33675


  • csgj
    #33234
    Na, most nagyon akadozik a Client, nem fog ma már lecsurogni az a 14 giga. :-( De majd ha lejön, és játszottam is vele kicsikét, leírom én is a véleményemet. :-)
  • csgj
    #33233
    Na, most pont van 3 napos free trial + ha teljesítek 30 küldetést, kapok még 2 ingyen napot. Azért lehetne alapból legalább egy hetes, de nem vagyok telhetetlen... XD
  • csgj
    #33232
    Nagyon jól hangzik. :-)
  • enlightened
    #33231
    Múlt hétvégén volt egy nyílt hétvége, amikor bárki kipróbálhatta, de akkor még nem tudtam a játékról. Biztosan lesz még nyílt hétvége máskor is, majd szólok róla.

    Én most eléggé belemerültem, annyira más mint a manapság kiadott játékok, annyira részletesen ki vannak dolgozva a különböző világok és tényleg olyan dolgok vannak benne, hogy minden lehetséges, egy olyan alternatív világot teremtettek olyan hangulattal, hogy már az is jó hacsak bolyong benne az ember, az erdőben, a kihalt játszótéren, a zsúfolt városban, a Holdon lévő városban stb... közben kiderülnek nagyon durva dolgok.

    Tényleg az a jó benne, hogy ma játszódik és a mi világunkban, csak, hogy 11 nap kiesett az emberek életéből, amialatt az egész átformálódott és a 3 rend képviselői keresik a válaszokat, hogy mégis mi történhetett a 11 nap alatt és miért lett minden ilyen.

    Jelen pillanatban ennél jobb gamet, keresve se találhatnék, nagyon sokat vártam, hogy legyen folytatása a longest journey-nek, végül nem lett, de azt kell mondjam, hogy ez a secret world kárpótol mindenért. Mégegy ilyen hangulatot árasztó, ilyen részletgazdag játék nincs jelenleg.
  • csgj
    #33230
    Kár, hogy nincs valami pár napos trial verzió, hogy legalább kipróbálhassam. :-( Pedig imádtam a Longest Journey-t és a Dreamfallt is. (Néhányszor kijátszottam őket. XD)
  • enlightened
    #33229


    Durva kis világot teremtettek. örülök, hogy kicsit részese lehetek.
  • enlightened
    #33228
    Ma beszálltam egy magyar cabalba (az olyan mint egy guild más játékokban) és elkezdtem velük is járni dungeonokbe. Egyébként healer szerepet válalltam itt is, de a templarok oldalán, szóval úgymond exorcist vagyok, aki csak a gyógyításra szakosodott. Lenyomtunk egy nagy bosst is, meg szereztem egy jobb geart magamnak, most egész normálisan néz ki a karakterem. Most egyébként főként New York utcáin bolyongok, de nemsokára átmegyek Hong Kongba is. Egyébként hallottam, hogy később Velence is benne lesz a játékban :D Gondolom hasonlóan fog festeni mint a Dreamfallban, New Yorknak is hasonló a hangulata ahhoz a dreamfalli Velencéhez.
  • enlightened
    #33227
    Hát én is érdekesnek találnám ha az indulás után ilyeneket mondanának, az azt jelentené, hogy már most bukik az egész játék pedig még be sem indult. A LOTRO lett nem rég free to play de az is vagy 5-6 év után. Egyelőre szó sincs free to playségről a secret worldnél, adják ki az új contenteket havonta. Elég rétegjáték, de pont ezért jó mert a WOW-os vérpistik messziről elkerülik, meg hát nem is arról szól. Itt nincsen level meg ilyenek, nincsen a karakternek szintje más a mechanikája az egésznek, mert deckek vannak, de azokat se kötelező kitölteni. Az egész olyan mint egy nagy single player game, ami havonta bővül és közben elmehetsz ugyanúgy dungeonekbe meg instakra mint más MMORPGokban csak normálisabb emberekkel. meg az egész világ gyönyörű és részletes és élvezet bolyongani benne. A questek nem olyan hogy ölj le 5 tyúkot, hanem tényleg gondolkozni kell és nyomozgatni mint egy point and click gameben.
  • MerlinW
    #33226
    Senki sem mondott ilyet:)
  • enlightened
    #33225
    Háát, egyelőre most indult a játék 1 hónapja, nem hinném, hogy hamar free to play lenne, legalábbis a gyártók semmi ilyet nem mondtak egyelőre, korai lenne nagyon 1 év.
  • IMYke2.0.0.0
    #33224
    Hamarosan (jövőre) Free To Play lesz a játék - akkor fogom kipróbálni én.
  • enlightened
    #33223
    Hát igen, egyébként a játék, nagyon olyan mintha single lenne, sokaknak is az a bánatuk, hogy ebből miért kellet MMORPG-ot csinálni. Gondolom azért itt jöveldemezőbb a cégnek, mert ha single lenne, lewarezolták volna stb. így meg kénytelenek megvenni akik játszani akarnak plusz a havidíj is biztos bevétel. Amit kapunk cserébe a havidíjért, minden hónapban újabb content, bővítik a sztorit Torquist-el, folyamataos javítások és újdonságok, új cuccok, marketplace stb...

    Egyelőre nagyon beszippantott a játék, egyáltalán nincs MMORPG érzésem amikor játszok vele, minden olyan mintha a longest journey új részét játszanám, a MMORPG dolgok itt csak pluszok, amik még élvezetesebbé teszik ezt az utazást. Nem hittem, hogy valaha még hallani fogok Kian-ról a dreamfallból a kedvenc karakteremről, de most volt egy egész küldetés, ami róla szólt illetve utaltak rá, tehát csak az érti aki ismerte őt, majdnem sírtam pedig nem szoktam.
  • IMYke2.0.0.0
    #33222
    Nekem nincs pénzem havidíjas sarcra - pedig a játék érdekelt volna. Single-ben.
  • enlightened
    #33221
    Most derítettem ki, hogy a secret world sztoriját Ragnar Tørnquist írta, ugyanaz aki a longest journey-ét is szóval akkor már érthető a hangulat meg a hasonlóság.
  • enlightened
    #33220
    Na teljesen beszippantott a game tiszta longest journey feelingje van, mindenkinek teljesen őszintén tudom ajánlani, aki szerette a longest journey-t.
  • enlightened
    #33219
    Na jó annyi jót hallottam róla, lehet, hogx beruházok a játékra, hátha meglesz benne az a hangulat amit a longest journeyben szerettem, legalábbis akik játszanak vele azt mondják, hogy vannak utalások is benne a longest journeyre meg a hangulat is hasonló. Nem szoktam MMORPG-ozni de most jól ment a meló, úgyhogy megérdemlem :D

    Majd írok, hogy milyen, már ha valakit érdekel és valaki még olvassa ezt a fórumot.
  • MerlinW
    #33218
    7th Guest HQ zenecsomag ScummVM-hez, Woodcock barátunktól Itt
    (A többi műve már benne van a Scumm csomagban)
  • enlightened
    #33217
    Hmmm erről a secret worldról nagyon jókat írnak, azt írják nem oylan mint WOW meg a többi ilyen MMORPG, hanem hogy elég komoly sztorija van, meg a hangulata is durva, egész jónak tűnik az alapján amiket olvastam róla, még mindig az a probléma, hogy nincs időm egy MMORPG-ra.
  • enlightened
    #33216
    Megjelent a Secret World nevű MMORPG, amit az a cég csinált aki a Dreamfallt. A szomorú számomra az hogy ez egy MMORPG, tehát nagyon sok időt venne igénybe és ilyenekre nekem most nincs időm :S De aki szereti ezt a műfajt, mármint a massively multiplayer cuccokat tehát csak interneten játszható másokkal, annak ajánlom, steamen is megvásárolható.

  • Axon
    #33215
    Megnéztem néhány képet a dreamweb-ről a neten és így már emlékszem rá, legalábbis arra, hogy egyszer már kipróbáltam. Ezt a sajátos grafikát el sem lehet felejteni. Mindenesetre annyit nem játszottam vele, hogy a neve is megmaradjon.
  • MerlinW
    #33214
    Dreamweb-ről sem? Pedig az jóság. Fent is van a csomagban szerintem.
  • IMYke2.0.0.0
    #33213
    Én sem :)
  • Axon
    #33212
    Szégyellem magam, de én ezek közül egyikről sem hallottam.
  • takysoft
    #33211
    Amnesia nekem a Humble Bundle-ből va meg, a Psychonautssal együtt :)
  • MerlinW
    #33210
    ScummVM 1.5.0

    Új támogatott játékok:

    Backyard Baseball 2003
    Blue Force
    Darby the Dragon
    Dreamweb
    Geisha
    Gregory and the Hot Air Balloon
    Magic Tales: Liam Finds a Story
    Sleeping Cub's Test of Courage
    Soltys
    The Princess and the Crab
  • IMYke2.0.0.0
    #33209
    Még a gyógyszerezés előtt sem ittam alkoholt, mostanság pedig pont azért nem :)
    Tényleg nem kockáztatok, majd esetleg akkor, ha sikerül városba visszaköltöznöm, és a mentő valóban pár percen belül odaérhet a lakásomhoz :))))
  • Axon
    #33208
    Én is gyógyszert szedek a szívemre és én sem bírom 10 percnél tovább az Amnesiat.
    Nem tudom mennyire fogyasztasz alkoholt, de 3-4 bátorság sör után már nem olyan vészes a játék. Tompít az agyon és az érzékszerveken annyit, hogy nem fog megállni a szíved. Más kérdés persze, hogy így mennyit ér a játék élmény.
  • mandm
    #33207
    Akkor tényleg hanyagold! Engem is levert a víz jó néhányszor, pedig a kislámpát felkapcsolva hagytam....

    Amnesia Live
  • IMYke2.0.0.0
    #33206
    A kérdést megelőzve: ajándékba kaptam, egy csomag részeként - "Amnesia: The Dark Descent".
  • IMYke2.0.0.0
    #33205
    Nekem már megvan - csak mivel fosok az ilyenektől, a szívem is gyenge, szerintem játszani egy darabig nem fogok vele :)
  • mandm
    #33204
    Ma meg az a Amnesia van 5 amerikai piculáért
  • Evin
    #33203
    Voltam én is ma fent, és dettó arra szavaztam. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #33202
    Meg is vettem a pakkot :)
  • IMYke2.0.0.0
    #33201
    Már = Még
  • IMYke2.0.0.0
    #33200
    Bizony, épp írni akartam! :)
    Már jobban megéri a The Longest Journey + Dreamfall csomagra költeni :)
  • TokraFan
    #33199
    Sőt, a győzelem nyomán már csak 2,5 ojró!
  • TokraFan
    #33198
    Akkor ő nyert! :-) Megérdemelten!
    Én is rá szavaztam!
  • IMYke2.0.0.0
    #33197
    STEAM-en 4,99 € a The Longest Journey... csak szóltam :)
  • TokraFan
    #33196
    Itt egy Dreamfall szintű/minőségű játékról volt szó (legalábbis, én így értettem)! Ezért a minecrafttal, vagy a többi -pl. platform- indie játékkal nem vethető össze.
    A minecraft fantasztikus ötleten alapul, de technikai értelemben -persze kis túlzással- a 90-es évek szintjén lévő játékról beszélünk (a "grafika" egy ikon editorban összedobható). És még így is több mint 2 évig tartott a fejlesztése.

    Más kérdés az, hogy miből lesz siker, és más az, hogy mit lehet reálisan elkészíteni "házilag".
    Valószínűleg elbeszéltünk egymás mellett!
  • kirol
    #33195
    Ó, talán megszűnt a VIP tagságom. :)