25353
Whistler - Windows XP
  • CoolStuff
    #5226
    Küldöm mailben...
  • _Vegeta_
    #5225
    Segitsegeteket kerem! Tehat egy winxp prof retial /angol/-t kellne aktivalni, tudom h van hozza vmi crack illetve patch, de nekem nincs meg, nemtudna vki megdobni eggyel ? Naggyon surge lenne. :(
  • CoolStuff
    #5224
    Gyakori bug!:D
  • Devids Pro
    #5223
    LOL 2db #5220 van :D
  • CoolStuff
    #5222
    bevan, és a lemez jó...
  • CoolStuff
    #5221
    bevam, és a lemez jó...
  • 0ppika
    #5220
    Vagy rossz a lemez, vagy nincs beállítva hogy arról bootoljon, vagy nemtudom...
  • 0ppika
    #5220
    Vagy rossz a lemez, vagy nincs beállítva hogy arról bootoljon, vagy nemtudom...
  • CoolStuff
    #5219
    Az mitől van, hogy nem tok a win98 boot floppy-ról bootolni op-rendszer nélkul, de xp-vel sem...
    Régi vinyómmal ment!
  • szacsi
    #5218
    van win98 telepítőm, mindjárt ki is próbálom. viszont probáltam a telepítésnél azt a verziot is, amikor felajánlja a javítást, de miután végez, folytatni akarja a telepítést és felülírni mindent. aztat meg nem akarom :)
  • PetruZ
    #5217
    Akkor ezek szerint az XP CD-ről nem tudsz közvetlenül boot-olni? Próbálj szerezni egy W98 telepítő CD-t, arról boot-olj, de csak parancssort CD támogatással. Ezután el tudod indítani az XP CD-n lévő telepítőt (i386/winnt.exe) és onnan a javítást kellene választani.
    De előtte még kipróbálnám azt, hogy a gép boot alatt F5-tel megszakítani az XP töltését, majd ott van egy olyasmi opció, hogy betöltés naplózással, vagy mi. Ez a c:\-be készít egy bootlog.txt állományt (jó nagy lesz), abban kellene körülnézni, van-e valami failure bejegyzés.
    És még egy vad dolog: amikor bejön a fekete képernyő, jobb oldalt, középtájon próbálj kattintani (ahol eredetileg is lenne a felhasználóneved) és próbáld begépelni a jelszót. Próba cseresznye, hátha beenged és csak a login képernyővel van valami gáz. Esetleg meg lehet próbálni egy ctrl+alt+del-t, hátha látszik a feladatkezelő.
  • szacsi
    #5216
    nem. simán bejön a fehér kurzor, de nem villog. próbáltam már csökkentett módot is, de akkor is ugyanez. régebbi professionalom van, amit csak másik oprendszerről lehet telepíteni. régen win98-ról próbáltam. most ugyanarról nem engedi, hibát jelez (windows oprendszer található a gépen, vagy vmi ilyesmi... :P ).
  • 0ppika
    #5215
    A bal felső sarokban villog a kurzor?
  • szacsi
    #5214
    lenne egy problémám. 1 hétig nem voltam ithon, és addig kihuztam a gépet. amikor hazajottem, visszadugtam. bekapcsoltam, betöltött az xp, majd azon a képernyőn, ahol be kell jelentkezni, feketeség fogadott, meg az egérmutató. vártam negyed órát és nem változott. ujrainditottam kb. 10 szer de nem változott. tudtok segíteni?
  • CoolStuff
    #5213
    De azért zavar...
    Mind1!
    Hogyan tudok azon változtatni, hogy gyorsabban kapcsoljon ki a gép?
    Regisztry-t buheráltam, de úgy is lassú.
    Kijelentkezis az 1 másodperc, és utána kiírja, hogy win leállítása és kb 2 perc amíg kikapcsol!
  • 0ppika
    #5212
    Mire lenne jó? Úgyis csak 1 pillanat amíg bejelentkezel.
  • CoolStuff
    #5211
    :((
    Én is ezt tippeltem...
    Pedig úgy lenne jó.
    És, ha fölül írom az alap kurzorokat?
  • 0ppika
    #5210
    Szerintem sehogy.
  • CoolStuff
    #5209
    Még 1 kérdés:
    Amikor bejelentkezünk, akkor a sima fehér kurzorunk van...
    Hogyan lehet megváltoztatni ott is?
  • CoolStuff
    #5208
    Tééleg nem:

    A szeretnénk megváltoztatni az alapértelmezett fiók képeket, tegyük a következõket.:

    0. Ha be van kapcsolva a rejtett fájlok mutatása opció, akkor lépjünk az elsõ lépésre. Ha nincs, akkor indítsuk el a Sajátgépet, majd Eszközök menü, Mappa beállításai... Most válasszuk a Nézet fület, és a "Rejtett fájlok és mappák" résznél állítsuk be az értéket "megjelenítés"-re. Okézzuk le az ablakot.

    1. Sajátgép segítségével keressük meg a következõ könyvtárat.:

    xy: \ Documents and Settings \ All Users \ Application Data \ Microsoft \ User Account Pictures

    Itt találhatók az alapértelmezett fiók képek, Bitmap (BMP) képként.

    2. Tetszõlegesen alakítsuk õket, kedvünk szerint....


    :P
  • 0ppika
    #5207
    Azt magának nem teszi el külön sehova, ott van ahonnét rátallózol.
  • CoolStuff
    #5206
    Már megvan...
  • CoolStuff
    #5205
    Hali!
    Hol tárolja a win a bejelentkezésnél lévő nick név melletti kis képeket?
  • units
    #5204
    Mister XP
  • Davidsned
    #5203
    Légyszi mondjatok egy olyan működő linket, ahol az XP trükkök vannak leírva (esetleg reg fájlt lehet letölteni)!
  • talpi
    #5202
    Köszönöm
  • units
    #5201
    >A Windows alapból nem menedzseli jól a CPU L2 >cache-t megfelelően, a 256 KB-nál nagyobb cache->sel rendelkező processzoroknál mindig >megrögzötten csak 256 KB-ot lát. Amennyiben >tisztában vagy azzal, hogy a CPU-d mennyi L2 >cache-sel rendelkezik és természetesen ez több, >mint 256 KB akkor tedd a következőket:
    >1) Start > Futtatás, írd be: regedit (esetleg >regedt32, ha Windows NT-t használsz).
    >2) Keresd meg a következő utat >HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ >CurrentControlSet\Control\SessionManager\MemoryM>anagement\
    >3) A jobb ablakban keresd meg a >SecondLevelDataCache bejegyzést és kattints rá >duplán.
    >4) Válaszd a decimális típust.
    >5) A mezőbe írd be a CPU-d L2 cache-ének pontos >méretét Kbyte-ban (512 vagy 1024).
    >6) Zárd be a regeditet és indítsd újra a >számítógépet.

    info: misterxp
  • talpi
    #5200
    Sziasztok!
    Segítsetek légyszives.
    Az XP alapban nem menedzseli a másodlagos gyorsítót,az L2 casht.Valahová felírtam hogy mit kell átállítani a regeditben csak nem találom.Ha valaki tudja megköszönöm hogy segít.
    Talpi
  • PetruZ
    #5199
    Nincs még angol final sem, csak az RC2 tesztverzió.
  • ALCATELGOD
    #5198
    Magyarul? Mert angolul már kint van
  • PetruZ
    #5197
    Egy ideig még biztosan nem, a legfrissebb hírek szerint az RC2 verzióval több 3D-s játék egyszerűen kifagy, illetve bizonyos egyedi hálózati alkalmazásokat nem hajlandó futtatni biztonsági problémákra hivatkozva.
  • Torry
    #5196
    Mikor jelenik meg az SP2?
  • HellBurner
    #5195
    Nem tudom felrakni a Service Pack 2-öt mert azt írja ki hogy hibás a kúlcs. A teljes cd-s service pack 2-es windowst is próbáltam de nem fogadja el a kúlcsot. sevenwarez-ről töltöttem tud valaki segíteni ?
  • 0ppika
    #5194
    Az nem megoldás ha másikat használok. Amúgy filmézésre nem ezt használom, hanem csak kis videókhoz, mert eddíg gyors volt és megszoktam alapban.
  • PetruZ
    #5193
    Mit eltávolítani? A WMP9-est? Azt ugyan sehogy. Rakj fel egy másik lejátszót, van vagy egy tucat jó és megbízható.
  • 0ppika
    #5192
    Hi.
    Nekem is hasonló problémám van, mint a #5190. Nagyon lassan nyitja meg a fáljokat a media player 9 és sokszor csak egyet tudok, utána csak a restart segít. Már próbáltam a reinstallt, de nem segített.
    Hogyan tudnám telejesen eltávolítani?
  • units
    #5191
    safe módban?
  • ubiquitin
    #5190
    Sziasztok!
    Van ötletetek arra, mitől fordulhat elő a köv.:
    Két filmet szeretnénk egymás után lejátszani, de a másodiknál már szürke a kép. Az újraindítás +oldja a problémát, de kellemetlen.
    Légyszi
  • PetruZ
    #5189
    Vírus szokott ilyesmit csinálni!
  • Qu4D
    #5188
    sziasztok!
    Lenne egy kerdesem nem tudom megnyitni a task manangert se ctrl+alt+del-el sem jobb klikkel a talcan , megnyomom es egyszeruen nem tortenik semmi , valaki tudna segiteni?