740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • Attix70
    #180
    www.levicaraudio.hu
    Itt tudtok válogatni , posta megoldott.
    Ajánlom mindenkinek !
  • Crazyn
    #179
    Hali!
    Ehhez mit szóltok? Nincs rá sokkal több lóvém, de lehet, hogy kell rajta igazítani, ha elszámoltam a dolgokat az erősítővel:

    Mélyláda - Band-pass 1x25cm - mac Audio Ice Storm 125
    150W folyamatos, 250W max. zenei terhelhetőség, 4Ohm, 22 - 500Hz frekvencia átvitel, 90dB érzékenység, kék LED, plexi előlap, 25cm-es mélysugárzóval szerelt bandpass mélyláda.
    350 x 365 x 440mm méretek, csúszásgátló kárpit.

    Hangszóró - Szett - 13cm - mac Audio Premium S 2.130
    60W folyamatos, 120W max. zenei terhelhetőség, 4Ohm, 42 - 25.000Hz frekvencia átvitel, 91dB érzékenység, 2 utas 16cm-es komponens hangszóró szett. Fekete króm design, polypropylén woofer, 10oz mágnes, neo magassugárzó, 168 / 119 mm teljes szélesség, 56mm beépítési mélység.

    Erősítő - 4 csatornás - mac Audio MPX 4000
    4x180W, vagy 2x500W max teljesítmény, beépített Bass Boost áramkör, HP és LP filterek, 4 / 3 / 2 csatornás sztereó erősítő.
    · Frekvencia átvitel: 5 - 50.000Hz (-3dB)
    · Torzítás (THD) < 0,05%
    · Jel / zaj viszony > 100dB
    · HP filter: 40 - 500Hz között állítható (12dB / oktáv meredekség)
    · LP filter: 50 - 250Hz között állítható (12dB / oktáv meredekség)
    · Bass Boost 45Hz-en 0-12dB közötti kiemeléssel
    · Beépített védelmi áramkörök
    · Méretek: 319 x 59 x 226mm

    Fejegység - CD/MP3/rádió - Kenwood KDC-W534U
    CD-Rádió MP3-WMA-AAC lejátszás, RDS-tuner, 24 programhely, 4 x 50 Watt erősítő, RCA kimenet (2V), 24 bit D/A átalakító, tekerős hangerőszabályzó, Keresés a mappák között zenelejátszás közben, Supreme magas hang kompenzálás, Forrásonkénti hangerőszabályozás (Source Tone Memory) System Q, Telefon némító funkció (-20 dB), CD, CD-R/RW kompatibilitás, CD/MP3-tár vezérlés, digitális óra, 14 szegmens FL kijelző, kézi fényerő szabályozás, piros gombsorvilágítás, levehető/lebillenő előlap, gyári kormánytávvezérlési opció (CAW... adapterrel) Hátsó USB csatlakozó 1m USB kábellel

    Előre is köszi a válaszokat.
  • krisz21td
    #178
    Na mi a fene,kihalt a fórum?
  • krisz21td
    #177
    Hi!
    Írok egy szettet és vki aki komolyan foglalkozik vele mit mondana erre:
    Erősítő:Mac Z4200,Fej: Sony cdx-gt300,Oldal:Mac super audio 2.16,Sub:Mac wildstorm 130,Kondi:Conection fsf-10,Kábelek:Conection fpk-300 !Árban durván 165e
    Előre is köszi a véleményeket!
  • laceehu
    #176
    Új Audi A5 képek:

    http://rapidshare.com/files/19319249/audi.zip
  • csabieee
    #175
    Hali!
    Szeretnék a kalaptartómba két nagy ovélt tudnátok ajánlani valamit?
    Ja és ezekehez kell erősítő? Köszi!
  • CsabNo1
    #174
    a cím kimaradt,bocsi

    http://www.autohifi.hu/
  • CsabNo1
    #173
    Hali.

    Az alábbi oldalról,Pesti szaküzletből,tudna valamelyikőtök ajánlani egy fasza kis mélysugárzó ládát,olyan 30-35 ezer ft-ért?Előre is köszi :)
  • Guer
    #172
    én most vettem egy clarion fejegységet (DB268RMP) 25pénzért tökéletes
    nagyon szép hangja van és mp3at is tud
  • item
    #171
    Sziasztok! Érdeklődnék tőletek,nem vagyok nagy szaki az elektromos zavarszűrésekben, ha van itt valaki aki eltudná magyarázni mit jelent az hogy "gyújtászaj" , "generátorzaj" , "elektromos kapcsolási zaj"
    A kérdést a következő miatt teszem fel, nemrég beszereltünk egy dvd-s fejegységet egy autóba, és a következő hibajelenséget tapasztaltuk.
    Mikor a motor jár halvány zavaró csikok jelennek meg a képen,és változnak a motor fordulatszámától függően. Na erre ajánlottak nekünk zavarszűrőt, (kis fekete hengeres alakú egyik felén egy vezeték, és a másik felén két vezeték) na ezt be is kötöttük megfelelően ahogy irva volt. Ez elég jól csökkentette a prolémát, mondjuk a ha nincs bekötve a videó rca kábel a monitorba akkor a motorjárás közben sincs a 12V os tápkábeltől zavaró jelenség. Mikor a motor áll és berakok a fejegységbe egy lemezt akkor mikor beolvassa a cd-t vagy dvd-t tehát felpörgésnél jelentkezik ismét a zavarjelenség,persze itt most bevan kötve a video rca kábel. Elsődlegesen arra gondoltunk hogy az rca kábelre ami a videóképet viszi a tft re oda valamilyen szűrőt rakunk, de nemtudom milyen szűrő kellene oda. Ha esetleg tudtok segiteni akkor nagyon megköszönném!!!
  • CaviaR
    #170
    Rádiót nemtok ajánlani, de vannak azok is elég jó áron a surányinál nagyon jó áron. (21.000től, és normálisak)

    Természetesen ezekhez még kell kábel is elég nagy mennyiségben. :)
    - kb 3 méter árnyékolt RCA, remote szállal (ha kérdezik, így kérd)
    - esetleg ha 4csatis erősítővel hajtot a mélyet kell 2db Y kábel a hidaláshoz már a bemenetnél
    - 4-5 méter 10mm2-es tápkábel, + egy olyan 1,5m-es.
    - 2*2m-es dupla hagszórókábel az első mélyközépeknek (1,5mm2-es jó lesz)
    - 1m-es dupla hagszórókábel a mélynyomónak (érdemes 2,5mm2-es venni, nem múlik azon a ~harminc forinton)
    - Ajánlott: egy min 40 amperes bizti a tápkábelre ha nem akarod felgyújtani a kocsit egy rövidzár alkalmával (beázás, pakolászás, baleset, stb..)

    Ez egy alapfelszerelés, emellett ki tudja hozni a teljesítményt amit már amúgy is kifizetsz.

    Remélem tudtam segíteni, kérdezz ha valami nem tiszta!
  • Amse
    #169
    thx!
    többi kérdésre választ valaki?
  • CaviaR
    #168
    Szerintem jobban járnál egy ilyen összeállítással:
    mélynyomó+erősítő 500W-os erősítő, 30centis mélyládával, 21.000.-
    első szett mélyközéppel és magassal 16 centis 130W-os első hangszóró, 22milis csipogó, 10.000.-

    A kettő együtt 31.000.- és lényegesen jobb hangzás, és teljesítmény.
    Én is itt vettem a cuccaimat, jó hely!
  • Amse
    #167
    Hi!

    Van egy Golf I -esem amiben jelenleg 1 kazettás noname rádió és 2 Sony Xplod hangszóró van, de szeretnék bele egy mp3-as rádiót + szeretném, hogy szépen szóljon. (nem kell mint az állat, de legyen mély, közép és magas is...)
    Nem szeretnék nagyon sokat rákölteni mivel, ha elszállok akkor többe van a zene mint a kocsi :)
    Igazából qrvára nem értek ahhoz, hogy mit kell vennem, de SAL.hu-n van 2 kit (egyik, másik) baráti áron. Ezekől mi a véleményetek? Érdemes ilyet venni vagy inkább külön-külön kéne megvenni a dolgokat?
    Azt nem tudom, hogy pl ezekhez a kitekhez milyen kiegészítők kellenek (kábelek, csatlakozók, biztosítékok) szóval, ha ezt tudja valaki írja le.
    Mp3-as rádióból milyet érdemes venni ill. hol nézelődjek?

    Köszi előre is!
  • shadow777
    #166
    Hy All!
    VAgy megadjam a rádióm potos adtait?
    Úgy tudnátok vele valamit kezdeni?
  • shadow777
    #165
    Köszi szépen Vlala.
    e-mailben tudnál több tippet adni?
    mailem: [email protected]
    Üdv.: Shad
  • Vlala #164
    Egyéni kódja van, bármi lehet.

    Ha most egyenes adásban tippeket adnánk rá, aaz ország egyetlen kódos rádiója sem lenne biztonságban...
  • shadow777
    #163
    Hali All!
    Van egy gyári Volvo cr-606 típusu autórádióm ai ki lett szerelve. Sajnos már nem tudom, hogy mi a kódja. Tudna valaki segíteni, hogy hol találok hozzá valamit.
    Előre is kösszi mindenkinek.
    Üdv.: Shad
  • NeOhu
    #162
    És a Blaupunkt Kingstone MP35-ről mi a vélemény?
    A már említett LG LAC-M6500 vagy ez a Blaupunkt a jobb?
  • Vlala #161
    Szerintem más Renault "hifi"-vel igen. (manapság mindent hifinek neveznek, ami kettőnél több hangszóróból áll...)
    Egyebekkel, szerintem nem.

    NeOhu: annyira nem vagyok oda az LG-ért, de nem is nekem kell, hogy tetsszen. Próbáld ki hifisnél, ha Neked tetszik, akkor leld sok örömöd benne! :)
  • NeOhu
    #160
    Sziasztok.
    Most szeretnék magnót vennit ki is néztem egyet, de nemtudom hogy jó-e. LG LAC-M6500 Mi a véleményetek róla? Vagy ugy egyáltalán az LG-ről?
  • okosszöszi26
    #159
    nem,tudjátok véletlenül, hogy a renault megane gyári kazettás vackának a kormány mellett levő vezérlőkonzolja kompatibilis lehet-e más cuccokkal (pl. valamilyen mp3 lejátszó) vagy tlejesen egyedi, nehogy a parasztnak eszébe jusson lecserélni az ócska zenecuccot a kocsiban?
  • marsu
    #158
    OK bekötöttem, de el is hajítottam, mert nem működik.
    Sajnos ez benne volt a pakliban, mert úgy kaptam, hogy lehet hogy nem működik.

    A segítséget köszönöm.

    Szeva.


  • Vlala #157
    íves mozdulattal hátrahajítod. :)

    156: Igen, ezek az ún. ISO csatlakozók. A 2 zöld, két fekete, két fehér. két szürke, két lila csakugyan a hangszórók, a másik csatlakozón a piros a táp, fekete a földelés (-), a kék a remote, a narancs a memory (ez minimális áramfelvétel mellett a rádió beállításait őrzi meg), a sárga pedig a motoros antenna vezérlőjelét küldi el.

    A memoryt érdemes bekötni az akksihoz (vagy ahhoz a biztosítékhoz, amely a gyújtás nélkül használható funkciókért felel), a kék et a gyújtáskapcsolóra szokták kötni, hogy az indítómotor áramfelvétele és a hifi együtt ki ne nyírja az akksit, a sárgának értelemszerűen csak akkor van jelentősége, ha elektromos antennád van.

    (a színekben nem vagyok 100%-ig biztos, ordítson rám valaki, ha hüleséget írtam! )
  • marsu
    #156
    hy!!

    Akkor azt mondjátok meg nekem, hogy van két csatlakozó.

    Az egyikben, 2 zöld, 2fehér, 2szürke, 2lila vezeték van erre a hangszórókat lehet kötni, gondolom.

    A másik, 1 fekete, 1 piros, 1 narancs, 1 kék, 1 sárga vezeték van.

    A pirosat és a feketét tudom, de a másik hármat nem.

    Azokkal mit kezdjek???

    Kell e kötni valahová??
  • marsu
    #155
    az milyen, el kell dobni??
  • Vlala #154
    Kalaptartóba semmit. Komolyan, nem éri meg, mert a csomagtér teltségétől fog függni a hangzás, ha hangosabbra veszed, akkor a kalaptartót is rázza, egysszóval nemszeretjük dolog.
  • Vlala #153
    Ma már nincs erőm, holnap megpróbálok keresni. Egyébként kazettás magnóknál az íves javítást ajánlanám...
  • Andreee
    #152
    jo lenne ha én is kapnék választ
  • marsu
    #151
    Sziasztok!!

    Szükségem lenne, egy Blaupunkt verona rcr 127-es kazettás autórádióhoz egy kapcsolási rajzra.

    segítséget köszi.
  • Vlala #150
    35 ezerig? Nagyon kevésnek tűnik az összeg. Annyiból tényleg csak hangszóró lesz, hifi nem. Kinézel magadnak egy komponens szettet előre, meg valami ovált hátra, ennyiből erősítő +mély nem igazán jön ki... vagy csak az.
  • Vanek
    #149
    35ig fiat puntoba kéne hangcucc, Cdlejátszó van,hangszórók kénének. vkinek vmi 5let? első kocsim,teljesen kezdő vagyok,egy kis segítség jól jönne.
  • Attix70
    #148
    www.levicaraudio.hu
  • Andreee
    #147
    helo...azt szeretném kérdezni hogy nekem van egy 96os opel astra f-em abban van eddig egy Kenwood KDC-3021 és a gyári hangszórok(:D)és most szeretnék egy 3utast kalaptartóba miet ajánlatok? 10-15ezer forint értékben érdekelne a dolog!köszi előre is
  • Shortstop
    #146
    áhhá. köszi :)
  • Gabor_(HSF)
    #145
    az egy sima sugárzó aminek nem kell x literes láda vagy cső,szabadon szól felcsavarozca egy deszkára és azért érdemes a kalaptartóba tenned mert nem egyterű az autód igy kissebb teljesitmény is szólhat akkorát mint a másik esetben...
  • Shortstop
    #144
    ok. ez a free sub ez akkor mi ha senem cső senem láda?
    bocsi de nem értek hozzá:)
  • Gabor_(HSF)
    #143
    Ja és sztem ne csővet sem ládát ne tegyél a csomagtartóba..olcsóbb és jobban is fog szóni,ha valahogy egy free subot csavarózól a a kalaptartó közepébe egy 2 cm-es rétegelt lemezre....
  • Gabor_(HSF)
    #142
    Előre szettet vegyél mindenféleképpen és a csipogót ne rakd váll magasság alá.. lehetőleg szembe magaddal,esetleg 45'-ig a füledtől és max 80-120 hz-nél vágva...
    de amivel én anno igazán megvoltam elégedve,az a köv. képpen festett abban a verdámban..
    elől 2 utas szett 60hz-től vágva,hátúl 2 utas ovál 150Hz-től(elzárva a mélytől,főleg hogy az éppen free sub volt) és a hátfalba csavarozva volt két 30 cm mély 60hz-ig...
    na ez szólt nagyon szépen és minden hang meg is volt,ja és ez egy limuzin volt..igaz a hátsó ülések háttámlájából kivettem a szivacsot,de megérte....
  • Shortstop
    #141
    nem versenyen akarok indulni vele. én csak azt akarom hogy ha hangosabban szeretném hallgatni a zenét akkor nekem ne recsegjen. Mélyből én a SAL-nak a 10-es subcsövét néztem ki mivel ismerősömnek ez van és bitangjól szól szerintem. A lényeg hogy nem akarok egy vagyont rákölteni. Szeretném minél ólcsóbban megúszni többek közt azért is mert majd csillaggarázsban lesz a trabi... Ja meg én még arra gondoltam hogy a mélyt hátra és még beépíteni egy középsugárzót. Csipogóra én nem gondoltam de ha pár ezer forint akkor belefér...

    -előre is köszi mindkettőtöknek-