25351
Whistler - Windows XP
  • Borg
    #933
    Csatlakozom. Szerintem is simán megy minden az XP körül, ha a vas jó, és nem rakosgat fel az ember minden szart. Ugyanilyen bétadriveres módszerekkel az összes eddigi M$ oprencert is taccsra lehetett dobni (nemugy mint az XPt mert ebben többszörös védelem van a lama user ellen), szóval aki ezalapján mondja az XPre hogy gagyi az jobb ha nem irogat ide, ugysem veszi komolyan senki.
    Amugy az Intracom NetModot is elsöre minden gond nélkül fel lehet tenni XP alá, hozzáadsz egy standard 28.8as modemet COM1el, utána átállitod hogy 115k legyen a max átvitel, beállitod a neted paramétereit és már tárcsázol is.
  • Breki33
    #930
    ja kene neki egy ujabb driver de az nincs

    de nem szivesen cserelnem le ezt a jo kis kartyat

    ha felrakom a 21.83-ast gondolod hogy annyit ugrik? Nem valami mas gond lehet itt?
  • Breki33
    #924
    Tegnap felraktam az XP-t
    nem ment az MX 300-as hangkartya az istenert se
    Erre tud valaki megoldast?

    Ezenkivul a 3DMark200-es eredmenyem visszesett 5.500-rol 3.800-ra ez mi miatt lehet?
    HIaba rakom fel a 21.81-es drivert akkor se lesz jobb.

    Amugy Abit KT7A-m van TB900-assal es GEforce 2 Mx 400-al

  • KRi2
    #923
    -Pontosan mi a különbség a HOME és PROF. verzió között (az áron kivül)
    -Igaz az hogy az XP-t folytonosan regiszrálni, liszenszelni kellene hogy müködjön egy darabig?
  • A-Tom
    #922
    Énse tudom lerakni. Csak a hibernálás műxik. Ez valószínü régi alaplap/bios miatt lehet, ami még nem támogatja az összes APM funkciót.

    Ikonok: a Control Panel / System -nél van egy Advanced fül, ott valamelyik gomb (nemtom, mer má W98 van fenn) megnyomásakor bejön egy lista, ahol a vizuális effekteket (smooth scrolling, font smoothing, menü árnyék, stb) tudod ki-be kapcsolni.
    Telepítéskor ezeket a gép sebességének megfelelően állítgatja.
  • Garfield
    #919
    Egyébként ismer valaki olyan helyet, ahonnan a Windows-frissítések letölthetőek külön-külön fájlban úgy, ezeket majd egy másik gépen teszem fel?

    A hotfix.microsoft.com-on fent is van minden, de számomra rejtélyes okból minden jelszóval van védve.
  • Garfield
    #918
    Van is (a Winternals-féle), de nálam kb. "én-is-tudok-magas-hangon-énekelni-ha-a-tökeimet-markolásszák" alapon. Vagyis olvasni olvassa, de egy izmosabb lemezműveletnél jön a kékablak, ezután meg már csak arra kell figyelni (ha az ember nem akarja újraindítani a rendszert), hogy az NTFS-meghajtókhoz ne nyúljon, mert jön a következő kékablak. Röviden: szar.
  • John Rambo
    #917
    Hm es most olvasom hogy Win98 ala is van egy ugyes progi, amivel a 98 is latja az NTFS particiot, irni olvasni tud rola.
  • John Rambo
    #916
    Screamer: Partition Magic 7.0-val szepen at lehet konvertalni NTFS-re, utanna meg vissza FAT32-re. NTFS particiot minden olyan oprendszer latja amelyik tamogatja: WindowsNT, XP. Egy winchesteren lehet Fat32 is, es NTFS is, latni fogjak egymast. NTFS elonye nem igazan a stabilitas, egy kicsit gyorsabb lesz tole a system, es a fragmentalodas is kisebb lesz. /tehat ajanlatos a systemet NTFS-re, jatekokat, hurcolaszodwinyod particiojat pedig FAT32-re allitani. Vagy ahogy akarod :)
  • A-Tom
    #915
    nem találom........
    próbáld meg ide küldeni: [email protected]
    Kössz
  • KeviN
    #911
    Az NTFS-nek nincs sok koze a stabilitashoz. Szerintem 1bbkent erdemes, de vigyazz, mert amelyik winyon Ntfs van azt nem nagyon tudod hurcolaszni, csak olyan gepbe amelyiken szinten XP van. Igen, lathato marad a fat32, es sima az adatcsere(?) is :) A visszaallitast nemtom, de en bizok a Particion magicbe :)
  • screamer
    #910
    Sziasztok! Egy pár kérédsem lenne. Érdemes-e NTFS-el installálni az XP a stabilab futás érdekében? Az NTFS alatt látható marad-e egy síma FAT32-es partíció ill. winyó és köztük az adatcsere símán megy? Amennyiben NTFS van egy partición azt vissza lehet-e állítani FAT32-re? thx
  • KeviN
    #909
    Nem kell visszahozni oket, mert megvannak...csak az xp nem latja a particiot. Mint irtam dos lemezrol bootolva latom annak a winyonak a particiojat. Vegulis 1nlore ugy oldottam meg a problemat, hogy a szomszedba atvive, ott 1 win98-as gepbe berakva halon athuztam ami kellett, de piszkosul zavar a dolog.
  • zacsko
    #908
    Ajánlom a getdataback nevő progit, az visszahozza az adataidat akár újraparticionálás és formázás után is. Ha kell dobj mailt és elküldöm.
  • KeviN
    #907
    Nnnna ujabb problemaba utkoztem. Ugy laccik kell 2-3 honap, hogy kideruljenek a hibak. Szoval...beraktam 1 winyot a gepbe. Sajnalatos modon azonban elfelejtettem visszajumperelni (szep magyar szo tudom :) ) igy a secondary kabelen 2 slave volt. Azota nem latja azon a winyon a particiot. Probaltam mar mindent, de idaig semmi nem vezetett erdemenyre ( gyors felsorolas - masternek jumperelni - kivenni mellolle a masok winyot - uninstall a drivet, es ujrafelismertetni - system restore - safe mode -semmi nem muxik ), viszont dosbol latom a particiot. Magat a winyot jeloli, de azt mondja unformatted :) Valakinek valami otlet ?
  • item
    #904
    Egy gondom van vele, hogy néha beugrik az a bizonyos kékablak !! Sajnos megmaradt !! IRQ hibát irogat! De csak ha netezek akkor fordul elő!
    Ha valaki tudja mitől van irjon ide ! ABIT ST6 Celeron 800 Ati Radeon 64 mb ddr vivo 256mb (2x128mb/133 mhz sdram) Yamaha Xwave6000 hangk.30GB ATA100 Quantum, 15GB ATA66 Quantum Yamaha CDRW 8/4/24 Creative DVD 5x .KÉRDÉS ! :miért akad win2000 és XP alatt ez: "intel(R)82801BA/BAM SMBus Controller - 2443"
    Elnézést a sok szövegért ! HA VALAKI TUDJA AKKOR IRJON ! (köszönöm)...
  • mekkmester
    #902
    ftp://196.40.46.70/mattxp /xpmaster/Downloads/
    itt devilsown könyvtárban iso
  • bob
    #900
    Hál istennek !
    ezzel is egy kicsit okosabbak lettünk.
  • KeviN
    #899
    Megvan a hiba forrasa : az alaplap nem erzekeli, hogy 80 eres kabel van benn, csak 40-est erzekel :) Koszi a tanacsokat
  • bob
    #898
    A fene a pofáját!
    Próbáld meg feltenni a Tweak XP vagy az XP Powertoys progikat(http://www.widowsxp.nu/) valamelyikkel biztos hogy be lehet kapcsolni.Egy másik fórumban olvastam hogy valaki ezzel kapcsolta be az UDMA66-os módot.
  • KeviN
    #897
    No ezaz...ott az van beallitva, ha lehet hasznalja az udma-t, de nem hasznalja az alnok :)
  • bob
    #896
    Hát én egy kicsit bonyolult módon találtam meg(biztos van egyszerübb is):
    Control panel/Administrative Tools/Computer Manaement/Device Manager/IDE ATA ATAPI controllers/Primari IDE chanel/Advanced Setting-
    itt lehet beállitani Hogy pio vagy UDMA(ha lehetséges)modot
  • KeviN
    #895
    Valaki tud segiteni abba a kerdesben, hogy hogyan tudom beallitani, hogy hasznalja a quantum lct 20 40 Gb-s winyomnal az XP az UDMA modot, mert csak a pio modot hasznalja, es ez igy kisse kellemetlen. Tehat arra kene rajoni, hogyan lehet force modban UDMA hasznalatra kenyszeriteni az XP-t.

    Elore is koszi : KeWiN
  • TomBond
    #894
    Igen igazad van de sajnos nem tudom már a forrást ugyanis nem itthon találtam rá, és a floppyn már nincs rajta a forrás.
  • TomBond
    #891
    Windows komponenesek eltávolítása

    Az XP megjelenésével a Microsoft elvette a lehetőséget hogy eltávolíthassunk számos Windows komponenest, és ha jól emlékszem akkor ebben a részben is olvastam arrol hogyan lehet megszabadulni ezektől a komponensektől. Most viszont lehetőséget adunk erre a jogra:
    Nyissuk meg a C:\WINDOWS\Inf directoryt (természetesen ha nem egyezik meg a meghajtó betűjele, helyettesítsük)
    Nyissuk meg mondjuk notepadal a sysoc.inf file-t. Valami hasonlót kell látnunk itt:

    [Version] Signature = ”$Windows NT$”
    DriverVer=06/26/2001,5.1.2505.0

    [Components]
    NtComponents=ntoc.dll,NtOcSetupProc,,4
    WBEM=ocgen.dll,OcEntry,wbemoc.inf,hide,7
    Display=desk.cpl,DisplayOcSetupProc,,7
    Fax=fxsocm.dll,FaxOcmSetupProc,fxsocm.inf,,7
    NetOC=netoc.dll,NetOcSetupProc,netoc.inf,,7
    iis=iis.dll,OcEntry,iis.inf,,7
    com=comsetup.dll,OcEntry,comnt5.inf,hide,7
    dtc=msdtcstp.dll,OcEntry,dtcnt5.inf,hide,7
    IndexSrv_System = setupqry.dll,IndexSrv,setupqry.inf,,7
    TerminalServer=TsOc.dll, HydraOc, TsOc.inf,hide,2
    msmq=msmqocm.dll,MsmqOcm,msmqocm.inf,,6
    ims=imsinsnt.dll,OcEntry,ims.inf,,7
    fp_extensions=fp40ext.dll,FrontPage4Extensions,fp40ext.inf,,7
    AutoUpdate=ocgen.dll,OcEntry,au.inf,hide,7
    msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7
    msnexplr=ocmsn.dll,OcEntry,msnmsn.inf,,7
    smarttgs=ocgen.dll,OcEntry,msnsl.inf,,7
    RootAutoUpdate=ocgen.dll,OcEntry,rootau.inf,,7
    Games=ocgen.dll,OcEntry,games.inf,,7
    AccessUtil=ocgen.dll,OcEntry,accessor.inf,,7
    CommApps=ocgen.dll,OcEntry,communic.inf,HIDE,7
    MultiM=ocgen.dll,OcEntry,multimed.inf,HIDE,7
    AccessOpt=ocgen.dll,OcEntry,optional.inf,HIDE,7
    Pinball=ocgen.dll,OcEntry,pinball.inf,HIDE,7
    MSWordPad=ocgen.dll,OcEntry,wordpad.inf,HIDE,7
    ZoneGames=zoneoc.dll,ZoneSetupProc,igames.inf,,7

    [Global]
    WindowTitle=%WindowTitle%
    WindowTitle.StandAlone="*"


    Azok a bejegyzések, amelyek HIDE bejegyzést tartalmaznak, szó szerint el vannak rejtve, tehát emiatt nem látjuk a Windows komponensek között. Ahhoz, hogy ezek megjelenjenek a listán, cseréljük le a ,HIDE bejegyzéseket üresre.

    Tehát álljon itt egy példa; a legutolsó HIDE-os bejegyzés:

    MSWordPad=ocgen.dll,OcEntry,wordpad.inf,HIDE,7 helyett
    MSWordPad=ocgen.dll,OcEntry,wordpad.inf,,7

    Miután a kívántakat lecseréltük, mentsük el a file-t és indítsuk újra a rendszert.

    A végére még egy jó tanács:
    Ha esteleg ezzel feborulna a ”béke” a rendszeren belül, akkor innen nyugodtan ki lehet másolni a bejegyzést és felülírni a megadott file-t, annyi módosítással, hogy az első sorban
    [Version] Signature = ”$Windows NT$”
    az NT helyett a megfelelő operációs rendszert nevezzük meg.


  • bob
    #890
    Tedd fel a 14.61 drivert XPre és2000re van én is azt használom.Nekem bevált.Ez a legujabb ASUS driver.Leszedheted az Asus honlapjáról.(ftp)
  • Nark
    #889
    Asus 7700-as videokartyahoz letezik asus xp driver????Én nem talalok.Az nvidias nem igazan jön be mert egy ket game szaggat ami akkor se szaggatott mikar szarabb gepem volt mint most.Pl a nfs Porshe ezt csinalja.Az is igaz hogy csak akkor volt hajlando elindulni ha a compatbility modnal a win 98/me op hasznalja.Maskülömbe meg se mukkan. Egyebkent nem mindig sikerul az xp-nek atvagni az adott progit,ritka az az eset hogy sikerül.
  • A-Tom
    #888
    lécci rakd fel. Van egy másik is, de az se fogad sokat. Jön rá egy csomó levlist, aztán állandóan tele a mailbox
  • Inquisitor
    #887
    Olyat még nem láttam XP alatt, hogy megfagyott és nem írta ki mi a baja :)
    Nekünk állandóan anyázott az nVidia driverre, aztán egyszer kibökte, hogy gagyi a ram!
    Kicseréltük ... és voilá! (Na igen és mivel az új ram CAS2 volt, 1,5x gyorsabb lett a gép.)

    Ar-nak meg üzenem (#850), hogy az Intel NEM csinál az i740-hez új drivreket, a beépített MS driver (ha van) nem tartalmaz SEMMILYEN videókártyához OpenGL-t, legalább is eddig így volt ...
  • A-Tom
    #885
    bootolható a CDm, de havernak kell feltenni, és neki nem ATAPI a CD-ROMja, és nem akar bootolni
  • A-Tom
    #883
    Ja meg kéne finalhoz boot floppyk
    2505-höz van, de az nem jóó
  • A-Tom
    #882
    Nemtom. CD-ről csedtem le. Tartalomból hogy lehet megállapítani?
  • A-Tom
    #880
    Hi! Kaptam egy Windows XP Final-t bin+cue -ben. Kerestem hozzá CD keyt. De még nem telepítettem fel.
    Namost ehhez a verzióhoz kell vanami crack? És milyen limitek vannak benne?
    Köszi
  • Borg
    #876
    Nekem megy tökéletesen.
  • Buba
    #872
    A fagyás valószínűleg rossz memóriamodul miatt volt, a last known good configuration nem segít rajta. Csak az az egy felhasználó halt meg, más felhasználóval minden megy.
  • Borg
    #871
    Bootmenübe nyomod magad, és ott last known good config betöltése..
    vagypedig ráinstallod az XPt repairt nyomva amikor kérdezi.
    Elég szar lehet a vas az XPd alatt ha ilyen fagyást tudtál kihozni belöle.
  • Buba
    #870
    Help!!! Egy lefagyás után (annak ellenére hogy NTFSt használok) meghibásodott a User Registry-m (NTUSER.DAT). Ha be akarok lépni ezzel a felhasználóval, azt mondja hogy hibás és nem tudja betölteni ezért egy ideiglenes könyvtárba másolja a Default Usert és oda léptet be :(
    Hogy lehetne ezt kijavítani? Van olyan program ami memóriába be nem töltött registryt tud javítani?
    System Restore kikapcsolva :(
  • Evil
    #869
    szoval a meglevo fat32 es particiokat ntfs re konvertalhatom adatvesztes nelkul?Es utanna az xp meg is formazza oket ntfs re?
  • Borg
    #868
    Felajánlja hogy konvertálja a meghajtót, particiot amit akarsz NTFSé. A konverziótol nem veszik el semmi adatod.. csak ha ujraparticionálod, vagy formázod.
  • Evil
    #867
    a win xp telepito felajanlja hogy megformazza a vinyot ntfs re vagy kell kulon ntfs format progi?Ja es most kettebe van a vinyo particiozva fat32 n.Ha atrakom ntfs re akkor oda lesznek az adataim?Egyaltalan mi ennek a muveletnek a menete?