740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • belarus
    #420
    Most már tudom,hogy kell elmenteni az rádió állomásokat!Kössz szépen!!Egyik ismerősöm mondta,hogy nem túl jók a SAL boxerok.Amúgy neki másmilyen van de nem tudom a nevét.De azt tudom,hogy jóval drágább volt mint az enyémeim.
  • ajem kisa
    #419
    Kosz!
    Akkor megnyugodtam, hogy nem az erosito hianya miatt!:P
  • Morphin
    #418
    Somogyi Audio Line...nem kínai gagyi.(magyar) de nem is egy világszínvonal...(elmegy kateg.)
  • ajem kisa
    #417
    A radiokat szerintem ugykell, hogyha szol az valamelyik radio, akkor kivalasztod pl az 1 es gombot, es lenyomva tartod addig amig nem csipog ez kb 2mp lehet! A tobbivel ugyanigy, persze mas szamokhoz rendeled! :P
    Az azmeg milyen dolog, hogy nemjo a radiodhoz az a hangszoro? Kimondta ezt? valaki aki mar probalta? vagy kereskedo? vagy hogy? ha neked tetszik a hangzasa, elegedett vagy vele, akkor netorodj vele!
    En nemtom mien marka az a "SAL", de addig amig neked megfelel, jol szol, akkor xard le mit mondanak a marka fan-ok!
  • belarus
    #416
    Azt szeretném még megtúdni,hogy nekem 4*50W Sal hangszóróm van.És azt hallottam,hogy ezek a hangszórók nem túl jók ehhez a rádióhoz.Pedig szépen szólnak!Meg mit kell csinálni,hogy elmentsem a rádió álomásoka?A használati útasitásában nem találom meg.
  • ajem kisa
    #415
    Nemtudom, de rakd bele 1 zokniba, azis megteszi!
    Mondjuk atomtamadas ellen nem veeeeeed, deee....!?
    Orulok, hogy orulsz, remelem birni fogja a strapat!
  • belarus
    #414
    Helo!
    Megűtöttem az űzletet és meg vagyok vele elégedve.Pioneere deh-2900mpb jár e ehhez levehető panelnek tartó??Mert a villanyszerelő kérdezte tőlem,hogy kaptam e tartót.Én mondtam,hogy nem,és ő azt mondta,hogy kéne,hogy járjon vele.Igaz vagy nem?
  • belarus
    #413
    Jövő hét folyamán jelentkezem mert addigra meglessz!
  • ajem kisa
    #412
    Akkor siman eleg!
    Majd ird meg, hogy megvagye elegedve vele?! ;)
    Csao
  • belarus
    #411
    Helo!
    Nekem csak szóljon valami az autóban.Ezt a Pioneere egyik ismerősömnek van!Lakodalomra kapták ajándékba ugy 1.5éve és el akarja adni.Még nem volt használva és kb 30% olcsóbban ideadná mint a bolti ára.Meg 4 hangszóróhoz kéne ez a rádió
  • ajem kisa
    #410
    Hello!
    Az a kerdes itt is, hogy mire kell, mik a szandekaid kesobb (Vipod, usb, erosito, melylada...), vagy csak, hogy valami szoljon!?
    Es persze, hogy mennyi penzt akarsz beleolni?

    Egyebkent nekem ezelott pioneer em volt, igaz nem ez amit te irtal, en megvoltam vele elegedve, de most alpine t vettem inkabb!
    Van valasztek, ha csak arra kell tenyleg, hogy legyen valami a kocsiban akkor siman eleg, ha tobb kell....(de az alapkerdesek fent vannak!) ;)
  • belarus
    #409
    Helo!
    Akarok venni egy Pioneere DEH-2900 autórádiót.Ez jó fajta rádió vagy nem?Ha nem akkor milyet ajánlatok.
  • ajem kisa
    #408
    Enis beleestem egy ilyen csapdaba, vettem hangszorokat, de miutan kiprobaltuk, megvettem, es elvittem megmutatni valakinek, aztmondta, hogyha nincs erositom, akkor felejtsem el, mert akar tonkre is tehetem a hangszorokat...
    szal kicsit azert kiprobaltuk, es naon gaz volt a hangja, szal most vennem kellett 1 erositot, ami kihajtja a dolgot, es valoban, nagyon durva a kulonbseg, de akkor jott az, hogy ha a melyet rarakom, akkor a teljesitmenyt felejtsem el, ugyhogy jott 1 melylada, most viszonylag teljes a hang!
    De ezt a dolgot lehet tovabbis bonyolitani, hogy pl az ajtokat lehangszigeteled, mert akkor a rezgesek megszunnek, es (tenyleg) megvaltozik az akusztika, de azsem mindegy mivel...stb.stb...
    Szal ha tudod egy haveroddal kottesd erositore, es lehet belekell meg olnod parezer penzt, de erositobol is van rengeteg, fugg attol, hogy mitakarsz majd kesobb, milyen minoseget varsz el, milyen zenet hallgatsz...es persze mennyi loved van ra!
    En most jarok 1600 euronal:s
    Sok szerencset! ;)
  • mosqa
    #407
    Hi! Sony CDX-GT710 fejegységem van, 4x52-es. Vettem hátsó ajtókba Magnat Xcess 162-es hangszórókat(100/150W 91db). A problémám az lenne, h naon csúnyán szólnak már kisebb hangerőn is (18-20ason) xplod élvezhetetlen, és nem az ajtók miatti rezgésről beszélek, hanem egyszerűen torz, nemértem mi lehet a baj. Kevés a fejegység? Előre is köszi a választ!
  • PLackó
    #406
    Csak meghallgatás alapján érdemes választani ládát,az autódnak/fülednek megfelelőt. Egyiket sem hallottam még.
  • PLackó
    #405
    Hát igen, a kicx az jó márka,nekem 2 erősítőm van tőlük :)
  • glokos
    #404
    Sziasztok!! le szeretném cserélni a régi ládámat!
    Találtam kettőt is csak nem tudok választani!
    Az 1. http://www.pitoncaraudio.hu/index.php?page=keszlet&tid=260

    A 2. http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=keres&S=3&T=&GY=0&TXT=&AMN=1&AMX=9999999&FKAT=4&AKAT=60&TID=11044&TN=MTX%20RT12AV%20,%20RT12%20AV,%20RT%2012AV,%20RT%2012%20AV

    Nem használja valaki valamelyiket esetleg?? Egy kis segítség jól jönne!!
  • FlyHigh
    #403
    Meglett a Kicx aktív 250W rms zárt 30cm ládám. Beatnél a kormány megmozdul, pedig azért ez egy középkategóriás sedan, nem hittem először a fülemnek meg a szememnek. Aki aktív ládában gondolkodik és szeretne jéghideg keményen odabaszós mélyeket, az szerintem most ilyen 30e forintos árban biztos nem talál jobbat(még szerintem az 50ezres aktívok közül is jópárat lenyomna). Ezek az oroszok tudnak valamit.
  • FlyHigh
    #402
    Szerintetek az Audio Design márka milyen lehet? Semmi konkrét infot nem találok róla.
  • MuchACHO79
    #401
    Sziasztok!

    Keresek valakit aki segitene nekem egy apróságban. Vettem a MediaMarktban (westend) egy hifit, amelyik tönkrement. HIvatalos szervizben szerelték, de mivel vita kerekedett "szerelés közben" amiért elszakitotta a srác a GPSem antennakábelét elmaradt a pecsételés. HOgy miért idézőjel? Mert csak összedugott 3 csatlakozót (táp, hangszórók, és az antennakábel). Utólag nem ismerik el a szerelést, ezért gondoltam arra, hogy ha valaki ugyancsak vett a mediamarktban hifit akkor szeretném megkérni, hogy scannelje le nekem a westend alatti hifi szerviz pecsétjét, a többi az én dolgom.

    Amúgy seltronic dvd-s fejegység, és a képernyőn levő dolgok jobb és bal oldala fel van cserélődve. Középen van elvágva a kép, és bal oldal jobbon, jobb meg balon, és nem gyógyult reset után sem!

    Aki tud legyen szives segitsen!
  • belarus
    #400
    Helo!
    Most vettem egy Pioneer autórádiót.És az lenne a kérdésem,hogy baj lenne e ha lenne az autóban 2szer 50wattos hangszóró meg 1 75wattos.
  • grezoo
    #399
    Sziasztok!

    Új Genesis Autó hi-fi (high-end) erősítő, sajnos eladó! Five channel RS
    Versenyre készült NEM SZÉRIADARAB!
    nézzétek meg, ide raktam fel

    itt megnézheted
    üdv grezoo
  • Morphin
    #398
    nem. már csak a kábel miatt sem. és nincs is ami meghajtson ekkora ládát(hangszórót), mindenképpen kell egy erősítő...
  • vftsforever
    #397
    Üdv! http://img.vatera.hu/photos/0c/42/647_1_big.jpg

    A ládához az erősítő nem jár. Ha megveszem, úgy fog szólni hogy rákötöm a kábelét a gépnek az 5.1es hangfaljára, ahopl szabályozni lehet h melyik hogy szóljon? Remélem érthető a kérdés, szóval a lányeg h nicns erősítőm és az 5.1hez szeretném használni. Működni fog?
  • KicX
    #396
    Jólvan na, elnézést, nem szidom a SAL-t. Amit pedig a zenei hűség vs. "dübörög" dologról írtál, az 100%-ban igaz! .. de épp ezért szidtam a SAL-t :D
  • Vlala #395
    Reméltem, hogy érted a viccet. Van, aki erre anyut kezdené el emlegetni :)
  • booyaa
    #394
    Legyen már a Hármas-Körös.De tényleg kéne valaki mert kib... nehéz!
  • Morphin
    #393
    vatera,teszvesz, és társai...
  • Vlala #392
    Megszabadulni segítek, együtt bedobjuk a Dunába. Ha el szeretnéd adni, akkor superpont.hu :) Többen olvassák, mint ezt a topicot. :)
  • booyaa
    #391
    Sziasztok!volna egy mélyláda amitől már szeretnék megszabadulni mert a csomagterem használhatatlan volt a méretéből adódóan.75L-es láda egy 38 cm-es DLD mélysugárzó 1 Farados kondival és egy 600W-os Fusion monoblock erősítővel eladó!De kizárólag egyben eladó!
  • Vlala #390
    Ne tessék szidni a SAL-t, valóban nem Hifi, de egy jó autós audiorendszert össze lehet építeni SAL termékekből, egy 25-30 ezer forintos kategóriájú fejegységgel is.

    Sajnos sokan összetévesztik a hifit a nagy hanggal, pedig a high fidelity magas zenei hűséget jelent, nem garantált megsüketülést.

    Benyomnak két 25-ös mélyet a csomagtartóba valami hasraütéssel tervezett fa (rosszabb esetben bútorlap, ettől áll a hajam az égnek) ládikóba, aztán rámondják, hogy hifi van a kocsijukban, nézd, hogy szól, még a rendszámot is rezegteti. Nekik találták ki az olyan tíz-tizenöt perces zenéket, amelyekben csak mélyhang van, meg néha ráénekel két sort egy női géphang.
  • Aegis
    #389
    Sziasztok!
    Ennek a fejegységnek a megvásárlását tervezem. Van/volt valakinek ilyen fejegységgel tapasztalata? Ha nem ajánljátok akkor milyen fejegységet ajánlanátok amin van RCA kimenet, CD(MP3)lejátszó és azért megbízható márka?
    Köszönet előre is!
  • KicX
    #388
    Én valami hidalható 4csatisat vennék (márka: KicX, nekem nagyon szimpatikus, fanatikus lettem :) ), az egyben tudná vinni az első szettet és a mélynyomót is.. De ha írsz nekem a hardverapro.hu-n PÜ-t (APRÓHIRDETÉSEK » Házimozi, HiFi » Autó HiFi » Autó HiFi bazár: minden, ami autóhifi... Új cuccok, használt áron!), akkor küldök neked listát az erősítőkről, amik jók lehetnek, illetve amiket tudok.

    Szettek összerakásában tudok segíteni, beszerzésében pláne.

    @cicai: Nem kell neked 4 X 300 W, az csak a névleges teljesítménye. Én mindenkinek KicX erősítőt ajánlok, odavágja a SAL-t és egyéb gagyihifiket (MNC stb), az ára nem annyira nagyon húzós, mégis felsőkategóriába hajlik már.

    Prohardveren.hu-n (illetve a linken) megtaláltok. Üdv.

    60-70-ezerből (@Rohai) azért már olyat lehet összehozni, ami eléggé komolyan szól (nem SAL :P az nem hifi :P).
  • Szigeri
    #387
    Sziasztok!
    Kérdésem lenne szett összerakásával kapcsolatban! Jelenleg van egy Hertz HSK 163 as 3 komponensű első szettem és egy JBL mélyládám (RMS 300). Kérdésem: Milyen erősítővel hajtsam? Mekkorával és ha esetleg tudtok tippet adni milyen márkát vegyek!?
    A fejegység még későjövő muzsikája de ha van tippetek szívesen hallgatom!
    Az erősítőre 50-60eft ot szánok! A fejegység anyagi vonzata még nem tiszta! Köszönöm a segítséget!
  • cicai
    #386
    meglesz, köszi:)
  • Morphin
    #385
    akkor mégjobban érvényes h a 300-hoz kell az erősítő^^

    cicai:én nem vagyok benne ebben a hifi bizniszben, nemtudom hogy épp mi éri meg...azt nézd meg, mik az igényeid...és mennyi pénzed van ezek fedezésére. ha nem vmi komoly drága cuccot akarsz építeni, akkor elsőnek megnézném a vaterát,teszvesz, ilyesmi oldalakat,hátha van vmi használt minőségi dolog olcsóbban. másik meg h sztem a SAL cuccai kezdőknek abszolut megfelel.és nemis szar kinai gagyi...
    ha viszont van időd menj el nyugodtan egy hifiboltba(van rengeteg autós) és kérdezősködj, az elvégre is ingyen van
  • PLackó
    #384
    Az a 4*50 Watt amit ráirnak az max teljesítmény!
    A névleges teljesítményük kb. 4*15 W.
  • cicai
    #383
    értem és melyiket ajánlanád, persze elfogadható áron
  • Morphin
    #382
    ilyen nincs...ahhoz erősítő is kell...legalábbis sztem egy sima fejegység 4x70w-ot hajt meg maximum...enyém csak 4x50es.
  • cicai
    #381
    sziasztok!
    Melyik a legolcsóbb cd/radio ami kezelné a 4×300wattot?
    köszi