Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

RenderMan
#82
Én azért álltam át a MAX-ról, mert a MAYA-ban olyan dolgokat is meg lehet kreálni (fû, haj, ruházat…😉 amihez a MAX-ban plugin-ek kellenek. Meg az nimációs része is sokkal jobb. Egyébként ha valaki tökéletesen profi a MAX-al az a MAYA-ban az alapokról indul.
ember
#81
Értem. De ne becsüld le a maxot. Ha így fejlõdik, mint az utóbbi néhány verzióban, akkor késõbb sem fogsz kevesebbet érni vele, mint a mayával. Már most sincsenek olyan egetverõ különbségek (persze egy-két dologban igen). Tehát továbbra is az a véleményem, hogy ha nics olyan dolog, ami kifejezetten nem tetszik a max-ban, akkor nem kell erõltetni a váltást, mivel nem bizts hogy jobb lesz egy másik progival folytatni. Persze, mint írtan, a személyes szimpátia más dolog, ha kipróbáltad a mayt és jobban tetszett, akkor nyugodtan átállhatsz, lehet hogy tényleg jobban bejön.
ember
#79
Leírtam, miért nem érdemes. A 3-as vagy 4-es verzió már elég jó, bármit meg lehet benne csinálni. Ha már megszoktad a max-ot, akkor érdemes inkább azt kitapasztalni és kihasználni teljes mértékben. Amíg nem vagy ilyen szinten, addig nem lesz jobb a softimage XSI vagy a maya. Mayában sem fogsz sokkal jobb dolgokat csinálni, ha a max lehetõségeit nem használtad ki a végsõkig. És most már ezt elég nehéz elérni, hiszen az újabb verziókba már beépítették a legtöbb dolgot, ami régebben a vetélytársaknál volt csak. (nem véletlen, hogy egyre több helyen használják) Persze nyugodtan kipróbálhatod a többit is, lehet hogy szimpatikusabbak lesznek, de nem kell feltétlenül arra várnod, hogy mayával vagy az XSI-vel dolgozhass, inkább próbálj meg minél jobb dolgokat összehozni a max-szal, mert a programon nem múlik, az képes rá. (ez persze magánvélemény, nem feltétlenül igaz)

Egyébként plugin ügyben ajánlom a gnutella network-öt (file megosztó hálózat, kell egy kliens hozzá, pl: limewire - www.limewire.com), rengeteg plugint lehet találni (fõleg max 4-hez).
ember
#77
Szerintem amíg nem vagy nagyon profi (tehát nem "növöd ki" a max-ot), addig nem érdemes egy "profi" programra áttérned, most már a Max is elég jó lett. Max-szal is meg lehet szinte mindent csinálni, csak naygon expert szinten jönnek ki a hátrányai. (persze nem árt néhány plug-innel és egy jó rendererrel felszerelni)
Zocsi
#76
Plug-inek hol vannak a MAYA3-hoz a NET-en? Jó dolgok? Érdemes velük foglalkozni, valamint nem tudtok valami jó objektum deformálási lehetõséget?

s0ft
#74
udv.
Friss latogato vagyok ezen a forumon.
Es hianyolom az XSI topic-ot!
Bar ma mar teljesen mind egy hogy milyen 3D progit hasznalunk.
Mindegyikkel mindent !!
mas:
A MAYA 4-es egy kicsit laposra sikerult!
Ha lehet ilyet irni, kulonben minden tiszteletem a MAYA-e.
Maximum 3.6-os
Ha mondjuk a mentalray belekerult volna...
#73
Engem éppenséggel a learning maya 2 vagy a 3-as érdekelne, ami nincs a maya cdn.
MuERTe
#72
a maya cd-n van vagy 70 mega...
#71
Sziasztok!!

Keresek maya könyvek pdf változatát, minden formában! Aki tudd ilyen címe(ke)t az küldje el nekem.

Köszönöm.
RenderMan
#70
Zocsi: Kreálj mondjuk egy tûzijátékot! (nem túl bonyolult)
Zocsi
#69
Írjatok már valami NEHÉZ feladatot kezdõknek...

Zocsi
#68
A Maya 3. a 3D gyorsítókártyákat kihasználja, vagy konfigolni kell alá, mert lenne egy GF2 MX 32-esem, és nem tudom, hogy használja e?!! Szerintem mikor renderelek, csak a procimat használja a gép... lehet ezen valahogy változtatni?

RenderMan
#67
Van egy frankó extrudáló plugin MAYA alá (invigorator). Tudja valaki, hogy honnan lehetne letölteni MAYA 3-hoz?
RenderMan
#65
Igen, bár nem értem, hogy miért kreál ekkora avi-t
RenderMan
#63
Lehet hogy a rossz file-rendszer miatt. Nekem pl. nem mûködik FAT32 file-rendszerrel. NTFS-el semmi probléma:]
MuERTe
#61
a www.silicon.hu meg lehet nézni a termékpalettát és lehet csorgatni a nyálat literszám😊)
RenderMan
#58
Addig rendben, hogy beállítom a start és end frame-eket, beállítom a kimenetet is (pl.:avi). Rákattintok a rendering gombra és csak egy képkockát renderel. Miért?
RenderMan
#56
Átnéztem de nem igazán értettem. Ha van idõd küldhetnél egy mailt az anim renderelésrõl.
RenderMan
#53
ar: Meddig kell koplalnom egy ilyen gépért?

Kérdés:
Hogy lehet MAYA-ban animot renderelni? Nekem nem akar összejönni.
Zocsi
#47
Hát hol???? Segítsetek please. Segítsetek elindulni! :😊

RenderMan
#46
Zocsi: Én a helyedben nem ott kezdeném a dolgot.
Zocsi
#45
Win 2000 pro-t használok, asztmondja a gépem: 😊)
Duron 800, 128MB RAM, GF2 MX 32MB, 20GB Winyó, mi kell még a MAYA-nak.
A részecskeszórás hogy mûkszik, pl: tûz, vagy gõz???

MuERTe
#43
gondolom w2k.
szokj hozzá,hogy a komolyabb progik csak ez alatt mennek.
nem olyan rosz oprendszer,hidd el😊)
ha van sok ramod még talán meg is szereted😊))
ja,a pro az asztali változat.
Zocsi
#41
Máá megy!!!
Olyan, de olyan nehéz. Hol tudok valami segítséget találni a neten. A Maya site-ját van Learning help, de pénzes, és most nincs potom 140$-im.

Zocsi
#40
Nem tudom megcsinálni RM a servert!!!!

MuERTe
#37
a honlapjukon azt irják van maya pugin hozzá,csak fizetõs.
rendermanom meg nincs.
RenderMan
#36
servio: Tudtommal nincs Mental Ray MAYA alá. A RenderMan is van olyan jó.
#35
a mental ray alálõhetõ?
#34
na megnéztem,rendering interface a hivatalos kifejezés😊
#33
kérdezek már én is valamit.
a bmrt rendernek nincs valami shellje vagy egyebe maya alá?
ha a rendermannal elvan a bmrt-t is szeretnie kellene nem?
#31
3 vagy 3.0.1?
a licenszelést pedig nem lehet kikerülni.
majd leforditom és elküldöm a leirást.
Zocsi
#28
Ki tudja feltörni a MAYA licens-et???

#27
nincs valahol egy ÉLÕ magyar maya forum?
#26
ja közben meglett az oldal.
Zocsi
#25
Láttam RM a képeidet a 3DWorld-ön...
😊
Csinálj majd valami fantázia elvont egyveleget is!

Zocsi
#24
Mem megy a MAYA
😞(((((

#23
annak mi a cime?
RenderMan
#22
Bocs, a 3D World-ön van az új képem
Zocsi
#21
Nekem nem mutatott új képeket! Hmmm... :😞

RenderMan
#20
Elkészült az új képem. 02.-tõl a 3dga galériájában megnézhetitek. 3 hónap MAYA után szerintem elég jó.
RenderMan
#19
Zocsi: Persze hogy az. Már hónapok óta vele dolgozom.
Zocsi
#18
RM: full a progid?

Zocsi
#17
RM: full a progid?

RenderMan
#16
Ni! Regisztrálva lettem!:->
Zocsi
#15
Sziasztok. Hallottam, hogy a MAYA egy rulez 3D-s progi. Érdekelne a dolog... Elõször is, nem tudjátok hol lehet beszerezni a programot? Ha valaki meg tudja írni nekem az is érdekelne és elküldi utánvéttel és majd kifizetem az írást, meg a CD-t... (ez csak egy ötlet)

Zocsi
#14
RenderMan: a te képeid vannak a 3dga.sns.hu címen?

#12
Sziasztok!

- Még csak most kezdek ismerkedni a Maya-val és szeretnék segítséget kérni tõletek az alábbi területekben.

- Magyar nyelvû dokumentáció van-e róla és hol található meg, ill. vehetõ meg?

Eredeti CD-s példány (nem rip) érdekelne, adnék CD-t is hozzá?


Elõre is köszönõm.

MIMIC
#8
hát ezt mondom én is😊
#6
bár sok dolog nem egyértelmü elsõre.pl a texturázás a maxban olyan egyszerü volt,itt meg az a shader network...bár azis igaz,hogy 100x jobb mint a maxos megfelelöje😊lehet meg kéne venni a kézikönyvet😊))
#5
nekem is