban járnak majd. :)
  • Gabo
    #22900
    Ha már Odyssey hírek. Több forrásból is az jön, hogy az alap játék és az Odyssey eltérő pegi besorolása miatt azokon a helyszíneken ahol fps lövöldözés lesz az Odyssey-t birtokló és nem birtokló játékosok külön instance-ba fognak kerülni. Magyarul ha neked nincs, de a haverodnak van Odyssey, akkor ugyan a szektorban együtt repülhettek, de a fps engedélyezett helyszínre való belépéskor külön "valóságba" fogtok kerülni. Ez már nem is univerzum, hanem multiverzum.
    Utoljára szerkesztette: Gabo, 2021.02.26. 15:28:15
  • Gabo
    #22899
    Tegnap meglepő élményben volt részem, pedig azt hittem ez a játék már nem tud újat mutatni. SC-ben orbitális pályáról ereszkedtem egy bolygó felszíne felé, amikor egy rám vadászó npc kalóz elhúzott felettem. Tette ezt olyan közel, hogy egy villanásnyi időre még az anacondája hasát és hajtóművét is látni lehetett, mielőtt ismét "üstökössé" változott. Eddig abban a hitben éltem, hogy SC-ben nem használja a hajók modelljét a játék, csak egyszerűsítésként a kis üstökösökkel helyettesíti őket. De ezek szerint ott is a teljes modellel dolgozik. És azt hiszem ez volt eddig a legközelibb találkozásom SC-ben.
  • Gabo
    #22898
    Nem tudom mennyire követtétek a híreket, de ha valaki hajót készül venni, most érdemes. A Galactic Summit miatt a Core Dynamics, a Gutamaya és a Lakon 10% kedvezményt ad a hajói árából. Erről én ugyan lemaradtam, mert a múlt hét végén megvettem a Corvettemet, de talán valakinek jól jön még.
  • Gabo
    #22897
    Én csak egy dolgot szeretnék, 200 tonna biowaste-t kiszórni a csatatér fölött. Aztán aki bújt, aki nem...
  • KiruHoshino
    #22896
    Új infók az Odysseyről. Most a fegyverekről volt szó.
    - Minden fegyver használható a hajók ellen is, természetesen lesznek olyanok amik sokkal hatékonyabbak ellenük mint pl.: rakétavető és a gránát
    - Kezdéskor minden játékos kap egy pisztolyt.
    - Nem lesznek közelharci fegyverek, de lesz közelharc. Itt gondolom a szokásos leütöm a fegyverrel dologra érti.
    - A játékosoknak halálos és nem halálos lehetőségeik is lesznek a harcban
    - Robbanó eszközök kezdetben csak a rakétavető és a gránát lesz.
    - A célkeresztet használhatjuk tárgyakkal való interakciókra és harcra. A csípőből való lövés mint minden FPS-ben kevésbé lesz pontos.
    - A mérnökökön keresztül újfajta fegyverfejlesztések lesznek elérhetőek.
    - Sokféle fegyver lesz, a pisztolyok, puskák és SMG-ktől kezdve a sörétesek és a rakétavetőkig. Ezekről később további részletek lesznek.
    - Sok fegyverkiegészítő lesz a játékhoz, de legyünk óvatosak mert a fegyverfejlesztések visszafordíthatatlanok így jól át kell gondolni milyen irányba fejlesztünk. Természetesen egy fegyverből lehet nálad több is a különféle szituációkra. Ezek száma természetesen a ruha típusától függ majd.
    - Végül pedig lehet majd dobni fegyvert, lőszert a barátaidnak.
  • buke
    #22895
    Sziasztok! Wake scan használatakor, amikor az elugrott NPC hajó után ugrom a szomszéd rendszerbe; ott hogyan folytatom a keresést, mert én nem látom a "nyomát" sehol, azaz a kilépési ponton sem a csillagnál--ahová én is beérkezem utánna--és sc-ben sem látom repülni. Kb. 6-8 próbát csináltam. Elmentem a nav beacon-hoz is. Igyekszem minél hamarabb oda ugrani én is.
    A cél az lenne, hogy amennyiben nem anarchia rendszerben találok egy NPC hajót, amiben LTD van azt más anarhchia rendszerbe ugrasztom és ott már büntetlenül meglophatom. Ugyanis vannak olyan nem anarchia rendszerek ahol minden más feltétel adott a kalózkodáshoz.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2021.02.24. 10:50:11
  • Dorgal
    #22894
    Ha jól tudom,core-nál hat nap,a sima aszteroidáknál két óra a respawn.
  • Yag
    #22893
    Az árakra nem hiszem, hogy tartósan befolyást tudsz gyakorolni. Elvileg és szerintem a gyakorlatban is, a kereslet-kinálat határozza meg az árakat. Ha az aktuális igény számot kimaxoltad, tehát beszállitottad az összes darabszámot az adott állomásra az adott nyersanyagból, el tudom képzelni hogy kicsit esni fog az ár. De inkább nem kérnek többet.

    2. újratermelődés ? Erről nem tudok nyilatkozni. Hátha valakinek van itt erre tapasztalata vagy infója.
    Nem próbáltam nyomon követni. Ahogy lett egy kis lóvém, kimaxoltam a felfedező gépemet és leléptem felfedezni :)
  • KiruHoshino
    #22892
    Ami igazából egy Panther Clipper :P
  • Gundark 1 1
    #22891
    Egy T15-öt. :D Ami hasonlít a Panther clipperre :)
  • Gabo
    #22890
    Most, hogy a Lakon és az Alliance ilyen szépen egymás nyakába borultak, a Lakon igazán kihozhatna egy új nagy hajót! Lehetőleg olyat, ami valóban felér az Anaconda, Corvette, Cutter hármashoz, és feledteti a T10 nevű borzadályt...
    Álmodozni azért ugye lehet?
  • Arpad82
    #22889
    Ha már itt tartunk, valaki egy kis fagyit, meta alloy-ért?

  • Caliph
    #22888
  • MerlinW
    #22887
    Megérkezett az új marsjárónk és mit talált?

  • Arpad82
    #22886
    Valószínű hogy így van: a rendszeren belül, sőt a gyűrűtől 30ls-re lévő kis állomásra hordok Alexandrite-ot, ródiumércet és void opalt. A kis 35T-s raktérrel is legalább 6-7M között van egy kör, ráadásul itt van helyben.
    Két kérdés:
    1. Ha ezt tartósan csinálom, előbb-utóbb lenyomom az árakat az adott állomáson? Mikor következik ez be?
    2. Hogyan kell pontosan érteni az érc újratermelődést? Felrobbantom, kitermelem, megállok vele szemben 1km-re, majd ha másnap belépek, ott fog lebegni előttem egy darabban, és megint mehet bele a szeizmikus vakcina?

    Utoljára szerkesztette: Arpad82, 2021.02.19. 11:50:38
  • Yag
    #22885
    Viszont nem lehetetlen. Egy közepes hajóval egy jó helyről el lehet hozni pár milliót (25-30) érő rakományt.
    Volt olyan "kör" amikor Pytonnal 100milla felett lehetett eladni egy megpúpozott raktérből.
    Ha ez valaki ki akarja maxolni, akkor az Pyton esetében kb, 290T kargo ezt beszorozni 1 millával /db ... ( van olyan érc amit darabját milláért lehet eladni ? ) akkor az 290milla. Hogy azt mennyi idő alatt lehet összeszedni, lelőhelye és pilóta türelme válogatja. Én már legalább egy éve nem bányásztam, az árak is változtak a lelőhelyek is ... majd valamikor visszaérek lakott területre, ki fogom próbálni mert már kezdek kiváncsi lenni, ennyi idő távlatából mi minden változott ebben a témában .)
  • Arpad82
    #22884
    Hát ehhez képest ugyanazt az 1db havas kék eges screenshotot bámuljuk hónapok óta, ami ugyanaz a dead world mint eddig, csak kék éggel. Ha majd háromfejű zöld alien-őzikék legelésznek egy erdei tisztáson, akikkel lehet exobiológust játszani, akkor majd elhiszek ebből valamit :) persze így legyen...
  • Caliph
    #22883
    két fő bányászati forma van: az első ami a játék kezdetétől bent van,a sima mining laseres megoldás. itt felraksz a gépre mining laser és a kavics felszinét karcolva potyog a kavics tartalma

    a második az újabb módszer: core mining,itt 3 felszerelhető cuccot kapsz: abrastion blaster: a kavics felszínén lévő "dudorokat" tudod szétlőni vele,és pottyan a tartalma
    van a subsurface missle,ez felszin alatt cuccot hozza ki,subsurface depositba kell lőni aztán a minijátékkal megfelő időben robbantani,egy lyukba több rakéta lőhető
    végül a seismic charge: ezzel olyan kavicsot tudsz széthasítani aminek van mag tartalma,azaz a mag tartalmaz neked kellő ércet. fissureba(hasadékba) kell lőni a hasadék erősségének megfelelően,figyelni kell a megfelelő erősségre amit jobb fent mutat a grafikon. sikeres robbantásnál jó sok cucc a tiéd+ abrastion blasterral szétlőhető cuccok is megjelennek.

    érdemes tutorial videót nézni.
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.02.13. 00:35:03
  • Arpad82
    #22882
    Hát annyi biztos, hogy hatalmas tévedés volt azt hinnem, hogy a bányászatból majd hamar meggazdagszom. Összesen 2-3 alkalommal találtam eddig értékes követ jeges-fémes gyűrűkben, pulse wave és abbrasion használatban (hasítani egyelőre még nem tudok). Mi a különbség a seismic és a másik (nem jut eszembe a neve) hasító raketta között?

    Ugyanakkor, amennyire hidegen hagyott az elején a bányászat, be kell látnom, hogy ezzel akkor is baromira jól elszórakozok, ha egyáltalán nem keresek vele. Izgalmas, kutakodós, szép és változatos a környezet, sokszor megtámadnak és menekülőre kell fogni, ráadásul még marketingelni is lehet, hogy hol érdemes eladni a cuccot.
  • buke
    #22881
    *egy tévedés javítása : a Rhodplumsite nincs köves gyűrűkben, fémes és fémben gazdag gyűrűkben található.
    Az egyes ásványok, fémek bányászati módszereinek táblázata: mining method link másolva: https://www.reddit.com/r/EliteMiners/comments/a61r9s/post_33_list_of_minable_resources/
    Utoljára szerkesztette: buke, 2021.02.10. 16:33:36
  • Arpad82
    #22880
    Köszi mindenkinek! Azt találtam ki, hogy monitorozom egy ideg az árakat ott, ahol éppen vagyok, aztán meglátjuk. Kíváncsi vagyok, milyen gyorsan változnak. Figyelemmel kísérem az fc-ket is (bár alapban nem szeretem őket annyira).
  • Gabo
    #22879
    Úgy látszik valami összehalta magát az Elite szerverek környékén. 2 perc játék után megszakad a kapcsolat és Scarlet Krait hibát dob a játék.
    Ahogy elnézem az issue trackert nem csak nálam... Már ha el lehet érni az issue trackert egyáltalán.
    Ráadásnak a Steam launcer meg ennyit ír ki:
    "The requested page "/en/launcher/elite-dangerous-horizons/en.html" could not be found."
  • Caliph
    #22878
    igen valóban nincs minden drága érc feltüntetve ott

    azonban én továbbra is a platinumot ajánlom a dupla hotspotokban. nyilván kevesebbet ér,de gyorsabban telik a raktér,a legtöbb kavics 30százalék feletti platinum tartalommal bír.
    olyan óra alatt simán ki lehet szedni 2-300 tonna platinumot,persze függ hogy milyen hajó,hány lézer,azok hanyasok,legyen power hozzá,illetve mennyi limpet szedi a cuccot..
    legyen óránként 200 tonna,eladva 230k ért egy helyi FCnek ,az 46 milla óránként...
  • buke
    #22877
    A miners tool -hoz tenném hozzá kiegészítésként, mert nincs benne, hogy pl. a jeges gyűrűkben a nyomott árú LTD, Void opál mellett ott van a grandidierite és alexandrite is amelyek magasabb áron adhatók el, ugyanígy a pl. a rocky ringekben, ha épp nincs musgravite (ami a legjobban eladható) akkor ott van a monazite, szintén az alexandrite és a Rhodplumsite is, tehát ezeket is lehet gyűjteni. A fémes bolygókat nem ismerem.
  • Caliph
    #22876
    én ezt használom. ezek az ércek érnek valamit,láthatod hol érdemes bányászni illetve eladni...az eladási ár gyorsan változik,ha valahol jó árat kapsz érte azonnal beugrik egy két fleet carrier és elárasztja a piacot :)

    Utobbi pár hétben a platinumra voltam ráállva,elég gyorsan jön és a rendszerben mindig van FC ahol újra tudsz tölteni,illetve megveszik olyan 230-235kért. piacon 290-300k adnak egy tonnáért,szal ez már egyéni döntés elkamionozol e teli raktérrel azért a plusz pénzért,vagy elpasszolod egy carriernek ott helyben és mehetsz is vissza fúrni

    Nekem is állt FC platinum hotspotnál,240 ért vettem,pár nap alatt megvolt a 10k tonna,több pénzem nem volt. aztán ugrás eladni,290 és 300k között kamionoztam ki egy t9el saját magam.kicsivel többet kerestem mint fél miliárd úgy hogy pár napot állt a FC bányászhelyen aztán egy óra alatt kikamionoztam eladáshoz.
    Fc kb egy pénz nyomda...


    ja és a link amit használni szoktam:

    miners tool
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.02.08. 12:50:10
  • buke
    #22875
    Arpad82: szia, itt egy táblázat az ásványok előfordulásáról: minerals mégegyszer bemásolva a cím: https://www.reddit.com/r/EliteMiners/wiki/mininglocations#wiki_where_can_i_find_a_particular_mineral.3F
    az eddb.io -on a body-nál kiválasztod a System Reserve alá a Pristine kifejezést, majd jobbra kiválasztod a gyűrű típust a linkelt táblázat alapján és megadod a rendszert ahol vagy viszonyításként. Persze lehet ismert helyekre is menn,de így érdekesebb.
    Az eladáshoz én az inara.cz -t javaslom ; rákeresel az ásványokra, fémekre és a Market-nél kiadja melyik ásvány hol adható el magas áron. Csak a legfrissebb időpontok jöhetnek számításba, különben nagy csalódás érhet.
    Utoljára szerkesztette: buke, 2021.02.08. 12:48:42
  • Arpad82
    #22874
    Sziasztok,

    Kipróbáltam a bányászatot - a szokásos nehezítésként természetesen az Orca-mmal :) - viszont valamit nem értek. Olyan ásványokat kerestem, amik a wikia táblázat szerint értékesebbek. Eladáskor viszont a Whirling station-ön alig kaptam értük valamit. Ott valami más, kimondhatatlab nevű cucc megy drágán. Kérdés, hogy van értelme a galactic average price-nak egyáltalán? Érdemes kinyomtatni magamnak egy ilyen táblázatot, vagy tényleg ennyire változóak az eladási árak? Mit érdemes általánosan bányászni? (jeges gyűrűben vagyok most)