25351
Whistler - Windows XP
  • CAD
    #664
    Leslie, igen, de mi haszna lenne annak?
  • Bakka
    #662
    Amugy mit jelent az, hogy Dewilsown ???
    Mer az XP amit letoltottem az Dewilsown...
  • Szike
    #660
    Minek a Home?
    A Professional teljesen stabil, és minden elmagy rajta ami a home-n!

    játékok, mp3 grabberek, stb....

    szerintem a home-t csak azért adják ki, mert az jóval olcsóbb lesz mint a profi, és az othoni felhasználók olcsóbban meg tudják venni,....
  • Leslie1
    #659
    Először is köszi, hogy segítesz.
    Másodzor: Ha törölném az összes partíciót (beleértve a boot loader-féle fake primarykat is) és úgy tenném fel a me-t az ezek szerint megoldaná?
  • CAD
    #658
    Ugy ertem, hogy torold az XP-t, de alitsd at kezzel, hogy az elsodleges oprendszer a mil legyen, es a xp sorát pedig torold ki... a boot.ini-t kell editalni, ami imho nem resze a boot szektornak. (Ekkor csak 1 valaszthgato dolog lesz, az idolimitet alitsd at 1mp-re, es akkor kiraly lesz :).)

    De azt is csinalhatod, hogy egy inditolemezzel csinalsz rendszert C:/-re, es az elmeletileg felulirja a regit.

    Firewall imho nem sok ertelme van, ha betores ellen akarsz vedekezni, akkor lehet ertelme, de egy atlagfelhasznalot nemhiszem, hogy nagyon zaklatnanak profik. Ha meg valaki ki akar pingelni, akkor firewall semmit nem er (marmint, ha nem kulsot hasznalsz, hanem a te gepeden fut).
  • Borg
    #656
    HNR!
    1. ugyanez a gond Live!al is, de ha nem bizergálom az Xps drivert akkor szép hangos..sajnos ez van..
    2. Nekem 3Com ISA-s Combo Etherlink III kártyám volt, és simán ment XP alatt valami gagyula 3com default driverrel, amit az XP felajánlott.
    3. Passz nincs TV kártyám:( (pedig a monitorom nagyobb mint a TVm:))))
    4. Firewallt szerintem felejtsd el, nehéz konfigolni, meg kell adnod minden egyes programnak, hogy melyik port tartományon mehet ki, és melyiken kommunikál a szerverrel stb stb, és a mIRC még utána sem ment rendesen..
    5. Van, jópár féle jött már ki (TweakXP, TweakUI for XP stb) de szerintem feleslegesek, mit akarsz állitani velük?
    6. Nekem felismerte a Divat, mint EICON ISDN modemet, rendesen verzioval mindennel, és alap fax szolgáltatás müködik is rajta.
    6-2. Motherboard Monitor 5 vagy feljebb nekem ment ABIT SA6Rhez.
    7. Nemtom, én az egész outlook database könyvtárat szoktam elmenteni, és win ujrainstallnál (kb évente...) bemásolni..
  • Leslie1
    #655
    Ja, most értettem meg, hogy mit akarsz mondani.Engem zavar.
  • Leslie1
    #654
    Buba:hiába, nem változott semmi
    Cad:túé kicsi a vinyóm és nem fér el mindkettő
  • CAD
    #653
    Egybknt miert szeded ki... alisd at a def oprendszert mill-re, aztan nem zavar az ott senkit.
  • Leslie1
    #651
    Valaki segítsen plíz
    Volt egy winme-m és egy új partícióra feltettem az xp-t, ami betette a boot loaderét a master boot recordba és most le szeretném szedni. Hogyan lehetne kivadászni az mbr-ből a loadert.
  • FormatC
    #649
    Hali Bakka!
    A Pro mindnet tud, amit a home, meg még egy kicsit többet is... :-)

    FC
  • Bakka
    #647
    Ezek szerint a Pro sokkal jobb mint a Home ?
    Mert itt egy csomo minden fel van sorolva amit a Pro tud a Home meg nem !!! Van valami amit csak a Home tud a Pro meg nem ???
  • FormatC
    #646
    Hali!

    Ez egy elég jó lista a különbségekről:
    Backup--XP Pro has the standard Win2K backup program; XP Home has no backup program.
    - Dynamic Disks--XP Pro supports dynamic disks; XP Home doesn't.
    - IIS--XP Pro includes IIS; XP Home doesn't.
    - Encrypted File System (EFS)--EFS debuted in Win2K and lets you encrypt files on an NTFS partition, a very useful feature for mobile machines. XP Pro includes EFS; XP Home doesn't.
    - Multiple Monitors--XP Pro supports up to nine monitors; XP Home supports only one monitor (Windows Me/Win98 supported multiple monitors).
    - Multiprocessor--XP Pro supports up to two processors; XP Home supports only one (as did Windows Me/Win98).
    - Remote Assistance--Both editions support Remote Assistance, which lets someone from a Help desk connect to the client desktop to troubleshoot problems.
    - Remote Desktop--XP Pro adds to Remote Assistance by letting any machine running a Terminal Services client run one Terminal Services session against an XP Pro machine.
    - Domain Membership--XP Pro systems can be domain members; XP Home systems can't, but they can access domain resources.
    - Group Policy--XP Pro supports group policies; XP Home doesn't.
    - IntelliMirror--XP Pro supports IntelliMirror, which includes Microsoft Remote Installation Services (RIS), software deployment, and user setting management; XP Home doesn't support IntelliMirror.
    - Upgrade from Windows Me/Win98--Both XP Pro and XP Home support this upgrade.
    - Upgrade from Win2K/NT--Only XP Pro supports this upgrade.
    - 64-bit Support--Only XP Pro will have a 64-bit version that supports the Itanium systems.
    - Network Support--XP Pro includes support for Network Monitor, SNMP, IP Security (IPSec), and the Client Services for NetWare (CSNW); XP Home doesn't.


    FC
  • Dikkma
    #644
    A WinME szerű Xp a Home, a Win2k folytatása a Professional.
  • Bakka
    #643
    Hi !
    Az lenne a kerdesem, hogy mi az a WinXP Home ???
    Nekem a Professional van meg mer csak azt talaltam meg.
    Miben kulonbozik a Prof.-tol a Home ???
    Talan sokkal jobb, vagy tokre mashogy mukodik es nez ki ???
  • Borg
    #637
    Hja, nekem is csak driver problémáim vannak, de az csak a Live!al.. Creative bekaphassa
  • Bilux
    #636
    Háát én is így vagyok vele...:(
    Mert sajna még a driverek....xart se érnek...
  • Bandee
    #630
    usa_2600__x86.pro_no_activation.iso - verzióhoz nem tud vki serialt ?
  • Leslie1
    #628
    Ja, Sinister-féle crack az eval
  • Leslie1
    #627
    Van egy másik kérdésem is: a Windows XP Professional XP Eval(usa_2600_x86eval.pro_whistler.fixed.r24) és a Corporate Final között mi a különbség?
  • Leslie1
    #626
    A Microsoft honlapján lévő szövegből azt véltem kivenni, hogy van az xp-ben valami bootmanager-féle, és ha van már os egy másik partíción, akkor a bootolásnál választhatok, hogy melyik induljon.
    Ez így van?
  • zacsko
    #625
    Balko
    Próbáld meg a CD-ről bootolva telepíteni az XP-t.
  • Borg
    #624
    nekem ilyent nem irt, biztos valami sar verziod van
  • Bradock
    #621
    KÖSZÖNÖM!!!
  • Bradock
    #618
    A 2600-as
    Windows.XP.Pro.Corporate.Final-DevilsOwn
  • zacsko
    #613
    Borg!!!

    Az általad leírt módszert honnan szedted? Pontosan ugyanugy csináltam ahogy irtad, az eredmény az lett hogy újra indítás és bootolás után a Win XP desktopja helyett nagy sötét képernyő fogadott. Ezután megpróbáltam az összes indulási módot (safe stb.) amit az elején F8-al ki lehet választani, de a desktop végig sötét maradt. A win rendesen bejött, csak kép nem volt.
    A végén kénytelen voltam formázni és reinstallálni az egészet. Azért kösz az info-t:) Neked működött?

    A videokártyám Diamond V550 (TNT)


  • Borg
    #609
    Ja amugy ez a reffix 2.0 detonator 4hez is jó?? csakmer det4nek totál más a reg beállitása...
  • Borg
    #608
    Én már korábban leirtam hogyan lehet driver telepités elött beállitani hogy a kivánt értékeken menjen utána a monitor.. #573
  • direwolf
    #605
    hát ez mind szép, csak a DX és az OGL képernyők ezt magasan leszarják, és kártyesz defaulton mennek :-/
  • direwolf
    #603
    hát ezaz! alapból felismeri a Live!-ot, szól is frankón, még 4 hangszórót is lehet állítani ( bár nem próbáltam, hogy szólnak-e a hátsók ), de nix eax, nix front-rear balance, se semmi extra...
  • Bilux
    #602
    Azt egy szóval se mondtam,hogy az alap driver nem jó ,de itt se eax,eax2 se semmi extra.. mint Win9X
    alatt... :(
  • Borg
    #593
    Ha valaki szenvedne Live! al olvassa el egyik korábbi hozzászólásom, hogy én mit szoptam vele. Most ura feltettem az Xpt uj wincsire, és alap live XP-s driverekkel müködik jól.
  • Mike
    #591
    Minek az neked, a prof nem jo?
  • direwolf
    #588
    akkor ez röviden azt jelenti, hogy a Live! tulajok egyenlőre beszoptak az XP-vel... gratulálok a Creative-nak
  • Bilux
    #587
    Nem....:(
    Az Audigy beta drivert sikerült de akkor érdekes módon sercegett néha a hang..:(
    ui.:uni driver lesz ezentúl,tehát az új Audigy driverek jók lesznek a Live!-hoz is.
  • direwolf
    #586
    sikerült valakinek a Live!Ware-t felrakni az XP-re úgy, hogy működik is?
  • dr_bubo
    #585
    Ha van 2 winyo: primary master, secondary master
    akkor ha a primaryre windows XP-t teszek a secondary masterre meg win98-at akkor osszekadnak, illetve osszegányolják a winyók egymást? (pl. recycle bin)
    Norton utilities (speedisk) fut XPn?
    Koszi
    Bubo
  • dr_bubo
    #584
    Fut az Office 2000 a Windows XP-n?
    Bubo
  • Borg
    #583
    VBT
    senki ne tegye fel az INTEL ULTRA ATA STORAGE DRIVERt, és ehhez hasonló drivereket, winyvezérlőhöz, mert az XP nem birja, és attol kezdve kék halállal indul a gép!
    (egyetlen megoldás a last known good config betöltése és system restore)

    Amugy nekem most már megy a 21.81 DetonatorXP, semmi baj nincs vele, 2430rol 2550re ugrott a 3dmarx2001, és megy is vele minden jol..
    A másik meg az hogy TNT2Uhoz nem értem minek a detonator4, mikor már a Detonator3 is Geforce+ kártyákhoz lett kiadva...
  • Borg
    #573
    Tévedés! RC1 (FINAL) alatt semmi sem tudja állitani a refresh ratet a detonator 4 driverhez!!!! Ugyanis a det4 felépitése a regben egész más.
    DE a megoldás megvan:)
    inditsátok a setupot, de csak addig hogy a fileokat kicsomagolja a tempbe, azután megszakitva onnan szedjétek ki öket egy könyvtárba.
    Ott editoljátok az nv4_disp.inf fileban a video kártyátok szekciójában a kivánt felbontás/szinmélység mellet a szükséges refresh ratekre.
    Igy:
    HKR,, NV11_Modes, %REG_SZ_APPEND%, "32 640 480 150 0"
    Csak a kivánt RR maradjon ott a többit töröljétek a sorbol! a 0 fontos a végére! (NV11-Gef2MX, 640ben 32biten, 150Hzen fog menni ettöl s sortol a dolog)
    ha átirtátok az INF file összes sorát a kivánt értékekre mentsétek el.
    Regedit
    hkey Lm hardware system services nv4/nv TÖRÖLNI!
    Majd inditsd a setupot a kimásolt könyvtáradbol, ahol az átirt INF van.
    Lám lám, csodák csodája ezekután minden ugy megy ahogy mennie kell, minden tovább reg bűvölés nélkül:)
    Remélem tudtam segiteni.