740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • Vlala #300
    Tehát mind a négy ajtóban méylközép+magas? Az elvileg lefoglalja mind a négy kimetnetet, a magassugárzóknak általában elég a mélyközép kábelét lecsapolni.
    A hátsó két hangszóróról kellene venni a jelet a jelszintátalakítóhoz, ez a hangszórók teljesítményét nem fogja különösképp befolyásolni. Az átalakítót elhelyezheted hátul is, így kevesebb RCA kell, viszont a kábelek miinőségére figyelj. A "tíz forint métere" kábel, vagy az alultáplált erősítő általában hallhatóan rontja a rendszer hangzását.
  • Morphin
    #299
    8 hangszórós gyárilag...minden ajtoban 2. Egy alul az mély+közép és egy csipogó fent ami a magas. Szted melyiket kéne lekötni??A leágaztatás meg lehet nem vmi jo megoldás :S Mivel jelszintátalakító kell így azt is kalkuláld be pls! Másik h az RCA métere elég drága...a jelszintátalakitot hol helyezzem el? Mert ha hátul akkor RCAbol kevés kell.(ez jonak tünik) várom válaszod! és köszi h ennyit segítesz!!
  • csokiskex
    #298
    ELADÓ: SONY CDX-GT500 -as fejegység. karcmentes. 30.000 Ft
  • Vlala #297
    Ha négy hangszóró van az autóban, akkor foglalt. Ha cska két csipogó+két mélyközép elöl, akkor a hátsó kivezetések szabadok.

    Ha mindenképp szeretnél hátra hangszórókat az erősítő (és gondolom, mélyláda) mellé, nem a legszebb megoldás, de a hátsó hangszórókivezetésekről le lehet ágaztatni a jelszint-átalakítót az erősítő számára.
  • Morphin
    #296
    Köszi szépen akkor ezekszerint megoldható! namost már csak az a kérdés h melyik két hangszórókivezetésre gondolsz? a rádió hátulján nem foglalt az összes ilyen ISO csati??
  • Vlala #295
    Semmi gond, csak szükséged lesz egy jelszint-átalakítóra.
    Pl. egy ilyenre. A két hátsó hangszórókivezetésre rákötöd, a két RCA-csatlakozón pedig jeszintű kimenetet kapsz, amit szépen meg lehet kajáltatni az erősítővel.
  • Morphin
    #294
    Hát majd azt igen...egy kisebb mélyláda jól jönne azért.A G Astra gyári hangcumoja nemrossz (hangszórókat tekintve), de jobb lenne ha a mély nem azokat terhelné.Haver azt mondta vhogy csak megoldható,ezúton is akkor elmondhatnád h hogyan is.Nem tudom milyen a hátulja de sztem csak ilyen ISO csatik vannak rajta...ezzel működhet?nagyon megkell buzerálni? mert ha igen akk vagy hagyom és majd uj kocsiba, vagy eladom és veszek egy Pio-t azokon ált. van RCA. előre is köszi
  • Vlala #293
    Az új rádiókban szinte mindegyikben van. A GT-20-as sorozatában sajnos nincs.
    Erősítőt szeretnél rákötni?
  • Morphin
    #292
    Hali! Van egy Sony CDX-GT23-as autórádióm, és az lenne a kérdésem h van-e a hátulján RCA kimenet.(szervizben rakták be,nem kérdeztem,nem láttam).Haver azt mondta h az uj rádiokban szinte mindegyikben van, de kiírva nincs az adatlapján meg sehol nem láttam róla infot,h van-e neki.Más rádiokon meg már láttam kiírva... tipp??
    Amúgy ő az!
  • pajti
    #291
    Sajnos nem tudok alá nyúlni.
    Majd megoldom vhogy, csak lenne már jobb idő... Esőben nincs kedvem szerelni:)

    Tufa: 140km-t ezért nem utazok. :D
  • Toroco
    #290
    Nem tudom, hogy ha beakasztod azt a kis fület az kiold e valami zárat, ha nem és hozzáférhető a műszerfal alól, akkor told ki előre. Nekem régi autóm van és mindig a műszerfal alá nyúlok és úgy szedem ki.
  • Toroco
    #289
    Nem tudom mennyiért csinálja meg, ezt meg kell kérdezni. Nekem a szomszédom műszerész, és ő csinálta meg. Szétszedéssel összerakással együtt volt 10 perc amíg megcsinálta
  • Tufa
    #288
    vidd el a boombasstikba, 1000forintért cserélnek fejegységet(nem kell náluk vásárolni hozzá)
  • pajti
    #287
    Ki akarom szedni a fejegységet a műszerfalból de nincs meg az a kis fül amit két oldalra kell beakasztani. Nem tudom hogy nézett ki, a kocsival együtt vettem... Hogy szedjem most ki?
  • Aegis
    #286
    Mértem már, minden OK. Forrasztási gyakorlatom az van, de egy ilyen műveletet azért mégsem biztos hogy meg merek kockáztatni :) műszerész mennyiért csinálhatja meg?
  • Toroco
    #285
    Ha oldalba vágod, és elhalgat, akkor lehet, hogy nálad is az RCA kimenet lazult meg. Szedd ki a fejegységet, és úgy rakd össze a kábeezést, és kezd el finomam mozgatni az RCAkat. Ha így produkálja a jelenséget meg van a hiba. Fejegyszég szétszed, RCA lábak újra forrasztása, és jó lesz. Nálam konkrétan ez volt a hiba. Ha van forrasztási gyakorlatod megcsinálhatod magad is, de a veller pákát ajánlom hozzá. Ha nincs vidd el egy műszerészhez.
    Meg multiméterrel mérd ki az RCA vezetéket, nem e tört meg valamelyik szál. Vagy mérted már?
  • Aegis
    #284
    Így értettem :) ha így rákötöttem akkor szólt rendesen recsegés meg hatásszünetek nélkül, de ugye ekkor nem csak a mély hangokat nyomatta, meg ezt a kimenetet a hátsó passzív hangszóróknak találták ki és nem az erősítőnek :)
  • Vlala #283
    Hátsó hangszórókimenetre erősítőt?

    A szetted minőségileg legjobb tagja a fejegység, szerintem nem abban lesz a hiba.
  • Aegis
    #282
    Az akksi valóban nem örvend a legjobb állapotnak, de ami érdekes hogy ha pl a hátsó hangszórókimenetet kötöm rá az erősítőre akkor hibátlanul szól (persze ekkor nem csak a mélyhangokat sugározza a mélyláda). Ha meg elkezd recsegni és oldalbavágom kicsit a fejegységet akkor megint szól egy kis ideig rendesen. Úgyhogy én az autórádión belül gyanakodom valami (kontakt)hibára.
  • Vlala #281
    Fura lesz, amit mondok, de ez szerintem kábelhiba. Szerintem az erőlködőhöz nem vezet elég nagy kábel az akksitól, vagy még az lehet, hogy az akksi nem örvend a legjobb állapotnak. A SAL erősítők híresek tápigényükről, pláne, ha akitválod rajtuk a +6dB-es mélyhangkiemelőt...

    A "gödrökre aktiválódó" recsegés mindenképp kontakt, nem törik meg valahol a kábel?
  • Aegis
    #280
    Ha menet közben ilyet csinál a mélyláda, hazaérek, leállítom a motort akkor többnyire helyre szokott állni. De ha feltekerem a hangerőt akkor van hogy teljesen elhallgat, és ha visszahalkítom akkor megint szól rendesen. Viszont az is furcsa nekem hogy a végfok elég rendesen melegszik. A sima hangszórók nem zárlatosak, a mélyláda kábele szintén nem.
    Toroco köszi a segítséget majd ha lesz egy kis időm akkor megcsinálom amit mondtál :)
  • Toroco
    #279
    Előfordulhat valami földelési hiba is. Az is okoz recsegés szerü hangokat. Olyat nem tapasztaltál, hogy olyankor csinálja, amikor jár a motor, és ha leállítod elhalgat? Nekem ilyen volt, és döccenönként változott, sőt még azt is lehetett hallani a mélyládáből, hogy pörgeti a CD-t, vagy számot vált. Igaz ez nem recsegés, hanem erőteljes dübörgés formában jelentkezett. Nekem a fejegységben lazult meg az rca csatlakozó. Vissza kellett forrasztani a fejegység alaplapjára. Javaslom kicsit mozgasg meg az RCA dugókat a fejegységen, hátha az a gond, ha ez akkor egy műszerész pillanatok alatt megjavítja.

    Még azt tudom javasolni, hogy ha az előző nem hoz sikert és van lehetőséged, hogy szedd ki a hifit a kocsiból kábelestül, és rekd össze a földön és próbáld ki. Mozgass meg minden csatlakozót, rázd meg az erősítőt, fejegységet, hogy jelentkezik e a hiba. Csináld meg járó, és nem járó motornál, és esetleg úgy is, hogy az aku nincs rákötve az autóra. Talán így kiderül a hiba.

    Tudom kicsit macerás, de jobb megcsinálni. Az elektormos zárlat okozhat gondot a hifiben és az autóban is.
  • Aegis
    #278
    Sziasztok!
    Egy autóhifi problémával kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket: Karácsonykor vettem egy Sony CDX-GT 220 fejegységet, hozzá egy SAL WRC 200 erősítőt és erre rá egy Twister TW-300RD mélyládát. Egy darabig semmi baj nem volt vele, nagyon szépen szólt, de egy idő után (kb 1-másfél hónap) a mélyláda furcsa, recsegő hangokat adott ki. Először az erősítőre gyanakodtam, de azt kipróbáltuk egy másik autórádióval, és hibátlanul működött. Majd ellenőriztem, megmozgattam az összes kábelt, megnéztem van-e valahol rövidzárlat, de ugyanúgy csinálta tovább. Akár CD-ről, akár rádióról működtetem ugyanúgy csinálja. És érdekes módon nem mindig. Van amikor huzamosabb ideig szól rendesen, jön egy gödör és megint elkezd recsegni, majd elhallgat...jön mégegy gödör, és ismét szól de megint recsegve. Néha viszont akkor sem működik ha bekapcsolom az autórádiót. Van azonban mikor egész úton normálisan szól. A normál hangszórók működnek hibátlanul, egyedül a mélynyomó szerencsétlenkedik. Lehet hogy a végfokkal van a probléma? Valakinek volt hasonló tapasztalata? Vagy csak az én autórádiómmal vannak ilyen rejtélyes problémák? Megköszönnék minden segítséget! :)

    Üdv: Aegis
  • Bercy #277
    Sziasztok. Valaki tudna segíteni, hogy hol tudnék beszerezni ISO - FAKRA átalakítót?
  • pulti
    #276
    ja ez igaz hogy az alap vezetékek egyformák, de lehetnek extra dolgok is beépítve pl telefonnémítás érzékelő, nekem ezzel volt a gondom azért nem szólt kikellet kötni a rádió csatin (kék színű vezeték)
  • Csabesz6
    #275
    köszi
    még nincs meg a fej,csak kérdeztem ,hogy ha megveszem ,akkor itthon egyedül be tudom-e szerelni:)azalényeg hogy szóljon, meg tudjon mp3at.csak 2bd hangszoro van bekötve.majd mediamarktban nézek valami óccsót.
  • ThodEE
    #274
    Eredetileg 2 dugó megy bele egyik ami a tápot meg ilyesmit csatlakoztat a másik pedig a hangszórókat, ez szabvány sztem és mindegyiknél ugyanaz.
    De azért nézdmeg a fejnek a papírját.
  • pulti
    #273
    na aza baj hogy a kocsiban kell átkötni a némítószálat azért írja ki hogy muting
  • Csabesz6
    #272
    csövi
    Egy fejegységet otthon is be lehet szerelni ugye?Gondolom a csatlakozók egyértelkműek...Vagy szakemberre kéne bízni?
  • Tufa
    #271
    Nekem is omegában(95) van nem gyári fej(SONY CDX-GT616u) és hibátlanul müködik. Nem lehet hogy távirányítóval lenémítottad?
  • pulti
    #270
    Csáó Mindenki!
    Kérdésem volna az igaz e hogy központi kijelzős kocsikba nem kompatibilisek néhány fejegységek? Na most lehet igy jártam Opel Omega 1997-es központi rádió kijelzős kocsim van és most vettem bele fejegységet panasonic cq c1323ne a régi ami gyárilag be volt rakva az Blaupunkt Car300. Gondom az hogy a Pana egy hibaüzit ir (lehet nemis hibaüzi) még pedig: "muting 0" ha jól fordítok némítva.. és akármit nyomkodok nem reagál semmire.. cd kitudom venni vissza is rakom kijelző műkszik.. Köszi a segítséget!! ÜDV
  • ThodEE
    #269
    Nemtudom H én vagyok csak olyan aki elsétálgat meghallgatni H mit vesz vagy oda viszi a kocsit esetleg ha a kocsiba lesz.
    De sztem nelegyél lusti és csak a kinézete meg az adatai miatt megvenni egy adott sugárzót.
  • ThodEE
    #268
    Szia:)
    Kicsit megkésve:D

    Nekem még mindig kifogástalanul megy és levehető előlapos.
    Hiányolom a fényerő állítását az előlapon de minden más OK:D
  • pajti
    #267
    Üdv! Mondjatok már egy jó boltot ahol házhozszállítás is van. Hangszórót vennék :)
  • marsu
    #266
    köszönöm
  • wardogzombie
    #265
    nem kell bekötni nálam sincs
    menüben van dimmer? azzal halványul
  • wardogzombie
    #264
    az első
  • marsu
    #263
    Sziasztok, vettem egy autórádiót, mindent be tudtam kötni, kivéve, egy rószsaszín vezetéket, aminek a kijelző halványítása lenne a funkciója. Azt nem tudom hová kellene kötni.

    Tudtok nekem ebben segíteni??

    Előre is kösz!!
  • saviola
    #262
    Sziasztok! Autótádiót szeretnék venni és kettőt találtam ami nekem tetszik, csak nem tudom melyik a jobb. az egyik ez a másik meg ez lenne. Szerintetek melyik a jobb?
  • mohuska
    #261
    egyébként meg kössz : )