1026
  • qetuol
    #906
    - sajnos itt is elkezdődött, amit a HSben utáltam.. a kártyák egyre erősebbek leszek, a régi kártyák így értelmüket vesztik (lightning » Boulder)

    - Pavko Gale? ez benne van a loreban? mert ha nem, még akkor is visszatetsző, hogy egy fejlesztőt raknak bele a kártyába, ha meg nem, akkor gusztustalan

    - ez a skellige Northern duel sincs túl jól kitalálva. nem igazán kérdéses melyik oldal fog győzni. ugyanis az emberek azzal az oldallal fognak játszani, amelyik nyeresége áll, mert így nagyobb az esély, hogy a végén az az oldal fog győzni. ha pedig mindenki ugyanazzal az oldallal nyomul, akkor nem csoda, hogy az az oldal gyűjt több győzelmet :-)
  • Elderblood
    #905
    Van egy kis bónusz az oldalon igazából nem nagy valami csak gondoltam így tudhatjuk ki, hogy áll szintben és rankban. Ha regisztráltatok van a profil lapotokon egy characters nevü fül ott beírjátok a Witcher 3 Wild Hunt-ot mivel sajnos a Gwent-et nem engedi, ha ez megvan akkor tudtok csinálni egy karakter nevet szintet leírást adni neki. én névnek a gwentes nevemet adtam meg szintnek az aktuális szintet és leírásnak az aktuális rank-omat azért nem a mmr-t mert az talán jobban változik mint a rank főleg nagyobb szinten. A menüben a tagok fülön megtudjátok így nézni egymást a charaternél ki, hogy áll szinten rankban.
  • Elderblood
    #904
    Ha valakinek van ötlete milyen új topic-ok kellenek vagy mit szeretne látni az oldalon az írjon! a fórumot minden regisztrált tag tudja használni irni bele képet belerakni stb csak a moderálást tettem adminnak.
  • Gobbogoal
    #903
    Telóról nem tudok valamiért regisztrálni de ahogy asztali géphez jutok regelek.
  • Mephike
    #902
    - Igen, maximalizálva lesz az egy sorban az egységek száma. Még nincs pontos infó a mennyiségről, csak találgatások vannak. (7 és 10 a legnépszerűbb számok.)
    - Duel példa:
    Seltkirk (7-es erő +3 páncél) duelezik egy 12-es erejű lénnyel. Fontos, hogy a duel addig tart, míg a két lény közül az egyik meg nem makkan.
    Seltkirk beleüt 7-et a 12-es erejű lénybe, annak az ereje ez miatt lemegy (12-7) 5-re. Ezután az ellenséges lény visszatámad Seltkirk-re 5 erővel. Seltkirk 7-es ereje lemegy 5-re, mert a páncélja 3-at felfog. Ezután ismét Seltkirk támad az 5-ös erejével, és agyonüti a szintén 5-ös erősségű ellenfelet, és véget ér a duel. Az ellenfélnél bukott 12 pontot, Te pedig 5 pontot kitettéla pástra, ez 17 pont haszon.
  • csonttika72
    #901
    Na! Akkor már vagyunk ketten tagok.... :-D
  • Elderblood
    #900
    Sziasztok! Megpróbáltam én összehozni egymagam ezt azt be van fizetve egy hónap ide: https://gwenthungary.enjin.com/ aki akar regisztráljon! Vettem hozzá egy 15slotos TS3 szervert is! Aki regisztrál a fórumon megtalálhatja az adatait! Mindenki aki szeretne cikket bele az szóljon vagy írjon nekem ide az email címemre és berakom! [email protected] Még nem sok mindent sikerült felraknom az oldalra mivel kb 1 órája kész sajnos a héten délutános vagyok ezért csak késő este és reggel tudom folytatni vele a munkát!
  • Szivacs_Kap
    #899
    Lenne pár kérdésem ami felvetődött az új lapokkal kapcsolatban:
    Boulder: Maximalizálva lesz az egy sorba tehető egységek száma?
    Erre utal szerintem Peasant Militia kártya is.
    Seltkirk (NR): "Duel" hogy fog működni?
  • Mephike
    #898
    Inkább ide írom, hogy más is lássa, és ha ötlete van hozzászólhasson.
    A történet egyszerű, minél több dolgot akarunk, a készítő annál több pénzt gombol le rólunk. :)
    1. Kellene egy saját domain. Pl. www.gwenthungary.hu, végül is tök mindegy ez a része.
    2. Kellene az oldal első körben én eltekintenék a hozzászólás/kommentelés lehetőségtől, mert az már vonzza is magával a moderálás, stb kérdést, ami tolja feljebb az árat.
    3. Egyszerűen tudjunk az oldalon cikkeket megjeleníteni, amire ha rákattintanak, akkor az teljes egészében megjelenik.
    Ilyen oldal pl a jól ismert http://gwentlemen.com/ is. Elsőre egy ilyen kellene szerintem, erre kellene egy árajánlat. A menübe nekünk bőven elég lenne a cikkek+archive (új hírek+régi), tippek (ebbe a részbe menne a deckleírások), donate (hátha más is kedvet érez egy-két ezer forintot adni), fórum, ami kezdésnek ide mutat.

    Később egy fórummotor segítségével mehetne a fórum szekció is, de szerintem ezzel még ráérünk, így is meglesz ennek az ára.
  • Gobbogoal
    #897
    Ja ésa ami nem tetszik!! A panther fénykép vagy fénykép szerű artworkje nálam kiverte a biztosítékot. Így voltam már a mezrelen legendary dryáddal is aki az ellenségtől pakolja ki a special cardot... persze ez csak ízlés kárdése de nagyon belerondít a játék képi világába. Nagyon remélem nem fog elterjedni jobban!
  • Gobbogoal
    #896
    Nekem Stregobor kifejezetten tetszik. Elég nagy erő van abban a lapban. Az uj Yennefer sem lesz épp piskóta. Sőt szerintem erős helye lesz a metában. A monster vonalnak még nem látom az erejét de a relict és a werewolf vonal is nagyon tetszik. Az NR cursed mage-ei és a szikéahajogálás a régi villámmal karöltve azért egy elág brutlis direkt sebző vagy removal vonalat hozhat. Ogazából még csak 40 lapot láttunk de már mpst körvpnalazódik pár új technika. Én elégedett vagyok.
  • Elderblood
    #895
    Egyik haveromnak van egy ismerőse aki megcsinálná az oldalt, de elég húzós ára van főleg egy nem wordpresses saját domainosnak. Az a baj én nagy részét nem is értettem amit magyarázott úgyhogy Mephi te jobban vágod ezt a témát ahogy elnéztem letudnád nekem írni privibe vagy ide mire van szükségünk? valami templatet magyarázott meg átalakítást meg funkciókat. Szerintem fórum az már egyből lehetne ott leirni a tapasztalatokat meg minden egyebet. Mondtam neki, hogy rászánok egy 25-30 ezret.
  • Mephike
    #894
    Nos nézegettem a mai napon felfedett lapokat, és próbálom kiválogatni, hogy melyek lesznek használhatóak.
    Az új Boulder tuti váltani fogja a villámot.
    Jó lesz Ulfheddin, egy lacerate utáni körben csodákat fog művelni az axemanekkel karöltve.
    Kiyan lehet még jó, ha megfelelő minőségű itemek érkeznek még.
    A többi laptól most annyira nem ájultam el.
  • Szerzetes89
    #893
    Én is támogatnám egy magyar oldal létrehozását. Átvehetné valaki az itteni házigazdaságot is, betehetnénk pár hasznos linket (pl. játék weboldala, reddit, gwentdb etc.).

  • Gobbogoal
    #892
    Oké...asszem egyikünk sem egy webdesigner.. sajnos én is csak a tartalmi részekben, cikkekben tudnék jeleskedni.
  • Elderblood
    #891
    Hát a weblapokhoz én se értek... ha beírod a googliba, hogy witcher 3 magyar rajongói oldal az nagy felbuzdulásban én voltam tavaly, de mivel kezdő szinten értek a weblapokhoz hamar fel is adtam. Viszont támogatnám én is ezeket az ötleteket akár pénzel is.
  • Mephike
    #890
    Ez már megfogalmazódott bennem is :)
    De van pár akadály, ami nem leküzdhetetlen, csak a kérdés az, hogy ki lépi meg ezeket a dolgokat.
    Kellene egy weblap (Facebook csoport értelmét nem látom, max akkor ha nagyon nincs már más lehetőség).
    1. Kellene egy motor, és egy dizájn. Itt két lehetőség van.
    a.: Kersünk már egy meglévő motort, pl: https://wordpress.com, ilyen oldala van a magyar GW2 oldalnak is. (https://guildwars2.hu/). Ez havi 1000Ft-ba fáj. ITt van, hogy milyen csomagok vannak. Ezután már "csak" a design-t kell megoldani.
    b.: Valaki önállóan nekiáll és felépít egy oldalt, majd valahol bérlünk neki helyet. Kezdésnek elég lenne egy statikus weblap, később ki lehetne egészíteni fórum és egyéb szolgáltatásokkal. Természetesen ez is némi pénzbe fájna, nem hinném, hogy valami reklámokkal agyontűzdelt, de ingyenes helyen akarjuk ezt működtetni.
    Mindkét esetben azonban van egy kis probléma részemről, és ez nem a pénz, mert szívesen beszállok az éves költségbe, sőt ha kell írok cikkeket is, viszont a weblapkészítésre már nincs energiám és időm és tudom magamról, hogy designban sem én vagyok a legjobb. Szóval ha találtok valakit, aki a weblapkészítés részét vállalja, akkor leülhetünk megbeszélni a többi dolgot.
  • Szivacs_Kap
    #889
    Jó lenne egy magyar nyelvű oldalt csinálni, volt is egy jó kezdeményezés, de sajnos nem frissül már: http://gwentinn.hu/
    Feltenni friss hírek, deck-eket, kártya leírásokat, minél több infót adni a meglévő és a kezdő játékosoknak.
    Aktív gwentes magyar youtubert sem lehet találni.... Ha kell én is szívesen segítek, ha valaki felkarolja ezt a projectet.
  • Gobbogoal
    #888
    Maximálisan támogatom a magyar gwent közösség építését, népszerűsítést. Amennyiben van kedvetek megmozdulni ilyen irányba szívesen részt veszek benne.
  • Szerzetes89
    #887
    A fejlesztők szerint nem lesznek új hordók, vagyis tartogasd csak a patchig őket.
  • Elderblood
    #886
    Sziasztok! Én is játszogatok Gwenttel sőt régebben youtuboztam is vele csak most nemvolt annyi időm, de majd szeretném újra csinálni csak az asztali mikrofonomra várok. Jólenne kiépíteni egy magyar gwent közösséget én szeretnék minnél több magyart bele csábítani mert nagyon jó, de tény hogy kevés witcher van nálunk sajnos. Wild Huntot kijátszottam már jópárszor nemrég befejeztem a könyv sorozatot is bár a vége nem úgy alakult ahogy szerettem volna na mindegy. Aki akar vegyen fel GoG-on nevem xElderbloodx jólenne néha valakivel játszani megbeszélni a taktikákat nemcsak ilyen forumon hanem ts/discordon. Kíváncsi vagyok milyen új kártyákat kapunk még úgyhogy most én is gyüjtöm a hordókat és a köveket. Bár nemtudom ha most nem nyitom ki hanem késöbb akkor az számít? vagy a kapott kegek még csak a mostani lapokhoz tartoznak?
  • Mephike
    #885
    Dicsőség az északi birodalomnak, vesszenek a hal zabálok! :)
    Kipróbáltam most a poén kedvéért egy swarm Nr decket, hamar rá kellett jönnöm, hogy az nem az én stílusom. Egyébkén minden Skellige fannak küldöm, aki nem a birodalmat segíti: I've had men killed for less! :D
  • Szerzetes89
    #884
    Igen, a hat nap alatt amelyikkel többet játszol, abba a csapatba kerülsz.
    DJ-m már van, Lugos még nincs, de sajnos nincs elég SK lapom... kár érte.
    Utoljára szerkesztette: Szerzetes89, 2017.12.04. 22:27:23
  • Gobbogoal
    #883
    S akkor jól értem úgy választok szekciót hogy egyszerűen csak játszom velük?
  • Mephike
    #882
    Amúgy ez a mostani faction challenge is mennyire jól ki van találva. Maradni fognak az emberek, mert az ingyen legó mindenkit érdekel. Arról nem is beszélve, hogy két hasznos legót kínáltak fel.
  • Szerzetes89
    #881
    Kedvenc DJ-m!
    HOLNAP FEJLESZTŐI STREAM, ÚJABB 20 KÁRTYÁT MUTATNAK NEKÜNK! LINK
  • Mephike
    #880
    I'm All Ears!
  • Gobbogoal
    #879
    Hoppsz!!! Dicsőséget az Északi Birodalmaknak!! Szükségem van a kémfőnökre.
  • qetuol
    #878
    igen, így már értem :) köszi
  • Mephike
    #877
    Gyakorlatilag igen gyakori, hogy a NR deckek Blue Stripes Scouttal kezdenek, a többit meg előkotorják a deckből, pl Reaver Scouttal. A videóban GameKing (az eleje lemaradt... így érthető ha nem érted, csak ez nekem a meccs hevében nem tűnt fel) kezében egy Blue Stripes Scout volt és egy Reinforcement. Ahelyett, hogy simán kitette volna a scoutot blöffölt, és a Reinforcementtel kikereste egy másik Blue Stripes Scout-ját. Ebből azt hitte Petrify, hogy GameKing nem rendelkezik kézben másik Blue Stripes Scouttal és max csak Reaver Scout van a kezébe, ezért ellopta GameKing Blue Stripes Scout-ját, hogy ne tudjon továbberősödni. Csak GameKing meg pont erre számított és ezért játszotta el azt, mintha nem lenne kézben nála több Blue Stripes Scout. Remélem így érthető. Kicsit olyan volt ez, mint pókerben a blöffölés. :)
  • qetuol
    #876
    nem értem, miért játszotta ki a muzzlet :-/
  • Mephike
    #875
    Pár apró változás, amit szintén majd a mostani patch hoz el.
  • Mephike
    #874
    Azért ez nagyon komoly volt!
  • Mephike
    #873
    Közben ezerrel megy GwentSlam 3, remélem nézitek ;)
    Remélem Gameking továbbjut majd, talán idővel majd itt is lesz szavazás és keg jutalom érte, bár Ash-t nézni nagyobb jutalom :D
  • Mephike
    #872
    Az rng-vel nincs gond, van olyan játékos, aki szereti, én pl nem :) Az rng-vel nincs gond, amíg nem olyan jó, hogy tutira megérje játszani. Gondolom HS-ből Yogg-Szaromra mindenki emlékezik, megérte használni, mert ha tuti bukóra álltál kitetted, és ha mákod volt, akkor megfordította a meccset. Igazi skill érzékeny lap...
    Amíg ilyen Avallac'h: The Sage szintű lapok jönnek, addig nincs gond. Elnézem, ahogy egyik-másik streamer a móka kedvéért beteszi, de szerintem ez a fejlesztőcsapat azonnal nerfelné, ha olyan lenne, mint amilyen pl "Ragnaros 8-at verek az arcodba, mert pont annyi HP-d van, és csak így tudok már nyerni" a HS-be.
    Szóval én még nem aggódok, de ha valami olyan jön, ami miatt kellene biztos lehetsz benne, hogy megyek rinyálni redditre :D
  • Gobbogoal
    #871
    Bocs a sok elgépelésért! Telo klaviatúráról írok a tömöpe ujjacskáimmal.
  • Gobbogoal
    #870
    Hát monél több randomot raknak bele én annál szomorúbb leszek. A HS tele van rngvel ami a szememben egy játék silányságát mutatja. A gwent annyira komplex hogy az rng mechanika teljesen megborítja a gondos tervezést. Még a gambites legendary is tervezhető koszámolható ha ügyesek vagyunk szóval én nagyon remélem hogy messzire elkerüli a gwent ezt a vonalat! Szomorú lennék ha egy profi játék elmenne for dummies irányba.
    Nah de elég a károgásból. Összességében az eddig bemutatott lapok engem is csak egyre jobban spanolnak☺. A handbuff mókus decket pölö nem nagyon szeretem de a fél elf elég jó lesz bele s picot fel is keltette a figyelmem. A dueles lap ami neked tetszik tényleg egy gyöngyszem, s ha őt is éehet buffolni elég jó értéket ki lehet majd nyerni vele.
    Geralt viszont tényleg úgy rendez át a manát hogy a skellgiket leszámítva az összes mainstream deck mehet a kukába januártól. Hozzáteszem én ezt is nagyon szeretem. A folyton változó - a fejlesztők által - meta állandó üegujjulást ad. Mindig új deckeket kell csinálnpd és minimális azon lapok száma mik porosodnak a gyűjteményben üert hasznavehetetlenek lennének. Szóval hajrá!!
  • Mephike
    #869
    A weboldalon lévő kártyaképek és a tegnap bemutatott lapok nincsenek 100%-ban összhangban. Gondolom a weblap már egy ideje készen van, a lapokat meg folyamatosan finomhangolják, tehát a sövegezésük helyenként eltér, illetve pont Geralt Yrden az, ahol a tegnap bemutatott lapnak 5-ös ereje volt. Ha a weblapon látható lesz a végleges, akkor kötelező lecraftolni, ha az 5-ös erejű, akkor is.. :)
    A spawn mechanikát az új NR Winch lap segítségével írnám le. Megnézi a deckedben a program az összes machine lapot, abból hármat kiválaszt, és felajánlja neked, amiből Te egyet kiválaszthatsz. Ez a mechanika megvan a HS-ben (Discover) is, kicsit random, de mégsem az teljesen, illetve nagyon jó, mert teszteli egyben a játékos képességeit is.
    Szerintem ez még mindig az alap hordókból lesz nyitható, és ezek a lapok még mindig azt a célt szolgálják, hogy a kezdő lapkészletszámot megemeljék.
    Midwinter: Nem tudom mikor van pontosan :) Elvileg ennek a nagy patchnek az ígéretek szerint még idén meg kellene jelennie, a kérdés csak az, hogy ez így lesz-e. Ha igen, akkor a hónap közepét tippelném, mert akkor karácsonyig van idejük az esetleges megjelenő hibákat orvosolni. Kétlem, hogy a két ünnep ideje alatt bevállalnák a kiadását ennek a nagy patchnek. De ez csak tippelgetés részemről.

    Amúgy szerintem ez lesz a legjobb lap, legalábbis az art miatt mindenképpen. :)
  • Gobbogoal
    #868
    Az új Sárkány és az új Gerald azért magában hordozza hogy itt nagyon új mehenikák és üeta lesz. A sárkány önmagában csak érdekes... az biztos hogy nem azért találták ki hogy jajj szar a kezed cseréld le vele ☺ Gerald meg egyszetűen brutál. A spawn mehanikát valaki elmagyarázza nekem? A pakliból ránt elő egyet? Copyzik egyet a deckből, vagy az összes lapból? Random a konkrét lény vagy választom?
    A lapok egyébként gyönyörűek. Nagyon várom a kieget. Jah újabb kérdés. Ezek már új hordók lesznek vagy üegy minden föl egyben a troll kocsijára és lehet reménykedni hogy új lapokat bontok a kegekből?

    És még egy. Gwentéknél mikor van mindwinter?
  • Daermon
    #867
    Egyetértek :D