740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • mflex #140
    Mennyit akarsz az egészre költeni ? Csak azért érdekel, mert több száz autóba istaláltam már hifit, trabiba is, nem is akármilyet... Szóval mennyit szánsz rá akkor tudok neked ajánlani, hogy mit mivel hogyan stb...
  • CaviaR
    #139
    A kalaptartóba ne tegyél mélyközepet, mert ha bentvan a csomagtartóban egy mélynyomó vagy kioltja a mélyközepet vagy simán tönkrevágja. Lényeg h nemszokás a kettőt egyszerre, mert nem lesz jobb tőle.
    Kondenzátor szükségtelen, mivel az akkora teljesítményű hangcucchoz lehet hasznos, ami a trabit már szétszedi.
    A hangváltó általában be van építve az erősítőbe, csak akkor lesz külön rá szükséged ha az első mélyközépre rá akarsz kötni csipogót is.

    Lényeg: kell venned egy erősítőt, és egy nagyjából hozzá illő mélynyomó ládát! (Ezeket szokás párban is adni, egy jobbat megkapsz 25-30 körül)
  • Shortstop
    #138
    Hi!

    Segítségetek szeretném kérni abban hogy szeretnék a Trabimba cumót. A kalaptartóba szeretnék két középsugárzót ill. a csomagtartóba egy mélyládát vagy csövet. Melyik lenne az érdemesebb ill. mit kell ezek mellé még venni? Kondenzátor? Hangváltó?
    Ja meg mikor írják a hangszórónak a tulajdonságait az érzékenység mit takar? decibelben van megadva de ez arra vonatkozik hogy hol kezd el torzítani??

    előre is köszi
  • norbi123
    #137
    Heló!
    Van egy JVC CH-X500-as cd táram, j-link csatlakozású, csak az a helyzet, hogy nem találok hozzá megfelelő fejegységet. Aki tudja esetleg, hogy mely autórádiók kompatibilisek ehhez a tárhoz, az segítsen! Köszz!
  • tomiee85
    #136
    hello!
    Van egy eladó, erösítöm autóba ha érdekle vkit (Pyle PLM203 2 csati 2x175 w 1x600 w)Subhoz ideális én egy 800/400 as kickert hajtottam vele...23e Ft (nem garis már de hibátlan)(06705802172)
  • Attix70
    #135
    www.levicaraudio.hu
  • Gabor_(HSF)
    #134
    Hát már legalább 6 éve nem autóhifizek,de a sonyknak sosem tetszett a hangja.
    a pájó jobb választás sztem,de az is igaz én alpine és blaupunkt buzi voltam mindig..
  • Guer
    #133
    Hátha_vki_tudja_hogy_honnan_és_mit

    össze_szeretnék_kötni_egy_kenwood_krc-852d-t_és_egy_egy_kenwood_kdc-c600-at
    fejegység+cd-tár

    arra_lennék_kiváncsi_hogy_milyen_kábel_kell_hozzá_és_honnan_lehetne_beszerezni
  • Gaba9
    #132
    Sehol senki ????? :S
  • Gaba9
    #131
    Helo .. most akarok venni hangot kocsiba .. egy kis véleményezést ejtenétek eme kettőről h meiket lenne érdemesebb megvennem ??
    pioneer DEH-P7700MP v Sony CDX-GT300 .. pioneert megkapnám 40ért használtan a sony alap annyi de vadi uj ! pár tanács esetleg ?? köszi elöre .. :)
  • Forrest Gump
    #130
    Hoppá:)
    Tehát a másik model:pioneer
  • Forrest Gump
    #129
    Sziasztok!
    Egy kis vélemény kérés:)
    Melyiket választanátok inkébb?
    ezt vagy ezt
    Köszi a véleményeket.
    ui: erősítő nem lesz hozzá, ha ez esetleg lényeges a választásban.
  • desigo
    #128
    Egy szobában az 5.1-es hangrendszeren az előnyök filmnézéskor jönnek ki.A surrond hangszóróból mindenféle zajok jönnek.
    A kocsiban túlnyomó részt zenét hallgatnak az emberek azt pedig sztereóban.
    Be lehet rakni 5.1-es hangrendszert a kocsiba is de zenehallgatáshoz nem sok értelme va.
    Azt a pénzt amit az ovál hangszóróra költenél inkább rakd hozzá az első szett árához és egy minőségibb első szettet vegyél.Jobban jársz szvsz.
  • CaviaR
    #127
    Nem azt mondtam h ne legyen hátulra, hanem azt h tök fölösleges mélynyomó mellé ovált venni. Nekem is van hátul kettő, de nem ovál, pláne nem koax.
    Ha hátra te mindenáron be akarsz rakni koaxot (ami tehát magasat is sugároz), legyen, de hogy kocsiban ez így fos lesz az is biztos. Magashang elölről, minél inkább fejmagasaságból jöjjön, mélyközép ajtókba, mélynyomó ahova tetszik. Oválnak nincs helye ebben a rendszerben.
    Tipikus amcsi hozzáállás: "Fuckin' drága mindenfélét belerakok attól faszán szól a stuff, you know..."
  • Vlala #126
    Minek a hifi?
    Vagy jobbat kérdezek: mi az a hifi?
    Eredetileg a High Fidelity, azaz a magas zenei hűségű otthoni rendszerek elnevezése volt. Autóban majdnemhogy lehetetlen magas zenei hűséget produkálni, mert nem szögletes a tér, magas az alapzaj, stb.
    Sajna ez a kifejezés manapság már csak annyit jelent, hogy "hangos zene a verdában", vagy ahogy Te is fogalmaztál, "faszán szól a cucc." :)
    Tehát ha Orsós Kálmánka bevágja a két nagyovált a kalaptartóba, az minden lesz, csak nem hifi...
    SASboy: CD-MP3 fejegységet tudok ajánlani, meg autóhifivel foglalkozó stúdiót.
  • CSOCSO
    #125
    "Az erősítő + mélynyomó párosítás mellé minek az ovál???"

    irtak az indexen is hogy minek ez.. hat hulye vagyok? hiszen a koncerten is csak elol vannak a hangfalak.

    -
    eloszor is 1 dolgot szeretnek kerdezni...hat akkor minek a dolby?
    ok ok hany zene megy olyan dolbyba hogy annak abba kell mennie kulonben nem elvezheto?.. nemsok viszont mivan ha dvd filmet tennek be? vagy olyan zenet ami engem eppen nemigazan erdekel..csak a hatul uloket...

    vagy maradjunk csak annal hogy nekem amcsi szar kocsim van. .es ebben egy palcikaval lehet allitani azt hogy merrol szoljon a hang.. es nekem igenis az tetszik jobban hogyha korbe vesz a zene.. es nem csak elolrol szol!
    ezen nincs mit okoskodni.. nekem igy jon be... lehet botfulem van.. en nem hallom szetbaszodni az akusztikat.... meg lehet hogy mondjuk sok autoba nem adna a nevet a JBL.. meg BOSE ha a sok hulye autoceg ossze vissza epitgeti (6 hangszoros) a cuccokat az autoba...
    a celicankba is faszan szol a cucc.. igaz el birnek viselni egy kicsit utosebb cuccokat de nincs semmi baja akusztikailag!
    amugy nem hallottam meg milliard vattokat szolni.. lehet ott szarul jon ki az akusztika..
    olcsobban megusznam a dolgokat.. elhihetitek.. de ha egyszer jobban bejon ugy hogy hatulrol is szol....

    ui: itthon is az 5.1 bol mindenhonnan jon a zene
  • SASboy
    #124
    hi. Aki jártas a témában tudna vmi jó cd/mp3-s autóhifit ajánlani?? Ja meg, hogy mindegyik belemegy minden fajta autóba vagy változó?
  • desigo
    #123
    Ja, és ne hallgass az eladókra!!!
    egyetértek:)
  • CaviaR
    #122
    :DDDD
  • static
    #121
    Hogy szét...ssza az akusztikát..
  • static
    #120
    Dupla mélyládát vegyél és direkt mono erősítővel hajtsd, valami bikával. A két első szettet pedig külön erősítővel. Ja, és ne hallgass az eladókra!!! :)
  • CaviaR
    #119
    Az erősítő + mélynyomó párosítás mellé minek az ovál???
    A T162 hiába Fosgate, akkor is koax. Egy komponens szettel jobban járnál, igaz azt nehezebb megcsinálni mint becsavarozni egy koaxot...
  • wander01
    #118
    ez igen :D csini darabok. a sima hangszorokat a fejegység hajtja?
  • CSOCSO
    #117
    minden rockford... power hangszorok es melylada es punch erolkodok... persze mindenbol uj!

    T162C 6.5"
    T1692C 6X9"
    ----------
    Rockford Fosgate Punch P4004

    and

    Rockford Fosgate T112D2
    ----------
    Rockford Fosgate Punch P3001
  • wander01
    #116
    pontosan milyen tipus? rockford erölködő jól hangzik. egy 12 inches punch ládához tökéletes.
  • CSOCSO
    #115
    ha lesz akkor olyan rockford erosito lesz ami 2 ohmon 300w ot tud.. szvsz egy 12 inches melyladahoz eleg lesz...
  • wander01
    #114
    hát nem kell macaudiot, magnatot, SAL-t meg hasonlo gagyi szutykokat venni. ennyi a megoldás én az erősítőmet már 4 éve nyúzom, a rockfordom meg már a harmadik ládám de ez is már lassan két és fél éve van meg. elötte kinyirtam 2 dragster ládát mert a Qautohifinél elfelejtették mondani hogy nem figyelték hogy az erősítő túl sok a ládának. aztán jött egy uj srác hozzájuk és megkérdezte tőlem mikor a második leégett dragstert vittem hogy mit akarok olyan kis gyik ládikóval, mert a duplája kéne az erősítőmhöz.
  • chungey
    #113
    Hát régebbi márkás, vagy újabb de gagyibb erősítőket terheltünk ugye több hangszóróval(3-2-1 Ohm eredő) és némelyik kicsit "beizzadt". Egyszóval nem bírták az áramerősséget meg hőt és egy idő után megadták magukat, vagy instabilak lettek és kinyírták a hangszórókat. De manapság ritka az olyan erölködő ami nem birja a kis i-t, de nem árt vigyázni.
  • wander01
    #112
    Nekem is Rockford Punch van de az 2ohmon van hajtva... Chungey azt hogy érted hogy az olcsóbbak nem igazán szeretik sokáig?
  • chungey
    #111
    Az én mélyládámban 4 ohmos punch van, ugyhogy biztos van 4 ohmos ládájuk.
    2 ohmos cucchoz azért nem árt egy jófajta erősítő, az olcsóbbak nem igazán szeretik sokáig:)
  • CSOCSO
    #110
    nah... ezt kerdeztem szeptember 10 en.... koszonom a valaszt
  • wander01
    #109
    igen és nagyobb teljesítményre lehet sarkallni a dolgot, erre mondtam hogy a kis gyik ládák mennek 4 ohmon. és azt hogy én 4 ohmos rockford ládát még nem is láttam azt szó szerint értettem, valszinü mert nem turkáltam eleget. egy szoval sem állítottam hogy nincs olyan
  • jonnie
    #108
    Baromira nem, a 2 ohm-on 2* akkora áram folyik mint a 4 ohm-on, baromira leegyszrűsítve, és mivel nagyobb áram folyik a hangszóró tekercsén, vastagabb kábelt kell használni.
  • CSOCSO
    #107
    "hogy én 4 ohmos rockford ládát még nem is láttam"

    nahat es akkor mivan?:D
    en se lattam meg ..csak neten:D
    nekem tok 8 hogy 2 vagy 4 ohm.. azert kerdeztem mert nemtom mi kulonbseg lehet koztuk... arban alig van kulonbseg..talan 20 ezer ft...
  • mabbak
    #106
    van a mac audionak a flatblock nevű mélynyomója, nekem egy kicsit fura h ilyen vékony, szóval szerintetk jóje egy ilyen cucc, mer a helytakarékosság fontos lenne, csak olyan furcsán állok hozzá h ilyet vegyek
    ha használ vki ilyet vagy van róla tapasztalta,h milyen az legyen szíves leírni
    köszi
  • wander01
    #105

    akkor felsorolom neked ami minden low-end csecse, villogó, sokkisszínesbaszásközlekedikrajtamertazannyiracoolésvagány rádióba benne van (az általad prezentált listából):
    FM (végülis rádió vagy miaszösz, AM-et nem is tud???)

    RDS (PI, PS, AF, TP/TA) /RDS / PTY-Regional minden RDS készülék tudja, azért RDS, traffic infoval, news-al meg a többi kis baszással együtt)

    PLL Synthesized Tuner (ezt köznyelvben autotunernek hivják és szintén minden tudja)

    ST/MO Selector (sztereo illetve mono választó, tényleg, lehet hogy a sony már nem tud mono-t de hát ez a 21. század, asszem volgában lévő gyári rádió volt az amit valaha láttam és mono volt)

    18 Preset stations (nyomjunk háromszor FM gomocskát, és 3x6 csatorna van. durva de ezt már nem is írják rá a készülékekre mert alap)

    Compu-Store (AMS) (tök jó hogy eltárolja a beállított rádiócsatornákat ugye?)

    Preset Scanner (megnyomod és behangolja a 6 legjobban fogható csatornát. szintén minden tudja, a sony is)

    Seek Up/Down (gondolom ez a csatornaválasztás...)

    Manual Up/Down (...ez meg manuális frekiállítás. király de szintén alap)

    Clock function in RDS mode CD Section (tud órát mutatni, hát ez is teljesítmény)

    8 times oversampling (speciel ez nemtom micsoda de nem adnék sokat érte)

    16 bit D/A converter (szintén alap, semmire sem írják rá és szerintem manapság már 24 bit, de ebben nem vagyok biztos (mert nem írják rá :))

    Random, Repeat play (no comment)

    Intro Scan function (bekapcsolod és van tüzijáték. király)

    MP3 playback (ezért veszünk ilyet ugye)

    Audio CD / CD-R / CD-RW playback (igen igen, jo ha tudja)

    MP3 Search function by file or directory Audio Section (ebben nem vagyok biztos hogy micsoda, arra tippelnék hogy lehet könyvtárat meg számokat váltani, vagy direktbe arra ugrani ha van távirányító hozzá)

    4 x 40 Watt Max (hidd el ez inkább csak 4x10 vagy 15watt. gondolom láttál már 10cm magas és 5 cm széles kis szutyok műanyag számítógép hangfalat amire rá volt írva hogy 250Watt PMPO ne higyj neki, mert egy nagy kamu. na a sonynál és más nagyobbaknál akik hajlandóak megvenni a licenszet a MOSFET lényege hogy olyan mint egy mini erősítő és tényleg közel van ahhoz teljesítményben ami rá van írva az előlapra)

    4 channel Output (jojo, 4 hanghszoro rendben)

    Electronic Audio Controls (vagyis menüben gombokat nyomkodva kell a hangzást állítani és nem a potmétereket tekergetve. ez a volga óta szintén alap)

    Separate Bass & Treble
    Balance control
    Fader control
    Loudness control (ez a négy cucc az Electronic Audio Controls. érdemes felsorolni őket mégegyszer, többnek látszik)


    2-channel Line-Out General (kétcsatornás kimenet?? na ebből konkrétan a sonynál csak egy van kiváncsi vagyok használod-e)

    Alphanumeric display with song scrolling text (MP3) (megy a szöveg a kijelzőn meg kiir számokat is meg betüket is, alap, ugye 21. század)

    Fluorescent display (VFD) (magyarul sötétben is látni mert világit)

    Flip down detachable front panel (le kell hajtani, hogy betoljad a cd-t és le is lehet venni. szuper)

    Aluminium Front Panel (hadd karcolodjon, de legalább cool módon néz ki)

    Blue illumination (kéken világít, és feljebb már egyszer említették)

    ISO connector (mi más lenne? esetleg a volga...)

    ISO standard dimensions (ugyanaz, nemtom minek írják ezt is kétszer)

    Weight: 1,7 kg (ez meg tökmindegy, de amugy minél nehezeb, annál táposabb a belső kis erősítő miatt lásd MOSFET, kivéve ha digitális de az sem ad 4x40 wattot)


    Naszoval, azt kell hogy mondjam, minden elismerésem a Roadstar marketingeseinek hogy a nagy semmiről és alapcuccokról amik nélkül nem is működne a rádió ilyen szép és hosszú listát tudtak írni, ez azért már szakmai teljesítmény. úgyhogy én nem hasonlítgatnák semmit a nagyobb gyártókhoz.

    asdasdasd akkor és olyan Roadstart vesz amilyet akar, de én még bottal sem piszkálnám meg. amit beirt hogy milyet akar venni, kiváncsi lennék hogy milyen az a kártyaolvasó és usb meghajtó benne és mennyire használható.

    most pedig ezennel befezném a fikázást, ugyis egyértelmű hogy csak az veszi meg a very-very-low-end cuccokat akinek tényleg csak arra van zséje, ami rendben van ez van. de akinek van egy kis sütnivalója előre gondolkodik, utána meg még utánanéz hogy a sok kis csecse felirat mit is takar igazából.
  • CaviaR
    #104
    Lol. Az nagyon fontos h a gyerek piszkálja hátulról a rádiót, gratulálok.
    asdasdasd: Vegyél Sonyt az olyan jól hangzik. Még robotkutyát is gyárt.

    wander: már azt sem értem milyen 4x10wattról beszélsz, de a te dolgod. Felőlem mindenki azt vesz amit akar nem izgat, de az zavar, h ha valami olcsóbb mint a többi és ugyanolyan (vagy jobb), akkor azt fikázzák.
    Szal az enyém egy Roadstar CD-801MP/FM típusú autórádió.
    Kb 4 éve van meg, így nem emléxem pontosan az árára, napjainkban viszont biztos nem kérnek el érte sokat.

    Csak h tudd miről is van szó:
    FM
    RDS (PI, PS, AF, TP/TA)
    RDS / PTY-Regional
    PLL Synthesized Tuner
    ST/MO Selector
    18 Preset stations
    Compu-Store (AMS)
    Preset Scanner
    Seek Up/Down
    Manual Up/Down
    Clock function in RDS mode CD Section
    8 times oversampling
    16 bit D/A converter
    Random, Repeat play
    Intro Scan function
    MP3 playback
    Audio CD / CD-R / CD-RW playback
    MP3 Search function by file or directory Audio Section
    4 x 40 Watt Max
    4 channel Output
    Electronic Audio Controls
    Separate Bass & Treble
    Balance control
    Fader control
    Loudness control
    2-channel Line-Out General
    Alphanumeric display with song scrolling text (MP3)
    Fluorescent display (VFD)
    Flip down detachable front panel
    Aluminium Front Panel
    Blue illumination
    ISO connector
    ISO standard dimensions
    Weight: 1,7 kg

    Mostanában kb ennyibe kerülhet a Sony is, a fasza kis távvezérlőjével. Vegyen mindenki Sonyt, és hallgasson meseCD-t. És akkor még futtja olyan izléses plüss dobókockára a visszapillantó alá.
    Tényleg wander! Beszereztél már ilyet a suhogós nadrág és a meseCD mellé?
  • wander01
    #103
    bazz most kapcsolok. 60 ezerért vetteél Roadstar-t?? 60-ért????? téged nagyon-nagyon átvágtak szerintem Caviar, tedd meg nekem hogy beirod ide a pontos tipusjelzést, hadd nézzek már utána hogy milyen... Ja igen, az R3350-esnél mi lenne a 25 funkció? lássuk csak cd/mp3-at tud. tényleg hanyagolható, felesleges funkció. A drive S is felesleges, hadd szaggasson a cd mint a barom mikor a pesti utakat járja az ember. végül is az RDS is felesleges, ugyis fejből tudod a frekiket, hogy melyik milyen rádióállomás. A MOSFET-ről nem is beszélek mert minek az a tényleges előerősített 4x40-45 Watt-os végfok amikor lehetne 4x10watt is, mint elta, roadstar, stb. az ID3, meg a cd text is minek, ugyis tudod fejből a rádiófrekik mellett hogy a 25 mp3-as könyvtár a cd-n milyen sorrendben van és melyik szám melyikben található. és a kártya távvezérlő is gagyi, mert minek tudja a gyerek a hátsó ülésről váltogatni a mesecd számait. a nappal is látható kijelző is szar ugye mert minek ha tudod fejből a cd-t. az egyetlen nem olyan lényeges szerintem csak az erősítőkimenet, mert aki komolyabb cuccokat akar az kicsit feljebb turkál az árlistán, mert 1 kimenet nem kimenet. na caviar, tényleg volt egy felesleges funkció. gratula. a roadstarod tipusát meg ird már be ide lécci.


    asdasdasd döntsd el kire hallgatsz
  • wander01
    #102
    és mióta van meg?
  • CaviaR
    #101
    De bazz ne általánosítsatok már ennyire.

    I.C.ram! Lehet h a Roadstar fos TV-ket gyárt, az egy dolog. Nekem van egy Roadstar fejegységem, anno vettem 60ért, és közelébe sem ér a Sonykhoz ebben az árkategóriában. Jó tudom a R3350-est hozzádvágnak 30-35ért, de az olyan is. Benne van 25 funkció, aminek egyiknek nincs semmi haszna. Suzuki is milyen pocsék autókat gyárt, de motorokban a csúcs. Aki azért nem vesz autórádiót, mert a TV-je szar, az megérdemli a Sony R3350-est 30.000-ért.