1026
  • Mephike
    #706
    Itt a hivatalos patch notes.
    Gondolom később lesz részletesebb is.
    Ne feledjétek 3 napotok van darálni a nerfelt lapokat!
  • Szerzetes89
    #705
    Még nincs sajnos... de gondolom hamarosan kint lesz az is
  • TagLajf
    #704
    A patch notes meg van valahol? Mert a játékban még a régi van.
  • Szerzetes89
    #703
    Kint van a patch srácok!!!!
  • Mephike
    #702
    Az új lapokról továbbra is KBT készíti a legjobb videókat. Látszik, hogy miként is fognak működni, és ideális/tökéletes esetben hogyan fognak működni.
    1. Rootfiend (ritka gusztustalan lények)
    2. Archespore
    3. Cockatrice
    Utoljára szerkesztette: Mephike, 2017.08.29. 13:18:48
  • TagLajf
    #701
    Eddig is mindig csak a szokásos "patch is coming in the following days" hangzott el, ezen a streamen sem volt valószínű hogy pontos dátumot mondanak. Nekik sokkal jobb az, ha nem mondanak dátumot és jön a patch amint lehet. Ha például azt mondják hogy kedden jön a patch, de valami miatt csúszik szerdára, biztos sokan dühösek lennének.
  • Mephike
    #700
    "Soon!"
    Amúgy azt hittem én is, hogy kapunk konkrét dátumot. :S
  • Matte
    #699
    és akkor nem derült ki, hogy mikor érkezik a cuccos? 37 kegem vár nyitásra, már ég a kezem :D
  • Mephike
    #698
    Az biztos, hogy egy tonnányi változás fog jönni. A nerf és a teljes áru betörés sok scrapet fog hozni.
    Idővel gondolom majd jön a hivatalos patch leírás is. De addig tényleg marad a reddit, nem véletlenül másoltam be onnan pár dolgot én is.
  • TagLajf
    #697
    Szerintem a redditet nézni egyszerűbb, ott kb. valósidőben kiraktak mindent és a téma is ki van emelve.
    https://www.reddit.com/r/gwent/comments/6wlk35/dev_stream_summary_all_changes_live_and/

    Igazából a legnehezebb része a dolognak kiszedni azokat a változtatásokat amiket nem emeltek ki.
  • Mephike
    #696
    Annyit fűznék a dolgokhoz, hogy volt 11k néző, ami nem rossz.
    Iti már jönnek összeszedettebben az új infók.
  • Mephike
    #695
    Most jönnek a változások a régi lapokkal kapcsolatban, mivel ezt pörgetik rendesen, ezt nem tudom leírni mindet, lesz majd link.
    Skellige: több goldhoz is hozzányúltak. Elsőre azt mondanám a discardon kicsit gyengítettek.
    Mókuskák: Muligan buff, Saskia totál más lesz.
    NR: Megszűnik a trio a huntereknél. Ves muliganelni fog.
    Nilfgaard: Pár lapot itt is teljesen átszabtak.
    Monster: foglet változás, és hárpia változás.

    Összességében pár olyan kártya fog teljesen megváltozni, amiket eddig nem használtunk, mert gyengék voltak. A gold lapok, amik nem azonnali hatásúak, kapnak shieldet, hogy tovább bírják a gyűrődést. Igni 25-től lép működésbe, Villámos Yen szintén változott. stb, stb.
    Hal esz egy összefoglaló a http://www.gwentdb.com/-on majd beszúrom ide.
  • Mephike
    #694
    Skellige:
    Herbalist: Play a card from any chosen from any Bronze Organic cards and Torrential Rain cards in your Deck.
    Whale harpooner: Beránt egy egységet az ellenkező oldalon, majd annyit sebez bele, ahány egysége ott van az ellenfélnek.
  • Icegrind
    #693
    A deathwish buffra kíváncsi leszek, így is kb a tokenekre épül a legerősebb monster deck, ha a deathwish buffnak hála még több/ erősebb tokent lehetne átvinni akkor eltörné a játékot.
  • Mephike
    #692
    Mókusok:
    Sage: Újra kijátszhatsz egy már használt bronz vagy silver potiont.
    Mahakam defender: Bármi sebzés/buffolás éri, buffolódik 2-t...
    A többi lapot nem írnám le itt sem, már bemutatták őket.
  • Mephike
    #691
    NR:
    Witch Hunter - NOR, Bronze, 3 Strength, Agile, Loyal, Soldier. Reset a Unit. Ha az mage új huntert játszhatsz ki.
    Battering ram: Sebez hármat, ha meghal a sebzet lény, akkor sebez kettőt.
    Temerian dummer: Kör elején boostol egy egységet nálad.
  • Mephike
    #690
    Alba armored: NIL, Bronze, 3 Strength, Agile, Loyal, Soldier. Deploy: Look at the top 3 Units
    Magne Cavalry Division: - NIL, Bronze, 7 Strength, Agile, Loyal, Soldier.Deploy: If neither player has passed, draw the top card from your Deck and create a base copy of the top Bronze card in your opponent's deck, that then they draw immediately.
    Nilfgaardian Standard Bearer: - NIL, Bronze, 7 Strength, Agile, Loyal, Soldier, Support. Whenever you play a Soldier from your Hand, Boost and Ally by 2. Deploy: Boost an Ally by 2.
    Infiltrator és az assassin már ismert.
  • Mephike
    #689
    Arteface compression: Bronz vagy silver egységet 3 HP-s képesség nélküli lénnyé változtat. A többi már bemutatott lapot nem fogom leírni, ezt csak azért írtam le, mert az új lapok közül ezt tartják az egyik legjobb lapnak.
    A régi witcherek ahogy azt tudtuk új grafikát kaptak, és most már a farkas iskola tagjai.
    Vesemir: Silver vagy bronz italt játszik ki. (A jövőben új italok jonnek ki!!!)
    Eskel megöl majd egy nem boostolt bronz vagy silver egységet.
    Lambert: Damage an Enemy by 5 and damage up to 4 copies of it by on its side by 4.
    Archespore:
    Cyclops: Destroy an Ally and Damage an Enemy by the Destroyed Ally's Power. If the Destroyed Ally had the Deathwish, Strengthen self by 3.
    Rotfiend: Deatwish sebez 2-t minden ellentétes oldalon lévő egységen.
    A monstereknél a deatwish meg lesz buffolva rendesen.
  • Mephike
    #688
    - Jönnek az új social dolgok (chat, barát kihívása, etc, etc), erről volt videó.
    - Az arany lapok sérülni fognak. Burza szerint rendben lesz ez a dolog, fontos változás és az utolsó körben nyerek mert csak gold lapom van és minden mást írtok stratégia megszűnik. Fontos és szükséges változásnak tartják ezt. Természetesen nem minden fogja tudni támadni a gold lapokat, amin az van, hogy csak bronz és silver ellen működik, az nem fogja tudni támadni/sebezni a gold lapokat. Természetesen figyelni fognak arra, hogy a gold lapok mindig erősebbek legyenek (több HP/armor egy picivel), mint a silver lapok. A jövőben még biztos figyelni fogják a gold lapokat és balanceolják őket ha kell.

  • Matte
    #687
    csak spammeld, én hálás vagyok érte ;)
  • Mephike
    #686
    Na nemsokára stream, választ kapunk pár kérdésre szerintem.
    Megpróbálom nem telespammelni a változásokkal a fórumot... de nem ígérek semmit :)
  • Matte
    #685
    igen, hajlamos vagyok könnyedén elfelejteni, hogy bétában vagyunk :)
    Az arany lapoknál csak ennyi a kérdés, így van, ahogy mondod: mennyit változtatnak és mennyire drasztikusan. Az aranyak jó része épp azért használható és van benne paklikban, mert sebezhetetlen. Ergo ha ez elvész, értelmetlenné (legalábbis aranyként értelmetlenné) válnak. Meglátjuk, én bizakodó vagyok, csak anno HS-nél is az voltam, már bennem van a fenntartás sajnos.
  • Mephike
    #684
    Itt van egy kis muzsika, smash-smash :)
  • TagLajf
    #683
    Addig kell az ilyen változtatásokat megcsinálniuk amíg bétában van a játék, utána már valószínűleg csak a szokásos dolgok lesznek mint minden kártyajátékban, új lapok, új játékmódok, nerfek ha szükségesek. Most még lehet drasztikus változásokat is csinálni.

    Az arany változtatás az szerintem mindenképpen jó, minél több az interaktivitás a játékban annál több a döntés, minél több a döntés annál több skill kell hozzá. Elég régóta azon vannak hogy minél kompetitívebb legyen a játék, szerintem ez kell hozzá. Persze ez azzal jár hogy sok arany lapot meg kell változtatni, ezt ők is tudják. Ha jól változtatnak jó ez a változtatás, ha nem jól változtatnak és sok arany lapot kinyírnak akkor nem. De önmagában nem egyértelmű, hogyha feltételezzük a tökéletes egyensúlyt mindkét esetben, hogy az arany lapok immúnisak legyenek-e vagy se.
    Utoljára szerkesztette: TagLajf, 2017.08.27. 21:35:07
  • Icegrind
    #682
    1,9k-tól 2,6-ig Dagon midrange monster és bran discard skellige ment. 2,6-tól 3,1-ig meg csak a monster.
  • Matte
    #681
    mondjuk ezt nem teljesen csipázom, ez nem nerf, hanem fognak lapokat és teljesen mássá alakítják át. Mondjuk nem kell craftolni, ez egy hatalmas plusz :D

    (ez a sebződő arany még mindig nagyon parának tűnik)
  • Mephike
    #680
    Közben jött még egy kis infó: Változik a wild hunt rider!
    Kitűnő kis kontroll lap lesz belőle :)
    Közben az axemanok nerfet kapnak, csak akkor boostolódnak, ha az ellenfél aki sérült pontosan az ellenkező sorban van, ahol az axeman is található. (opposite row)
    A videó itt található érdemes megnézni, már csak a felfedés poénja miatt is :)
  • Mephike
    #679
    Milyen deckkel létrázol most?
  • Icegrind
    #678
    3,1k. Nem is az lett volna a cél, hogy gyors fussak rank20 fölé, hanem csak még 1, max 2 rang. Csak hát net stabilitási gondok mellett ez nem igazán megoldható.
  • Matte
    #677
    hol tartasz (MMR-ben?) Egy szint fölött már nem olyan egyszerű, de addig én is viszonylag gyorsan (2 nap) eljutottam, mert augusztusban nem tudtam játszani, nyaraltam. Dagon FTW :D 4K-ig felmenni azért melós (íy hogy csak pár óra van), 3600 körnékéig viszonylag gond nélkül (mittomén kb 35-6 lehetett az arány) elsüvítettem.
    Utoljára szerkesztette: Matte, 2017.08.27. 15:44:06
  • Icegrind
    #676
    Én nem temetem őket, sőt... De evvel a morzsaszórással, hogy csak pénzért lehet venni nagyon mellé lőttek. Ilyen infót nem szabad kiszórni egy nagy "de" nélkül. A játék még mindig jó és változatos itt "low mmr-en".

    Kár hogy ilyen későn jöttem vissza + hogy a netem folyamatossága keresztbe tesz a mai haladásomnak, pedig tegnap óta +1,2k mmr eddig.
  • Mephike
    #675
    Üdv ismét, jó látni, hogy visszatértél :)

    A single player mód megítélésével még várjuk, mert alig van infónk. A bejelentés napján is kétfelé szakadt a reddit, volt, aki örült, és volt, aki temette a játékot. ("Eddig volt ingyenes, innentől az nyer, aki fizet." Stb, stb.) Az örömnek és a gratulációnak örültek a fejlesztők, a pénz kérdésre meg a craft kérdésre annyit mondtak, hogy még nem válaszolnak.

    Azzal totálisan tisztában vannak, hogy ha a HS és a többi kártyajáték mellett meg akarják tartani a játékosokat, akkor okosan kell lépniük, én nem féltem őket. Ugyanakkor már több alkalommal is engedtek a játékosok nyomására/kérésére. Szóval bármi benne lehet még a pakliban :)
  • Icegrind
    #674
    Kösz a választ.
    Tudom, hogy rossz ez az mmr system, a lényeg a higuláson van, hogy mindenki ennyire fel ment már, kivéve a tényleg rossz játékosok. 700mmr rengeteg 1nap (a végső 50goldos win rewardig játszottam). Azóta meg ma is 7-0 a mérleg. Így talán még jöhet 1-2 rank up ma.
  • TagLajf
    #673
    https://www.gamestar.hu/gamescom/gwent-thronebreaker-elozetes-gamescom-233451.html

    Ez a link egy kicsit bővebben ír a témáról, de a lényeg annyi, hogy még ebben az évben jön, single player campaign (sztorimód) ami 20 új lapot fog adni. Jelenleg csak annyit tudunk, hogy csak valódi pénzért lehet megvenni, nem mondták hogy le lehet-e a lapokat craftolni. Szerintem megoldják hogy ne legyen P2W, de majd kiderül.

    4k-ig szinte bárki simán felmehet a jelenlegi MMR rendszerben, sokkal többet kapsz egy győzelemért mint amennyit veszítesz ha kikapsz. Még ha valaki nem is túl jó, Dagon segít :D
    Utoljára szerkesztette: TagLajf, 2017.08.27. 12:33:28
  • Icegrind
    #672
    Jó ideig nem játszottam és a híreket se nagyon követtem, szóval most le vagyok maradva.
    Szóval mi is ez a kieg dolog? Oké hogy csak valódi pénzért, de egy sztorin kívül mit is kapsz a pénzedért? Lapokat? Milyeneket, van rá single player megkötés vagy valami? Le lehet vajon craftolni őket ha nem veszed meg?

    Ha multihoz kapsz lapot, amit csak és kizárólag valódi pénz elköltésével tudsz megszerezni és ne adj isten azok a lapok még használhatóak is lesznek, esetleg bekerülnek egy top deckbe, akkor az úgy a szó szerinti p2w kategória lenne.
    Az úgy egy nagyon pofátlan modell lenne. Nem hogy becsalná a játékosokat, hanem kapásból elriasztaná.

    Amúgy jól felhígult a ranked mezőny 1,9k mmr-el 150 ezredik helyen álltam, viszont meglepően egyszerű volt mászni. Mielőtt abbahagytam 3-4 napig épphogy fel le ugráltam, most meg kapásból +600-700 mmr első nap.
  • Matte
    #671
    azt nem, ingyen nem is kellene, de hogy csak valódi lével lehet megvenni, az baromi bátor húzás (olyannyira, hogy még a Blizz se merte eljátszani SOHA a HS-nél), szóval sok mindennek mondanám ezt, szimpatikus húzásnak semmiképp. Mondjuk mielőtt még nagyon lehordanám őket, várjuk ki, hogy mit tud az egyjátékos kampány no meg hogy mennyibe kerül, mert 10-12 óra játék meg egy raklap lap normális áron nem rossz buli. Kiindulva a keg árakból mondjuk normális árat nemigen várok, de remélem meglepnek :)

    Más: kicsit későn kaptam észbe, 193 MMR hiányzik a 18-as szinthez, ez már nem lesz meg, nem görcsölök rá, így is van most 17 keg, amihez jön még 17, lesz mit nyitni.
  • Zegi Norbi HUN
    #670
    Persze hogy nem, csak mivel béta még a játék, így elsőre kicsit megütköztem rajta :)


    Egyébként Gwentdb fórumán olvastam valakinek az ötleteit a vámpírokról és nekem nagyon tetszik, remélem hasonló formában bekerülnek majd.
    Ha valakit esetleg érdekel:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    The vampire archetype is in dire need for more support, so I thought I'd give it a try. I'll write a few words on each card on my thought process. I'll also introduce the new Drain tooltip that means that any damage inflicted to a unit(s) by that ability is turned into a Boost. For example:

    Deploy: Drain a Unit by 3. Means that the chosen Unit receives 3 damage and that any damage that is not blocked by armor gets turned into a boost for the user.

    Drain a Unit by 3 against a unit with 2 Armor would end in 1 damage for the target and a Boost by 1 for the user.

    Drain a Unit by 3 against a unit with 3 Armor would end in no damage and no Boost.



    Gold:

    Dettlaff van der Eretein
    Gold, Vampire
    Strength: 8


    Whenever you play a Vampire Unit (including Golds), Boost self by 1.
    Deploy: Play a bronze Vampire Unit from your Deck, also Boost self by 1 for each Vampire Ally

    The boss Gold for the vampires. I tried to make his ability lore friendly and since he commands lesser vampires I made him summon 1 from the deck. I kept it at Bronze Units though, since I thought that maybe being able to search Katakan might be a little to much, but maybe I'll change that later.



    Silver:

    Alp
    Silver, Agile, Vampire
    Strength: 5

    Every turn, at the end of your turn, Drain by 1 every Unit that was Damaged by a Vampire Unit this turn.
    Deploy: Gain 4 Armor.

    As you'll see in the Bronze section, all my new vampires have an abilitly that drains power from units one way or the other, so I made this card to become the extra powerhouse that makes these effects somehow stronger, comparable to Nithral and Frost.



    Bronze:

    Garkain
    Bronze, Melee, Vampire
    Strength: 5

    Deploy: Drain 3 adjacent Enemies by 1.

    "The investigators concluded from the blood and guts strewn around the crime scenes that garkains tear their victims to shreds with great delight and muck about in their bloody entrails." Sounds a lot like the Lacerate flavor text, so I wanted this units drain ability.



    Bruxa
    Bronze, Ranged, Vampire
    Strength: 6

    Deploy: Drain a Unit by half its Base Strength (rounding up).

    Rare, strong and fairly intelligent Bruxae belong to the strongest of the lesser vampires which I tried to mirror in it's ability that is precise and can bring forth a large power swing if used against a strong unit.



    Fleder
    Bronze, Siege, Vampire
    Strength: 4

    Deploy: Drain up to 4 random Enemies by 1, then Boost self by the same amount of Damage these Units have taken.

    "Compared to other vampires, fleders display meager intelligence, seen most clearly in the mindless rage which causes them to try with all their might to attack and tear to shreds any weaker being."

  • TagLajf
    #669
    Azt is mondták (talán többször is) hogy csak valós pénzzel lehet megvenni, játékbelivel nem. Arról viszont nem mondtak semmit, hogy magukat a lapokat csak és kizárólag akkor kapod-e meg, ha megvetted, vagy pedig le tudod-e őket craftolni. Mert ez a fő kérdés jelenleg, ezen a héten a csütörtöki Gwentlemen talkshow-ban rethaz (nem tudom pontosan mi a pozíciója a CDPR-ben) azt mondta hogy várjuk meg a hivatalos bejelentést (public relation statement) ezzel kapcsolatban, ő nem mondhat semmit. Szóval idő előtt biztos nem tudjuk meg, ha nem hivatalosan nem mondhatják el.

    Új factiont meg biztos hogy nem meglévő lapokból fognak csinálni, mert persze lehetne pl.: wild hunt factiont csinálni ahogy említetted, de az csak azt eredményezné hogy kevesebb lapot tudnak rakni a játékba. Ha akarnak új wild hunt lapokat azt szépen odaadják a monsters-nek, az új faction meg kaphat teljesen új lapokat. Elég nagy a witcher világa, factionok biztos nem fogynak el, meg ha igen akkor is lehet kitalálni teljesen újakat. Inkább balance szempontból kérdéses hogy mennyit bír a játék, meg a fejlesztők mennyinél tudják még egyensúlyban tartani a játékot.

    A Hearthstoneban sem véletlenül nincsenek új classok, pedig lehetne sok (pl.: Death knight mint rendes class és nem csak hero kártyák, Demon hunter) csak nehéz lenne balanszolni. A gwentnek sem 6-7 faction-nél lesz nehéz, hanem később.
    Utoljára szerkesztette: TagLajf, 2017.08.26. 22:10:09
  • Mephike
    #668
    Nos, akkor ezek szerint fizetni kell majd érte Mindenhol ezt láttam, csak azt nem, hogy kategorikusan kijelentették volna, hogy játékbeli fizetőeszköz nem játszik.
    A kérdés csak az, hogy mennyit kérnek majd. De gondolom azt ők is tudják, hogy ezen sok múlik majd.
  • Szerzetes89
    #667
    Itt ezt olvastam: Ára és megjelenési dátuma még nem ismert (annyi biztos, hogy valódi pénzt kell érte fizetni, nem lehet játékbeli fizetőeszközért kiváltani)

    A Gamescomon mondták, hogy szeretnének új frakciót, viszont azt nem említették, hogy már meglévő lapokból lenne (pl. egy Wild Hunt faction) vagy teljesen új lapokból. Ez felveti a kérdést, hogy mit hozhatnának be? Szörnyek, emberek, törpök és tündék már vannak, mi lehet még a Witcher világában?

    #663 Azt azért tényleg nem várhatjuk el, hogy egy 10-15 órás kiegészítőt teljesen ingyen odadobják nekünk, nem igaz?
    Utoljára szerkesztette: Szerzetes89, 2017.08.26. 20:24:47