740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • Vlala #60
    puff. leestem a székről :-)

    A szabvány, DIN foglalatúból (téglalap lyuk van neki) teljesen mindegy, milyet veszel, a legtöbbön még a kimenetek is ugyanolyanok, bedugod-hallgatod-örülsz. A ladámban a gyári orosz rádiót (csak rádió) cseréltem ki egy Blaupunkt CD-rádióra - azóta hangerő hajtja az ablaktörlőt is :-) )
    Azonban, ha az autódban különleges rádióelőkészítés, esetleg rádió van, akkor nehéz megfelelőt találni, iléyenkor inkább egy átalakítószettet vegyél, aztán rakj be egy DIN-szabványosat.
    MP3 lejátszókól mindenképp márkásabbat vegyél, pl. Pioneer, JVC, Sony, Kenwood, Blaupunkt, olyan 40e Ft körül már ki lehet fogni egy használható és hallgatható rendszert. Nem éri meg spórolni, mert nem fogják olvasni a CD-det - jobb esetben kezdettől nem, rosszabb esetben a garanciaidő lejártával "tompul" el annyira a lézerfej, hogy 10-ből csak 2 lemezt olvas.

    CaviaR: Megnézem még a két cucc adatait, de szerintem jó.
  • zero_cool51
    #59
    hi!
    Kellene egy tanács:
    Akarok venni a kocsimba egy mp3-as autórádiót, csak nem tudom, hogy hogy van ez. Mindegy milyet veszek, vagy 1-1 rádió csak 1-1 tipusú autóba való? Vagy univerzális?
  • szafiii
    #58
    miért ne megy nekem a PURETUNING.com???
  • CaviaR
    #57
    Valaki segíthetne srácok! Vlala te úgy látom vágod a témát. Meg akarom lepni magam a közeljövőben egy jobb hifivel a kocsiba. Egy mélynymó és egy erősítő kéne.
    Egy ilyenre gondoltam, mert benne van az 50.000 Ft-os keretemben:
    Crunch PZN 125.2erősítő és egy Magnat XPress3000 mélyláda.


    Nem tudok róla semmit az a baj. Vélemény?
  • Jogyerek
    #56
    sziasztok
    szeretnék kocsiba jó hifit de nem tom mit kell nézni pl miket jelent az hogy 4/3/2 csatornás meik a jobb és márkába meik jobb? például a kocsiba van egy pioneer magno 4*50w os mondjuk fogalmam sincs mien hangszorók vannak bent a kocsiban de több mint valószínű hogy gyári ilyenkor a hangszorókat is ki kell cserélni?
  • malter
    #55
    Maniac sound system milyen márka?250w-os kevlár memb.
    barátnak van elado pionner 4x50w erösitö azt érdemes megvenni neki?
    mert ha meg birja hajtani normálisan akkor nem keresek másikat
  • Vlala #54
    Most pont nincs nálam a prospektus, de 15 ezerért egész jó minőségű 16 cm-es két-háromutasakat lehet kapni párban.
    Egy-két kiindulópont:
    Auto HIFI Studio
    Tuning&Stereo
  • Vlala #53
    Általában 1,5-szörös körüli kell legyen a hangszóróterhelhetősége, mint a fejegység által leadott teljesítmény.
    a Te esetedben kb. 80 W-s hangfalakat kellene beszerezned a 4x50 wattos fejedhez (hülén hangzik...)
    Ha még ezt erősíted is, akkor már nem a fej, hanem az erősítő teljesítményét kell figyelembe venned a hangszórók kiválasztásánál.
    Általában úgy vannak az erőlködőkre írva, hogy 4x100 / 2x100+1x250W. Ez azt jelenti, hogy ha a két hátsó kivezetését hídba kötöd, akkor 2560 wattot ad le, az már egy 400W-os mélyládát el tud kergetni. Trabinál ezzel nyithatod a csomagtérfedelet is :-)
    a beszerelést mindenképp szakemberre bíznám a helyedben, a mókolás nagyon le tudja rontani a teljesítményt.
  • HellBurner
    #52
    Sziasztok! Max 15.000-t milyen hangszórót érdemes venni (1 pár kell)? Vagy kalaptartóba lesz vagy lesz neki doboz csinálva.
  • Zzozzo
    #51
    SZIASZTOK!

    Lenne egy kérdésem! Hifi rendszert szeretnék venni de nem nagyon értm miket lehet csak összekötni! Pl a fejegységen az van hogy 4X50 W akkor erre csak 50 W-os hangfalat lehet kötni? Meg hogy az erősítőt honnan tudom hogy elmegy a hifivel meg a mélyálát rá fogom e tudni kötni?
    Segítsetek PLS mert elég kezdő vagyok ezen a téren.
  • Vlala #50
    Hát igazából a kalaptartóba vágott hangszórók nem szólnak jól. Inkább épít(tes)s neki egy ládát, mert a csomagtér elég nagy rezgőtér két 16-osnak. 20-30-ból lazán kijön egy kisebb ládikó is.

    Én a Sonyra esküszöm.
  • Evil
    #49
    Kalaptartoba tudtok ajanlani valami jobbfele 16cm es 2 vagy 3 utas hangszorot?Olyan 20-30k lenne ra.
  • Vlala #48
    32-re: A márka mindegy, szvsz szabvány alapján megy a cédéváltókezelés. Vsizont az empéhármas lemezeket inkább fejegységbe tedd, mert a cédéváltó nem fogja olvasni, hacsak nem mp3-as az is.
    Tescoban láttam hangládát, állítólag 300 Watt (ha 60-at tud, az már bőven elég) érdemes megvenni egy igénytelen "legyen benne valami" autózenerendszerhez? 4ezerért vesztegetik, és elég jól néz ki.
  • asdasdasd
    #47
    32-re valaki?
  • Maffya
    #46
    lejött.
  • steweee
    #45
    hogy tunánk megoldani ? el tudom küldeni a word és excel filéket simán is, de akkor nincs hozzá képmappák?
  • zolle
    #44
    SAL szett

    Itt amit vettem, RFS 165S, és RFP 3-165, a 3 utas.
    Összesen 20k. Nem a nevet kell hallgatni hanem ahogy szól!!!
  • zolle
    #43
    Szerintem teljesen jó a SAL, ár-érték arányban meg pláne. Mivel pont ugyanott gyártják mint a Sonyt Pioneert, stb, csak nincs németországi nagyker, ami rátesz 5x-ös árat, meg magyarországi nagyker aki ugyanígy. Ezért fele annyiba kerül.
    Nagyon tudom ajánlani az RFP 165S-t, ami egy komponens szett, 2 db 16.5 centis mélyközép kickbass, 2 csipogó, 2 hangváltó, szerelési anyagok, ez volt nekem 13 pénz.
  • Maffya
    #42
    nem jött át egyik se mert a spamszürő blokkolta
  • steweee
    #41
    ment a mail.a fő dolgok biztosan a ledről készült vid nem bizti hogy átmegy. az első 5 mega alatti, a másikat sajna csak 7,5 megásra lehetett összenyomni
  • Maffya
    #40
    küd el nekem email-be [email protected]
  • steweee
    #39
    nos, vki ?
  • steweee
    #38
    akit érdekel, én a tavasszal foglalkoztam a dologgal, csak miskolcon nem ment a csúcsminőség forgalmazása. itt mindenki az olcsót keresi, akinek meg tényleg van zséje, az leszarja mennyibe kerül, megveszi akármelyik boltba. viszont ha van érdeklődő, az adjon emilt, és ráküldöm a listát amit a forgalmazótól kaptam,árral és fényképekkel együtt vannak rajta a cuccok. aztán ha vkit érdekel,megbeszéljük a dolgot. hozzátenném, hogy ezek legális, németországból behozott cuccok, 1 év garival, bár nem tudom hogy még mindig tart e az akciós ár mint majd fél éve, hiszen akkor még teljesen ismeretlen márkák voltak itthon, és pont az lett volna a feladat, hogy a telített piacon megismertetni a vásárlókkal, elfogadott márkává tenni. csak szar helyen lakom, de pesten működik a dolog
  • Marcell
    #37
    Nem, az a szam a maximalis teljesitmenyt jelenti. Ha kisebb terhelest kap az nem baj :)
  • lapi joe
    #36
    Sziasztok kersnék egy kapcsolási rajzot egy autóerősítőről nem tudjátok hol lehetne utánanézni köszi MONACOR HPB-206 typ 2X60W ennyit tudok meg azt hogy rossz és javítani kellene köszi mindenkinek
  • Vlala #35
    Nem fogja szétszaggatni a hangszórókat?
    [ehhez is hülye]
  • Marcell
    #34
    Attol meg, hogy 4x50 wattot tud a lejatszo, nem biztos, hogy annyit is hasznal folyamatosan. Vagyis ha ket 8wattos hangfalad van, akkor csak 2x8watton fog uzemelni.
  • Vlala #33
    Hahó mindenkinek, hol lehet olcsó, márkás (Sony, Pio, JVC - használt érdekelne) CD-s rádiót szerezni?
    Tudom, mostanában 30-40e-ért hozzádvágnak egy újat, 4x50 wattal, de éppen az kellene, hogy kisebb teljesítményű legyen, különben megeszi az akksit, és szétszakad a kisautó :-)
    Vagy szerintetek mennyire jó megoldás discmant csatlakoztatni a magnómhoz? Van rajta CD-in csati elöl.
  • asdasdasd
    #32
    Van egy 4 eves Panasonic CD valtom (8CD-s).
    Kerdesem, hogy ha veszek hozza egy CD/MP3-at tudo fejegyseget, amibe be van szerelve egy CD slot, de elvileg tud CD valtot is kezelni (ennek meg utana kell meg neznem CQ-C1300GN), akkor az a CD valtoba tett MP3-as lemezeket is kezelni tudja?
    Nem Panasonic fejegyseg tudja kezelni a Panasonic CD valtot?
  • Lufy
    #31
    Amugy:
    -elöre 16cm-es szett (magas+mélyközép) kb.20e-től
    -mélyláda (zárt, vagy reflex), 30cm-es kb.30e-től
    -erősítő 4 csatornás(2 csati az elsö szettnek, 2 pedig hídba a mélynek) kb.40e-től
    -fejegység: ezt a legnehezebb..kazis:),cd,mp3,dvd....de 40e-ért már van mp3as kenwood.
    A kalaptartót meg felejtsed el. Felesleges, és elrontja az akusztikát.
    Jah, és a kábelek...kell RCA,táp,hangszórókábel,mélynek, meg kéne vmi biztosíték is:) ez meg kb össz: 15e-töl
    Ez egy "alap" cucc, ennél nagyon nem kapni olcsobban semmit.
  • Lufy
    #30
    Hááát Sal-t ne vegyél:)
  • Psziho Apu
    #29
    Sziasztok lenne még 1 kérdésem milyen tipusú(márkályú) termékeket érdemes vásárolni , hogy azé 2 év mulva ne dobjam ki
    SAl milyen?
    HZ milyen?
    Pioner milyen?
    Kenwod milyen?
    Magnat milyen?
    Sony milyen?
  • CSOCSO
    #28
    csak siman elore kerek hangszorok hatulra ovalisak oszt kesz:) csipogot rakhatsz bele.. termeszetesen az is elore megy csak az a muszerfalhoz... vagy ahova akarod...
    watt-ilag: egy egesz jo kis cuccos az kb ilyen lehet:
    elore 180 watt
    hatulra 250...
    ha tele vagy manival akkor elore 250 hatulra 350...
    es melylada... mondjuk 400watt
  • Psziho Apu
    #27
    Sziasztok
    Lenne 1 kérdésem most akarok cucot rakni a kocsiba , de 1 szerre nem tudom megvenni szép apránként gondoltam le tudná írni valaki, hogy milyen hangszórókat kéne venni előre hátra középre vagy esetleg rajzot tudna adni?
    Nem potossan márkákra gondoltam, hanem hogy előre magas, vagy középmagas vagy milyet érdemes rakni , meg hangváltoból 2 vagy 3 kimenetesetstb stb.
    Kszi előre is
  • dismarc
    #26
    akkor átteszem ide a képet
    a trabimba ez van a :
  • dismarc
    #25
    Az enyimbe van ezzzz:
  • Laalee
    #23
    jihh magamnak valaszoltam :)))


    nahh szoval nemtom latal e decibel drag versenyt... de egy ladaval meg nevezni is alig lehet... es miazhogy 80 rol 50 re ??? mi? 80 wattrol?:)
  • Laalee
    #22
    te ha jol latom akkor az egyik sub csak ugy natur van a kocsiba a masik meg egy ladaval...
  • Laalee
    #21
    en nem rendeltem :) csak kint voltam a mühelybe es pont hozta egy gerek enmeg közöltem hogy viszem is :)
  • CSOCSO
    #19
    minek kell az a kettő együtt? hát nemtom hatalmas külömbség van hha nincs benne a mélyláda...amugy ha beülnél az autoba leesne a tüdöd de ne tedd a fater amcsiban van és az erősitők ha jol emléxem fekete szinűek voltak és PIONEER...aszhem...mind1...az jo volt és kész...de már nincs:( most az anyam uj baratjanak van egy aranyos kis Nissan Patrolja..nah annak a hátuljában van egy db mélyláda..madjnem olyan hosszu hogy eléri a két szélét az autonak ..80 ról 50 re van folytva és országos másodikat nyert vele..az első egy olyan auto volt ami csak zenecuccból áltt..jo ez mind történt 3-4 éve de az auto megvan a zenecuccal is és nagyn nagyon fullos!!!!!