25351
Whistler - Windows XP
  • Bradock
    #127
    Fenttvan a 2481. Ez miben újabb?
  • Bradock
    #126
    Ha le akarom szedni a gépről az XP-t (pl. verziócsere) akkor, hogy tudom ununstallálni?
    Jelenleg WinMe mellet, van egy külön partición.
  • Bradock
    #125
    Feltelepítettem a 2475 -öt. A crack tökéletes hozzá. (2469+_wpa_fix.exe)
    A rendszerdátumot egy évvel előre állítottam, és nem történt semmi...



  • FlowM@N
    #123
    Kérdés: Itt senki nem ir linkeket csak a cicára hivatkozik mindenki hogy onnan lehet letölteni satöbbi. Megköszönném ha valaki elárulná mi az a "cica" vagy honnan tudom megszerezni a címét. THX
  • Borg
    #122
    Nos nekem 2462es van de az én Bf6osommal is vannak néha ACPI problémái, viszont rendesen fel van ismerve, és minden energy opciot lehet használni, a probléma csak ugy jelentkezik néha hogy kékhalállal indul a gép, 100bol 1szer, akkor power off azt vissza...
  • (ex)Cat
    #120
    Kapcsold ki az XP tuzfalat. En pl. FTP-zni nem tudtam tole.

    Tudja valaki, hogy ha elmenti, akkor hova menti el a NET user-t es pw-t az XP? vagy akar a win2k, vagy barmilyen win... csak mert gondolom itt is oda mentene, es hatha akkro rajonnek, hogy mi a jo feneert nem menti el nalam!
  • Penge`
    #119
    Itt sokmindenre megvan a megoldas, Tippek es Trukkok. Az .AVI file kijeloes utani rendszer lehuzast az alabbi orvosolja:
    Q: I'm seeing a weird little toolbar when I hover the mouse over images on my Active Desktop. How do I turn that off?
    A: What you're seeing is the Internet Explorer 6 Image Toolbar. You can turn this off by opening IE 6 and then navigating to Tools, Internet Options. On the Advanced tab, uncheck Enable Image Toolbar under Multimedia.
    De sajnos a kifele meno forgalom, azaz Mail kuldes, DCC, ftp upload most sem megy :(
    http://www.peppiness.net/winxp/
  • (ex)Cat
    #118
    Lenne nehany kerdesem, nem feltetlenul az XP-vel
    kapcsolatos, de most itt tapasztalom.

    1. Hogyan lehet megmondani, hogy egyes telepitett programot csak 1 adott user lasson, indithasson el? pl. az ICQ. telepitem es az osszes felvett usernel elindul ha kell ha nem.

    2. ICQ. beallitom ugyan hogy ne induljon el automatikusan ICQ/Preferences/Connections/Launch ICQ on Startup. Ez eddig bevalt es nem idnult el csak ha en inditottam. Itt az XP-nel ha kell ha nem, elindul.

    3. Nem megy sem a Getright, sem az ICQ. File transzfernel orokke kiakad az egesz.

    4. Nem jegyzi meg a NET-es user / pw parost. csak addig mig ki nem kapcsolom a gepet.

    egyelore ennyi, de tutira lesz meg ami eszembe jut.. ha barki tunda valami okosat, azt nagyon megkoszonnem!

    udv (ex)

  • (ex)Cat
    #117
    Egyebkent az tokre tetszik, hogy van benne beepitett CD iro program. igaz, hogy nem a cdrwin kivaltasara szuletett, de ahhoz, hogy par allomanyt feltegyek egy cd-re tokeletes megoldas.
  • (ex)Cat
    #116
    A francba.. akkor mi a nyavaja lehet itt? Raadasul a Getright sem megy. Mindketto akkor akad ki amikor irni akarna az allomanyt a vincsire.. ahhh.. a fenebe!

    Borg! Nalad egy vagy tobb user van felveve? Mar sak hatha ez is befolyasolja.. ?

    Egyebkent azt irjak, hogy a 2481 mostanaban jon ki, de azt hiszem, hogy nem szedegetem el mostmar. megvarom a tenyleges RC1-et,a mi valamikor junius 20-an jon ki ha minden igaz.

  • Borg
    #115
    2475re valaki ráfogta hogy pre RC1, ez viszont semmi többet nem jelent egy ujabb béta2es verziónál, némileg több hardware támogatással. Szal semmi értelme leszedni. Majd a következöt.
    (Ex)Cat nekem semmi ehhez hasonlo problemam nincs...
  • Bradock
    #114
    Feltöltötték a "cicára" az usa_2475_idw_x86fre.pro_whistler.iso-t (482Mb) + crack.
    Valaki tudja, vagy hallotta ez mivel másabb?
  • Bradock
    #113
    Moderátori megjegyzés:

    A "Windows XP" topicot áthelyeztem ide annak érdekében, hogy az információk egy helyen legyenek, és módosítottam a téma eredeti címét(Whistler). Amennyiben nem értetek egyet velem a véleményeket levélben a [email protected] címre kérem.

    Bradock


    A törölt "Windows XP" tartalma:

    © Borg ma 15:26 | Válasz erre | #3

    Van Whistler fórumtopic, ez itt törölve lesz.
    Moderátor
    Törlés Szerkesztés

    © (ex)Cat tegnap 23:40 | Válasz erre | #2

    Ebben sajna nem tudok segiteni, de nekem is van gondom. Hatha erre tud valaki megoldast.

    Eloszor is cseszik megjegyezni a NET-es user es pw adatokat. Azaz amig nem kapcsolom ki a gepet, vagy nem bootolok ujra addig minden ok, addig megvan. (Altalaban nem kapcsolom ki a gepet, csak standby-ban marad) Ez azert eleg gaz, de nem hiszem, hogy valodi problema lenne, mert tuira kijavitottak volna. Talan csak valami belallitasi dolog lehet.. ?

    Az meg hozzatartozik, hogy 4 user van felveve akik bejelentkezhetnek a gepre. Nem hiennem, hogy ez az oka, de hatha...

    A masik gondom az, hogy az ICQ-nal ha file transzfer van, az az ha nekem kuldenenek file-t akkor siman rebootol a gep. Egyetlen pillanat alatt.

    Talalkozott mar valaki a fentiekkel? Vagy tud esetleg valami megoldast?

    Egyebkent nekem a le- es feltoltes gond nelkul megy. Amennyire tudom van valami beepitett tuzfala, de nem hiszem, hogy ez akadalyozna a dolgot.
    Törlés Szerkesztés

    © Penge` tegnap 20:12 | Válasz erre | #1

    Feltelepitettem a legujabb betat, es lenne egy ket gondom.
    1. Kimeno forgalmat nemtudok csinalni a neten, pl. Localbol akarhova akarok tolteni, 8192 byte adat felmegy es a speed lemegy 0-ra. Ugyanez van mail kuldesnel, vagy IRC DCC nel. Valami tuzfal lehet ? Ugyanezt tapasztaltam W2000 nel is ahogy feltelepitettem a SP2 -t. ha uninstallalom minden muxik.
    2. Intezoben ha pl. egy .AVI filet kijelolok, a proci igenybevetele 100 % ra ugrik, mintha nezne a file tulajdonsagait vagy valami infot akarna kihozni belole. Ezutan ha moveolni akarom valahova Share hibat ad, valami hasznalja. Ha tud valaki helpet megkoszonom.
  • (ex)Cat
    #112
    Van ket gondom az XP-vel, hatha valaki mar talalkozott vele...

    Eloszor is cseszik megjegyezni a NET-es user es pw adatokat. Azaz amig nem kapcsolom ki a gepet, vagy nem bootolok ujra addig minden ok, addig megvan. (Altalaban nem kapcsolom ki a gepet, csak standby-ban marad) Ez azert eleg gaz, de nem hiszem, hogy valodi problema lenne, mert tuira kijavitottak volna. Talan csak valami belallitasi dolog lehet.. ?

    Az meg hozzatartozik, hogy 4 user van felveve akik bejelentkezhetnek a gepre. Nem hiennem, hogy ez az oka, de hatha...

    A masik gondom az, hogy az ICQ-nal ha file transzfer van, az az ha nekem kuldenenek file-t akkor siman rebootol a gep. Egyetlen pillanat alatt.

    Talalkozott mar valaki a fentiekkel? Vagy tud esetleg valami megoldast?

  • FormatC
    #111
    Állítsd előre a rendszer órát :-))
  • Borg
    #110
    Eddig ugy néz ki, de 100%ra csak kb 1,5hét mulva tom mondani...
  • Borg
    #108
    hehe én már tom hogy müxik ez a sar 14napos activation...
    "InstallDate" key töröljétek egyszerüen a regböl, currentversion/winlogon alól asszem (már nincs meg nekem, ezért nemtom), de azóta nem kajabál semmit:))
  • Bradock
    #106
    A "nagycicán" megtalálható a Windows XP RC1 2474

    usa_2474_idw_x86fre_pro_whistler by Syraly.iso 484MB (Nem kicsi ez?)

    *************************************************************************************************************************************************************************************
    Crack:

    ernicfixedcrack_new.zip
    reset.zip


    This works on both builds 2469 and 2474.

    You will need all of these, one of these builds 2469 or 2474, ISObuster, ernicfixcrack.

    Once you have all of these you need to run ISObuster and extract the all the files from the build that you have. And extract the ernicfixcrack. Now you will have to copy this file to your i386 dir. that is you extracted from your build. This takes the 180 day trail time limit off. Now you can burn the CD or run from HD.

    Now you have it installed you will have to run reset.exe. This is a workaround to reset the 14-day Activation time limit. Every time you reboot, a portion of the Registry is restored which deletes the Activation counters. This in effect sets the 14-day countdown back to zero. Now reboot into safe mode.

    Once in safe mode run pop-up.bat this will take the 14 day pop up that would have kept coming up on every reboot even though you have already disabled the 14 day activation. Then restart into real time and you will find that there is no more limits.=)

    You may also want to get ride of the comments thing to do this run this and it will let you get ride of it.





    PROVING IT WORKED
    -----------------
    The Activation Wizard is always the best place to find out how many days XP
    thinks you have left. You should find the menu item "Activate Windows" at
    the top of the Start Menu, or otherwise definitely in
    Start|Programs|Accessories|System Tools.

    Click on it and on the first screen XP should report how many days are left
    before it locks you out. Shut the wizard off and set the Windows clock
    forward. If you start the Activation Wizard again, the countdown should have
    shortened by however many days you advanced.

    Now reboot. When you get back into Windows, start the Activation Wizard
    again and you should have your 14 days back. If you don't, try rebooting
    once more and trying again.
  • (ex)Cat
    #105
    nem tudom. de a DALNET-es csatik arról zengtek eddig, hogy nincs jó törés a 2469-hez. kb. 2-3 napja mondják azt hogy van.

    De azóta ugye úgyis itt a 2474 :-))
  • Borg
    #104
    Mindegyik törés müködik exCat!
    Mind azt mondja "faszán feltörtem" és igy is néz ki 2hétig a rencer, továbbiakat lásd a korábbi hozzászólásaimbann.
    Ezek a törések mindössze arra jók, hogy a winlogon.exe-det lecseréljék, hogy egyátalán beengedjen valahogy, internetes szarakodás nélkül.
  • (ex)Cat
    #103
    van most egy törés a 2469 - 2474 -he ami állítólag működik is
  • Dikkma
    #102
    :))))
  • Borg
    #101
    Emberek!
    A windozom a várakozásoknak megfelelően kicsukott, a legujabb solarix sem ért neki tehát semmit.
    Kissé agressziv hangulatba kerültem ezért gyorsan átbutultam a ME-be, ujra rámásoltam a winlogo.exet, ujra crackeltem, safe modbol is. Semmi.
    Hát már a gutaütés kerülgetett, safe mode, regedit, és a currentversion és a winlogon keyek alol randomra kitöröltem pár cuccot, meg a meglevökböl feelingre átirtam pár dolgot, mondván rosszabb nem lehet.
    Baszki megy a windozom! Azóta fut rendesen, és nem is kérdez semmit, nemhogy lejárt...
    Azt senki ne kérdezze miket töröltem, miket irtam át, franc tudja már.
    De a windoz megy rendesen, mindent teszteltem minden fasza.
  • (ex)Cat
    #100
    a legújabb build 2474. állítólag pre-RC1
  • (ex)Cat
    #99
    Szerintem nem jó az az ISO ami a tigrisen van, mert nem egyezik a mérete azzal, amit én szedtem le. Vagy lenne több 2469-es build is? Az eredeti ISO mértet 511.545.344 byte.

    A Solarix crack tutira nem jó ez már kiderült akkor is, azóta meg nem csinált újat ugye, sőt a meglevőket is eltüntette a honlapjáról. (bár ez tegnap óta változhatott)

    Szerintem továbbra sem érdemes a 2469-el foglalkozni. A 2465 tök jó. És ebben működik a D3D is, ellentétben a 2469-el, ahol ki van kapcsolva.

    Egyébként elkeserítő, hogy ilyen jó védelemt talált ki a MS!
  • Borg
    #98
    Bradock holnap kiderül jó volt e a patch..ha beenged a wiondozom akkor ok. A 2469et meg nem töltöm le csak ezért, mivel megy rendesen a 2462 is, az összes ezutáni verzió csak + hardware támogatást jelent, nem többet.
  • Bradock
    #96
    Borg!

    Ma este rakták fel a "nagycicára" /0_days/ISOs/2469/
    2469_solarixpatch.rar
    2469crack-MrNoPants.rar
    usa_2469_idw_x86fre.pro_whistler.iso

    ==+=+=+=+=+=++=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=++==+=+=+==
    REMARKS :
    There is two "limitations" in Windows Xp builds.
    The first one is the so-called "14 days acitvation" requirement.
    The second is a 180 days expiration limits.
    Solarix's patch can take fix both limitations !
    ==+=+=+=+=+=++=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=++==+=+=+==

    Final check.

    1. To see if you are running the latest crack of Windows XP, run "Updatecheck.exe" provided with the crack. This will let you see if your running the latest crack of XP
    2. Go to Start menu. Select Run and type : winver . You shoudln't see Expires anywhere ! If you do then don't worry about it unless you plan to keep the build for ever. By the time it expires the final build will long be released

    Írd meg gyorsan,hogy mit lehetett vele kezdeni, mert ha beválik nyomatom fel én is.

    By Bradock
  • Borg
    #95
    A hir igaz, a 2469et még senki nem törte fel, megjegyzem, ennyi ideig még egyetlen windoz feltörése sem tartott.
    Mozes, kicsit figyelj már oda lécci hogy miket irogatok, ne feleslegesen verjem a nyálam itt, elmondtam mire "jó" a crack a 2462höz....
  • Borg
    #92
    Most tettem fel éppen ezt a solarixet. Nos a tünetek a következök:
    -Még mindig van jajveszékelés hogy X nap mulva lejár
    -ha Yesre nyomok, vagy No-ra akkor is bebootol simán windozba
    -expiration date 6nappal kitolódott, 10.10röl 10.16ra, tehát azt változatlanul nem értem akkor miért irja hogy le fog járni.
    Az egyetlen amit tehetek hogy várok 4napot, akkor lejár, és ha még mindig beenged YESel akkor nyert ügy.
    Ja amugy van 2469, random DALnet server, #winbeta, #winbeta-ads
  • Bradock
    #91
    Ezeket használod?

    beta2_crack_1.0_by_solarix.zip
    !_UPDATED_beta2_crack_fixed_by_solarix.zip
  • Borg
    #90
    Senkit nem akarok elijeszteni de még egyetlen crackot nem láttam ami normálisan feltörte volna, mind csak átmenetileg töri fel, 14nap. 7nap utánm irogatja a hülyeségeit, hogy 7napom van hátra. Az a crack ami a reget editolja, és a winlogon.exe-t lecseréli nem bizonyult elegendönek...14nap után a korábban leirt módszerrel kell élni sajnos... De ha valakinek mégis sikerülne, dobjon ide egy howtot, köszönet minden tippért. (2462+)
  • SAntA_ClAus
    #89
    Valaki tegyen mar be ide egy URL, hogy honnan lehetne leszedni? Elore is koszi!
  • Bradock
    #87
    INBOX
  • (ex)Cat
    #86
    nem tud valaki crack-et a 2469-hez? csak mert az iso most jön le, de crack itt nem volt...
  • Borg
    #85
    Hä? : )
  • Borg
    #83
    Felmész egy DALnetes szerverrel IRCre, és ott #winbeta.
    Ott kapsz linket, helpet mindent.

    Ja, még egy kis info azoknak akiknek az expirationnal problémáik akadnának mint nekem.

    Kezdődött az egész hogy szépen felinstalltam 2 hete, feltörtem, ne szórakozzon velem, legalábbis én ezt hittem.
    Aztán jött a sokk, hogy egyszer csak elkezdte kiirogatni hogy még 6 5 4 3 2 1 nap van hátra aztán kabbe.
    Közben megint feltörtem nem irogatta. Ám mikor letelt ez a pár nap, szépen kizárt a rohadék, és loginnál tovább nem juttottam, meg is tanitottam neki pár szép uj szót.
    Mentem is safe mode, registry bizergálás minden, de semmilyen crack sem segitett, mert azok csak addig jók amig nem zárt ki téged a windoz, kössz...
    A megoldás:
    1. WinME telepit 3. particióra.
    2. WinME kib. fapados ezután, idegileg kikészülés tipikus esete, reggel 6kor felkelés mondom most megcsinálom valahogy azt a whistlert a C:-n.
    3. Szereztem egy winlogon.exe-t ami feltört csak ugye semmit sem ér ha már kizárt a windoz. Azért rámásoltam, had legyen ott.
    4. Mivel szeretett ME-t nem érdekli vn e még opre a gépen rajta kivül faszán felülirta a bootsectort, szal az inditófilejai meg a bootmenüje meg mindene megtünedezett whistlernek.
    5. Bettettem tehát az XP install cdt, inditottam róla, de az istennek nem akart egy bizonyos pontnál tovább engedni, szidtam is M$ biztonsági rencerét rendesen...
    6. Visszaboot MEbe aztán onnan indit telepitö, mondom lesz ami lesz. Szépen ment is a dolog csodák csodájára erre nem gondoltak Billyék, elérkezett az install az elsö restartig. )megjegyzés: Választható particio beikszelve, ugyanoda megy ahol az elözö whistler van).
    7. Ujraindul a gép, hát látám 3 cuccos leledzik a startmenüben, köztük a 'régi' whistlerrel is, mondom próba cseresznye ráinditok egyet hogy mi lesz.
    8. Jött az igazi sokk: Whitler müködik tökéletesen, beenged loginnél, minden cucc ott van ahol elötte volt, beállitások megvannak, örültem is a fejemnek:).
    9. Fogtam kigyilkoltam a boot.ini böl a Whitler Setup sort, hogy azt ne viritson ott, meg letörölgettem gyalog az install fileokat.
    10. Winver.exe irja: Expiration date: 2001.10.10, hát ez is valami azért, addig ugysem marad ez a gépen, tekintve hogy 1-2 hét és itt az RC1.

    Szóval ha valakivel kiszurt a windoz akkor ez a megoldás müxik, egy fél install másik oprencerböl kezdve csodákra képes:)
    Ja még 1 dolog, arra figyelni kell, hogy mielött az uj winlogon.exevel elinditod a "frissitett" whitsleredet, semmi általad átbarmolt beállités ne legyen registryben, mer a cracked winlogon.exe csak eredeti reg beállitásokkal müxik.
    Ha valakinek az jutna eszeébe minek ide winlogon, töröljük ki, vagy éppen hagyjuk benn de a expiration vezérlö dlleket gyilkoljuk ki, az gyorsan verje ki a fejéböl, én kipróbáltam és csunya hatással volt a rencerre:)))

    A 2462-2465 verziók között csak a hardware támogatás a különbség szal ha nincs nem támogatott hardwared elég a 2462 is.
    Nekem (mostmár) tökéletesen megy, és sokkal gyorsabb mint a ME, igy visszatekintést nyerve..
    IE6 is sokkal jobb, stabilabb, pl egy egy játékot nem lehetett winME akat 1-2nél többször inditani egymás után mer széjjelhalt a rencer töle, Whitlernek ez nem jelent problémát. ÉS mondom, attol senki ne féljen hogy ez + az nem megy alattam én eddig olyant nem találtam!
    Pl a Live!ot is sokkal jobban kezeli alap drivereivel mint a mE, vagy a win2król ne is beszélve..
    3dmarx2001 tesztben is többet nyom, és bizonyos tesztek szebben futnak le mint 9x/ME alatt. Win2knál meg egyértelmüen gyorsabb sokkal.

    Szóval ha már egyszer müködöképesre kovácsoltad akkor nagyon király rencer:)

    Punci nem hiszem hogy augusztusban megveszed, azt irják lehet csak jövö év elején jön ki. De menjetek fel a #winbeta -ra ott van info meg link is ezerrel. Angolul tudók elényben:)) (mint mindig)
  • serivo
    #78
    elirtam,bocs:)
    apollo.warez.hu
    apollo.ye.hu
    ezek a korrekt cimek:)
  • Bradock
    #77
    http://free.x3.hu/apollo/fooldal.shtml
  • serivo
    #75
    az appollo.warez.hu-h fönn van a beta2
  • Borg
    #74
    Én nemtok letöltö helyet mondani, nem publicrol szedtem. De minden fut rajta, söt, win2knál sokkal jobban, MEnél meg stabilabban, win2k driverek kellenek hozzá.
    Amugy simán megtür maga mellett más oprencert is, nekem is ME mellé volt installva 3. particióra, és csinált boot menüt azt lehetett választani. Semmi összeakadás nem volt, söt a ME program files könyvtárát lehetett használni, kiszedte a szükséges reg infokat és onnan futott minden. 2428nál csak a grafikai problémák voltak szembetünöek, pl a stylokat nem tudta rendesen csinálni, fekete képernyök stb. De 2462ben már minden tökéletes.