33675


  • enlightened
    #33274
    "Színkettes érettségi, plusz a hátrányos helyzetet igazoló papír, amely plusz pontokat ér."

    Ez nem igaz. Így egy színötös 11-es és 12-es évvégi bizonyítvány mellett sem elég a jogszabályi minimumhoz. A további félreértések elkerülése végett, ezt használhatod, itt csak összejön valami :D
    http://www.felvi.hu/felveteli/pontszamito

    Az utolsó 3 hozzászólásod Axon nem volt igaz, és ezzel félrevezeted az embereket, ha legközelebb írsz valamit, előtte nézz már utána és aztán gépeld be, igen értem én hogy mire akarsz célozni, de amit írtál nem igaz.

    Ahogy MerlinW mondta nagyon kevés ilyen ember van aki hátrányos helyzetért kap plusz pontot, ezt tapasztalatból tudom, mert dolgoztam az OFIK-ban még diákként, ahol hitelesítettük a jelentkezők adatait. Összesen talán 200 ember volt akkor aki hátrányos helyzetért folyamodott ebből kb 50-nek fogadták el. Elég komoly papírokat kell bemutatni azokért a plusz pontokért, amiket még azok se mindig tudnak beszerezni akiknek tényleg járna. Akkor álljon itt a hivatalos verzió.

    Hátrányos helyzet: 25 életévét még nem töltötte be, középfokú tanulmányai idején a család körülményei és szociális helyzetük miatt a jegyző védelembe vett és/vagy középfokú tanulmányai idején rendszeres gyermekvédelmi támogatást kapott és/vagy középfokú tanulmányai idején rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult és/vagy állami gondozott volt

    A hátrányos helyzet igazolása: a jelentkezéshez csatolni kellett/kell a jegyző vagy önkormányzat által kiadott határozatot vagy igazolást arról, hogy középfokú tanulmányaid idején rendszeres gyermekvédelmi támogatást vagy kedvezményt kaptál, esetleg védelembe vettek. Az állami gondozottaknak gyámhatóság által kiadott határozatot vagy igazolást kellett bemutatniuk.

    Csak abban az esetben jár a többletpont, ha fentiek a jelentkező középfokú tanulmányai során folyamatosan vagy időszakosan fennálltak! Azt is fontos hangsúlyozni, hogy nem jár többletpont abban az esetben, ha megfelelő dokumentummal igazolta ugyan a felvételiző a jogosultságot, azonban a felsőoktatási intézménybe történő beiratkozásig betölti 25. életévét!

    Igen van nagyon sok olyan ember aki linkeskedő meg mittudomén, de ilyenek mindenhol vannak az életben, emellett van nagyon sok okos is.

    Mégegyszer leírom, 2 év múlva az állam kivonul a felsőoktatásból ez azt jelenti, hogy 0 állami támogatott hely lesz.

    Tehát csak azok tudnak tanulni, akiknek lesz pénzük rá. Ezzel pont hogy nem a linkeskedők hullanak ki, hanem ők fognak bejutni, mert az apuci majd kifizeti a pénzt a fiacskának és ő meg üldögélhet az egyetemen a PDA-val (ha már előkerült). Az okosak pedig akik szegények családból jöttek meg sehogy se jutnak be. Szerintem inkább ezzel kéne most foglalkozni, mert 2 év nem hosszú idő. Ez egy igazságos rendszer lesz? Nekem nem úgy tűnik.

  • szotyimutyi
    #33273
    Valóban könnyű és ezt ki is használják sokan.Olyan személyt is ismerek, akinek még diszleksziáról (+hátrányos helyzet)is sikerült papírt (igazolást) szerezni.Be is jutott vele egy bizonyos főiskolára.
    Nem csoda,ha ilyenekből lesznek a linkeskedő,bukdácsoló egyének,például.De olyan személyt is ismerek,aki pda-val "végezte el" az egyetemet.Szóval,így könnyű "okosnak" lenni. :(
  • Axon
    #33272
    Nagyon könnyen lehet hátrányos helyzetről papírt szerezni. Elég ha az anyának nincs férje és így egyedüli szülőnek minősül. Bizonyos társadalmi rétegeknél már pont ezért nem divat házasodni, mert akkor rengeteg címen igényelhető támogatás, na de ezt biztos ti is tudjátok. Mondjuk ezeknél a rétegeknél viszonylag kevés a főiskolára menők száma, viszont a plusz pont miatt már rászoktak más társadalmi csoportok is arra, hogy igényeljék a hátrányos helyzetet igazoló okmányokat. Magam is számtalan terepjáróval hordott óvodás gyereket látok nap mint nap, amikor viszem a fiam az oviba és egyiknek sem kell az étkezési díjat fizetnie. Mert anyuka ugyebár egyedül álló és nincs össze házasodva a dúsgazdag vállalkozó apukával. Ők is kapnak minden támogatás, többek között majdan plusz pontokat a jelentkezésnél még akkor is ha esetlegesen nem túl fényes az a közép iskolai bizonyítvány.
  • MerlinW
    #33271
    Ez azért szerintem nem jellemző. Legalábbis nem tudom, mi alapján dobálják ezeket a papírokat..
  • Axon
    #33270
    Színkettes érettségi, plusz a hátrányos helyzetet igazoló papír, amely plusz pontokat ér.
  • moonster
    #33269
    OK, köszi.
  • enlightened
    #33268
    Szia Moonster, elküldtem neked priviben az elérhetőségét a proginak. Remélem segíteni fog neked is, a hibrid rendezési algoritmusok varázslatos világának felfedezésében :D Januárban fogom megvédeni, úgy hogy addig ne add tovább légyszi. Köszi.
  • mandm
    #33267
    0:47-nél az ott a Michael Jackson? (igaz melle van, de talán mégis...)
  • moonster
    #33266
    Köszönöm előre is, nagyon várom :)
  • enlightened
    #33265
    Moonster, feltöltöm a cuccot neked valahova és elküldöm priviben a linket. Igazából örülök, ha megnézed, hátha észre veszel valamit még benne amit én nem. Azért nem akarom nagyon publikálni, mert ez a szakdoga programom is egyben, amit igaz, hogy leadtam már, és már pontozták is, 29-et kaptam a 30-ból, de még a védés hátra van januárban. Utána nagy valószínűséggel publikálom majd valami elérhető helyen is. Azt nem tudom, hogy miért nem kaptam max pontot, mert az indoklásban nincs benne, a program futtatása részben vonták le :D

    Na mind1, most nem vagyok otthon jelenleg, de holnap akkor feltöltöm, aztán elküldöm a linket, de légyszi kezeld bizalmasan és ne add tovább egyelőre, majd január után lehet. :)

    5 hibrid rendezést mutatok be benne animációkkal, TimSort (java 7) ez mergesortot ötvözi az insertionsorttal, de kihasználja az eleve rendezett lévő elemek létezését is és galoppolással is feldobja. IntroSort, ez quicksorttal indul majd bizonyos feltételnél heapsortba vált, végül a már majdnem rendezett sorozatot insertionsorttal rendezi le, a C++ STL-es sortja( ha std::sort()-ot hívod akkor ez az algoritmus fut le). Spreadsort, ez a bucketsort és insertionsort keveréke. UnshuffleSort(itt egyedi módszer alapján szét rakja az elemeket pile-okra és onnan szedegetjük le őket, elég érdekes). JSort, hát ez heapsort és insertionSort keverék, annyira nem jó, mert még legjobb esetben is négyzetes a műveletigénye, de ötletes ezért ezt is beraktam.

    A nehézséget az okozta, hogy a Timsort kivételével, egyikhez sincs forráskód a neten, tehát leírás alapján kódoltam le őket, meg ugye a grafikus megjelenítést animációkat hozzá kellett kódolni teljes egészében, mivel változó számú elemről van szó, nem tudtam használni a VS beépített designerét. A felhasználó tudja megadni, az elemeket amiket rendezni akar és azok repkednek a képernyőn, ahogy kell nekik az algoritmus szerint :) Egyébként Silverlightban írtam :), sajnos azóta leáldozott szegénynek, mert a HTML5-el minden ilyen pluginos szépséget megszüntetnek, mert a mobiltelósok nem csípik, meg a csökkentett erőforrású cuccok nem szeretik.
  • MerlinW
    #33264
    Öö színkettes érettségivel hova vesznek fel támogatással? Sehogy sem lesz meg hozzá a minimum felvételi pont.
  • moonster
    #33263
    Visszaolvasgattam... Axon matek érettségire értette a kettest, míg enlightened az egyetemi matek tárgyakra. Az egyetemi matek kurzusok mindenhol szórótárgyak és egy közepes-jó matekosnak is feladják a leckét.
    Úgy látom, h csak elbeszéltetek egymás mellett. De lehet, h tévedek.
  • Axon
    #33262
    Látom a szövegértéssel neked is komoly problémáid vannak és ha érveid elfogynak, akkor marad a sértegetés.
    Két dolgot emelek ki mondandómból és a témát le is zártam:
    1. Aki érettségin színkettes, az gyakorlatilag soha semmit nem tanult és nem kellene állami pénzen oktatni a főiskolán.

    2. Nem arról beszéltem, hogy a főiskolán valaki matekból kettes, de programozásból ötös és imádja na meg élet stílusa, hanem arról, hogy egy betűt el nem olvas egyetlen tantárgyból soha csak a pöcsét veri egész nap. Ilyenekre ne pazarolják senki adóját.
    Témát ezzel részemről lezártnak tekintem.
  • MerlinW
    #33261
    Így van. A diplomának csupán amolyan belépő célja van. Semmi más. (na jó, a felsőoktatás első 1-2 évében tanítanak általános ismereteket az életről (pl. ökonomia tárgyak))
  • moonster
    #33260
    Hali!
    Engem nagyon érdekelne a hibrid rendezés. Ha van weboldalad, ahol publikálod, akkor szeretném elkérni a címét.

    A témához...
    Több ismerősöm is van, aki programozóként melózik diploma nélkül. Ez bizonyítja, h meg lehet tanulni önerőből is. Amit MW írt, az helytálló. Csinálni kell, többféle nyelvet megismerni, kódolni rengeteget, kódokat olvasni/értelmezni, kódolni, kódolni...
    Nem azt mondom, h nem kell az egyetemi végzettség, mert a későbbi munkahelyeken lehet, h a munkavégzés feltétele a diploma megléte, de nem mindenhol.
  • enlightened
    #33259
    Na végre, ezt magyarázom én is ezer éve, MerlinW-nek köszönöm, teljesen jól megmondta.

    "Márpedig egy matek kettessel átrugdosott emberkéből sosem lesz programozó, még ha diplomája van akkor sem és ezeket az embereket nem kellene állami pénzen hédereztetni a főiskolákon."

    Örülök, hogy ennyire értesz hozzá, de butaságokat írsz.

    Nekem Axon szinte csak 2 -esem volt a matekos tárgyakból az egyetemen, a programozósokból meg csak 5-ös. Ennyit erről. A matek egy kis részére szükség van a programozáshoz, de amikor már parciális differenciál egyenleteket kellett számolgatni, ott már komoly kétségeink támadtak, hogy ez mégis hol fog kelleni, hát sehol nem kellett azóta sem. Megint ismétlem magamat, a jó programozónak, programozói gondolkodás kell, ez olyan dolog, amit lehet fejleszteni, például matekkal, de az csak nagyon kis része.

    Akkor, hogy lesz valakiből jó programozó? Pontosan úgy, ahogy MerlinW mondta, SZERETNI KELL ÉS CSINÁLNI, CSINÁLNI, CSINÁLNI. Ennyi a nagy titok. Attól nem leszel jobb programozó, ha az egyetemi matekos tárgyakból 5-ösöd van, rengeteg olyan ismerősöm volt akiknek ment a matek de nem tudtak egy ciklust írni vagy egy elágazást. Olyan programozók is vannak jók akik egyáltalán nem jártak egyetemre. Ahogy MerlinW írta nem a papírtól lesz valaki jó programozó, a papír azért kell, mert a programozói álláshirdetések nagy részén felsőfokú iskolai végzettséget kérnek informatikai területen, ezért érdemes megszerezni, de nem suliban fogsz megtanulni programozni.

    Amúgy ha kétségeid támadtak, hogy hogy lehet 2-es matekkal valaki jó programozó, szívesen átküldök neked a projektjeimből, szoktam írogatni itthon kedvtelésből is dolgokat. Egyszerűbb játékokat, de tudományosabb dolgokba is belemélyedtem, a hibrid rendezési algoritmusok szemléltetésén dolgoztam az elmúlt félévben, hogy azok a hallgatók akiket ezek érdekelnének, könnyebben megérthessék őket. Ezek azért érdekesek, mert a Java is a 7-es verziójában átállt egy ilyen rendezésre és már nem az összefésüléses rendezést(merge sort) használja hanem egy új hibridet a TimSort-ot, ez a beszúrórendezés és az összefésüléses egy keveréke kiegészítve galoppolással. Ezek mind mondern rendezési algoritmusok és a neten sajnos nem sok forrás van róluk illetve ahol van ott is rosszul van egy részük értelmezve pl a wikipédián. Régebben csináltam játékokat is, Linux alá is egyet, ott ruby/GTK-t használtam a grafikai részhez és ruby/gstreamert a hangokhoz. Windowsra AXN- könyvtárcsomagot használtam játék írásra egyébként ez már nagyon továbfejlődött azóta, a windows mobile-okra is lehet már írni vele játékokat, akkor még csak XBOX,PC és Zune volt.

    Átküldöm szívesen a munkáimat és döntsd el mennyire jók egy matek 2-eshez, vagy nem. Nem szabad elhamarkodottan ítélned emberekről és olyanokat írni, amiket nem tudsz biztosan. De örülök, hogy MerlinW írt, mert teljesen jól leírta én is mindig ezt mondtam, olvass vissza. A jó programozó abból lesz aki elég kocka hozzá, és szereti a programozást, csak ennyi kell hozzá. A többi már ezekből adódik, mert aki szereti az csinálja szabadidejében, mindenhol, mindenkor és halad a technológiával, fejlődik és jó lesz.
  • MerlinW
    #33258
    Iskolától senki sem lesz programozó, "kockának" kell lenni hozzá:) Vagyis a napi 8+ óra meló után éjfélig önképzés. Aztán kezdődik az újabb nap..:) Ezt a szakmát nem lehet iskolában megtanulni. Ebből adódóan, nem a papírtól lesz valaki jó programozó.
    Tehát azt a programozót, aki a diplomájával veri a mellét, nem szabad komolyan venni.
  • Axon
    #33257
    Való igaz. Másrészt egyszer már lefektettük azt a szabályt, hogy politikáról sosem beszélünk ezen a fórumon, de azért mégis megjegyezném, hogy ez valószínűleg csak átmeneti állapot. 2 vagy max. 6 év múlva, amikor vissza jönnek majd az elvtársak, akkor majd újra okádni fogják az egyetemek a jogászokat. Ez az 1-2 éves kiesést észre sem lehet majd venni.

    Nem akarom, hogy politikika felé tendáljunk, ezért ha még is megtörténne, akkor házigazda merlin-ünk majd törli ezt a beírásomat és az esetlegesen rá érkező politika jellegű beírásokat.
  • IMYke2.0.0.0
    #33256
    Amikor még egyetemre jártam, egy ideig kacsintgattam a jogász szakma felé - szociálpolitikai szakról át lehetett sétálni a másik karra, és egy fél éves különbözeti vizsgaidőszakkal fel is lehetett zárkózni [nekünk is, első évfolyam óta minden szemeszterben voltak kötelező jogi kurzusaink, kötelező közgáz, pszicho stb. mellett].
    Aztán, megtudtam, hogy Pécsről, évente 80-90 végzett jogász távozik a munkaerőpiacra, és felhagytam az álmodozással.
    Nem túlzás: jogászokkal Dunát lehet rekeszteni.
  • Axon
    #33255
    Azért hoztam fel a programozó szakot, mert azt én is ismerem annyira, hogy tudjam, oda biztos tudás kell. Számomra vannak amolyan "áltudományok", mint például a szichológia, filozófia. Ha valaki ilyen diplomákkal rendelkezik, akkor is el tudja játszani a szerepét. Na a programozás nem ilyen, ott tényleg tudni kell, bár a mai egyre fejlettebb programozási nyelvek és környezetek megjelenésével ez egyre kevésbé igaz, de erről olvashatsz a programozói fórumokon is.
    Nagyon jól tudom hogyan tevődnek össze a pontok egy felvételi jelentkezéskor, hiszen mint mondtam tavaly felvételiztem én is. Egy 240 pontos felvételiző az ketteseket jelent. Márpedig egy matek kettessel átrugdosott emberkéből sosem lesz programozó, még ha diplomája van akkor sem és ezeket az embereket nem kellene állami pénzen hédereztetni a főiskolákon. Egyébként pedig zárójelben megjegyeztem, hogy ez ugyan úgy érvényes az összes többi szakra is, ahova ilyen alacsony ponthatárral be lehetett jutni. Ezeket a pénzeket inkább az általad is emlegetett jogász képzésre (is) lehetne/kellene átcsoportosítani. A programozók pedig lehet, hogy könnyen el tudnak helyezkedni, de a programozó diplomával rendelkezők egy része már koránt sem tud elhelyezkedni. Magam is ismerek a környezetemben két segghülye programozó diplomást, akik közül az egyik 6 év alatt bukdácsolta végig a 3 éves képzést és egy egész évig nem talált állást (köszönhetően a szakmailag tényleg felkészült állás interjúknak).
    Nem a programozókat pécéztem ki, hanem rajtuk keresztül világítottam rá a teljes oktatási támogatás hibáira. Nagyon is támogatni kell(ene) a felső oktatást, de csak és kizárólag azokat, akik tehetségesek.
  • enlightened
    #33254
    Nem igazán értem, miért pont a programozókat vetted célba. Jelen pillanatban ők verik a legkevésbé a mellüket, mert nekik van a legtöbb munkahely. Az meg, hogy valaki jó programozó e vagy nem, az elég hamar kiderül, abból, hogy milyen programokat ír, ezt nem kell MerlinW-től megkérdezned mert ő is tudja, de amúgy az állásinterjúkon teszteket és feladatokat is meg kell oldani, hogy kibukjanak a "rossz" programozók.

    Nem igazán olvastad el vagy értetted meg amit írtam, mert én is leírtam, hogy csökkenteni kéne az államilag támogatott helyek számát. DE NEM NULLÁRA!
    Jelen pillanatban ott tartunk hogy a jogász képzés csak fizetősként indul jövőre, ezt azért tartom igazságtalannak, mert jelen pillanatban egy Felcsútról vagy más vidéki helyről jövő szegény gyerek, nem tud akkor jogász képzésen tanulni, ahogy régen például megtehette. 2 év múlva pedig teljesen megszűnik az állami képzés, mert az állam kivonul belőle és az egyetemek önfenntartók lesznek. Ezeknek utána néztél volna, akkor értenéd miért "hisztiznek", nem az idei változtatások miatt, hanem az elkövetkezők miatt, ugyanis, ha nem lesz 1 darab államilag támogatott hely sem, a szegényebb de tehetséges gyerekek, teljesen kiszorulnak a felsőoktatásból, nem tudom, ez kinek tetszik.

    "Csak egy példa. Nyíregyházára programozónak nappali szakon államilag finanszírozott képzésre 240 ponttal (azaz színkettes érettségivel) is be lehetett jutni." A ponthatárokat úgy számolják ki, hogy van egy keretszám, amennyi jelentkezőt felvesznek ha megtöltötték a keretszámot, akkor a legutolsó tanuló pontszáma lesz a ponthatár azon a szakon. Ez azt jelenti, hogy lehet, hogy 1 tanulónak volt 240 pontja az adott szakon és a többinek pedig sokkal magasabb, így vegyesen kerültek be jó és rosszabb tanulók is, az megint más kérdés, hogy a 240 pont több tárgyból tevődik össze, mint már írtam, ettől lehet a srác jó informatikából, hogy 240 pontja van. De nem értem itt sem miért a programozókat hoztad, hiszen könyvtár informatikust, jóval több helyen képeznek, mint programozót és a Debreceni egyetemen és még több Mo-i egyetemen oda is 240 volt a ponthatár, hozhattad volna azt is példának.

    Pont azt a szakmát támadtad be, amit itt a legtöbben végeznek és a legkevésbé igazak rá amiket írtál, ezt itt többen igazolni fogják. Egyrészt hiányszakma, még mindig többre lenne szükség és egy elég nehéz képzés van az ELTE-n vagy BME-n belőle, kérdezd meg takysoft-ot, hogy mennyire rugdossák át a suliban, neki is keményen kell küzdenie és még mellett dolgozik is. Aki 4-5-6 év alatt elvégzi az elég jónak mondható, ugyanis a 70% nem végez, hanem kihullik. Olyat meg végképp nem láttam, aki döngette a mellét (habzó szájjal, miért habzana a szája), ráadásul hogy az állam adjon neki a munkát. Az állami szférában nem olyan magasak a programozói fizetések, inkább multikhoz megy el a programozók többsége.

    Még több mindent írtam volna, de így is hosszúra sikeredett ez a kis válasz, úgy éreztem, hogy valamiért haragszol a programozókra és ezért valótlan dolgokat állítottál róluk, főleg az utolsó mondatoddal. Örülök, hogy eddig ötöseid vannak, de szerintem nem kéne lebecsülnöd másokat sem főleg, hogy nem ismered őket és nem tudsz a szakjukról semmit, mert sosem jártál közéjük.
  • Axon
    #33253
    Teljes mértékben egyet értek veled.
    Én most járok levelezőn könyvtár-informatikus szakra. Az első évet fejeztem be majdnem minden tantárgyból ötössel. Többször vizsgáztam együtt napalisokkal, na meg igen jóban lettem néhány tanárral is, mert szeretek elbeszélgetni velük órán kívül is. Saját és a tanárok tapasztalatából látom/hallom, hogy mennyire "selejt" a mai főiskolások túlnyomó többsége. Gyakorlatilag az égegyadta világon semmit nem tanulnak. Nem arról van szó, hogy kicsit, vagy felületesen, hanem semmit, nullát. Gyakorlatilag sorra buknak mindenből, de még a 3. pótvizsgára is bemennek úgy, hogy egy szót sem tanulnak. A tanárok meg rá vannak kényszerítve, hogy valahogy mégis átrugdossák őket egy kettessel, mert kell a fejpénz az iskolának. Ez az egyik fő oka, hogy itt vagyunk tele értéktelen diplomások tízezreivel, akik persze nem is kapnak munkát.
    Most csökkentették az államilag támogatott helyek számát. Nagy volt a hiszti, de egyrészt jól tették, másrészt még tovább kellene csökkenteni a helyek számát.
    Csak egy példa. Nyíregyházára programozónak nappali szakon államilag finanszírozott képzésre 240 ponttal (azaz színkettes érettségivel) is be lehetett jutni (de sorolhatnám tovább a matematikusok (2-es középiskolai matek eredménnyel) vagy egyéb szakokat is). Érettségin csak azok kapnak kettest akik semmit sem tudnak, akik már le tudják írni a saját nevüket, azok már simán megkapják a hármast is.
    MerlinW te programozó vagy. Te aztán igazán tudod, hogy milyen programozó lesz az ilyen emberekből. Arra pedig mérget vehettek, hogy amelyik veszi a fáradságot, hogy bejárjon a vizsgákra, az 4-5-6 év alatt csak elvégzi a fősulit és akkor már nagypofájú, melldöngetős diplomás programozó lesz, aki habzó szájjal követeli, hogy az állam biztosítson neki munkahelyet.
  • TokraFan
    #33252
    Hogy ez mennyire igaz!
    Nálam pl. pont fordítva működött. A humán tárgyakból eszméletlen szenvedés volt minden vizsga, az egyetlen szerencsém, hogy ezeket be lehet magolni -ami nekem szintén nem megy-, így legalább egy erős hármast sikerült kiizadni pl. magyarból, történelemből. Kémia, biológia, simán ment, matek és legfőképpen a fizika pedig úgy jött, mintha eleve a tudásanyaggal születtem volna. Minden, ami logikán alapszik, könnyen megy.
    Nem tartom jónak az oktatásban, hogy az egyéni adottságokat teljesen figyelmen kívül hagyja. Nem lehet mindenki, mindenben jó.
  • enlightened
    #33251
    Amúgy a közepes és jó jegyeket nem nevezném bukdácsolásnak. Én is középiskolában 2-est kaptam kémiából például, meg fizikából, mert egyszerűen nem értettem a kémiai dolgokat se a fizikát, de ez senkit nem érdekel, mert nem ezen a területen tanultam tovább, hanem azon amelyikben tehetséges vagyok. Mindenki különböző képességekkel rendelkezik és másban jó, lehet, hogy valaki bukdácsol valamiből de egy másik tárgyból nagyon jó, ez így van rendjén nem lehet mindenki polihisztor.

    Ja és 2 ponttal voltam a ponthatár fölött, úgy jutottam be az egyetemre, úgyhogy akkor ez a kategória vagyok:

    "A közepes-jó jegyekkel érettségiig elbukdácsoló, a felvételin átcsúszó lurkók "odakinn" csak a rossz hírünket keltenék"

    Ettől függetlenül nagyon jó programozó vagyok és nem hiszem, hogy ha kimennék rossz hírét kelteném az országnak, valószínűleg nem is zsír törlésével foglalkoznék, hanem a szakmámmal :D Nem olyan egyszerűek ezek a dolgok, azért. És a jövőben még több tehetség fog elveszni, ha csak önköltséges képzés lesz, mert ezt nem fogják tudni megengedni maguknak. Nem tudom, hogy ez jó irány -e.
  • enlightened
    #33250
    IMYke részben van igazad, de az éremnek két oldala van. Ahogy írod vannak a link arcok, teljesen igazad van találkoztam velük az egyetemen, de ezek nem élik túl általában az egyetemet hanem kihullanak, vagy könnyebb szakokon végeznek amivel nem lehet semmit se kezdeni később.

    Viszont én tartom bicskanyitogatónak, hogy aláíratnak a hallgatókkal egy szerződést, miszerint a itt kell dolgozniuk a képzési idejüknek a kétszeresét, úgy hogy nincs munkahely, mert tényleg nincs. Mert ha úgy lenne, hogy aki végzett azt egyből berakják valahova, akkor oké. Aláíratnak veled egy papírt amit be kell tartanod de a feltételeket nem teremtik meg hozzá, ez bicska nyitogató.

    Egyébként felesleges az egészről beszélni, mert 2 éven belül az állam teljesen kivonul a felsőoktatásból és csak önköltséges alapon fog menni, ezt nyilatkozták, úgyhogy örülök, hogy én még "a rossz rendszerben" jártam ki a sulit, mert fizetni nem tudnék 280ezer félévente, pedig a programtervező informatikus képzés annyiba került amire jártam, csak én még államin járhattam.

    Viszont értékesebb lesz a diplomám, mert még kevesebben leszünk, pedig így sincs olyan sok diplomás programozó egyelőre.

    Csak azt nem tudom, hogy az ország vezetői, hogy végezték volna el a sulit, ha nekik is fizetniük kellett volna. Elgondolkodtató. Mert nem egynek van jogász végzettsége és a jogász képzés már jövőre is csak költséges formában indul. Idén volt utoljára 100 állami helyük, de az is csak azért, hogy legyen valami folyamatosság az átvezetésükben.
  • csgj
    #33249
    Úgy látszik mégse kaptam 2 bónusz napot, csak egyet... X'D Kár. Már nem tudok belépni, vége a mókának. :-(
  • csgj
    #33248
    És egyébként én is azt mondom, hogy itthon kéne maradni. Én is itthon szeretnék maradni. Legalább ennyi hazafiasság legyen mindenkiben. De legtöbben azért mennek ki külföldre dolgozni, mert itthon vagy nem találnak munkát, vagy máshol sokkal normálisabban megfizetik őket. Erről aztán nem ők tehetnek... Másrészt senki sem élvezi, hogy távol kell lennie a szeretteitől, a családjától... -.-
  • csgj
    #33247
    Akkor teremtsenek itthon több munkahelyet, basszus...
  • IMYke2.0.0.0
    #33246
    Én azért nem hullatok könnyeket a mai kis generációért.
    Nagy részük link, lusta, és csak kamuból megy egyetemre. A másik részük, amelyik komolyan gondolja, az igen is ITTHON kamatoztassa a tudását - itthon érjen el tudományos, társadalmi eredményeket és ne a hózentrógeresek, a vörös képűek, a csiga-sajt-zabálók, vagy a hamburger-arcúak országában!

    Ha bizonyított, és a tudása valóban megüti a mércét, menjen, oktasson, dolgozzon, építsen, fedezzen fel "odakint" is - de az az álszenteskedés ami a felsőoktatási tanulókkal szemben megy [miszerint MINDEGYIK béklyóban sínylődik, mert mindegyik egy kis Einstein] az egyenesen bicska-nyitogató.

    A közepes-jó jegyekkel érettségiig elbukdácsoló, a felvételin átcsúszó lurkók "odakinn" csak a rossz hírünket keltenék - s amúgy is, csak hamburger zsír törlésére alkalmaznák őket...
  • csgj
    #33245
    Ha tehetném, még tanulnék is valamit. Szerettem az egyetemet. De már azt sem tehetem meg, mert ahhoz is pénz kell. Méghozzá rengeteg. :-/ Szomorú helyzet... és ahogy hallottam, az új hallgatókkal már megkötik a szerződést, hogy egy ideig nem mehetnek külföldre dolgozni. Legalább akkor kapnának munkát, basszus! :-S
  • IMYke2.0.0.0
    #33244
    Sajnos, tényleg így van :(
  • enlightened
    #33243
    Hát igen, sajnos manapság Magyarországon a legtöbb szakmában nagyon nehéz az álláskeresés és egyelőre úgy tűnik ez még jó ideig nem fog változni. Nem hogy jó munkát nem lehet találni még rosszat sem :D Nekem mondjuk szerencsém van, mert olyan a szakmám amivel elég hamar találtam jó melót, de nővéremen látom, hogy milyen nehéz, neki is. Alig van meló, ha van akkor sem akarnak túl sokat fizetni és az előző két hely ahol volt még meg is szűnt 1 hónap alatt :S Az a baj, hogy nem jönnek létre új cégek, hanem a meglévők is megszűnnek, az emberek csak a multiknál vannak biztonságban, a kisebb cégek folyamatos veszélyben vannak.
  • csgj
    #33242
    Nagyon jó lenne, de egyelőre nem engedhetem meg magamnak. :-/ Majd később meglátom. Egyelőre egy jó kis munkát kell találnom, ami nagyon nem egyszerű errefelé. És még sosem költöttem MMO-ra, bár ez tényleg nem hasonlít egyikre sem. Teljesen más, leköt a sztori, ritkák az unalmas küldetések (egy-két mellékküldi azért vacak), és baromi jó az atmoszférája. Ennek örömére megint ki fogom játszani a Longest Journey-t. :-DD De még szerencsére van egy napom a free trialból, mert végigcsináltam tegnap a 30. küldit, és kaptam ajándékba két bónusz napot. :-D
  • enlightened
    #33241
    Látom nagyon rákattantatok, a vége az lesz hogy befizetitek az 1 hónapot, más nem lehet :D Nekem szeptemberben jár csak le az 1 hónap előfizetés, de utána megint elő fogok.

    Én már eléggé előre tartok, de mindig lesznek dreamfallos és longest journeys meglepik a játékban. Meg havonta ugye bővíti a sztori Tornquist, tehát mindig lesz miért befizetni az 1 hónapot :D Remélem nem fogom megunni a játékot, egyelőre még sok minden van benne amiket még nem fedeztem fel :D
  • csgj
    #33240
    Egy idő után elfogynak elvileg, és mehetsz tovább a csapattal. :-D
  • bogyoka
    #33239
    Én még nagyon az elején vagyok, még nem tudok tovább jutni.

    Viszont játszottam a The Secret World-el a metróállomáson vagyok és jönnek azok a fekete emberek meg a nagy szörny, nem tudom meddig kell öldökölni, kiirtom őket, aztán megint jönnek. Kell valamit csinálnom?
  • csgj
    #33238
    Az egy nagyon jó játék! Varázslatos az egész. :-) Elég hamar végigjátszottam, pedig nem számít annyira rövid kalandjátéknak.
  • bogyoka
    #33237
    Én is most fogom kipróbálni, most regisztráltam:)
  • bogyoka
    #33236
    Én most a The Dark Eye Chains of Satinav kalnadjátékkal játszom, nagyon tetszik, igaz elakadtam, de remélem hamar rájövök, hogy mit kell csinálnom.:))
  • csgj
    #33235
    Elkezdtem, és... VÁÓ! o.O :-D Basszus, nagyon jó! Amikor meg megláttam a Moca Loco-t a Dreamfallból, elkezdtem szélesen vigyorogni. :-D Viszont elég vacakul megy a gépemen, kivéve ugyebár zárt tereken, ott rendben van. Azt hiszem, kompromisszumokat kell kötnöm... Amúgy még ihletet is adott (regényeket írok), csak annyi a baj, hogy tudom, hogy nem fogom tudni fizetni. :-/ De majd meglátjuk, úgyis jó állást keresek, hátha összejön, és menni fog. XD Vagy mindig visszatérek a free napokra. (Vagy egyszer úgyis ingyenes lesz.)