882
  • SODRAAS
    #668
    Oké. Szerintem kell ugye 2 amiben a kör van, kell a harmadik amiben én, és ha az idő is dimenzió, akkor 4. Hogy miért? Mert ezek nélkül nem fog menni. Hogyan? Fogom a vonalzó és megmérem pl a kör sugarát. Gondolom a vonalzót is el kellene magyaráznom, de hátha van itt még normális ember, akiket nem akarok ilyenekkel untatni :)
    Na látod így kell a kérdésekre válaszolni. Én teljesítettem a kérésed, most akkor te jössz! ;)
  • TOR-rent
    #667
    "Most is elfogadott"

    Jó ha most is elfogadott akkor még mindig várom a választ rá hogy a te "elfogadtott" elméleted szerint hány dimenzió szükséges hozzá, hogy mérni tudjál egy kört? És miért? Pontosan hogy néz ki a dolog a te "elfogadott" "elméleteddel" ?

    UTÁNA elmagyarárázhatom én mit szeretnék mérni.
    Utoljára szerkesztette: TOR-rent, 2019.08.29. 10:31:30
  • SODRAAS
    #666
    Most is elfogadott, de nem az enyém, hanem az emberiségé. Igen ezzel valóban lehet mérni.
    Nem mondtam, hogy elfogadom a "tudományod" ami maximum egy elméletnek lehetne nevezhető, de mivel a jelek szerint nem tudsz azon kívül gondolkodni, ezért tegyük fel, hogy úgy van ahogy írod. És akkor immár sokadszor ismét megkérdezem, mert amit válasznak szantál, az nem az. Mit akarsz mérni?
  • TOR-rent
    #665
    Na álljunk meg egy szóra. Az előbb még elfogadott volt a tudományod... És állítólag tudtál vele mérni bármit is.
    Tehát elfogadod az én tudományom?

    Mit akarok mérni a körön? Én is csak válaszokat szeretnék kapni kérdésekre, mint pl. mi a sötét anyag és hogyan működik az Univerzum, erről én előadtam egy konkrét rendszert felvázoltam mi mi lehet hogy mi hogyan alakulhat. Ezt össze kéne vetni az eddig elért "eredményekkel" akkor talán , még valaha lesz esélyünk pontos válaszokat is kapni, de viszont ha elfogadod az elméletem, akkor a virágokat az öltözőbe kérném szépen elhelyezni.
  • SODRAAS
    #664
    Nem tök mindegy, mi a mi megfejtésünk? Azt ugysem fogadod el, szóval a válasz 3 egyenes és egy görbült dimenzió :)
    Na akkor most te jössz! MIT AKARSZ MÉRNI EGY KÖRÖN?
  • TOR-rent
    #663
    Emlékeztetőül itt az én megfejtésem, ha már nem bírnátok idegekkel én pedig bekészítem a pop-cornt az újabb 600 oldalas tenzor krix-kraxokhoz..
  • TOR-rent
    #662
    "Szerintem itt az lehet a helyzet, hogy hatalmas Ego párosul nem tul nagy felfogó képességgel, és mivel mindenképp szeretne valamit elérni, de az univerzum jelenleg elfogadott modeljeit nem igazán érti"

    Szerintem fordítva van a helyzet: a roppant nagy Ego az a "tudósok" fejében van akik nem képesek egy ennyire egyszerű dolgot SE felfogni, de ezért állítólag van bármi "elfogadott" modelljük állítólag.. Nos akkor lépd meg a megfejtést és írd le az "elfogadott modellel" hogy:

    HÁNY DIMENZIÓ KELL HOZZÁ HOGY MÉRNI TUDJÁL EGY KÖRT ?
  • TOR-rent
    #661
    Kedves gyerekek nem nehéz kérdést tettem fel nektek itt a tudomány bölcsiben, ha már itt elakadtok és nem tudtak egzakt választ adni, hogyan akartok ti itt bármiféle "tudományról" regélni itt?
  • TOR-rent
    #660
    Várom a te megfejtésed is a kérdéssel kapcsolatban. Hány dimenzió kell hozzá hogy mérni tudjál egy kört?
  • TOR-rent
    #659
    Az egyenes pontokon kellőképpen nagy a görbület íve ahhoz hogy a görbe ponton már kellőképpen kicsi legyen, hogy a maradék 3 egyenesnek TŰNJÖN a vizsgált ponton és a szomszédos néhány trillió ponton, annak aki vizsgálja. Eukalidész ezért kezdett 3 dimenziós koordináta rendszerben gondolkodni mert a teste protonokból és neutronokból állt.
  • defiant9
    #658
    "A találkozási pontok száma még itt is 3 darab lehet,"
    A lehet miatt úgy veszem hogy erről nem tudsz érdemi információt adni.
    Egyébként az mit jelent hogy:
    "azt a helyet ahol 3szor találkozik egyenesként és egyszer görbeként önmagával PROTONnak nevezték"
    Ezt vizuálisan hogy kell elképzelni? 1 egyenes átmegy egy ponton aztán valami miatt elkezdenek görbülni hogy aztán ismét egyenesként átmenjen, aztán megint, aztán negyedikre már nem jön össze és görbeként halad át? Mi van ha negyedikre is összejön az egyenes állapot, akkor mi lesz? Mi lesz ha 567.-re is egyenesként megy át? Eleve mitől kezd el görbülni? Mi van ha egy másik ponton halad át ahol már van 267 másik görbe?

    "a különbséget a töltést az eltérő altérrácsszerkezet adhatja."
    Ismét csak feltételes mód, és a protonról beszélünk ami egy rég felfedezett részecske, kvarkokkal pedig koherens modell építhető. Occam mit mondana erre?

    "A gyorsabban haladó proton idő altere emelkedni kezd"
    Ezt grafikusan hogy kell elképzelni? Mi történik a metszéspontban? A sebesség az vektoriális, tehát X,Y,Z+N adattal írható le. Hogy tárolja ezt a rács. Mi történik ha görbékkel ha ütközik két részecske rugalmasan/rugalmatlanul. Semmit nem mondtál arról hogy adott sebesség(energia miatt) létrejövő számtalan új részecske görbéje hogyan is születik meg a korábbi két görbe(egyenes)találkozási pontokból

    Egy statikus téren áthaladó töltött részecske mozgása miként változik, mi a görbék kölcsönhatásának ábrázolási módja, hogyan kell elképzelni?

    Ez az alternatív jövő eléggé bullshit hangzású, semmit konkrétumot nem tartalmaz, csak egy látszólagos válaszadás nem érdemi.
  • SODRAAS
    #657
    Ok, maradjunk annyiban, hogy ez a te véleményed. Szóval mit mérsz a körön?
  • TOR-rent
    #656
    Nem én vagyok a zseni, hanem a "tudósok" a borzalmasan együgyűek. A megoldás annyira gyermeteg, hogy ezek után a teljes mai "tudomány" a közröhej tárgyát képezi.
  • TOR-rent
    #655
    De ezzel a roppant egyszerű kérdéssel kellett volna kezdeni már ezer évekkel ezelőtt még mielőtt nekiálltak volna itt nagyba tenzorozgatni meg skalározgatni meg mindenféle mese definíciókat adni az időnek.
  • SODRAAS
    #654
    Bocsi, de nem születhet mindenki zseninek, neked pont szerencséd volt :)
    Nem tudod mit lehet mérni? Hát a te ötleted volt maga a kérdés is, szóval akkor arról sincs fogalmad mit kérdezel? Vagy nem érted a saját kérdésed? Akkor mire gondoltál, mikor megkérdezted, hogy: "HÁNY DIMENZIÓ KELL HOZZÁ HOGY MÉRNI TUDJÁL EGY KÖRT ?"
  • TOR-rent
    #653
    3 egész és .14 körül ha pontosak akarunk lenni. Hogy mit mértek rajta eddig azt nem tudom, de az észt is úgy kellett a szátokba rágni.
  • SODRAAS
    #652
    Tehát, akkor 3 "egész" "egyenes" meg egy illetve 0 egész valamennyire "görbe" "dimenzió", ugye?
    És, hogy méred meg? MIt mérsz rajta?
  • TOR-rent
    #651
    Itt a megoldás és ezzel vége a jelenlegi "tudománynak".
  • SODRAAS
    #650
    Miért érdekel ez ennyire? Amúgy több választ is kaptál, ha visszaolvasol, csak gondolom nem azokat amire számítottál. Szóval akkor halljuk a megoldást mester!
  • TOR-rent
    #649
    Menjetek vissza a tudomány bölcsibe mert lemaradtatok egy fontos kérdésről tehát még mindig nem kaptam meg a választ hogy :

    HÁNY DIMENZIÓ KELL HOZZÁ HOGY MÉRNI TUDJÁL EGY KÖRT ?
  • SODRAAS
    #648
    Igen, gondoltam, hogy saját ábra. Szerintem itt az lehet a helyzet, hogy hatalmas Ego párosul nem tul nagy felfogó képességgel, és mivel mindenképp szeretne valamit elérni, de az univerzum jelenleg elfogadott modeljeit nem igazán érti, vagy flre érti és tudat alatt tisztában van vele, hogy a keréknél bonyolultabb dolgot soha nem fog tudni kitalálni, ezért inkább mindenki hülye és minden számítás meg megfigyelés téves a kerék óta, de szerencsére itt van ő, hogy megmentsen minket a tudatlanságtól. Mivel az alapvető fogalmakkal sincs teljesen tisztában ezért mindent újradefiniál. A valóban nagy elmék nem így viselkednek szerencsére.
  • TokraFan
    #647
    Ezeket az ábrákat magának gyrátja. Mintha bárhol is jegyeznék az elméletét, amit össze lehet vetni a modern tudománnyal. Az elmebaj egy fajtája lesz...
  • SODRAAS
    #646
    Jaaaa? Most már minden világos. Garantáltan tiéd az Ábel díj! Valahol a sötét anyagban biztosan megkapod ;)
  • TokraFan
    #645
    Már onnantól komolytalan az egész elméleted, hogy a nulladik dimenzióba odahaluzod istent. Most kezdjem sorolni, kik töltik ki az ismeretlent angyalokkal, misztikus lényekkel, istenekkel és egyéb mesefigurákkal?
  • ostoros
    #644
    FINGFŰRÉSZELÉS.
  • Csaba161
    #643
    Ezen logika szerint te a sok száz elemi részecskéről nem tudsz semmit se mondani, azaz az elméleted mindössze 0.1% elemi részecskéről mond valamit, míg a maradék 99,9%-ról semmit.

    Ezzel szemben a mai tudomány a több száz részecskéről mindent elmond, azaz 99,9%-át részecskéknek megmagyarázza és mindössze egy azaz egyetlen részecskéről nem tudja PONTOSAN mi is az (van több használható elmélet is, csak a MÉRÉSEK még nem támasztják alá, MELYIK AZ IGAZ), mégpedig a sötét anyag részecskéjéről.

    Akkor most melyik elmélet is bukott meg, a tied, ami a részecskék 0,1%-át magyarázza,
    vagy a mostani tudomány, ami ezzel szemben a részecskék 99,9%-át magyarázza?????
  • TOR-rent
    #642
  • TOR-rent
    #641
    Úgyhogy kedves gyerekek, isten hozott benneteket a tudomány óvodájában, most egy lejátszott, PATT-tal zárult sakkparti után, vágjunk bele a tudományba, immár stabil alapokon.
  • TOR-rent
    #640
    A két végpontot lehet szinte csak és kizárólag statikusan leszögezni, : tehát 4 és a 3 között történnek a dolgok , Fény és annak hiánya lehet a két végpontban . a Fény lehet a 4 egész számú és a Sötétség lehet a 3 egész számú végpontban.
    Ez okozhatja és jelenti a Fénysebesség , mint elméleti maximum határát , a múltban, és ez jelentheti a Sötétség mint elméleti minimum határát egy jövőben, Fekete Lyukakban, vagy lyukacskákban.. mint tudjuk az Univerzum Einstein óta relatív és nem kicsit, hanem nagyon, tehát ezek a mikroméretű fekete lyukacskák bizony mindenütt ott vannak az orrunk előtt sötétség néven ahol a foton , mint múlt beszippantódik a jövőbe..

    A köztük lévő altérrács izomermátrix általam felvázolt első nekifutása a későbbiekben lehet, hogy ugyanolyan nevetséges és gyermeteg lesz , mint a mai fizika mindezekhez képest.
    Utoljára szerkesztette: TOR-rent, 2019.08.28. 15:23:46
  • TOR-rent
    #639
    Egy biztos még ezen felül :

    egyszerű megoldást kell keresni, egyszerű egész számok és az azok közé ékelt inicializáló operanduszok, vagy operanduszváltások (pl. lánctört) és az ezek által generált függvény leíró görbék egymás közti, négy alapműlettel egymással kontextusban álló rendszereire gondolok, mint pl. az Elektron a 4-(PI-3)-as altérösszegen.
  • TOR-rent
    #638
    Egyelőre ami biztos, az az hogy az alább felvázolt formában történnek a dolgok, tehát 3 darab találkozási pont mentén létrejövő jelenségek mentén élünk.. azonban ..

    hogy ezek hogyan görbülnek értsd: mennyi a görbületi értékük 0 és 1 között arra egyelőre csak ötleteim vannak.

    A sötét anyagnál hány talákozás van?

    A találkozási pontok száma még itt is 3 darab lehet, azonban az idő altér értéke bezuhan pi-3 alá, ezáltal a részecske a mi értelmezésünk szerint a jövőben van.

    "azt a helyet ahol 3szor találkozik egyenesként és egyszer görbeként önmagával PROTONnak nevezték
    míg amikor 4 azonos állásban görbe Neutronnak , míg e két konfiguráció tömegre azonos , mindkettő a "jelen"-t képviseli

    Mivel a "tömegük" megegyezik nagyjából , sőt ugyanazon a "sebesség" szinten vanak.. ezért az altérrácsszerkezetük összege azonos lehet, a különbséget a töltést az eltérő altérrácsszerkezet adhatja.

    Miből következik hogy ez nem fordítva igaz? (3 a neutron, 4 a proton)


    A detektált új részecske (Higgs-bozon) hány találkozási pontnál jelenik meg? Meg tudnád adni hogy hány találkozási ponthoz milyen megfigyelt részecskék tartoznak?(ez ugye a 4%,+antirészecskék is).

    Sajnos ötletem sincs én csak egy-két makro részecske altérrácskonfigurációját próbálnam egyszerű , kitüntetett altérrácskonfigurációkba belehelyezni, hogy valami elsődleges összkép kialalkuljon hogy pl. az "erőket" milyen egyszerű algerbai/geometriai okok vezérlik az egyes alterek exponensgörbületei között..


    A gyorsabban haladó proton idő altere emelkedni kezd, olyan mintha a múltba menne vissza , mivel a lassabban haladó protonhoz képest újra időt venne igénybe hogy őjra a jelenjévé váljon így kvázi az alternatív jövőjévé is válik egyben.
    Utoljára szerkesztette: TOR-rent, 2019.08.28. 12:27:20
  • defiant9
    #637
    "Most nem házfelépítős elmélet van, hanem sötét anyag megtalálós."
    A sötét anyagnál hány talákozás van?

    "azt a helyet ahol 3szor találkozik egyenesként és egyszer görbeként önmagával PROTONnak nevezték
    míg amikor 4 azonos állásban görbe Neutronnak , míg e két konfiguráció tömegre azonos , mindkettő a "jelen"-t képviseli

    Miből következik hogy ez nem fordítva igaz? (3 a neutron, 4 a proton)
    A detektált új részecske (Higgs-bozon) hány találkozási pontnál jelenik meg? Meg tudnád adni hogy hány találkozási ponthoz milyen megfigyelt részecskék tartoznak?(ez ugye a 4%,+antirészecskék is).
    Mi a különbség a proton és a felgyorsított proton között görbe szinten? Hogyan tárolják az impulzust vagy akár a hőmérsékletet a görbék?
    Mi történik a görbületekkel ha ilyen protonokat ütköztetünk, a keletkező nagyszámú részecske görbület hogy jön létre? (ide rakhatnál akár egy animGIF-et elég csak 2-3 részecskével)
  • SODRAAS
    #636
    Én tudom a választ. Mindegy hány dimenziód van, nem tudod mérni, hiszen távolság nem létezik, ugye? :)
  • TOR-rent
    #635
    A fő kérdés tehát nem az hogy "minek kell" mérni, hanem hogy hányas számú dimenzióról van rá lehetőséged mérni vagy látni?

    Ez egy nagyon egyszerű egzakt és amint látható kardinális kérdés, nagyon egyszerű egzakt választ szeretnék rá csak mindösszesen.
  • TOR-rent
    #634
    Majdnem jó az elképzelés már .. ehelyett : a részecskék az egyetlen dimenzió önmetszéspontjaiban manifesztálódnak... a 4 pszeudodimenziós tér amelyben az 1 abszolút dimenzió manifesztál a harmadik önmetszés után manifesztálódik... mi emberek itt a három metszéspont miatt létrejövő 4 dimenziós kereszteződések mentén élünk , körülöttünk és bennünk az egyetlen dimenzió önmetszéspontjai hoznak létre különböző "részecskéket" és az egymás közti görbületi exponens határozza meg azt hogy miként viselkednek egymással akkor, ha csak 3 pszeudo dimenzió áll rendelkezésedre a megfigyelésükhöz és emiatt a metszésgörbületek sajnos kénytelenek mozgási koordinátává projektálódni. Ha innen a <4 tér , de 3.x dimenziózól figyeljük az eseményeket.
  • TOR-rent
    #633
    Annyi volt csak a kérdés, hogy hány dimenzióra van szükség ahhoz hogy tudjál mérni egy kört..

    Hogy lesz a válasz _0.x_ hogyan történik hozzá ez az extrapoláció hogy görbül hozzá a "téridő", én csak egy számra lettem volna kíváncsi... Eddig hallottam már előbb _2_ -t ... majd _3_-mat Sequoyah-tól, most meg ez a "0.x" ..

    Mindegyiket jegyzőkönyvbe vettem..

    Most akkor melyik a frankó válasz? És miért?

    Tehát a kérdés hogy erről a _0.x_ dimenzióról , ha odaextrapolálod magad valahogy akkor onnan látod-e vagy tudod-e mérni "matematikailag" a kört?
    Utoljára szerkesztette: TOR-rent, 2019.08.28. 02:06:35
  • noland
    #632
    Köszi! Mérni képes voltam, látni az eseményhorizonton láttam ill. a dimenziók közti térben is. Kérdés, hogy minek látni, ha meg tudod mérni, vagy minek mérni, ha látod?
  • TOR-rent
    #631
    Tehát neked a _0.x_ dimenzió a válaszod arra, hogy hány dimenzió szükséges ahhoz hogy mérni és látni légy képes egy 2 dimenziós kört felülről? Vagy csak mérni volnál rá képes az adott szituációban?

    Ezt jegyzőkönyvbe veszem.
  • noland
    #630
    A szituációnak szántam :)

    Van egy 0.x megoldás , az adja a legegzatabb eredményt, valójában extrapoláció. Ahogy a neutroncsillag magjában a térgörbület konvergál a tengellyel.
  • TOR-rent
    #629
    Én vagyok az óvóbácsi, engedjétek meg hogy bevezesselek benneteket a tudomány óvodájába.