23607
1418743729.jpg
  • Arpad82
    #23041
    Oké rendben... vagyis vannak új mozdulatlan 3D-s modellek a bolygófelszíneken katonás rendben, amiket beszknennelve le lehet adni az adatokat. Nemrég kiterjedt erdőségekről és új élővilágról volt szó. Ezekkel mi a helyzet? Nem kerülök közelebb a meggyőzéshez sajnos... :(
  • MerlinW
    #23040
  • Hexex86 #23039
    Akkor nem is keresem tovább az okát! Köszi az infót!
  • PiszkosFred
    #23038
    Bug. "Greetings commanders. We are aware of reports that the DSS is not working as intended. We are currently investigating. Thank you for your continued support and feedback."
  • Hexex86 #23037

    Egyébként most bug az, ha DSS módba nem tudok E vagy Q-val váltani a filterek között amivel látnám elvileg a növényzetet? Vagy kell még valami hozzá?
  • PiszkosFred
    #23036
    "Explorer Name Plate Pack" a mostani twitch drop, pár perc múlva összekötött twitch és steam accounttal vihető 30 percnyi stream vagy akár némított alttab után.
  • Hexex86 #23035
  • Hexex86 #23034
    Ma kerül be a Phase 3 Exobiology-val és más dolgokkal. 15:00-tól áll le a szerver, ha jól számoltam.

    Tweet
  • 0Fritz
    #23033
  • Kancsalborz
    #23032
    Ez qrva nagy...XD
  • Caliph
    #23031
    fog kelleni egy ablaktörlő modul is...

  • Hexex86 #23030

    Durva. Akkor azért meg lehet ezt azt oldani.
    Most este megpróbálom streamre bírni az Odyssey-t hátha megy. Eddig 2 assassination küldetést csináltam meg. Nagyon még nem nézelődtem.
    szerk.: Bár én ellenék akkor is, ha lehetne lőni az emberkéket hajóból. Ott a solo vagy a private group dolog. Valami balansz csak ki lesz találva erre. Főleg aki a pvp-t szereti annak valóban tüske lehet ez a dolog.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2021.04.12. 19:27:31
  • 0Fritz
    #23029
    Bár van légvédelem, ami pl. lövi a Thargoidokat... (1:15-től)

    azért egy kis szőnyegbombázás még belefér.
    Utoljára szerkesztette: 0Fritz, 2021.04.12. 19:00:11
  • Hexex86 #23028
    Most low-on belőve toltam pár órát. Ez optimalizálva lesz már most van benne potenciál hát még később meg még amik nincsenek megmutatva jelenleg. Xeno hunting küldik stb.
  • KiruHoshino
    #23027
    Ezzel a gondolatmenettel teljesen egyetértek. Egy gimbaled turetnek semmiség lenne befogni egy célpontot. Ne magyarázzuk már túl azzal, hogy túl apró. A kézi fegyverek meg kb olyan szinten sebzik a hajót mintha egy hajó vs hajó harc lenne.

    Sok jó dolog van az Odyssey-ben és remélem ezt még kiegyensúlyozzák és átgondolják, mert ez kicsit vicc kategória.
  • PiszkosFred
    #23026
    Igen, azt a legelején elmondták, hogy a technikai/performance fix még odébb van, ezért fut úgy, ahogy.
  • Hexex86 #23025
    Az optimalizálástól gondolom nem kell megijedni. Ahogy láttam fullos gépeken is 30 fps egyenlőre.
  • Hexex86 #23024
    Az Elite Dangerous sosem volt szimulátor a szó szoros értelmében. Sem newton-i fizika (mint a régi elite 2-ben volt azt hiszem) sem gravitációs vonzás szempontból nem volt az. Még a fekete lyukak/neutron csillagoknak sincs gravitációja ami azt mutatja (és nem csak ezek), hogy nem a szimulátor irányt vettek már az eleje óta. Nem arcade mint a No Man's Sky, de nem is olyan, hogy 1000 oldalt el kell olvasni csak, hogy el tudd indítani a hajód. :D
    Persze közelebb áll a szimulátorhoz mint az arcade stílushoz, de szerintem egy szimulátor nagyon nem ilyen. És én ennek örülök is mert így is sokat lehet utazgatni, mi lenne akkor, ha szimulátor lenne? xD
    De lehet én látom rosszul.
    szerk.: De mindjárt kipróbálom és majd egyik nap leírom azért a tapasztalati élményeimet.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2021.04.12. 12:28:34
  • Arpad82
    #23023
    Csakhogy van egy kis gond: az Elite sorozat, de különösen a Dangerous, kezdettől fogva azokra az alapokra épül, hogy minél hűbben tükrözze a valóságot, úgy fizikailag, mind csillagászatilag és egyáltalán az elképzelt vagy - legalább elvben megvalósítható - űrállomások/űrutazás tekintetében. Ebbe természetesen nem illik bele a tyu-tyu hangú lézerharc az űrben, de ez az egyik dolog, amitől muszáj voltak eltenkinteni anno, különben ténylegesen eladhatatlan lett volna a játékosok nagy része számára.
    Egyszóval viszont egy vérbeli szimulátor (volt), annak minden kontrolljával, vonzatával, élvezetével. Erre rakódik most rá ez a teljesen műanyag arcade overwatch cucc, aminek egyelőre semmi köze szerintem az eredeti játékhoz. Nagyon bízom benne, hogy ez változni fog, és nem fogja - divatos kifejezéssel élve - össze-Odyssey-zni az alapjátékot. Lehet, hogy annyira alfa a cucc, hogy még a sebzési modellt sem számolták ki, de tény és való, hogy ha bármilyen módon meg akarunk maradni a szimulátornál, akkor a puskával-rálövök-az-űrhajóra koncepciót nagyon nem kellene erőltetni.



  • Hexex86 #23022
    Lehetséges az, hogy a realitás helyett azt akarják, hogy 1 hajó ne tudja elrontani akár 10-20 játékos élményét. Mert, ha lehetne bombázni meg mindenkit halomra lőni mivel űrhajóról beszélünk, akkor senki nem venné meg a kieget. :D
    Legalábbis én ezt látom valószínűnek. De majd ma én is kipróbálom csak szedje már le.
    Szerintem csak külön akarták választani a hajós részt a space leg-től úgymond. Később lehet lesz rá megoldás. De azt tudjuk, hogy sok esetben a realitás az videójátékban leginkább frusztráló tud lenni, ha nagyon reálisnak akar valami látszani egy játékban.

    szerk.: Meg rendes bázis légvédelem nélkül a "bérgyilkos" küldetéseknél senki sem menne le és küzdene, hanem mindenki a levegőből lebombázna mindent azt felmarkolná a lét.
    Ez valószínűleg egy alap. Később lehet lesz valami speciális hajó elleni üteg és akkor a hajósok is lőhetnének földi célpontra csak akkor nagy eséllyel rá is fázna, ha egy rendes bázist támadna be 1 darab hajó. Bár akkor is kérdés, ha egy bázison kívüli, de mégis küldetés helyen menne mészárolni 1 hajóval embereket.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2021.04.12. 11:47:26
  • Caliph
    #23021
    igen én is feltettem a kérdést még anno az első demo küldinél,hogy mi akadályozza meg az embert,hogy miután kirakta a gyalogos haverokat,fent lebegjen a fejük felett és takaritsa a skimmereket és az ellen npc gyalogosokat,ma is létezik légi támogatás a gyalogságnál.
    bár biztos megoldják majd valami hajó elleni fegyverrendszerrel a bázisok területén hogy ez ne történjen meg..még alfa,csiszolnak biztos a dolgokon sokat
  • Gabo
    #23020
    Hmm... Hát a realitáshoz ennek nem sok köze van eddig.

    Ha csak a mai haditechnikából indulunk ki, akkor a gyalogos egységnek egy apache vagy egy a10 ellen egyszerű kézi fegyverekkel zéróhoz közeli esélye van. Ha rendelkezik hordozható légelhárító rakétával, és egy megfelelően rejtett és védett helyről képes észrevétlenül tűzleni, akkor esetleg. De azzal nem lesz éppen a mobilitás csúcsán.
    Ellenben a apache és az a10 jóval a kézi fegyverek hatásos lőtávján kívülről is képes csapást mérni a gyalogos egységekre, vagy járművekre, épületekre. Gépágyú mellett irányított és nem irányított rakéták, bombák is rendelkezésre állnak. A fegyvereket kiegészítő célzó és célkövető rendszerekről nem is beszélve.

    A fentiekből adódik egy csomó kérdés:
    Miért is nem rendelkeznek a hajók olyan célzó rendszerrel, amivel a felszíni célpontokat be lehet fogni? Ne akarjanak azzal etetni, hogy a több tonnás szenzor rendszer kevesebbre képes, mint a hajókhoz képest elenyésző méretű apache vagy a10 rendszerei.
    Miért nincs nagyságrendi különbség a hajók és a kézi fegyverek sebzésében? Ha valakire egy ház méretű gépágyúval vagy lézerrel rálőnek az megszűnik létezni az én könyvem szerint.
    Hol vannak a gyalogság, illetve földi célpontok elleni rakéták, bombák, ha már ilyen mindenki mindenki ellen hadviselésről beszélünk? Ezeknél sokszor nem is a direkt találat a cél, hanem a repesz- vagy a gyújtóhatás...
    Hol cipeli magával a gyalogos azt a reaktort, ami képes energiával ellátni a kézi fegyverét, hogy egyáltalán kárt tudjon tenni egy hajó pajzsában, páncélzatában? Mert ha egyszerű kézi fegyverekkel ennyire hatékonyan szét lehet lőni egy hajó pajzsát vagy páncélzatát, akkor a hajókon lévő fegyvereknek legalább egy-két nagyságrenddel kellene nagyabb sérüléseket okozniuk. Elvégre egy ház méretű reaktor táplál egy vagy több ház méretű fegyverrendszert. Gépkarabély vs. csatahajó tűzérségi ágyú, vagy valami...
    Hol cipeli magával a gyalogos azt a reaktort, ami képes energiával ellátni azt a személyi pajzsot, ami képes ellenállni egy hajó közvetlen találatának?
    Milyen anyagból készül a ruha páncélzata, hogy képes ellenállni egy direkt találatnak a hajó fegyvereiből? Ha az a néhány cm vastag páncél ennyire ellenálló, akkor a hajók vaskos páncélzata miért nem?
    Egy több tonnás hajót mozgató hajtómű kiáramlása nem sodorja el a gyalogot? Most ugye a hőhatást figyelem kívül hagytam. Mert ha az is lenne, akkor a felszínnek üveggé kellene olvadnia, és minden másnak el kellene párolognia, amikor pl. egy anaconda felszáll vagy landol.
    A hajó nem nyomja agyon a gyalogot? Vagy nem pattan le a pajzsáról?

    És arra a kérdésre sem láttam eddig választ, hogy mi fog akkor történni, ha 100 tonnányi biowaste kioldásra kerül a csatatér felett!

    Szóval az arányok nagyon nincsennek rendben a dolgok jelen állása alapján.
  • 0Fritz
    #23019



  • 0Fritz
    #23018
    Egyszer eltalálja (1:35) és egyből le is szedi a teljes személyi pajzsát.
    A video alatti kommentben írta a kobrát irányító játékos, hogy rögzített lézer volt a hajón és emiatt nehéz volt eltalálnia ilyen kis célpontot.
    Amennyiben toronyfegyver lett volna nála, akkor elvileg simán leszedi.

    Az érdekesebb, hogy a kézifegyverek (egyelőre?) képesek ilyen gyorsan lehámozni egy hajó pajzsát és páncélozott burkolatát.
  • Arpad82
    #23017
    Ó persze, és egy helyben álló célpontra egyetlenegyszer sem talál a hajó ... hát, ez még messze nem az a megszokott alaposság, ami miatt elsietném a vásárlást. Nagyon úgy érzem, hogy a fejsze mérete nem lett itt összemérve a farönkével...
  • 0Fritz
    #23016
    Azért ez elég komoly teljesítmény a kézifegyverektől:




  • KiruHoshino
    #23015
    Odyssey Alfa 2. fázis elkezdődött.
  • Gundark 1 1
    #23014
    Jó :) Én inkább valami jawa homokkúszó méretű srv-re vágyom :D
  • KiruHoshino
    #23013
    Kiszivárgott képeken a Panther Clipper XL és az új SRV

    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2021.04.05. 11:30:08
  • wollnerd #23012
    Sziasztok!
    Készítettem egy kis alkalmazást az ED Odyssey-hez, ami a jelenlegi fázisához nagy segítség.
    Gyorsan kikereshetőek ezzel a küldetés bázisok helye és távolsága.
    Tudom hogy volt egy táblázat is a reddit-en, de úgy gondoltam hogy leegyszerűsítem a keresés és a küldetések válogatását hogy megspórolhassuk a hosszú idejű taxizást.
    Az adatok a táblázat segítségével lett felhasználva.
    Itt a letöltési link, zip fájl letöltése után, az .exe fájl a kibontása után tetszőleges helyről futtatható.
    (VirusTotal check)
    Remélem nem egyáltalán bugos a progi, és kb. megfelelő számítást használok!
    Használjátok egészséggel!
  • Diopapa
    #23011
    Nem.
  • KiruHoshino
    #23010
    Jövő héten videóban mutatják be a Frontline Solution-t.
    12vs12 harcok vegyítve játékosokkal és AI-val
    Különböző harci zónák szerte a galaxisban
    A játékban irányítópontokat kell elfoglalni és megtartani
    Ölésért és a pontok megtartásáért jár a pont
    A játékosok ilyen dropshipekben fognak újraéledni
    Odyssey Alpha Phase 2-ben lesz elérhető
  • MerlinW
    #23009
    Oké, de itt a lényeg, hogy az árnyéktól függ a hatás. Azt is tudja az SC?
  • Hexex86 #23008
    Akkor visszavonom. Játszogattam azért vele, de nem nagyon figyeltem ezt a részét. Inkább csak bóklásztam benne, meg ilyesmi. Sok wipe (ami természetesen érthető) már elvette egy idő után a kedvem.
  • Diopapa
    #23007
    Az SC is tudja. Illetve a különböző öltözeteknek más a hőtűrő képessége és különböző ideig nyújtanak védelmet a szélsőséges hőmérséklettel szemben.
  • KiruHoshino
    #23006
    De leginkább ez áll a legközelebb a space simhez. NMS és az SC is inkább árkád játékstílus egy kis survive beütéssel..
  • Hexex86 #23005
    Jó de a Star Citizen meg nem. (Azt hiszem. Lehet keveset játszottam vele sorry. )
  • MerlinW
    #23004
    No Man Sky 2016 óta tudja ezt :)
  • KiruHoshino
    #23003
    Az ilyen apróságok miatt imádom annyira az Elite-t.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ha egy olyan bolygó/hold felszínén állsz ahol extrém magas a hőmérséklet akkor az alábbit tapasztalhatod.
    Ha a napon kint állsz akkor a hőmérséklet és egyben emiatt a ruha energiafogyasztása magasabb mintha az árnyékban állnál.

  • Arpad82
    #23002
    Esküszöm felkötöm magam, ha most az Overwatch mode mellé még azt is kitalálják, hogy építhetsz Protoss (ergo Guardian), zerg (ergo Thargoid), meg emberi (nem intelligens faj) bázisokat is, majd a Python-aidat legyártva duplakattal ráküldheted a ​thargoid interceptorokra.
    Akkor már csak a tetris, meg egyéb logikai minijátékok hiányoznak kifestőkkel, és le is van fedve az egész játékospiac.

    A "focus on making money" - remélem jól idéztem - rész azért elég pragmatikusan megmagyaráz ebből elég sokmindent.