33675


  • Ordel
    #16266
    Én a motort sem érzékelem annyira rossznak, persze vannak hülyeségei, belassulásai, de kibírható. Egyébként szerintem, nonprofit oldalnak igencsak igényes a portál. Rengeteg letöltés, folyamatos hírezés, cikkek. Arról nem is beszélve, hogy ha nincs portál, nem hiszem, hogy elkezdtem volna fordítani... :)
  • takysoft
    #16265
    ja és a legjobbat ki ne felejtsem!:D

    a Portálos nyereményjátékok REMEKEK!
    a kérdésen egyértelműek (nem mint a játékszinkronos "hány része jelent meg a Duke Nukemnek?")
    a játéknyeremények szintén jók (pl UT2004 rulz:D)
    és a kérdések is jó nehezek. utánajárós, nem azonnalmegfejtős...
    Mire utánajártam az Armies of Exigo kérdéseinek, kedvet is kaptam a játékhoz. Demo azonnal letölt.

    Na EZ egy remek dolog.....

    ha csak egy tippem lehetne.... következőnek egy Neverwinter Nights-ot ajánljon fel valaki:D
  • takysoft
    #16264
    vagy ha van jövője... akkor lehet, én továbállok:D

    Ordel: Portál remek. nem akartam én kritizálni, főleg, hogy 10 centiről se ismerném fel a php kódot:D

    a szétkürtölésben is természetesen egyetértek, csak gondoltam vicces volna.
    rossz döntés, de vicces:D

    talán itt az SG-n kihírezik majd:D
  • Ordel
    #16263
    Gondolkodtam rajta, de nem tudom, hogy van-e értelme szétkürtölni...
  • Ordel
    #16262
    Na igen, a motoron még lenne mit javítani... :D
    Tudom, ezzel nem váltom meg a világot, de szavazás után, ha rákkatintasz a Szavazások menüpontra, akkor mutatja a pillanatnyi állást.
  • takysoft
    #16261
    jah... nem is tudom, volt-e már ilyen a történelemben... feltört magyarítás...
    remélem kihírezik a portálon, hogy a sok hülye rájöjjön, ennek nincs jövője....
  • takysoft
    #16260
    mondom, engem az érdekelne, Hunenköenig mit szól az egész diablós dologhoz...
  • takysoft
    #16259
    Mivel attól tartok én indítottam a flame-et....
    Nem hibáztatom Panyit.
    Imyke: igazad van, attól hogy valami ingyenes, meg nem jó, ha nem minőségi.

    és bizony tényleg... a portál hónapról hónapra romlik.
    Amióta feltettél az őj portál-motort, szinte alig járok oda. szánalmas a weblap.
    béna a bejelentkezés(nem képes visszatenni oda, ahol voltam)

    béna a szavazás(nem látom, mennyien mire szavaztak).
    béna az egész...

    tudjátok miért a legbénább????? mert régebben jobb volt. tudom, ez már szinte teljesen saját motor, a régi bugzott, sokat számolt, szóltak az üzemeltetők, de akkor is..

    viszont ezt leszámítva azért igencsak igényes. legetőleg up-to-date, fent van minden, nagy a tárhely, jó a kinézet(bár nem skinezhető:( )
    újabban multiplatform... olyan gépekre vannak fordítások, amiket néha még nem is láttam. (xboxot pl még sose láttam:( )

    grafikailag nincs vele gond, csak az a fránya motor... próbáltam régebben blogot csinálni, akkor is mindne második lépésnél valami meghalt..

    viszont érdekes módon a fordítások minőségére még nem volt gondom. ha valami szar vagy lopott volt, azt azonnal lecserélték(emlékezz csak vissza... tőled is loptak ám:D).

    és bizony tekintve, hogy nonprofit az egész, nem várhatod el, hogy mindent ellenőrizzenek. ők csak kapták az infót, hogy frissítve van egy (amúgy tesztelt és ismert) honosítás újabb verzióra. csak feltették az új file-t.

    meg aztán elfogult is vagyok. ha nincs a portál, én az életben nem kezdek el fordítani. így láttam, hogy van értelme, mert ott kihírezik, az emberek megtalálják a munkám, nem csak veszendőbe megy.

    nonprofitnak a portál igenis minőségi, nagy a tárhely, azzal sincs gond, szép is, csak az a fránya motor... az valami rémszar...
  • Axon
    #16258
    :-)))))
  • IMYke2.0.0.0
    #16257
    Vajon miért...
  • Axon
    #16256
    off:

    Roppant jót göcörésztünk a könyvesboltos barátommal.
    Panaszkodott, hogy van még 3 db gyurcsány könyve, de a kutyának sem tudja eladni. A kirakatból is be kellett vennie, mert összeköpködték a kirakatüveget.

    on:
  • RaveAir
    #16255
    A főcímben magyarosítás, alatt magyarítás. Huszáros megoldás... :D
  • IMYke2.0.0.0
    #16254
    Hát igen, erről van szó.
  • M.A.D.
    #16253
    Paradise HUN - http://www.techno-world.hu/paradise.html
  • Tomsess
    #16252
    Ezer köszönet. A 7végén le is töltöm
  • Axon
    #16251
    Pár percig tartott és már bejön. Vegyétek úgy, hogy nem szóltam semmit :-)
  • Axon
    #16250
    Nálam most nem jön be a magyaritasok.hu
  • Axon
    #16249
    Lehúztad a Myst 4-et?
    Fel tudod tölteni a Diablo 1 - Hellfire-t?
  • Axon
    #16248
    Akkor még sem maradtam le a fordításodról és MAD ásott elő valami kóbor verziót :-)
  • Axon
    #16247
    Nem is tudtam, hogy már kész van a paradise fordítása. Mármint azt tudtam, hogy Imyke fordítja és már nagyon a finisben van, de akkor úgy látszik lemaradtam.
  • IMYke2.0.0.0
    #16246
    [szerintem - hangsúlyozom: szerintem - várd meg az én magyarításomat.]
  • RaveAir
    #16245
    Nyugodtan "bántsál és cseszegessél" és így mindenki más is! Komolyan mondom! Így jobban hajlandó vagyok a "munkára". ;) Ezzel csak azt akarom írni, hogy ha valakinek valami nyűgje és baja volt, és SZÓLT is, akkor én igyekeztem legjobb tudásom szerint megcsinálni. És ez így rendben is van.

    Kiváncsi lennék, hogy mióta van fenn a Portálon ez a D2 1.11 patchre való magyarítás, és hányan kértek már rá kódot. Először itt olvastam, hogy valakinek gondja van vele. Az a baj, hogy elég sokszor nagy a közöny a "nép" részéről. Pl. hiába kértem, hogy fordítási hibákat küldjenek vissza, eddig még nagyon gyér, és alig használható visszajelzéseket kaptam...
  • M.A.D.
    #16244
    Szépjónapot Mindenkinek!
    Nos, nem egy magyarítást tettem fel, de ez kifog rajtam. A szóban forgó game a Paradise (Sokal újabb remekműve). Valakinél megy totálba? Nálam csak a képekben megjeleníthető szöveg magyar. A párbeszédek nem. :(

  • IMYke2.0.0.0
    #16243
    Emlékeztetlek valamire:
    "Félreértés ne essék, nem támadni akarok, egyszerűen egy meglátásomat szeretném közölni, itt, szándékosan szűk körben:"
    Nem fújtam itt fel semmit. Közvetett kérésre kifejtettem a véleményemet.
  • Ordel
    #16242
    Szerintem, jelentősen felfújod a dolgot.
    Nem hiszem, hogy ez előfordulhatott volna egy noname fordító esetében, de könyörgöm, itt most Hunnenkoenig magyarításáról van szó, aki hasonlóan nagy név a "szakmában", mint jómagad. Valamint az előző fordításai is mind mind ingyenesek voltak. Szerinted mégis, kinek jutott volna eszébe, hogy egyszer csak fizetőssé teszi, ami ráadásul nem is igaz, hiszen ő sem tudta, hogy fizetős a fordítása, ami azt jelenti, hogy Andie magánakciójának eredménye.
  • MerlinW
    #16241
    Egyetértek, noszogatni lehet őket, de tetszik nem tetszik ez az ő döntésük..
  • IMYke2.0.0.0
    #16240
    Megérteném én ezt a nagy "ne bántsuk, hisz ingyenes, örüljünk, hogy létezik és segítsük, hogy jobb legyen"-mozgalmat és érvrendszert, de akkor hozok egy sokkal testreszabottabb példát, hátha ezen keresztül megérted mit akartam:
    LINUX.

    Még egyszer rögzítsük: az embernek arra van ideje, amire szakít!
    Én egyedül vagyok, 99%-ban egyedül dolgoztam az elmúlt 6 évben és a saját hibáimat magamnak kellett javítanom.
    Egy tucatnál is több taggal rendelkező Portál esetében nehogy már az legyen a kifogás, hogy nincs idő és energia ellenőrizni azoknak az anyagoknak a minőségét (lejjebb részleteztem), amik bármilyen formában az oldalra kerülnek!
    Ez teljességgel érthetetlen dolog.
    Ha ők nem bírják, akkor direkte keressenek erre vállalkozókat a lap segítségével - Főlap, kihírez, munkatársak keres, őket megbíz ellenőrzés.
    Nem nagy meló.

    Ha nem törekszünk a tökéletességre, hanem megelégszünk azzal, amink van, sosem lépünk előre, csak egy helyben toporgunk!
  • MerlinW
    #16239
    Igazat adnék neked ha nem lenne nonprofit a dolog. De az. Ergo szimbiózisban kell élnie a portálüzemeltetőknek és a népnek. Ha valami nem jó a nép sikít, az üzemeltető hárít. Azért a közösségért való odaadásnak is vannak határai:)

    Abban egyetértek hogy anyagba belenézni, ill elindítani nem kerül semmibe. Ugyanakkor D2-nél ott volt Hunnenkoenig neve, ami garancia lehetett az MP-nek.

    Mondom, mindenkivel előfordul.

    Azt meg hidd el, nagyra értékelem, hogy Te ilyen lelkiismeretes, ill. alapos vagy, de nagyon kevés embernek van ilyenekre ideje, energiája, türelme.

    MP megérdemel egy ejnyebejnyét, puff neki, legközelebb jobban odafigyel. De szokjunk már le az értünk működő ingyenes "szolgáltatások" szarral való dobálásáról. Örüljünk hogy van, becsüljük meg, az apró hibák felett meg hunyjunk szemet, valamint segítsük őket, hogy ne fordulhassanak elő többet.

    Ugyanez megy a feliratok.hu-n is... sosem fogom megérteni. Szolgáltatást önkényesen lehet adni. Minőségi szolgáltatást ingyen nem lehet elvárni. Így müködik a világ:)
  • IMYke2.0.0.0
    #16238
    Akkor belemegyek rendesen.
    Néhányan úgy gondolták, hogy vállukra veszik ezt a nagy magyarítósdi társadalmat és egy gyűjtő- egybentartó oldalt és közösséget hoznak létre - mindenki nagy megeleégedésére.
    Ezzel nincs is baj.
    Ám, azzal, hogy mindent egybe lapátolunk, még nem alkotunk minőségi munkát, ahhoz szabályrendszer és annak betartása, folyamatos naprakészség szükséges, különben nem lesz más az oldalból és aköré szerveződött közösségből, mint az olyan oldalak, melyekkel szemben az elmúlt 5-6 év alatt nem egyszer kikeltünk - legjelesebben utált képviselője ennek a mozgalomnak ugye Sediqwe volt...
    Tehát, ha az oldalra úgy kerülnek fel a magyarítások, hogy azok minősége - és itt nem a magyarítások feltelepítése után végigjátszásra, és helyesírási- és elgépelési hibák utáni vadászatra gondolok! - nincs ellenőrizve, akkor végül is csak egy szimpla megalomán gyűjtő oldalról beszélhetünk...
    Minőségellenrzés alatt pedig ezt értem:
    - az oldalra feltett / fellinkelt magyarítás telepítője, archívuma [sokan *.zipben, vagy *.rarban teszik csak fel a netre] egyáltalán elindítható-e, kitömöríthető-e? Sérült, rosszul tömörített stb...
    - a feltett / fellinkelt magyarítás nem sért-e egy már létező magyarítást [magyarítás-lopások, volt már rá példa, konkrétumokat tőlem tessék kérdezni]?
    - a feltett / vagy fellinkelt magyarítás a visszajelzések alapján - és nem a készítője szerint! - valóban kiterjed-e annyi szövegre, képre, mint azt a készítője hirdetni szándékozott vele?
    Ezt lehet ellenőrizni akár egy szimpla feltelepítéssel és egy netről beszerezhető állás betöltésével, vagy olyan haveri kör / fórumozó(k) segítségével, akinek megvan a játék, telepítve is van és hajlandó megnézni mindezt...
    Ideje csakis arra van az embernek, amire szakít. A Portál-t már nem is egy ember és nem is egy admin vezeti...
    Persze, minden felhozott érvemre lehet ellenérvet (ki)találni [nincs időnk, és nincs időnk, nincs meg a játék, nincs erőnk rá stb. stb.], de akkor el kellene gondolkodni a minőség / mennyiség aránypár létjogosultságán...

    A Diablo 2-ős probléma csak a jéghegy csúcsa volt. Az elmúlt évek eseményi alapján már régesrég ki kellett volna találni egy szabályrendszert a hibák / kényelmetlenségek minimalizálására...
    Vagy akkor vezessenek be egy "Fizetős magyarítások" menüpontot a rendszerbe...
  • Ordel
    #16237
    Pontosan, én is így látom.
    Azt sem mondhatjátok, hogy nem reagáltunk rá, töröltem az oldalról a fordítást, valamint takysoft hatására (a "kérésére" úgy érzem, nem helytálló :) ) kilinkeltem az 1.10-es fordítást.
  • MerlinW
    #16236
    Nem értem a vita tárgyát. Az MP semmiben sem hibás. Becsúszott egy ilyen, ez van.. Vasszeg senki nem közölte velük, miújságos. Evvan, előfordul.
    Ha valakit különösebben zavart volna, szólt volna, de ezekszerint nem tette senki. Axon észrevette, zavarta, engem is zavart, szóltunk/cselekedtünk. Ennyi:)
  • IMYke2.0.0.0
    #16235
    Hát, ha csak azon múlik...
  • RaveAir
    #16234
    Dobj szerencsepróbát! :D
  • IMYke2.0.0.0
    #16233
    Én csak azután, ha a kezembe varázsolod az Excalibur nevezetű csodakardot...
    [A neved kötelez... ]
  • MerlinW
    #16232
  • IMYke2.0.0.0
    #16231
    Erre reagáltam... nem hinném, hogy bővebben magyaráznom kellene:
    [...] nem hiszem, hogy Panyit kellene okolni, szerintem ő csak feltette és nem nézte, hogy mik a feltételek."
    (RaveAir írta)
    Meg kell nézni, nincs mese.



  • Axon
    #16230
    Szólíthatlak Mesternek?
  • Axon
    #16229
    Végre felért a Myst 4.
    Töltsétek bátran :-)
  • Ordel
    #16228
    Ameddig nem rendeződik ez a mizéria, kilinkeltem az 1.10-es verzióhoz készült, ingyenes fordítást.
  • Ordel
    #16227
    Na igen, lehet Andie gondolt egyet és a többiek tudta nélkül vágott bele a kis magánakciójába...