33675


  • Atomreaktor
    #16106
    na tegnap ViaFerrátáztunk egyet, rohadt jó volt!!!;))
  • PTW
    #16105
    köszönöm a segítséged, nekiállok kipróbálgatni, hátha történik valami.

    ja a konfigom: intel p4 2.4, abit is7-e , 1 g ram , audigy 2 ZS, asus x800pro 256/omega 3.8.221, xp prof sp2


    Serito- neked is köszi. sajnos fogalmam sincs hoyg melyik lehet az a mentés ami nekem kéne csak azt tudomhogy melyik résznél van :/
  • kirol
    #16104
    Mondom már megcsináltam.
  • takysoft
    #16103
    ne légy már gyerek!
    tökegyszerű:
    van két ehhez hasonló sorod:
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect

    Ha ezt:
    Microsoft Windows XP Professional - magyar

    átírod erre:
    Microsoft Windows XP Professional - proba_1

    aztán erről bootolsz, és bejön a windows, akkor a másikat kell levágni:D
    a 0002 persze nálad más lesz, azt ne írd át.

    so-so... azért a GRUB kezelhetőbb:D
  • kirol
    #16102
    Már mindegy, én nagy szakértő (még sose szerkesztettem boot.ini -t) megszerkesztettem, és gondoltam, mivel 50%-az esélye hogy a megfelelő bejegyzést távolítom el, és 90% hogy a rosszat (most ne hogy valaki azt mondja, hogy összeadva nem 100%, mert ezt direkt írtam így) sikeresen megcsináltam.
    Már nem kérdezget, hanem rogtön bootol a jó XP-ről.
  • MerlinW
    #16101
    boot.ini disk definitions
  • IMYke2.0.0.0
    #16100
    Én inkább a Partition Magic-et, vagy az Acronis Partiotioner-t ajánlanám ennek beállítására... egy klikk, és nem lehet elszúrni.
  • kirol
    #16099
    Ez rendben is van, de nem tudom, melyik sort kellene kitörölnöm, hogy csak az a partició maradjon, ami létezik is, és van rajta XP. Mert az általam említett kis ablakban a fülön le lehet ellenőrizni, és ami nincs, azt magától törli.
  • MerlinW
    #16098
    ottan vala a "C" gyökérben rejtett file-ként... simán kézzel szerkeszthető
  • kirol
    #16097
    Már itt is, és máshol is kérdeztem, de még senki nem tudott/akart válaszolni.

    Az msconfig -of futtatva ott van a SYSTEM.INI, WIN.INI és a BOOT.INI jobb esetben, de az ismerősömén nincs ott alapból a BOOT.INI. Ezt hogy lehet előhozni?
    Mert mindig egy olyan partícióról akar bootolni, ami már nincs is. A BOOT.ini-ben meg lehet ellenőriztetni, hogy elérhetőek e a partíciók, de boot.ini hiányában nehéz.
  • Axon
    #16096
    Hüm-hüm...
    Talán ennyit még most is megérne nekem, hogy 2 hónapig végre csend legyen.
    nem is beszélve arról az eshetőségről - amire még most gondolni sem merek -, hogy esetleg nem jön össze az a bizonyos nagyobb volomenű fejlesztés.
  • kirol
    #16095
    Köszi szépen mégegyszer!
  • kirol
    #16094
    Ha az ára érdekel, én kb. fele annyi dollárért veszem. Pontosan 4200 HUF.
  • IMYke2.0.0.0
    #16093
    Nem szoktam azonnal válaszolni az üzeneteimre - itt most jönne az "elfoglalt" emberek szövege, de néha tényleg nem tudom, hogy mit-hol-mikor folytassak - , de a számomra fontos emberekkel mindig foglalkozom :)
    S bár, öregszem, feledékeny is vagyok, azért egy jó Mórhoz méltón, előbb vagy utóbb teljesítem az ígéreteimet :)

  • IMYke2.0.0.0
    #16092
    A 3. kép tulajdonképpen egy FAQ.

    A legfontosabbak onnan, pár szóban:
    - az ARCTIC MX-1 hővezető anyag állaga merőben más, mint a megszokott hővezeteő pasztáké: ez száraz, kemény, és nehezen kenhető.
    Megj.: Ahogy azt más az első képemen is olvashatod, a végleges formáját 200 órányi működés után éri el.
    - a gép kikapcsol néhány másodperc múlva.
    Ilyennel én is szembesültem, amikor az új ventimet tettem fel a gépemre.
    A 3. kép szövege is, én magam is meg tudom erősíteni azt, hogy egyes BIOS-okban előre rögzítve van azalaplap megfelelő [biztonságos] működési hőmérséklete és az ehhez szükséges ventillátor teljesítmény [sebesség]. Ha ez alá csúszik - ventillátor elromlott, lassabb venti van felrakva - akkor a BIOS vészhelyzetet észlel és azonnal kikapcsolja a rendszert.
    Az újabb alaplapok már nem csak fordulatszámmérő érzékeléssel, hanem módosítható hőmérséklet érzékeléssel is figyelik a rendszer ventillátorait, így az RPM (fordulatszámmérő) kontrollt nyugodtan ki lehet kapcsolni a BIOS-ban.
    Nekem egy ezer éves Abit-om van, s én is kikapcsoltam ezt a funkciót - a gép hibátlanul megy.
    A FAQ kitér arra, hogyha a rendszer fel sem áll, tehát azonnali kikapcsolással reagál, akkor vedd le az új hűtőt, tedd az áramcsatlakozóját egy másik, ún. kiegészítő áramforrásra - van néhány kábel erre - és tegyél fel egy gyorsabb fordulatű ventit.
    Ezután indítsd el a gépet, a BIOS-ban pedig kapcsold ki az RPM kontrollt. Utána tedd vissza a lassabb és így halkabb ventit a CPU-ra.

    A FAQ újabb marketing szövege szerint egy Pentium 4 nem tud túlmelegedni az ún. Hőszabályzó miatt - lentebb írtam már - , ami azt jelenti, hogy 85C-nál a CPU teljesítménye drasztikusan lecsökken, megakadályozva önmagát az elégéstől.

    A másik két pont olyan röhejes, hogy azt le sem fordítom. A "melyik jobb paszta" és a "CPU-m nem megy a foglalatba" dolog eléggé gügye...


  • kirol
    #16091
    Jaj, de meplepődtem.
    Most leírom őszintén, amit gondoltam.
    Láttam, hogy megkaptad az üzimet, de nem válaszoltál semmit. Mert én megértem, ha nem tudsz időt szakítani rá, egyebek, ok. De mondom magamban az azért az mégis bunkóság, hogy még azt se mondja a címzett (ezt az egészet úgy általánosságban írom, minden ilyen esetben így gondolom bárkiről legyen szó!!!), hogy bocs, nem érek rá.

    Erre benézek ide, és itt van.
    Köszi
  • Tomsess
    #16090
    Éljenköszönjük
  • Axon
    #16089
    Átkozottul jó lenne nekem egy ilyen. Az otthoni gépem olyan hangos mint egy Mig 29-es vadászgép.
    Csak az a reményem, hogy talán augusztusban tényleg össze jön valami kis fejlesztés. Már alant céloztam a monitorkártya cserére, de talán még ennél is nagyobb lesz a csere (alaplap, proci is). Akkor pedig a csendesség lesz az első kikötésem a szaküzletben.
  • IMYke2.0.0.0
    #16088
    Kirol-nak: - 2. adag

    [center]
  • IMYke2.0.0.0
    #16087
    Kirol-nak: - 1. adag

  • Axon
    #16086
    Csorog felfele a Myst 4 HUN az egyesre, kérésre. Vasárnap délig fent lesz remélem (6,4 giga).
  • takysoft
    #16085
    (off: sok szép Serito üzenet:D)

    on: lehet, crc-sen vásároltad meg a játékot.
    tömörítás közben anyázott? telepítés közben?
    (esetleg egy reinstall?? volt már?)

    a mentés 2 okból nem a igazi:
    -kimaradhat egy fontos szöveg(pl damien instrukciói)
    -kifagyhat máskor is(lesznek még hasonló instrukciók odalent)

    Ha nem nagy kérés vázolnád a konfigod röviden?
    -proci(intel/amd p4/celeron/sempron/athlon64 mhz)
    -video(ati/nvidia ez is pontosan)
    -oprencer(98/xp/stb)
    -a játék... futtatási módja(crack/emulálás) cracktól pl sok játék kiakad itt-ott

    meg ami eszedbe jut.... kiakad-e más is? ilyenek.

    bár ha mindig ugyanott akad ki, akkor specifikus hiba.(vagyis függ valamitől), szerintem crc-s(hibásan "vetted meg"), vagy crack-gond.

    ha crc, akkor "megveszed" újra. érdemes jó "vásárlóprogit" használni, meg olyan verziót beszerezni, ami crc-ellenőrző metódussal van tömörítve(pl total commanderes)
    dupla biztonság, ha a progi eleve hash-crc-zik minden letöltést(pl torrent, emule).
    ftp esetén flashgettel még sosem volt bajom... explorerrel már annál inkább:D
    aki hisz az explorer letöltőjében, kapjon le vele valamit az oldgames.ru-ról 10 mb-nál nagyobbméretben(mert kb 2 percenként szakadozik a vonal:D)

    ha pedig crack hiba(igen, van olyan crakc hiba ami csak nálad jelentkezik, mert szintén konfig specifikus(sőt! még az eredeti játék bugja is lehet!))
    erre azt tom mondani, hogy a másik topicban(ott is kérdeztél, megtalálod biztos megint), meg ebben is lejjebb találsz infókat, a crackmentes futtatásról.

    ehhez a nem-Reloaded verzió kell, amiben nincs rajta az első CD-n a crack.
    (persze működhet a módszert a másik(megturkált) első CD-ven is.
    na ne ijedj meg! csak az első CD-t kell újra "megvenni", ha nem megy a módszer.

    a módszert valami ilyesmi:
    Felrak a gépre Alcohol 120%, vagy Daemon Tools egy viszonylag friss verziója(daemon ingyenes, és ha úgy "vetted meg" a játékot, ahogy gondolom, akkor neked már úgyis megvan)

    Felrak a gépre CureRom 2.00 BETA(egy spéci emulálló vacak, kell, aszt kész:D)

    Utóbbival futtatható a játék, közben be kell állítani, hogy előbbivel mountolja:D
    meg be lehet állítani, hogy csináljon paracsikont(ami nem rosz), meg sok egyebet.

    miért jó ez?
    -crackhiba kizárva
    -lehet patchelni.(amennyiben a patchben nincs curerom-detektor, ami valószínűtlen)
    patchről viszont még nem tudok.

    ha megy szólj, ha nem, akkor is:D
    megoldjuk valahogy:D
  • serito
    #16084
    Ja van egy kis gáz: Az össz mentések mérete 43MB, és nem tudom melyik kellene neked, mert a game már nincs telepítve a gépre. ( kellett a hely.)
  • serito
    #16083
    Bocsi nem tudom mi lehetett de nem én akartam így!!! Valamiért 3x küldte el.
  • serito
    #16082
    Nekem van rengeteg mentésem a játékból gondolod elküldöm, ha adsz egy mailcímet.
  • serito
    #16081
    Nekem van rengeteg mentésem a játékból gondolod elküldöm, ha adsz egy mailcímet.
  • serito
    #16080
    Nekem van rengeteg mentésem ha gondolod elküldöm, ha adsz egy mailcímet.
  • serito
    #16079
    Ja most olvasom, hogy már fenn van. Azonnal csekkolom Köszi!!!
  • serito
    #16078
    Köszönet kivárom!!! :-)
  • PTW
    #16077
    bocs tudom hogy nem ez a topik de gondoltam ide is beírom mert most itt van élet és hátha tud valaki segíteni esetleg:

    --Longest Journey 2--

    "valaki pls help!

    nagyon nagy szükségem lenne egy mentésre mert a játé töltésnél mindíg elszáll ennél a résznél:

    WatiCorp alatti barlangba mennék le amikor Damien kinyitja az ajtót elkezd tölteni a játék meg-megakad eközben aztán kivág desktopra. akárhányszor próbáltam midíg ugyanez.

    ha valakinek lenne esetleg mentése közvetlenük a töltés utánról, azt nagyon megköszönném

    köszi"
  • kirol
    #16076
    Nem tudjátok, hogy az miért lehet, hogy a Javascriptek nem működnek a weboldalakon, csak néha. Hiába kattintok, nem történik semmi.
    Ilyen kezdetű a hivatkozásuk: javascript:assembler("3002", .......

    Mi lehet az oka?
  • RaveAir
    #16075
    Csak annyi, hogy ahhoz nem férek hozzá...
  • Tomsess
    #16074
    Az jó, én is szeretek túrázni. Egyébként ha már kérded, akkor osztálykiránduláson(túrázni) voltunk a Magas-Tátrában. Első nap egy kis lightos gyaloglás a hegyre, másik nap már ketté osztódtunk és a sok-sok emberből 21 (köztük én is) nekivágott a hegycsúcsoknak. A legmagasabb pont 2100m volt. Volt ott minden. 1szer elkapott a tériszony, mikor féloldalt dőlve kellett lánc segítségével átmenni úgy, hogy jobbra-balra 500m-es mélység és egy rossz lépés után mész is lefele Aztán kb félúton a 2. hegycsúcson megeredt az eső, leszálott a felhő, de ez még nem gond, viszont jöttek a villámok. Aztán egy fél órás másszunk visszafelé, vagy előre krízis után folytattuk az utat. Később már alig lehett látni merre mászol a ködtől, de megérte. Állati kemény volt. Megcsinálnám még 1*, bár akkor nem ezt gondoltam...Ja és 3. nap volt még egy gyengébb (az előző után) mászás egy vízeséshez, meg pár szép, tiszta vizű tóhoz. Kemény háttérképek készültek...aki teheti menjen el oda, csak ajánlani tudom.
  • Kiru
    #16073
    Felért a ketteskére is
  • Kiru
    #16072
    A kettesre felért, megy az egyesre is. (valamelyikről aztán törölhető)
  • IMYke2.0.0.0
    #16071
    Fő a biztonság
  • MerlinW
    #16070
    Mi baj a kettessel? Egyébként van webes felülete is. (ha nem kapcsolodik FTP-n próbálkozni kell 4-5x, mert az egyik tüzfal megfoghatja ellenörzés céljából. (3 van))
  • Kiru
    #16069
    Itt már fele fennt van. Nem nagy- tömörítve 14,5MB, akkor oda is felteszem, de kb 20 perc mire felér.
  • RaveAir
    #16068
    Inkább menjen már az egyesre... Nekem is kellene. :)
  • Kiru
    #16067
    Asimov megy a ketteskére
    Türelem, nekem ez lassan megy,de fenn lesz.