25353
Whistler - Windows XP
  • Breki33
    #3566
    és nekem seni senem válaszol?
  • Harder
    #3565
    Nálunk melóhelyen akkor csinált ilyet, mikor eltérő (MS Word) verzióban hoztuk létre a doksit, mint amiben kinyomtattuk. Nem ez a helyzet nálatok is?

    --------------------------
    Harder | www.gyik.com | először keress (hogyan?), utána kérdezz ...

  • Breki33
    #3563
    nem egészen értem

    a 2. a teljes oldalszám?

    minek azt kiirni?
    sima folyamatos sorszámozás
  • Breki33
    #3561
    sziasztok

    kedvenc vinfosunk ma reggel a következő uzivel fogadott:
    system33\drivers\isapnp,sys sérult vagy hiányzik esetleg a telepitő CD-vel a helyreállítási konzolon kijavíthatja a j betű lenyomásával.

    Na valahogy helyreállt, de a későbbiekre tekintettel ha CD-ről bootolok hogy lehet a filokat helyrerakni?
    ha telepitést választom akkor a regi beállitások törlődnek, többször előfordült, hogy formázni is akart.

    Ha a helyreállitási konzolt akkor meg igazábol nem tudom mit kéne beirni, hogy a hibás file-kat kijavítsa.
    Csak a CHKDSK-t ismerem, de az nem mindig elég.

    Szóval ez ügyben várnék tippeket tapasztalatokat.
  • Borg
    #3560
    Aki ennyit is lusta visszaolvasni annak nem válaszolunk.
  • moland007
    #3559
    Sziasztok! (BLASTA!)

    Nemrég telepítettem xp-t kérdésem mint neked volt, bekapcsoláskor 30-40 sec várakozás! Mit állítsak át, hogy jó legyen?
    Előre is kösz!

  • bon
    #3558
    Norton systemwork programcsomagban található norton diskdoctor talán tud segíteni. de én a heyledben lementeném afontos dolgokat a winyorol mert lehet, hogy megpusztul a javítás közben.
  • Tirex
    #3557
    köszi a segítséget , próbálkozom...tovább
  • racyluke
    #3556
    Sziasztok!

    Nekem egy eléggé speciális gondom lenne:
    Win XP Pro-hoz keresek egy olyan progit, ami ki tudná listázni az összes helyi policy beállitást registry-key-el, értékkel együtt... a gpedit.msc-vel "csak" szerkeszteni tudom, de nekem egy összefoglalo-átláthato lista kellene az összes beállitásrol pl. TXT-ben...

    Elöre is köszi!
  • TheZsenyka
    #3554
    dupla klikk a kapcsolatjelzőn, tulajdonságok, jobb szélső fül (advanced angol windows alatt)
  • Met
    #3553
    Hol lehet kikapcsolni az XP tűzfalát?
  • Tovi
    #3552
    A megfelelő chipsetdrivert tedd fel, és a videokártyának megfelelő referenciadrivert. (NVidia: Detonator, ATI: Catalyst 3.7)
    Ezzel meg is szünik a másolási problémád is. Konkrétumot azért nem tudok írni, mert nem ismerem a rendszered.
  • Tirex
    #3551
    hali !
    TheZsenyka , bízom szakértői tudásodban , opengl témában ..
    inditanám a game-t de azt irja az xp hogy most nem..és vmi
    opengl susytem-et nem talál...
    üdv
    ( a file másolás nem javult azóta sem , csak 1 bizonyosat nem másol )
  • TheZsenyka
    #3550
    Teljesen valószínűtlen (lehetetlen) hogy a DX9-nek köze legyen hozzá.
  • Tirex
    #3549
    Köszi a választ !
    a kábelezés jó.esetleg a directX 9 nem zavarhat be ?
    98-ra lett rátéve az xp - kb 4 hete és most 2x történt meg az eset ( tehát nem mindig de bizonyos file-nél rendszeresen )
  • TheZsenyka
    #3548
    Első hallásra UDMA gyanúsnak tűnik a dolog, esetleg driver. (előbbit a biosban utóbbit friss rendszerdriverekkel tudod javítani). Kábelek jól vannak feltéve? (Master a kábel végén, slave a közepén.)
  • Tirex
    #3547
    hali mindenkinek!

    tudja valaki a választ arra , hogy miért van az hogy cd-ről kb 3 megás file-t nem tud átmásolni( hibás file üzenettel) a gépre ( XP ) míg ua-t ( 98 SE) minden gond nélkül..
    üdv!
  • TheZsenyka
    #3546
    A hálókártyádnak adj meg fix IP-t, akkor nem fog dhcp kiszolgálót keresni. Elég hosszú a timeout-ja, ezért idő kell, mire auto IP-t oszt ki.

    Kattints a hálózati kapcsolatra, ott a 'TCP/IP'-re majd 'tulajdonságok' aztán 'A következő IP cím használata':

    192.168.0.1

    almaszk: 255.255.0.0
  • Met
    #3544
    A játékban bróbáltad világosítani a képet?
    A rivatuner az nem nvidia kártyákhoz van?
    Tedd vissz a kártyához kapott drivert, ha mükszik rendesen és tudod állítani a fényerőt akkor használd azt.
  • Jockey
    #3543
    nem ferkónka hanem mindenkinek ment a kérdés:P
  • Jockey
    #3542
    Hellóka ismét:)

    Kérdésem akövi: felraktam xp-re az uj 3.7es ctalystot, 9800as kártyám van, viszont a monitorom kcsit idősebb már, így sőtét alapból, més már nem iks n agyo lehet huzni rajta a saját gombjaival
    ezért eddig mindig desktop-n állítottam a fényerőn, és szépen muzsikált
    ez előtt nvidiám volt, nem volt gondom vele, ment normálisan játék alatt is a nagyobb fényerő
    viszont ezzel az új ati kártyával nbem akar, pontosítva ha nem fullscreene alkalmazásoka futtatok megy, de ha egy gammát elindítok akor visszavált az alap sötét alapárnyalatra, és alig látok valamit..
    van egy rivatuner-m fent, azt halottam azzal lehet ilyet állítani, de nem műxik noprmálisan, és ennek ellnére hogy ott be van állítva visszavált
    mi lehet agond?
  • Ferko
    #3541
    udv mindenkinek!

    a gondom az lenne h csak 2 es fel perc mulva tudok xp alol netre csatlakozni addig nem engedi a rendszer olyan alkalmazasok futattasat amiknek a netre kell menni (pl FTP-zo progi , explorer stb...) 1x mar sikerult megcsinalni de mar nem tudom hogyan vki segitsen pls.
    ja es ha leszedem a halokartyat mert dsl-em van akkor minden rendben
  • otiq
    #3540
    Letöltöttem a TweakXp-t és tényleg vissza lehet kapcsolni.
    De hogy hol kapcsoltam le az már rejtély marad.
  • mrzool
    #3539
    Gondolom ugyanott, ahol kikapcsoltad. Én a TweakXP-ben telepítés után azonnal letiltom az autorunt, amennyire emléxem, ott vissza is lehet állítani (bármelyik meghajtóra).
  • otiq
    #3538
    Hol kell bekapcsolni?
  • otiq
    #3537
    Lehet, és hol kel bekapcsolni.
  • mrzool
    #3536
    Pl. le van tiltva az autorun...?:))
  • otiq
    #3535
    Mitől lehet, hogy nem indulnak el az autorunos cd-k?
  • PhantomW
    #3534
    amikor ellinditotak egy installt (world racing)
    1608: Unable to create InstallDriver instance,
    Return code:.....
    ez a hiba üzenet jön ki nem tudja valaki mért?
  • Blasta
    #3533
    THX a segítséget, legközelebb nem lámulok :-DDDD
  • precision
    #3532
    jah bocs, nem ezt, és nem ide akartam :D
  • precision
    #3531
    Ezt most találtam a micrfos.com-on:
    Új biztonsági rés az NT alapú windowsokon! patch itt: http://support.microsoft.com/?kbid=824146
  • Tovi
    #3530
    Itt megvan amegoldásod fényképekkel illusztrálva:
    http://www.supergamez.hu/listazas.php3?id=1010422929
    Keresd az utolsó pár beírásom
  • TheZsenyka
    #3529
    Kellene lennie kis (talán kék) négyzet alakú gombocskáknak, amikkel lehet állítani, hogy aktív-e az overlay, melyik monitor vagy TV aktív, sőt, talán még a 60Hz-es témát is írja.
  • pedestrian
    #3528
    Persze 98 van c-n xp pedig d-n. 98 tényleg nem is látja a d meghajtót, de nem is kell neki. Csak azért kellett nekem a 98 is, mert van 1-2 telcsis program, ami nem megy xp-n.Az xp pedig jobb ntfs-sel.
  • TheZsenyka
    #3526
    Tehát nem csak aktív a TV kimenet, hanem overlay aktívon van (tehát moncsin is meg TV-n is látszik a film amit éppen lejátszol, különben csak a TV-n látszik). Nem is a TV kimenet a baj, hanem az overlay. Az említett menüben lődd le az overlay-t.
  • TheZsenyka
    #3525
    Szippantás :D Nekem is volt ilyen "gondom". Az a gáz (nagy szemétség) hogy aktív a TV kimeneted (még ha nincs is rákötve semmi) és emiatt csak 60Hz-en hajlandó menni a cucc. Most nem ATI-m van, de keresgéld meg az Display Propities Advanced menüjében azt a TAB-ot, ahol négy monitor rajza van és kapcsold le a TV-t és legközelebb már úgy jön be. Nagyon sokat szoptam vele annak idején.
  • TheZsenyka
    #3524
    Blasztaaaaaaaaa....
    Elkapkodtad azt a reinstallt. XP mellé simán feltolod a 2000-et. Mielőtt elkezded a telepintést, lemented ezt a két fájlt az XP partíciójáról:

    "Ntdetect.com" és "Ntldr"

    Mikor felsurrant a 2000 (totál kész és már egyszer bebútoltál róla) fogod és visszamásolod a két fájlt a helyére (a 2000 két hasonló fájlját felülírod). Magyarázat: az XP Ntldr-je simán betölti a 2000-et, fordítva viszont nem megy.
  • Jockey
    #3523
    a moncsi egy tpyhoon t95n 19es moncsi, nem neves, de tudom hogy tudja a herzeket miket szeretnék kapni vele, mert ekőtte cerka 1000em volt, geforce 2 gts-l, és simán ment 100 hz- pl 1024-be, help pls
  • Jockey
    #3522
    halika
    nos, vettem egy radeon 9800as oem kártyát, 1giga rammal, p4 2,4es procival felrkatam az xp-t, rivetuner és catalyst 3,7et
    és akövi gondjaim vannak:
    nemtom állítani a frekvenciát rive tunerrel sem, felbpontás tudok állitani job likk desktop-l, de ott se tudom beálítani a frekvenciát, vagyis beállítom mondjuk 100-ra, de csak 60-on hajlandó menni a moncsi
    ha játékot elindítok, képernyőváltásnál simán visszadob kérdés nélkül desktop-ra stb
    mi lehet a gond?
    fent van az winxp sp1, magyar winfosxp-l
    vidkártya vagy mi lehet a baj?
    egyszer már siekrült előhívnom egy progit hogy menjen, de mondjuk a 10ik indítás és visszadobás után indult el, csak 60hz-n