25353
Whistler - Windows XP
  • PetruZ
    #3675
    Sztem ne csináld, szvsz kamu az a 10-20%, elképzelhetetlen. Ami tömörített állományt használ az XP, az csak a driver alapkönyvtár ill. a Java (ha fent van). Véleményem szerint ez egy jó nagy marhaság. Kíváncsi lennék, mik azok az egyéb "tömörített fájlok és könyvtárak"...
  • Roll
    #3674
    Látom tudsz számolni! :D
  • Met
    #3673
    Remélem nem fogod 5 hozzászólásonként berakni megint.
  • Roll
    #3672
    Valaki csinálta már ezt??? Ha igen akkor hány mega lett utána a windows-a?

    A Windows XP számtalan tömörített file-ból és könyvtárból dolgozik. Előnye, hogy így kevesebb helyet foglal merevlemezünkön, hátránya, hogy lassítja a rendszer felállását és bizonyos rendszerszintű műveleteket is. A kérdéses rendszerállományokat csak akkor csomagolja ki egy ideiglenes mappába, amikor szükség van rájuk. Ha ezeket eleve kicsomagolva tároljuk, akkor 10-20%-os teljesítménynövekedést tapasztalhatunk e műveletek során!

    A beállítást a következőképpen változtathatjuk meg.

    1. A Start/Run mezőbe írjuk be: regsvr32 /u zipfldr.dll majd nyomjunk egy Entert.

    2. Újraindítás szükséges
  • Mhosah Myth
    #3671
    memtest-et hol futtasam le?
    A proci húzva van....
    De régebben is húzva volt és akkor nem genyózott...
  • Ruffi
    #3670
    a gépet semmiképpen ne vágd ki
    futtasd le a memtestet!
    Ja és véletlenül nem huzod a procid?
  • Mhosah Myth
    #3669
    Remélem van valaki aki tud segíteni mert már azon gondolkodom hogy teljes egészében kivágom a gépet az ablakon...
  • Mhosah Myth
    #3668
    Lenne egy kérdésem remélem tud valaki segíteni....

    Nah szóval,
    Pár hete windows XP-m volt de újra akartam telepíteni mert már eléggé instabil és szar volt... Tele volt vágva minden progival satöbbi... Az első dolgom az volt hogy format c:
    utána beállítottam a cd-ről boot-olást és elindult az xp előkészítő telepítője... Beállítottam hová akarom telepíteni az xp-t utána pedig felrakta az alapfájlokat és ujraindult a gép... BIOS-ban beállítottam hogy mostmár ne cd-ről boot-oljon és amikor elindítaná a rendes telepítőt akkor bevillan egy teljesen kék képernyő és valami olyasmit ír ki a windows indítása közben helyrehozhatatlan rendszerhiba történ... Nyomok egy reset-et és elindul a telepítő... Rendesen feltelepítem és elindul az xp!!! Utána következő indulásnál amikor bejön az hogy tölti be a windowst akkor olyan mintha folyamatosan resetet nyomnék a gépnek.... A 98 megy semmi baja...
  • Roll
    #3667
    Valaki csinálta már ezt??? Ha igen akkor hány mega lett utána a windows-a?

    A Windows XP számtalan tömörített file-ból és könyvtárból dolgozik. Előnye, hogy így kevesebb helyet foglal merevlemezünkön, hátránya, hogy lassítja a rendszer felállását és bizonyos rendszerszintű műveleteket is. A kérdéses rendszerállományokat csak akkor csomagolja ki egy ideiglenes mappába, amikor szükség van rájuk. Ha ezeket eleve kicsomagolva tároljuk, akkor 10-20%-os teljesítménynövekedést tapasztalhatunk e műveletek során!

    A beállítást a következőképpen változtathatjuk meg.

    1. A Start/Run mezőbe írjuk be: regsvr32 /u zipfldr.dll majd nyomjunk egy Entert.

    2. Újraindítás szükséges
  • lamase
    #3655
    érdemes
  • Stann
    #3654
    Érdemes feltenni a Service Pack1-et? Kijavit vmi. fontos dolgot, v. csak instabilabbá teszi a rendszert?
  • lamase
    #3653
    Megtudná nekem valaki mondani, hogy - hogy tudom megváltoztatni a start menu és a task színeit?
  • PetruZ
    #3652
    Mondom MSDN, azaz msdn.microsoft.com. Kapásból meg is találtam neked a kezdőlapját, itt a cím: http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/opengl/openglstart_9uw5.asp
  • O0D:
    #3651
    Egy linkel kisegíthetnél..
    Annyi baromság van az MS nél ...
    külön sdk visio hoz, frontpage hez, .net, dx 7.a, dx 8.0,

    errefele van az OpenGLes támogatás ?
    http://www.microsoft.com/downloads/results.aspx?productID=FF4C4E2E-EF15-4706-86E3-B698E6EC0BFF&freetext=SDK&DisplayLang=en

    vagy ez jó hozzá?

    Active Accessibility 2.0 SDK Tools

    Microsoft Active Accessibility 2.0 Software Development Kit (SDK) Tools include Accessible Event Watcher, Accessible Explorer, and Inspect Objects. All of the tools are written in C++, and they are built using Microsoft Visual C++® version 4.0 or later.
  • mrzool
    #3650
    "mert vmi kulcshibát emleget."

    Ilyen esetben fel kell hívni az MS Supportot. Mert ugyebár eredeti vindózod van???:)
  • PetruZ
    #3649
    Ez egy igen elterjedt worm, amit te is elkaptál. Nézz körül itt a fórumon, a "Blaster"-es topikokban ott a megoldás.
  • PetruZ
    #3648
    Ne használd az egyszerű megosztást, és így mappánként szabályozhatod, hogy milyen user-ek férhetnek hozzá és milyen jogokkal.
  • webspy
    #3645
    Hi ALL!

    hogyan lehet azt megoldani, hogy a hálózatban megosztott mappákhoz, csak bizonyos felhasználók férhessenek hozzá, és csak a saját jelszavukkal???

    Thx
  • Bakka
    #3644
    <<< SERVICE PACK 1 >>>

    Windows Update-tal probalom feltenni, de nem engedi mert valami kunja van a CD-Keyvel!!!
    Valaki emlitette, hogy lehet valtoztatni (vagy valami ilyesmit)
    Legyszi irjatok le nekem, hogy mit is kell tennem!!!
    /olyan Xp prof-om van amit nem kell aktivalni.../
    thx.
  • Oppika
    #3642
    Helló! Segítség kellene. Nem pont ide tartozik, de: Állandó problémám van az internet explorerrel. Csak úgy kiszámíthatatlanul leáll: "a program szabálytalan műveletet hajtott végre, ezért leáll." Mióta ADSL-em van azóta csinálja, előtte modemmel nem volt semmi gond. Most telepítettem fel újra az Xp-t, de ugyan ez. Már az explorer javítással is próbáltam, de semmi. Mi lehet?
  • PetruZ
    #3641
    Azokat, amiket lemásoltak _és_ az MS rá is jött, hogy lemásolták, igen. Bár már elég kicsi a valószínűsége, hogy másolt XP-re felmenjen az SP1. Vagy kódot cserélsz, vagy olyan verziót telepítesz, ami már tartalmazza az SP1-et.
  • PetruZ
    #3640
    Pedig ott van az, az MSDN-ben keresgélj, a teljes SDK ott van fent.
  • Pharaoh
    #3639
    Most szeretném a WinXP SP1-et feltenni, de még régebben hallottam, hogy a win serial számot meg kell előtte változtatni, mert letiltották azokat, amiket lemásoltak. Ez igaz?
  • O0D:
    #3638
    Nem tudjátok hogy OpenGL SDK-t honnnan lehet szedni?
    FreePascalhoz kéne, de az MS honlapon csak 95 höz találtam..
  • PetruZ
    #3637
    A Control Panel - Mouse - Wheel fül létezik, jók a beállítások?
  • PetruZ
    #3636
    A 3Com baromi drága (a programozható hw chipje miatt), bár soha, semmilyen gond nem volt vele, minden Win-nel elfut. Ha nem akarsz annyit költeni rá (szvsz nincs is rá szükséged, úgysem fogod kihasználni az extráit), a másodvonalas minőségi kártyák közül a KTI-t ajánlom. Semmi probléma sincs ezzel sem és home használatra tökéletes.
  • Frank99
    #3635
    na, egyik napról a másikra nem görget az egerem.
    egeret cseréltem, így sem.

    Találkozott valaki ilyennel?
    Mi szarhatta el az egérbeállítást?
    Újratelepítettem az egeret, akkor sem görget.

    ?
  • Frank99
    #3634
    a legolcsóbb 10 M-os kártya tökéletes erre....
  • Tertovan
    #3633
    Hello
    pl:3com, smc a Lenyeg hogy utp-es legyen, es ha win-hez kell akkor legyen bent az adott win hcl-jeben :)
    Udv:Tertovan
  • marsu
    #3632
    Sziasztok.
    Adsl- hez milyen hálózati kártyát ajánlotok??
    Név, típus, stb.
  • prédikátor
    #3631
    valamint miután megcsináltad a frissitést amit MetallicA mondott, nem árt egy tüzfalat felrakni, meg egy virus irtót
  • Met
    #3629
    Microsoft weboldala, frissítés letöltése.
  • Axel
    #3628
    Nem hiszem el!!!!
    Megtámadott az msblast féreg!!!
    Mit kell tennem hogy eltüntessem?
    Volt v.mi parancs amivel le lehett állítani a visszaszámlálást, nem?
    Segítsetek plííízzzz!
  • marsu
    #3627
    Sziasztok.
    Adsl- hez milyen hálózati kártyát ajánlotok??
    Név, típus, stb.
  • Fantomas
    #3626
    Szerintetek mitől lehet az, hogy XP alatt a böngészőbe (explorer 6.0.2800.1106) ha beadok egy címet, akkor: A lap nem jeleníthető meg. hibaüzenetet kapom. Ezután ha ráfrissítek, vagy ismét beírom, akkor onnantól kezdve teljesen jó, minden lap bejön. Mitől lehet ez?
    Amúgy egy belső halózaton van a gép, ahol vannak Win98-as gépek is, azokkal semmi gond, csak az XP-k bakiznak.
  • prédikátor
    #3624
    letöltöttem az ad-aware6.0 - ás progit, és az bevált köszönöm a segitséget, lassan anyit fogok idejárni segitségért hogy ezt az oldalt fogom beállitani kezdőlapnak)) valamint az akiller progit is ami irtja a pop-up-okat))
  • prédikátor
    #3623
    Letöltöttem a spybot-ot, de nekem valahogy nem irtja, fogalmam sincs mit hogy kell beállitani
  • Tovi
    #3622
    Mert rá van dugva a tv kimenet a TV-re, és ezt érzékelve csak 50 HZ-el frissit a Windowsos driver elindulásáig.
    Húzd le a TV-t, ha zavar.
  • chuck
    #3621
    valamit a tcp-ip protokolnal kell allitani. Csomagmeretet vagy mifenet. Vannak tuningprogik, amivel lehet, de most az istenert sem ugrik be a parameter neve. MTU vagy mi a csoda.
  • PetruZ
    #3620
    Huhh, régen volt előttem magyar XP, valaki biztos "lefordítja" neked, én sajna nem emlékszem a magyar megfelelőkre. :)

    "Valamint ha már itt vagyok akkor megkérdezném azt is, hogy eddig a böngészöt megnyitva a beállitott oldal jelent meg kezdölapként, most meg hiába állitom be nem jegyzi meg és egy külföldi lapot nyom be mindig ugyanazt help me"

    Beszoptál egy jó kis spyware cuccot, kellett neked nyakra-főre minden sz*r toplistás oldalt, meg bannert nézegetni, nem véletlenül mondják a tapasztaltabbak, hogy az ilyesmiket kerülni kell, mint a pestist. Borg leírta, mi a teendő.