6897
Egosoft X4
  • Jóózsf István #493
    Az ego fórumon azt vallják; Minél kevesebbet látsz belőle, annál jobban fogsz neki örülni, amikor átéled. Avagy: "Azért nem adunk ki videókat, mert nem akarunk spoilerezni!"

    Aki már kifizette, annak ez így rendben is van. Aki meg bizonytalan, az úgyis megnéz néhány jücsüböt!
  • TokraFan
    #492
    Mitagadás, kezd aggasztani, hogy perceken belül megjelenés, és semmi hír a játékról. Kicsit a déjà vu érzés kezd hatalmába keríteni, de remélem, hogy alaptalanul.
  • Although
    #491
    Így múlik el a tegnapunk. :) Nekem az X3 reunion volt az első. Most is emlékszem vettem hozz egy joyt. Emlékszem utána a terran conflict jött. Mindkettő tetszett. Lehet fordítva volt :D soha nem használtam joyt csak ehhez. Aztán jött a Rebirth. Hozva az rpg keveredik egy űrszimulátorral és már élni fog az egész. Akkor is azt mondtam ez a banda kicsi ehhez. De megcsinálták, úgy ahogy. Most meg már az X4 jön.

    Olyan mint a conan érzés. 2009 első napok. Az angol aki rámír akkor még nem értettem. Aztán egy magyar ismerősnek köszönhetően akinek az első volt én is bekerültem egy csapatba kicsi volt a jó dolgok nem tömegrendezvények. Majd a napokra mikor már tudtam vége lesz, a magyar barátomra aki már egyedül logolt be esténként kereste őket de már nem voltak ott. Nekik köszönhetően megtanult angolul egész tűrhetően. Tudtam vége lesz, ahogy minden véget ér az életünkben egy nap addig élvezni kell. Nekem se ment nehéz volt elengedni végül még úgy is tudtam véget ér. Az X széria nem ez a szint de tudom sokaknak mit jelent.
  • kisiku
    #490
    Mert itt egy nagyon jó kis kompánia alakult ki. Elég szűk kört vonz ez a játék, mert nagyon időigényes. Majdnem mindannyiunk a C64-es/ZX Spectrum-os időkből vagyunk - gondolom -. De mindenkit szívesen látunk, hiszen ez csak egy játék. Itt nem anyázunk, nem oktatunk ki másokat. Itt pusztán a játékról van szó.
    Azért írtam magamról, hogy hamarosan vége, mert azért életem is van, mármint a valóság, ráadásul nem is unalmas, így lehet hogy a jövőben már nem fogok 2-3 ezer órákat lejátszani ezzel a címmel
    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.11.23. 20:33:49
  • MedsoN24
    #489
    Még anno (10 éve talán) X2 sg n kérdezgettem, durva hogy egy pár név ismerős innen :D. Mutatja hogy nagyon erős réteget alakított ki ez a cím :)
  • kisiku
    #488
    Sokáig már nem lesz, hiszen van életem is, ami egyre izgalmasabb és szebb.
  • Jóózsf István #487
    Amennyire ismerünk, te képes is lennél rá!
  • kisiku
    #486

    Vagy egyszerre két gépen is tolom...
  • tomonor
    #485
    Max megveszed még egyszer és elmondhatod, hogy te már az X8-cal tolod :D
  • kisiku
    #484
    Azért tökön fogom szúrni magam ha a Steam Winter Sale-ben ott lesz fele annyiért...
  • TokraFan
    #483
    Más címekből kiindulva, melyek karácsony előtt jelentek meg 1-2 hónappal, nem valószínű, hogy akciózni fogják. Legkorábban valószínűleg nyáron lesz értékelhető leárazása, de sosem lehet tudni. Ha kap is akciót, az 10%-nál nem valószínű, hogy több lesz.
  • dimre
    #482
    Ha vársz egy-két hetet a vétellel lehet, hogy a karácsonyi dömpingben akciósan fogják árulni (?).
  • TokraFan
    #481
    Nem vagy ezzel egyedül, a Steam kommentek igen jelentős részében pont ezeket írják le, amiket te. Én nagyon várom a programot, és bízom abban, hogy tanultak a hibákból, de mivel úgy tűnik, jelentős részben épül az X4 is a Rebirth-re, mindenképpen megvárom az első gameplay-eket, teszteket.

    Igazából niincs értelme az élővételnek ma már, hacsak nem valami extra limitált díszdobozos kiadásról van szó. Sima digitálisnál az a pár nap nem oszt, nem szoroz, a készlet pedig soha nem fog kifogyni úgy, mint anno a CD/DVD korszakban egy sikeresebb címnél.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.20. 16:01:55
  • tomonor
    #480
    Köszi az infót!

    Nem tudom, meg szeretném venni, mert óriási fan vagyok, de... Nagyon félek én is, hogy Rebirth módjára lesz kivitelezve a játék.

    Sok dolog miatt a mai napig kérdőre vonják az Egosoft-ot, többnyire még mindig a Rebirth kiadási állapota miatt, de találnak más okot is (néhol jogosat), ahol beléjük köthetnek. Tudom, hogy az Egosoft már kiérdemelte a tiszteletet. Viszont, ha most is olyan félkész/idegen megoldásokat alkalmaznak majd, mint a Rebirth-ben, akkor ez még mindig nem az én játékom lesz.

    És igen, próbáltam a Rebirth-öt, sőt, mai napig próbálom megszerettetni magammal és lenyomni a torkomon, hátha... De nem sok sikerrel. Valami nincs vele rendjén, ami elidegenít engem tőle. Nem tudom pontosan megmagyarázni, hogy mi. Talán a szériához idegen megoldások a kereskedelemben és alap menedzsmentben a bibi.
    Utoljára szerkesztette: tomonor, 2018.11.20. 10:28:22
  • mindero
    #479
    Mondjuk adhatnák olcsóbban aki hamarabb megveszi. Főleg amilyen az előző játékuk volt... Félek kicsit lebőgés lesz az elején ez a játék. Bár ha tényleg ilyen baromi jó lesz mint a videókban...
  • Jóózsf István #478
    Moderátor írta az Ego fórumon, hogy a gyűjtői lesz drágább 5 ajróval a sima marad 50
  • TokraFan
    #477
    Haha, akkor én nem vagyok férfi ezek szerint, mert bár piálni szoktam és nőzni még többet, de a cigit gyűlöltem egész életemben, soha nem szoktam rá egy percre sem. Ebben valószínűleg szerepe volt annak is, hogy a nővérem láncdohányos volt, amit kisgyerekknét kellett elviselnem és passzív dohányosként "élvezhettem" az egészségem tönkretételét. Azóta sem tudok bemenni olyan helyre, ahol bagóznak, azonnal rosszul leszek és hányingerem lesz. Olyan nőhöz pedig hozzá sem tudok érni, aki dohányzik, mert egyszerűen büdös, hiába tisztálkodik ahogy akar, mert a bőrén jön át a bűz.
    Na mindegy, csak ahogy ezt írtad, akkor most próbálom eldönteni, hogy átok vagy áldás az számomra, hogy soha nem cigiztem! Én utóbbiként élem meg, mindenesetre. :-)
  • tomonor
    #476
    Lenne egy kérdésem: A játék sima (jelenleg 50 eurós változatát) tervezem megvenni. Árváltozás megjelenés napján várható? Konkrétan arra célzok, hogy drágulni fog-e a megjelenéskor a játék, mert akkor nem tétovázok tovább.
  • tomonor
    #475
    Olybá tűnik mindannyian egy időben tesszük le :D
  • kisiku
    #474
    Mind emberek vagyunk, meg férfiak, ergo cigi, pia, nők, meg egyéb az velünk van.
    Az apám mondja mindig magáról: már nem dohányzok, már nem iszom, már nem nőzök, akkor meg minek élek??

    Tomonor: én ezt az illat mizériát nem veszem észre, de nincs köhögés és orrfújás, jól alszom, és nem vagyok ideges.
    ON: X-ezés közben meg csak akkor gyújtottam rá, ha unalmas volt vagy várnom kellett. Akció közben nem volt időm...gyorsan kellett hajót foglalni.
  • Jóózsf István #473
    Nem gondoltam, hogy ennyi embert mozgat meg ez a dohányzás téma. Részemről semmi aggodalom. Szeptember 27.-én "temettem el a dohányzást" (Újraéleszteni képtelenség!)
    A beidegződések - bevésődések is lassan - l a s s s s s s s s s s a a a a n kikopnak. Nem érzem magam veszélyben.
  • tomonor
    #472
    Alkohol környezetében esetenként jól tud esni az a passzív füst azért :D

    A sóvárgás annak függvényében csillapszik, hogy hány évig dohányoztál. Én szerencsés vagyok, mert 3 év után döntöttem el barátommal, hogy lerakjuk, s így egész könnyen ment.

    Barátomnak nehezebben ment, mert már 15 éves kora óta tolja, de neki is sikerült.

    Ha egy jó dolog van az egészben, az az, hogy lehet érezni akár háromszoros intenzitással az illatokat. Persze ahhoz értékelni is tudni kell azt. Én imádom a nyár esti zöld illatát, az ősz harapós elhulló feromonját, vagy a tél füstös, havas, csendes áradatát.
  • kisiku
    #471
    OFF: István, én több,mint másfél éve nem cigizek. Én a párom miatt hagytam abba (!), gyakorlatilag egyik napról a másikra. Fejben kell eldőlnie és utána kibírni. Én 20 évet cigiztem, nekem a kritikus idő 1 hét volt. De utána elképesztő önbizalmat és akaraterőt nyersz. Aztán egy darabig rágózni kellett, meg a sz*rás is kicsit nehezen ment vagy fél évig, de aztán minden visszaállt. Egyáltalán nem kívánom,de nem is utáltam meg azokat, akik még mindig cigiznek.
    Néha volt gondolatom, hogy de jó lenne rágyújtani (főleg pálesz és kávé mellé), de ki lehet bírni.
  • TokraFan
    #470
    Főleg, mert pont ekkora csend volt ribörsz előtt is...ma már tudjuk miért.
  • Caliph
    #469
    két héten belül vagyunk,jöhetne valami kedvcsináló gameplay még .. :D
  • tomonor
    #468
    Én 3 hónapja raktam le, bár azt hozzá kell tennem, hogy az X játékok az tipikusan nem az a széria, amely annyira fel tudna húzni, hogy dohányzást késztessen.

    Egyik single player játék sem tudja azt reprodukálni.
  • Stormbird
    #467
    Most vagyok leszokóban a dohányzásról.

    Pont nem sokkal a megjelenés előtt? :)
    Egyébként pedig részvétem és kitartás! (Tudom mit élsz át!)
  • Jóózsf István #466
    Most vagyok leszokóban a dohányzásról. Mondjak le a szerkesztésről is? A kettő együtt nem megy!
  • dimre
    #465
    Rendesen alszol ?
    Alig várod már, hogy a milliónyi sor közül valamelyiket átszerkeszthesd.
    Mondjuk ezt csak irigységből írtam, nekem sajnos december közepéig nem lesz időm szerkeszteni a játékot.
    Utoljára szerkesztette: dimre, 2018.11.18. 20:46:50
  • Jóózsf István #464
    De ha nem... Még mindig ott az XML szerkesztő...!
  • kisiku
    #463
    Akkor jó, hogy kiadtam 50 ajrót.
  • tomonor
    #462
    Igen, ráadásul grafikusan testreszabhatóak a turret modulok az állomásokon is.
  • kisiku
    #461
    Egy kérdés, lőni fognak még az űrállomások? Magyarán, lesz rajtuk fegyver?
  • Jóózsf István #460
    "Évfordulója alkalmából a Star Citizen mindenkinek ingyenesen lesz elérhető november 23. és 30. között."
  • TokraFan
    #459
    Nem jól emlékszel. A cockpit-et kivették valóban, egyszerűen azon okból kifolyólag,hogy tonnányi hajót lehetett irányítani, és mindegyikhez egyedi cockpit-et gyártani brutális meló lett volna. Az pedig még rosszabb, ha 80 féle repülhető hajóra van 4 féle cockpit. Viszont belső nézet továbbra is volt, sőt, az volt az alap! Csak nem volt "pilótafülke" -ami kitakarja a fél képernyőt-, de ott volt a HUD! Ha csak külső nézet lett volna, én sem bírtam volna 5 percnél tovább.
  • TokraFan
    #458
    X3-ban nem hagytad bekapcsolva az Auto Aim-et? :-D

    "Továbbá űrállomások - az X2-ben szintén megvolt az a személyes szféra, hogy megközelítettél egy űrállomást, és az hirtelen hatalmasnak tűnt. Átmentél a kapuján és bekerültél az állomás terébe

    Na ez az, amit én is nagyon hiányolok. A mai játékokban egyáltalán nincs meg az érzés, hogy "reálisan" megérkezek és dokkolok. Csak repülj oda akárhogy, tolatgass össze-vissza és kész. Nincs monumantális jellege az egésznek. Teljesen irreal. Most bízom abban a videók alapján, hogy rendesen lehet majd dokkolni, szerencsére úgy tűnik, ezt az ikonos hülyeséget kivették az XR-ből. A dokkolást az Rebirth pont nem orvosolta, csak rontott még rajta egy sort.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2018.11.17. 01:00:17
  • RJoco
    #457
    Köszi!
    Ezt furcsállom én is.
    Általában elővásárlásnál a normál verziós játékokhoz is szoktak adni valami pluszt. Az extra verziókhoz meg mondjuk ingyenes dlc frissítéseket.
    De itt semmi ilyet nem látok. Csak a festést.
  • paj01
    #456
    Na es mi van a cockpit nezettel? Furcsa, hogy nem is emlititek. En X2-ben imadtam, hogy minden hajonak meg volt csinalva. X3-bol meg ha jol remlik total kivettek, legalabb is en emiatt nem is jatszottam vele 20percnel tobbet.
    Csak kulso nezet volt amennyire tudom, ez nekem total hazavagta az egesz elmenyt. Nem is ertem, hogy lephettek ezt meg...
  • tomonor
    #455
    Igen, az X2 érzését át kell élni és az úgy a legélvezhetőbb, ha akkor teszed, amikor kijött a játék. Régi, és ezt érezteti is veled sajnos, nem úgy mint az X3 bármely része, legalábbis grafikailag.

    Nem akarok hülyeséget írni, szóval előre jelzem, hogy magamból kiindulva jellemzem a játékokat most.

    Talán úgy jellemezhető leginkább az X2 érzésre az X3-mal szemben, hogy minden arányosnak és monumentálisnak tűnik. Az X3-nak volt egy érdekes sajátossága - bármely hajót irányítottad, legyen az M5 vagy M1, nehezen volt értelmezhető a különbség. Ha szembe jött veled egy Discoverer, abból te legtöbb esetben csak annyit érzékeltél, hogy a GUI mutatta a Discoverer körül a keretet. Ha 1km-en belül járt, még látszott is, viszont picike volt és nagyon könnyen kicsúszott a képernyőről. Gondolom ez így "valósághű".

    X2-ben ezzel ellentétben minden nagynak és személyesnek tűnt. Emlékszem, még mikor a Simulator opciót próbálgattam az elején adott volt a Novád, és rengeteg Xenon hajót küldött ellened a játék. És a dogfight ott úgy volt érzékelhető, mintha egyenesen a Star Wars egy részéből vágták volna ki: a kis hajók 500 méteren belül üldözték egymást és meg kellett küzdeni azért, hogy el is találd a célt, nem úgy, mint az X3-ban, hol elsuhant a hajó és te utána lőttél japán árkád módra milliónyi lövedék spam-et, remélve, hogy az egyik erősebb lövedékbe belefordul az NPC. Persze ez általánosítás, de túlnyomórészt ez érzékelhető az X3-ban.

    Továbbá űrállomások - az X2-ben szintén megvolt az a személyes szféra, hogy megközelítettél egy űrállomást, és az hirtelen hatalmasnak tűnt. Átmentél a kapuján és bekerültél az állomás terébe (mely minden állomástípusnál máshogy volt kialakítva), ahol meg kellett keresned a dokkoló platformot. X3-ban ugye túlnyomórészt a kar rendszert használták az állomások, nagyobb állomás esetében pedig volt egyetlen valós dokk, mely túl szűknek tűnt.


    Ám. Ezeket, amiket leírtam az X-Rebirth játék már "orvosolta", tehát az X2 atmoszféra már adott. Tehát amit Bernd mondott, az az X-Rebirth féle játékmenet az X3 jó tulajdonságaival karöltve lehet.
  • Jóózsf István #454
    Állítólag: 79.99 € for the Collector's Edition. 49.99 € for the normal edition.
    Magyarán; Csak a gyűjtőire jön 5 ajró pluszba! Nem túl nagy üzlet...