882
  • TOR-rent
    #718
    Nem nem, nem, a sugara 3,14 szorozd csak fel gyorsan 2rPivel <=====3
  • TOR-rent
    #715
    A pöcsömet.
  • TOR-rent
    #713
    "nyitottabban állsz mások ötleteihez"

    ötleteket szívesek várok ha nem az alább cáfolt bullshit-tengerben írodtak, amit még mindig "elfogadott" "tudomány"nak tekintesz. Még ezek után is
  • TOR-rent
    #712
    Bár bocs hazudtam : a rózsaszín teknősszart mint lehetséges megoldást más hozta fel m
  • TOR-rent
    #711
    Szállj már le rólam! Mondjál akkor te is valami megfejtést.

    @SODRAAS : nem akarom. Ez nem a rólam szóló topik. Még csak nem is az elméletemről szóló topik. Bár rajtam kívül egyetlen konkrétumot sem hallottam még eddig senkitől.
  • SODRAAS
    #709
    Nem akarod, vagy nem tudod? ;)
  • TOR-rent
    #708
    Nem. Ez a Sötét Anyag topik. Itt leginkább ezt próbáljuk megfejteni. Ezzel szorosan de minimum részről érintő témákkal kapcsolatban szívesen adok választ. Vagy legalábbis megpróbálok kielégítő, érthető választ adni.
  • SODRAAS
    #707
    Most komolyan. Megkérdezhetem hány éves vagy?
  • TOR-rent
    #706
    XD
  • TOR-rent
    #704
    Ha nem értesz ezzel egyet tiéd a lehetőség, hogy bemutasd a tisztelt publikumnak, hogy hány dimenzió kell hozzá hogy mérni tudjál egy kört. Én meg bekészítem a pop-cornt.
  • TOR-rent
    #702
    Bocs nem is rád értettem, én is hajlamos vagyok általánosítani, mások is elkövetették ezt a hibát ebben a topikban amikor az én 100%-os algebrailag levezetett cáfolásomat, helyből egy n+1 - edik agymenésnek tartották. Az elmélet alapja egy új dolog a tudományban. PI = 2->4

    a továbbiakban bizonyított tény súlyos következményekkel, tovább sem kell menni az Ábel díjig. A többi már csak hab a tortán. Onnantól már valóban "csak" egy sejtésről beszélhetünk, és nem beszélhetünk továbbá semmilyen mai tudományról se matematikáról és főleg nem fizikáról.

  • SODRAAS
    #701
    Mikor mondtam én olyat hogy intelligens vagyok? Kérlek mutasd meg! Nem magamra gondoltam, nem mindenki olyan beképzelt ám mint amilyennek te tűnsz :)
  • TOR-rent
    #700
    Ha valóban olyan "intelligens"-nek hiszed magad akkor csak olvasd vissza miket írtál eddig.
  • SODRAAS
    #699
    Na látod, ez a mérhetetlen nagyképűség, amit szinte csak gyerekek gondolhatnak komolyan, felnőttek maximum viccből irnak, mondanak ilyesmiket, de valóban intelligens emberek meg soha. Ezért nem is lehet komolyan venni :/
  • TOR-rent
    #698
    Nem vagyunk egyformák. Én szeretném ha tudná országvilág, hogy jelenleg egy bullshit-tengerrel próbálkoznak, áltudományos módszerekkel keresik a Sötét Anyagot. Valamint, hogy ezzel a fajta "tudománnyal" még alapvető VALÓDI összefüggéseket sem fognak találni soha.
    Ha valaki tud rá választ adni az maximum még én lehetek, ha előbb megkapom az ehhez $zük$ége$ támogatá $OKAT!!
  • SODRAAS
    #697
    Jó akkor mondom:én nem ugyanazt gondoltam volna, nem ugyanaz lett volna az első, ami eszembe jut, főleg, ha egy egy olyan kezdetleges, lyukas, ellentmondasokkal téli elmélet van a tarsolyomban.
  • TOR-rent
    #696
    Igen, ez jogos de a lentiek után most mond azt hogy te, nem ugyanazt gondoltad volna, nem ugyanaz lett volna az első ami eszedbe jut erről az egészről. Az hogy én leszóltam, "tudományt" annak az a nyomós oka van amit utána be is mutattam.
  • SODRAAS
    #695
    Itt csak te szóltad le a tudományt, meg te cafolgattad es senki nem értett veled egyet. Amúgy meg úgy rontottal ide be, hogy:
    "öcsém ezek eddig is nagyon hülyék voltak, de most már tényleg elment még a maradék józan eszük is."
  • TOR-rent
    #694
    Melóba vagyok. A modorom csak azután változik amikor egyesek még próbálkoznak itt védeni egy alább már több ponton halálra sebzett tudományt. És még mindég nem hajlandók a felvázolt logikai modelben keresni velem együtt a választ.

    Sőt modortalanul leszólják minden idők első tudományos felfedezését, meg a téma helyett személyeskednek.
  • SODRAAS
    #693
    Figyu, mi próbálunk segíteni, de így nehéz ám. Nem látod be, hogy valami nem oké? Hol vannak a barátaid? Miért nem vagy iskolában vagy melóban? Nem lennél egy elcseszett gyerek, de a modorod miatt egyre kellemetlenebb helyzetbe hozod magad :(
  • TOR-rent
    #692
    Elégtelen. Leülhetsz. Következő versenyző? Sequoyah?
  • SODRAAS
    #690
    Jól van Janikám, majd, ha nagy leszel és leszállsz a magas lóról aztán hajlandó leszel gondolkodni, nem csak fantáziálgatni, és kicsit nyitottabban állsz mások ötleteihez meg véleményéhez akkor majd talán megérted a sok baromságot ;)
    De eléggé szét offoltuk a témát, szóval nyugodtan nyiss egy új topikot és kezdjél tiszta lappal beszélgető társakat keresni. Ígérem ott leszek ;) és az én szavamra adhatsz!
  • TOR-rent
    #689
    Nem mindenki "okos" csak még az alábbi kérdésre sem tudtál helyes választ adni. Sőt te semmilyet se. Ennyit rólad.
  • TOR-rent
    #687
    Helyes választ senki nem adott. A helyes válasz a 3.14'" körüli
    Ne is linkeljél mert egytől egyig baromságokat hordanak össze ezzel kapcsolatban. Sehol nem írják hogy a törtétékű dimenzióban élünk és hogy ebből a 3 egész és a 0.x adja ki az időt. Mindenhol valami óriási baromságot állítanak ezzel kapcsolatban és valami óborzalmasan nagy krix-krax rendszer áll mögötte a TUDÁS ALAPJAI NÉLKÜL. Meg vektor-trezor-skalár állatságokkal próbálják hipotetizálni a gravitácijót ..
  • SODRAAS
    #686
    Na ugye mennyi választ kaptál, akkor meg nem mond, hogy senki nem tudott válaszolni.
    A 3 Térbeli dimenzió plusz az idő dimenzió, ezek nem különböző fajták csak mások a koordinátái, de had ne keljen ezt magyarazgatnom meg linkelgetni a Wikipédia meg hasonlókat, keresd ki magadnak, ha nem világos,én nem akarlak meggyőzni semmiről, nekem aztán tök mindegy hogy értelmezed a világot, csak az elején érdekelt a te nézőpontod is.
  • TOR-rent
    #685
    Összegzem milyen válaszokat kaptam eddig :

    Sequoyah: "2" aztán "3"

    Egyik sem jó, 2 kevés, 3 is kevés. 2.x elég hogy mérd, de nem elég, hogy lásd. 3.x elég hogy mérd is hogy lásd. Ez legyen 3.14 (Speciális PI Dimenzió Elmélet)

    A te válaszodban a "4" már sok, is meg kevés is , mert: egyrészt ennyi teret nem tudunk összeszámolni, másrészt pedig "4" egész térben meg megintcsak nincs időd, hogy mérd.

    Majd idehoztad _valahogy_ hogy 3 egész tér meg valami idő de nem adtál rá magyarázatot hogy nálad az idő az miben különbözik a tértől. Meg se próbáltad nekem , óvódásnak elmagyarázni hogy nálad ez hogyan keredik ki . Hogyan számolsz össze körtét az almával.. "idő" fajta dimenzijót a "tér" fajta dimenzijóval ?

    Ne is follyál bele amúgy, mert óriási baromság az álalam felvázolt modell helyett akárhogyan kontraktálgatod meg tologatod az én magyarázatomhoz képest egy borzalmasan nagy blődség.
    Utoljára szerkesztette: TOR-rent, 2019.08.29. 12:00:00
  • SODRAAS
    #684
    Veled élőben már nem beszélget senki gomdolom, hogy ennyire vágysz a társaságra. Változtatni kellene a stílusodon és akkor lennének barátaid, szerintem egy próbát megér ;) mondjuk akinek ekkora az Egója annak nagyot kell esni, fajdalmas lesz, de jobb lesz mindenkinek. Vagy neked ez a fajta élet jön be?
  • SODRAAS
    #683
    De hogy lehet valaki ennyire, hát hogyismondjam ilyen :) hogy persze mindenki hülye aki szembe jön az autó pályán?
  • TOR-rent
    #682
    A kérdésem még mindig áll feléd is , és várom a további kérdéseket, és a válaszokat a többi versenyzőtől is.
  • SODRAAS
    #681
    Jé most látom, hogy a hozzaszolasod, amit linkeltel, az szinte szóról szora ugyanaz, mint amit én válasznak adtam a körös körül járt kérdésedre, csak nekem nem fogadtad el :D vagyis többször hazudtad, hogy nem kaptál rá választ pedig kaptál eleget, még a sajatodat is :D
  • TOR-rent
    #679
    Rebeka te csak hallgass amikor a lapítottál minden kérdésnél főleg

    a hány dimenzió kell hozzá hogy mérni tudjál egy kört?

    címűnél, ajánlom figyelmedbe.
  • TOR-rent
    #677
    "Akkor meg segíts már szerencsétlen tudós társadalmon"

    Ez történt éppen.

    "és nekik magyarázd ezeket a szikla szilárd alapokat."

    Megtörtént.

    "Csak még gyakorold a szovegertest"

    Csak még gyakorold te is a szövegértést !


    " es a valasz adást mert el fognak zavarni, ha csak terelsz, ignorálsz, meg olyanokkal jössz, hogy ezt még nem tudom meg talán egyszer jó lesz valamire meg hasonlók. "

    Csak még gyakorold a szövegértést, meg hogy ki kit fog elzavarni. Meg hogy mire lesz még jó az Ő "elfogadott" modelljük" _majd_ , _talán_, _egyszer_ , meg hasonlók..

    "menj egy szinttel feljebb,valódi tudós és intelligens emberek nyitottak az újra és objektíven tudják vizsgálni az elméleted, meg talán könnyebben meg is értik "

    Ennél ovisabb nyelven már nem tudtam feltenni a kérdést, amire nem tudtál válaszolni. Bukta. Elégtelen. Maradsz a bölcsiben és amíg meg nem érted, addig loop-olva ott is maradsz.
  • SODRAAS
    #676
    Akkor meg segíts már szerencsétlen tudós társadalmon és nekik magyarázd ezeket a szikla szilárd alapokat. Csak még gyakorold a szovegertest es a valasz adást mert el fognak zavarni, ha csak terelsz, ignorálsz, meg olyanokkal jössz, hogy ezt még nem tudom meg talán egyszer jó lesz valamire meg hasonlók.
    Amúgy meg nem ma született az elméleted, ha jól emlékszem, szóval most már eredj a nagyok közé mert mi ovisok nem vagyunk méltók a tudásodra. Rajtunk tesztelted, sajnos nem jött be, menj egy szinttel feljebb,valódi tudós és intelligens emberek nyitottak az újra és objektíven tudják vizsgálni az elméleted, meg talán könnyebben meg is értik ;)
  • TOR-rent
    #675
    Mindannyian ovisok vagyunk és együtt ülünk itt most az oviba még ha én is vagyok az óvóbácsi. Valahol el kell kezdeni, és errefelé gondoltam már csak betévednek olyanok is akik tudnak kezdeni, ezzel a még ha nem is a mindenség elméletével, de annak a legelső verziójával, amit már oly régóta keresnek. Eddig a közelében sem jártak. Nem voltak meg hozzá a szükséges, egyszerű logikai alapok sem.
  • SODRAAS
    #674
    Nem kell muszáj ám mindig bebizonyitani, hogy igazam van. Mikor írom, hogy nagy az Egód egyből írod, hogy nem is mert a tudósoknak nagy pedig ők mind hülyék :) aztán mikor írnom, hogy ovis vagy, akkor meg:Nem is, te vagy az ovis :D

    Na, de viccet félre téve, ha ennyire biztos vagy a nagy felfedezesedben, meg, hogy annyira egyszerű, csak józan paraszti ész kell hozzá (bár szerintem még itt is vagyunk páran, akiknek nem teljesen tiszta), akkor miért itt nekünk akarod bizonygatni, hogy ez a világ mindenség elmélete? Miért nem fordulsz vele komolyabb helyre? Így nem lesz Nobel, elnézést Ábel díj.
  • TOR-rent
    #673
    Te erősködsz mint egy ovis, hogy van még "elfogadott" meg "tudomány".. Én erre jövök egy roppant egyszerű magyarázattal , hogy ilyen Lorentz-kontrakció meg skalár-trezor-vektor-baromságok helyett egyszerűen a dimenzió fogalmát kell kettészedni tört-egész típusokra.

    Honnan jött az ötlet?

    Egyszerűen csak józan paraszti és immár végre LOGIKÁVAL végig-gondoltam ezt az egészet, helyettük..

    Vagy a fáradtságot nem vették hozzá, vagy tényleg ennyire h*lyék ezt már sose fogjuk megtudni, de nem is érdekes.

    Ők még végig se gondolták ... A PI fogalmát sem értették még meg , nem a valóság talajáról , hanem egy "logikai" fellegvárból kezdék el építeni a "logikai" kártyavárukat.. Most ez leborult, de nem kicsit, hanem nagyon...
  • SODRAAS
    #672
    De én nem is állítottam, hogy bármire is lenne magyarázatom, vagy válaszom, te erősködsz, mint egy ovis, hogy, ha majd te megmondod akkor én is :P ezért kénytelen voltam valamit írni, mert érdekelt mi zajlik a fejedben. Amúgy tényleg, honnan jött az ötlet?
  • TOR-rent
    #671
    Köszönön én is csak ennyit akartam, én már a topik elején elmagyaráztam hogy az idő az tört és a tér az egyenes dimenzió te pedig nem tudtál még egy konkrét számot se mondani az "elfogadott" "tudományoddal" erre az egyszerű kérdésre SEM.
  • SODRAAS
    #670
    "UTÁNA elmagyarárázhatom én mit szeretnék mérni" Ennyit a szavhihetőségedről :D köszönöm csak ennyit akartam ;)
    Amúgy eddig még nálad is dimenzió volt az idő csak görbe. Saját iromanyoddal sem vagy tisztában.
  • TOR-rent
    #669
    "és ha az idő is dimenzió, akkor 4."

    ezt nem értem, hogyan akarod te az "idő" "dimenziót" összekeverni a "tér" "dimenzió"-kkal ?? Almákat akarsz a körtével összeszámolni?

    Ha pedig 4 "dimenzió" kell hozzá akkor légy oly szives most benézni a szobád csücskébe és számold már össze onnan hány darab él fut ki és ha több mint 3 akkor csinálj már róla egy fotót mert érdekes építészeti megoldás lehet, főleg ha mind a 4 derékszögben áll !