Transport Fever

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#476
Köszi, leszedtem, majd megnézem.
Nohab
#475
Az átszálló állomáson nem volt növekedés.

Btw egy nagyon jó hír: A modellek, amik szenvedtek a Train Fever alatt, tökéletesen működnek. Képet sajnos nem tudtam csinálni.
Utoljára szerkesztette: Nohab, 2016.11.18. 21:34:04
#474
A személyvonatok megbontása után nem a gyorsvonattal mentek, akik eddig a személlyel végig?
Nohab
#473
Végre le tudtam megint ülni a gép elé és próbálgattam a dolgokat.

Volt 5 város C alakban felfűzve egy vasútvonalra. Minden vonal 4 perces frekvenciával közlekedett. Személyvonat mindenhol megállt, gyorsvonat minden másodiknál, a repülő a C alak két végét kötötte össze.

1. Személyvonatok dugig voltak.
2. Gyorsvonatok jelentősen kisebb igény mellett azért még vonzottak utast. Repülők előtt voltak a teljes vonalon végigutazó utasok.
3. Csak a repülők esetében volt homogén az utasok igénye (Fast), vonatoknál vegyes volt. Volt egy kakukktojás, aki kirándult a repülővel. Munkahelye, üzlete, otthona egy városban van.
4. A személyvonatok vonalait megbontottam a középső állomáson. Eleinte volt még átszálló utas, aztán már nem nagyon volt átszállás semmire se. Úgy néz ki, hogy nem szeretnek átszállni.
#471
A TF-ben volt modként. Majd ide is megcsinálják.
#470
Azon tűnődöm, hogy az én mozdonyvezetőim miért nem tudják a 90-es kanyart 210-el bevenni, mint az emlékezetes spanyol mozdonyvezető?

Az is érdekes, hogy nem szerepel a játékban az ICE1-2-3-as sem, pedig több német mozdony is van.
#469
Off

Az OTTD egy ideje nagyon furán működik. Rögtön kezdéskor csinálsz a város mellé egy vasútállomást, azonnal fullon lesz több száz várakozó utassal. Ez 1 - 1.5 évvel ezelőttig nem így volt...meg kellett küzdenünk értük...a jelenlegi verzió annyira könnyű hogy unalmas...

On

#468
Vagy javaslom még a Locomotion-t, ami egy kicsit felturbózott Transport tycoon, ugyanattól a fejlesztőtől.
#467
A legfelső egy jelző segédlet:
Transport Fever Guides
#466
Transport Giant-et nemrég játszottam. A Steam-en kapható egy Giant pack, amiben Transport Giant, industry Giant2 és Hotel Giant 2 van. Nem emlékszem már az árra, de valami nevetséges.
A Transport G-t még anno játszottam sokáig, nagyon szerettem, de időnkén leálltak a vonatok. Nagy összefüggő hálózatom volt, és volt valami bug. Egy megfelelő jelző törlése segített. Industry Giant2 korábbi, de még több időt töltöttem vele.
#465
OFF
Az OTTD sajnos már annyira mélyen low grafika, hogy mai szemmel -legalábbis nekem- már nem fogyasztható😞
Én a Transport Giant-et tolom, mert bár az sem egy mai darab (2004-es megjelenés) és nem is egy matyóhímzés, de azért még emészthető és játékélményt is ad, szemben ezzel a szép, de gazdaságilag tökéletesen elkefélt Fever-el.
A Steam-en 10€, de a G2A-n ma vettem meg 387HUF-ért a steam kódot, mert eddig virágbótival toltam néhány száz órát😊 Win7-en fut tökéletesen, de e fölött lehetnek problémák. Legalábbis láttam olyan értékelést, hogy a 8.1 nem mozdítja meg.
ON

"Azt mondani, hogy nem érdekel a magántitokhoz való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekel a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód." Edward Snowden

#464
OTTD ingyenes.
#463
Kösz a segítséget!
#462
Lehetséges, hogy ingyen letölthető???
innen
Vagy ez nem az?
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.18. 16:12:10
#461
Steam-en nincs, legalábbis nem találom.
#460
Hát, igen... Mindháromnak volt egy egyedi hangulata. De a mai gépekre, már tényleg csak az OTTD ajánlott, mert problémamentesen telepíthető, játszható, testre szabható.
Nohab
#459
Gyakorlatilag ugyan az. Volt a Transport Tycoon -> Transport Tycoon Deluxe -> Open Transport Tycoon Deluxe. Ha valamelyiket ki akarod próbálni, akkor a legutolsót válaszd. Igazából az csak a grafikában, az emberek és áruk áramlásában butább, mint a Transport Fever. Minden másban veri. Ja, és online többjátékos mód is van hozzá, AI ellenfelek.
#458
Mindig a sín jobb oldalára tedd a jelzőt. A jelző az előtte lévő pályaszakaszt biztosítja a következő jelzőig. Amíg abban vonat tartózkodik, addig tilos jelzést ad nem engedi be a szakaszra a jelzőhöz érkező vonatot. Ezért ha már két vágányon közlekedsz váltott irányban, akkor bizonyos távolságokra tenni kell jelzőt attól függően, hogy menny szerelvény közlekedik az egész vágány szakaszon.
Kitérőknél a váltók elé szoktam tenni (keresztezések elé).
TF-ben jártam úgy, hogy két irányban használt vágányszakasz két végén tettem jelzőt egyiket az egyik oldalra, másikat a másikra (vagyis szembe egymással), és bizony volt, hogy két vonat állt egymással szemben a szakasz két végén a jelzők előtt, és várt egymásra..
#457
Vasúti jelzőkkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Milyen logika szerint kell őket elhelyezni, vagyis a sín menetirány szerinti melyik oldalára? Kérdezem ezt azért, mert gyakran indokolt szemben közlekedő vonatok miatt egy-egy pályaszakaszt megduplázni és ilyenkor már többször előfordult, hogy első körben rendben megoldották a dolgot a sínek mellé helyezett jelzők(a vonatok egyike szépen várt a sorára), de visszafelé jövet mindkét szerelvény leblokkolt és csak várt. Ilyenkor leraktam néhány újabb jelzőt a váltók közelébe, de csak úgy ötletszerűen, mire azonnal helyreállt a rend és az egyik mozdony elindult, majd mikor szabad lett a pálya, ment a másik is. Jó-jó, csak azt nem értem, miért oldódott meg a probléma? Előre is kösz a segítséget!
#456
Sajnos nem ismerem ezt a sokak által állandóan emlegetett játékot. Már annyit hallottam róla, hogy ki kellene próbálnom. Az OTTD ugyanaz? Azt sem ismerem, de azt is emlegetitek.
#455
Mennyivel egyszerűbb volt a Transport Tycoon-ban, nem? Amíg nem szállítottad el, nem termelt, ahogy elszállítottad, termelt.Ha minél többet szállítottál, annál többet termelt...ja és ott beállíthattad, hogy "Full load", nem haragudott meg érte sem a gyár, sem a bánya.Itt nem, mert ha arra vár a járműved, hogy fullra megtöltsék, akkor ugye nem fordul annyiszor, ergo a gyakoriság csökken, a gyár megharagszik rád és kevesebbet fog adni...
A valóságban sem úgy szállítanak, hogy csak félig töltik meg áruval a teherautót vagy a vonatot, a többi vagon meg üresen megy...
#454
Abban próbál segíteni, hogy hogyan lehet belőni a szállítási láncon használt járművek számát, hogy a város is megkapja az árut, és ne is legyen sok üres járat, vagyis jöjjön a pénz. Mindez felteszi azt, hogy a termelő üzemek ennél többet termelnek, rendelkezésre állnak az ottani terminálokon a mennyiségek.
#453
Az a helyzet, hogy ezt akartan én is leírni, csak nem tudtam, hogy itt már nem 2.5 év 20 percnyi játék, hanem 1 év 12 perc alatt.
Csak az van benne, hogy legyen a szállítási lánc teljes az alapanyag előállítótól a városig, minden átrakodás legyen lefedési körzetben, és megfelelőek legyenek a járművek.
A számítás csak annyi, hogy a városban lévő igényt az 1 év <---> 12 perc alapján másodpercre vetíti, és a láncban szereplő járatok lehetséges kapacitását is másodpercre vetíti. Ha a város igényéből képzett szám valamivel kevesebb, mint a láncban lévő vonalak külön külön mindegyikére számított érték, akkor el lesz látva a város 100-ban azzal az áruval, és még lesz valamennyi szabad szállítási kapacitás.
Persze a számítás csak annyira pontos, amennyire a frekvencia percben van megadva egy bizonyos érték velett, és 4 perc az 3.5 - 4.5 közötti értéket jelent, de akármennyit az intervallumon belül.
E mind szép és jó, de szót sem említ az üzemek gyártott mennyisége ingadozásáról. Hogy azt mi okozza, és hogy javítják-e. Szóval nekem ebből csak az 1 év <--> 12 perc volt újdonság.
#452
Azért ennyire nem komplikált a játék...<#vigyor>
Még jó hogy közgazdasági diploma nem kell a hozzá...

Utoljára szerkesztette: kisiku, 2016.11.18. 11:34:55
#451
Feltettek a Steam-re egy áttekintést a logisztikai rendszerről:
Logistic Management
#450
Ha egy városba szállítok árut az iparnak, és elkezdek egy másik árut is, akkor az előző beszállítása drasztikusan visszaesik. A kereskedelemre is ez lehet, azt még nem láttam. Szóval nem érdemes.
#449
egyébként ez -2 a 31. hatványon.
#448
Nem a termelés növekedése miatt nőtt nagyot az állomáson várakozó áru mennyisége, hanem az állomás bővítésekor az egyik vonat szembe fordult, és leállította a többit 😞
#447
Ilyet már több videón is láttam. Valami túlcsordulás lehet.
#446
Itt az újabb hülyeség 😊

#445
Ok.
#444
Az idő folyamatosan telik. Nem tudsz 1940-ben maradni, csak ha leállítod az időt, de akkor minden áll.
#443
1600 as a limitem

#442
úgy érted hogy tőlem függ az hogy mikor érem el az1940-es évet, illetve maradhatok ebben az évben is korlátlanul?
#441
A kocsi lerakodó azért kell, mert az állomás nem feltétlenül fedi le az ipart/kereskedelmet. Egy nagyobb városban tovább kell vinni az árut a városon belül.
#440
A szabad játék 1850-ben indul. Addig játszol, ameddig akarsz, abba is hagyhatod 1940-ben.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.17. 19:51:18
#439
1850-ben kezded a pályát, és addig viszed ameddig jól esik.
#438
Hali. ( még csak most települ)
de máris lenne egy kérdésem -bocs .
van valami free mod is ebben a játékban ? arra gondolok hogy én szivesen játszanék a kezdeti időben , modjuk úgy 1940 ig bezárólag. de ezt jó sokáig . van-e ilyen opció, vagy valami MOD erre ?
köszi.
#437
Várható megjelenés DVD-n Nov 22 6590Ft
#436
Igen megkapja az árut a város és közbe a peronon várakoznak az utasok szállításra. Persze lehet egy kocsi lerakodot tenni a közelébe biztos ami biztos de szerintem nem fontos.
#435
Én az előbb bővítettem az egyik építőanyag gyáramat egy újabb városi kapcsolattal. Amit nem értek, az az, hogy az eddigi kiszolgált város felé miért nőtt a duplájára? Pedig az a város 70 %-ban ki volt szolgálva.
#434
Továbbra sem írtad meg, hogy a 800 és az 1200 számokat hol látod? Ha ez a limit, akkor nem annyit termelnek, ez a gyár jelenlegi bővítése szerinti állapotának a maximális éves termelési mennyisége, de nem ennyit termel.. A Production az éves termelés mennyisége.
Utoljára szerkesztette: tuvixplayer, 2016.11.17. 18:30:21
#433
Szerintem ez valami viszonyszám lehet, mert nem tudjuk kiszámolni, hogy az most 800 vagy 1200 darab valamit termel meg, ez inkább azt mutatja, hogy milyen gyorsan termel ugyanazon idő alatt.
Nekem most van egy 800-as fabányám ( <#nyes> ) és egy 1200-as fűrésztelepem.Én sem tudom, hogy mennyit termel vagy van-e köze ezekhez a számokhoz, csak azt látom, hogy minden szerelvényem 5-6 faszállító...bocsánat ( <#nyes> ), fa vagonnal fut és mindegyik mindig tele van.
Én csak a farmot nem értem, miért nem termel.Azért mert az építéskor egyetlen mezőt el kellett belőle bontanom, hogy odaférjen az állomás?Nehogy már!
Egyáltalán a búza az tényleg a Chemical Factory-ba megy?Mert az olajból, ami a finomítóból jön, nagyon sok műanyagot gyártok.Vagy lehet, hogy ha sok olajat szállítok, akkor nem is kell búza? (Grain)
#432
Az Overview fülön van két érték: Production és Limit. A Production értékére volt kíváncsi. A Limit szokott ilyen kerek érték lenni, 400, 800, 1200 ...
A Details fülön is két érték van, de az tartalmazza az alapanyagokat is: Stored, Potential. A Stored az üzemben jelenleg raktározott mennyiség, a Potential az érdekes, mert az a lehetséges termelés lenne. És ezt vajon hogyan számolják? Az üzemhez kapcsolódó teljes gyártási láncok végén lévő városok teljes igénye? Az nem ennyi szokott lenni. Szóval ez kérdéses.
#431
Ezt nem értem, Mi az hogy mérete? Az aktuális termelés mellé 1200 van írva

#430
Ez azt jelenti, hogy az állomás vonzáskörzetében található ipar/kereskedelem meg is kapja az árut? És azt is jelenti, hogy ha a közelben van egy teherautó terminál, akkor oda átrakja? Ez nagyon remek lenne!!!
#429
1200 a gyárnak a termelése ahonan szállítod a készterméket a városba? vagy 1200 az üzemnek a mérete és abból x mennyiség a termelés?
#428
Ez így igaz ahogy mondod. De én nem tudom kielégíteni a városaimat, nem tudok annyit termelni...így nem akarok törekedni sem hogy minden 1 városba menjen hanem ossza meg ezeket hogy minden városom fejlődjön. NA ez utóbbi nem működik.
Egyébként mennyit termel neked az üzemed? Mert nekem 1200 kevés 1 városra is és nem akar feljebb menni
Utoljára szerkesztette: Tauri, 2016.11.17. 13:55:54

#427
Személy pályaudvaron lehet letenni árut. Én úgy hordok építőanyagot és üzemanyagot az egyik városba. Viszon nem lehet használni depónak. Vagyis ha oda szállítóm közúton az olajat a vonat nem tudja tovább vinni emiatt