1026
  • rockit
    #746
    Sziasztok! Most találtam ezt az oldalt. Ki hol áll jelenleg, hány ponton. Én NR-el tolom, de picit idegesít, hogy nem nagyon tudok 3800-nál feljebb jutni jelenleg. Ezért érdeklődnék, hogy mi az ami szerintetek most jól működik?
  • Mephike
    #745
    Na ezt nem tudtam, mármint a meghívást igen, csak a reward része nem volt világos.
  • Axsys
    #744
    Pro ladderen nincsen reward. Mármint olyan értelemben mint normal rankeden.
    Itt ha jó vagy meghívásokat kapsz torunamentekre.

    És a kettő teljesen külön van, tehát ha kellenek a normal ranked rewardjai akkor ott is fel kell húzd magad.
  • Zegi Norbi HUN
    #743
    Szuper, mobilra tökéletesek is lesznek :) Ves viszont hiányzik, remélem őt is kirakják nagyobb képbe valamikor.
  • Mephike
    #742
    A két ladder között mi a különbség reward szempontjából?
  • Axsys
    #741
    Éles lett a Pro Ladder
    Ideje létrázni :D
  • Mephike
    #740
    Jól megy a CDPR-nek.
  • Mephike
    #739
    A kártyákon található képek jobb felbontásban. Kellemes szemezgetést :)
  • Axsys
    #738
    Ezt a kombót így még nem használtam finishernek, de nagyon jól lehet alkalmazkodni a szituációkhoz ez tetszik benne.
    Lehet, hogy 1 medicet még beteszek és aucklest is besúvasztom. A goldok közül rainfarmot le lehetne cserélni igazából, majd próbálgatom mi legmegfelelőbb.

    Monsterre most összeraktam 2 új változatot 25-25 kártyásat. Egy frost meg egy token, kipróbálom majd ma, hogy hogy teljesít. Az a baj igazából, hogy kevés a tempo play. Az egyik a crone a másik a woodland spirit, de a cronokat meg nehéz beépíteni mert annyi hasznos silver van hogy 3 egyszerűen kevésnek tűnik. Lehet, hogy fixen hagyni kell R1-et és hosszú R2/R3 ra menni. Megnézem.

    Trololo szerintem nem olyan gáz, tekintve, hogy csak 1 kártyával van szinergiája, önmagában nem sokat ér.
  • qetuol
    #737
    nekem újra előjött az a bug, amikor nem látszik a skellige kártya hátlapja -.-'
    és a filterrel sem vagyok megelégedve... hiányzik pár funkció, kulcsszó - például Hearthstoneban van olyan, h "extra", csak azokat a kártyákat jelenítené meg, amelyekből több van, mint három, legyen az prémium vagy nem. meg a filterbállítást is megjegyezhetné, ne kelljen mindig újra beállítani :)
  • Mephike
    #736
    Nemrég váltotam én is NG-ra, mert a mókusokból már elég volt. Bár én egy spy decket játszok és még egyelőre csak azt látom át igazából, annál érzem csak, hogy mennyi potenciál van benne, de gondolom itt is az egyik finisher a Rainfarn + Joachim + Brigade.
    A monster decked viszont számomra új, és mivel imádom őket, biztos ki fogom próbálni ezt a fajta decket.
    Köszi a listát!
  • Mephike
    #735
    Jó ez a mostani update, kellett nagyon, még úgy is ezt mondom, hogy pár napja még vadul elfeztem én is. Viszont Trollololo nerfjét én nagyon hiányolom.
  • Axsys
    #734
    Nilfgard spy
    Monster - Inspired by Lifecoach

    Jelenleg a favorit az NG, mind a 3 leaderre lehet jó paklikat összeállítani.
    A többi factiont még nem volt időm rendesen kitesztelgetni.
  • Matte
    #733
    vagy itt ha valaki (mint én pl.) nem vágja fejből melyik kártya melyik
  • Mephike
    #732
    Elvileg itt a hotfox pontos listája.
  • Matte
    #731
    köszönjük az újabb hotfixet :D az egyetlen működőképes deckemet is elbaszták.
    Nincs ezzel baj amúgy, csak kb felesleges craftolni bármit is, azért az egy hétért, amíg tartja magát az ability.
  • Mephike
    #730
    Gratulálok a sikeres szerepléshez! Csak kíváncsiságból betehetnéd azokat a deckeket, amikkel versenyeztél.
  • Axsys
    #729
    Tegnap részt vettem egy kisebb 40 fő körüli bajnokságon.
    Jó kis tapasztalatszerzés volt, a legutolsó Good-Gaminges 200~ fős nem sikerült túl jól, azt mondták szeptemberben indul újra heti szinten, de még nincs infó róla.
    A legtöbben Francescat játszottak, akiket sikerült 2:0-ázni :-) Viszont voltak nagyon érdekes és szoros meccsek.

    Az egyiken pédául (én Nilfgard ő Scoia) utolsó körben az ellenfél oldalán ketyegett a timer a rot tosseren. Három 8 as kártyája volt mid rowban akiket elvitt volna (kettő 8 as pedig hátul), tudtam pontosan, hogy milyen lapjai vannak, Zoltán és Merigold. Nekem 1 lapom volt neki 2 és ő jött. Átmozgatta a rot tossert és egy alacsonyabb lapját a siege rowba, assasinnal megöltem a kis lapját majd az enforcerrel lelőttem az assasint így a végére 3*8+4 ponttól szabadítottam meg, a merigoldja nem volt elég :-) A végén mondta a srác, hogy erre ő sem gondolt.

    Aki kiejtett, ő egy Mill decket játszot, amivel az első meccs draw lett, majd az újrajátszáskor elvertem elég szépen. Utána elverte a monster paklimat Francescával, majd az utolsó meccsen sok lapos NR-t hozott én sok lapos Monstert és 1 ponttal kaptam ki utolsó körben :-)

    Összességében nagyon tetszett, úgyhogy fogok még menni ilyenekre.
    Végül 3. lettem.
  • Mephike
    #728
    10 éves a witcher széria.
  • Mephike
    #727
    Nos néztem ma egy streamert, aki szinte csak monsterrel játszik, valahol 2.0-2.1k mmr-nél járt, és weather Dagont játszott Croneokkal. Ha elakadok az elfekkel én tuti visszaállok Dagonra, egy kis faggyal és sok köddel.
  • TagLajf
    #726
    Én úgy emlékszem hogy nem játszották soha a legutóbbi verzióját, legalább is nem láttam consume-ban sem. Az volt a baj vele, hogy 8 pontért nem érte meg a -1 lap. Így legalább kapott egy esélyt consume-ban, amint lesz időm tesztelgetni lecraftolom és megnézem mit tud a consume, gondolom előző patchoz képest az vele a legnagyobb tudomány hogy ne csinálj 30-as unseen eldert vele amit leszed a scorch meg az Igni.

    Van amúgy valami jó Wild hunt deck? Mert nekem nem igazán működik, sokat veszítek vele 1.9k-nál. Ha nem kompetitív nem foglalkozok vele, (pro ladder miatt) csak reménykedtem hátha végre játszható a új lapokkal. Próbáltam Crone nélkül, azzal is, de nem tudom eltalálni hogy mi a legjobb 6 epic lap, túl sok jó lapja van a monsternek. De persze lehet, hogy a többi monster deck simán csak jobb.
    Utoljára szerkesztette: TagLajf, 2017.08.30. 21:34:36
  • Zegi Norbi HUN
    #725
    Igen, úgy valóban :) Nekem a régebbi megvalósítása viszont jobban tetszett, kaptál egy 20 pont körüli egységet, igaz némi áldozattal. Meglátjuk így marad-e.
  • TagLajf
    #724
    A legnagyobb értéke 16, ami úgy jön össze hogy consume-olod (elfogyasztod) vele az ellenfeled egy 6 pontos lapját. 4 pont alapból, te kapsz 6-ot ő veszít 6-ot. A kérdés csak az, hogy mennyi olyan lapot játszik az ellenfél ami miatt érdemes játszani. Consume monstersbe auto-include szerintem, de tesztelni kell az összes decket.
    Utoljára szerkesztette: TagLajf, 2017.08.30. 20:14:02
  • Zegi Norbi HUN
    #723
    Ahogy írod, úgy nem lenne rossz, kb mint régebben. De most alapból 4 pontos, legfeljebb 12 pontos tud lenni, ha nincs megehető egység akkor boostol 12 pontra összesen(az ilyen eset elég ritka). Tibor maradt, Hjalmar maradt, ezt meg kiherélték rendesen :) Pedig ezzel a szörnnyel nem volt egyszerű még a legendás Fehér Farkasnak sem megküzdeni.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2017.08.30. 20:06:56
  • TagLajf
    #722
    Tény hogy vannak Kayran-nél jobb lapok, de azért egy 16 pontos arany lap amiből 6 pont removal nem olyan rossz. (bár a metától függ mennyi 5-6 pontos lapot játszik az ellenfél) Az arany lapokat sosem úgy kell nézni hogy nagyon jó vagy játszhatatlan, mert nem mindenkinek van meg az összes lap.




    Utoljára szerkesztette: TagLajf, 2017.08.30. 19:16:33
  • Mephike
    #721
    Na ki mivel létrázik? :) Ki mit próbált ki, mi a tapasztalata?
    Kettő decket raktam össze, mert szinte semmit sem kellett kraftolnom hozzá, megvárom, hogy mit hoz a meta:
    1. Mulligan elf. Valami hasonló, mint ez. Ezzel létrázom, meglepő, de nagyon jól működik. Mondjuk én Zoltan helyett Iorveth-et használom, hogy több kontrollom legyen.
    2. Wild Hunt deck. Saját fejlesztés, semmi extra, csak beleraktam egy kiló fagyot, amit megszórtam egy halom wild hunt egységgel. Ami meglepő, hogy ez is működik, igaz csak casualban játszottam vele.
  • Zegi Norbi HUN
    #720
    Az elején aggódtam, hogy az aranylapokat is lehet majd sebezni, de most hogy játszottam jó pár kört, azt kell mondjam nagyon jó húzás volt tőlük :) Számomra eddig az egyetlen negatívum Kayran átdolgozása. Maximum 6 pont értékű egységet tud megenni, ami nem valami acélos, főleg a többi aranylaphoz képest. Remélem valamit csinálnak majd vele, mert így semmi értelme használni.
    Viszont összességében tetszik ez az új patch.
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2017.08.30. 18:08:49
  • Mephike
    #719
    Redditen összeírták a részletes változásokat. (Hosszú a lista)
  • Matte
    #718
    igen, és asszem benne is van a leírásban, hogy premium card.
  • Mephike
    #717
    Akkor jöjjön a beszámoló a nyitásokról:
    50 packot nyitottam + 10 pack a starterből.
    50 pack: 15 epic, 14 premium (ebből 3 maci és 1 epic: Gremist), 3 legó: Letho, Geels, Yennefer. Geels megvolt prémiumban, szóval őt daráltam is.
    10 starter pack: 2 epic, 2 premium és 1 legó Priscilla. A választott legó lapom Avallach volt.
    A kérdésem az, hogy aki megvette a starter packot, neki is a választható 3 legó mindegyike prémium volt?
  • Mephike
    #716
    Az új Coral is erős lesz, de ettől függetlenül őt én is kitettem volna a nerfelt lapok közé.
  • Icegrind
    #715
    Geralt érthető, igni egyik képességét gyengítették, az erejét növelték tehát ráfogható a balance. De coral? Ő lenne az a lap amit alapból be kéne tenni 100% millre. Szombaton gyártottam le, de egyáltalán nem ezt a lapot, még csak nem is hasonlít, ez egy teljesen új lap. Pont ennél kéne megadni a lehetőséget, hogy kell-e az illetőnek ez az új lap vagy sem. Volt 1,7k scrapem, mellé 1,9k a fölös lapokból, a nerfelt lapok törése után így is 10k+ tehát nem arról van szó, hogy kéne az a 800 scrap, csak szimplán semmi logika nincs abban a lépésükben.
  • Matte
    #714
    jaaaaaa..... hát ez totál faszság, de így már értem. :D

    Van-van 54 keget bontottam (megvettem a startert, szóval 44 jött össze season végére), soha ilyen jó arányban nem dobott. Aranyból "csak" 5 esett, de ezüstből rengeteg - nem számotam de 12-14 környékén, szóval egy szavam sincs.
  • Mephike
    #713
    1. Coral nem nerfet kapott, hanem totál megváltozott.
    2. Igni, bár tényleg 25-től pusztít, de 4-ről 5-re emelték az értékét.
    3. Geralt meg szimplán buffolták, csak az előnyére változott.

    Teljes áron csak azokat a lapokat törheted, amik CSAK nerfet kaptak. Természetesen ennek én sem örülök, mert pl az igni volt az első lap, amiből "múúúvi kárdot" csiáltam, és bizony most lehet betörném. De ez van, valahol érthető, hogy mindent azért nem lehet törni, hiszen az igen csak túlzó bevétel lenne számunkra. Így is az 1900 scrapem ma már 2300-at ért, és még a hordókat ki sem nyitottam.
    Arról nem is beszélve, hogy belépésem után benéztem rankedre, ahol visszatettek R8-ra és a játék már adta is az érte járó kegeket. Szóval van bőven bevétel most.
  • Matte
    #712
    de ha mától, akkor miért nem lehet teljes áron betörni? :O
  • Mephike
    #711
    Mától :) De már írtam régebben is Coralt, az Ignit és Geraltról is volt szó :)
  • Matte
    #710
    aha... hát.... én nem ezt kérdeztem? :D

    Igni mióta csak akkor üt, ha a sor 25 (20 volt)
    Coral mióta változtat át egy lényt (és nem felezi le az egész sort)
    Geralt mióta alapból 13-as plusz tulajdonság nélkül (és nem 10-es, amiből 13 lesz, ha vesztésre áll a kör)?
  • Szerzetes89
    #709
    Ma jött ki az új patch és csak a nerfelt lapokért kapsz teljes árat.

    #707 Ebből szerintem hotfix lesz, ez nem lehet, ez nem...
    Utoljára szerkesztette: Szerzetes89, 2017.08.29. 16:06:29
  • Matte
    #708
    öööö, Coral, Geralt, és Igni mikor változtak meg? (az utóbbi két-három hétben egyikkel se játszottam, de nekem új mindkettő abilityje és geralt alapból 13) Csak hogy mindhárom csak 200-at mill esetében...
    Utoljára szerkesztette: Matte, 2017.08.29. 15:54:24
  • Mephike
    #707
    Ez azért érdekes lesz...