25351
Whistler - Windows XP
  • Bradock
    #228
    Melyik verzióhoz kell? Regisztráldd magad a fórumban, aztán elküldöm mailben.
  • (ex)Cat
    #223
    ja, mégvalami. Volt aki esetleg próbálkozott valamiféle bill. átdefiniáló programmal XP alatt? (olyanra lenne szükségem, hogy az ékezetes betüket én tegyem oda ahová akarom). Csak mert az összes ami nekem eddig volt az nem megy az XP-vel. Win2k-val még nem volt gond, de itt már nem megy.
  • (ex)Cat
    #222
    nem tudok róla. De én is szívtam vele. Ill. az ICQ-val, mert amíg a direct connenction a fracn tudja hogy állt addig ha csak 1 üzenet is jött, abban a pillanatban rebootolt a gép. most átállítottam, azóta ezt nem csinálja. de hogy van-e összefüggés a két dolog között azt igazán nem tudom.

    Mindenesetre ha rájössz valamire, légyszives jelezd!
  • (ex)Cat
    #220
    hat szerintem talan ha evvegen? hiszen ugye oktober vegere van kituzve a piacra kerules.. szoval nem hiszem hogy december elott lenne magyer verzio.
  • (ex)Cat
    #218
    Orulok, hogy sikerult helyet talalni!

    A tuzfalat a kapcsolat opcioinal az Advanced fulon tudod kiloni.

    Egeszen pontosan:

    Start menu - Connect to
    Jobb gomb a kapcsolat neven
    Properties/Advanced
  • A-Tom
    #216
    A 0dayftp-n kaptam 2 működő FTP-t is.
    A 7 körüli sebességről annyit, hogy nekem 8 a max :-))
    Végülis várhatnék hétvégéig, de szerintem még akkor is sokan lennének.
    Szóval most kaptam egy jó FTP-t, így nekiugrottam, és 7,9-cel mászik szépen le. Sőt, full extra, mert darabolva van, szóval tuti
    De azé köszi
  • (ex)Cat
    #215
    esetleg feltölthetem egy olyan helyre ait elértek. de csak 7K körül megy most, szóval kb. 2 este kell hozzá.. és csak 1 helyre, szóval találjatok valamit ha kell.
  • (ex)Cat
    #214
    nem túl egyszerű leszedni az biztos, de ha jó elérésed van, akkor csak jegyezd be és lejön. van néha olyan ftp ahonnan csak akkor tudsz letölteni ha valamelyik csatin fenn vagy.

    de az igaz, hogy msot még teényleg nagyon foglalt mind, mert nagyon új az RC1. ha van egy kis türelmed, szerintem a hétvégén már le tudod tölteni könnyen.
  • A-Tom
    #213
    Mekknéztem az IRC-t. Van egy halom File Server, de mindegyik 200%-osan foglalt. És nekem nincs T3-as kapcsolatom, úgyhogy egy menetben úgyse jönne le, wzért kéne nekem FTP. Ott kaptam pár FTP címet, de azok is foglaltak mind.
  • (ex)Cat
    #209
    iz;! szedd elő a jó öreg mirc-et, menj fel egy DALnet-es irc szerverre, nézt meg az ott levő csatornákat, ami WIN-nel kezdődik azokon tutira találsz ftp-t, vagy akár lokális letöltési lehetőséget ahonnan mindig a legfrisebb verziókat leszedheted
  • (ex)Cat
    #205
    kijött végre az RC1!! build 2505
  • Bradock
    #204
    http://www.freeweb.hu/noname22/cgi-bin/ubbcgi/ultimatebb.cgi

    Itt megtalálod a ROOT elérhetőségét. Tőle kérjél belépési jogot.
    Megjegyzésként: a szerver nem publikus!
  • Bradock
    #201
    VIA 4in1 4.32 Final

    1. Add Via filter driver 1.10 under Windows ME
    2. For Windows XP setup
    3. Fixed (VT8366/VT8361) install/uninstall under both Windows 2K and Windows ME
    4. CDROM Enable DMA under Windows 2k

    Include WHQL version :
    1. via ide filter driver 1.10 Windows2k/ME/98SE)
    2. agp driver 4.05c(Windows2k/ME/98SE)
    3. via chipset driver(Windows2k/ME/98SE
  • (ex)Cat
    #196
    Köszi Borg! kipróbálom!
  • Bradock
    #195
    A sorrend a következő:

    Windows XP "Whistler" release schedule

    "Neptune" NDAs sent out: Early December 1999

    Initial "Neptune" alpha release: Build 5111, December 27, 1999

    Build 2211 leaked to Net:
    March 20, 2000 (ActiveWin)

    Build 2223.1 leaked to Net:
    April 17, 2000 (ActiveWin)

    Whistler technical beta begins:
    June 30, 2000

    Whistler Preview (2250) release
    July 13, 2000

    Whistler alpha (2257) release
    August 24, 2000

    Whistler interim release (Build 2267)
    October 3, 2000

    Whistler Beta 1 (Build 2296)
    Released October 31, 2000

    Whistler interim release (Build 2410)
    January 4, 2001

    Whistler interim release (Build 2416, Home and Pro only)
    January 16, 2001

    Whistler interim release (Build 2419, Home and Pro only)
    January 23, 2001

    Whistler officially renamed Windows XP
    February 5, 2001

    Technical reviewers receive private demonstration of builds 2428, 2432 at Microsoft
    February 5, 2001

    Windows XP interim release (Build 2428, the first external build to have the new Whistler user interface integrated)
    February 13, 2001

    Windows XP introduction event at Experience Music Project, Seattle (Build 2432 demonstrated)
    February 13, 2001

    Stardock WindowBlinds XP given to technical beta testers
    February 27, 2001

    Windows XP interim release (Build 2446)
    March 5, 2001

    Windows XP Beta 2 released
    March 23, 2001

    Windows XP interim release (Build 2465)
    April 26, 2001

    Windows XP interim release (Build 2469)
    May 12, 2001

    Windows XP interim release (Build 2475)
    May 24, 2001

    Windows XP interim release (Build 2481)
    June 6, 2001

    Windows XP interim release (Build 2486) NEW!
    June 15, 2001

    Windows XP RC1
    Due final week of June 2001

    Windows XP RC2
    Due late July 2001

    Windows XP RTM
    Due August 2001

    Windows XP retail release
    Due October 25, 2001


  • Borg
    #194
    ex Cat, töröld a registryböl az installdate keyt, a winlogon alól.
  • chuck
    #193
    Windows XP Build 2494 Posted Thursday, June 21, 2001
    Microsoft has released build 2494 of Windows XP Personal/Professional to the beta testers
  • (ex)Cat
    #191
    Most kipróbáltam, nálam a reset2 crack és a hozzátartozó batch-ek futtatása után nem jegyzi meg a jelszót.. csak hát törés nélkül ugye 14 nap... sux sux..
  • Spy
    #189
    Szerintetek jó 2486 verzó
  • Apo
    #188
    Gyerekek, ki hasznalta az xp2485-ot domain-ban.
    En probaltam a domainunkba berakni, be is tette, de a restart utan tovabbra is workgroupban van.
    Nem hajlando a halozatot latni.
  • Borg
    #187
    Nekem is van 4-5user, de csak azért mer szarakodtam vele mikor feltörtem a windozt. És nekem semmi baja sincs a net jelszonak.
    Amugy a kilépés nekem is bosszantó, néha perceket kerreget mire lekapcsol vagy ujraindul, de bootolás meg gyors szal nem értem mér...de pl éjjel mikor tiszta kóma vagyok elég idegesitö mikor nem kapcsol ki otthelybennyombanrögtön...
  • (ex)Cat
    #186
    Engem beteggé tesz az XP. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy nekem miért nem jegyzi meg az ineterer bejelentkezéshez szükséges felhasználó nevet és jelszót. Állítgathatom én akárhogyan... hiába minden. Mindaddig megmarad, míg egyszer nem indítom újra de utána kész, elveszik, írhatom be újra. NEM ÉRTEM!!

    Na mindegy. Várok még egy kicsit, hátha kiderül hogy miért is van ez.

    Egyébként van itt olyan, aki több user-t is felvesz az XP-be? (nálam 4 van) csak mert hátha emiatt...

    És amikor valamiért újraindítjátok a gépet, nálaok is olyan rohadt sokat vár? Mert nálam vagy 1 perc (táb még több is) mire hajlandó kilépni és bootolni.
  • Bradock
    #184
    Kösz a segítséget mindenkinek!

    Megvagyok győződve én is, hogy nem az XP hibája a resetelés. Ettől függetlenül a WinME és a Win2K is fut rajta hiba nélkül. Ír, olvas, nyomtat, scannal, süt-főz.. reset nélkül.
    Mérgembe ledúrtam az egészet a gépről, úgyhogy most egy darabig nem kísérletezek. Megvárom a következő XP kiadását, aztán majd kezdem előlről.
    Úgy néz ki a helyzet, hogy lessz vevő a jelenlegi alaplapomra, és kicserélem egy BX-esre.
  • Borg
    #177
    2462 a M$-os hivatalos RC2.
    A többi ami ezután jön csak +hardver támogatásal ellátott M$ által el nem ismert, és ne is általuk (hanem külsö szoftvercégei által) tovább fejlesztett béta. Minden egyéb funkciót, ami esetleg a 2462 utáni verziókban található és a 2462ben nem, csupán reg beállitásokkal érték el.
    /gondolok itt pl a logon tipusára, amit a winlogon key alatt a "logontype" 1-3ig terjedö variálásával te is át tudsz állitani./
    Az RC1 meg még nem jött ki.
  • Bradock
    #174
    A formattalás egyszerűségében igazad van. Nálam ott a gond, hogy 20GB egyéb adat is van azon a partíción. Szóval csak törlni tudom azt is csak a WinME alól, mert bootlemezről indulva DOS-os felületről töredékét sem lehet letörölni. Megjegyzem még ilyennel sem találkoztam. Mivel beírja magát a WinME bootolásába így azt meg upgradelni kell, mert másképpen nem indul el, keresi az XP-t.
    Szóval ezért érdekelt volna a szabályos XP uninstall.
  • Bradock
    #171
    Borg!
    Az alaplapom cseréje tervbe van véve, csak először el akarom passzolni.
    Melyik a NEM " megtoldott foltozgatott verzió"? A mostani 2485 -öm kiírja telepítéskor, hogy RC2 -ő.
    Hálókártyám nincs.
    A 2485-nél már nem veszek észre lassúságot, de időnként minden ok- ,és figyelmeztetés nélkül újraindítja a gépet. Lehet, hogy én bénázok valamit? Ugyan ezt csinálta a 2475-el és a 2481-el is.
    A gépem nincs semmilyen módon tuningolva.

    Zplayer!
    A helpbe elolvastam az uninstallálást. Erre gondoltam én is ami oda le van írva, de hidd el nem bénázok, de nem engedi leszedni. Végül is az lett volna a lényeg, hogy upgradeled a renszert, ...és majd felajánlja közben az XP uninstallját. Ez nálam b@szott az egészre.
  • Borg
    #169
    Nekem is _tökéletesen_ müködik. 2462es build (hivatalos RC2 és nem ilyen megtoldott foltozgatott verzió), a rencer:
    ABIT BF6, 256SD133 CAS2, PIII 750, Leadtek Gef2MX@210/210, SB Live, 3Com Etherlink III ISA, EICON DIVA 2.01 PCI...stb.
    Driverek minden tökéletesen megy win2ks driverek, stabil is, egyet nem fagyott még az utóbbi idöben, és nekem _minden_ játék tökéletesen ment eddig...
    A crackelést ugyan magam oldottam meg, rendes crack hiányában, de ezexerint sikeresen (további infokért lásd korábi hozzászólásaimat).
    Feltétlen gyorsabb a win2knál, sőt néhol még a 9x/ME nél is, pl 3Dben.

    Bradock nálad a VIA lehet a probléma, több külf. fórumon és hiroldalon láttam már hogy rengeteg VIA chipsettel van inkompatibilitási problémája.
    A másik amire gondolni tudok az a hálókártya lenne, ha van a gépedben, VIA alaplapoknál gyakran fordul elő hogy hálózati kommunikációnál kiüti a gépet... Én a helyedben vennék egy 440BXes alaplapot, ami nem is drága már, és az utólagos értesülések szerint még a TUALATINt is támogatja, nem ugy mint a i815. Másrészt sokkal kiforrottabb alaplap, és ilyen gondjaid sem lesznek vele.. Az egyetlen hátránya a 4xAGP hiánya, de pl egy BE6-2n már van ATA100 is..
  • Bradock
    #168
    Quantum 40GB AS Pro vinyóm van, tehát ez nem lehet akadály. Az rendben van, hogy neked a Win2K mellett semmi gondod, de nekem a WinME mellé van telepítve és amint lentebb írtam(#166) nem az igazi.
    Kérdem mégegyszer: A WinME/WinXP csak nálam szarakodik, vagy másoknál is?
    Megj.: midkét partíció FAT32
  • Bradock
    #166
    Van akinek kisebb hibákat leszámítva rendesen müxik az XP?
    Már a harmadik béta verzióval próbálkozok, a crackek működnek jól, de az XP -nek minden baja van. Jelenleg a 2485-öt használom.
    Millenium mellé raktam külön partícióra.
    Konfig: ABIT VT6X4, PIII 800EB, 256/133 RAM, Getforce 2 MX
    Ennek elvileg vinni kellene. Semmi ütközés meg ilyesmi nincs, de gondol egyet és újraindítja saját magát. A driverek látszatra jók. Egyébként telepítéskor mindent felismert. A VIA 4in1 is hibanélkül felment rá. Magát az oprendszert is lassúnak találom.

    Kinek mi a tapasztalata?
    Hogy lehet szabályosan törlés nélkül uninstallálni?
  • atec
    #162
    Hol lehet mostanában az új XP-t letölteni, mert az őszes warez kifagyott : (
  • Laalee
    #159
    töröld a particiot es rakd vissza a win98 at :)
  • Bradock
    #158
    A VIA chipset -tel szerelt alaplapok tulajdonosainak figyelmébe ajánlom ezt az oldalt:
    Windows XP Compatibility Report
  • Laalee
    #153
    a regional settings et rakjad angol ra
  • Apo
    #140
    Senki Koszi, de 68 MB utan kikapcsolta a szervert.
  • Apo
    #138
    Senkinek: Kerlek az email cimemre ([email protected]) kuld el a nagycica cimet. Thx.
  • Bradock
    #137
    thx.
  • Bradock
    #136
    Valójából nem akarom, csak szeretném tudni miként lehet.
  • Apo
    #132
    Ha letoltotted szolj hol talalom? koszi.
  • Apo
    #129
    Hi! Uj fiu vagyok a forumon. Keresek winXP 2481-est, ki tud segiteni?
  • Laalee
    #128
    format :)