25351
Whistler - Windows XP
  • Borg
    #744
    Tegyél már fel uj IDE drivert, vagy cserélj alaplapot XPd alatt, és aztán járjon ujra a szád plz:)
  • Bilux
    #743
    Hát ha neked megy a ware3 akkor bexarok...
  • Trinitron
    #741
    lordring: rakjad at ata33-asra, telepitsd fel az xp-t es az ata66 vezerlot, aztan atrakhatod a vinyot a masik kabelre.

    Trinitron
  • lordring
    #739
    Üdv!

    Remélem valaki találkozott már a problémámmal,mert én nem
    tudom megoldani és eléggé idegesít.
    Szóval a Final XP Professional-t próbáltam meg telepíteni
    a következő konfigra:
    ABIT BE6
    Cel633
    Quantum Fireball Lct 20.5 ATA66
    256 MB PC133 SDRAM
    Elsa GF2 GTS
    Diamond MX300

    Asszem ezek a lényegesek.A cd teljes ISo-ról lett írva,
    bootol is tehát OK+havernál csont nélkül felment.
    Nálam,ha CD-ről tiszta installt indítok,akkor az eszközök
    btöltése után kiírja,hogy nincs merevlemez.?!
    HA Win98-ból indítom,akkor újrabootolás után a Starting
    Setup után megáll,hogy hibát észlelt,ellenőrizzem a merevlemezeket.
    Ha F6-t nyomok és a Floppyról betölti az Highpoint HPT66
    atavezérlőjét akkor is megáll csak akkor a SCSI illesztővel
    van baja:"Page Fault On Nonpaged Area"

    Nincs vkinek ötlete mi lehet a gond?

    A vincsi 1dül van az 1. ata66 porton.Norton Discdoctorral
    végignézettem a lemezt,semmit nem talált.
  • Borg
    #737
    Kék halál..hát az XP mint az eddigi NTk nem szereti ha megváltozik az ide vezérlő. Alaplapot cserélsz alatta és máris kék halálal indul. IDE drivert installálsz -> KÉKHALÁL. MInt ahogy azt már egyszer irtam.
    Azonban kétségtelenül kulturáltam a kék képernyő, nem csak kiirja hogy itt és itt elbasztam mert szar vagyok, és rohadj meg mer ugyse tudod helyrehozni, hanem ha pl windoz közben szállsz el kékhalállal ott kezdi, hogy dumpolja a memet winyora, és ugy rezetel, utána visszaveszi az infot ami menthető! (bétában láttam utoljára)
    Továbbá minden kék képernyön részletes help olvashato az elöfordult hiba elháritásáról, néhol még BIOS beállitási tippek is voltak, vagy registry tweak-ek.
    Szal a kalappal, immáron nem a jóöreg bunkó windows kékség jön be hanem még megoldás is esetleg:) DE hangsulyozom final óta nemigen láttam ilyent...
    Nameg hogy W98 pl ha összepusztult utána a scandisk még be is szólt jól, hogy szabályosan kellene lekapcsolni a géped:) Ilyenkor mindig tanult pár uj szót..
  • direwolf
    #735
    megy valakinek az a k..va Live!Ware ?
  • zacsko
    #733
    Kék halált láttatok már XP-n? Nekem első nap sikerült létrehoznom egyet, rossz driver installálásával. Azért határozottabban kulturáltabban néz ki a blue death mint a 98-ban.

  • zacsko
    #730
    Chriss

    Ne kímélj, mit tud még?:))
    Mondjuk a 98 is olyan volt, hogy 3 év használat után is még jöttek elő olyan meglepetéshibák amiket azelőtt még tapasztaltam:)

    Az XP-t csak a stabilitása tartja fenn a vincseszteremen, azért az jó, hogy délelőtt bekapcsolom a gépet, és másnap reggelig nem kell ujraindítani egyszer sem.
  • Leslie1
    #728
    Nem tudja valaki, hogy hol lehetne cracket találni az aktiválás + timebomb ellen?
  • zacsko
    #727
    B@sszus kurv@ idegesítő az XP-ben, hogy néha nem enged könyvtárakat vagy fájlokat törölni! Kiírja, hogy egy másik alkalmazás használja az adott könyvtárat ezért nem lehet törölni. Pedig SEMMILYEN program sem fut!!!
    Olyan is volt, hogy WinCommanderben mozgattam a fájlokat, és rohadna meg minden egyes fájlnál kiirta, hogy az xyz fájl nem törölhető, mert másik program használja, leokézom, és jé mégis törölte.

    Mással is előfordul ez? Átkozottul felhúztam magam emiatt, ahh... windows egykutya mind...
  • FormatC
    #726
    Sziasztok!

    csisvc.exe = Content Index service A háttérben futó (serviceként) alkalmazás a fileok tartalmát indexeli le. Amikor keresel adott szövegre, szóra, töredékre, akkor a Windows nem kezdi a 70 GB adatot átforgatni, hanem az indexből azonnal kiadja, hogy melyik fileokban van benne az a szó hogy pl. lof@sz.
    A system volume information egy rendszer könyvtár, nem engedi letörölni (persze le lehet, csak kell jog hozzá), ha letörlöd újra létrehozza. Meg kell szokni, hogy ott van. A system32 könyvtárat sem tudod pl. letörölni...
    A boot cd készítést itt nézzétek meg:
    http://www.windows2000faq.com/Articles/Index.cfm?ArticleID=21331

    FC
  • Bilux
    #719
    A system restore-t kapcsold ki!
  • TomBond
    #715
    Most láttam a Chip magazinban hogy van magyar nyelvű Windows XP (Csak tesztelési célokra. Build 2505)
    Nem tudja valaki véletlenül honnan lehet letölteni?
  • zacsko
    #713
    Nekem sem ment standard driverrel a modem, de aztán kiszedtem a win98-ból a drivert (mdmrock.inf) és azzal telepitettem a modemet XP alá, tökéletesen működik!
  • Borg
    #711
    Tedd fel az 5.22-est nekem anno azzal ment a legjobban a TNT :)
  • zacsko
    #710
    Az XP beépített TNT driverével is volt ez a gond, pedig azzal működnie kéne rendesen. Valami megoldás biztosan van, vagy vegyek uj videokártyát az XP-hez???
  • TomBond
    #708
    Most láttam a Chip magazinban hogy van magyar nyelvű Windows XP (Csak tesztelési célokra. Build 2505)
    Nem tudja valaki véletlenül honnan lehet letölteni?
    Egyébként én úgy tudom hogy az utolsó TNT-t támogató detonátor a 12.41-es volt.
  • Borg
    #707
    Bocs, de TNThez minek tetted fel a 21.81et? már a detonator 3 (6.xx+) is geforce+ kártyákhoz készült..ne csodálkozz ha valami nem jo vele..
  • zacsko
    #706
    Nálam viszont az a gond, hogy XP alatt videolejátszásnál full sreen módban, TV nézésnél pedig mindegyik módban a képernyő két oldalán két széles fekete csík keskenyíti a képet. A videokép minősége is sokkal rosszabb mint 98 alatt volt, főleg a tunerkártya képe lett siralmas, mozgásoknál csíkozódik.
    TNT kártyám van, a tuner Pixelview, a legujabb detonatort használom (21.xx)
    Aki tud megoldast légysz irjon.

    Egyébként honnan lehet látni, hogy nekem milyen XP verzió van? Melyik a FINAL?
  • zacsko
    #705
    Bilux

    Kapcsold be az APM-et a Control Panel/Power Options-nál.
  • Leslie1
    #704
    Mit lehet az ellen tenni, hogy d3d-ben 60hz-en menjen a monitor?
    (Matrox MGA-G200)
  • Nark
    #703
    Nagyon köszi
  • mekkmester
    #702
    Devilsown:FCKGW-RHQQ2-YXRKT-8TG6W-2B7Q8
    SNOtwistR:RK7J8-2PGYQ-P47VV-V6PMB-F6XPQ
  • Nark
    #701
    Help Fél oram van hogy küldjek a haveromnak 1 cd key elkezdte telepiteni az xp-t de elötte nem nezte meg a cd-n a txt file.A hülye :))Léci segitsetek!!
  • Lazarus
    #700
    MŰXIK! :DDDDDDD
    CSak a FINAL verziót kellett felrakni mostmár megy az ADSL
    nem csináltatok semmit de azért köszi:)
  • Bradock
    #696
    Nekem leállítja rendesen. A hibernálás is tökéletes. /ABIT VT6X4/
    Sajna megoldást nem tudok, de javaslom a Rendzerinformáció/Összetevők/Problémás eszközök -be nézd meg, hogy van -e hibás eszköz.
  • Bilux
    #695
    ????senki se tudja??
  • Bilux
    #693
    Se a Win2000 se az Xp nem állítja le rendesen a gépet!!!
    /alaplap Abit Bh6 rev1.2/
    A ventillátorok mennek és a monitor...
    Hogy lehet ezt megoldani???
    Vagy ez így van mindnkinél?
  • Mister
    #692
    Bakka:
    Dewilsown = Corporate Edition = Nincs aktiválási kód!!
    Hol látod, hogy a te verziód Dewilsown?
    Hova van írva?
    Lécciléccilécci válaszolj!
    :-)

    Mister
  • Lazarus
    #685
    Igen van hozzá programom ami lekérdezni de mondom hogy ez win98/ME -ra van tervezve. Ennek a Drivernek szeretném megtalálni az XP-s változatát
    Neked honnan van az WinXP ISDN Driver? Van ott adsl-es is?
  • Lazarus
    #683
    Letöltöttem a Windows XP Final-t

    És mivel ADSL netem van szeretném megkérdezni hogy honnan töltöttétek az XP-hez való illesztő programot(Drivert) az ADSL-hez?

    Mert az axelero.hu-n csak a win98/ME-os Drivert találtam ami ugyebár nem kompatibilis az XP-vel

    Válaszotokat előre is nagyon köszönöm
  • Bilux
    #682
    nah vazze...
    újra telepít és letölti auto...báááz... :(
    Nekem nem akarta leszedni...na mind1..
  • Borg
    #681
    Pl rámész a chat.gyaloglo.hu-ra és az letölti a JavaVMet:)) Én is igy jártam el..
  • Bilux
    #680
    Hol lehet a java-t ki be kapcsolni??
  • FormatC
    #673
    Szia Egmont!

    Hagyd a McAffee-t. Használj Norton AV 2002-t. Az ELSŐ AV software, ami hivatalosan is XP compatible.

    FC
  • mekkmester
    #672
    http://bsa.cool.am/
    appz részleg
  • Leslie1
    #671
    Legyalultam a vinyót.Bye-bye win9x.Xp marad
  • CAD
    #669
    Breki33: >> http://www.microsoft.com/hun/news/default.asp?Type=Doc&SubPage=010920_edu - itt van a dologrol irva, de ar az nincs :((( - ha latsz valahol konkret dolgot leci ird be ide! THX
  • Breki33
    #666
    Ma hallottam egy infot: szoftver-akció van M$ termékekre, diákoknak lehet hihetetlenül olcsón licencet megvásárolni. (Gondolom mindenkinek van diák ismerőse, rokona :) ) Az eddig hallott árak: pl Windows 2000 Professional + Office XP: 3 ezer ft!!!!!!!!!!!!! De az akció egy rakás szoftverre, Back Office szerverekre, alkalmazásokra kiterjesztették. Lehet vásárolni!
    Az infót a Microsoft infovonalán mondták, tehát nem kamu!
    www.microsoft.com/hun oldalon bővebb információ!
  • Mike
    #665
    Kenytelen leszel beletorodni, hogy az elet mar csak ilyen szomoru. ha nagyon nem talalsz XP Home-ot, figyelmedbe ajanlanam a roppant meglepo, es egyben szokatlan megoldast, vedd meg!