1026
  • Mephike
    #826
    Nos véget ért ez a Gwent Open is, a döntőt 25k néző nézte, míg az elődöntőt a kínai játékos miatt 30k néző is látta. Azt hiszem ez a torna jobban bejött a játéknak, mint azt én gondoltam.
    Az végjátékról itt egy rövid videó, csak az nézze meg, aki már látta a végét.

    A Gwent Challenger pedig nemsokára itt lesz, ami azt hiszem még továbblöki a hype gépezetet ;)
  • Mephike
    #825
    Egy fegyver és egy újabb leader art a következő meglepetés.
  • Mephike
    #824
    Az első leek/leak a mai napon egy Nilfgaard és egy Scoiatael leader, amielyek nemsokára jönnek.
  • Mephike
    #823
    Az öröm nem véletlen, hiszen GameKing nemrég megnyerte a GwntSlam2-t, előtte meg 2. volt a GwentSlam1, szóval az egyik legjobb játékost győzte le, és igen csak nehéz győzelem volt ez neki. :)
    Az ágrajz megnézhető itt, nagyon meggyőző volt tegnap a továbbjutó kínai játékos játéka, szóval nehéz megmondani, hogy melyik döntő lesz izgalmasabb. :)
  • Gobbogoal
    #822
    JJ -ék meccsét még pont láttam. Zseniális volt és hogy örült!!
  • Mephike
    #821
    Ma délután 4-től jön GWENT Open #2! Ez ugyebár a CD Projekt RED hivatalos versenye és $25.000 megy a közösbe.
    Természetesen a legjobb arcok fognak közvetíteni: Merchant, McBeard, MegaMogwai, ImpetuousPanda.
    A stream ITT lesz nézhető.
    Itt az ágrajz. A SuperJJ és a GameKing meccs megtekintése kötelező házi feladat! :) Poént félretéve ezt a meccset nagyon ajánlom. A dolog érdekessége, hogy lesz két kínai versenyző is, gondolom ez miatt jönnek majd kínai nézők is, és talán a nézettségi is új rekordot fog elérni, ami valjuk be jót tenne a játéknak.
  • csonttika72
    #820
    Kösz, de jobb lett volna Rankeden ugyanez...., álmodik a nyomor :-D
  • Mephike
    #819
    És tényleg ő a No1! grat :)
  • Mephike
    #818
    Igen, már nem lesz több reset, marad minden, sőt inkább az a kérdés, hogy a bétán való aktív részvételért mi lesz az ajándék. Ugye aki régebben játszott az a reset után Geraltot kapta meg prémiumban.
  • sztar007
    #817
    A Béta után a teljesitményünk, lapok stb..megmaradnak?
  • csonttika72
    #816
    rank 1 defeat

    Ugyan csak casual, de akkor is jól esik hogy rank 1 feladja ellened...
    Utoljára szerkesztette: csonttika72, 2017.11.17. 14:12:02
  • Gobbogoal
    #815
    Hasonló deckel nyomom, bár én még a farseereket használom. Rank 16ig elég szépen haladtam vele, csak mostanság kevés az időm a játékra. Nyár vége óta tolom a gwentet a kettővel ezelőtti szezont egy Dagon foglet deckkel sikerült az előzőt pedig egy spy Nilfgaardal. Mindkét alkalommal a rank19-et sikerült elérni, sajnos húszig még nem jutottam.
  • Mephike
    #814
    Nagy a hallgatás mostanában a várható tartalmakkal kapcsolatban, többnyire a Soon™ a válasz mindenre.
    Addig is azonban elmondanám, hogy megjelent végre magyarul is az utolsó Witcher (Vaják) könyv: A tó úrnője. Mondanom se kell, hogy beszippantott rendesen. :)
    Közben elértem a R15-öt sőt azóta már az R16-ot is, váltottam is egy olyan deckre, amivel reményeim szerint meglesz az R20 a szezon végére (dec. vége), ez pedig Swim féle Spell-Ale-Tael pakli. Itt egy részletes leírás a használatáról ha valakinek új lenne ez a deck.
  • qetuol
    #813
    nemcsak az új lapokat nem ismeri, hanem a régiek sem aktuálisak
  • Mephike
    #812
    Aham, ez igaz, a tracker ahogy nézem az új lapokat nem ismeri még... Bocs, ez nekem fel sem tűnt, amikor exportáltam a deckeket.
    A hiányzó dolgok:
    1.: 3 Swordmaster, 3 Farseer és 1 Muzzle
    2. 1 Muzzle és 2 Venendal Elite
    3. 3 Battering Ram és 1 Dorregaray.
    A queensguardosból pedig 3 Warmonger és 2 Whale Harpooner maradt ki.
    Bocsi, vakon megbíztam a trackerben... :)
  • qetuol
    #811
    ezek a deckek kevesebb, mint 25 kártyát tartalmaznak
  • Zegi Norbi HUN
    #810
    Nekem a Cursed Skellige tetszik most nagyon. A medvék ereje sok ellenfelet legyűr jelenleg :)
  • Mephike
    #809
    Közkívánatra itt az a három deck, amivel játszok mostanában. Melléírom a wil/lose arányomat is, ennél jóval többet ki lehet hozni a deckekből, mert nem vagyok egy nagy játékos:
    1. Elf handbuff 74% Ez a kedvenc deckem most, Pumpkinál láttam ezt a decket.
    2. Reveal Nilfgaard 67%. A másik kedvencem, imádom a benne rejlő lehetőségeket.
    3. Machine control. 71% nagyon nincs mit magyarázni rajta, szeretem mert jó :)
    Most R14-en jók ezek a deckek, de valószínű feljebb már váltanom kell majd, valószínű visszatérek a spy Nilfgaard deckre, amit most azért hanyagolok csak, mert az előző szezonban szinte végig azt nyúztam.
    Itt egy bónusz deck még, queensguardos, ez régi kedvencem, csodát ne várjatok tőle, de remek mókára/casualra. Jó próbálkozást. ;)
  • Mephike
    #808
    Az android messze van még nagyon.
    A célok a következőek:
    Új event + Thronebreaker és közben/utána év végi mega patch (sok jósággal). Gondolom ehhez társulni fog december végén a szezonzárás, és újabb kb 20 lap. Ez után gyanítom jön az új frakció (talán Toussain?). Ez után talán kilépünk bétából, de elvileg addig még jönnie kell egy újfajta játékmódnak is (talán aréna). Ha ezen túl vagyunk, akkor talán tudnak az androiddal is komolyabban foglalkozni, az biztos, hogy most számukra nem ez az elsődleges. (Bár szerintem a háttérben már elkezdték megtenni az első lépéseket, mert rengetegen kérik ezt tőlük.)
  • Mephike
    #807
    MephiPeti néven vagyok fent, nyugodtan jelölj be. Hát, hogy mennyire használhatóak a tanácsaim, az majd kiderül :)
  • Szerzetes89
    #806
    Végre egy harmadik ember! Üdv a fórumon!
    Mephike: felvehetnénk a kapcsolatot GoG-on, jól jönne pár tanács.
  • Gobbogoal
    #805
    A gwent db-t és a gwentlementet szoktam nézni. Sajnos az angolom hagy bőven kovetnivalót maga után így a legtöbb cikkel bajban vagyok. Szerencsére a paklik elemzésével nincs gond. Nagyon remélem hogy igen népszerű lesz a játék meg azt is hogy kitolják androidra is!
    A sztori nekem kimaradt de már láttamegy ilyen névre keresztelt decket a dbn.
  • Mephike
    #804
    Üdv itt nálunk :)
    Szerintem amíg bétában van a játék, és nem lép ki steamre, ez így is fog maradni, mármint nálunk nem sokan fogják ismerni a játékot. De mivel az utóbbi időben úgy néz ki ha lassan is, de emelkedik a játék nézettsége, szóval van remény.
    Gondolkodtam egy egyszerű statikus weboldalon, ami az új híreket jelenítené meg, illetve deck elemző cikkeket jelenítenék meg rajta, de sajnos nincs rá időm.
    Az üdvözletedre mutatok egy új leader kártyát :D Remélem a sztorit ismeritek hozzá :) De van már videó is, lehet gyönyörködni benne.
  • Gobbogoal
    #803
    Sziasztok! Nagy sajnálatomra nem találtam itthoni gwent közösséget és azt látom, hogy az esport1 sem foglalkozik különösebben a témával a rajongói oldal pedig megszűnt aktívnak lenni. A jövőben gyakrabban fogok erre látogatni, eszmét cserélni pakli ötleteket megosztani etc... augusztus vége óta játszom a gwentel, eddig rank 19ig jutottam mind két szezonban. Sajnos nincs elég időm játszani de azt gondolom messzemenőkig az eltelt évek legjobb ccg-je.
  • Mephike
    #802
    Remélem mindenki hajt a minél magasabb rank eléréséért. :)
    Közben kezd körvonalazódni az új meta, itt összefoglalták az ismertebb decktípusokat. Érdemes körbenézni.
    Szerintem a kieg legjobb legendás lapja a Muzzle lett, mindenképpen javaslom a lekraftolásást, ha futja rá.
    Pár napja volt egy Gwentlemen-es interjú felfedtek egy új lapot, a cursed weapon-t. Ez ugye azt jelenti, hogy várhatóan lesznek fegyverek a játékban. Ez a kard, ahogy az látható a kép hátterében lévő Draug fegyvere. A nagy kérdés, hogy ez a fegyver hozzácsatolható lesz-e bárkihez, ha igen, akkor ad-e valami pluszt, ha kifejezetten Draugra adjuk rá.
    Illetve emlékeztetés képen itt van a már szintén felfedett Adda és Orianna, na meg nagy téttel fogadnék rá, hogy a mostani event pár vámpíros és egyéb lapja is idővel a játék részévé fog válni, max más képességgel. Szóval szerintem idővel egy halom vámpírral fogunk gazdagodni, és gondolom jön leadernek Dettlaff is.
  • Mephike
    #801
    Közben a streamerek is elkezdték összerakni a meta várható új deckjeit. Itt van Swim pár deckje, lehet szemezgetni.
    Ma Mogwai deckjével játszottam, mivel nagyon érdekelt, hogy mit lehet kihozni az újításoknak köszönhetően a reveal mechanikából.
    A holnapi napra egy jó kis unseen elder decket fogok keresni és kipróbálni, mert tetszett az egyik, amit ellenem használtak.
    Ki mivel létrázik most? Nálam most Henselt machine deck, amivel haladok.
  • Mephike
    #800
    Most napokig nem fogok netközelbe menni, próbálgatom a saját deckjeimet, na meg az event most is bejön, már most várom, hogy jövőre ismét betegyék :)
    Na meg azt se felejtsük el, hogy a hátralevő 2 hónapban jön még a Thronebreaker, még egy event és egy megagiga update is, ami átszabja majd a játékot rendesen. Kellemes két hónap lesz ez most.
  • Szerzetes89
    #799
    Nekem kb 30 kegből 11 Epic és 4 Legendary lett. Kezdődjön az event!
  • Mephike
    #798
    43 keget nyitottam, a darálás végére 7300 scrapem lett.
    Az első 15 kegben nem volt prémium lap, de a végére csak összejött 9 darab, amiből 2 epic volt.
    3 legót nyitottam: Leo Bonhart (őt választottam) Iorveth és Eskel az első négy lapban volt fixen.
    9 epic lett, amiből az új Hattori és a két prémium Donar és Merigold's Hailstorm az, ami igazán megmelengette a kis szívemet.
  • Mephike
    #797
    Aktív az új patch, van event is. A harpy és a restore lapok teljes áron törhetőek.
  • Mephike
    #796
    Hm-hm, jó lesz megint a játék. :)
    Pozitívum: utolsó 2 hónapos szezon, pár jó új lap (reveal buff, skellige papnő), közelgő event, boon/hazard kulcsszavak
    Negatívum: Kicsit soknak érzem az új lapoknál a random részt, de ezt majd játéknál jön majd ki pontosan, pár lapon már most látni, hogy nerfet fognak kapni hamarosan.
    Itt vannak a patch részletei.
    Utoljára szerkesztette: Mephike, 2017.10.30. 22:02:24
  • Szerzetes89
    #795
    Vicces... és sajnos igaz is.
    Mindjárt kezdődik a sztrííííím!
  • Mephike
    #794
    A kedvenc dalom :D
  • Mephike
    #793
    Az eventeket nagyon várom én is, és szerintem a terv az lesz, hogy minimum egy event legyen egy hónapban a jövőre nézve.
    Sajnos minden kártyajátékra igaz, hogy idővel "kikristályosodnak" a metában a legjobb deckek és a többség azzal fog jönni, hiszen azokkal lehet a legkönnyebben játszani. Jelenleg én a restore Skellige decket utálom :) Viszont az új lapok és a lapmódosítások pont ezt szolgálják. Ha belegondolsz, ezzel a két havi új metával ez a játék még mindig sokkal változatosabb, mint sok másik.
    A lapkészlettel nálam nincs gond, szerintem kb a lapok 90%-a megvan, szóval nekem ez szerencsére nem gond.
  • qetuol
    #792
    "háromszor dobok el lapot a kézből, de minden körben visszakapom."

    azt hiszem az úgy van, hogy az elsőként eldobott lap nagyobb eséllyel jön vissza a következő körökben, mint a második, harmadik.
  • Szerzetes89
    #791
    Még 3 ÚJ LAP!

    #788: Nos, nekem ez a season teljes katasztrófa volt. Az elsőben nagyon megszerettem a Radovid - Bloody Baron decket, de a GI update miatt teljesen használhatatlan már. Viszont nagyon sok decket kipróbáltam (többek közt továbbfejlesztett Reveal, boost törpök, Radovid armor, BB2017, Emhyr-Calveit kémek) de valahogy egyik sem jött be igazán, nem is nagyon mentem fel a létrán, a végén lesz max 2-3k pontom. Sajnos sem időm, sem a megfelelő kártyák sem álltak rendelkezésemre. Meg bele is fáradtam a játék hülyeségeibe, hogy többször is ugyanazokat a lapokat kínálja fel nyitásnál, amik már jó párszor megvannak (természetesen Legendary és Epic). Hogy háromszor dobok el lapot a kézből, de minden körben visszakapom. Na meg a jelenlegi állás sem tettszett, nagyon leülepedett a mezőny a Swarm-Restore-Spell-Spy négyessel. DB-n volt egy kisebb sírás, hogy ha így folytatják a fejlesztők, a játék halott lesz (holott még ki sem jött a bétából).
    Remélem az új lapok meg a patch hoz majd egyfajta változást, a Mahakam Ale Festival tettszett, nagyon várom a Halloween eventet meg a karácsonyit is. Elnézést a hosszú szövegért, de úgyis csak ketten írogatunk ide...
  • Mephike
    #790
    Új Round of Gwent, és jön az új event is.
    Új lapok.
    Hétfőn fejlesztői stream.
  • Mephike
    #789
    Bemutattak pár új lapot, ezúttal a képességüket is felfedték.
  • Mephike
    #788
    Kb 1,5 hete elértem a 4k mmr-t az általam játszott consume Dagon deckkel, viszont azóta többféle decket is kipróbáltam, amit streamek alkalmával vagy ellenfeleimnél láttam. Értelemszerűen ez azzal járt, hogy több meccsre is gyengébb deckkel mentem vagy kevés tapasztalattal. Visszaestem, de azóta megint visszamentem 4k-ra. A lényeg, hogy két decket is nagyon megszerettem, az egyik a Radovid weather control, a másik a Cerys queensguard. Egyik sem T1-es deck, de arra pont jó lesz, hogy a köv. szezont velük kezdjem majd el, és csak utána váltsak monsterre. Közben az új lapok már nagyon várják a szezon végi több mint 20 hordóm nyitását. :)
    Nálad helyzet?
  • Szerzetes89
    #787
    Értem, köszönöm! Milyen deckkel játszol mostanában, így a szezon végén? Meg egyáltalán hol jársz a létrán?