Játékmagyarítások fóruma

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Prince23
#52343
Mennyivel szebben fordít a translate google 😄

Montanosz
#52342
persze, de nyilván magyarosan fogod a játékba beirni, nem gondoltam hogy guglisan hagyod :-D

http://www.kompletta.hu/ http://yanet.hu/

#52341
Az első mondat a hírek résznél:

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
„The picturesque landscape of Kingdom Come: Deliverance fits perfectly with the harmonic music of the game. You can watch a beautiful video with the OST music right”


https://translate.google.hu/
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A Kingdom Come: Deliverance festői táj tökéletesen illeszkedik a játék harmonikus zenéjéhez. Nézhetsz gyönyörű videót az OST zenével


http://www.webforditas.hu/
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Kingdom Come festői tája: A megszabadítás tökéletesen a játék harmonikus zenéjével illeszkedik. Az OST zenei joggal tudsz nézni egy szép videót

😄😄

Utoljára szerkesztette: hqx, 2018.02.24. 18:53:06
Evin
#52340
A MemoQ nálam szeret hibára futni, csak úgy, és ilyenkor nem menti el az utolsó 4-5 fordítást. Újraindítom, és akkor ugyanazt gond nélkül megcsinálja.
Mindegy, azért használom mindkettőt egyszerre, hogy fejben összeszedjem, melyiket jobb használni, melyiket jobb kezelni, melyik tetszik jobban.

Szerinted miért a MemoQ jobb hosszútávon?

Fordítások: http://evin.konzolozz.hu Az élet csupán álom, útban a halál felé.

Evin
#52339
Igen, az ilyenek többsége fizetős. De ha valaki ilyenben is gondolkodik, én egyelőre a Transifexet találtam eddig a legnormálisabbnak, amire fordítok.
(Tehát nem én tárolom fent a projektet, vagy fizetek, csak használom mások projektjeinek fordítására.)

Fordítások: http://evin.konzolozz.hu Az élet csupán álom, útban a halál felé.

#52338
igen utólag már én is látom a problémát, és sajnos 10 nap után kéri az oldal, hogy fizess amit én nem vettem észre az elején
így túl sok értelme tényleg nincs

viszont a szöveges fájl feltöltésénél vannak opciók, hogy milyen formában inportálja be őket és ott ha jól láttam van olyan lehetőség, hogy ne jelenjenek meg az azonosítók és a többi zavaró dolog
szóval hagyom a dolog inkább...
egyébként is elkezdték már a fordítást 😊

KC😄
akyyy
#52337
ahogy észrevettem kisebb különbségek vannak benne, lehet történet szempontjából a választásaink alapján használja hol az egyiket, hol a másikat, de alapértelmezett szetrint a második angol részt használja.

̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊

#52336
Szerintem is... több vele a macera, mint a haszon.
Evin
#52335
Ezzel több baj is van.
- Amit én leginkább utálok benne, hogy bárki bármit beleírhat, még ha egy jó fordítást is cserél rosszabbra, vagy olyat fordít bele, amit egyébként mindenhol máshol más szóval fordítottak.
- A szövegek azonosítója is fordítható, ez zavaró lehet egyeseknek.
- 2x szerepel az angol szöveg, gondolom az első lenne az eredeti, a második meg a fordított anyag (ha a Crysis-ból indulok ki). De nincs jelölve, nem egyértelmű, és ha valaki az egyiket fordítja, valaki a másikat, plusz munka az összefésülés.

Fordítások: http://evin.konzolozz.hu Az élet csupán álom, útban a halál felé.

#52334
ezek közül egyértelműen a google fordító a legjobb
egyébként ott van még a lentebb említett bing fordító is, de az is klasszisokkal pontatlanabb a google fordítónál

https://www.bing.com/translator


Utoljára szerkesztette: nulladik, 2018.02.24. 15:25:39
Montanosz
#52333
fordítógépek, első kettő jó de lehet probálkozni a többivel is:

https://translate.google.hu/
http://www.webforditas.hu/
https://www.freetranslation.com/
http://webtranslation.paralink.com/English-Translation.asp
http://tradukka.com/translate?hl=hu
http://www.xn--fordt-2sa7b.nu/

legjobb szótár nyelvtani ragozás/példamondtóatok/stb
https://hu.bab.la/

http://www.kompletta.hu/ http://yanet.hu/

#52332
feltöltöttem a Kingdom Come egyik legvaskosabb fájlját közösségi fordításra, így bárki aki késztetést érez hozzá nyugodtan fordítgathatja
ha majd egyszer eléri a 100% -ot, már csak át kell majd néznie valakinek

Kingdom Come
Utoljára szerkesztette: nulladik, 2018.02.24. 11:45:09
#52331
Ez a KD:C esetében nagyjából azt jelenti, hogy fordítóprogrammal ~800 munkaóra, nélküle ~1200.
#52330
Igen, nagyjából erről van szó. Evin, hosszabb távon a MemoQ-ot ajánlom.

- Szétválik a fordítandó és a nem fordítandó szakasz, tehát kihámozza a szöveget az xml-kódból, megőrzi a programnak szánt szerkesztési karaktereket a szövegben, viszont minden lehetséges, a kontextusra vonatkozó információt kinyer belőlük.

- Két fő modulod van, a fordítási memória és a szótár. A memóriát fordítással töltöd fel, a szótárt egyénileg. Az ismétlődő dolgokat kiegészíti a program a meglévő memória alapján.

Pl.: Egyszer lefordítottad, hogy: Then click on the My Computer icon. - Ezután kattintson a Sajátgép ikonra.
A következő sor ez: Then click on the Documents icon.
A program jelezni fogja, hogy volt egy nagyon hasonló fordítás, azt beemeli, és színkódokkal jelzi az eltérést.
A Documents szerepel a szótáradban, ilyenkor egyetlen gombnyomással beillesztheted a Dokumentumokat.
Így csak ki kell jelölnöd a szövegben a "Sajátgép" szakaszt, és egy gomnyomással beilleszted a Dokumentumokat:
Ezután kattintson a Dokumentumok ikonra. - így ezt a sor 4 gombnyomással lefordítottad.


Sokkal gyorsabban lehet dolgozni, az ismétlődések kiteszik a szöveg ~20%-át, illetve garantáltan helyes lesz a szintaktika, meg persze további minőségellenőrzési funkciókat is biztosít a szoftver, sokkal jobb lesz a minőség és hamarabb készül el a fordítás.


Evin
#52329
Kíváncsiságból rányomtam egy pszeudó fordítás vagy hasonló funkcióra, hát fetrengős baromság jött ki. De azt ugye algoritmus alapján generálta, nulla külsős szótárhasználat nélkül.

Vannak olyan funkciók, hogy külső szótárat és/vagy fordító oldalt be tudsz csatolni, és akkor gondolom valamelyest hatékonyabb, de ahhoz fiókkal kell rendelkezned a programhoz, ami fizetős, és feltételezi, hogy megvetted a programot.

Alapvetően minden fordítóprogram csak segít a fordításban, helyetted nem csinálja meg.
Olyanokkal lehet trükközni, hogy pl fenntartasz egy ALAP fordítómemóriát, az alapvető szavakkal, kifejezésekkel, mondatokkal, és mondjuk bármelyik játék menüjének legalább a 30-át nem kell fordítani, csak ellenőrizni, mert azok jórészt megegyeznek, mint az Options, Exit, Do you want to...?, Brightnes, stb.
Én most fordítok egy konzolos játékot, és a készítők előző játékának menüs szövegeit kitettem fordítómemóriába, és ráengedtem a mostani szövegre, és pontosan a 30-át megcsinálta, szinte minimálisat kellett rajta módosítani.

Fordítások: http://evin.konzolozz.hu Az élet csupán álom, útban a halál felé.

#52328
ezek a programok fordítanak is, vagy csak a szerkesztők?
Evin
#52327
Majd Bandris kiegészít, ő régebb óta használ ilyesmiket, mélyebben ismeri őket, de lényegében betöltöd egy programba a szöveges fájlokat, ott ki tudod pl szűrni, hogy a speciális karakterek, mint pl a szövegazonosítót ne tudd szerkeszteni és véletlen programhibát okozni (pl kiscsacsi_beszel="Csá, mizu?"😉.
Beállítás kérdése, de igen, tud olyat, hogy a megegyező szövegeket automatikusan kitölti, ha már egyszer lefordítottad.
Ugyanakkor egy szövegnek több státusza is lehet (fordítás alatt, hibás, kész stb.), és ha valamit késznek nyilvánítasz, belekerül a fordítómemóriába. És később, mikor olyan szöveghez érsz, ami mondjuk 1-2 szóban tér el, a program automatikusan felajánlja a korábban elfogadott, és nagyon hasonló fordításokat. Így pl könnyebb egységes fordítást csinálni. (A fordítás gyorsítását segíti elő az említett fordítómemória , vagy a kifejezéstár , ami a mondatokban szereplő szavakra add fordítási javaslatot.)
De számos ilyen hasznos dolog van, csak persze óvatosan kell használni, hogy előnyt kovácsolj a használatából, ne hátrányt, mint ahogy említed, egy angol szöveg magyarban több jelentéssel is bírhat, helyzettől függően.

Tudom, hogy most biztos sok új kifejezést írtam, ami esetleg ismeretlen számodra, de aki nagy projektbe vág, magának könnyíti meg a dolgát, ha programot használ. És nem azt mondom, hogy most azonnal kezdjetek programot használni, de javasolt ismerkedni vele, ha a jövőben másik nagy projektbe szeretnétek vágni.

Természetesen ezek a programok nem ingyenesek, de beszerezhetőek: SDL Trados, MemoQ

(Régebben csak Notepad++-al fordítottam, projekt méretétől és szövegfájl számától függően néha most is, de van olyan fordításom, amit MemoQ-ban csinálok, van, amit Tradosban, mert így, miközben persze szívatom magam 😄, tanulom is a használatát, és ismerem is meg a program képességeit. Bár a MemoQ magyar fejlesztés, és kb félig magyar a program , valahogy eddig a Trados nekem barátibb, mégis vannak funkciók, amik a MemoQ-ban egyszerűbben felfoghatók számomra.)
Utoljára szerkesztette: Evin, 2018.02.24. 10:07:25

Fordítások: http://evin.konzolozz.hu Az élet csupán álom, útban a halál felé.

RicoKwothe
#52326
Ezek a fordítóprogramok hogy működnek? Az ismétlődő szavakat írják át magyarra? De a legtöbb szó ragozódik, ilyen-olyan módba kerül (feltételes, tagadó stb. )
Így sokszor változhat a jelentése.
Vagy összegyűjti a csak a játékra jellemző szavakat, kifejezéseket egy közös helyre? Hogy lehet ezt jól használni? 😊 Ehhez láma vagyok.

Aki fittyet hány...az fittyet evett.

#52325
De gondolom nem a Google Fordítóra gondolsz, meg hasonlók...
😄
Kipróbáltam ezt a Bing Translatort, de rosszabbnak tűnik.
Prince23
#52324
Emallt kér, kihagyom....

Evin
#52323
Pedig nagy projektnél, több fordítónál erősen ajánlott egy fordítóprogram használata.
Amire te gondolsz, az a ferdítőprogram. 😄

Fordítások: http://evin.konzolozz.hu Az élet csupán álom, útban a halál felé.

#52322
Talán a Bing Translator jobb. Még nem próbáltam.

Egyébként, aki szeretne csatlakozni a Kingdom Come Deliverance magyarítás projekthez, az ITT megteheti. Ez már elvileg nem fordító programmal történik.
#52321
Tavaly óta.
Elismerést. 😄 Az első három helyezett logója felkerül egy képre. (Legalábbis tavaly így volt.)
Evin
#52320
Mióta van ilyen? Sosem hallottam erről.
Mit kap a nyertes? 😄

Fordítások: http://evin.konzolozz.hu Az élet csupán álom, útban a halál felé.

#52319
A The Gamers idén ismét tart egy Év fordítója szavazást, amelyen a tavalyi év kedvenc fordítóira és fordításaira lehet szavazni február végéig. 😊
#52318
Szívesen! <#smile>
RicoKwothe
#52317
Ez végül is egy gyerekjáték, bár manapság erősen elmosódnak ezek a határok...
Max: The Curse of Brotherhood a címe.
A tüskönc tetszik, szerintem megfelel.
Illik a Mustacho - BajuszÚr megnevezés mellé. Gondolom én.
Köszönöm a gyors választ!

Aki fittyet hány...az fittyet evett.

#52316
A "ster" egyfajta főnévképző, pl.: youngster - ifjonc, trickster - szélhámos. Tehát a "tüske" szóból kiindulva kell képezned egy olyan szót, ami illik erre az állatra, és passzol a játék világához, hangulatához. Nekem hirtelen a tüskeböki vagy tüskönc jutott eszembe, bár ezeket a sündisznóra használják; vagy szimplán tüskés csiga, bár az tengeri állatok gyűjtőneve. Elnézést a béna példákért, de nem ismerem a játékot.
#52315
Van olyan webes szótár, fordító, amit érdemes, ajánlott használni google helyett/mellett?
RicoKwothe
#52314
Sziasztok!

A Spikester szót ti mire fordítanátok? A Spikester egy csigaszerű állat, amit ha támadás ér, vagy valamilyen külső inger amit ő támadásnak vél, hirtelen tüskék merednek elő a csigaházából.
https://www.youtube.com/watch?v=KIfr4vQkAHQ

Aki fittyet hány...az fittyet evett.

Evin
#52313
Még szótárnak sem az igazi. A SZTAKI megbízhatóbb ilyen szempontból.

Fordítások: http://evin.konzolozz.hu Az élet csupán álom, útban a halál felé.

#52312
Csakhogy a fordító sokszor inkább ferdít, mint fordít, ez inkább annak jó aki inkább szótár- féleségnek használja, és tud egy kicsit angolul, ugyanis sokszor pont az ellentétes jelentését adja valaminek...
Evin
#52311
Nem látszik a teljes fájl, de ez nekem Excel XML-nek néz ki, már a "cell" meg "row" miatt is.
Próbáltad már, hogy simán excellel megnyittatod? Nem kellene, hogy bekérjen semmilyen elválasztót vagy bármit, elsőre jól kellene megnyitnia, mint egy xlsx fájlt.
És ugyanígy el kellene tudnia menteni ugyanolyan használható xml fájlba.

Ráadásul úgy olvasom, CryEngine hajtja, így 1000%, hogy így kellene nekiesni. (Crysis2-3-nál ez így működik.)

Fordítások: http://evin.konzolozz.hu Az élet csupán álom, útban a halál felé.

#52310
Ha másképp nem megy...
Lehet, hogy nem lesz a legjobb minőség, de a nagyját már azok is megértik majd, akik nem beszélik az angol nyelvet (jól).
A készítőknek/kiadónak kellett volna ezt intézni(egy jó kis magyar szinkron kellett volna még bele😄). Jó nagy ziccert hagytak ki.
Esetleg, bedobhatták volna ötletnek azt is Magyarországon, hogy közösségi finanszírozásból megcsinálják a hivatalos magyar fordítást a játékba. De persze ezt sem.

Egyébként meg, ne egy fordítónak a nyakába varjatok mindent. Hol vannak ilyenkor a többiek?
Távol álljon tőlem ,hogy beleszóljak Patyek úr, de szerintem egy kicsit tedd le a lantot, és játssz a Kingdom Come: Deliverance-szel, mert az a fél óra nem túl sok.😊 Élvezd amíg lehet, mert elképzelhető, hogy lebutítják majd a kóklerek szintjére.
grebber
#52309
Nem ismerlek , így nem tudom hogy kiadsz -e a kezedből 0.1%-os magyarítást. De sokaknak hidd el az amit most már megcsináltál is nagy segítség lenne... (Ha tolnám nekem biztosan)

Next PC upgrade: 2022

artschi
#52308
Próbáld meg ezzel: XMLPad,
ez jól kezel bizonyos xml file-okat oszlopokban, táblázatként.
De nem tudom, ennél konkrétan beválik-e.

Ha nem, akkor még esetleg ez: XMLFox

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az els? háromnak fáj az ára!

claydove
#52307
El is kezdtem még a megjelenés napján, a menük, intro, a hud feliratok nagyja (gondolok itt az ingame menükre, iránytű, kockajáték, kereskedés, leltár menü egyéb játékbeli menük, interakciós szövegek, tárgyak (kevés része), amivel eddig találkoztam a fél órányi idő alatt, amennyit volt időm játszani). De az idén nem fogok tudni sokat haladni vele, mivel közel 8-10 másik fordítást is csinálok és azokat szeretném befejezni. Én azt se bánom, ha valaki átveszi (aki komolyan gondolja és csak ezzel foglalkozik illetve nem hagyja abba 2 hét után), de a fordítás minőségét tartani kellene.

Üdv.: Patyek _______________________________________________________________________________ Magyarításaim: http://patyekmagyaritasai.hu

#52306
Ja, google fordítóval 😊


https://sg.hu/forum/uzenet/950654595/52284
grebber
#52305
Egyszer biztosan. Patyek is írta ,hogy ő is megcsinálná csak nem most ,mert 2 évre előre be van táblázva.

Next PC upgrade: 2022

#52304
Basszus akkor ez azt jelenti hogy le lesz fordítva?
akyyy
#52303
valaki tudna segíteni XML formátumú szövegfájlok fordításában?

Kingdom Come Deliverance lenne az alany, a párbeszédek, és küldetés leírások már megvannak, már csak a többi lenne hátra, de a gondom az, hogy sok esetben sortörést alkalmaz a játék, és igy nem lehet egyszerüen kimásolni csak a szöveget. A másik két fájlban is voltak ilyenek, de csak néhány darab, viszont az items-nél nagyon sok ilyen van.

Szóval valami megoldás, vagy program kellene, amivel könyebben elkülöníthetném az XML részt a konkrét szövegtől, és akár oszlopszerüen, de másolható lenne a szöveg.



Eddig úgy csináltam, hogy Excelbe beraktam, valamelyik > jel, mint elválasztó, és külön oszlopokba került minden, a szöveg is, amit gond nélkül másolhattam, majd vissza is illeszthettem a lefordított szöveget.
Majd szövegcserével vissza tetettem mindegyik kódba a kihagyott > jeleket, felesleges szóközöket és megkaptam az eredeti fájlt, de már magyar szöveggel.
Itt már nem tudom ezt megcsinálni, mert a sortörés miatt lehet belerak egy kósza kód lezárárt (/Cell), stb, és egyesével kéne átnézni minden több soros szöveget, hogy nincs-e elrontva.


Utoljára szerkesztette: akyyy, 2018.02.22. 15:50:23

&#778; &#778;&#778; &#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;&#778;&#778;&#778;&#778; &#778;&#778;

#52302
Bizonyára...😄 Lehet, mégsem volt annyira korrekt az az ajánlat, vagy a politika(?) áll a háttérben. Szerintem nagy baklövés volt részükről. Persze magyar szinkronra futotta a büdzséből!.😄 A warez meg felbukkanhat bárhol a világon.
Nemcsak a játék nehézsége az, ami meglepi az embert, a magyar szinkronra is nehezen állt rá az ember füle. Persze nem a kivitelezés miatt, az elfogadható, pusztán csak nincs hozzászokva a felhasználó a magyar beszédhez játék közben (a saját alkalomszerű kurjongatását, illetve anyázását leszámítva, talán).
#52301
hali esetleg feltöltenéd hogy lelehessen tölteni?
#52300
Sziasztok!
Gondom támadt a Black Mirror 2(steames) magyarításával, ha feltelepítem nem indul a játék, nélküle semmi baja. Sok variáció nincs a telepítésnél, csak a mappát kell kiválasztani, úgyhogy nagyon el se szúrhattam<#fejvakaras>
Esetleg valakinek valami ötlet?
Utoljára szerkesztette: frem, 2018.02.20. 12:17:09
#52299
A készítők nem teszik be a játékba? Gondolom így többen megvennék.
RicoKwothe
#52298
Problem solved.

Aki fittyet hány...az fittyet evett.

RicoKwothe
#52297
Sziasztok.
Elkészültem a Max: The Curse of Brotherhood fordításával konzolra. Szeretném kiadni pc-re is, de nem boldogulok a Unity engine számítógépes verziójával. Konkrétan a "maindata" fájl tartalmazza a feliratokat. A "maindata" kibontva pedig tartalmaz még egy "mainData~mainData_66.-7" fájlt, de ezt nem tudom szövegszerkesztővel fordítható formába önteni. ( na ezt jól megmondtam)
Konzol verzióhoz van AutoIt scriptem, de pc-hez az nem működik. Ötlet?

Aki fittyet hány...az fittyet evett.

Prttp
#52296
A No Man's Sky is halad, csak nagyon lassan. Jelenleg GothMan az, aki főként fordítja. A többi fordító a fordítás elkezdése után egy-két hónappal sajnos elment. Azóta átálltunk a tesztszövegekre is, így a komolytalan embereket elég hamar kiszűrjük (nem egy-kettő volt már az évek során). További problémát jelentett az is, ha lehet annak nevezni, hogy a fejlesztők megduplázták a játék szövegét a kezdetekhez viszonyítva. Azaz 700 ezer karakterről 1,5 millióra ugrott. Összehasonlításképpen, a skyrim szövegmennyisége 6,6 millió karakter. De, hogy tényleges információval szolgáljak: Első fájl: 54,87%, a második: 7,59%. A weblapon lévő értéket már nem frissítem, csak a discordosat, mert ott vagyunk elérhetőek.


@Anonymusxx
Több oldalon is találhatsz magyarított visual noveleket. A két fő ilyen oldal:
- Ricz/Ronin Factories
- AnimeAddicts

http://garasu-re.gportal.hu/ Garasu;Re anime részleg meghívó: https://discord.gg/UySaEz5 Garasu;Re játékfordítói részleg meghívó: https://discord.gg/jcyu6qA

#52295
hali
no mans sky magyarítással mi a helyzet? mármint látom, hogy 60% de hogy halad?
Utoljára szerkesztette: endorphinz, 2018.02.16. 17:35:40

t

Prttp
#52294

http://garasu-re.gportal.hu/ Garasu;Re anime részleg meghívó: https://discord.gg/UySaEz5 Garasu;Re játékfordítói részleg meghívó: https://discord.gg/jcyu6qA