33675


  • Axon
    #16466
    Örülök, hogy jónak találod. Ha meglesz, akkor majd nyomok egy 3DMark06 eredményt.
  • Atomreaktor
    #16465
    húúúú pedig nagyon jók;) 2-t kell max egyszerre olvasni, aztán beiktatni vmi mást, aztán jöhet megint Jenő bácsi:) nem rosszak a vadnyugatosak sem! legalábbbis nekem bejöttek azok is:)
  • kirol
    #16464
    Hát jó kis gép. Majd rakj be egy 3DMark06 -os eredményt is a kíváncsiság kedvéért.
  • IMYke2.0.0.0
    #16463
    Akkor maradunk a Tarkovszkij-féle Solaris CD-nél?
  • Tomsess
    #16462
    Akkor jöhet a CD
  • Axon
    #16461
    Kb. 1 éve vettem meg a 6 kötetes Rejtő összesből 5 kötetet. A 6. az a vadnyugati történetek volt és azt nem szeretem. Én is nekifogtam az egyiknek és lenyomtam 4 regényt belőle (az összes Piszkos fred regényt). A 3.-ig nagyon élveztem, de a 4. már nyögvenyelős lett. Igazad van, hogy nem szabad sokat olvasni egyszerre belőle. Csak, hát gondoltam, hogy ezt az utolsót nem teszem már el későbbre, pedig el kellett volna. Azóta hanyagolom Rejtőt és megvárom, míg megfelelően kiéhezek rá.
  • IMYke2.0.0.0
    #16460
    Épp ezt akartam írni... :)
  • Axon
    #16459
    Gondolom, hogy a DVD-s verzió 9 giga körül van, az pedig egy fél év mire Imyke feltölti. Én ezért a cd-s verzióra szavazok. Javítsatok ki ha tévednék.
  • Axon
    #16458
    Én is nagyon sok Nemerét olvastam és még ma is elolvasok néha egyet-egyet, bár ma már ultratrendi nemerét cikizni, így nem dicsekedek vele. Nekem ettől függetlenül nagyszerű retro érzésem van a könyvei olvasása közben. A képeket meg különösen szerettem/szeretem.
  • Axon
    #16457
    Na srácok éppen most rendeltem le az új gépemet. Ideírom az alkatrészeket, azért, hogy kritizáljatok:

    Athlon64 AM2 3800+ 64 bit 45828 Ft
    ASUS M2N-E nF570U, DDR2, PCIE, GLAN,7.1 30912 Ft
    Kingmax 512 MB DDR2 667MHz 2db 10 656 x2= 21 312 Ft
    MSI PCIE ATI X1600XT 256MB TV Silent 48 228 Ft

    Nos az MSI kártya azért ilyen húzós árú, mert nincs rajta ventilátor, hanem hőcsöves, így teljesen hangtalan.
    Vinyót nem veszek, mert meg vagyok elégedve a 160as SATA-s vinyómmal, meg azt később is vehetek, majd egyszer SATA2-est. A régi házam is jó, abban egy 550 W-os táp van. Monitorom meg hajszál pontosan olyan mint az Imyke-é. Az is marad :-)
    A proci kivételével már ott van a boltban. Péntekre igérték a prockót, de lehet, hogy csak jövőhéten lesz meg. Mondjuk nem életbevágóan sürgős, így ez sem probléma.
  • Tomsess
    #16456
    Egyébként LEM előtt éppen Rejtő Jenőt olvastam. Nagy ugrás onnan a sci-fi-be. A Rejtő regények is jók, csak a sok megárt belőle. Vagyis egyszerre egy válogatott kötetet elolvasni sok
  • Tomsess
    #16455
    Hát, a 2. választás az akkor DVD verzió és magyar hang is van? Akkor azt kérném ha lehetne. Ezer köszönet ha felteszed
  • Atomreaktor
    #16454
    én ezekben a könyvekben annyira nem vagyok jártas, de azért Nemerétől sok fantasztikus regényt olvastam, amik nagyon-nagyon tetszettek!Volt köztük sci-fi krimi, családi regény stb. De tényleg nagyon jól kitalálva, akkoriban pedig még nem restelltek képeket is rajzolni 20-30 oldalanként, ami még inkább beindította az ember fantáziáját.
  • Axon
    #16453
    Asimov rengeteg könyvében vannak robotok, szinte mind emberi érzelmekkel, de úgy érzem, hogy te valami konkrétabbra gondolsz. Olyanra pedig nem emlékszem.
  • Axon
    #16452
    Huh!
    Ez engem is érdekelne!
  • Axon
    #16451
    Van egy régi orosz (szovjet) verzió is ebből a filmből, bár már nem fekete-fehér, de sajnos feliratos, ami még nem is lenne túl nagy baj, de sajnos a felirat fehérrel van írva fekete háttér nélkül és így olvashatatlan volt, mivel folyton valami fehér hátterű dolog elé írták ki a szöveget. 10 perc után felhúztam magam és kikapcsoltam.
  • IMYke2.0.0.0
    #16450
    Melyik könyv szól(t) egy robotról, akinek érzelmei lesznek?
    [Nem, nem az Én, a robot-ra gondolok]
  • Axon
    #16449
    Ebből is látszik, hogy nem szabad(na) amerikai filmeket nézni. Minden értéket tönkre tesznek.
    Egyébként már várom, hogy megjelenjen a Lem összes 2. része.
  • Axon
    #16448
    "Hogyan győzte le Öngerjesztő Erg a sápatagot?"
    Nekem is mindig ez a cím jut eszembe először a kiberiáda könyvcím hallatán :-)
    Egyébként valamelyik általános iskolai olvasókönyvben (persze még az énidőmben) volt egy novella ebből a könyvből. Nem is értette meg azt szinte senki. Nekem már akkor nagyon tetszett, de fogalmam sem volt ki is az a lem, nem is nagyon érdekelt. Évekkel később, amikor a könyvet olvastam, akkor meglepődve találkoztam újra ezzal a novellával.
  • IMYke2.0.0.0
    #16447
    Via_Mala: Rendben. :)
    Taky: volna, de te most pihenj, rádfér. :)
  • via_mala
    #16446
    A 2d_02.txt-t lefordítottam. Most fejeztem be, úgyhogy el is küldöm, de azért még holnap, vagy később átnézem még egyszer.
  • takysoft
    #16445
    TLJ-ből volna még anyag? nem biztos, hogy lesz időm, csak érdekel.
  • Ersiman
    #16444
    De arra készülj fel hogy teljesen más stílus, szerintem...
  • IMYke2.0.0.0
    #16443
    Ha neked jó, akkor a korábbi Cossacks-ígéretemmel együtt, lassan, de biztosan ezt is fel tudom tenni Ketteskére:
    Andrej Tarkovszkij: Solaris [1972, felirat: SRT, 2CD]

    Így is megvan:
    Andrej Tarkovszkij: Solaris [1972, HUN + RUS, 2DVD].

    Egyik sem az enyém, de haveromhoz átugrok, megkapom, szóval, mégis :)



  • Tomsess
    #16442
    Hát jah, mondjuk amikor még nem tudtam messziről sem, hogy mi az, akkor 7 film közül a DVD borítója miatt választottam ki. Aztán a banda 3/4-e elaludt rajta, de jó film volt. A régihez még sajna nem volt szerencsém és az a pech, hogy sehol sem találom neten sem. Még az újabb verziót sem
  • MerlinW
    #16441
    Könyvben ugyan nem olvastam a Solaris-t de a régi film nagyon jó volt, a Klúnis meg vizuális orgazmus, az operatőri szakma csúcsa volt.
  • Tomsess
    #16440
    Én is megvettem és dettó azt a kettőt olvastam, + totál véletlenül, de engem is megzavart az a film Dzsordzs Klúnival
  • Ersiman
    #16439
    Bizony az igazi klasszikus, már nem is emlékszem mikor olvastam először! Hogyan győzte le Öngerjesztő Erg a sápatagot?, Trurl és Klapanciusz történetei... újra elő kell szednem :)))
  • Axon
    #16438
    A szőke-nagymellű számomra az abszolulte fejforgatos, szemem levenni nemtudós kategóriába tartozik :-)
    Most roppant fellengzősen hangzana, ha kijelenteném, hogy volt már mindenféle barátnőm (szőke, barna, fekete, vörös, alacsony, magas, telt és abszolulte manöken). Ezért nem mondok ilyet ;-)
    Abban megegyeztek, hogy mindegyiket szerettem valamilyen szinten és izgalamsak voltak.... egy darabig.
    A feleségem sem szőke, hanem gyönyörű mélybarna színű haja van és szerencsére sohasem festi/festette. Viszont a kebel méretei.... hajaj.... :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #16437
    [A lentebb közölt preferenciáknak az összes eddig kedvesem ellent mondott - mégis szerettem őket :)))]
    [Amúgy, szeretem, ha a nőn lehet fogni is valamit - ne legyen elől deszka, hátul léc - és ne kelljen attól se tartanom, hogy "akkor" átszúrom "azzal", mint egy zsírpapírt...]
  • Axon
    #16436
    Remek!
    Így nem fogunk összeveszni egyetlen nőn sem ;-)
  • Axon
    #16435
    Én megvettem a Lem összes művei sorozatból az első kötetet (mivel eddig még csak az első jelent meg, de idén jön a második kötet is). Én is az első két regényt olvastam el eddig belőle, ami az Éden volt és a Solaris.
    Nekem az Éden nagyon tetszett, de a Solaris sem volt rossz, bár engem kicsit megzavart az az amerikai film, ami nemrég készült belőle.
    Lemtől régebben olvastam a Kiberiádát. Na az aztán egy igazi agymenés, még csak hasonlóval sem találkoztam soha.
    Amit még nagyon várok a sorozatban, az Pirx kapitány kalandjai :-)
  • takysoft
    #16434
    bug? nem valoszinu... mai napig patchelik...
    gondolom feltetted a patchet:D
  • RaveAir
    #16433
    Ilyeneket én is simán elgépelek. De az inkább gyakoribb, hogy újrafordítom az adott szövegrészt, és egy része véletlenül a régi marad. :/ A helyesírás ellenőrző meg nem valószínű, hogy meg fogja találni.
  • Che Guevara
    #16432
    Persze, tudom, hogy milyen sorrendben kell belepakolni -fehér, zöld, kék-, meg azt is, hogy elviekben mit kellene csinálnia - elolvastam már vagy 5 végigjátszást - de nálam nem csapolja le. Akkor most már csak bug-ra tudok gyanakodni. Pedig jó lett volna végigtolni. Na mindegy, köszi a segítséget.
  • IMYke2.0.0.0
    #16431
    Én Mozilla-s vagyok.
    Nekem elvből nem kellett a Firefox, a nagy hájpja miatt.
    A Mozilla 1.7.5-el meg annyira meg vagyok elégedve, hogy csak na. :)
    A melóhelyen meg az IE 6.0.2900.2180 SP2 [megnéztem] is jól muzsikál.
  • IMYke2.0.0.0
    #16430
    Köszi! Otthon letöltöm. Természetesen, a módosításokat elvégzem, ha szükségesek lesznek.
  • kirol
    #16429
    Ezért is jó a Firefox!

    Firefox 2.0 béta
    "Az új változat két legnagyobb újdonsága egy on-line helyesírás-ellenőrző (a blogolók és fórumozók nagy örömére),....."
  • takysoft
    #16428
    Na. kész a file:D
    kivéve 1 sor... azt majd fordítsd le valahogy:

    A választás a tiéd, April. Mint mindig, a választás a tiéd.
    ####April_Yes or no? #3
    For what it's worth...perhaps not. Still, you need to come to the decision on your own.**********
    ####April_Yes or no? #4
    Ezesetben a válaszom "igen, mentsük meg a világot".

    (a csillagokat én írtam bele, a fileban is benne vannak, hogy könnyen megtaláld)

    ketteske gyökerén a file.(helyesírás ellenörzés ráfér:D)


    meg azt is ellenörizd, hogy a sortörések jól vannak-e:D
  • takysoft
    #16427
    na most én máshogy sejtem...

    szerintem a csillagos sok ennek a sornak a válasza:

    ####April_Yes or no? #27
    It's not much of a choice, is it?

    ezesetben pedig valami ilyesmit jelent:

    Hát igen, eleve adott döntés.

    A játékban kéne megnézni majd.