33675


  • szotyimutyi
    #33314
    Nagyon köszönjük! :)))
    Ez a legjobb,amikor a semmiből előbukkan végre egy kis kaland!
  • bogyoka
    #33313
    Nem volt nehéz, aki ismeri általában a kalandjátékokat, könnyű rájönni, hogy mit kell csinálni. Szerintem nem volt hosszú játék, olvastam, hogy valaki 5 óra 11 perc alatt végigjátszotta.
    Persze volt 2 logikai feladat, amit csak segitséggel tudtam megoldani.
  • Atomreaktor
    #33312
    ez gyors volt :)
  • mandm
    #33311
    Az ilyen az oldalakkal csak az baj, hogy pusztán a gyári specifikációkat hasonlítják össze, ami ugye sokszor nem fedi a tényleges tesztek eredményét és az adott termékköre jellemző sajátosságokat (pl.: egy fényképezőnél az optikát, stb.)

    Tehát, érdemes tesztek után kutatgatni és az adott témában nagyobb tudásra szert tenni, hogy jól választhassunk terméket a néha túl széles és túl összetett palettáról.
  • bogyoka
    #33310
    Végigtoltam, nagyon jó volt.:) MOst már várom a Tomb Raidert.:))
  • bogyoka
    #33309
    Nagyon tetszik, tegnap óta játszom és még nem akadtam el vele.:))
  • MerlinW
    #33308
    Secret files 3. Virágboltból tölthető. Nyami.

  • IMYke2.0.0.0
    #33307
    Szívesen, örömmel segítettem :)
  • Axon
    #33306
    Köszi, ez nagyon jó oldal.
  • IMYke2.0.0.0
    #33305
    Elég látványos összehasonlítás.
  • Axon
    #33304
    Tudnátok mondani egy oldalt, ahol sebesség alapján rangsorolva vannak a monitorkártyák?

    Igazából két gyenge videokari közül kellene kiválasztanom a gyorsabbat, na meg, hogy kb. "mennyivel" is gyorsabb.
    Gigabyte PCIE nVidia GT520 1GB N520D3-1GI
    ASUS PCIE 210-SL-TC1GD3-L
  • Axon
    #33303
    Nálunk is sűrűn mondják, hogy a levelezősök sokkal felkészültebbek és céltudatosabbak. Valószínűleg mert egyrészt már tudják mit akarnak, másrészt náluk sokszor már nagyon is tétje van a végzettség megszerzésének.
  • Atomreaktor
    #33302
    Én is levelezőn végeztem a könyvtár szakot és a tanárok nem egyszer mondták, hogy a lvelezősök mennyivel ügyesebbek és rendesen megtanulják a tananyagot. Szerintem a bolognai rendszer sem túl jó, rászabadítják a 18 évesekre, hogy úgy csinálod ahogy akarod, azok meg arra használják, hogy kitolják a bulizós korszakukat néhány évvel :) Nincs ezzel sem baj persze, de legalább tanulna is mellette. Mondjuk hiába tanul, gyakorlatilag én is csak a papírt értem el a szak elvégzésével, mert nem elég gyakorlatiasak az órák, a leadott anyag 90%-a hasznavehetetlen volt!
  • via_mala
    #33301
    Sziasztok!
    Ha már hardver: Samsung laptop-okról milyen véleménnyel vagytok?
    Én ezzel szemezek:
    http://www.ssos.hu/index.php?tpl=product&prID=42081

    SAMSUNG NB NP300E5C

    Intel i5-3210M Processor (3M Cache, up to 3.10 GHz), 15.6" LED HD (16:9, Anti-Reflective), 6GB (DDR3 1333MHz/4G*1+2G*1), 1000GB (5.4RPM SATA), Super Multi Dual Layer (SATA), 802.11bgn, 10/100/1000, 4.0, NVIDIA GeForce 610M Graphics, Optimus? technology 1GB gDDR3, Li Ion 6 Cell (4800), Windows 7 Home Premium 64 bit , Blue-Silver, 0.3M Pixel HD Int Camera, 3xUSB 2.0 port, 4in1 (SD / SDHC / MMC / SDXC), Matt kijelző, 2,3 Kg, 367.9 x 243 x 29 ~ 34.9mm
  • mandm
    #33300
    Nem tudom, nekem nincs ilyen nyomtatóm. Próbáld meg újra értelmezni mit írnak! Elsőként be kell lépni ebbe az üzemmódba, majd másodjára kiválasztania funkciót.
  • kirol
    #33299
    Hú, köszi szépen! Ez tök jó.
    Csak nem értem, nem sikerül.

    Jelmagyarázattal:
    ~ A: POWER
    ~ B: Cancel
    ~ "A": POWER nyomvatart
    ~ "B": Cancel nyomvatart

    Nem ezt írja?

    - B + "A"
    - "A" + B
    - "A" + 2x B

  • mandm
    #33298
    Innét letöltheted a Service Manualt (A "Get Manual"-ra kattintva.)
    A 20. oldalon a <Service mode operation procedures> -nál megtalálod, hogy miként kell a szerviz módba belépned. Neked, majd az "EEPROM information print" funkciót kell. Ez kinyomtat sok mindent, melynek magyarázatát a a 23. oldalon a <How to read EEPROM information print> -nál találsz meg.
    Itt, ha jól olvasom a "PAGE(All=..." -nál lesz az lapadagoló által betolt összes lap száma kiírva.

    Sok sikert!

    Az http://elektrotanya.com oldalt ajánlom mindenkinek, aki hasonló információkat szeretne beszerezni készülékekről!
  • kirol
    #33297
    Elromlott a régi nyomtatóm, vettem egy Pixma IP4950-et. Létezik olyan program, ami kiolvassa/mutatja, hogy hány lapot nyomtattam eddig?
  • Axon
    #33296
    Én kilóra szoktam venni a fát. Pontosabban mázsa a mértékegység. 1-2 mázsa fa bőségesen fedezi az összes nyári bográcsolást, szalonna sütést.
    Ha jól emlékszem akkor 1700-2000 Ft között van egy mázsa akác fa.

    Én már gyerekkoromban sem szerettem, amikor a popcornt (akkor még pattogónak hívták) literben mérték. Na ott is volt csalásra lehetőség bőségesen.
  • kirol
    #33295
    Az nem lenne furcsa? Aprítva már alig van közte hely, szóval úgy kisebb térfogatot tölt ki. Kevesebbnek kellene lennie, nem?
  • IMYke2.0.0.0
    #33294
    Én úgy tudom, hogy 1,5-es szorzóval számolhatsz ilyenkor.
  • kirol
    #33293
    A PC-s témától eltérő egyéb kérdést vetnék fel pihentetésképpen. :)

    Favásárlásról van szó.
    a. 1 m3 = 1*1*1 m-es rakás
    b. 1 erdei m3 = 1*1*1,75 m-es rakás

    És mi van akkor, ha hasogatva szállítják ki?
    HA szépen összerendezzük a hasított fát hány m3 lesz a és b esetben?
  • MerlinW
    #33292
    FX6100 (30k) vs i5-2500K (50k)

    i5 egy picivel gyorsabb csak, viszont 20k-val drágább. Miután a játékok egyébként is VGA-ra támaszkodnak nagyrészt, szerintem most bestbuy az FX.

    Sőt, 35-ért van AMD FX-6200 3.8GHz Black Edition BOX. Ez Turbo-val 4,1GHz-en ketyeg, igaz terhelve 24W-al többet eszik, mint a 6100.
  • moonster
    #33291
    EJj srácok, gondolkodóba ejtettetek... :)

    Nekem GigaByte P43 ES3G, C2D 7500 @3200, 4GB DDR2 800Mhz, Nvidia 9600GT adja a gépem. Most veszek cimbitől egy 460GTX-et, kb 20k-ert.

    Felcsigáztatok a hardverekkel. Az intelt követtem mostanság, nem az AMD-t, de lehet, h jobb lenne AMD, ha már ilyen jó ár/teljesítményben van.
  • MerlinW
    #33290
    AMD FX8-as procicsaládja 8 magos. Idén télen/tavasszal jelentek meg. Ráadásul csupán 50k körül mozog az áruk

    rivjú

    Játékoknál nincs rá szükség, de ugye a játék a PC felhasználás kb 10%-át teszi ki. Minden másra pozitív hatással vannak a magok (szerverek, matekozó alkalmazások (CAD, videószerkesztők, grafikus alkalmazások, fejlesztői eszközök, stb)). Ettől függetlenül játékosok is veszik, hiszen "olcsó", a jövőben hasznot hozhat, illetve az AMD foglalatokat nem kukákázzák 1-2 évente, mint az Intel. Tehát hosszú távon kifizetődőbb az AMD rendszerek használata.
  • Evin
    #33289
    Már 8 magosat is lehet kapni.
  • Axon
    #33288
    Na akkor a memória modul legalább tisztázva lett és mint említetted, akkor húzni sem érdemes ez irányban az órajeleket.
    Látom Merlinw, hogy neked is hasonló procid van, de felhúztad 3,9 gigahercre. Mik a tapasztalataid melegedés, stabilitás terén és mennyire érezhető a gyorsulás például a játékoknál?
  • enlightened
    #33287
    6 magos proci? Én eddig abban a hitben voltam, hogy 4-nél megállnak. Mindenhonnan azt hallom, hogy még a 4 -et se használja ki a programok 90%-a, mert nem több szálúra írják őket. Amikor játszom nézni szoktam a kihasználtságot, a legtöbb játék a 4 magomból 2-őt használ a másik 2 parlagon van. De egyébként hogy oldották meg hogy 6 mag legyen? Anno úgy tudom a 2 magosnál összedrótoztak 2-t. A 4 magosnál meg 2 2 magosat, a 6 magosnál, hogy drótozzák össze őket és hogy kommunikálnak ezek egymással? Tényleg szükség van manapság 6 magra?

    Csak azért kérdezem, mert én is fejleszteni szeretnék, olvastam cikkeket és már téljesen össze vagyok zavarodva, nagyjából képben vagyok, hogy miket kell fejlesztenem és mit tarthatok meg a régi gépből, de 6 magos proci tényleg meglep, mert erről még nem hallottam. És ha 1333-as procit vegyek tényleg 1600-as memóriát vegyek én úgy hallottam azzal nem lesz frankó.
  • MerlinW
    #33286
    1333Mhz-es RAM-okkal gurul az Intel.

    Vehetsz 1600-ast bele, de felesleges. A memóriavezérlő immár a prociban van, az pedig fixen 1333Mhz-et tud. 1600-on vagy egyéb sebességen ezért asszinkron lesz a dolog, ami által amennyit nyersz, annyit vesztesz. Tehát max számokban látni különbséget.

    Nekem is 1333-on mennek az 1600-as moduljaim. (csak azért vettem ezt, mert akkor éppen ez olcsóbb volt)
  • Axon
    #33285
    Na ez a samsung monitor nem szerepelt a bolt kínálatában, pedig árban pont annyi mint a 27 colos Benq. Majd utána érdeklődöm.
    hdmi kábelem az van, igaz 5 méteres :)
  • Axon
    #33284
    Köszönöm a válaszokat. A monitorral kapcsolatban sikerült lehangolnotok :)
    Azt képzeltem, hogy ez lesz a "fokozhatatlan", aztán kiderül, hogy a "futottak még" kategória.
    Azért nem írtam árakat, mert nem tudom még a pontos összeget. Szerintem a 27 colos benq-nál fogok maradni.

    A gép cserére viszont rábeszéltetek. Természetesen nem csak procit cserélném le, hanem alaplapot is, hiszen az újabb procik már nem mennének bele a régi alaplapomba. Nézegettem az amd-ket, de magasnak találom a fogyasztásukat. Mióta nőnek a fiaim, állandóan megy a gép és zabálja az áramot rendesen. Egy energiatakarékosabbat kerestem, még ha drágább is (meglepetésemre a 27 colos, monitornak is csupán 30W-os a fogyasztása a gyártó szerint).
    Erre a procira gondoltam:
    Intel LGA1155 Core i5 3550 3.3GHz (77 w-os a fogyasztása)
    Milyen sebességgel hajtja ez meg a memóriát? Ehhez is 1600 mhz-es modul kell? Nem vagyok képben mostanában.
    Költségek terén még csak tapogatózom. Most amolyan "soha vissza nem térő akció"-s helyzetben vagyok, úgyhogy gyorsan kellene döntenem :)
  • MerlinW
    #33283
    Hát igen, a VGA-d túlerőben van. A proci+ram a leggyengébb láncszemek.
    Én is az új architektúra vásárlását ajánlom. Olcsóbban kijössz hosszú távon. Nem muszáj drága intel-t venni, Egy AMD FX 6100-as procival is teljesen jól jársz (~30k, 6 mag, 3300Ghz). Olcsóbb hozzá az alaplap is.
    ~60k-ból kijön a az egész. A mostani lap+ram+procit pedig némi szerencsével akár 30-40k-ért is el tudod adni.
    Arra figyelj, hogy AMD esetében 1600Mhz-es memóriákat vegyél.
  • enlightened
    #33282
    Monitort azt én is szeretnék cserélni, mert nekem is kocka monitorom van 4:3 és iszonyúan zavar, hogy az új játékoknál kb már semmit nem látok a képernyőből mert szélesre van tervezve mind.

    A te videokártyád elég jó, szerintem is egy nagyobb procival jobban ki lehetne használni, csak hát ugye a nagyobb procihoz, új alaplap is kell, ha jól tudom a core 2-es proci lga775-ös foglalatba mennek, úgyhogy abba max egy core 2 quadot lehet még rakni, i3,i5,i7-hez már új alaplap kéne. Memória szerintem 4 GB manapság még elég, bár abból is a többség 8 at pakol, attól függ mennyire akarsz játszani, gondolom most DDR2-est használsz, a DDR3-as memóriák olcsóbbak és jobbak, mindig az újabb kategória kerül kevesebbe, gondolom abból több van nekik raktáron. A mostani Core2-d Bus sebessége gondolom 1066 Mhz, tehát ha jobb procit veszel mondjuk 1333 vagy 1600 Mh-zel akkor a memóriából is olyat is érdemes venni.

    Nem szerettem sosem fejleszteni a gépet, kb ha valamit kicserél az ember az egészet cserélni kell, procinál a memóriát mindenképpen érdemes a proci Mhz-ére cserélni, de ha procit cserélsz akkor alaplapot is kell általában és akkor még arra is figyelni kell az alaplapnál, hogy mekkora méretű mert a nagyobb alaplaphoz nagyobb ház is kell :S Meg persze attol is fugg mennyit akarsz rákolteni.

    Én most egy Intel g41-es alaplapot vettem, mert a core2quad-om meg akartam tartani és abba még pont belefér, viszont DDR3-as ramot tudtam hozzá venni, mert a régibe még DDR2 volt és az 1333-as Mhz-et is rendesen támogatja mert a régi alaplap 1066 ig tudott és overclockolva használta az 1333-as procim.
  • IMYke2.0.0.0
    #33281
    24"-es monitor már abszolút nem luxus, manapság. Sőt, a 27"-es sem annyira.
    Mivel nem írtad meg, hogy végül is mennyi pénzed lenne a dologra, és azt sem, hogy mindenképp ragaszkodnál-e a "srác" üzletéhez (ha igen, akkor weboldal kéne) vagy sem, így elég nehéz tanácsot adni.

    A LED-es monitorok is LCD-technológián alapuló példányok [tehát, nem spanyolviasz], csak "környezettakarékosabb" megoldást nyújtanak, és a megvilágításból adódóan akár 1-2 cm alatti vastagságú kávákat is produkálhat. Ennyi az összes előnye.
    NE DŐLJ BE a marketing dumáknak a kontraszt aránnyal (jellemzően x millió : 1-hez arányt írnak) és a színhűséggel operáló szövegeknek!
    Egy LCD-monitor SOHA sem lesz színhű. Amennyiben a színhűség (90+ vagy 100% Adobe RGB tartomány) a szempontod, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod és IPS-es monitort keress! [[url=http://ipon.hu/webshop/product/dell_u2711/140400]Dell 27" - 2560x1440, 6 ms, 1 milliárd szín[/url]]

    Az általad kinézett BenQ 27"-es valódi kontrasztaránya például "csak" 1200:1-hez [a marketing duma 12 milliót mond], a válaszideje 5 ms. Ez nem sok, és voltaképp nem is nagyon érhető tetten.
    A beépített hangcsipogóinak köszönhetően, a HDMI-re kötött DVD/BD/multimedia lejátszóval közvetlenül nézhetsz filmet vele - kikerülve a plusz áramzabáló gépet. Vagy ráköthetsz egy konzolt. Ezek plusz pontok!
    Negatívum, hogy a HDMI kábelt neked kell megvenned, mert nem adnak hozzá!

    Ha több pénzed van, akkor én ezt a belépőszintű Samsung 27"-est ajánlom: Klikk!
  • Axon
    #33280
    Tervezem, hogy lecserélem a monitoromat. jelenleg egy samsung 204B-m van. Ez még hagyományos 4:3-as monitor, mivel a régi játékok miatt ezt jobban preferáltam és ez a 20 colos volt akkor a létező legnagyobb monitor. Most viszont már én is át akarok nyergelni a wide kategóriába. Nézegettem a 24 colos modelleket, de úgy néz ki, hogy talán egy 27 colos is beleférne. Beszámítanák a régit, meg a mostanira is jelentős kedvezményeket adna a boltos, mert elég sok megrendelést vittem, neki.
    Nem igazán vagyok otthon a monitorokban mire is kell figyelni.
    Gondolom a LED-eseket előnyben kell részesíteni, de azt "hallottam", hogy a válaszidők már annyira alacsonyak, hogy nem igazán számítanak (pl. 2 ms vagy 5 ms között már nem igazán lehet különbséget látni egy átlag szemű embernek).
    24 colosban ezzel kacérkodok:
    BENQ 24" GL2450HM 2ms LED

    27 colos méretben meg ezzel:
    BENQ 27" G2750 5ms
    vagy ezzel
    BENQ 27" GW2750HM 4ms VA panel LED

    Lövésem sincs mi is az a VA panel és, hogy kell-e az nekem. Azt olvasom róla természetesen, hogy szebb, meg az árából is sejthető, hogy valami jó dolog, csak azt nem tudom, hogy én érzékelnék-e különbséget. Szóval ha van tapasztalatotok, akkor adhatnátok tanácsokat.


    Közben a srác próbál rábeszélni egy gépcserére. utoljára még merlinW-el egyszerre cseréltük le a gépeinket egy Intel Core Duo 8400-es procis gépre. Eddig nem volt vele gondom, de lehet, hogy ráférne egy frissítés. Mondjuk a videokarit azt közben cseréltem benne. Valószínűleg ezért nem éreztem, hogy lassú lenne a gépem. Most egy ATI 6870-es kártya van benne. Csúcs játékoknál nem bírja a max. grafikai beállításokat (kb. 70-80% os beállítások mellett játszhatóak a játékok), viszont lehet, hogy egy gyorsabb proci+memória páros ezen is változtatna.
    Tapasztalatokat, véleményeket ezen a téren is szívesen veszek, mert roppant bizonytalan vagyok.
  • enlightened
    #33279
    Kicsit túlpörögtem a dolgot, mindegy inkább lepattanok erről a felsőoktatás témáról, mert már túlságosan belemerültem, amúgy sincs már hozzá sok közöm. Moonster progit megnézted? Valamit lehet belőle érteni? :)
  • moonster
    #33278
    Nekem is feher volt, de csak mert at van allitva a scriptben feketere a doboz hattere. Ad-BLock v No script-ben allitgass :)

    Nem a másikat kell köpködni, elég, ha megcáfolod. Az egészséges vita jó, a sárdobálás nem, éérteeem? :)
  • IMYke2.0.0.0
    #33277
    Engem is meglepett a stílus.
    ahogy az is, hogy nem látom amit gépelek, mert a szövegmezőben FEHÉRREL jelenik meg a bevitt szöveg :)
  • szotyimutyi
    #33276
    Megerősíteni szeretném,hogy a topik mindig arról volt híres, hogy megfelelő hangnemben beszélgettek a tagok egymással. Egymás kioktatása, stb. sem volt divat.Amiről saját környezetünkben tudomásunk van, azt senki nem kérdőjelezheti meg.
    Valamint mindegyikünk tudna kiselőadásokat tartani a saját szakterületéről,mégsem tesszük.Továbbra is maradjunk egymás iránt tisztelettel.
  • Axon
    #33275
    Attól, hogy te azt hazudod, hogy az írásaim nem igazak, még a tények tények maradnak.
    Ebben a topikban sosem volt divat hazugnak nevezni a másikat. Ez egy baráti közösség és ha nem tetszik valami, akkor veheted a sátorfádat. Senki nem fog sírni utánad.