1026
  • Mephike
    #666
    Csak annyit tudni, hogy idén jön, semmi többet nem hajlandóak még nyilatkozni.
    De gondoljuk végig a dolgokat kicsit. (Innentől minden spekuláció.)
    Kijön az új patch, ami rengeteg változást fog hozni:
    a. Új lapok.
    b. A gold lapok sebezhetőek lesznek.
    c. A resilience működése változni fog.
    d. Új kulcsszavak jönnek: "Temerian", "Tactics"
    e. A mulligant átdolgozzák.
    f. Baráti lista, chat, stb
    g. Új ranked,
    Ezek külön-külön is nagy figyelmet igényelnek, hát még így együtt. A változásokat figyelni kell, az új lapokat nerfelni, ha valamelyikről kiderül, hogy túl táp lett vagy valamilyen környezetben jobban teljesít, mint azt várták, stb. Meg kell várni, hogy milyen lesz az új meta, nem lesz-e túl domináns valamelyik frakció, stb.
    A lényeg, hogy ha ezek a dolgok nagyjából rendeződtek (tökéletes egyensúly, hibátlan lapok sosem lesznek), akkor jöhet az új egyjátékos mód. (Ami szerintem már akár holnap kijöhetne, biztos vagyok benne, hogy a java már készen van.)
    Az biztos, hogy pénzért fogják árulni (ore-ért? talán, erről nekem nincs infóm), hogy mennyiért azt nem tudom, de ha be akarják vonzani a játékosokat, és egy minimális konkurenciát akarnak jelenteni a HS-nek, akkor nem lehet túl nagy az árcetli.
  • Zegi Norbi HUN
    #665
    Akkor karácsonyig bőven ráér :) Azt lehet tudni, hogy körülbelül mennyibe fog kerülni?
  • Mephike
    #664
    Az még nagyon odébb van, ha addig apránként félreteszel egy kevés pénzt, összejöhet az még. Szerintem novembernél korábban nem fog az jönni még.
  • Zegi Norbi HUN
    #663
    Az egyjátékos kampány jónak tűnik és érdekelt is volna, de így hogy fizetős lesz inkább kihagyom egyelőre :/
  • Szerzetes89
    #662
    Kár, nagyon kár... Reménykedtem ,hogy a héten már megkapjuk a patchet. Tegnap pont elkaptam a ChaiNCalleR (aki egy magyar srác és 4.!!!! a Global ranglistán) vs. Shaggy meccset, sajnos hazánk fia 3-0-ra kikapott


    What, a filthy Dagon user!!!! GTFO of here you son of...
  • Mephike
    #661
    Akcióban az egyszemű :D
  • Mephike
    #660
    Valahol olvastam, hogy után szept. 1-ig csak casual játékmód lesz, mert a rankedet 27.-én leállítják, és véglegesítik az eredményeket.
    Nekem a pro ladder biztos nem játszik most és később sem, de esküszöm, ha innen bárki bejut bármilyen kis versenyre is, akkor azt nézni fogom és drukkolok neki :)
    Amúgy bár csak 3700mmr-em van, azért szerintem a 80-30-1 nem is olyan rossz. Mondjuk rankeden csak egy deckel játszok (Dagon), ezért is lennék alkalmatlan versenyre, mert oda azért az már nem elég, hogy a többi top decket bár ismerem streamről és játszottam ellenük, de játszani keveset játszottam velük.
  • TagLajf
    #659
    Igazából bármikor jöhet az új patch 28-31 között, (szeptember 1 már a pro ladder kezdete patch nélkül az meg nincs) de valószínűleg kedden lesz. A keg nyitás sem egyértelmű, akinek nem túl nagy a collection-je valószínűleg jobban jár ha még a patch előtt, de a nerfek ismerete után nyit.

    Ez a pro ladder is érdekes lesz, elsőre azon kívül hogy bekerülni most még viszonylag könnyű (4.2k) nem vártam tőle túl sokat, mert GM szint alatt úgysincs esély versenyre bekerülni, de látván hogy Chaincaller bekerült erre a gamescom-os eseményre, talán van esély pár season gyakorlás után bekerülni egy ilyen versenyre.
  • Mephike
    #658
    Nos kérésed teljesült. Developer stream aug. 28.-án. Gondolom másnap patch.
    Pedig úgy bíztam benne, hogy meglesz még a patch vasárnap este. Na jó értem én, hogy most mindenki GamesCom-on van, és nekik is kell pihenniük valamikor, de most szereztem még 8 keget, nyitni akarok! :)
  • Mephike
    #657
    Pár apróság:
    1. Ismét pénzes verseny lesz, ezúttal Cologne lesz a soros, 25k dollár lesz a pool.
    2, Változni fog a Resilience, mostantól a lény bár megmarad köv körre, de a plusz HPboostolás semmisé válik (reset) rajta a köv kör elején.
  • Mephike
    #656
    Ha már teleírom a fórumot legyen már valami haszna is ;)
  • Mephike
    #655
    Az ugye megvan, hogy a Thronebreaker után új factiont hoznak be? A videóban a pirotechnikust lessétek meg! :)
  • Szerzetes89
    #654
    Reméljük, hogy akkor fog jönni...

    Mephike, láttam a cikkedet a gamekapocson az első kampányról, jól összefoglaltad a dolgokat! Mellesleg, köszönöm, hogy jelezted, hogy inkább tartsuk meg a kegeket az új patchre. Nekem eszembe se jutott volna, mindig azonnal kinyitom őket. Neked köszönhetően lesz vagy 20 hordóm pluszban!
  • Mephike
    #653
    Várhatóan 27.-én vasárnap lesz update, de ez még nem lett megerősítve.
  • Matte
    #652
    és mikor jön a peccs/kártyák? Erről lehet tudni valamit?
  • Axsys
    #651
    Hát lehet agyalni az új paklikon ez mindenképpen jó lesz, teljesen más játékstílust kell majd felvenni.
    Viszont nem a szezonzárással fog jönni a peccs ;)

    Az új laddert is már nagyon várom, ott minden frakciónak külön fogja számolni az MMR-jét. A 4 legnagyobb MMR frakciót átlagolja majd és így kapod meg a ladder MMR-ed. Az elképzelést nagyon jónak tartom, kíváncsi leszek gyakorlatban hogy néz majd ki. Változatos lesz majd ott játszani az biztos :-)
  • Matte
    #650
    ha lenne időm, gyorsan végigfutnám, hogy melyik aranykártyáknak vág ez oda instant, mert ahogy így agyban átfutottam (legalább azokat, amik megvannak, szinte az összes használhatatlanná lesz.)
    De eddig nem csalódtam a srácokban, remélem ezt is alaposan átgondolták és van rá megoldás, van rá ok, indok. Mindenesetre így látatlanban még egy épeszű érvem sincs rá, hogy ez miért is jó. (leszámítva ugye azt, hogy nem csak az ellenfeled üti a te aranykártyáid, hanem te is az övéit, így elméletileg az egyensúly megmarad). De könnyen lehet, hogy így az aranykártyák jelentősége erősen felértékelődik.
  • Daermon
    #649
    Én spec rossz döntésnek tartom, hogy sebezhetőek lesznek a gold lapok.
    Viszont a single az várós nagyon :)
  • Mephike
    #648
    Már a fejlesztők is alátámasztották a hírt, ez lesz. Az alábbi poszt is jól jellemzi a vitát: "Unseen Elder is now Unseen Value, he now reads: Destroy 3 of your units."
    Szóval ez lesz, és ez bazi nagy változás, felértékelődnek a bronz és silver lapok, erősebbé válik minden sebző varázslat, és megszűnik az az elf control állapot, hogy a döntő körre megtartja az arany lapjait, minden mást meg eléget.
    A gold lapok is átértékelődnek, hiszen fontosabbá válnak azok a gold lapok, amik azonnal kifejtik a hatásukat, vagy van/lesz last wish-ük, és magasabb életerővel rendelkeznek. Az időjárás lapok is picivel erősebbek lesznek ez által.
    Ez óriási változás lesz, és ismét borulni fog a papírforma, amire szükség van, hiszen ez a játék legfontosabb motívuma. Ezért szeretem, mert folyton változik és új deckek kitalálására sarkal.
  • Axsys
    #647
    Ezt kétlem, hogy bevezetik, a jelenlegi játékmechanikával a legtöbb gold lapot megölné.
  • Mephike
    #646
    Közben úgy néz ki, hogy a gold lapok sebezhetőek lesznek, mint bármelyik bronz vagy silver lap! Megy egyenlőre a vita az emberek között, hogy ez jó-e vagy rossz a játéknak, az tuti hatalmas változás. A fejlesztők ezt még nem támasztották alá, de eléggé valószínű, hogy ez így lesz, videó és sebesült gold lap képe is ezt támasztja alá.
  • Mephike
    #645
    KBT szerintem összeállt a CDPR-vel, vagy francos jó infói és videókészítő tehetsége van, érdemes megnézni, az utóbbi napok videóit nála.
    A Coral által csinált jade figura egy varázslat lesz.
    Dorregaray ismerjük már, de érdemes azért megnézni. Akárcsak a Poor Infantry, de ez is jó videó.
    Tuirseach Veteran számomra új lap.

    Közben tonnányi lapról jött ki infó.
    Utoljára szerkesztette: Mephike, 2017.08.22. 18:02:23
  • Mephike
    #644
    Nos én nem mindig tudtam megállni, hogy ne nyissak egy-egy napi keget :)
    Lesz 13 kegem + 1290 scrapem + 1960 scrapnyi be nem darált lapom van még, ami remélem az update miatt pár százalékkal több lesz. A starter csomag nálam fix, hogy megvételre kerül.
  • Mephike
    #643
    Változni fog Coral: changes unit into 3 str silver jade figure (separate card art/token) és Donar: lock a unit; move bronze unit from enemy graveyard to your graveyard
  • Axsys
    #642
    Elég sok újítás lesz várom már.
    Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én elég sok keget elraktároztam + a szezon végi jutalmakkal szerintem legalább 3 frakció kártyái teljesen meglesznek + semlegesek (a 100%-os mill miatt).

    Így, hogy már tudjuk a szezonzáró dátumot, nyomok egy last push a Grandmasterre hátha még időben meglesz :-)
  • Mephike
    #641
    Bocs ha valakit zavar, de tele fogom írni a fórumot az elkövetkező napokban az újdonságokkal. :)
    A leendő egyjátékos kampányból még képek.
    Látható, hogy változni fog ismét a Torrential Rain: Extinguish Fire on the Row and Boost Damaged units on the Row by 2.

    Közben jött egy másik videó is szintén a kampány része lesz. A videó alatti hsz-ekben kielemzik, hogy milyen új lapok láthatóak benne, nem írnám le ide ismét.
  • Mephike
    #640
    Húúú az az izometrikus nézet, tök olyan, mint anno a heroes 3 volt! Imádom ezt a játékot :)
  • Szerzetes89
    #639
    És itt is van az első Singleplayer kampány, a Thronebreaker! Megjelenés még idén. (A kampányban rengeteg teljesen új kártya is lesz, melyekből 20-at átvihetünk Multiplayerbe, amint a történet végére érünk!!!)
  • Mephike
    #638
    Az új Harald felfedése, KBT-től.
  • Mephike
    #637
    Már szivárognak az új infók. :)
    A tömör lényeg:
    Harald the Cripple He got a big ability change. He makes at the start of your turn 1 damage to the weakest enemy unit on the opposing row (ignoring armor) /Axeman lájkolja ezt majd./
    Brouver Hoog He got changed, too. Now you play a silver unit OR a bronze dwarf. /Kicsi, de hasznos buff./
    Eredin Same ability. /Viszont gyengébb lesz, 4-es erejű./
    Emhyr: First you play a card from your hand, then you take one ally silver or bronze unit back to your hand. /Nagy buff lesz ez./
    Radovid He has a Crewman: 1 Tag + Same ability as before. (A katapultok szeretni fogják.)
    Elvileg a kiszivárgott képre ezt reagálták a fejlesztők :)
    "Whoever did take this picture, come to our booth in hall 8 for better resolution." Szóval holnap reggel már lesz új infónk.
  • Szerzetes89
    #636
    Én nem kérek mást, csak elég id... vagyis izé... egy fejlesztői stream dátumnak örülnék leginkább
  • Mephike
    #635
    Itt a program a Gamescom idejére. Bízunk benne, hogy holnap délelőtt már okosabbak leszünk az új patch tartalmát illetően :)
  • Mephike
    #634
    Nekem csak 3200 pontom van, de azért én is érzem, hogy itt már jobb paklival jönnek az emberek és jobban is játszanak, mint lentebb. Gondolom ez följebb még jobban igaz lesz. Nekem 3100-nál jött pár hordó, azokat meg is tartottam a patch utáni időszakra, és a starter csomagon is gondolkodom, ha normális áron adják.
    Aztán mivel a Gamescom beindult, ma este a Microsoft bemutatja 21-től a köv játékait, gondolom a CDPR is idővel előrukkol a részletesebb GWENT újításokkal.
  • Szerzetes89
    #633
    Nemrégiben bejelentettek egy új kártyát. KÁRTYA
    Clan an Craite Greatsword - Every 2 turns, at the start of your turn, if this Unit is Damaged, Reset it and Strengthen it by 2. (2 körönként, a te köröd kezdetén, ha ez az egység megsérült, visszaáll az eredeti értékére, majd erősíti magát 2-vel.)
    Mephike, (vagy mások) hogy álltok Rankedban? Nálam most lett meg a 3.4k MMR, még meg kéne ugranom a 3700-at azért a sok ingyen Kegért, de nem tudom menni fog-e... sok a ST control vagy SK Discard már
  • Mephike
    #632
    Jönnek az infók, mozi itt.
    Tömör lényeg angolul:
    - A new tab in the main menu: News. Will consist of the newest announcements, patch notes and links to the official social media channels of Gwent.
    - Player profile: Will show your progress in level and rank, will show your stats concerning winrate and card collecting per faction, as well as a place to display your favorite card. Also announced they have plans to introduce a match history here.
    - In-game chat: Will not only be the chat that we saw in the previous big stream, but will also have a notification tab to be able to read CDPR news while ingame and stuff.
    - More detail to pack opening: Will now show how many of the card you have, including Triptych cards like Shieldmaidens and Temerian Infantrymen, as well as Premium and non-premium.
    -Starter pack announced: You can buy a starter pack which consists of 10 kegs, 4000 meteorite powder and 1 Legendary.
  • Mephike
    #631
    Ja és még egy apróság. Burza (fejlesztő) azt javasolta, hogy gyűjtsük a keget és ne most nyissunk. A nyitás pillanatában dől el, hogy mi lesz a kegben és nem a keg vásárlásakor. Gyanítom így az új lapok beszerzésére akart utalni.
  • Mephike
    #630
    A szezon végéről eléggé szűkszavúan nyilatkoznak: "All details will go live during gamescom :)"
    Amit tudni lehet, azt kitették a honlapra.
    Várhatóan 4200mmr és 20-as szint kell, hogy az új szezonban az új rewardokért indulhass (nekem 3k mmr-em van, szóval én maradok a mostani szezon táblán). Hogy milyen lesz az új szezon rewardjai, azt tényleg csak a gamescom ideje alatt fogjuk megtudni.
    Természetesen ha a köv szezonba elérem a 4200mmr-t, akkor a következő szezont már én is az új ladderen kezdem.
    Szerintem nem a legjobb eredmény számít, hanem az, ahol végzel. (Hogy ez fog-e változni, arról nincs infóm.)
  • Matte
    #629
    nekem az a tiszteletteljes kérdésem, hogy season végi kegosztás rangra hogyan megy? Ahol épp végzek, vagy a legjobb elért eredmény számít? Mert nekiesnék, hogy menjek még 1-2 szintet feljebb, de benne van, hogy 1-2 szintet lefelé megyek inkább :D
  • Mephike
    #628
    Nos megjött a várva várt hír: Ranked Play season ending August 27th.
    Tonnányi keg jön majd be. Aki tud lépjen még szintet.
    Esélyesnek tartom, hogy vagy együtt, vagy utána de jönnek majd az új lapok és a köv balance patch. Ez utóbbi állítás csak tipp részemről.
  • Mephike
    #627
    Azért az különösen jó, hogy a fejlesztők figyelnek a játékosokra. Tegnap Burza beköszönt Twitchen egy kisebb streamer (200-300 nézője szokott leni a srácnak) chatjén, és persze az emberek rögtön nekiestek kérdésekkel. A lényeg, hogy a jön majd némi infó, bár nagy dologra én nem számítanék, max bemutatják a köv. kártyát a kiegből.
    A srác egyébként tegnap játszott a The Gwentlemen's Invitational versenyen is.
    Utoljára szerkesztette: Mephike, 2017.08.16. 09:06:43