740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • Rohai
    #380
    Köszi, megpróbálom!
  • PLackó
    #379
    Üdv.
    Tedd fel ezeket a kérdéseket az autohifibolt fórumán vagy/és a surányi hihi fórumán, biztosan kapsz segítséget.
  • Rohai
    #378
    Sziasztok!
    Autóhifi építéssel, tervezéssel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Egy szedán Audi 100/a6-os autóm van. A gyári zene nagyon gagyi benne: egy Audi rádiósmagnó, a két első ajtó aljában egy-egy 10 cm-es hangszóró, illetve ezek felett egy kisebb -talán 5-6 centis- kis valamivel. Ennyi az egész.
    Ezeket mindenképp ki kéne váltani. A kalaptartómon rengeteg hely van. Itt ki van alakítva a hely két nagyobb tányérnak, a beépítési mélység körülbelül 7-8 centi. A kalaptartó szélén a hátsó ablak alatt is lenne hely, nem tudom, hogy érdemes-e ide több kisebb hangszórót tenni.
    60-70 e. Ft-ból szeretném kihozni a lehető legjobb hangú szettet, remélem nem lehetetlen. Köszönöm a segítséget, Csabi
  • hauertamas
    #377
    Eladó egy Mac Audio fire ládába szerelt,
    2db Sal Beast dupla tekercses hangszoró,
    30cm-es,800/600 wattos,tehát kompletten
    1600/1200 wattos komoly mágnessel és komoly sullyal,
    egy hangszoró 14 kiló!Jo állapotban,a láda 2 darab csatlakozóval,
    és 4 darab reflex nyilással van ellátva!

    Postán nem küldöm a súlya miatt!csak személyes átvitel lehetséges vagy futárszolgálat.
    Személyesen Sopronban lehet átvenni!

    Komolyabb kábelszetteket beszámitok!
    cserébe még érdekel komolyabb jbl vagy hifonics erősitő
    az ára 45 ezer ft.ha kérdésetek van irjatok,de ha alkudozni akakartok akkor is:):):) cimem:[email protected]
    kérésre képet küldök!!!
  • Morphin
    #376
    igazábol a jack dugóban is két ér megy(stereo), szal elég lenne levágni a jack-et és átforrasztani/dugni egy másik foglalatba...mint amilyen pl a nagy hangfalakban is van...azthiszem RCA a fejegységből az erősítőbe megy, a ládábol meg sima hangfalkábel megy az erősítőbe,innen sajna nemtudok segíteni mert nem vagyok egy nagy forrasztó,buheráló zseni hangcuccok terén.
  • namlak1986
    #375
    Vlala azt értem ez alatt, amit Morphin írt, hogy jack dugós! De készítek róla egy-két képet, hogy mire is gondolok pontosan és felteszem valahova, aztán világos lesz. :)
  • Morphin
    #374
    gondolom jack dugós!? de sajna én ehhez nem értek...(elvileg átkéne forrasztani vhogy aztán ennyi...de még nem csináltam jack-ből RCA-t...se más foglalatot)
  • Vlala #373
    Mit értesz az alatt, hogy számítógéphez lett megcsinálva?
  • namlak1986
    #372
    Sziasztok! Lenne egy nagy kérésem!

    Van egy Auditek típusú mélyláda és mivel a kábelezést tekintve számítógéphez van megcsinálva, meglehet e azt oldani, hogy beszereljem az autóba! Vagy szükséges hozzá valami átkábelezés, vagy nem is lehet megoldani egyáltalán?!
    Segítségeteket és válaszotokat ezúton előre is köszönöm!
  • ajem kisa
    #371
    Jaja, köszi, most találtam épp pár infot pont erröl, de az a bitumenlap bazidrága...
    Elsösorban az elsö ajtoba akarok bepaszirozni egy 16,5 cm-es hangszorot a 13centis helyre, és (bár külföldi oldalrol) találtam pár házi moddolt clio ajtot! Mondjuk elég gagyi, mert én nemszeretném a gyári rácsot visszarakni, hanem valami lekerekitett formát szinrefujva...dolgot!
    Szal marad az üvegszál, meg az a hab!
    De hol vehetek ilyeneket bakker...jövöhéten utánajárok! :)
  • Vlala #370
    A kiemelő keretek általában keményfából, újaban valami habosított műanyagból készülnek (Amerikában nem cicóznak, legyártják az egész ajtókárpitot üvegszálból), az ajtó belsejébe valami hangszigetelő anyag, legtöbbször bitumenlap kerül, ezzel akadályozzák meg, hogy döngjön az ajtó minden egyes mélynél.
  • ajem kisa
    #369
    Hello!
    Valaki tud egy oldalt ahol a hangszorokat épitik be a verdákba?
    Az érdekelne, hogy milyen anyagbol csinálják a toldást, milyen anyaggal bélelik az ajtot...ilyesmi...!?
    Valami leirás kellene, mert a gugglival nemtalálok semmi kézzelfoghatot, vagycsak nemjo szavakkal kerestem...
    Thx!
  • Morphin
    #368
    Hi! Van egy tök alap mp3-as sony fejegységem.Namost a múlthéten mentem a kocsival huzamosabb ideig...(egész nap) és csinál olyanokat h megy a cd-ről a zene és átvált a rádióra.Ráadásul egy olyan adóra ami besincs tárolva a memóriájába...MR2 Petőfi.Valaki vmi ötlet??
  • PLackó
    #367
    Ezen a fórumon kérdezd meg, nekem sokat segítettek.
  • JiBBeRiSH
    #366
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. A kocsimban ki szeretném cserélni a hangszórókat, de sajnos nem szabványos méretű megy bele (120mm).
    Ezeket találtam ilyen méretben:

    ESX Quantum QX-120
    Phonocar 2/692
    Crunch GP-120CX
    Rainbow IQ 120 CX

    Ezek kötül melyiket érdemes választani? A paraméterek kb. hasonlóak mindegyiknél.
  • ajem kisa
    #365
    Nekem volt egy kenwoodom, majdnem ilyen, mint amit linkeltél.
    Azzal csak a jobboldalon lévö 4 gombbal tudsz lépegetni a számok (jobbra-ballra), és az albumok (fel-le) között, de nem irja ki, hogy mi az, hanem egyböl átvált arra!
    A pio szerintem kb. ugyanigy müxik!
    Visszagondolva a kenwoodon voltak számcimek, de ha nemfért ki a kijelzöre, mertha hosszabbvolt a karakter, akkor csak annyit mutatott, nem volt futoszöveg, de azota lehet az ujak már jobbak!
  • PeeVee
    #364
    Sziasztok!
    Az avplanet.hu oldalon van néhány akciós mp3-as fejegység. (nekem jó ilyen occsóér is:D ) És az lenne kérdésem, hogy ezekkel lehet-e könyvtárak között váltani?!
    Kenwood - KDC-W3041A
    JVC - KD-G342
    Vagy esetleg 18 környékén tudtok ajánlani valami jobbat?!
    Köszi a segítséget!
  • mabbak
    #363
    Ha hülyeséget kérdezek, akkor bocsi, de az av ki/bemenet megegyezik az rca-val? Új fejegységet akarok venni, és sok helyen látom leírásba, hogy av és rca meg nincs, ahol van rca ott meg av nincs, és ráakadtam egy olyan oldalra, ahol ugy van, hogy: "2 X av kimenet (rca)", ebből gondoltam, vki legyen kedves és tisztázza már nekem ezeket a dolgokat, ha nem is ugyanaz, akkor mi a különbség ilyenek, köszi szépen...
  • mosqa
    #362
    próbáltam, h a pirosat a sárgával cseréltem, de nemvolt jó, bár nekemis sokan ezt javasolták, akk lehet nemjól csináltam vmit??? tehát a pirosat a sárágba, de a sárgába 2 csatlakozót is lehet kötni...
  • ajem kisa
    #361
    A pirosat a sárgával cseréld fel a kábeleknél, az a memoria, nekem is ugyvolt, hogy "kössem be igy a memoria miatt", de nemvolt jo, mégis a másik irányban kellett!
  • mosqa
    #360
    Hi! Nekem egy olyan problémám lenne, h vettem egy sony cdx-gt710 fejegységet, és csak akkor kapcsol be, ha ráadom a gyujtást, és visszaveszem/beindiítom a kocsit. Ez eddig ok, de ha kiveszem a kulcsot a gyujtáskapcsolóból, akk kikapcsol a magnó, nemkapcsol vissza, és következő indításnál bekapcsol megint, de elfeljt minden beállítást. Próbáltunk plusszot húzni neki elakadásjelzőtől is, meg más hasonló eszközről amely kulcs nélkül üzemel, sőt akksiról is egyenesbe húztuk, de semmi, nem hajlandó bekapcsolni csak kulccsal és csak gyujtás ráadása után. Tudnátok segíteni??? HJah és 4es Golfba van. Köszi előre is!
  • Goruck
    #359
    jah, aki olvassa, megtudjátok mondani mi az az TA meg az AF ????
    illetve elvileg le kéne halkulnia hahív valaki...


    nincs magyar leírása :'(
  • Goruck
    #358
    nekem ma rakták be Pioneer DEH-2020MP tipusu fejegységet egyazegy ugyanaz mint amit te néztél, csak zöld!!
    szerintem tök jó én 20.200-ért vettem ma lett berakva két 3utas 10CM SOny hangfallal az ajtóba, kéne nekem is mélynyomó! :D

    (Daihatsu Applause-m van:))
  • Varenga
    #357
    Sziasztok!

    Milyen erősítőt ajánlanátok, aminek nincs horror ára és mégis minőségi cucc, olyan "aranyközépút" szerűen. Valójában egy Civic coupe-ba szerkesztenék egy kis muzsikát és a lehető legigényesebben szeretném összerakni. Eddig ami megvan az 2db 3 utas Hertz(az ajtóban) és 1-1 "csipogó". Most nézegettem kétféle fejegységet is(Pioneer, Clarion).
    Előre is köszönöm a segítségeket!

    Üdv.: Varee
  • DannyL
    #356
    Szerintem ezt megoldják neked azon a helyen ahol beszerelteted.
  • szpeeter
    #355
    Hello mindenkinek, vettem egy VW Golf 5-t, sajna a hatso ajtokban nincsenek hangfalak es erdekelne engem ha nem tudd vki eredeti hangszorokat e????vagy hogy holl keressek?
  • stophunter
    #354
    köszönöm!
    gondolom a kocsi kábel csatlakozói nem lesznek kompatibilisek az új jövevényével. hol lehet fordítókat, átalakítókat vásárolni?
  • DannyL
    #353
    Esetleg ez.
  • stophunter
    #352
    ez lemaradt :$
    MP3/CD Parrot
  • stophunter
    #351
    Sziasztok!

    kérlek segítsetek eligazodni, vagy elindulni hogy merre, hol keressek a neten.
    a következőről lenne szó:
    a megane-omban a szeretném lecserélni a gyári fejegységet (a CD-rádiót, remélem jól írtam). létezik olyan MP3-as fejegység ami bluetooth kapcsolatot tud létesíteni a mobiltelefonommal és kihangosítóként is funkcionál egyben?

    mindenhol ez a parrot autó rádió jön ki a keresés eredményeként, de valahogy nem győzött meg...

    MP3/ CD lejátszós autó rádió és kihangosító

    előre is köszönöm a tanácsokat, segítséget! =))
  • vftsforever
    #350
    értem, megnézem akkor a terveket, köszönöm a segítséget
  • PLackó
    #349
    Az autós mélyládák nem szobába valók!
    Szobában a frekvencia menetük silány, 60Hz környéki kiemeléssel.
    Kocsiba vannak tervezve,ahol előjön az igazi, 30-40Hz-es szubtartomány, a kocsi kasztnijának köszönhetően.
  • Vlala #348
    Egy dobozt bármelyik asztalos összedob Neked, ha ezeket a tervrajzokat kinyomtatva elviszed neki.
  • vftsforever
    #347
    én nagyon nem értek az ilyenekhez sajnos. Ha kifizetném neked nem tudnál összedobni eggyet? munkadíjt minden beleszűámolsz
  • Vlala #346
    Feleannyiból jobbat tudsz építeni. ;)

    a SAL oldalán vannak hangláda-minták méretekkel, tervrajzokkal, tehát megveszed a faanyagot, a hangszórót, erősítőből pedig bőőőven megteszi a régi Schneider hi-fi-torony (minden háztartásban megtalálható) erőlködője.

    Ha autósban gondolkodsz, akkor arra azért vigyázz, hogy a legtöbbnek jelszintű bemenet és stabil 12 V kell.
  • vftsforever
    #345
    Mert azok jobban szólnak szerintem azonos árba. 20ezret szánnék rá kb, mit éri emg venni annyiért?
  • Vlala #344
    Autóba való hificucc otthonra? Lehet, de minek?
  • DannyL
    #343
    Szeretném kikérni a véleményeteket erről a fejegységről.
  • vftsforever
    #342
    Hello! Szeretnék mélyládát számítógéphez. Van egy régi gagyi szar amin a hangerőt is lehet szabályzoni. A kérdésem az lenne, hopgyhgy veszek egy autóba valmó ládát ahhoz kell még valami? Vagy erősítő meg iylenek nem kellenek? Olyan 20ropit szánnék rá körülbelül.
  • Zsolti9014
    #341
    kösz a tippet majd ellenőrzöm.