33675


  • IMYke2.0.0.0
    #16426
    VIP-jog nélkül ezt már évek óta a fejemhez vághatták volna - két újjal gépelek, és sietek.

    Offline-ban ezért szoktam nem csak helyesírásellenőrzéssel átolvasni a fordításaimat. S még így is marad egy-két elgépelés, hiba.
  • RaveAir
    #16425
    ####April_A monumental choice #6
    Nem mondd ezt! Ez baljóslatúan hangzik. Csak... azt mond meg, mi fog történni.

    Itt van egy elgépelés.
  • IMYke2.0.0.0
    #16424
    [center]
  • IMYke2.0.0.0
    #16423
    Én a szőke-nagymellűeket nem szeressem - nekem azok mesterségesek.
    Jobb szeretem a sötét hajúakat, normális mellekkel, normális csípővel.
    [90-95-ös mellbőség, 60-65-ös csípő, 90-95-ös derék: számomra a tökély :)))]
  • IMYke2.0.0.0
    #16422
    Akkor segítek:

    ####Cortez_A monumental choice #4
    Értem. Ez egy nehéz döntés, mert bármit is teszel, az életet örökre megváltozik majd. Hát csak nyugodtan, gondolkodj rajta. Ne rohanj bele egy olyan döntésbe, amire nem állsz készen.
    ####Cortez_A monumental choice #5
    Vamos. Lépj a fénybe!
    cortez010
    ####April_A monumental choice #6
    Nem mondd ezt! Ez baljóslatúan hangzik. Csak... azt mond meg, mi fog történni.
    ####Cortez_A monumental choice #7
    Az életed leghosszabb utazásának elsö lépését fogod megtenni.
    ####April_A monumental choice #8
    Örült kell legyek ehhez.
    ####Cortez_A monumental choice #9
    Igen, ez egy igen szép ajándék.
    ####Cortez_A monumental choice #10
    De ne aggódj! Én várni fogok, pont itt.
    ####April_A monumental choice #11
    Semmiképp.
    ####Cortez_A monumental choice #12
    Én egy türelmes ember vagyok, és még egy ideig várok, de ne tégy próbára!
    ####April_A monumental choice #13
    Nem vagyok biztos benne.


    [Nem, ez nem egy teljesen lefordított fájl részlete, ezt a Te kedvedért fordítottam a kérdezett mondatot is beleértve.]
  • Tomsess
    #16421
    Én is szeretek olvasni. Épp most fejeztem be a Stanislaw Lem kötetből a Solaris-t. Hát kb a feléig még a film hű a történethez,de a másik fele már totál más. Király egy SCI-FI egyébként Mondjuk az Éden sem volt rossz...
  • Axon
    #16420
    A könyvet olvastam, de Ratna-ra már nem emlékszem. Elég komoly nyomokat hagyott benned, ha még most is így elérzékenyülve nosztalgiázol :-)

    Én egyébként egy eszméletlenül földhözragatt, konzervatív, kificamodott ízlésű vagyok, de nálam még mindig a szőke-nagymellű a menő
  • takysoft
    #16419
    úgy értettemm....
    mit jelent az a sor magyarul ami után ÉN beírtam a csillagokat:D
  • IMYke2.0.0.0
    #16418
    Nálam a "Holdanyó fényes arca" volt az utolsó, még értelmes könyve - Ratna-ba azóta is szerelmes vagyok :))))
    [Ratna egy médiumi képességekkel megvert félvér nőci. [#finom]]
    [Remélem, mindenki olvasta, és mindenki jó nőnek képzelte el - úgy, ahogy Laci bácsi megálmodta.]
    [Kész ejakuláció volt, ahogy minden jelenetben "megjelent" a szemeim előtt, csodálatos alakjával, áttetsző vagy éppen feszes khaki ruhájában.]
  • Atomreaktor
    #16417
    és az eléggé még enyhe kifejezés:)
  • RaveAir
    #16416
    Régebben én is olvastam L. L. L. műveit, de igazából már eléggé kialakult a struktúrája. Jóanyámnak azonban még mindig tökéletes karácsonyi/születésnapi ajándék. ;)

    És néha még én is kölcsön szoktam kérni tőle 1-1 könyvét, ha nagyon nincsen mit olvasnom.
  • IMYke2.0.0.0
    #16415


    A képen látható videokat kell módosítanom.
    Az első, 70 MB-os videot összességében 5 (!) óra alatt kódolta össze a gépem. Előtte, pedig ugye Vegas-szal feliratot kreáltam rá, hallás után.
    Tekintve a számukat és méretüket, a többi videot nem fogom sem ma, sem holnap befejezni, mert ugye hétköznap délután 5-től vagyok csak otthon, és nem nagyon ugrálhatok a szabadidőmmel.
    Ma, délután 6-től ráadásul egy pályázati megbeszélésre megyek, ki tudja meddig tart...

    //Korábban azért mertem a hétvégét, vasárnapot megjelölni, mert nem hittem, hogy a Vegas + RadTools + PC-m trió ilyen lassú lesz, egy 1 perc 23 mp-es film esetében is...
  • IMYke2.0.0.0
    #16414
    Cossacks 2 ára bótban: 3.990 Ft...
  • Axon
    #16413
    Ha már itt tartunk, akkor én például a Cossack 2-re fél évet vártam, mire tudtam vele játszani. Addig kijött az 1.2-es patch is hozzá, de végre tökéletes :-)
  • M.A.D.
    #16412
    ...de most mivel van közel 20 giga helyem, ugyebár...:)
  • M.A.D.
    #16411
    :)) Na, én direkt szoktam úgy 2-3 hónapot várni a gémekkel, mivel ugye tudvalevőleg 99 százaléka bugos. :( Jókat szoktam nevetni néhány sg fórumon, hogy így nem jó, úgy nem jó...
  • Axon
    #16410
    7-8 nap?
    Akkor az már őskövület :-)
  • M.A.D.
    #16409
    Viszont a Night Watch-csal jól megszívtam. Securom újabb védelme bejáccik. Nem hiába nincs kint nforce-on az angol változat. Pedig már 7-8 napja "legális". :)
  • M.A.D.
    #16408
    Nekem sikerült a leírtak alapján kb. 2 hete telepítenem a Dreamfallt. Aztán nem írtam át a regeditben a sort, ami annyit okozott, hogy a hangkártya ikonját nem tudta kirakni. Kereste a hülye a D-n. :)
  • kirol
    #16407
    Imyke ma lesz valami?
  • Axon
    #16406
    Értem.
    Még szerencse, hogy a multkori vinyó kálváriám után, az új vinyón már 20 gigás C-t csináltam a rendszernek. Mondjuk az otthoni gépemre már nem tudnám telepíteni, mert ott jó szokásom szerint 3 gigás C van. A rendszernek ennyi bőven elég.
    Pontosabban a registry buherálós trükkel fel tudom telepíteni.
  • Atomreaktor
    #16405
    én max a teletextet nézegetem, azt is csak addig, amíg eszek:)
  • Atomreaktor
    #16404
    Dékányt én is szeretem! Bár most biztos nem tudnék belefogni a hossza miatt, de amint időm lesz, előveszem újra;) Kár, hogy a legtöbb ember sztem unalmasnak titulálná Dékányt...:(
    Ha már ifjúság és hajós: Arthur Ransome: Fecskék és fruskák (no meg a folytatásai). Nagyon jó kis könyvek felnőtt fejjel is!;)
    Leslie papát sajnos már nem azért olvasom, mert annyira jók a könyvei. De ha már majd az összes könyvét elolvastam, akkor nem most fogom abbahagyni:) Csak megöregedett szegényke:( Néha még tud villantani egyet-egyet, de akár már átállhatna és írhatná önmaga paródiáit. Voltam író-olvasó találkozón Leslie papával és nagyon jó fej, de nagyon anyagias is! Nem mer, nem akar újítani semmit. Csak szállítja a szerződésben megkötött évi két könyvet, persze egy kaptafára mind. Nekem a Felakasztott indián szigetén jött be legutóbb, mert ott abszolúte nem kellett komolyan venni a regényt és így olvasva nagyon szórakoztató volt! Már-már Rejtői, de azért ne esünk túlzásokba:) Amúgy ha felvállalná önmagát, simán nyomába érhetne Rejtőnek. De inkább össze kéne kapnia magát és visszatérnie egy kicsit a komolyabb krimivonalhoz, maradhatnak misztikus dolgok is, de nem ennyire elrugaszkodva a valóságtól és könyörgöm a szokásos cselekményvezetést a szokásos a "végénösszejövünkegynagybarlangban vagynagytitkoshelyiségben aztánjönaleszámolásmeglepetésekkeltitkoskártyákkal" stb. Leslie "rajongók" úgyis tudják miről van szó:)
  • kirol
    #16403
    Szép teljesítmény. Én biztos nem bírnám ki még 2 hónapig sem.
    Egyszer kibírtam 1 hónapig, de csak azért mert ott ahol voltam nem volt tv.
  • IMYke2.0.0.0
    #16402
    A Dreamfall alapértelmezett telepítési útvonala a C-re mutat. Amikor a telepítő elindul, akkor a teleíptési folyamatban résztvevő archívumokat id oda nyomorítja ki. Így, végig az alapértelmezett útvonalon keres szabad helyet.
    Ha van 7 GB helyed, akkor a telepítővel simán el tudsz jutni a telepítési útvonal módosításáig, s után akár egy G meghajtóra is teheted a játékot...
    Ha nincs 7 GB helyed a C-n, akkor hely hiányára hivatkozva - állítólag, mert nekem 15 GB helyem van mindig a C-n, így ilyen üzenetet nem kaptam - a telepítő nem engedi a további folyamatokat, kilép.

  • Axon
    #16401
    Öööö... tehát ha van 7 gigám a C-n, akkor bárhova telepíthetek, ha nincs, akkor meg sehova, szóval ha van rajta sapka, akkor...

    Üssetek agyon, de sehol nem látom a logikát! Lehet, hogy kihalóban lévő faj vagyok? :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #16400
    Ha 7 GB-nál több szabad helyed van a C-n, akkor a telepítés gond nélkül elindul és utána oda telepíted a játékot, ahová csak akarod...
    Ha nincs 7 GB helyed... na, akkor kezdődik a mizéria...

  • Axon
    #16399
    Ezt a telepítős mizériát én már sokszor olvastam és fel is készültem rá. Aztán elindítottam a Dreamfall telepítőjét és szépen kulturáltan megkérdezte, hogy hova akarom telepíteni. Megadtam neki egy másik helyet (nem a C-n) és oda telepítette. Most akkor kétféle verzió van?
  • Axon
    #16398
    Nekem megvan az összes könyve hagyományos papír formátumban. Könyvtáram féltett darabjai ezek.
  • Axon
    #16397
    Nekem is az olvasás az egyik kedvenc időtöltésem.
    Én is beszereztem a legújabb Lawrence könyvet és hamarosan belekezdek.
    Most éppen egy Dékány András könyvet olvasok és kint hajózok benne az Adrián :-) Nagyon szeretem ezt az írót. Igazi hajós ember volt és az élményeiből írt valós, vagy valós tényeken alapuló könyveket. Persze emelett egész jó ifjúsági könyveket is írt, ma sem szégyellem olvasni őket :-)
  • Axon
    #16396
    "- a foci nézése sosem érdekelt igazán
    - TV-t meg már 7 éve nem nézek"

    Mindig egy ilyen barátra vágytam! :-)

  • M.A.D.
    #16395
    Hétfő reggel van és izgulok. :)
    Paradicsom.
  • IMYke2.0.0.0
    #16394
    Nincs a "given" után semmi.
  • IMYke2.0.0.0
    #16393
    Ez van az eredeti szövegben:

    ####April_A monumental choice #8
    I must be insane to do this.
    ####Cortez_A monumental choice #9
    Yes, it's pretty much a given.
    ####Cortez_A monumental choice #10
    But don't worry. I'll be waiting, right here.
    ####April_A monumental choice #11
    No way.
  • takysoft
    #16392
    fordítási gondom akadt:

    ####April_A monumental choice #8
    I must be insane to do this.
    ####Cortez_A monumental choice #9
    Yes, it's pretty much a given. ************
    ####Cortez_A monumental choice #10
    But don't worry. I'll be waiting, right here.
    ####April_A monumental choice #11

    a csilalgos rész a szövegben.. Imyke?
  • takysoft
    #16391
    elvileg magvan, mi volt a gond.
    txt-re nem tekintettel, vagy a te email progid, vagy az egyném, vagy a freemail, vagy a citromail úgy döntött, nem szépek a hosszú sorok, így ide-oda nyomogatott egy entert.

    azért látszik randomnak, mert a "valami" úgy látta, hogy az egész szöveg 1 sor, mivel az elválaszókarakter a fileban 0A

    az emailbaszság szerint pedig 0D 0A. így egy halom 0D 0A-t szórt be mindenhova a szövegbe.
    Ezeket Replace-el eltávolítottam, így a szöveg visszanyerte eredeti formáját.

    Azért még küld el újra tömörítve, hogy összehasonlíthassam, jó-e.
    köszi
  • takysoft
    #16390
    Imyke: belekezdtem a fileba amit küldtél, de szerintem rosszul jött át

    ez az eleje:

    Door
    Exit
    Shadow
    Trashc
    an
    Fire alarm
    Sign
    Fire
    Fire door
    Into the theater
    Freddie Melo
    n
    Cortez
    Swirling light
    Garbage heap
    Garbage bag
    Hat
    Monkey
    B
    oxes


    A Trashcan-t, a Freddie Melon-t, meg a Boxes-t, nem én raktam külön sorba.
    mintha az egész szöveg teli lenne plusz enterekkel.
    Elküldenéd újra tömörítve?

    Én helyrerakhatom a sorokat, de nem biztos, hogy az encoder örülne neki....

    Máshogy meg lefordítani az ilyen részeket:


    ####April_The four missions #21
    They don't go by that name h
    ere. Did you ever hear of the Church of Voltec?
    ####April_The four missio
    ns #22
    Sure. They're...oh. That's the Vanguard?
    ####April_The four miss
    ions #23
    Si.
    ####April_The four missions #24
    Then they are big. Very
    big. But why do they...why assume a different name here?

    totál szét vannak csúszva a sokok.
    ha nálad nem ilyen, küldd el léci újra zipelve
    köszi
  • MerlinW
    #16389
    Dreamfall topikjában le van írva sokszor...

    Regedit:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

    - ProgramFilesDir bejegyzés meghajtó betüjelét változtasd meg olyanra ahol van 7 giga szabad helyed. (Pl: D:\Program Files)
    - Hozd létre a megadott meghajtón a Program Files könyvtárat
    - Indítsd a telepítést
    - Telepítés után írd vissza C:\Program Files -re az értéket.
  • Győri Devi
    #16388
    egy kis segítséget kérnék: a Dreamfall install elején még mielőtt megkérdezné melyik meghajtóra telepítsen egyből kiírja hogy nincs hely szabadítsak fel, pedig a D meghajtómon 15giga szabad hely van
  • Randal
    #16387
    Én ezeket egy cel800-on csinálom. Szerinted?:)
    Amúgy ezek szerint a bik minden ilyen konvertálást 1-3 óra között csinál meg.