23598
1418743729.jpg
  • KiruHoshino
    #22993
    Lentebb látható videóban látszik az FPS. Ultrán van a beállítás, csak a shadow van low-ra állítva valamint a motion blur van kikapcsolva.
    CPU: AMD Ryzen 5 3600
    RAM 16GB DDR4
    GPU: Radeon RX 580
    SSD-re telepítve
  • Hexex86 #22992
    Mondjuk egy streamernél is láttam tegnap akinek elég jó gépe volt. Neki egy elhagyatott bázison volt 20 fps-e. Lehet valami memory leak vagy ilyesmi.
  • PiszkosFred
    #22991
    17:30-kor megint élő stream aktív twitch droppal, ezúttal ilyen lilás pilótaruhát lehet behúzni

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.03.30. 14:41:21
  • Diopapa
    #22990
    Nem tudom mi az oka, az egyik űrállomáson az ablakon kinézve folyamatos a játék, visszafordultam az npc-kkel teli terem felé, ott meg a játszhatóság határát súrolta alulról. Az SC is nagyon zabálja a processzort, de a legtöbb állomáson jobban fut mint ez és sokkal szebb és nagyobb terek vannak. Szerintem a Cobra engine nem erre való, vagy valami háttérben futó telemetria rögzítés vagy csak valami bug. Remélem.
  • Hexex86 #22989
    Ajaj. Akkor a régi 1060-am az megizzadhat. Bár a Star Citizent meg az Elite-et is elgyőzte eddig. Reméljük optimalizálás is lesz.
  • BEAST #22988
    Ez azért egy kicsit elszomorít, de gondolom csak optimalizálnak rajta még valamennyit a megjelenésig.
  • Diopapa
    #22987
    Nekem 3770+1070+16gb ram+ssd az állomáson ha több npc van 3-nál, akkor roahdtul akad.. Amúgy szépen fut, az űrben pedig eddig sem volt gond.
  • Hexex86 #22986
    Akkor elég gyorsan reagáltak a fejlesztők.
    Egyébként mennyire valós a gépigény ami a hivatalos kiírásba van? Remélem azért nem zabálja meg a kicsit régebbi gépeket.
  • KiruHoshino
    #22985
    Tegnap volt egy gyors update amiben fixáltak pár hibát és crasht. Patch után már találtam olyan küldetést amihez se gunplay, se speciális eszköz nem kell. Egyedül a taxizás ami időigényes a 10 perces utazásokkal. Szedtem össze annyi pénzt, hogy megvegyem a Maverick ruhát. Ez tartalmazza a lézervágót. Így már sokkal könnyebb lesz megoldani a jól fizetős küldetéseket.
    A ruhák és a fegyverek fejleszthetőek. Senkinek nem kell megszakadnia és egy halom pénzt költeni a fegyverekre mert semmi sem olyan húú de drága.

    Az egyetlen gondom az ez: Amint beszélek az Apex npc-vel a grafikai beállításom valahogy mintha elveszne. Ugyan ez mikor landolsz egy bolygóra és kidropol téged supercruise-ból.



    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2021.03.30. 11:27:17
  • Micsu
    #22984
    Hát nemtom, ez a gunplay elég gagyi.
  • Arpad82
    #22983
    Amúgy szimplán sokkal jobban hangzik az, hogy CMDR Deluxe Alpha Edition, mint az, hogy Beta ... :)
  • Arpad82
    #22982
    Alfa teszt esetén a felhasználók egy szűk köre - leginkább a fejlesztők - tesztelnek. Játékosok esetében nincs a fejlesztőkkel külön kapcsolat, kizárólag a lejátszott játékmechanika alapján történik a bugkeresés, javítás. Beta teszt esetén a felhasználók körét pár játékossal is bővítik, akik különböző fórumokon, kapcsolatokon át jelenthetik a fejlesztőknek a talált hibákat. Ez a lényeges különbség az alpha és beta teszt között.

    A Frontier ezzel szemben - mai divatos szokásként élve egyébként - azt húzta, hogy az alpha emelt összegért elérhető lesz a játékosoknak is, akik így úgymond anonim hibajavítók lettek. Nem kell külön a beta tesztre energiát/pénzt/belső forrást fordítani, mindenkinek megéri. Ilyen esetben nem biztos, hogy szükség van egy külön beta fázisra is, hiszen az alpha már játszható, tesztelhető, a lent említett fázisokban. A fórumok pedig pörögnek, ahol visszajelzéseket lehet adni. A streamelők közül többen is rendelkeznek developer kapcsolattal, többször szóltak is közben, hogy szóljunk, ha erre-arra látunk megoldást. Így valószínűleg utána már a végeredményt kapjuk, mert ez már egyfajta beta teszt is egyben.
  • Gabo
    #22981
    Béta az minek? ED esetében kiteszik élesbe, aztán majd foltozgatják, tekergetik a beállításokat hónapokig...
  • Hexex86 #22980
    :D Még estefele néztem valakit és valami 3-4 óra után sikerült egy küldit megcsinálnia. xD
    Szerintem egy újabb érdekes alapkövet fektetnek le ezzel a kiegészítővel amit majd építgethetnek szépen.
  • KiruHoshino
    #22979
    Konkrétan még egy küldetést nem tudtam megcsinálni. 2x haltam :D Szóval igen. Elég nehéz :P
  • Hexex86 #22978
    Jó nehéznek néz ki egyébként. Van aki megosztaná a személyes tapasztalatait? Minőséginek néz ki egyébként amit eddig láttam. A fegyverek valamilyen szinten fejleszthetők lesznek és ismét sikerült egyedire alkotni a játék menetet. Nem egyszerű megcsinálni őket.
  • KiruHoshino
    #22977
    Az alfa 6-8 hétig fog tartani. Nem hiszem, hogy lesz BÉTA. Május végére van ütemezve a megjelenés.
  • Yag
    #22976
    "Support Notice : Elite Dangerous: Odyssey Alpha! "

    Kérdés :
    Ha most ez "Alpha" akkor ez után jön még "Béta" is vagy amikor az Alpha állapot vége, már meg is jelenik és játszhatunk vele ala nagyközönség ?
  • Hexex86 #22975
    Eddig jónak néz ki csak nem nagyon tudják mit kell csinálni. Ugrálnak jobbra balra. Legalábbis amit én láttam. :D
  • Arpad82
    #22974
    Légyszi írjátok meg, milyen!!!
  • 0Fritz
    #22973
    Az egyik élő adás:


  • Hexex86 #22972
    Kiváncsi leszek rá. Még filózok, hogy az alap verziót vegyem meg vagy a deluxe változatot. Infózzatok majd akinek van hozzáférése.
  • KiruHoshino
    #22971
    Elkezdődött az alfa!

    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2021.03.29. 14:21:07
  • KiruHoshino
    #22970
    22946 - Ajánlott elolvasni az teszt menetét amit lentebb leírtam. :) Egybegyúrás megjelenéskor lesz. Előbb nem ami kb május végére van ütemezve. De ez változhat.
    Utoljára szerkesztette: KiruHoshino, 2021.03.28. 14:14:23
  • Orbancapitan
    #22969
    Igen mert csak tesztelik hogy hol vannak a hibák, milyen megoldás jött be az egyes gameplay menetek közül.
  • Arpad82
    #22968
    Világos, gondolom akkor majd sokkal később lesz egybegyúrva a Horizons-al :)
  • LiveMan
    #22967
    Ez egy alpha teszt. Ez azt jelenti, hogy semmiben sem módosul a jelenlegi játékod. Gyakorlatilag egy új játékot töltenek le a tesztelők és abban játszanak. Az ott megszerzett javak nem is hozhatóak át a normál játékba.
  • Arpad82
    #22966
    Holtidő? Hiszen erről szól a játék 60%-a a jelenlegi felállásban. Hatalmas lehetőségek vannak valóban a kihasználásában.
    Direkt mentem egy pár kört tegnap, hogy teszteljem ezt: gyakorlatilag ha 5000Ls-nél messzebb megyünk supercruise-ban, már érdemes lenne kiszállni az ülésből akár lecsekkolni a modulokat a saját helyükön, inni egy kávét a crew tagokkal, vagy egyszerűen csak kinézni az alvókabinunk ablakán, hogy mizu. Szerintem ez a multicrew egyenes kiterjesztése: maga a tény, hogy most üres üléseket látunk a multicrew megvásárlása esetén IS, arra enged következtetni, hogy ezt egy az egyben egy későbbi bővítőmodulnak szánták a fejlesztők. Komikus, hogy ott az ajtó az anacondám ülése mögött, de nem tudok kimenni rajta, amit gondolom nem csak én szeretnék nagyon. :)
    Hadd idézzek tőled: Ezt hívják MULTICREW rendszernek. Nem azt, ami jelenleg zajlik, ez szerintem rendkívüli módon érződik.

    Amit viszont a nem-Odyssey-seknek is érdemes figyelni, az az, hogy változik-e a planeg generation 2 nap múlva, 1-2 egyéb apróság mellett. Ebből ugyanis elvileg mindenki megkapja a new look-ot, persze más kérdés, hogy az atmosperic landing előtt nekem ugyanúgy le fog oldani a supercruise, ti pedig mentek tovább lefelé. :) Vagy ez most még nem tervezett egyelőre az alpha fázisokban? Mit lehet tudni erről? Lehet, hogy ezt is fokozatosan vezetik be majd?



  • Hexex86 #22965
    Ez rohadt jól néz ki! Tuti ez lesz az egyik kedvenc a másik meg a Remlock Maverick Suit. Legalábbis kinézet alapján.
  • KiruHoshino
    #22964
  • wollnerd #22963
    :D :D :D
    Csak szerintem jobb lett volna Ha Jameson Memorial levélbedobójához lett volna. :D Az tuti forgalmasabb. :D
  • PiszkosFred
    #22962
    Pont tegnap beszelgettunk munkahelyen errol es feljott nalunk is az elite allomasok levelbedoboja, illetve az, hogy a jatekban seperc alatt romma lovik az "ilyen" hajokat, nem vakargatja senki sem a fejet hetekig, hogy akkor most mi is van :D
  • Stormbird
    #22961
  • 0Fritz
    #22960
    Csak óvatosan a csillagszéllel:

  • KiruHoshino
    #22959
    Már csak 2 nap.


    Én is várom már, hogy végigsétáljak a hajómon, de sokan pesszimistán állnak hozzá. Mert, hogy túl nagyok a hajók, 10 perc futkosás után unalmassá válik, vészhelyzetben időigényes a reagálás stb... Tele a hivatalos fórum.

    Szerintem tévednek. Elsősorban azért, mert ez egy nagyon reális játék nevezhetnénk szimulátornak is. És mint minden szimulátor mindig a legreálisabban próbálják az élményt nekünk játékosoknak átadni. És igen, lehet, hogy durva időket tudunk elveszíteni azzal, hogy folyósokon rohangáljunk a pilótafülke felé, de kérem a játék tele van lehetőségekkel amiket csak meg kell látnia a fejlesztőknek. Ezt hívják MULTICREW rendszernek. Egy nagy hajóhoz kell a legénység. Miért ne lehetne a hajót megtölteni velük? Átalakítva a jelenlegi multicrew rendszert most már nem csak pilótákat szerződhetnénk hanem különféle szakmájú npc-ket is. Mérnők, szerelő, pilóta, gunner stb... Szorult helyzetben ezeknek az embereknek parancsokat is adhatnánk. Úton a pilótafülke felé parancsot adhatunk a felszállásra. Sérülés esetén a szerelőnek a javításra. És így tovább.
    És amikor békeidő van ezek az emberek megtölthetik a hatalmas hajót élettel mint egy űrállomáson. Sétálnak a folyosókon, iszogatnak egy pihenő/étkező félében, egymással beszélgetnek. Végtelen lehetőségek ezek. Értelme lenne a játékban megszerzett pénzünket ezeknek a szakembereknek a megfizetésére költeni és nem egy Fleet Carrier féle hasztalan pénznyelőbe fektetni.

    Véleményeket szívesen várom. :)

    U.i.: Kezdetnek azzal is elégedett lennék ha a pilótafülkében mozoghatnánk.
  • RJoco
    #22958
    Én azt várom már, hogy mikor tudok saját hajót építeni :)
  • MerlinW
    #22957
    Én azt várom, hogy a saját hajóimban mikor tudok járkálni. Felfedezném már a kondámat :)
  • KiruHoshino
    #22956
    Igen szabad a kép és videómegosztás. Nincsenek ilyen korlátozások.

    Íme a Pajzs gránát. Szorult helyzetben eldobva egy kis időre pajzs buborékot hozz létre.
  • Hexex86 #22955
    Egy távolabbi elképzelésként írtam le. Mindenesetre nagyon nagyot fog dobni az egészen, hogy ki lehet szállni a hajóból. Még az is, ha csak úgy kiszáll az ember pár érdekesebb helyen stb. Meg azért mennyivel másabb lesz egy egy út után űrállomásokon szétnézni, találkozni másokkal és nem csak a hajókat látni majd mint másik játékos. A szabadság érzet megnövekedik majd a szememben az tuti.
    szerk.: Arról van infó, hogy lehet-e megosztani képanyagot a teszteknél?
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2021.03.26. 18:42:38
  • KiruHoshino
    #22954
    Megjelenéskor ilyen nem lesz, de a játék az FPS játékstílussal már megágyazott neki. Sok dolog hiányzik még a kiegészítőből, de majd ídővel remélhetőleg ezek is bekerülnek.