33675


  • Axon
    #16186
    Nos ha már kígyóknál tartunk azért ebben a kategóriában láttam már egész tűrhető filemt is. Ilyen volt az Anaconda első része. Tényleg nagyon tetszett.
    Ennek a filmnek már legalább egy éve megjelent a 2. része. Na ezt nem tudtam még felhajtani sehonnan.
    Nincs meg véletlenül valakinek?
  • Axon
    #16185
    Hatalmas filmes élményem volt tegnap:
    Megnéztem egy thaiföldi vámpíros filmet :-)
    A címe nemes egyszerűséggel "Vámpírok".
    Kis sárgák motoroztak benne, ezek voltak a vámpírok.
    Pontosabban voltak rossz vámpírok és jó vámpírok. A jó vámpírokat egy sárga mufflon vezette, aki bármelyik Playboy címlapján megállná a helyét és én is szívesen beleverném a karómat ;-)
    Apropó karó. Nos itt semmi klasszikus vámpír elem, mint karó, meg lefejezés, meg fokhagyma nem volt. Mit csinálnak egy thaiföldi vámpíros filmben a vámpírok?
    Kapaszkodjatok meg! Karatéznak!
    Amikor találkozik egy jó vámpír egy rossz vámpírral, akkor vadul nekiállnak karatéjjozni.
    A jó vámpírok azért voltak jók, mert nem ittak embervért, bármennyire is szerettek volna. Ők disznóvért ittak. Az asztal közepén volt egy nagy vájú, benne egy leszúrt disznó és a vájún egy csap, amiből csapolták a vért a poharaikba. A vér pont úgy nézett ki mint a vörösbor.
    Nos vidéki gyerek lévén még manapság is megfordulok évente 3-4 disznótorban, bár régebben ez a szám jóval nagyobb volt. Láttam már disznóvért bőven. Abban 1-2 perc után már öklömnyi olvadtvér darabok vannak és amúgy is sűrű, meg habos és tapad az mindenhova. Na a filmes disznóvért iszogatták órákon át aprókat kortyolgatva a poharaikból, közben elméseket sztorizgattak, aztán megint csapoltak. Hát igen...
    A végén aztán felkerekedett az összes rossz vámpír a motorjára, majd bebandázódtak a jóvámpírok is és elmentek egy kijelölt helyre, majd ott ész nélkül karatézni kezdtek teljesen szabadfogásban.
    Mily meglepő, de a jóvámpírok győztek.
    A filmet, megnézés után rögtön töröltem.

    A másik film - amit megnéztem - a sokat sejtető Boa vs. Python nevet viselte. Ebben volt egy 30 méteres Python - gondolom minden bokorban lakik egy ekkora - amit gaz vadászok begyűjtenek és szabadon akarják engedni valahol, ahol szintén gaz vadászok, jópénzért levadászhatják. Útközben megszökik, majd jön egy féligrossz CIA ügynök, aki más utat nem látva, kikölcsönzi a szomszédos kutatóintézet - mily szerencse - szintén 30 méteres Boa-ját.
    Nos biologiai ismereteim nem túl széleskörűek kígyók terén, de a boa és a python is úgy 4-5 méteresre nőhet maximum. Mindegy. szerencsére a filmben senki sem lepődik meg ilyen apróságokon. Persze mindenki meghal a filmben aki rossz volt, még a félig rossz CIA ügynök is. Csak kik maradnak élve egyedül? A szuperbombázó szexi, szőke, rémokos technikusnő, aki kamerát épít a boába, hogy mindent lássunk, és a szupermacsó, jóképű kígyótudós faszi, akik - mily véletlen -, a végére egymásba szeretnek. A boa legyomja a pythont, de csak azután miután megkettyintette a python a boát (mert persze a python fiú volt, a boa meg lány), aztán gyorsan még tojást is tojik a filmben, amit a python összetör.
    A két kígyó a 98-as év renderelési színvonalán készült, borzasztó kevés poligon felhasználásával. Az egyik piros volt, a másik pedig kék, a könnyebb megkülönböztetés kedvéért.
    A legjobb jelenet az volt, amikor a két kígyó betört egy diszkóba és a python megevett néhány diszkózót, majd jött a boa és újabb bírkózás.
    Végül boa győzött és a szerelmes pár egymás kezét fogva elindult megkeresni kedvenc boájukat. Itt a vége fuss el véle.
    A film vége és a letörlése közötti 3 tized másodperben ismét gondolkodóba ejtett a mai hálivúdi filmek minden képzeletet felülmúló silánysága és az is, hogy Thaiföld milyen hamar utólérte amerikát szemétre való film gyártásában.
  • serito
    #16184
    Ha celeront használsz, nem is érdemes a memoryt gyorsabban járatni mert nem tudja a procit kiszolgtálni, mert a memory gyorsabb lenne, és csak várna a procira. Celeronnál (automatikus felismerés esetén) pontosan e ,miatt járatja a lap a memoryt 333-on.
  • takysoft
    #16183
    pfsssz... jó kérdés... valami Gigabyte.
    megnézem.... nem látom az árlistában.. nem tudom
    i915-ös gigabyte, ennyit tudok fejből. ddr2 nincs rajta., csak 2 db sima ddr
    4 sata, 1db 16x pcie, 1db 1x pcie, 4 vagy 5 pci, 1 pata, 2 raid pata.

    majd megnézem a pontos nevét, ha kell.
  • serito
    #16182
    Milyen alaplapod van? Az alaplap nordbridge-e és a bios-a dönti el, hogy tudja-e 400-on járatni a memorykat.
  • serito
    #16181
    Tulajdonképpen az alaplap dönti el, hogy tudja e kezelni a memoryt 400Mhz-n
  • takysoft
    #16180
    a "visszaveszi" picit túlzás... 6 órás szenvedés után a lacika veszi vissza(gyk. én) mind1:D

    ergo: esetleges FSB túlhúzás esetén még mehet is 400-on? csak a frekvenciától függ?

  • serito
    #16179
    A celeronnál az FSB csak 133Mhz és ezt 4 csatornán produkálja ezért 533.
    A P4-eseknek az FSB-je 200Mhz 4 csatornán így lesz 800Mhz.
    Mivel az intel nem tudja az aszinkront, ezért a memory sebességet is visszaveszi 333-ra. Ha egy P4-es proci mellé teszed ezeket a ramokat akkor a 200Mhz-s FSB miatt már tudnának 400Mhz-n müködni.
  • serito
    #16178
    Celeronnal a 400Mhz-s ramok nem mennek csak 333-on. Az intel nem tudja az asszinkront. Azt csak az AMD tudja.
  • takysoft
    #16177
    ezt vágom.
    ddr1 van cska a lapon, 2*512 400mhz-est vettem, gondoltam jól elmennek dual channelben.

    de csak 333-on mennek. haver hozta áfamentesen, onnét ahonnét jött, állítülag mennek 400-on, kipróbáltak.

    lehet, csak ebben nem szeretik? mind1, amíg mennek, nem küldöm vissza őket.(barátnőmé a gép, ős se nagyon fogja zavarni, csak tudjon lineage-ezni)
  • Tomsess
    #16176
    Kösz szépen
  • CrucifX
    #16175
    Btw, yahtzee újabb kalandjátéka jelent meg, ezúttal szöveges interfésszel(!), a 5 days a stranger folytatása, mindenkinek fokozottan ajánlott!
  • CrucifX
    #16174
    Mert nincs jo allapotban sem a PC-m, sem a VGA-m, sem a monitorom. Long story, hagyjuk is :)
  • MerlinW
    #16173
    Megy ablakban, jah. De miért is jó ugy?:D

    Sőt uccso peccsel 1280x1024 OGL-el gyönygörüen szalad:)
  • CrucifX
    #16172
    Kthx! Heten lapzarta, jovoheten monkey island 1-2-3 vegigvitel van terve veve, aztan megemberelem magam es most mar tenyleg 10 percnel tobbet adok Maniac Mansion - Dott duonak :)

    De Anacrhonox az elso, felteve, ha megy ablakban - elmeletileg utolso patchel igen...
  • MerlinW
    #16171
    Öö jaja, jó hogy szólsz:) Hazamegyek feldobom:)
  • CrucifX
    #16170
    Oo, en is thx, mar toltom is :) CMI english pakk is felfer majd ?:)
  • MerlinW
    #16169
    Ketteske is kész
  • IMYke2.0.0.0
    #16168
    Nagyon szépen köszönöm! :))))
  • MerlinW
    #16167
    Egyesen... ájh.. télleg.:)
    Ok feldobom kettesre is:)
  • IMYke2.0.0.0
    #16166
    Nem a 2-Squ€N?
  • MerlinW
    #16165
    Egyeskén az Anachronox. Hev fán, mindenkinek kötelező a letöltése.
  • Axon
    #16164
    Véletlenül rátaláltam.
  • Axon
    #16163
    Imyke említetted a Diablo 2 problémám kapcsán, hogy te az 1.10-es verziójú magyarítást használod. Na én ezt nem találom sehol.
    Fel tudnád tölteni a ketteskére? Vagy meg tudnád mondani honnan húzhatnám le?
  • IMYke2.0.0.0
    #16162
  • MerlinW
    #16161
    Imyke a dájplomata:)
  • IMYke2.0.0.0
    #16160
    Jól.
  • howard13
    #16159
    Hogy áll a honosítás?
  • MerlinW
    #16158
    Ha 533 MHz-es FSB (effektív órajelű rendszerbusz) lapod/procid van akkor tudomásom szerint mennie kell 400Mhz-en a ramnak, de még az 533-as DDR2-nek is, (ha van támogatás rá) Érdemes Dual-ban 2db 400-as modult bepakolni. (4 slot két primaey slot-jában(ma már általában kéken jelölik))

    Kérdés tehát hogy a Celeron proci milyen FSB-vel rendelkezik. Ha 400 vagy magasabbal, akkor mennie kell a ramnak is azon a frekin.
  • szotyimutyi
    #16157
    Szia_szia!Mizujs?
  • Tomsess
    #16156
    Engem érdekelne. Elég jó dolgokat hallottam róla
  • Tomsess
    #16155
    Kösz szépen
  • takysoft
    #16154
    és is vettem ám új gépet(sajna nem magamnak:((((((((((((( )
    azzal meg az a gond, hogy nem megy a ram 400 mhz-en.
    a boltan azt mondták, hogy celeronnal nem is fog mert 533-as a valamija
    fsb, vagy mi... rövidítás nem jut eszembe.
    mag órajel, aszt kész:D
    így most 333.on meg a ram...
  • kirol
    #16153
    Mindegy, kicsit lebecsültem őket. Ma bevittem, azt mondja, ha hozzáér akkor 5000 HUF-ról indul a jácma. Meg hogy ezt nem lehet csak úgy bemérni, mert az csak terhelés alatt megy, stb. Mondtam köszi szépen. Ebben a szép 35 fokban legalább megsétáltattam a tápot.

    Most meg nem volt kedvem visszarakni (mert elvileg ma jött volna az új CPU venti), de legalább így a gép mellet lerakva megtudom hallgatni minek van nagy hangja. A poén, hogy full üres a ház így táp nélkül, az oldallap sincs rajta és így érzékel 43 fok rendszer, 47 fok chipset hőmérsékletet. Procit nem is elmítem.
  • M.A.D.
    #16152
    Képben vagyok! :)
  • Axon
    #16151
    Köszi a gyors választ!
    Akkor én is ezt az utat választom.
  • IMYke2.0.0.0
    #16150
    Nem tudok - meg is lepődtem ezen én is.
    A megoldás számomra ez volt:

    0. Diablo Classic telepítése
    1. Diablo 2 Classic 1.10 Patch telepítése
    [biztosra mentem]
    2. Diablo 2: Lord of Destruction telepítése
    3. Diablo 2: Lord of Destruction 1.10 Patch telepítése
    [biztosra mentem]
    4. Az "Andie és Hunnenkoenig"-féle 1.10-es magyarítás telepítése.

    Tehát, az új Patch-et és magyarítást kihagynám.
  • Axon
    #16149
    Imyke nem tudsz segíteni Diablo 2 magyaritás ügyben.
    megvan a magyarítás, de egy személyreszabott kódot kér, amit a készítőktől kell kérnem emailben. Én pedig most szeretnék vele játszani.
  • IMYke2.0.0.0
    #16148
    A gépemen. Még nincs 100% magyarítás hozzá.
  • kvalentin
    #16147
    nem tudja valaki hogy hol van meg a magyaritás?