6823
Egosoft X4
  • TokraFan
    #459
    Nem jól emlékszel. A cockpit-et kivették valóban, egyszerűen azon okból kifolyólag,hogy tonnányi hajót lehetett irányítani, és mindegyikhez egyedi cockpit-et gyártani brutális meló lett volna. Az pedig még rosszabb, ha 80 féle repülhető hajóra van 4 féle cockpit. Viszont belső nézet továbbra is volt, sőt, az volt az alap! Csak nem volt "pilótafülke" -ami kitakarja a fél képernyőt-, de ott volt a HUD! Ha csak külső nézet lett volna, én sem bírtam volna 5 percnél tovább.
  • TokraFan
    #458
    X3-ban nem hagytad bekapcsolva az Auto Aim-et? :-D

    "Továbbá űrállomások - az X2-ben szintén megvolt az a személyes szféra, hogy megközelítettél egy űrállomást, és az hirtelen hatalmasnak tűnt. Átmentél a kapuján és bekerültél az állomás terébe

    Na ez az, amit én is nagyon hiányolok. A mai játékokban egyáltalán nincs meg az érzés, hogy "reálisan" megérkezek és dokkolok. Csak repülj oda akárhogy, tolatgass össze-vissza és kész. Nincs monumantális jellege az egésznek. Teljesen irreal. Most bízom abban a videók alapján, hogy rendesen lehet majd dokkolni, szerencsére úgy tűnik, ezt az ikonos hülyeséget kivették az XR-ből. A dokkolást az Rebirth pont nem orvosolta, csak rontott még rajta egy sort.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.17. 01:00:17
  • RJoco
    #457
    Köszi!
    Ezt furcsállom én is.
    Általában elővásárlásnál a normál verziós játékokhoz is szoktak adni valami pluszt. Az extra verziókhoz meg mondjuk ingyenes dlc frissítéseket.
    De itt semmi ilyet nem látok. Csak a festést.
  • paj01
    #456
    Na es mi van a cockpit nezettel? Furcsa, hogy nem is emlititek. En X2-ben imadtam, hogy minden hajonak meg volt csinalva. X3-bol meg ha jol remlik total kivettek, legalabb is en emiatt nem is jatszottam vele 20percnel tobbet.
    Csak kulso nezet volt amennyire tudom, ez nekem total hazavagta az egesz elmenyt. Nem is ertem, hogy lephettek ezt meg...
  • tomonor
    #455
    Igen, az X2 érzését át kell élni és az úgy a legélvezhetőbb, ha akkor teszed, amikor kijött a játék. Régi, és ezt érezteti is veled sajnos, nem úgy mint az X3 bármely része, legalábbis grafikailag.

    Nem akarok hülyeséget írni, szóval előre jelzem, hogy magamból kiindulva jellemzem a játékokat most.

    Talán úgy jellemezhető leginkább az X2 érzésre az X3-mal szemben, hogy minden arányosnak és monumentálisnak tűnik. Az X3-nak volt egy érdekes sajátossága - bármely hajót irányítottad, legyen az M5 vagy M1, nehezen volt értelmezhető a különbség. Ha szembe jött veled egy Discoverer, abból te legtöbb esetben csak annyit érzékeltél, hogy a GUI mutatta a Discoverer körül a keretet. Ha 1km-en belül járt, még látszott is, viszont picike volt és nagyon könnyen kicsúszott a képernyőről. Gondolom ez így "valósághű".

    X2-ben ezzel ellentétben minden nagynak és személyesnek tűnt. Emlékszem, még mikor a Simulator opciót próbálgattam az elején adott volt a Novád, és rengeteg Xenon hajót küldött ellened a játék. És a dogfight ott úgy volt érzékelhető, mintha egyenesen a Star Wars egy részéből vágták volna ki: a kis hajók 500 méteren belül üldözték egymást és meg kellett küzdeni azért, hogy el is találd a célt, nem úgy, mint az X3-ban, hol elsuhant a hajó és te utána lőttél japán árkád módra milliónyi lövedék spam-et, remélve, hogy az egyik erősebb lövedékbe belefordul az NPC. Persze ez általánosítás, de túlnyomórészt ez érzékelhető az X3-ban.

    Továbbá űrállomások - az X2-ben szintén megvolt az a személyes szféra, hogy megközelítettél egy űrállomást, és az hirtelen hatalmasnak tűnt. Átmentél a kapuján és bekerültél az állomás terébe (mely minden állomástípusnál máshogy volt kialakítva), ahol meg kellett keresned a dokkoló platformot. X3-ban ugye túlnyomórészt a kar rendszert használták az állomások, nagyobb állomás esetében pedig volt egyetlen valós dokk, mely túl szűknek tűnt.


    Ám. Ezeket, amiket leírtam az X-Rebirth játék már "orvosolta", tehát az X2 atmoszféra már adott. Tehát amit Bernd mondott, az az X-Rebirth féle játékmenet az X3 jó tulajdonságaival karöltve lehet.
  • Jóózsf István #454
    Állítólag: 79.99 € for the Collector's Edition. 49.99 € for the normal edition.
    Magyarán; Csak a gyűjtőire jön 5 ajró pluszba! Nem túl nagy üzlet...
  • Jóózsf István #453
    Én sem örültem amikor hazavittem a ribörszöt, bekészítettem a joy-omat ugyanúgy, mintha csak X3-aznék, de egy óra múlva már a polcon volt az eszköz, mert lehetetlen volt kezelni vele a játékot. Még most sem áll kézre a menü, de személyzetet marhagyorsan tudok újraverbúválni a 2,5,1,6,3 gombokkal.
    Valahogy mintha a statisztikai adatokkal is szűkebben bánna mint elődei. X3-ban sokkal egyértelműbb volt, hogy egy gyár miért nem termel. Persze sokat segített, hogy dedikált hajókkal dolgoztak. Még most sem értem, hogy: Ha van öt gyáram, (ebből három Devríben!) ami termel scanning array-t mégsincs sosem elegendő a Cantheran hajógyárban!

    X2. Hááát. Az a helyzet, hogy én azzal kezdtem az X pályafutásomat, nem is olyan nagyon régen (Már kint volt az X3 TC is) de nem jutottam messzire vele. Kicsit túl bonyolultnak tartottam, aztán ránéztem a TC-re és persze a fejlettebbsége meggyőzött. Aztán azt is megszoktam, hogy ezek a játékok ilyenek mechanikailag. ez a varázsuk. Így nekem az a mondat, hogy az X2-höz hasonlítható, nem sokat mond.

    Két hét! ("két hétig. Kééét hééoáítig. kéoát héáoétioáég")
  • TokraFan
    #452
    Ha már UI, akkor nálam az X3 Reunion volt a csúcs! Nekem az állt kézre legjobban, a TC-t már nehezen szoktam meg, Rebirth-öt meg semennyire sem. Az X2-nél az volt vele a gondom, hogy a menü kitakarta az egész képernyőt. Persze az nem hasonlítható 1:1-ben, mert nagyon régi már.
  • tomonor
    #451
    Ehhez a kérdéshez fel kell tennünk a kérdést: miben különbözött a Rebirth az X3-AP-tól? Miben volt jobb és rosszabb az egyik a másiknál.

    Csak az a gond, hogy ízlések és pofonok alapján mindenkinek más az ízlése.
    Én például eleinte nehezen (sőt, még most is) nehezen azonosultam Rebirth-el, de nem azért, mert nem találták el benne a hangulatot. Talán nekem a legnagyobb problémám vele a kezelőfelület felesleges átalakítása volt. Majdnem minden máshogy működött Rebirth-ben, mint az X3-ban. Néhány dolgot pedig extra idegesítővé varázsoltak a UI által: kis sarokmonitor animációval (eleinte), kötelező kurzor használat a legtöbb menüben, illetve a nehezen értelmezhető átalakított működése a játéknak, melyhez rösteltek készíteni oktatói anyagot, sajnos.

    És nem akarom előhozni, hogy bezzeg az én időmben, de sajnos valóban úgy van, hogy bezzeg az X2-ben sikerült összeütniük egy olyan tutorialt, amely a bonyolult dolgok alapjait is takarta.

    -

    Bernd szerint az X4 leginkább az X2-höz hasonlítható jelenleg. Gondolom ezt inkább a játék általános atmoszférájára gondolta, de szvsz az a jobbik irány.
    Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.11.16. 00:56:00
  • Jóózsf István #450
    Remélem jóval drágább lesz! Ha értjük hogy gondolom!
  • kisiku
    #449
    Szép napot Urak! Na, ismét itthon vagyok. 1 hónap csodás Kenya és egy gyűrű a párom ujján. Jövőre ismét megyek, és akkor a gyűrű végleges lesz. No, első dolgom az volt ma, hogy megrendeltem az X4-et, úgyhogy most már én is várom. Aztán meglátom. Házasság után nem biztos hogy fogok játszani. Lesznek fontosabb dolgok is. De a lényeg, hogy boldog vagyok és lett egy új családom abban a csodás országban.
    Csak ennyit akartam egyelőre. Végigolvasom az írásaitokat, aztán csatlakozom.
  • RJoco
    #448
    Én sosem sütöm le a szemem, ha szóba kerül a téma.
    Én szeretek játszani, számomra ez örömet okoz és nem is áll szándékomban lemondani róla. Soha.
    Akik ismernek elfogadják, a többiekkel meg nem muszáj találkoznom.
    De, ha nem hagynak, akkor Mamba Raider-rel megyek nekik

    A megjelenés utáni ár vajon mennyi lesz?
    Steam-en most 50 euró elővásárolva, viszont erre nem látok semmi extrát, ami az elővásárlásért járna.
    A hajó festések meg annyira nem vonzanak, hogy annyival többet adjak érte.
  • Jóózsf István #447
    "Gee so if mid 30's is old then there aint no hope for me then I'm a fossil or dinosaur! I'm double your age and I still get excited about new games as not much more to get excited about at my age"

    Ez a játék vonzza a "felnőtt" embereket! Már ő is csúcstartó lenne ebben a fórumban. Ilyenkor az jut eszembe, hogy amikor őszinteségi rohamom van, akkor nyíltan (szemlesütve) vállalom "idegenek" előtt, hogy szoktam efféle játékokkal játszani. De egyre inkább azt érzem: Ez természetes!

    Itt egy nagy kérdés lóg a levegőben: Mennyire kanyarodtak vissza az X3-hoz és/vagy mennyire újítottak. Hiszen a Ribörsz kész lett (!!!) Tulajdonképp, "csak" át kellett berhelni vulkánra. Meg amit még nem tudunk... De már csak 15!
  • TokraFan
    #446
    Remélem "apró simítás" alatt most nem azt kell érteni, hogy félig sincs kész a játék.
  • tomonor
    #445
    A Rebirth-t is más a Terran Conflict megjelenése után nemsokkal beharangozták, csak akkor még úgy, hogy nem X játékokat fognak többé csinálni, hanem független űrszimulátorokat (persze nem így történt szerencsére). Az pedig 2009 körül történt, tehát ahhoz képest az X4 fejlesztése ideje nem is sok.

    Bár azt hozzá kell tenni, hogy elég szorosan a Rebirth-ön és a Rebirth VR-on alapul a játék majd, szóval mégiscsak elég hamar elkezdődtek azok a fejlesztések. Tavaly is már azzal dicsekedtek a második stream során Berndék, hogy a játék már funkcionálisan játszható, csak a simítások vannak hátra.
  • TokraFan
    #444
    Sejthető volt...A rebirth katasztrofális fogadtatása után nem nagyon volt más választásuk, mint belekezdeni egy X4-be, ha nem akartak csődbe menni.
  • Jóózsf István #443
    Ezzel szerintem nem leszel sokáig csúcstartó. Az enyémet is egy nap alatt döntötték meg.

    Más: Gondoltuk volna, hogy három éve Foglalkoznak az Alapokkal?!?
  • tomonor
    #442
    Hát, itt saját magam felől tudok nyilatkozni a magyarok oldaláról.

    2006. májusában volt teljes játékként mellékelve az X2 The Threat a Gamestar magazinban, ott ismerkedtem meg a szériával és azóta játszom vele aktívan. Akkor 14 éves voltam.
  • TokraFan
    #441
    A másik vége attól függ, hogyan nézzük...Mert apuci oda tudja ültetni a gép elé a 2éves gyereket is. Kicsit nehéz meghatározni, mert kisgyerekek is tolhatnak X-et, de csak ha a szülő előtte megvette nekik, mivel nincs CC-jük. Szerintem 6-7éves lehet a reális.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.13. 16:40:55
  • Jóózsf István #440
    "Hi All,
    I am now 83 Years old.
    I started playing the X Series in Year 2004. Wow! What an exciting time over the years playing such a vast and diverse game. I have been helped by many
    excellent Forum Players who willingly give their time and skills to help others.
    Really looking forward to X4 Foundations.
    Cheers - Watch your six."

    Eddig ez a rekord. Vajon mennyi lehet a másik vége?
  • tomonor
    #439
    Mi itthon rúgtunk be

    Rengeteg jager és kőbányai sör adja a hangulatot November végéig.
  • kisiku
    #438
    Tök jó így elvitatkoztok hogy milyen egy még meg nem jelent játék, miközben én be vagyok rúgva a hazámtól kb 12 ezer kilométerre :)
    Azta rohadt, nem gondoltam volna hogy a gin kólával iható...és mindez 30 fokban.
    Bocs, még pár nap és otthon vagyok.
    Alig várom hogy hazaérjek.
    Bocs, off topic+ berúgás. Phew...
  • TokraFan
    #437
    De, pontosn így van, csak szerintem ez nem igazán értelmes megoldás.
  • PiszkosFred
    #436
    > Elite ott van elrontva, hogy csak szomszédos rendszerekbe ugorhatok egyesével, aminek semmi értelme, ha a hajó egyébként rendelkezik elegendő üzemanyaggal mondjuk 5 rendszernyi távolságra. Az is irreális, hogy akkor miért kell közben megállnom másik 4 rendszerben? Mindezt ráadásul kézzel, még egy autopilot sincs. Ennél az X3 is okosabb volt már.

    Nem ertek hozza, de nem lehet, hogy Eliteben hiaba lenne naftad boven, ha az FSD-t csak X tavolsagu "szomszedba" tud ugrani. Amely szomszed ugyebar lehet 7 fenyevre es lehet 60-ra is, feleszereltsegtol es rakomanytol fuggoen (es akkor a neutron csillagos torpedo effektet nem is szamoltuk). Minel jobb az FSD, minel tobb a tuning (esetleg minel kisebb az ossztomege a hajodnak), annal tavolabbi szomszedba ugrasz, uzemanyag mennyisegtol fuggetlenul. Ugorhatsz te egybol az 5 rendszerre levo celpontra egy konnyu hajoval es jobb FSD-vel, ahogy elerhetsz oda 5 ugrassal is egy nehez hajoval es gyenge FSD-vel.
  • TokraFan
    #435
    Ezzel nincs baj, de ez csak egy elvi magyarázat, viszont a gyakorlatban mégis úgy működik, hogy fogod magad, és belépsz a hipertérbe (Stargate-ben is, meg szinte minden scifi-ben így van, nem mintha ez lényeges lenne). De nem cikázik ott sehol egy "cérna" az űrben, amit előbb el kell érni és "bele kell menni".

    Mindegy egyébként, ez a legkevésbé fontos a játékban. Highway ide vagy oda, ha a játék egyébként jó lesz és folytatja az X3 irányt, akkor az is meg fog békélni ezzel, akinek egyébként nem a szíve csücske.
  • tomonor
    #434
    A Highway-ek védelmére, így belegondolva a Star Wars univerzumba is (kánon szerint) Highway rendszer van (Hipertér), azzal a különbséggel, hogy azt nem mesterségesen alakították ki, hanem a természetes körülmények (bolgyók, csillagok, egyéb gravitációval rendelkező testek), melyet muszáj követni a hajóknak, különben ütköznek. Bárhonnan ugorhatsz, viszont ha nem követed az előre felfedezett és kikalkulát folyosókat, akkor kellemetlen meglepetésben lehet részed.
    Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.11.09. 22:22:12
  • TokraFan
    #433
    "Elite-ben sem tudsz átmenni SC-ben egyik rendszerből a másikba. Hiába van csak 4 fényévre mondjuk. Ugrani muszáj."

    Ez egy szimpla tech korlát, a játékmotor csillagrendszereket tölt be egyesével, tehát ugrás nélkül azért nem járható át, mert az ugrás alatt tölti be a másik rendszert. Elite ott van elrontva, hogy csak szomszédos rendszerekbe ugorhatok egyesével, aminek semmi értelme, ha a hajó egyébként rendelkezik elegendő üzemanyaggal mondjuk 5 rendszernyi távolságra. Az is irreális, hogy akkor miért kell közben megállnom másik 4 rendszerben? Mindezt ráadásul kézzel, még egy autopilot sincs. Ennél az X3 is okosabb volt már.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.09. 17:22:10
  • dimre
    #432
    kicsi off a számok tengerében, valamilyen cikkben olvastam, vagy láttam, mindegy, reálisan ~574km/s szökősebesség kellene ahhoz, hogy el tudjuk hagyni galaxisunkat a Tejút-rendszert.
  • RJoco
    #431
    Vicces, hogy realitási gondodban egy nem reális dologra vágysz.
    Ennyi erővel legyen P2P hajtómű a hajón és ugorjunk egy szempillantás alatt a célpontra. Sokkal több idő jutna a játékra és kevesebb az üres, de remélhetőleg látványos közlekedésre.
    EVE-Online-ban szintén kapuk vannak. Sőt, ott egyáltalán nem tudsz eljutni egy általad kiválasztott üres térbe, mert csak jelekre lehet ugrani. Ha eléggé lemeríted a kapacitort, akkor nem ugrasz teljes távot, így eljuthatsz a köztes térbe, de amúgy igencsak lassan (bár AB-vel lehet 1000 fölött is menni, csak kérdés meddig).
    Elite-ben sem tudsz átmenni SC-ben egyik rendszerből a másikba. Hiába van csak 4 fényévre mondjuk. Ugrani muszáj.
    És van olyan állomás is, amihez másfél óra az út (Hutton Orbital). L-es hajóval nem is tudsz dokkolni rajta.

    Mondjuk az tény és való, hogy mehetnének sokkal gyorsabban is a hajók, de valószínű játékmechanikai akadályai vannak.
    Space Engineers-ben a max sebesség 100 m/s. Fixen ki lehet számolni, hogy mennyi idő, míg elhagyja az ember a bolygót, aminek 40 km-es a gravitációs határa a felszíntől.
    Bár vannak modok, melyekkel lehet gyorsítani, de 1000 fölött már nem viseli jól a motor.
  • Micsu
    #430
    nameg ez nem szimulátor
  • mindero
    #429
    Szerintem élvezhetetlen lenne a játék ha így csinálnák. Órákig kellene a számítógépnek számolgatnia, ha most megnyomom a gombot akkor hol lesz a cél és hol lesz a kiindulópont, hogy ne 10 fényévvel vétsem el a célt.
    Ezek már olyan mértek, sebességek hogy fel nem fogható szinte. Játszani meg nem lehet vele.
  • Jóózsf István #428
    És ha már itt tartunk: "Naponta negyvenezer kilométert utazunk..."
  • Jóózsf István #427
    " Travel Drive meglétével, mely közel Highway sebességekre gyorsít fel SETA-val karöltve. " Megközelítőleg 100'000 Km/h (2742 ms-al számolva) A hold majdnem 400'000-re van tőlünk! NÉGY óra CSŐGÁZON SETA-val!!! (anélkül, ugye 40 óra. Ez kb az Apolló 13 teljesítménye!!!) Látok némi különbséget ez és ez között. Valahogy nem adja ki!
    Vakartam már a fejem, hogy honnan vették ezeket a számokat a játék készítői, és ez nem csak az X-.ekre igaz. A játékok 99% -ban jelen van ez a torzulás. Egy gólyóvihar fps-nél érthető a csalás, mert ott le kell modellezni a terepet. Még a számítástechnika sem tart ott, hogy 1:1-ben lehessen gondolkodni. De "nálunk" azért lehetne kicsit bátrabban dobálózni az értékekkel!

    Értem az okfejtésedet Tokrafan, és ha beleélem magam igazad is van, de kicsit túl szigorú vagy a játékkal szemben. Pares válaszában van legkézenfekvőbb megoldás.

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2018.11.08. 05:59:48
  • tomonor
    #426
    Amúgy csak hozzátenném, hogy teljesen opcionális lesz az X4-ben a sima Highway-eket használni a Travel Drive meglétével, mely közel Highway sebességekre gyorsít fel SETA-val karöltve.
  • Pares
    #425
    "Miért nem állhatok rá egyszerűen az irányra (koordináta), és ugorhatok "fénysebességre" egy arra alkalmas hajtóművel?
    ...
    Sokal életszerűbb egy fiktív hajtómű megléte, ami képessé teszi a járművet arra, hogy _bárhonnan_, bárhova eljuttasa a térben, maximum a hatótáv lehet kérdéses."

    Minden annyira életszerű, amennyire az aktuális univerzum engedi. Az egyik legegyszerűbb, játékon belüli magyarázat, hogy túl költséges/bonyolult/lehetetlen lenne minden egyes hajóba olyan hajtóművet tenni, ami relativisztikus sebességekre gyorsítja, így egyszerűbb kiépíteni utakat, amiket mindenki használhat. Nagyobb távolságokra meg ott a kapuk. A földiek is, akiknek a legfejlettebb a technológiájuk, és több száz éves izolációban éltek az Argonoktól, gyorsítókat telepítettek a Naprendszerbe a Merkúrtól egészen az Oort-felhőig. Azt kár feszegetni, hogy bárminek az X univerzumban mennyi realitása van, mert ízekre lehetne szedni az egész játékot. Az miért nem zavar, hogy a hajók végsebességei még a szuperszonikus sebességeket sem érik el? Egyáltalán hogyan közlekedtek a bolygók között, amikor még csak a kapukat használták? Közlekedtek egyáltalán? Szóval inkább hagyjuk.
    Az Elite pedig egészen más játék, mint az X, lore és technológia szinten is.
  • Pares
    #424
    Csak akkor hülyeség, ha nem vagy tisztában azzal, hogy mi mit köt össze. A kapuk a különböző, egymástól iszonyatosan távoli (csillag)rendszereket kötik össze a galaxison belül, míg a super- és standard highway az egyes naprendszereken belül köti össze a bolygókat illetve a bolygók körüli zónákat...
  • TokraFan
    #423
    X3 kapurendszere sem volt tökéletes, bár számomra navigációs problémát egyetlen percre sem okozott. Ráadásul csak a játék elején használtam, amikor még kapuról-kapura kellett ugrálni egy kis vadásszal, de később már megfelelő rakterű hajóval csak EC kérdése volt, mennyit jump-olhattunk tetszőlegesen akráhova.

    Szubjektív véleményem szerint, a kvázi végtelen világűrben teljesen életidegen az, hogy ha el szeretnék jutni A-ból B-be, akkor előbb valamiféle fix csöveket kell keresnem az űrben. Miért nem állhatok rá egyszerűen az irányra (koordináta), és ugorhatok "fénysebességre" egy arra alkalmas hajtóművel? Az univerzum méreteit ismerve (amit még csak megbecsülni se lehet), akkora terek vannak, hogy bármilyen utazáshoz egy fix telepített "sztráda" használata minden, csak nem realitás, mert lehetetlen behálózni egy ekkora teret. Sokal életszerűbb egy fiktív hajtómű megléte, ami képessé teszi a járművet arra, hogy _bárhonnan_, bárhova eljuttasa a térben, maximum a hatótáv lehet kérdéses. Ezt az Elite-ben kiválóan megoldottak. Csak kiválasztom a célt (csillagrendszert), ráállok az irányra és junp! Ennyi. Akárhol járok, ezt megtehetem! Nem kell előtte odakocsikázni egy random "csőhöz"...

    Eljátszom én a csövekkel is, de mint látható, létezik ezerszer reálisabb és főleg, jobb megoldás is! Dehát kinek a pap, kinek a paplan. :-)
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.07. 19:36:57
  • mindero
    #422
    Mert tök feleslegesek. Ha van FTL féreglyuk.... akkor ki a bánat akarna autópályázni. Így leírva még nagyobb hülyeség :)
  • Pares
    #421
    Jaj, ugyan, miért ne férnének el gyorsító kapuk egy olyan univerzumban, ahol féreglyukakon keresztül utaznak valamint létezik FTL, anti-gravitáció és teleportáció is?!
  • lammaer
    #420
    Mert szerinte vicces... kb azért amiért mások is tesznek mindenféle idézeteket az aláírásukba. Gondolom tőle álandóan ezt kérdezik, hát betette ide igy.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.11.06. 22:56:22