1026
  • Mephike
    #626
    A kulcs momentum nem az ő ignije volt, hanem az ellenfélé. Azon ment a felháborodás, hogy miért egymás mellé teszi a reaverket, miért nem külön sorba, miért teszi ki egy reaver-ét a biztos igninek. Ha én lettem volna ott, biztos, hogy külön sorokba teszem a reavereket, de azzal valószínű nem is nyertem volna.
  • qetuol
    #625
    szerintem tök nyilvánvaló és logikus lépés. ignivel mindig arra kell törekedni, hogy egynél több lényt égessünk el, ha lehet.
  • Mephike
    #624
    Szerintem meg csak szimplán kevesen játsszák már a GWENT-et az országban. Ami érthető, hiszen valahogy nálunk alig kap ez a játék reflektorfényt, gyanítom a HS kiszorítja itthon. Persze ez engem nem tart vissza attól, hogy időnként ne írjam be azt, amit találok a neten a játékkal kapcsolatban :)
    Érdemes megnézni a tegnapi döntő utolsó mozzanatát, amivel Mogwai nyert. Érdemes az elején megállítani a videó, visszapörgetni a chatet: "Nooooo", "WTF", "BLIND GREEDY FOOL", stb. Aztán pár másodperc múlva megértette mindenki, hogy miért ezeket a lépéseket játssza Mogwai és jött is a: "mogwai is maths god", "OMG", "MOGWAI GOD", "genius", stb. Hatalmas jelenet volt, ami kb simán olyat mutatott kártyajáték élmény terén, amit rég nem láttam már.

    Az új patch még várat magára, ha lement a Gamescom, utána jön majd csak a patch, szóval a hónap végénél hamarabb tuti nem jön.
    Mit várok tőle? Természetesen az új lapokat, aminek egy kis részét már megmutatták. De én nagyon szeretném, ha tényleg jönnének a witcheres potiont adó lapok, netán a mostani Geralt legendás lap is megújulna.
    A szokásos nerf/buff ismét jöhet, nem Dagonnal van a gond, hanem a kis ködlényekkel, főleg azzal, hogy többször is képesek visszamászni a boardra. Eitné egy, max 2 pont gyengítése is belefér. De külön örülnék, ha John Natalis-t erősítenék/átdolgoznák, mert szerintem senki sem használja, én se, pedig megvan :) De van még pár ilyen lap.
    Na meg a szezonzárást is várom, amiért egy raklapnyi hordó fog járni, de gondolom ez kb egy időben jön majd a patchel.
  • Szerzetes89
    #623
    Lassan tényleg tiéd az egész topik Gondolom mindenki dolgozik vagy nyaral, ezért nem írnak ide.
    Remélem hamarosan bejelentik az új patchet. Te mit vársz majd tőle? Én bizakodom, hogy jók lesznek az új kártyák, illetve hogy kijavítják a zavaró hibákat végre, amik "megjelenés" óta benne vannak pl. kártya ottmarad a kör után, nem jól mutatja a kártya értékét, csatlakozási hibák belépésnél stb. Meg egy Dagon és Eithné nerf is jól esne...
  • Mephike
    #622
    Közben zajlik a LifeCoach által szervezett GwenTogether verseny.
  • Mephike
    #621
    A ROUND OF GWENT | Episode 1
  • Mephike
    #620
    Közben elindult The Gwentlemen's Invitational verseny, a fejlesztők támogatásával. Érdemes belenézni. ;)
  • Mephike
    #619
    Kettő új art a köv kieg lapjaiból. Képesség még nem ismert.
    Artifact Compression
    Cyclops
  • Szivacs_Kap
    #617
    köszi az infó
  • qetuol
    #616
    már nincs :)
  • Mephike
    #615
    Ez régebben volt így, mert (talán ha jól emlékszem) a bronz lapok kevesebb scrapet adtak bontáskor. Ezért kárpótolták azokat, akik pénzért vettek hordókat. Ha most veszel, és törsz egy lapot, akkor már több scrapet kapsz. Szóval most már nincs az akció, nem fogsz több 30 scrapet kapni hórdonként, de ha bontod a lapokat, akkor több scraphez jutsz, mint régebben. Remélem érthető, mit próbálok kihozni :)
  • Szivacs_Kap
    #614
    üdv!

    Van még az az akció, hogy ha pénzért veszek hordót, kapok 30 db scrap hordónként?

    Előre is köszi az infót!
  • Mephike
    #613
    Új lapot mutattak be.
  • Mephike
    #612
    Bocs, hogy telespammelem a topicot, bár úgy néz ki ez most már az enyém :)
    Tévedtem, maradnak a mostani ezüst witcherek, csak új képük lesz. Itt fent van még egyéb változásokról is infó.
  • Mephike
    #611
    Közben megnéztem Swim videóját. Változni fognak a witcherek is, Vesemir gold lap lesz, és úgy néz ki potiont fog keresni a deckben. Ha valaki mostanában witchert nyit, szerintem ne törje be, mert pár hét és tuti teljes áron lehet majd törni őket.
  • Mephike
    #610
    A várható új lapokról kép és némi infó. Természetesen ezek még megjelenésig (augusztus) változhatnak.
    Utoljára szerkesztette: Mephike, 2017.07.26. 23:39:17
  • Mephike
    #609
    Ma az első négy lapból megkaptam Shanit. Hétvégén játszottam a Witcher3 kieggel, ott is megkaptam (érted ugye? :D).
  • Mephike
    #608
    Közben jön még egy verseny augusztus végén: Official Gwent Gamescom Tournament. $25,000 díjazással. Kell a hírverés a játéknak.
  • plutoka
    #607
    szerintem csak levezető deck, amikor már nagyon eleged van a szörnyekből és kedved támad ütni őket :)
    nem nehéz ellene játszani, csak nem szabad engedni hogy a Baron megerősödjön (gyors passz első körbe, lap előny összeszedése).
    meta változás miatt nem tudom mennyire rugalmas, pár napja amikor játszottam vele már alig kaptam szörnyeket, de legalább érdekes játékok voltak vele :D
  • Mephike
    #606
    Gyűlik a scrap a Radovid control deckemhez. A kérdésem az, hogy aki játszott már ezzel a deckkel, az mit tapasztal, mi a gyengéje? (Több helyen pl a queensguard-os deckeket mondják). Illetve ami a gyengéje, azzal mennyire gyakran találkozik?
  • Mephike
    #605
    Újabb komoly versenysorozat jön majd, lesz mit nézni a forró nyári napokon :)
  • plutoka
    #604
    Mephi termonológiáját használva, ma esti metában erős Foltest és reveail nilf volt tapasztalható. a monster (bele értve dagon és consume) front elvonult.szorványosan tapasztalható pár radovid és ST control pakli, érdekes kompoziciókban (radovid machine, törpe leaderes ST contol pakli)
    skellige deck egyáltalán nem várható :D
  • Mephike
    #603
    Köszönhetően az új meta jelentésnek, nagy mennyiségű elf-control, Dagon token és weather na meg Radovid control várható. Metajelentésünket az SG.hu támogatta :)
  • plutoka
    #602
    vmi változott az biztos. tegnap és ma meló után szinte csak Dagon ellen mentem rankedbe. Meguntam, megnéztem Radovid controltt decket. pár kör causal, kicsi pihi és gondoltam megyek vele szörnyet ölni. 6 rankedből 0 szörny volt :D ST és Skellige deck volt végig, talán egy NR.
  • Mephike
    #601
    Azért érezni, hogy kijött az új meta jelentés, eddig alig volt elf-control, ma 3 is jött szembe.
  • Zegi Norbi HUN
    #600
    Necromancy ilyen esetekben jól jön. Igaz csak egy egységet tüntet el a temetőből, de 2 Queensguard is jobb, mint a 3 :)
    Sőt most hogy eszembe jut, Eithnével nyilván még egyszer fel tudod használni.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2017.07.18. 16:10:03
  • plutoka
    #599
    A Discardos Queensgurad decket viszont nem tudom hogy lehet megfogni ST controlal. Nincs a temetőre hatásom, nem tudom lokolni vagy a temetőből lenyúlni a lapjait. Első körbe az elején még van előnyöm, a végére a Queen-ek viszont megjönnek és nem tudom megnyerni. Másodikra igy lapelőnnyel is fordul gyakran, égeti a lapjaimat, 3 kört pedig akár 1 feltámasztós lappal is megnyeri. Ezzel az eggyel nem boldogulok :(
  • Matte
    #598
    tegnap esti 'kapjam be', Gwent módra :D

    Összesen 32 epic van meg, szóval tudott volna bőven adni. Ha itt is feltalálnák, hogy olyat már nem nyithatsz, amiből megvan a max, akkor istentelen elégedett lennék.

  • Mephike
    #597
    Nálam is a control a nyerő paklitípus. A két kedvencem a weather monster és az általad is linkelt elf control :)
  • plutoka
    #596
    Nekem a control deckek jönnek be, nagyon nem jó dolog hagyni az ellenfelet a saját oldalán érintetlenül hagyni, főleg a monstereket. A Ciri Dashre épülő tempó és gyors pakli méret csökkentés elég jól kezelhető lapokat ad a végére.
    Ciri dash + Elf + Mulligan

    Az eredeti TGO decket kicsit módosítani kellett, mert sokszor beragad a Ciri dash, sőt sokszor csak 3. körbe kaptam meg. Emiatt vannak benne mulligan elemek (wardancer és officer), mert egy szarabb kezdő kezet is meg lehet vele javítani. A poénos rész a Deckbe, hogy nem sok mindenből van 3 darabon. A Nilfgard reveal deckek ellen, akik mindig ki akarják nyírni a a hawker supportot vagy a dragoonokat, tökéletes. Túl sok boostot a 3. körös scrochok miatt amúgy sem érdemes épiteni.
    A deckel el kell nyújtani az első vagy második kört és nem engedni a 2:0-t, lehetőleg lap egyenlőséggel vagy előnnyel eljutni a 3. körig. Ha utolsó körbe 3-4 lap van, 3 vagy 4 scorch-al lehet számolni :)
    Törpe deck ellen első körös feladásokat produkál egy közepes kéz is, ha picit is figyelmetlen a boostokal az ellenfél. (gondolom mennyire esik jól nekik amikor első körbe 3x puszitotom el a 20+ pontos agyon boostolt lapjait)
  • Zegi Norbi HUN
    #595
    Nagyon sokan játszanak azzal is mostanság és azért nem is könnyű nyerni ellene :) Nekem sajnos nincs még meg minden lap hozzá, de mire meg is lesz, már tuti változik a meta. Úgyhogy számomra maradnak a szörnyek, abból pár lap kivételével minden megvan. Casual meccseken meg mehet az örömjáték a Vad Falka vagy Queensguard valamelyikével, több-kevesebb sikerrel :D
  • Mephike
    #594
    Most tették ki ezeket a fotókat FB-on, és bitang mód tetszenek.
  • Szerzetes89
    #593
    Remélem, sok jó meccset vívsz majd vele, szerintem nagyon jó kártya :) Közben meglett a Ragh nar Roog is (ez már tuti nem véletlen) és az első vereségem Radoviddal, Henselt ellen. Ilyennel még nem találkoztam: Priscilla(!), majd Kaedweni Sergeant boost+ BS Commando, így elkerülte mindig a Scorchot, aztán Field Medic-BSC vissza, kijátssza a Temerian Infantryment. Befejezésként Reaver Hunters.
  • Mephike
    #592
    Van 600 scrapem, szóval esélyes, hogy következő craftolásom a báró lesz :)
  • Szerzetes89
    #591
    Mióta Radovidot használom, 2 Legendaryt (Cerys, Regis:HV) nyitottam Használjon Ön is Radovidot! (Társadalmi célú hirdetésünket hallották)
  • Mephike
    #590
    Bár nekem sajnos nincsenek meg a hiányzó Nr legóim, és sosem játszottam ezt a decket, merész dolog lenne azt mondani, hogy értek hozzá. Amúgy a második a control :D
    Ma nyitottam 7 packot, szintlépések+napi, nagyon akartam legót nyitni, de nem jött össze. De legalább gyűlik a scrap. :)
  • Szerzetes89
    #589
    Szerintem a második, bár ezt majd egy jobban hozzáértő megírja. Volt Eredin Wild Hunt, Henselt Weather, Radovid Weather (insta forfeit ), Francesca Weather, Reveal NG, Eithne Weather (Protector), meg talán valami Dwarf deck volt még.
  • plutoka
    #588
    A 2 verzió közül melyik control deck? Bloody Baron + Machine vagy Bloody Baron + Weather ? Próbáltad másik control deck ellen (Eithne vagy radovid) esetleg NR ellen is, vagy csak Monster volt végig ? :D
  • Szerzetes89
    #587
    Nos, kipróbáltam én is a Radovid Control Decket. Az eredmény: 7 meccsből 7 győzelem
    Nem gondoltam volna, hogy ennyire eredményes lesz, pedig nem kis szintű emberekkel dobott össze...

    #586: Ha ezen a néven futsz, akkor érezd magad megtisztelve, hiszen ellened (Eredin Weather?) játszottam először
  • Zegi Norbi HUN
    #586
    Pont ezen felbuzdulva mondom akkor én is összerakok egy ilyen paklit és valóban elég jól lehet vele haladni :D Rank 9-ről fel is szöktem egészen rank 14-be :)

    Ez a cikk a mulliganről amúgy elég hasznos, most már értem néha miért van kisebb káosz a lapjaim közt :)

    A linkelt cosplay leányzó egyáltalán nem rossz :D A sok cicoma nélkül mondjuk szerintem szebb :)