Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#426
Én üzemanyagot szállítok két városba külön terminálról, de ugyanattól az üzemtől. Az egyik városnak sokkal több kell, mint a másiknak, és nagyjából így is oszlik meg a terminálokon várakozó mennyiség.
Én azt sajnálom, hogy személy pályaudvaron nem lehet árut felvenni letenni. Vegyes vonattal lehetne az utasokkal együtt árut szállítani egyik városból a másikba.
#425
Javítanom kell egy korábbi hozzászólásomat, emlékezetből írtam a munkahelyen. A városok árukkal ellátottságának %-os teljesítése árunként van, nem összevonva iparra illetve kereskedelemre. Meg is fogom próbálni többfajta árucikkel ellátni.
#424
Tegnap kezdtem egy újat közepes nehézségen, mert ez a rengeteg hiba nem teszi lehetővé hogy élvezhető legyen a nehéz fokozat.

Most hogy van már az elején is pénzem, sikerült 1853-ban indítanom egy Livestockt - Food vasútvonalat, amit visszafelé egy depoban átrakodással "Kamionok 😊 " viszik el a Foodot a városba.
Mivel ezek a lovas kaminok nagyon lassúak és keveset is visznek, nagy gondban vagyok hogy a többi városba hogyan szállítsam el.
Az eddigi tapasztalatom az hogy ha egy depoból, vagy állomásról több vonal is indul ami terítené az árucikkeket a városnak, nagyon nem működik a szelektálás. Az egyik depo tele van, alig győzik az elszállítást, másik meg üresen pang bármit teszek.
Tegnap este azt próbáltam ki hogy egy útvonalat létesítek, de bele vettem másik 2 várost is. Azaz Depo - Város a - depo Város b - Depo Város c...majd ugyan ezt megtettem a vonattal is hogy ne keljen sokat szállítani pacikkal.
Az eredmény igen meggyőző. Minden szerelvényem és pacikám tele volt. Még tesztelés alatt...valakinek erről tapasztalata?

#423
Értem, köszönöm.Mondjuk nem kell pénz sem, 2011-ben vagyok és 1,4 milliárdom van...
Csak akkor ismét felteszem a kérdést, miért van repülő és hajó, ha nem lehet vele keresni? A tansport tycoon-ban legalább tudtunk "folyót csinálni", azaz kiásni egészen a városok közelébe. Itt, ha úgy generál térképet, hogy nincs folyó közelében legalább 2-3 városka, akkor nem tudsz hajózni.Pl miért nem lehet meghatározni a térkép generálásnál, hogy mennyi víz legyen? Milyen tök jó lenne pl. szigetek között hajókázni vagy repülni.
A repülő meg, mint látszik is, nem éri meg...remélem ezeken majd javítanak.
#422
Igen, nekem csak akkor működött ha nem volt más közlekedési forma csak repülő. Igaz ez sajnos az InterCity re is...azt sem lehet megcsinálni 😞

#421
Más nincs amivel profitot is lehetne tartani.
A Nohab 1954 től végleg elérhető.
Ára: 3.64 Milla, Fenntartási költsége 607 k. Erre van csatolva 11 kocsi, aminek darabja 808 k és fenntartása 145 k. A képen látható Nohabnak a fenntartása 2,38 Mill/év

Ha ezt villanyossal csinálnám akkor Class185 ös mozdonyom lenne de ez:
Ára: 10,9 Milla, és éves költsége 1,82 milla. Nem hozna profitot sajnos 😞
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.16. 21:36:52

#420
és mennyibe kerülhet tartani?
#419
Nohab 2094-ben? Az derék... 😄

#418
- Doki, akkor ez most a jövő? <#nyes>
Nincsenek még repülő kocsik?Magától befűződő cipő? Gray's Sport Almanach sincs? <#vigyor>

Én még csak az ezredforduló környékén járok, még egy darabig tolom, aztán megnézem az amerikai földrészt is.Neked működik a repülőtér?Az tényleg csak akkor megy, ha nincs más szállítási lehetőség a városban?Tehát nem kötöm össze vasúttal/busszal?
#417
Az első városomba 1870 körül kezdtem szállítani az építőanyagot. A többi városba 1950 után. Mást nem szállítok

Nohab
#416
Jóformán bármelyik nevesebb modellkészítő programmal lehet csinálni. Importálásra szerintem már csináltak valamit. www.transportfever.net-en vannak dolgok. Például már egyedi pályakészítő programot is találni ott.
#415
És melyik az, amelyikbe csak építőanyagot szállítottál? A listában mindenféle esetek vannak. Jó lenne látni, hogy tényleg az a része nő jobban a városnak, amelyik ki van szolgálva. Nálam még nem telt el ennyi idő, szóval nem látszik egyértelműen, ha van ilyen összefüggés.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.16. 16:22:33
#414
Rosszul mondtam a maximális városom méretét, mert munkahelyről írtam...bocsi

Itt a kép a legnagyobb várásomról, háttérben a 2. legnagyobbal

#413
A 170-es termelés vajon azt jelenti, hogy azt mind át is adja a terminálnak? Vajon a járműveken mennyit vittél el, Egyébként amikor beindul egy termelési lánc, a nyersanyag előállító jóval magasabb értéket ír ki, mint amire a lánc végén szükség van.
A felhőkarcolós városodban mekkora az ipar és a kereskedelem? Azért kérdezem, mert csak építőanyagot szállítottál, vagyis a kereskedelem nem kapott semmit.
#412
A gyáramban 170 es a termelés, és ezt viszem a városba...elvileg a városnak éves szinten ha hinni lehet a számoknak 72 az igénye. Na akkor hogyan szállíthatok 170 et úgy hogy csak 32 őt ír ki a város hogy ennyit szállítottam neki?

Ez mind 1850 ben kezdő kicsi kocsis szekeres teszt volt, hogy milyen számokat ír ki tisztán a játék elején, de már itt nem világos.
Ez azért lenne fontos hogy tudjak kalkulálni városonként, hogy egy adott depoba milyen mennyiségű anyag kell majd. De nem értem a metodikát

#411
Sorry, félreértettem ezt a 170-et szállítok dolgot. Pontosan mi ez a 170, amit írsz? A vonat kapacitása? Azt hiszem, hogy az üzemeknél lévő számok éves mennyiségek, és a városoknál is éves mennyiségek szerepelnek az igénynél és ellátottságnál. Továbbra is az a kérdésem, mit értesz a 170-et szállítok alatt? És ebből a mennyiségből nem viszel tovább máshová is?
#410
Azt megnézed még, hogy melyik a fejlettebb a városban, az ipar, vagy a kereskedelem?
#409
2800 körül van, de nem kapott csak építőanyagot.

#408
Látom 2094-ben jársz. Mennyi a lakosa a felhőkarcolós városnak?
#407
Köszönöm a kiigazítást, de azért lehetünk büszkék.<#vigyor>
Az M és V sorozatok azért itt lehetnének a Ganztól...olyan mintha a többi nemzet nem is létezne, s nem lenne saját mozdonya.Vagy úgy gondolják a készítők, hogy ha akarom, akkor csináljam meg?

Apropó, mivel készülnek a modellek és hogy kerül be a játékba,hogy használható legyen?
#406
Az első felhőkarcolóm a háttérben 😊

Nohab
#405
A személyszállításnál 1 játék ember 4 valós embernek felel meg. Vagyis 4-el van elosztva a személyszállító járművek kapacitása.

Kandó az elsö egyfázisú váltakozó árammal müködö hálózatot és mozdonyokat fejlesztette ki. Mikor megkapta a diplomáját már villanymozdonyok szigetüzemszerüen szaladgáltak Európában.

Ha nagyon akarunk magyar mozdonyt a játékba, akkor a 601, 301 vagy a 2BB2 400-as sorozat lenne rá a legesélyesebb. Mondjuk már annak örülnék, ha 1860 és 1901 között nem csak tehervonati mozdonyokat lehetne venni. Ez meg a modderek "feladata" lesz.
#404
Én egy kő szállító vonalat szerettem volna upgrade-lni a legelső 'teherautóra'. Nem akartam, hogy a célállomásra érkező járművek elvesszék a rakományt A cserélendő lovaskocsik egymást érték, ezért mikor melyik végén állítottam le az egyiket, és állítgattam Igen-re és nem-re a cserét. Ezzel elértem azt, hogy a kőfejtő leállt. Az igaz, hogy a célállomáson minden kő megérkezett a feldolgozóba, csak a forrás állt le. Egy idő után indult újra, igaz a korábbi szinten. Ebből okulva a többi teherautós vonalon úgy cseréltem, hogy a kiürült járműveket visszaküldtem a depóba, és helyettük vettem újakat. Ezzel semmi nem állt le.
#403
"A célkikötőre gondolsz, ami mellett egy raktár fossa magából az "árut"?"
Igen, arra. Amíg onnan nem szállítottam semmit, addig eléggé gyér volt az olajtermelés. Utána meg már nem bírtam elhordani szinte a sok olajat, csak amikor már kifogyott valamelyik kút és nem termelt tovább. Hajókkal ott én nem is kísérleteztem, csak a fúrótoronyból szállítottam azzal, de az a vonal nem volt nyereséges.
A békáknál talán nem is kell kipucolni az utakat, elég ha csak nem megy arra semmi. De én biztosra mentem.
#402
Én azzal b*sztam el hogy automatára állitottam a teherautókat, aztán olyan áru felvevő helyen ahol fuelt meg olajat kellett volna felvenniük, food meg valami csavarkulcs jel jelent meg szóval vagy valami bug lehet vagy én b*sztam el

#401
Aranybéka: Akkor jólértettem. Kitakarítottam a köröket, ültettem is új fákat, de az utakat nem pucoltam ki. Amikor vége lett a küldetésnek, akkor 1%-on álltak. Mégis sikeres volt! Na mindegy. ne bolygassuk a múltat!

NoZoli. A célkikötőre gondolsz, ami mellett egy raktár fossa magából az "árut"?
Mert, tulajdonképp abból éltem!
Konkrétan a bajom az volt Texassal, hogy a hajó nem talált ki arról a folyóról, amelyik tóban végződik, de ez a kisebbik baj. A másik folyón be is jelölte színesen az útvonalat. De hiába építettem ki láncot, nem jelent meg egy deka olaj sem a szállításban.
Nálam a hajókkal csak a gond van. A Kanáriban működtek rendesen. Mármint, szállítottak. Az, hogy a nyílt vízen nem hajlandó visszafordulni, hagyjuk. Azóta nem bírok velük!

Mindegy mert letudtam Texast, mint egy rémálmot. Már a következőn ügyködök.
#400
El kell kezdeni az árut is szállítani a kikötőből. Nekem akkor lendült fel a kitermelés és 10 kocsis vonatokkal sikerült a távolabbi kutakról szállítani, gazdaságosan. És érem is jár érte, ha sok-sok árut sikerül elvinni onnan.
#399
"Az aranybékákat valaki utólag elmagyarázhatná. Mert, ugyan megkaptam érte a kitüntetést, de most sem értem, mi volt a feladat!"
Volt három zöld kör a pályán, ott laknak a békák és őket kellett megmenteni. Én gyorsan fel tudtam a túlélési esélyüket húzni 100%-ra úgy, hogy a zöld körökből még az utakat is leromboltam, hogy véletlenül se menjen arra semmi. Valamint, teliültettem fákkal a köröket. Még jó, hogy ingyen van az ültetés.
#398
Én most léptem ki a játékból, nem figyeltem, hogy csinált-e valamit, de neked legyen igazad.

No, akkor még egy pár szót a repülésről, meg az iparról.
Szóval, ahogy korábban említettem, a reptereket nagyon elméretezték és gyakorlatilag egy fillért sem hoz nekem.Most 1999-ben járok, van 950 millióm,de nem repülőkből.A Medium Airport kb 1,5-szer akkora, mint egy város, a Large pedig kétszer akkora! Hová az anyámba rakjam? Lásd képek.
Aztán, repülők: Airbus A320 38 fő szállítására alkalmas. Én nem gyakran repülök, de konkrétan nem egyszer utaztam ilyennel és legalább 100-140 fős volt. A Boeing 757-re azt írja, hogy 58 utas...én úgy emlékszem hogy az a valóságban 200-250 fős, mert a 767-es volt 300 fős.
A Concorde sem 28 fős, hanem 110...
A repülők fel sem tudnak gyorsulni 850 km/órás sebességre egy Large térképen, mert kicsi nekik a térkép, sokszor ki is meg a nagyvilágba, lásd képek.

Ipar: nem értem, hogy minden működik, de egy farm képtelen 0-25-ös (!) termelésre menni, úgy hogy a vasúti frekvencia 70 másodperc! Ja és egy műanyagüzembe szállítok, ami eszméletlen módon kezd termelni, mert olajat is adok neki bőven.Persze kíváncsi lennék arra is, hogyan lesz a búzából és kőolajból műanyag, de már régen tanultam kémiát...
Szóval lényeg a lényeg, teljes rendszert kell kialakítani, elejétől a végéig és annyira érzékeny, hogy egy szerelvény megállásnál összeomlik az egész pillanatok alatt,ahogy korábban említettem.Mindezt normál fokozaton.Azért ez nevetséges és bődületes hiba.

Akkor itt vannak képek.
Ez lenne a Large Airport:



Itt van, ahogyan kirepül a világból gép:



Itt pedig egyik szerelvényem, amivel a térkép egyik feléről a másikra kell a műanyagot szállítanom, de legalább körönként 4.1 milliót hoz...



Ja és van itt egy mozdony, amelynek a cockpit kameráját kicsit elb*ták, mert a hátulját látjuk mindig:



Továbbá szégyenteljesnek tartom, hogy a világ első villamos mozdonyát a Kandót, meg sem említik a játékban.Csak ezeket a fostalicskákat, amiket utána fejlesztettek.Hát igen, mindent mi magyarok adtunk a világnak, a többit csak rólunk másolták...
Látszik hogy németek csinálták, mert szinte csak DB vonatok szerepelnek, egy-két angol, francia,stb-vel.Az amerikait még nem próbáltam.
#397
Tettél be valamilyen modot? Ha abból jött ki új verzió, azt fel szokta tenni.
#396
Utána néztem és nem is adtak ki új frissítést. Akkor mi az ördögöt telepített a játék??? Modjaim nincsenek szóval nem értem. Valami összeesküvés van 😊
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.15. 23:25:15

#395
Most mikor írtam ide kapcsoltam be a gépet és telepített valamit ...

#394
Mikor jött ki a patch?
#393
2089 ben telepítettem a peccset. Lehet látni hogyan nő a termelés, és a profitom, hogy a vonalhoz nem nyúltam hozzá


Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.15. 22:38:08

#392
Új peccs jött ki. Valami történhetett a gyárak termelésével, mert az eddigi -2,8 Millás vonalam átment +5.8 Millás profitba. A kőbányám soha nem látott módon el kezdett végre termelni, és minimálisan ingadozik csak. Még nem tökéletes, de nem is bosszantó 😊
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.15. 22:29:36

#391
Mondom 170 et szállítok! A városnak maximum 72 az igénye...akkor hogyan mehet oda 170?
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.15. 22:04:38

#390
Köszi<#eljen>
#389
De lehet. Csak a kikötő és a másik állomás elég közel legyen egymáshoz. Amikor lerakod, akkor látsszon a másikon, hogy változik a 'színe'. Vonzáskörzet.
#388
Nekem az a kérdésem, hogy köztes "depót" nem lehet üzemeltetni? pl bánya melletti vonat állomásról vonat vinné egy másik állomásra ami nem feldolgozó mellett van, hanem egy kikötő mellett, tehát vonatról hajóra pakolni az árut és az vinné a felhasználási helyre.
#387
Tudja valaki, hogy egy mozdony teljesítményéből hogyan lehet kiszámolni, hogy mekkora súlyú szerelvényt fog elbírni 'erőlködés nélkül'?
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.15. 20:38:25
#386
Nem tudok hozzászólni, nem kezdtem el egyik kampányt sem.
#385
A Texas-i kampány megfingat. Nem egészen értem, hogy miért nem tudom kihozni az olajat a folyóról hajóval. (No path)
(Ott van a két leggazdagabb kút)
#384
Megállónak, állomásoknak van vonzáskörzete. Amikor lerakod kapcsolódva az úthoz, akkor a vonzáskörzetébe eső épületek, üzemek, gyárak színe megváltozik. TF-ben semmi ilyet nem láttunk. Azt sem tudom, hogy a 'háttérben' volt-e. Itt viszont fontos a vonzáskörzet, mert pl egy üzem, gyár, csak akkor pakolja ki a terminálra a gyártott termékeket, ha a gyár beleesik a terminál vonzáskörzetébe. Ugyanígy a városok áru ellátása is csak akkor működik, azok az épületek kapnak az áruból, amelyek beleesnek a terminál vonzáskörzetébe, és persze ipar, vagy kereskedelem típusúak. A típus azért fontos, mert mindkettőnek megvannak az elfogadható árui.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.15. 14:37:44
wollnerd
#383
Én kíváncsi vagyok hogyan lehet megnézni azt a vonzáskörzetet? Új dolognak hangzik ez nekem, Train Fever-ben meg lehetett nézni az ilyet?

PC konfigom a Be quiet! Pure Base 500DX White házban: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 10700K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2

#382
Le van fedve az összes megfelelő épület a teherautó 'állomással' ? Beleesnek a vonzáskörzetébe?
#381
Szállítok városba teherautóval árukat...a város igénye max 72, és én 170 et szállítok. Ez nagyon vicces mert 37/72 őn áll a városban az igény...

#380
Ha ezeket megcsinálják, ismét előveszem a játékot 😊

#379
A játékokhoz régen adtak leírást.Ma már snassz dolog, jöjj rá magadtól.Én ugye még a "régi világban" nevelkedtem, amikor is voltak leírások, végigjátszások,stb.Én ezt szeretném egy kicsit fenntartatni, ezért írtam az X-Rebirth-höz is egy közel 100 oldalas leírást. Itt is szívesen összefoglalnám a dolgokat, de egyrészt vannak tőlem sokkal profibb játékosok, másrészt még nem játszom oly' régóta vele, hogy mindent értsek a legapróbb részletekig.Még el kell töltenem egy kis időt vele, mire azt mondhatom, hogy igen, ezt is értem és átlátom.Természetesen nem csak egy fordítás lenne, hanem konkrét "hogyan keressünk pénzt" tippek a játékban.
Sok embernek segítene, tekintettel arra, hogy nincs magyar nyelv a játékhoz és nem mindenki perfekt angolos.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Azért teszem spoiler-be, mert OFF leszek, de muszáj egy szolgálati közleményt megosztanom:
Vigyázzatok nagyon, mert mostanában terjed a THOR VÍRUS! Új és ugyanolyan gusztustalan, mint a többi ransomware (Cryptolocker,CTB Locker,Cryptowall,stb), ugyanúgy nincs még védelem ellene, úgyhogy nagyon vigyázzatok! Semmilyen ismeretlen mail tartalmát, még akkor sem, ha hasonlít valósra ne nyissatok meg, főleg ne browserből közvetlen.Legyen backup-va minden anyagotok!
Ha van esetleg köztetek windows-os vállalati rendszergazda, mint én is, írjon privátban és tudok pár tippet adni, hogyan lehet legalább elkerülni.
OFF vége.



Bocsánat, úgy éreztem, meg kell osztanom, hogy más ne sz*pjon vele.

Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.15. 10:43:40
#378
Valószínű, hogy a város iparát illetve kereskedelmét elég csak 1-1 féle termékkel ellátni, hiszen annak az egynek az ellátás arányából számítja a % értéket. Egyébként pl. az építőanyaggal történő teljes ellátás mellett csak 33%-ot írna.
A készítők kiadtak tegnap egy nyilatkozatot, amely szerint örülnek a sok játékpéldány megvásárlásának, sajnálják, hogy 10-ből csak 7 játékos elégedett. Szeretnék minél hamarabb megoldani a még fennálló technikai problémákat, kiadni a játékmenettel kapcsolatot leírásokat (hiszen sokan nem tudják, hogy teljes termelési láncot kell építeni az ipar működéséhez). valamint javítani a teljesítmény problémákat, amelyek főleg a késői időben jönnek elő.
Azt is említik, hogy javítani szeretnék a teljes feltöltésre várakozó járművek miatti időnként előforduló vonal frekvencia számítási problémából adódó termelés leállást.
#377
Ahogy elnézem, elég komplex a kereskedelem. Azt már tudjuk, hogy végfelhasználó nélkül, tiszavirág életű a gyártás-szállítás.
Az is felmerült bennem, (egyelőre találgatás szintjén) hogy a városok is akkor fejlődnek zavartalanul, ha több motyót is kapnak: Élelem, áru, építőanyag, üzemanyag, szerszám, gépek.
Előfordulhat, (nálam az Indianapolis-os kampányban így is történt) hogy vidáman szállítottam a naftát Detroit-ba, majd bekötöttem az építőanyagot is és egyszercsak leesett az üza igény! Kiszorította a tégla!
A Panamás küldetés is tanulságos volt. Szépen látszott, hogy a rendszer a szállítási kapacitástól függően, hogyan osztja el a köveket. (Volt időm próbálgatni.) Be is paráztam, hogy összesen 5000 kő áll a rendelkezésemre. De szerencsére nem.

Na ennyit tudtam kideríteni tegnap.

Az aranybékákat valaki utólag elmagyarázhatná. Mert, ugyan megkaptam érte a kitüntetést, de most sem értem, mi volt a feladat!