1026
  • Mephike
    #866
    Végre megvan mire fogom költeni az év végi jutalmamat, veszek egy halom hordót :D
  • Szerzetes89
    #865
    Hűűűű.... mást nem tudok hozzá fűzni.
  • Mephike
    #864
    Ezek az új prémium kártyák eszméletlen szépek!
  • Szerzetes89
    #863
    Több mint 109 kártya!!!
    Utoljára szerkesztette: Szerzetes89, 2017.11.30. 21:32:11
  • Mephike
    #862
    Ezt akkor ide ki is tenném!
  • Mephike
    #861
    Apa kezdődik!!! :D
  • Mephike
    #860
    Streamet nézni a legjobb szerintem közvetlenül a patch utáni napokban érdemes, akkor még a streamerek is ezerrel kísérleteznek az új lapokkal/deckekkel. De mivel itt egy lap bármikor kijátszásra kerülhet (nem függ a manától) persze számít a lap minősége, de sokkal inkább az számít, hogy mikor játszod ki, szóval pl egy gyengébb legóval is lehet jól játszani.
    Amúgy megy a találgatás, hogy ma este mit fognak bemutatni, sona azt mondják, hogy Burza és Swim együttes játéka utalás volt arra, hogy most egy dual mód fog bekerülni a játékba.
  • Gobbogoal
    #859
    Én mostanság elkezdtem twitchet is nézni és azt is nagyon nagy örömmel látom hogy pro ladderesek egyáltalán nem a topdeckekkel nyomják hanem különleges teljesen egyedi paklikkal(természetesen üennek a netdeckek is), már már meghökkentő kombinációkkal. Röviden csak azt akarom mondani hogy imádom ezt a játékot üert ugyanazon deck típusokra üegannyi variáns van és ez tényleg egy agyjáték az rng üeg viszonylag minimális szerencsére!!
  • Ariakus
    #858
    Csinaltam en is egy Radovid swarm decket (sajnos a tiedet nem tudtam kiprobalni mert jo par kartya nincs meg foleg aranykartyak), meg is nyertem 2 meccset zsinorban. A masodik meccsem egy Consume Nekker deck ellen volt es kaptak a Nekkerek a lock-ot es a reset-et mint a huzat. 2-0-ra le is hoztam a meccset mivel teljesen lekapcsoltam a Nekkereket plussz meg egy Scorch-ot is dobtam ellene.

    Nagyon tetszik a Gwentben, hogy ha az ember epit maganak egy decket (nem copy paste net deck) es jatszik par meccset es mondjuk bejon 3-4 vereseg, de utana kicserelek vagy eldobok par kartyat egyszer csak elkezdek egyre tobbet nyerni.

    Jo latni, hogy penzugyileg rendben van a CD Project es ha kovetik azt a vonalat amit elkezdtek a Gwent-el akkor meg be is ruhaznek par keg-re, hogy tamogassam oket. A leek meme-t amikor meglattam majdnem leestem a szekrol annyira poenos.
  • Mephike
    #857
    Tegnap megmondom őszintén, hogy meló után leültem nézni a streamet, és bár tetszett, de valószínű a fáradságnak köszönhetően bealudtam rajta :)
    Viszont itt a köv jó hír: "Tune in to http://twitch.tv/cdprojektred tomorrow (Thursday, Nov 30th) at 9 PM CET for a short stream with developers, where we'll start off with a premiere of the newest episode of A ROUND OF GWENT, after which @pawelburza and @cesarzbasu will reveal more cards coming to the game!"
    Szóval holnap este 9-től jönnek az újdonságok ;)
  • Szerzetes89
    #856
    Mephike, nem írtál a tegnapi "hagymákról" (leeks), swim szerint 5 dolgot is elmondtak. Ebből eddig kettőt tudunk. Az egyik: Burza elhintette, hogy jönni fog egy új Ciri kártya, illetve hogy ismert streamereket fognak elhívni a Gwent Challenger eseményre (pl. Swim, SuperJJ).
    Született pár meme is tegnap, tessék őket megnézni ITT
    Ízelítő:
  • Mephike
    #855
    Q3-as pénzügyi beszámoló. A tömör lényeg, a Witcher 3 még mindig jól tejel, a Gwent szintén hoz elég pénzt a konyhára a fejlesztőknek.
  • Gobbogoal
    #854
    Tettszik a pakli. Örülök hogy a villenes scorch vonal nem csak engem húzott be. Külön tetszik a deck mellett a leírás és a "hogyan használjuk" ☺
  • Mephike
    #853
    Ma este 9-től Swim (egyik legismertebb Gwent streamer) ellátogat Burzához (egyik legismertebb fejlesztő) Varsóba, ahol együtt fognak kártyázni és lazulni/lógni egyet. ("playing Gwent and hanging out") Elvileg bárki aki arrajár csatlakozhat hozzájuk a helyi Esport Bárban.
    A lényeg, hogy szerintem kezdik előkészíteni az év végi nagy patch (meglátjuk mekkora lesz ez így most a Thronebreaker nélkül) eljövetelét. Szóval mindenkit várnak, a hype train lassan elindul :)
    Ha netán felfednek valami újdonságot is, akkor azt kíméletlenül be fogom ide tenni ;)
  • Mephike
    #852
    Mostanában ismét sok NR deck található a játékban, és több féle változat is használnak. Van itt kérem swarm, armor, machine, ezek keveréke, és a legkevésbé használt a hazard/weather. Megosztanám azt a decket, amivel mostanában játszom, aminek én a hangzatos[URL=http://www.gwentdb.com/decks/35822-control] Radovid Ice&Fire Contol[/URL] nevet adtam. (Ettől a névtől egyértelművé válik, hogy ez egy igen csak jó deck :]) Spolierben írnám a tudnivalókat.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Először is annyit, hogy nekem a deckben benne van +1 reaver scout. Így 26 lapos a deck. (A miért van benne kérdésre később válaszolok.)
    A deck működése: Ha jól játszunk, akkor a 26 lapból a végére 2-4 lap marad csak, vagy akár pont elfogy minden lapunk. A cél, hogy az összes lapot kipörgessük, és az első körben erőből nyerjünk, a harmadikban meg az ellenfél felett folyamatosan irányítást gyakoroljunk. Nézzük részletesebben.
    Lapkeverés: Nem akarjuk a kezünkbe látni a 3 frostot, a 3 commando és max 1 infrantrymant akarunk. Kézben a 3 scoutot akarjuk, egy esetleg kettő adeptet, és akarjuk a már említett reaver scoutot. Ves-t sosem keverjük le, róla majd később.
    1. kör: Ezt a kört lehetőség szerint hozni kell, lényeg, hogy minél több pontot pakoljunk ki. Ehhez kell a 3 scout, ha nincs mindegyik kézben, akkor reinforcement segítségével és/vagy a reaver scouttal ki kell tenni őket. Természetesen ez után nem kell visszafognunk magunkat, mehetnek az infantrymanek is, 3X6 vagy 3X5 pont, vékszükség esetén mehet Natalis és a kürtje is.
    2. kör: Sima passz, vagy ha nálunk van Thaler, akkor játszuk ki. Ha netán veszítettünk az előző körben, akkor általában az ellenfélnek ahhoz egyel több lapot kellett beáldoznia, szóval azonnal passzolni szoktak.
    3. kör: Ennek a körnek jóesetben 4-6 lappal megy neki mindkét játékos. Itt már jó eséllyel kezedben lesz egy halom kontroll lap, adepttel érdemes kezdeni, szűkítve ezzel az ellenfél területét, rákényszeríteni arra, hogy lehetőleg az egy vagy max 2 üres sorába pakoljon csak, hiszen az GIgni-t így tudjuk majd hasznosan kihasználni. Amikor már csak 3 lap van nálunk kézben kijátsszuk Villent, hogy elégesse a legnagyobb egységet pont a végén.Ha megvan még a scorch, akkor az is mehet.
    Tudnivalók:
    1. Ves kulcslap, sosem lesz szinte tökéletes kezdőkezünk, vagy egy frost, vagy egy kommandós, vagy két infantrymanunk lesz kézben. Ves megvédi a szép lassan 6-os erősségűvé váló egységeinket az ellenfél scorch-jától.
    2. A saját scorchunkat lehetőség szerint csak a harmadik körben használjuk el, főleg akkor ha tudjuk, hogy az ellenfél nagy lapokkal akar a végén nyerni. (Spell-elf, reaver hunter, etc..)
    3. Myr sárkányunk feladata, hogy az ellenfél nagy lényeit egyforma erősségűre állítsa be, illetve leszedje a nálunk problémás kis lényeket, vagy ha netán az ellenfél a harmadik körben spy egységet tesz le nekünk, akkor ha kell, azt kell sebezni, hogy kisebb HP-ja legyen, mint az ellenfél legnagyobb lénye, így Villen azt fogja elégetni, nem pedig a mi spyunkat.
    4. A horn működik az ellenfél ellen is. Eléggé gyakori eset, hogy pl a 8as erejű egymás mellé tett egységeit meggyúrom 12-re, aztán onnantól a GIgni, scorch, Villen leszedi őket.
    5. Ha nem muszáj ne használjuk az adepteket az első körben, próbáljuk erőből megnyerni azt az első kört. Ha ez sikerül az ellenfél végig azt fogja hinni, hogy machine vagy shield NR-rel lesz dolga, és lekeveri jó eseéllyel azokat az egységeit, amivel egy sorban hazardot tud eltávolítani. Ne legyünk kapzsik a frosttal, ne akarjunk 2 sorba is fagyot az első körben, mert akkor tuti előkerül valami first light.
    6. Mosnter ellen mindig úgy játszunk, hogy azt feltételezzük, hogy a scorch kéznél van nála.
    7. Tudni kell, hogy mikor pakolsz egy sorba, mikor többe, bár ez igaz minden deckre.
    8. Radovidot érdemes megtartani, nem érdemes az első körbe elszórni, mindig úgy játszunk, hogy azt feltételezzük, hogy az ellenfél Irist vagy valami hasonló jóságot a végére tartogatja. Egy darab célra lehetőleg ne süssük el, még ha az a célpont nagyon csalogató is, hasznos legyen mindkét lock.
    Deck előnye: Nem ecsetelném nagyon, erős első kör, control az utolsó körben. Jelenleg 3800mmr-nél működőképes, lent is az volt. Másik előnye, hogy senki sem ez ellen a deck ellen kever le, mindenki a katapultokat vagy a páncélos lovagokat várja.
    Hátrány: Az első körben bizony bejöhet, hogy benyelsz egy scorchot, vagy a monster jobb hazard deckkel megfog téged, tudni kell, hogy mikor hagyd abba és add fel az első kört probléma esetén. A cél, hogy az utolsó körre csak pár lappal érkezzetek.
    Érezni kell, hogy a GIgni mikor jó, értelmetlen megtartani az utolsó körre, ha nem lesz lehetősége égetni, akkor el kell tolni az első körben ha van jó célpontja.
    HA rossz a kezdőkezed és nincs Ves, akkor szintén csak egy határig menj el az első körben.
    Kb ennyi, remélem lesz olyan, aki kipróbálja, megéri. Jó szórakozást a deckhez :)
  • Mephike
    #851
    GwentSlam 3 következik, December 2-3.-án ismét lehet jó meccseket nézni, addig is itt egy videó az előző két versenyről. Hype! :)
  • Mephike
    #850
    Jöjjön akkor a kiejthetetlen nevű sárkány Villentretenmerth története. Csak az olvassa el, aki nem fogja a könyvet olvasni, vagy már túl van rajta.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Villen egy aranysárkány, akinek a legerősebb képessége az átalakulás. Életének jelentős részét emberi bőrbe bújva éli le, sokat mozog emberek lakta területen, és többféle alakban teszi ezt. Egy ideig együtt is él Myrgtabrakke, aki egy nőstény zöld sárkány.
    Geralt kalandozásai során elvállal egy munkát, hogy leöljön egy baziliszkuszt. Ez idő alatt ismeri meg a witcher Borch-ot és két Zerrikán harcosnőjét (testőrök), akikkel a munka után összeül Geralt és együtt mulatnak, itt a vaják elmondja Borknak, hogy ő sárkányt sosem ölne, mivel azok nem fenyegetik az embereket. (Erre a hitvallására játékban is van utalás.) Illetve elmondja, hogy bár zöld, vörös fekete és fehér sárkány létezik, bár még ő se látta mindegyik fajtát, azonban az arany változat mese csak.
    Kicsit később híre kell, hogy egy hatalmas zöld sárkány található egy Barefield nevű kisváros környékén. A csapat (Kökörcsin/Dandelion, Bork, Geralt és a később csatlakozó Yen) elhatározzák, hogy megnézik maguknak azt a sárkányt és csatlakoznak a vadászathoz. A vadászatra azonban többen is jelentkeznek: a híres sárkányvadász csapat a Crinfrid Reavers, Yarpen Zigrin és törp csapata, a nemes lovag Eyck of Denesle és Dorregaray a mágus. A csapatok az odafelé tartó úton többször is összevesznek, mert mindenki magnak akarja a dicsőséget és a jutalmat, illetve Geralt nem szívesen ölné meg a sárkányt, aki mint kiderül egy zöld sárkány (Myrgtabrakke), akit egy környékbeli paraszt megmérgez. (Egy juhot tömtek meg méreggel, amit a sárkány megevett és ezért vergődik és szenved, nem képes elrepülni.)
    Bork otthagyja Geraltékat, mondván fontos ügy szólítja el és elviharzik a két zerrikán nővel..
    A csoport megérkezik a helyszínre és mindenki legnagyobb meglepetéséére bár a sárkány ott van, de nem zöld színű, hanem arany. Azonban ez a vadászokat nem tartja vissza, továbbra is le akarják ölni a sárkány színétől függetlenül, főleg, mert az arany többet ér, és lenne vevő bőven a sárkány különböző testrészeire.
    Mielőtt azonban elkezdenék a vadászatot, a sárkány - a telepátia használatával - két lehetőséget kínál: hagyjál el a helyszínt vagy maradjanak és harcoljanak egy tisztességes párbajban, ahol nem mindenki ront rá egyszerre.
    A híres mantikor és griff ölő Eyck of Denesle lovagnak több sem kell, lován egymaga rá is ront az aranysárkányra, aki mancsának egyetlen csapásával kiüti a lovagot.
    "– A vitéz Deneslei Eycket elvihetik a harctérről, nem képes a küzdelmet folytatni. Kérem a következőt.
    – Ó, baszd meg – törte meg Yarpen Zigrin a beálló csendet."
    Ezután úgy döntenek a sárkányvadászok és Yarpenék, hogy együtt támadják meg az aranysárkányt, ezt Geralt és Dorregaray azonban nem akarja megengedni, de Yen a törpék és a sárkányvadászok legyűrik őket. Persze a vita folytatódik és mivel Yen nem akar osztozkodni, kiütik őt is.
    Boholt vezetésével készen álltak a támadásra a reaverek és Yarpen vezetésével a törpék is, azonban Villen az aranysárkány maga jön el a csapatért és szétcsap közöttük. Már-már úgy néz ki, hogy vége a harcnak, amikor megjelenik a környék hadereje, akik mivel sokan vannak egyértelműen le fogják gyűrni a sárkányt, akiről kiderül, hogy a zöld sárkány megszületett kölykét védi. A kiszabaduló Yennefer és a semmiből megjelenő két Zerrikán iszonyú rendet vágnak a sárkányra támadó seregben, a csata eldől. A kis újszülött sárkány a csata végén már ott van Borch kezében, aki nem más, mint az aranysárkány és ő az apja a kicsinek.
    Ezután a kis sárkányt Villentretenmerth fogja nevelni, és a csöppség örökli apja képességeit, és mint Saesenthessis lesz ismeretes, vagy ahogy a legtöbb ember ismerte Saskia. De őróla szintén sokat lehetne írni, de az már egy másik történet... :)

    Utoljára szerkesztette: Mephike, 2017.11.26. 19:11:57
  • Mephike
    #849
    Nálam és az ismerőseimnél megy a GOG.
    A netes felületre sem tudsz bejelentkezni? www.gog.com
  • tombadillo
    #848
    valakinek van valami elképzelése, hogy miért vagyok képtelen belépni a gog-ra? ráadásul új fiókot se tudok csinálni. nincs egy rohadt elfelejtette a jelszavát gomb, vagy én vagyok hülyxe. mondjuk nem én feléejtettem el, hanem ők.
  • Mephike
    #847
    Ma a nagy játszások közepette feltűnt, hogy a meteorite powder 50%-os leárazást kapott. Lehet így van ez már hetek óta, de nekem csak most tűnt fel :) Hátha valaki venne, hogy "anime" (egyik streamer szokta keverni a két szót) kártyát csináljon.
  • Mephike
    #846
    Közben a steamen is olcsóbb lett a Witcher3 GOTY.
  • Daermon
    #845
    Azért a könyveket illik megvenni. Főleg, ha rajongó az ember :)
    A Witcher 3 meg GoG-on nagyon akciós most.
  • Mephike
    #844
    Üdv a fedélzeten :)
    Ha a GOG megfelel (nekem már van ott pár játékom, kevesebb a funkció még benne, mint a steamen, de nekem gondom nincs vele), akkor ott most a Witcher 3 akciós.
    A könyv első öt része magyarul megtalálható a legnépszerűbb magyar torrent oldalon is, ha jó neked digitális formában, ha nem akkor marad valamelyik könyvesbolt.
  • Ariakus
    #843
    Probalt vki mar olyan decket amiben mind a ket arany weather kartya (Drought es Ragnarok) benne van? Ha iegn akkor milyen sikerrel?
  • Ariakus
    #842
    Megneztem par meccset Gwent OPenbol es nagyon durva taktikakat lattam. Nehany meccsen 3-4 lap hatranybol forditottak meg a meccset plusz a bloffok es bait-ek amiket nyomattak....

    Iszonyat potencial van ebben a jatekban. Az uj leader kartyak amiket mutattak jobban felvillanyozott mint barmelyik Hearthstone expansion. Szerintem a Gwent vhogy sokkal jobban beleszovi a Witcher univerzumat a jatekba mint a Hearthstone a WoW univerzumat. Ranezek nehany kartyara es szinte egy komplett tortenetet meselnek el. Nagyon kifejezoek a kepek a kartyakon meg akkor is ha nincsenek meganimalva. Majdnem 70 orat nyomtam bele eddig ami tobb ido mint amennyit osszesen a Hearthstone-ba belehegesztettem 3 ev alatt.


    A Gwent hatasara meg is vettem a Witcher 2-ot (az elso reszt annak idejen vegigjatszottam) es ha majd lesz egy olyan kiadas a Witcher 3-hoz ami tartalmazza az alapjatekot es az osszes kieget akkor majd arra is lecsapok. Karacsonyra meg megveszem az osszes Witcher konyvet.
  • Gobbogoal
    #841
    Nem azt kérdőjelezem meg hogy szerencsejáték. Egyszerűen utálnám ha elveszne a boosterbontás izgalma. Ráadásul drágulna a káték a kötött a minitranzakciókkal. Ráadásul a gewwent a craftolással tök jól ellensúlyozza a random boostereket.
  • Mephike
    #840
    Gondolom most mindenki kivár, hogy mi fog ebből kisülni. Ha tényleg szerencsejátékként lesz kezelve ez a fajta lootbox rendszer, ami természetesen a boostereckre, itt pedig a keg-ekre vonatkozik, akkor kénytelen lesz váltani mindenki. Gondolom gyakoribb lesz a Thronebreakerhez hasonló fix lapokat használó kampány, jönnek a 5-10-15 db-os fix lapokat tartalmazó csomagok. ("Vedd meg az új Temeriai boostert! A 3 Blue Stripes Commando-s, Vess és Vernon Roche vezetésével nem lesz ellenfele a Northern Realms deckednek! Most csak 1500 Ft, ajándékba jár még 200 scrap és 100 meteorit!")
    Szóval én nem aggódok, a marketingeseknél nincs találékonyabb ember a földön :D
  • DarkHorSe
    #839
    Miert ne lenne szerencsejatek? Teljesen igazuk van.
  • Gobbogoal
    #838
    "Közben dagad a lootbox botrány,..." meg a jó édes a........
  • Mephike
    #837
    Közben dagad a lootbox botrány, kérdés, hogy ez mennyire fogja rányomni a bélyegét erre a játékra.
  • Mephike
    #836
    Csúszik a Thronebreaker. Szomorúság van.
  • MaxSlim333
    #835
    Néhány patch-el ezelőtt még fogalom volt a Scoia'tael scorch control, az a pakli a gold immunity miatt volt erős, mivel a saját gold lényeit nem tudta elpusztítani. Jelenleg scorchra komplett paklit építeni már nem érdemes, jó tech lap, de swarm, weather, discard, stb. ellen szenvedős lesz a dolog. Gyakorlatilag a legtöbb Skellige pakli ellen gyengének tűnik, amik elég népszerűek most. Ettől függetlenül lehet vele próbálkozni, spell, consume, de még spy ellen is erős lehet.
    Utoljára szerkesztette: MaxSlim333, 2017.11.21. 20:03:47
  • Gobbogoal
    #834
    Köszönöm az észrevételeket!! :) remélem mihamarabb tudom tesztelni a decket!
  • Mephike
    #833
    Közben roach helyére még lenne jelöltem: Ida Emean, jó mert ha kell van first light, ha meg nem kell, ott van a sebzés nála. Vagy ha már roach és a tempó kell, akkor Barclay Els-vel is tennék egy próbát.
    Schirrún agyaltam még, hogy néha nem sok-e a scorch+Villen+compression, és nem fordul elő az több alaklommal is nálad, hogy Schirrút csak kiteszed és nem kérsz scorchot tőle? Ha igen, akkor lehet lenne helyette nem egy jobb opció is.
    A lényeg, hogy a deck összeállításnál fontos mindig az aktuális metát nézni. Ha sok NR deck jön szembe, amelyek a horn miatt és a machine képesség miatt egy sorba pakolnak, akkor nincs mese, kell a lacerate/hailstorm, ha sok a varázsolgatós elf, és jönnek a nagy lények, akkor kell Schirrú.
  • Mephike
    #832
    Amit az íróról írtál szintén osztom. Jó író, de tudok nála nem egy jobbat mondani, mentségre szolgáljon, hogy az utolsó két könyvére már vagy sokat fejlődött, vagy többen is átnézték kiadás előtt, hogy mit írt. De kétségtelen, hogy a világ amit megálmodott, a karakterek, akik megjelennek mégis így együtt nagyon működnek. Amúgy nekem se Geralt a kedvencem :)

    A decked jónak tűnik, nem tudom, hogy milyen eredményeket futsz vele, szóval adok pár tippet, viszont mivel Te játszol a deckkel neked kell tudnod, hogy melyik ezek közül a tippek közül a használható.
    Gondolom én, hogy ezzel a deckkel meg lehet oldani azokat a deckeket, amik a játék végére nagy lényekkel árasztják el a boardot. De szerintem ennek a decknek gondot okozhatnak a swarm deckeke, és a monster+weather deck, hiszen azok többségében nem a nagy lényekkel akarnak győzni. Ezért én az alábbi módosításokat hajtanám végre:
    1. Betennék egy first light-ot, valamelyik archer helyére. Ezzel jelentősen javulna az esélyed a különböző hazard deckek ellen.
    2. A medve jó lap, hogy valami neked nem tetsző dolgot megegyél vele a térfeledende csak átlagos tempót biztosít, illetve ott van Myr sárkányod, és a zsugorítás varázslatod, amik szintén megteszik ezt ha kell. Szóval a macit én tuti lacerate-re cserélném.
    3. Roach jó lap, de szerintem gondod lehet abból, ha olyan lény kerül a pástra, aminek nincs magas HP-ja, de mégsem tudod leszedni, pl. armor miatt. Szóval én roach helyett Ciarant a lock elfet használnám vagy ha már sebzel, akkor hailstormot.

    Ha van lap, amelyiknek a története bárkit is érdekel, szívesen lefordítom, amit írnak róla, és kiegészítem a saját "tudásommal".
    A Witcher játékokat azért ha egyszer lesz időd próbáld ki, főleg a második és harmadik részt.
  • Gobbogoal
    #831
    Köszönjük az infókat és a színesítést! :) Én a witcherrel sosem játszottam, de a regényeket a gwent hatására elkezdtem olvasni ( Tündérvérnél tartok, bár meg kell jegyeznem, hogy nem vagyok elájulva Sapkowski írói vénájától, de az univerzum, a frakciók nagyon tetszenek a gwentet pedig olyan jól összerakták, hogy felkeltette bennem a kíváncsiságot, hogy az egyes kártyák milyen karaktereket, történeteket rejtenek. Mígát Geraltot kifejezetten rühellem meg a körötte lévő csajokat is kivéve Cirit :)... nha de nem a személyes ízlésemről akartam írni :) A lényeg, hogy szerintem tök jó ha vannak háttérinfók.
    Ami konkrétan a gwenthez tartozik és hasznos lenne ha valaki aki érez elég elhivatottságot akár a gwentlemen cikkeit, vagy akár pakli stratégiákat lefordítaná. Az én angolom annyira elegendő, hogy hellyel közzel megértsem a szöveget, de azt visszaadni érdemben már sajnos nem tudom, de nagyon jó lenne egy hazai bázis a játéknak. A gwent inn magyar oldal sajnos ahogy látom elkezdődött és elhalt, de egy hasonló nagyon jó lenne, vagy ahol meg lehet osztani a pakliötleteket, élményeket etc...
    Ariakus hsz-vel maximálisan egyetértek. Én elég sok ccg-vel játszottam az évek alatt, de számítógépes platformon magasan a gwent viszi a prímet. Van egy olyan félelmem hogy "túl kifinomult" a nagyközönségnek. Szerencsére minimális az rng és komoly tervezést igényel egy-egy deck összerakása hát még a játék. Így félek, hogyaz egyszerűbb gamek mind a hearthstone és társaik folyamatosan csorbítják majd a rajongótábort. Ugyanakkor azt is gondolom hogy egy 25K-s nézettség egy versenynek egyáltalán nem egy rossz nézőszám. Az is nagyon tetszik, hogy tök jól fölépítették a körítést. A kissé gagyi de mégiscsak fantasy kocsma ahonnan a közvetítések mennek, a cosplayes arcok ( Ash jelenléte azt gondolom minden hímet lelkesedéssel tölt el :) ) ezek mind mind számomra nagoyn szimpatikus dolgok, szóval nagoyn remélem hogy hosszú évekre lesz gwentünk és folyamatosan frissülő tartalom.
    Azonban, hogy ne csak az ömlengésemet hallgassátok itt egy pakliterv. Sajnos még nem teszteltem csak összeraktam:
    http://www.gwentdb.com/decks/35904-gobbos-elven-scorch

    Az alap elképzelés az, hogy a scorchot vagy Villentetetetee kiondhatatlan nevű sárkányt többször kijátszva a 3r alatt letakarítsam az ellenfél nagy lényeit. Ezt elősegítendő ha csak "özepes" minionok maradnak már a páston de nekem beszorulnának a scorchok ott vannak az archerek és Mirgathrakkakakak (szintén kimondhatatlan) akikkel akár a saját egységeimet is megtudom sebezni, hogy az ellenfélnél takarítson a tisztítótűz :) Emellett kis vagy közepesen alacsony egységeket használok mint a commandó akik visoznt kirántják magukat a deckből azaz 9 powert biztosítanak az asztalon de a tűz nem égeti meg őket illetve a törpék akik a ressiliencenek hála ott maradnak köv köre is. Néhány ambush kártya is van. igazából szintén a scorchot támogatják hisz rejtve maradnak míg az esetleg náluk kissebb minionokat elégetem.
    Az aranysárkányt a rebirthel kétszer tudom eltolni scorchot Schirruval szitnén kétszer illetve alternatív scorchnak ott van a Jáde figura. Nem megfeledkezvén a hős képességről mivel még egyszer el tudom varázsolni. Gyakorlatilag 6 "scorch effektet" tudok elcastolni egy játék alatt ha jönnek a lapok. (a direkt sebzésekkel akár igazíthatom is egymáshoz az ellenfél high minionjait, hogy egy kis parázs egy egész sereget felégessen :) ) Ekkora lángszóróval pedig talán már elégnek kell lennie a közepes minionoknak..... Tech lapoknak pedig ott van a Muzzle.. nem kell magyarázni, a maciformálás a scorch után a mini léyneimet felhízlalja 11re illetve a mardroeme esetenként újabb scorch mondjuk egy mókus defenderrel szemben, de hízlalni is tudja a léyneimet. Lehet a földi répát ( strengthet -6 +6 )még belerakom a pakliba, bár még le kell craftolnom azt a lapot :) )
    Sajnos mindez még mindig csak elmélet, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy mennyire működhet, vagy már most ordító hibák vannak e a pakliban?
    Kösz, hogy végigolvastatok!
  • Mephike
    #830
    Az utolsó leader kártyán a bitroló (The Usurper) látható.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    "I shall make Nilfgaard great again!" A bitroló egy arisztokrata volt, aki néhány évvel 1237 előtt megdöntötte a Nilfgaardi birodalom császárának, Fergus var Emreis-nek uralkodását, majd magához ragadta a címet (a képen ők ketten láthatóak). Ő uralkodott, amíg 1257-ben Fergus fiának Emhyr var Emreis támogatói (Vilgefortz-ék) meg nem döntötték uralkodását és ki nem végezték.
    Sem a könyvekben, sem a játékban nem említik név szerint Usurper-t.
  • Mephike
    #829
    Jöjjön Filavandrel aén Fidháilról pár infó, szintén wiki+saját megjegyzések. (A képen a Witcher3-as lap és a leendő lap artjai láthatóak.)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A Dol Blathanna-i szabad tündék uralkodója. Büszke király volt, aki nehezen fogadta el a változásokat, még akkor is, amikor az alattvalói (pl.: Toruviel) éheztek.
    A probléma gyökere és ez a probléma vezet majd a mókus kommandók létrejöttéhez is, hogy az idős elfek képtelenek alkalmazkodni a megváltozott világhoz, ahol az ember az úr. Megvetik az embereket, akik szerintük kirabolják a természetet, és képtelenek az emberi gyarlóságot elfogadni. Míg a törpék alkalmazkodnak az új időkhöz, és kereskedni kezdenek az emberekkel (szeretni nem fogják azért őket), az elfek visszavonulnak erdejeikben, és az évek alatt teljesen elzárkóznak, városaikat elveszítik, mert elfoglalják őket, vagy feladják őket. A fiatal elfek kommandókat hoznak létre, betörnek az emberek területeire, akikre ők továbbra is betolakodóként tekintenek, természetesen az emberek ezeket a támadásokat nem nyelik le, és szintén visszatámadnak, csoportosan végzik ki az elfogott mókus tagokat, akiknek a soraik között törpéket is találni.
    Amikor Nilfgaard Emhyr vezetésével hódításba kezd, ajánlatot tesz a császár és felajánlja a független elf királyság létrejöttét Francesca Findabair-nak, de ez már egy másik történet :)

    Utoljára szerkesztette: Mephike, 2017.11.20. 14:10:56
  • Mephike
    #828
    A tegnapi felfedett Skellige leader történetét írnám le röviden. Mivel kikerülhetetlen a regények és a Witcher játékok történetének megemlítése ezért spoiler tag közé írnám.
    Úgy néz ki, hogy az új leader Eist Tuirseach lesz, de ki volt ő?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Wikipédiáról+saját megjegyzéseim:
    Skeilligei Jarl (vikingeknél ez valós rang volt, kb nemesként lehetne fordítani), és Bran testvére volt. Kiváló harcos hírében állt.
    Cintra királyává vált Calanthe királynővel (Pavetta a lánya volt) való rögtönzött házasságán keresztül, majd később a Skellige koronáját is megszerezte. Pavettát akarta feleségül venni (érdekházasság lett volna, a két ország érdekeit szolgálta volna), de a lány egy Duny nevű lovagot választott, és az ő lányuk lesz később Ciri. A miért nem lett dolgot meghagynám máskorra, akit érdekel, az olvassa el a könyvet :) A lényeg, hogy Pavetta anyja elfogadta lánya döntését, és ez gyakorlatilag a Witcher történet indulása. Calanthe királynő elhatározta, hogy elfogadja Eist javaslatát, és hamarosan két esküvő is történt. A házasság révén Eist Cintra királyává vált.

    1263-ig a feleségével uralkodott, amikor a Marnadal-i csatában meghalt (egy nyílvessző szemen találja) a Cintra Nilfgaard-i invázió során.

  • Ariakus
    #827
    Teljes mertekben megerdemli a jatek a nepszeruseget. En ket hete jatszom vele de eddig nagyon bejon. Jatszottam Hearthstone-nal meg Duelyst-tel es Magic the Gathering-el is de a Gwent jon be legjobban. Az art style van olyan jo mint a Magic-ben es maga a jatekmenet az vmi zsenialis, sokkal kevesebb rng faktorral. Remelem sikeres lesz a jovoben is.